Resultat Inneserien 1 mile 31 jan 2019

  Åsbro GoIF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
  I resultatlistans högerkolumn finns poäng (age performance %) enligt WMA:s omräkningstabell.
  Lägsta ålder för omräkning = 11 år.
 
    1 MILE HEAT 1      
1Tim Sundström -89Turebergs FK4.22,9884.87
2Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro4.23,7985.30
3Michael Welday -99Stocksäters IF4.29,9083.36
4Per Arvidsson -86IF Start4.39,8980.46
5Noha Olsson -02KFUM Örebro4.40,0683.23
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro4.42,7779.57
7Axel Sandberg -00KFUM Örebro4.46,2979.43
8Alexander Larsson -00KFUM Örebro4.49,4978.55
9Mohamed Hassan -99IF Start5.01,5774.61

    1 MILE HEAT 2      
1Mattias Nätterlund -86Örebro AIK4.59,1475.28
2Oskar Hansson -97KFUM Örebro5.00,3974.14
3Rodney Hundermark -69IFK Nora5.08,2282.57
4Elias Zika -81IF Start5.10,2074.82
5Philip Sander -91Örebro AIK5.12,0771.33
6Hugo Öhrn -04IF Start5.12,3876.89
7Magnus Mossberg -71Kopparbergs IF5.21,3677.95
8Lars Lundegård -65KFUM Örebro5.22,0881.66

    1 MILE HEAT 3      
1Anton Eklind -05KFUM Örebro5.22,8075.87
2Filip Öhrn -99IF Start5.28,8168.43
3Andrew Lowry -79Örebro AIK5.30,5471.25
4Peter Ström -70Kumla SF5.31,3876.20
5Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC5.35,0674.70
6Henrik Hellborg -76Örebro AIK5.37,4371.39
7Eric Andersson -70Örebro AIK5.43,9373.42
8Joakim Magnusson -86Nilivaara IS5.54,8563.46
9Andreas Jonsson -90Östansjö SK6.07,4360.64

    1 MILE HEAT 4      
1Liduina van Sitteren -89Örebro AIK5.31,4676.00
2Marie Dasler -68IF Start5.48,8386.80
3Maria Eriksson -76IF Start5.51,3078.14
4Axel Örneland -08IF Start6.12,2370.90
5Roger Elimä -78Örebro AIK6.14,1563.42
6Mikael Sandberg -75(Örebro)6.15,2464.71
7Kim Semstrand -07IFK Nora6.21,5572.55
8Frida Arenvang -08Wedevågs IF6.23,3873.79

    1 MILE HEAT 5      
1Lars Karlsson -64Östansjö SK6.38,8666.49
2Annica Sjölund -67IF Start6.41,9276.33
3Ove Karasiak -53Åsbro GoIF6.52,5170.81
4Rose-Marie Enmalm -54IF Start6.57,4488.49
5Jimmy Glinnerås -71Örebro AIK7.14,1957.69
6Eric Malm -49IFK Nora7.21,8268.83
7Anders Semstrand -71IFK Nora7.22,3956.62
8Tindra Tolonen -08(Lindesberg)7.54,0559.68
9Marie Arenvang -72(Djungelgymmet)7.58,2560.22
10Catharina Wahlstedt -44IF Start9.00,7581.05

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram