Resultat Bergavallskampen 23 aug 2008   (pdf)

   Fjugesta IF arrangerade på Bergavallen i Fjugesta
 
    P15 100 M    
1Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF13.1
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF14.1

    P15 200 M    
1Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF28.1
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF29.1

    P15 LÄNGD    
1Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF4.41
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF4.23

    P15 KULA 4,0    
1Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF8.76

    P15 DISKUS 1,0    
1Robin Gustavsson -94Fjugesta IF31.23
2Krister Olsson -93Tiveds IF19.27

    P13 80 M    
1Felix Andersson -95Stocksäters IF11.8
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro11.9
3Elia Nordström -96Fjugesta IF13.1
4Malcolm Godlund -96Fjugesta IF13.2

    P13 200 M    
1Felix Andersson -95Stocksäters IF31.2
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro31.6

    P13 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.42
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.38
3Elia Nordström -96Fjugesta IF1.22

    P13 LÄNGD ZON    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK4.12
2Felix Andersson -95Stocksäters IF4.10
3Malcolm Godlund -96Fjugesta IF3.83
4Andreas Grandelius -96Mosjö FK3.74
5Elia Nordström -96Fjugesta IF3.32

    P13 KULA 3,0    
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF9.53
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK8.77
3Malcolm Godlund -96Fjugesta IF6.05
4Elia Nordström -96Fjugesta IF5.93

    P13 DISKUS 0,6    
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF26.24
2Malcolm Godlund -96Fjugesta IF20.64

    P11 60 M  HEAT 1  
1Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF9.1Final
2Gustav Montin -98KFUM Örebro9.5Final
3Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF10.0

    P11 60 M  HEAT 2  
1Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF9.3Final
2David Svensson -97Stocksäters IF9.7Final
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.8Final

    P11 60 M  FINAL  
1Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF9.0
2Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF9.4
3Gustav Montin -98KFUM Örebro9.5
4David Svensson -97Stocksäters IF9.8
5Pontus Grandelius -98Mosjö FK10.2

    P11 200 M    
1Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF31.2
2Gustav Montin -98KFUM Örebro33.3
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK35.5

    P11 600 M    
1Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.18,8

    P11 HÖJD    
1Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF1.26
2Gustav Montin -98KFUM Örebro1.18
3David Svensson -97Stocksäters IF1.14
4Andreas Führ -98KFUM Örebro1.14

    P11 LÄNGD ZON    
1Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF3.99
2Gustav Montin -98KFUM Örebro3.70
3Andreas Führ -98KFUM Örebro3.58
4David Svensson -97Stocksäters IF3.49
5Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.35
6Jacob Högberg -97Karlskoga FIF3.20
7Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF3.13

    P11 KULA 2,0    
1Marcus Axelsson -97Karlskoga FIF8.92
2Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF7.81
3Jacob Högberg -97Karlskoga FIF7.52
4Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF6.05

    P11 DISKUS 0,6    
1Jacob Högberg -97Karlskoga FIF16.18

    P9 60 M  HEAT 1  
1Jonathan Granath -00Mosjö FK9.8Final
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9.9Final
3Simon Lindholm -99KFUM Örebro10.6Final
4Oscar Schön -00Karlskoga FIF11.2Final
5Elias Godlund -99Fjugesta IF11.6

    P9 60 M  HEAT 2  
1Herman Chrunak -99Karlskoga FIF10.8Final
2Marcus Nylén -99Karlskoga FIF12.0
3Philip Jordhammar -00Mosjö FK12.0
4Viggo Pettersson -00Karlskoga FIF12.6

    P9 60 M  FINAL  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.0
2Jonathan Granath -00Mosjö FK10.2
3Herman Chrunak -99Karlskoga FIF10.9
4Simon Lindholm -99KFUM Örebro11.2
5Oscar Schön -00Karlskoga FIF11.7

    P9 200 M    
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro34.0
2Herman Chrunak -99Karlskoga FIF39.6
3Marcus Nylén -99Karlskoga FIF42.0

    P9 HÖJD    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK1.14
2Jonathan Granath -00Mosjö FK1.10
3Tom Johansson -99KFUM Örebro0.98
4Simon Lindholm -99KFUM Örebro0.98
5Ludvig Vidarsson -99KFUM Örebro0.98
6Philip Jordhammar -00Mosjö FK0.70

    P9 LÄNGD ZON    
1Jonathan Granath -00Mosjö FK3.43
2Robin Edqvist -99Mosjö FK3.35
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.34
4Ludvig Vidarsson -99KFUM Örebro3.20
5Anton Larsson -00KFUM Örebro3.19
6Herman Chrunak -99Karlskoga FIF3.07
7Philip Jordhammar -00Mosjö FK2.90
8Simon Lindholm -99KFUM Örebro2.86
9Elias Godlund -99Fjugesta IF2.35
10Oscar Schön -00Karlskoga FIF2.33
11Marcus Nylén -99Karlskoga FIF2.25
12Viggo Pettersson -00Karlskoga FIF2.04

    P9 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK7.40
2Simon Lindholm -99KFUM Örebro6.54
3Ludvig Vidarsson -99KFUM Örebro5.79
4Elias Godlund -99Fjugesta IF5.58
5Tom Johansson -99KFUM Örebro5.56
6Herman Chrunak -99Karlskoga FIF5.06
7Anton Larsson -00KFUM Örebro4.99

    P9 DISKUS 0,6    
1Malcolm Öholm -99Stocksäters IF13.10
2Tom Johansson -99KFUM Örebro11.94
3Viggo Pettersson -00Karlskoga FIF7.65
4Oscar Schön -00Karlskoga FIF7.20

    F15 100 M    
1Sara Angelmyr -94IFK Nora14.3

    F15 200 M    
1Sara Angelmyr -94IFK Nora30.2

    F15 800 M    
1Sara Angelmyr -94IFK Nora3.07,6

    F15 LÄNGD    
1Sara Angelmyr -94IFK Nora4.20

    F13 80 M    
1Emma Nordlund -95IFK Nora12.0
2Julia Nygård -96IFK Nora12.3

    F13 200 M    
1Emma Nordlund -95IFK Nora30.7
2Julia Nygård -96IFK Nora30.7

    F13 600 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora2.05,9
2Emma Nordlund -95IFK Nora2.15,7

    F13 HÖJD    
1Julia Nygård -96IFK Nora1.34
2Diana Andreasson -96Åsbro GoIF1.14
3Paulina Rasch -96Fjugesta IF1.10

    F13 LÄNGD ZON    
1Emma Nordlund -95IFK Nora4.24
2Julia Nygård -96IFK Nora4.03
3Josefine Bäckström Saari -95Frövi IK3.76
4Diana Andreasson -96Åsbro GoIF3.62
5Paulina Rasch -96Fjugesta IF3.29

    F13 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF11.12
2Julia Nygård -96IFK Nora8.56
3Elvira Lindén -96IFK Nora8.28
4Paulina Rasch -96Fjugesta IF6.88
5Josefine Bäckström Saari -95Frövi IK6.80

    F13 DISKUS 0,6    
1Elvira Lindén -96IFK Nora19.94
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF19.57
3Josefine Bäckström Saari -95Frövi IK17.77
4Paulina Rasch -96Fjugesta IF14.44

    F11 60 M  HEAT 1  
1Julia Björkengren -98IF Göta9.3Final
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.7Final
3Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.9Final
4Felicia Fransson -97Fjugesta IF10.8

    F11 60 M  HEAT 2  
1Anna Westher -97KFUM Örebro8.8Final
2Ida Skoglund -97Frövi IK9.9Final
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.2
4Hanna Nordström -98Fjugesta IF11.1
5Lisa Johansson -98Åsbro GoIF11.7

    F11 60 M  FINAL  
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.0
2Julia Björkengren -98IF Göta9.5
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.7
4Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.8
5Ida Skoglund -97Frövi IK10.3

    F11 200 M  HEAT 1  
1Hanna Nordström -98Fjugesta IF40.3
2Lisa Johansson -98Åsbro GoIF43.1

    F11 200 M  HEAT 2  
1Lina Gustavsson -97Fjugesta IF37.1
2Felicia Fransson -97Fjugesta IF38.3

    F11 200 M  HEAT 3  
1Anna Westher -97KFUM Örebro31.2
2Julia Björkengren -98IF Göta32.7
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF34.9

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Anna Westher -97KFUM Örebro31.2
2Julia Björkengren -98IF Göta32.7
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF34.9
4Lina Gustavsson -97Fjugesta IF37.1
5Felicia Fransson -97Fjugesta IF38.3
6Hanna Nordström -98Fjugesta IF40.3
7Lisa Johansson -98Åsbro GoIF43.1

    F11 600 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro2.10,8
2Johanna Saari -97Frövi IK2.13,9
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.18,9
4Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.41,7
5Hanna Nordström -98Fjugesta IF2.45,9

    F11 HÖJD    
1Linnéa Andersson -97Glanshammars IF1.14
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.14

    F11 LÄNGD ZON    
1Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.72
2Julia Björkengren -98IF Göta3.54
3Ida Skoglund -97Frövi IK3.46
4Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.43
5Felicia Fransson -97Fjugesta IF3.13
6Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.79
7Lina Gustavsson -97Fjugesta IF2.75
8Hanna Nordström -98Fjugesta IF2.74

    F11 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK8.69
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF7.60
3Julia Björkengren -98IF Göta6.26
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF6.08
5Felicia Fransson -97Fjugesta IF5.89
6Hanna Nordström -98Fjugesta IF5.33
7Lisa Johansson -98Åsbro GoIF4.19

    F11 DISKUS 0,6    
1Ida Skoglund -97Frövi IK20.18
2Johanna Saari -97Frövi IK10.75

    F9 60 M  HEAT 1  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.3Final
2Linnea Nordlund -99IFK Nora10.3Final
3Miranda Söderlund -99Karlskoga FIF10.7Final

    F9 60 M  HEAT 2  
1Frida Grandelius -00Mosjö FK10.5Final
2Maja Högberg -99Karlskoga FIF10.7Final
3Saga Elfström -99KFUM Örebro11.9

    F9 60 M  FINAL  
1Linnea Nordlund -99IFK Nora10.2
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.3
3Frida Grandelius -00Mosjö FK10.5
4Miranda Söderlund -99Karlskoga FIF11.0
5Maja Högberg -99Karlskoga FIF11.5

    F9 200 M  HEAT 1  
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF39.2
2Amanda Nylén -99Karlskoga FIF41.7
3Rebecca Nylén -99Karlskoga FIF41.8

    F9 200 M  HEAT 2  
1Linnea Nordlund -99IFK Nora37.9
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF38.5
3Maja Högberg -99Karlskoga FIF38.7

    F9 200 M  SAMLAD LISTA  
1Linnea Nordlund -99IFK Nora37.9
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF38.5
3Maja Högberg -99Karlskoga FIF38.7
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF39.2
5Amanda Nylén -99Karlskoga FIF41.7
6Rebecca Nylén -99Karlskoga FIF41.8

    F9 600 M    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK2.26,8
2Amanda Nylén -99Karlskoga FIF2.36,0

    F9 HÖJD    
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1.06
2Sofia Larsson -99Karlskoga FIF0.94
2Josefine Edström -99Stocksäters IF0.94
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF0.90
5Saga Elfström -99KFUM Örebro0.82
6Rebecca Nylén -99Karlskoga FIF0.70

    F9 LÄNGD ZON    
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3.35
2Josefine Edström -99Stocksäters IF3.12
3Maja Högberg -99Karlskoga FIF2.95
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF2.89
5Frida Grandelius -00Mosjö FK2.88
6Linnea Nordlund -99IFK Nora2.87
7Miranda Söderlund -99Karlskoga FIF2.75
8Sofia Larsson -99Karlskoga FIF2.57
9Saga Elfström -99KFUM Örebro2.40
10Rebecca Nylén -99Karlskoga FIF2.40
11Amanda Nylén -99Karlskoga FIF2.18

    F9 KULA 2,0    
1Maja Högberg -99Karlskoga FIF5.29
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF4.83
3Miranda Söderlund -99Karlskoga FIF4.38
4Josefine Edström -99Stocksäters IF4.29
5Frida Grandelius -00Mosjö FK4.21
6Rebecca Nylén -99Karlskoga FIF3.17

    F9 DISKUS 0,6    
1Sofia Larsson -99Karlskoga FIF8.43

FÖRENINGSTÄVLINGEN
Karlskoga FIF 52,5
IFK Nora 47
KFUM Örebro 36
Mosjö FK 31
Fjugesta IF 23
Stocksäters IF 19,5
Åsbro GoIF 14
Frövi IK 13
Tiveds IF 8
Glanshammars IF 7
IF Göta 7

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram