Resultat   Bergavallskampen 25 aug 2007

    P15 100 M    
1André Nilsson -92Åsbro GoIF13.5

    P15 KULA 4,0    
1André Nilsson -92Åsbro GoIF9.70

    P15 DISKUS 1,0    
1André Nilsson -92Åsbro GoIF27.43
2Joel Andersson -93Fjugesta IF9.44

    P13 80 M  HEAT 1  
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro11.3final
2Joakim Johansson -94Fjugesta IF11.9
3Carl Johan Renberg -95KFUM Örebro12.0

    P13 80 M  HEAT 2  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.4final
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF11.5final
3Felix Andersson -95Stocksäters IF11.7final
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF11.8final

    P13 80 M  FINAL  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.0
2Joel Carlsson -94KFUM Örebro11.1
3Oskar Mellquist -94Fjugesta IF11.5
4Felix Andersson -95Stocksäters IF11.6
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF11.9

    P13 200 M  HEAT 1  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro28.6
2Joakim Johansson -94Fjugesta IF31.5

    P13 200 M  HEAT 2  
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF30.2
2Felix Andersson -95Stocksäters IF31.5

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro28.6
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF30.2
3Joakim Johansson -94Fjugesta IF31.5
4Felix Andersson -95Stocksäters IF31.5

    P13 600 M    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.59,2
2Carl Johan Renberg -95KFUM Örebro2.05,9

    P13 HÖJD    
1Joakim Johansson -94Fjugesta IF1.37
2Carl Johan Renberg -95KFUM Örebro1.34
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.30
4Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.30

    P13 LÄNGD ZON    
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro4.29
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro4.21
3Oskar Mellquist -94Fjugesta IF3.95
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF3.63

    P13 KULA 3,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.32
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.53

    P13 DISKUS 0,6    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF32.79
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF31.43
3Felix Andersson -95Stocksäters IF17.29

    P11 60 M  HEAT 1  
1Anton Östebo -96Glanshammars IF9.1Semi
2Elia Nordström -96Fjugesta IF9.5Semi
2Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF9.5Semi
3Malkolm Godlund -96Fjugesta IF9.8Semi

    P11 60 M  HEAT 2  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.8Semi
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF8.9Semi
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.0Semi
4Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.1Semi

    P11 60 M  HEAT 3  
1Alexander Malm -96KFUM Örebro9.5Semi
2Filip Halldén -97KFUM Örebro9.8Semi
3Jacob Högberg -97Karlskoga FIF10.3

    P11 60 M  SEMIFINAL 1  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.0final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.2final
3Alexander Malm -96KFUM Örebro9.3final
4Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF10.0
5Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.3

    P11 60 M  SEMIFINAL 2  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.9final
2Anton Östebo -96Glanshammars IF9.1final
3Elia Nordström -96Fjugesta IF9.8
4Filip Halldén -97KFUM Örebro9.8
5Malkolm Godlund -96Fjugesta IF9.9

    P11 60 M  FINAL  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.0
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.2
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.2
4Anton Östebo -96Glanshammars IF9.5
5Alexander Malm -96KFUM Örebro9.5

    P11 200 M  HEAT 1  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF31.5
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro33.5
3Filip Halldén -97KFUM Örebro35.1

    P11 200 M  HEAT 2  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro32.1
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF32.3
3Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF34.1

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF31.5
2Anton Johansson -96KFUM Örebro32.1
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF32.3
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro33.5
5Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF34.1
6Filip Halldén -97KFUM Örebro35.1

    P11 600 M    
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.06,8
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.07,5

    P11 HÖJD    
1Alexander Malm -96KFUM Örebro1.24
2Anton Östebo -96Glanshammars IF1.16
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.16
4Filip Halldén -97KFUM Örebro1.12
5Emil Gustavsson -97Fjugesta IF1.04

    P11 LÄNGD ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.13
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.05
3Anton Östebo -96Glanshammars IF3.72
4Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF3.72
5Anton Johansson -96KFUM Örebro3.65
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.44
7William Bergenarp -96Glanshammars IF3.42
8Malkolm Godlund -96Fjugesta IF3.36
9Filip Halldén -97KFUM Örebro3.29
10Elia Nordström -96Fjugesta IF3.10
11Jacob Högberg -97Karlskoga FIF3.05
12Emil Gustavsson -97Fjugesta IF3.00

    P11 KULA 2,0    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.98
2Alexander Malm -96KFUM Örebro8.32
3Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF8.26
4Jacob Högberg -97Karlskoga FIF7.96
5William Bergenarp -96Glanshammars IF7.68
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro7.63
7Emil Gustavsson -97Fjugesta IF6.70
8Malkolm Godlund -96Fjugesta IF6.59
9Filip Halldén -97KFUM Örebro5.95

    P11 DISKUS 0,6    
1William Bergenarp -96Glanshammars IF19.42
2Alexander Malm -96KFUM Örebro15.14
3Emil Gustavsson -97Fjugesta IF13.49

    F15 200 M    
1Dominika Struska -93Karlskoga FIF30.9
2Matilda Olsson -93Karlskoga FIF31.5

    F15 HÖJD    
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.41
2Dominika Struska -93Karlskoga FIF1.35

    F15 LÄNGD    
1Matilda Olsson -93Karlskoga FIF4.18

    F15 DISKUS 0,6    
1Malin Lignell -92Stocksäters IF31.52

    F13 80 M  HEAT 1  
1Louise Harker -94Mosjö FK11.2final
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF11.4final
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF11.6final

    F13 80 M  HEAT 2  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF11.6final
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF11.6final
3Vera Johansson -95Stocksäters IF11.7

    F13 80 M  FINAL  
1Louise Harker -94Mosjö FK10.8
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF11.5
3Clara Bideby -95Glanshammars IF11.6
4Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF11.6
5Jessica Nilsson -94Fjugesta IF11.7

    F13 200 M  HEAT 1  
1Louise Harker -94Mosjö FK30.4
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF32.0

    F13 200 M  HEAT 2  
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF30.2
2Vera Johansson -95Stocksäters IF31.1

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF30.2
2Louise Harker -94Mosjö FK30.4
3Vera Johansson -95Stocksäters IF31.1
4Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF32.0

    F13 600 M    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.59,7

    F13 HÖJD    
1Clara Bideby -95Glanshammars IF1.34
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.34
3Vera Johansson -96Stocksäters IF1.24

    F13 LÄNGD ZON    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF4.18
2Malin Gillman -94Stocksäters IF4.13
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.00
4Vera Johansson -95Stocksäters IF3.91
5Linn Nordqvist -94Fjugesta IF3.55
6Karolina Edberger -94Fjugesta IF3.44
7Elin Nilsson -95Fjugesta IF3.36
8Johanna Björck -95Fjugesta IF3.33

    F13 KULA 2,0    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro11.18
2Malin Gillman -94Stocksäters IF10.18
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF8.51
4Sara Andersson -95Fjugesta IF5.45

    F13 DISKUS 0,6    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF23.39
2Karolina Edberger -94Fjugesta IF20.95
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF19.34

    F11 60 M  HEAT 1  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.0final
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.8
3Elin Garberg -96Stocksäters IF10.3
-Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IFej start

    F11 60 M  HEAT 2  
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.1final
2Signe Flygare -96Glanshammars IF9.1final
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9.7
4Frida Pettersson -96Stocksäters IF10.8

    F11 60 M  HEAT 3  
1Julia Nygård -96IFK Nora9.2final
2Jonna Tallberg -96Karlskoga FIF9.5final
3Emelia Eriksson -96Karlskoga FIF10.7
-Felicia Fransson -97Fjugesta IFej start

    F11 60 M  FINAL  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.8
2Anna Westher -97KFUM Örebro9.0
3Signe Flygare -96Glanshammars IF9.0
4Julia Nygård -96IFK Nora9.2
5Jonna Tallberg -96Karlskoga FIF9.6

    F11 200 M  HEAT 1  
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF34.0
2Jonna Tallberg -96Karlskoga FIF34.1
3Rebecka Mellquist -96Fjugesta IF39.7

    F11 200 M  HEAT 2  
1Julia Nygård -96IFK Nora31.7
2Anna Westher -97KFUM Örebro31.9
3Lisa Piscator -97Karlskoga FIF34.1

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Julia Nygård -96IFK Nora31.7
2Anna Westher -97KFUM Örebro31.9
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF34.0
4Jonna Tallberg -96Karlskoga FIF34.1
5Lisa Piscator -97Karlskoga FIF34.1
6Rebecka Mellquist -96Fjugesta IF39.7

    F11 600 M    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF2.00,5
2Julia Nygård -96IFK Nora2.04,3
3Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.08,0
-Jenny Nilsson -96Fjugesta IFej start
-Jonna Tallberg -96Karlskoga FIFbröt

    F11 HÖJD    
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.30
2Julia Nygård -96IFK Nora1.27
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.15
4Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IF1.08
5Cecilia Winqvist -97Karlskoga FIF0.92

    F11 LÄNGD ZON    
1Julia Nygård -96IFK Nora3.94
2Signe Flygare -96Glanshammars IF3.86
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.83
4Anna Westher -97KFUM Örebro3.61
5Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.54
6Lisa Piscator -97Karlskoga FIF3.47
7Elin Garberg -96Stocksäters IF3.36
8Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IF3.02
9Ewlyn Wahlberg -96Nyköpings BIS3.00
10Elvira Lindén -96IFK Nora2.93
11Emelia Eriksson -97Karlskoga FIF2.91
12Cecilia Winqvist -97Karlskoga FIF2.72
13Rebecka Mellquist -96Fjugesta IF2.70
14Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.65

    F11 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.13
2Julia Nygård -96IFK Nora7.94
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.73
4Frida Pettersson -96Stocksäters IF7.14
5Elvira Lindén -96IFK Nora6.94
6Lina Gustavsson -97Fjugesta IF6.17
7Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IF5.63
8Elin Garberg -96Stocksäters IF5.38
9Emilia Eriksson -96Karlskoga FIF4.46
10Cecilia Winqvist -97Karlskoga FIF4.24
-Ewlyn Wahlberg -96Nyköpings BIS0.00

    F11 DISKUS 0,6    
1Ewlyn Wahlberg -96Nyköpings BIS21.31
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF21.06
3Elvira Lindén -96IFK Nora14.54
4Lina Gustavsson -97Fjugesta IF12.97
5Rebecka Mellquist -96Fjugesta IF11.96

    F9 60 M    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.3
2Maja Högberg -99Karlskoga FIF10.7
3Hanna Nordström -98Fjugesta IF10.9
4Julia Pålerud -98Fjugesta IF13.8

    F9 200 M    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF36.3
2Maja Högberg -99Karlskoga FIF38.5
3Hanna Nordström -98Fjugesta IF39.4

    F9 600 M    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.29,9

    F9 LÄNGD ZON    
1Maja Högberg -99Karlskoga FIF2.87
2Julia Pålerud -98Fjugesta IF2.13

    F9 KULA 2,0    
1Julia Pålerud -98Fjugesta IF3.88

 
FöreningPoäng
Fjugesta IF54
KFUM Örebro49
Glanshammars IF37
Karlskoga FIF21
Stocksäters IF21
IFK Nora13
Åsbro GoIF9
Mosjö FK5
Nyköpings BIS3

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram