Resultat   Närkes DM 10000 m 1 augusti 2007

  Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
    MÄN 10000 M A-HEAT    
1Henrik Örnstedt -78IF Göta32.28,76Ej DM
2Jakob Olars -84Kumla SF33.10,43
3Patrik Persson -83Kumla SF33.34,36
4Peter Wiker -72Hällefors LK33.43,68M35
5Johan Eriksson -68Kopparbergs IF34.00,83M35
6Mohktar Bennis -67Örebro AIK34.11,51M40
7Johan Jendeberg -72Örebro AIK35.30,25M35
8Markku Jäsperi -64Brevens IF35.31,77M40
9Göran Fagerström -65Brevens IF35.43,38M40
10Fredrik Eliasson -74IF Start35.46,66
11Björn Evertsson -87Storådalens SK35.47,51
12Daniel Brånn -82Kumla SF35.58,47
13Dan Bäck -75Kumla SF36.00,71
14Lars Lundegård -65IF Göta36.17,43Ej DM
15Christher Johansson -63Glanshammars IF36.27,10M40
16Tomas Fridh -73Stocksäters IF37.05,19
17Ulf Eriksson -64Hällefors LK37.45,37M40
18Sören Forsberg -63IF Start37.47,49M40
19Kenneth Karlsson -66Åsbro GoIF38.29,94M40
20Peter Comét -56IFK Nora39.31,46M50
-Arturs Steinbergs -74KFUM Örebrobröt
-Tommy Sundberg -74Hällefors LKbröt

    MÄN 10000 M B-HEAT    
1Ola Andersson -68Örebro AIK38.16,73M35
2Jan Sundelius -65IF Spartacus38.50,88M40
3Krister Romedahl -50IF Spartacus40.13,79M55
4Mikael Edberger -70Örebro AIK40.16,55M35
5Karwan Tahir -61IF Spartacus40.48,04M45
6Björn Göthlin -68Stocksäters IF40.59,18M35
7Benny Frost -65Östansjö SK41.08,52M40
8Joakim Oskarsson -61IFK Nora41.39,63M45
9Terje Kristiansen -68Östansjö SK42.25,20M35
10Jan Myrtorp -41Brohyttans IF42.41,72M65
11Håkan Broman -62Östansjö SK42.55,40M45
12Sivert Lignell -53IF Start43.10,78M50
13Ove Karasiak -53Åsbro GoIF43.43,23M50
14Per Börjesson -54Östansjö SK43.49,55M50
15Leif Rysen -51Brevens IF43.55,44M55
16Bengt Nilsson -49Sköllersta IF44.03,93M55
17Erik Malm -49IFK Nora44.55,90M55
18Gösta Carlsson -44KFUM Örebro46.07,87M60
19Bengt Visén -60Örebro AIK46.37,26M45
20Sven-Olof Dahlgren-44Kopparbergs IF49.10,39M60
21Arne Evertsson -41Storådalens SK57.19,18M65

    KVINNOR 10000 M    
1Åsa Höög -71Kumla SF36.31,19K35
2Pia Thomasson -65IF Göta38.12,19Ej DM
3Charlotte Nilsson -66IF Start40.24,55K40
Åsa löpte i A-heatet, Pia och Charlotte i B-heatet.

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram