Resultat Diplom-Is-spelen 30 nov 2008

  Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF7.82

    MÄN/P17 200 M  HEAT 1  
1Bengt Jansson -61IF Start28.89
2Sven Nilsson -58IF Start29.60

    MÄN/P17 200 M  HEAT 2  
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF26.39
2Jimmy Axelsson -93Stocksäters IF26.67

    MÄN/P17 200 M  HEAT 3  
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF24.86
2Oskar Norström -93Stocksäters IF24.97
3Axel Frisén -93Stocksäters IF26.96

    MÄN/P17 200 M  SAMLAD LISTA  
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF24.861 MÄN
2Oskar Norström -93Stocksäters IF24.971 P17
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF26.392 P17
4Jimmy Axelsson -93Stocksäters IF26.673 P17
5Axel Frisén -93Stocksäters IF26.96
6Bengt Jansson -61IF Start28.892 MÄN
7Sven Nilsson -58IF Start29.603 MÄN

    MÄN 1000 M    
1Fredrick Djupström -68Glanshammars IF2.52,24
2Sören Forsberg -63IF Start3.04,20
3Mikael Tennare -61Rånäs 4H3.08,40
4Mikael Nornvik -69Glanshammars IF3.17,47
5Bengt Jansson -61IF Start3.23,83
6Sven Nilsson -58IF Start3.30,16

    P17 60 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF7.72
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF8.14
3Axel Frisén -93Stocksäters IF8.21

    P17 1000 M    
1Joakim Johansson -93Tibro AIK FIK3.17,87

    P17 KULA 5,0    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF10.09

    P15 60 M  HEAT 1  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro8.25Final
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.40Final
3Jesper Wismar -95Karlskoga FIF8.66Final
4Felix Andersson -95Stocksäters IF8.73Final
5Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF8.79

    P15 60 M  HEAT 2  
1Gustav Schölin -94Finspångs AIK7.88Final
2Jesper Svensson -94Tibro AIK FIK8.17Final
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.34Final
4Adam Filmby -95Glanshammars IF8.77Final
5Samuel Spjut -95Frövi IK9.76

    P15 60 M  FINAL  
1Gustav Schölin -94Finspångs AIK7.89
2Robin Forsell -94KFUM Örebro8.01
3Jesper Svensson -94Tibro AIK FIK8.22
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.45
5Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.50
6Jesper Wismar -95Karlskoga FIF8.77
7Adam Filmby -95Glanshammars IF8.89
8Felix Andersson -95Stocksäters IF8.94

    P15 200 M  HEAT 1  
1Samuel Spjut -95Frövi IK32.99

    P15 200 M  HEAT 2  
1Petter Kroon -94KFUM Örebro26.58
2Jesper Svensson -94Tibro AIK FIK27.17
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF28.91

    P15 200 M  HEAT 3  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro25.34
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK25.62
3Henrik Hultgren -95KFUM Örebro27.71

    P15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro25.34
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK25.62
3Petter Kroon -94KFUM Örebro26.58
4Jesper Svensson -94Tibro AIK FIK27.17
5Henrik Hultgren -95KFUM Örebro27.71
6Robin Gustavsson -94Fjugesta IF28.91
7Samuel Spjut -95Frövi IK32.99

    P15 800 M    
1Jesper Wismar -95Karlskoga FIF2.31,41
2Samuel Spjut -95Frövi IK2.52,29

    P15 TRESTEG    
1Philip Capobianco -95KFUM Örebro8.71

    P13 60 M  HEAT 1  
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.61Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro8.87Final
3Anton Östebo -96Glanshammars IF9.07Final
4Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.32Final
5Malkolm Godlund -96Fjugesta IF9.43Final

    P13 60 M  HEAT 2  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.43Final
2Philip Granath -96Mosjö FK8.88Final
3William Bergenarp -96Glanshammars IF9.25Final
4Oscar Ronquist -97Glanshammars IF9.46
5Fredrik Näsman -96IFK Kristinehamn9.71
6Simon Trogen -97Karlskoga FIF9.79

    P13 60 M  FINAL  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.39
2Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.63
3Philip Granath -96Mosjö FK8.74
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro8.79
5Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.08
6William Bergenarp -96Glanshammars IF9.24
7Anton Östebo -96Glanshammars IF9.26
-Malkolm Godlund -96Fjugesta IFej start

    P13 200 M  HEAT 1  
1Malkolm Godlund -96Fjugesta IF31.92
2Fredrik Näsman -96IFK Kristinehamn32.10
3Oscar Ronquist -97Glanshammars IF33.39

    P13 200 M  HEAT 2  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro29.51
2Daniel Nordberg -96Wedevågs IF30.75
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF31.68

    P13 200 M  HEAT 3  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro27.52
2Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn28.46
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF29.38

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro27.52
2Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn28.46
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF29.38
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro29.51
5Daniel Nordberg -96Wedevågs IF30.75
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF31.68
7Malkolm Godlund -96Fjugesta IF31.92
8Fredrik Näsman -96IFK Kristinehamn32.10
9Oscar Ronquist -97Glanshammars IF33.39

    P13 600 M    
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.52,43
2Andreas Grandelius -96Mosjö FK1.52,76
3Carl Valjus -96Glanshammars IF1.55,05
4Simon Trogen -97Karlskoga FIF2.01,63
5William Olsson -96KFUM Örebro2.01,70
6Fredrik Näsman -96IFK Kristinehamn2.06,88
7Christian Edström -??Stocksäters IF2.08,17
-Martin Larsson -71Huddinge AIS1.58,11utom tävl

    P13 TRESTEG ZON    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro10.11
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.59
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.54
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.42
5Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.87
6Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF8.79
7Oscar Ronquist -97Glanshammars IF7.50

Daniel Nordberg
Adrian Bergenarp
Oscar Jansson
Anton Johansson
Jesper Frykholm
Oscar Ronquist
William Gunnarsson
 x   921  937  903  951  954
838  839  829  836  850  879
818   x   838  887  866   x 
1011  954  984   -    x   991
942  893  899   -   912  911
730  713  700  715  739  750
898  904  938  889  913  959
    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro12.91
2Anton Johansson -96KFUM Örebro10.80
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro7.46
4Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF7.16
5Malkolm Godlund -96Fjugesta IF6.78
6Fredrik Näsman -96IFK Kristinehamn6.67
7Simon Trogen -97Karlskoga FIF5.38

    P11 60 M  HEAT 1  
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9.86Final
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro9.91Final
3Emil Lundmark -98KFUM Örebro9.95Final
4Simon Karvonen -98KFUM Örebro10.15
5Kevin Dzaferovic -98Mosjö FK10.21
6Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn10.55
7Douglas Cotell -98KFUM Örebro11.39
8Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF11.78

    P11 60 M  HEAT 2  
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF9.38Final
2Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF9.72Final
3Gabriel Fernsten -98Mosjö FK9.86Final
4Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro9.99
5Alexander Reuterwall -98IF Spartacus10.16
6Erik Wirén -99IF Spartacus10.21
7Malkolm Öholm -99Stocksäters IF10.85
8Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10.93

    P11 60 M  HEAT 3  
1Albin Hård -98Karlskoga FIF9.29Final
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.51Final
3Andreas Führ -98KFUM Örebro9.96
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.22
5Fabian Jacobsson -99KFUM Örebro10.41
6Patrik Lindskog -99KFUM Örebro10.50
7William Lannhard -98Stocksäters IF10.82
8Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF10.89

    P11 60 M  FINAL  
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF9.17
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.40
3Albin Hård -98Karlskoga FIF9.42
4Gabriel Fernsten -98Mosjö FK9.76
5Emil Lundmark -98KFUM Örebro9.84
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro9.88
7Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF9.91
8Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9.95

    P11 200 M  HEAT 1  
1Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn37.36
2William Lannhard -98Stocksäters IF38.58

    P11 200 M  HEAT 2  
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF34.72
2Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro36.23
3Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF39.10

    P11 200 M  HEAT 3  
1Kevin Dzaferovic -98Mosjö FK34.68
2Simon Persson -98KFUM Örebro37.47
3Erik Wirén -99IF Spartacus38.82

    P11 200 M  HEAT 4  
1Gabriel Fernsten -98Mosjö FK33.40
2Simon Karvonen -98KFUM Örebro35.95
3Alexander Reuterwall -98IF Spartacus37.57

    P11 200 M  HEAT 5  
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF32.50
2Albin Hård -98Karlskoga FIF33.64
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro34.31

    P11 200 M  HEAT 6  
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro31.52
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK32.43
-Ludvig Renberg -99KFUM Örebroej start

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro31.52
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK32.43
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF32.50
4Gabriel Fernsten -98Mosjö FK33.40
5Albin Hård -98Karlskoga FIF33.64
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro34.31
7Kevin Dzaferovic -98Mosjö FK34.68
8Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF34.72
9Simon Karvonen -98KFUM Örebro35.95
10Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro36.23
11Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn37.36
12Simon Persson -98KFUM Örebro37.47
13Alexander Reuterwall -98IF Spartacus37.57
14William Lannhard -98Stocksäters IF38.58
15Erik Wirén -99IF Spartacus38.82
16Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF39.10

    P11 600 M    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro2.03,99
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.04,68
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.07,17
4Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro2.10,07
5Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn2.13,58
6Oliver Svensson -99Tibro AIK FIK2.13,60
7Erik Wirén -99IF Spartacus2.19,11
-Albin Hård -98Karlskoga FIFbröt

    P11 LÄNGD ZON    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro3.85
2Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro3.68
3Andreas Führ -98KFUM Örebro3.55
4Emil Lundmark -98KFUM Örebro3.55
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3.42
6Pontus Jansson -98Wedevågs IF3.40
7Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3.37
8Oliver Svensson -99Tibro AIK FIK3.32
9Tom Johansson -99KFUM Örebro3.13
10Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF3.08
11Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3.07
12Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn3.03
13Fabian Jacobsson -99KFUM Örebro2.95
14William Lannhard -98Stocksäters IF2.79
15Simon Persson -98KFUM Örebro2.78
16Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF2.77
17Ludvig Egeryd -99KFUM Örebro2.77
18Erik Wirén -99IF Spartacus2.70
19Malkolm Öholm -99Stocksäters IF2.69
20Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF2.58

William Lannhard
Oliver Svensson
Patrik Lindskog
Robin Gunnarsson
Gustaf Montin
Simon Persson
Andreas Führ
Ludvig Egeryd
Erik Wirén
Rasmus Blomstrand
Tom Johansson
Fredrik Lannhard
Johan Wahlgren
Pontus Jansson
Mateusz Ostrowski
Ludwig Widarsson
Tobias Tranderyd
Malkolm Öholm
Fabian Jacobsson
Emil Lundmark
279  270  255   -    -    - 
321  305  311  316  310  332
 x   324  321  337  311  309
184  249  258   -    -    - 
375  385  380  373  367  346
278  265   x    -    -    - 
341  355  353  333  351  317
277  255  249   -    -    - 
270  254  255   -    -    - 
294  308   -    -    -    - 
302  301  313   -    -    - 
236  277  277   -    -    - 
292  303  288   -    -    - 
340  283  337  311  322  338
337  218  315  331  342  220
358  354  342  336  352  368
289   x   307   -    -    - 
262  269  262   -    -    - 
295  254   x    -    -    - 
334   x   336  329  333  355
    P11 KULA 2,0    
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF7.38
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro7.04
3Douglas Cotell -98KFUM Örebro7.02
4William Lannhard -98Stocksäters IF6.81
5Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF6.74
6Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro6.69
7Tom Johansson -99KFUM Örebro6.57
8Alexander Reuterwall -98IF Spartacus6.36
9Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF6.15
10Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF5.36
11Malkolm Öholm -99Stocksäters IF5.23
12Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn4.56

    P9 60 M  HEAT 1  
1Jonathan Granath -00Mosjö FK9.80Final
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10.31Final
3Hampus Andersson -01Glanshammars IF10.94Final
4Alexander Larsson -00KFUM Örebro10.96
5Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn11.23
6Fredrik Wirén -01IF Spartacus12.53

    P9 60 M  HEAT 2  
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9.84Final
2Edvin Schölin -00Finspångs AIK10.25Final
3Albin Öberg -00Åsbro GoIF10.38Final
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF10.45Final
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF10.88Final
6Mathias Grahn -00KFUM Örebro11.35

    P9 60 M  FINAL  
1Jonathan Granath -00Mosjö FK9.60
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9.93
3Edvin Schölin -00Finspångs AIK9.99
4Albin Öberg -00Åsbro GoIF10.13
5Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10.14
6Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF10.48
7Hampus Andersson -01Glanshammars IF11.04
8Melker Forsberg -01Glanshammars IF11.12

    P9 600 M    
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF2.08,28
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro2.22,44
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.24,94
4Albin Öberg -00Åsbro GoIF2.29,94
5Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn2.37,37
6Fredrik Wirén -01IF Spartacus2.40,87

    P9 LÄNGD ZON    
1Jonathan Granath -00Mosjö FK3.69
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro3.59
3Anton Larsson -00KFUM Örebro3.38
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3.09
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.92
6Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn2.63
7Mathias Grahn -00KFUM Örebro2.40
8Fredrik Wirén -01IF Spartacus2.17
9Oskar Ringholm -00Stocksäters IF2.01
10Rickard Johansson -01Stocksäters IF2.00

Samuel Brunnsgård
Mathias Grahn
Melker Forsberg
Oskar Ringholm
Gustav Karlsson
Anton Larsson
Rickard Bergenarp
Fredrik Wirén
Jonathan Granath
Rickard Johansson
255  256  176  236  260  263
230  240  227  217  218  208
292  282  292  285  284  292
192  199  201
359  285  345  349  346  308
331  330  329  324  338   x 
309  286  295  301  270  276
217   x    x   208  194  213
358  352  351  350  352  369
198  200  188
    P9 KULA 2,0    
1Edvin Schölin -00Finspångs AIK5.72
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro5.30
3Anton Larsson -00KFUM Örebro5.26
4Albin Öberg -00Åsbro GoIF4.94
5Mathias Grahn -00KFUM Örebro4.52
6Samuel Brunnsgård -00IFK Kristinehamn4.34
7Oskar Ringholm -00Stocksäters IF3.79

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  
1Joanna Wilkås -91KFUM Örebro28.10
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.13

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro26.93
2Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.26
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.37

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro26.93
2Joanna Wilkås -91KFUM Örebro28.10
3Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.13
4Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.26
5Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.37

    KVINNOR 1000 M    
1Pernilla Eriksson -90Hällefors LK3.06,03
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK3.46,13

    F17 60 M    
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF8.48
2Hanna Nilsson -93KFUM Örebro8.82
3Diana Doss -93KFUM Örebro8.82

    F17 200 M    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora28.48
2Diana Doss -93KFUM Örebro28.57
3Malin Lignell -92Stocksäters IF29.74

    F17 800 M    
1Elin Henriksson -93Tibro AIK FIK2.53,97
-Rebecca Högberg -84KFUM Örebro2.19,96utom tävl
-Sofia Thorin -89KFUM Örebrobrötutom tävl

    F17 TRESTEG    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora9.64

    F17 KULA 3,0    
1Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF10.29
2Malin Lignell -92Stocksäters IF8.44

    F15 60 M  HEAT 1  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.27Final
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8.45Final
3Louise Harker -94Mosjö FK8.62Final
4Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK8.80Final
5Kayla Mokédé -95KFUM Örebro9.239.228

    F15 60 M  HEAT 2  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.49Final
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.58Final
3Denise Sandell -94Wedevågs IF8.71Final
4Emma Bengtsson -94KFUM Örebro9.23Final9.224

    F15 60 M  FINAL  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.30
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.51
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.61
4Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8.64
5Denise Sandell -94Wedevågs IF8.69
6Louise Harker -94Mosjö FK8.69
7Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK8.78
8Emma Bengtsson -94KFUM Örebro9.21

    F15 200 M  HEAT 1  
1Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF29.62
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI32.73

    F15 200 M  HEAT 2  
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF28.78
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro28.96
3Julia Gustafsson -94Frövi IK29.21

    F15 200 M  HEAT 3  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro27.18
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.46
3Louise Harker -94Mosjö FK29.02

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro27.18
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.46
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF28.78
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro28.96
5Louise Harker -94Mosjö FK29.02
6Julia Gustafsson -94Frövi IK29.21
7Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF29.62
8Sandra Larsson -94Ludvika FFI32.73

    F15 600 M    
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.49,00
2Julia Blomberg -94Mosjö FK1.49,57
3Julia Gustafsson -94Frövi IK1.50,65
-Ewa Wahlberg -55Uppsala LK1.59,88utom tävl

    F15 TRESTEG    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.10
2Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK9.11
3Sandra Larsson -94Ludvika FFI8.94
4Kayla Mokédé -95KFUM Örebro8.72
5Malin Linder -94IFK Kristinehamn8.52
6Josefine Saari -95Frövi IK8.02

Malin Linder
Denise Sandell
Kayla Mokédé
Sandra Larsson
Sara Kristersson
Josefine Saari
852  829   x   828   x    x 
 x   1006  1010   -    -   989
841  819  834   x   872   x 
859  894  877  873   x   879
911  901  907  895  866  895
802   x   778  778  763  778
    F15 KULA 3,0    
1Ida Lundblad -95Tibro AIK FIK10.73
2Julia Gustafsson -94Frövi IK10.26
3Malin Gillman -94Stocksäters IF10.07
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.83
5Ellen Mattsson -94Stocksäters IF9.62
6Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.39
7Erica Lignell -94Stocksäters IF8.39

    F13 60 M  HEAT 1  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.23Final
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.54
3Natalie Johansson -97Fjugesta IF9.76
4Alice Ljungblad -97KFUM Örebro9.80
5Lova Bergelin -97Stocksäters IF9.97
6Elvira Carlsson -97KFUM Örebro10.24
7Frida Larsson -97Åsbro GoIF10.35

    F13 60 M  HEAT 2  
1Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro8.76Final
2Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn9.17Final
3Clara Josefsson -97KFUM Örebro9.43
4Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro9.44
5Ida Skoglund -97Frövi IK9.59
6Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.85

    F13 60 M  HEAT 3  
1Anna Westher -97KFUM Örebro8.50Final
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro8.64Final
3Anna Hildingsson -96Glanshammars IF8.93Final
4Julia Ryhed -97KFUM Örebro8.97Final
5Linnea Andersson -97Glanshammars IF9.50
6Karolina Sunneståhl -97KFUM Örebro10.66

    F13 60 M  HEAT 4  
1Matilda Herngren -97IF Hagen9.05Final
2Sara Särnblad -97KFUM Örebro9.44
3Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro9.78
4Elina Andersson -97Frövi IK10.00
5Elvira Lindén -96IFK Nora10.06
6Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.08

    F13 60 M  FINAL  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.20
2Anna Westher -97KFUM Örebro8.50
3Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro8.64
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro8.70
5Julia Ryhed -97KFUM Örebro8.94
6Anna Hildingsson -96Glanshammars IF8.99
7Matilda Herngren -97IF Hagen9.04
8Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn9.26

    F13 200 M  HEAT 1  
1Elina Andersson -97Frövi IK34.46
2Elvira Carlsson -97KFUM Örebro34.86
3Lova Bergelin -97Stocksäters IF35.77

    F13 200 M  HEAT 2  
1Ida Skoglund -97Frövi IK32.24
2Matilda Herngren -97IF Hagen32.58
3Alice Ljungblad -97KFUM Örebro33.67

    F13 200 M  HEAT 3  
1Sara Särnblad -97KFUM Örebro32.15
2Natalie Johansson -97Fjugesta IF33.11
3Nathalie Waara Sääf -96Karlskoga FIF33.46

    F13 200 M  HEAT 4  
1Clara Josefsson -97KFUM Örebro31.83
2Sofia Hjort -96KFUM Örebro32.14
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF33.49

    F13 200 M  HEAT 5  
1Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK30.80
2Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro31.52
3Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn31.76

    F13 200 M  HEAT 6  
1Anna Westher -97KFUM Örebro28.81
2Nicole Sörensen -96Falu IK28.83
3Anna Hildingsson -96Glanshammars IF29.64

    F13 200 M  HEAT 7  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF27.31
2Izabelle Kjellberg -96IF Göta28.37
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro28.78

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF27.31
2Izabelle Kjellberg -96IF Göta28.37
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro28.78
4Anna Westher -97KFUM Örebro28.81
5Nicole Sörensen -96Falu IK28.83
6Anna Hildingsson -96Glanshammars IF29.64
7Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK30.80
8Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro31.52
9Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn31.76
10Clara Josefsson -97KFUM Örebro31.83
11Sofia Hjort -96KFUM Örebro32.14
12Sara Särnblad -97KFUM Örebro32.15
13Ida Skoglund -97Frövi IK32.24
14Matilda Herngren -97IF Hagen32.58
15Natalie Johansson -97Fjugesta IF33.11
16Nathalie Waara Sääf -96Karlskoga FIF33.46
17Lina Gustavsson -97Fjugesta IF33.49
18Alice Ljungblad -97KFUM Örebro33.67
19Elina Andersson -97Frövi IK34.46
20Elvira Carlsson -97KFUM Örebro34.86
21Lova Bergelin -97Stocksäters IF35.77

    F13 600 M    
1Nicole Sörensen -96Falu IK1.48,86
2Jacqueline Larsson -96IF Göta1.49,57
3Anna Westher -97KFUM Örebro1.53,25
4Elina Andersson -97Frövi IK2.03,55
5Nathalie Waara Sääf -96Karlskoga FIF2.05,26
6Johanna Saari -97Frövi IK2.07,28
7Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.11,14
8Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF2.18,17

    F13 TRESTEG ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn10.48
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF10.33
3Izabelle Kjellberg -96IF Göta9.96
4Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK9.52
5Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn8.99
6Julia Ryhed -97KFUM Örebro8.88
7Linnea Andersson -97Glanshammars IF8.56
8Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro8.28
9Ida Skoglund -97Frövi IK8.22
10Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro8.15
11Nathalie Waara Sääf -96Karlskoga FIF7.64
-Sanna Lindström -97Glanshammars IF0.00

Linnea Andersson
Nathalie Waara Sääf
Izabelle Kjellberg
Julia Ryhed
Sofie Karlsson
Elvira Richardsson
Hanna Holmgren-Karlsson
Fanny Bergetoft
Linnéa Hård
Andrea Gillström
Ida Skoglund
Sanna Lindström
856  814  808  844  830  827
752  764  739   -    -    - 
991  989  996  988  949  981
869  856  878  846  888  877
894  877  857  853  899  879
1048  1024  1022   x    x   1044
828  809  762  767  800  788
815  809  775   -    -    - 
1013  1033  1009  1003  910  1018
923  933  943  906  942  952
802  809  822   -    -    - 
 x    x    x    -    -    - 
    F13 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF11.38
2Ida Skoglund -97Frövi IK9.93
3Frida Pettersson -96Stocksäters IF9.58
4Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn9.35
5Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro9.09
6Elvira Lindén -96IFK Nora8.85
7Lina Gustavsson -97Fjugesta IF8.13
8Natalie Johansson -97Fjugesta IF6.74
9Elsa Frisén -97Stocksäters IF6.31
10Matilda Herngren -97IF Hagen5.75
11Elvira Carlsson -97KFUM Örebro5.39
12Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF5.08

    F11 60 M  HEAT 1  
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9.35Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.39Final
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9.81Final
4Maja Hård -98Karlskoga FIF9.89Final
5Clara Jönsson -99Åsbro GoIF9.99
6Kaisa Johansson -99IF Hagen10.59
7Elin Nyqvist -99KFUM Örebro10.66
8Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro12.05

    F11 60 M  HEAT 2  
1Johanna Furhoff -99IF Hagen9.36Final
2Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.43Final
3Wilma Toivola -98KFUM Örebro9.84Final
4Moa Seger -99Glanshammars IF9.90
5Julia Holmgren-Karlsson -99KFUM Örebro10.34
6Lisa Brorson -99KFUM Örebro11.27
7Hanna Otterhed -99KFUM Örebro11.56

    F11 60 M  HEAT 3  
1Julia Björkengren -98IF Göta9.26Final
2Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.09
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF10.14
4Grete Wahl -98KFUM Örebro10.25
5Alice Evebring -99IF Hagen10.36
6Lovisa Gustavsson -98Åsbro GoIF10.49
7Emelie Johansson -98Stocksäters IF10.76
-Gabriella Kodia -98KFUM Örebroej start

    F11 60 M  FINAL  
1Julia Björkengren -98IF Göta9.19
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9.31
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.39
4Johanna Furhoff -99IF Hagen9.40
5Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9.50
6Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.58
7Maja Hård -98Karlskoga FIF9.72
8Wilma Toivola -98KFUM Örebro9.80

    F11 200 M  HEAT 1  
1Kaisa Johansson -99IF Hagen37.15
2Ellen Wiklund-Rydemalm -99Mosjö FK40.46

    F11 200 M  HEAT 2  
1Moa Seger -99Glanshammars IF34.13
2Ida Olsson -99IF Hagen35.50

    F11 200 M  HEAT 3  
1Emilia Bäckström -98KFUM Örebro32.59
2Klara Pallin -98Karlskoga FIF34.51
3Anna Hallmén -99KFUM Örebro35.96

    F11 200 M  HEAT 4  
1Maja Hård -98Karlskoga FIF32.82
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro33.06
3Klara Flygare -98Glanshammars IF33.15

    F11 200 M  HEAT 5  
1Julia Björkengren -98IF Göta31.31
2Johanna Furhoff -99IF Hagen32.31
-Alexandra Sörensen -99Falu IKdiskv F4.2.9

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Julia Björkengren -98IF Göta31.31
2Johanna Furhoff -99IF Hagen32.31
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro32.59
4Maja Hård -98Karlskoga FIF32.82
5Fanny Runheim -99KFUM Örebro33.06
6Klara Flygare -98Glanshammars IF33.15
7Moa Seger -99Glanshammars IF34.13
8Klara Pallin -98Karlskoga FIF34.51
9Ida Olsson -99IF Hagen35.50
10Anna Hallmén -99KFUM Örebro35.96
11Kaisa Johansson -99IF Hagen37.15
12Ellen Wiklund-Rydemalm -99Mosjö FK40.46

    F11 600 M    
1Alexandra Sörensen -99Falu IK2.05,34
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.07,00
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.07,32
4Beatrice Larsson -98IF Göta2.07,79
5Julia Björkengren -98IF Göta2.09,07
6Anna Hallmén -99KFUM Örebro2.14,64

    F11 LÄNGD ZON    
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4.03
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.90
3Klara Flygare -98Glanshammars IF3.78
4Klara Pallin -98Karlskoga FIF3.72
5Irma Comstedt -99KFUM Örebro3.65
6Julia Björkengren -98IF Göta3.65
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3.64
8Clara Jönsson -99Åsbro GoIF3.63
9Wilma Toivola -98KFUM Örebro3.54
10Beatrice Larsson -98IF Göta3.53
11Maja Hård -98Karlskoga FIF3.38
12Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3.38
13Ida Olsson -99IF Hagen3.37
14Johanna Furhoff -99IF Hagen3.35
15Josefine Edström -99Stocksäters IF3.21
16Alice Evebring -99IF Hagen3.20
17Emmy Andersson -99Åsbro GoIF3.10
18Julia Holmgren-Karlsson -99KFUM Örebro3.01
19Grete Wahl -98KFUM Örebro2.99
20Emelie Johansson -98Stocksäters IF2.93
21My Andersson -98Åsbro GoIF2.89
22Filippa Söderholm -99KFUM Örebro2.88
23Lovisa Gustavsson -98Åsbro GoIF2.87
24Elin Nyqvist -99KFUM Örebro2.85
25Kaisa Johansson -99IF Hagen2.47
26Hanna Otterhed -99KFUM Örebro2.27
27Felicia Persson -99KFUM Örebro1.83

Fanny Runheim
Julia Holmgren-Karlsson
Felicia Persson
Hanna Otterhed
Sabina Forsberg
Klara Pallin
Fanny Ernestam
Filippa Söderholm
Kaisa Johansson
Maja Hård
Beatrice Larsson
Lovisa Gustavsson
My Andersson
Klara Flygare
Irma Comstedt
Julia Björkengren
Josefine Edström
Emmy Andersson
Grete Wahl
Clara Jönsson
Johanna Furhoff
Ida Olsson
Wilma Toivola
Emelie Johansson
Alice Evebring
Elin Nyqvist
Hanna Wahlström
388  386   x   373  382  390
301  285  277   -    -    - 
183  169  167   -    -    - 
227   x    x    -    -    - 
 x   336  360  346  364  326
368  358  341  356  361  372
373  403  390  381  371  374
 x   288  285   -    -    - 
247  230  213   -    -    - 
338  330  331   -    -    - 
353  331  323   -    -    - 
287  273  274   -    -    - 
289  263   x    -    -    - 
363  354  359  358  378  361
358  344  338  365  343  343
365  340  342   x   343  322
313  299  321   -    -    - 
 x   305  310   -    -    - 
299   x   287   -    -    - 
342  329  363  361  348  356
333  315  335   -    -    - 
337  329  330   -    -    - 
354  326  322   -    -    - 
288  265  293   -    -    - 
320  304  299   -    -    - 
285  279  279   -    -    - 
312  338  299   -    -    - 
    F11 KULA 2,0    
1Beatrice Larsson -98IF Göta7.15
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF7.06
3Grete Wahl -98KFUM Örebro7.03
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF6.90
5Klara Flygare -98Glanshammars IF6.78
6Fanny Runheim -99KFUM Örebro6.54
7Filippa Söderholm -99KFUM Örebro6.42
8Ida Olsson -99IF Hagen5.99
9Alexandra Sörensen -99Falu IK5.76
10Julia Björkengren -98IF Göta5.62
11Klara Pallin -98Karlskoga FIF5.60
12Josefine Edström -99Stocksäters IF5.19
13Alice Evebring -99IF Hagen5.15
14Anna Hallmén -99KFUM Örebro4.63

    F9 60 M    
1Klara Magnusson -00IF Hagen9.94
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.40
3Frida Grandelius -00Mosjö FK10.84
4Emma Pettersson -00KFUM Örebro10.90
5Tea Tagesson -00KFUM Örebro11.21
6Cornelia Fernsten -02Mosjö FK11.55
7Cornelia Lindqvist -01Glanshammars IF14.50

    F9 600 M    
1Klara Magnusson -00IF Hagen2.19,56
2Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.35,54
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2.41,73

    F9 LÄNGD ZON    
1Klara Magnusson -00IF Hagen3.62
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3.28
3Frida Grandelius -00Mosjö FK3.16
4Wilma Trogen -00Karlskoga FIF3.09
5Mathilda Hultberg -00KFUM Örebro2.46
6Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.32

Lisa Hallmén
Frida Grandelius
Wilma Trogen
Ebba Blomstrand
Klara Magnusson
Mathilda Hultberg
214  217  216  232   x    x 
316  308  277  257  259  284
304  293  307   x   309  286
 x   316  310  326  327  328
342  355  359  362  324  349
229  246  239  232  246  214
    F9 KULA 2,0    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK5.48
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF5.43
3Engla Ekström -00Stocksäters IF2.57
4Cornelia Lindqvist -01Glanshammars IF1.97

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram