GIF-spelen i Glanshammar 17 maj 2007

Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
Vindmätning i samtliga längdhopp. Endast ett hopp med mer än +2,0 (i P9)
 
    MÄN 100 M    Vind -0,2
1Jim Asprou -82Wedevågs IF12.55

    MÄN 200 M    Vind +0,2
1Björn Erlandsson -89KFUM Örebro25.14
2Jim Asprou -82Wedevågs IF25.78
3Andreas Asprou -90Wedevågs IF26.03

    MÄN 800 M    
1Daniel Pelvén -89IK Westmannia2.02,55
2Arturs Steinbergs -74KFUM Örebro2.07,00
3Tomas Hultgren -91Ludvika FFI2.08,90
4Bengt Jansson -61IF Start2.21,12

    MÄN 3000 M    
1Daniel Andersson -90Glanshammars IF10.24,8m

    MÄN HÖJD    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF1.90

    MÄN DISKUS    
1Christer Högrelius -51SoIK Hellas37.87

    P17 100 M    Vind -0,2
1Linus Hansson -91IFK Nora12.88
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF13.00
3Andreas Asprou -90Wedevågs IF13.19

    P17 LÄNGD    
1Erik Ehrlin -90Ärla IF5.57
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF5.25

    P17 DISKUS 1,5    
1Andreas Asprou -90Wedevågs IF30.65
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF30.05
-Erik Sundlöf -91Glanshammars IF0.00

    P15 100 M    Vind -0,2
1Marcus Backman -93Råby-Rekarne FIF12.28
2Robin Gerlström -92Ludvika FFI12.50
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF13.33
4Felix Andersson -93Tyresö FK13.63
5Kristoffer Persson -92Tyresö FK13.64
6Niklas Utterheim -93KFUM Örebro13.91
7Marcus Bjaaland -93Sköllersta IF15.12
8David Lundström -93Tyresö FK16.55

    P15 200 M    Vind -0,1
1Marcus Backman -93Råby-Rekarne FIF24.87
2Robin Gerlström -92Ludvika FFI25.37
3Felix Andersson -93Tyresö FK28.20
4Niklas Utterheim -93KFUM Örebro28.58
5Marcus Bjaaland -93Sköllersta IF30.87

    P15 800 M    
1Andreas Karlsson -92IF Göta2.23,12

    P15 100 M HÄCK    Vind +0,6
1Oskar Norström -93Stocksäters IF16.54

    P15 STAV    
1Kristoffer Persson -92Tyresö FK2.54

    P15 LÄNGD    
1Felix Andersson -93Tyresö FK4.76+0,2
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro4.170,0

    P15 KULA 4,0    
1Philip Gustafsson -92Katrineholms SK14.33
2Simon Jensen -92IFK Arboga11.22
3Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.40

    P15 DISKUS 1,0    
1Philip Gustafsson -92Katrineholms SK45.93
2Kristoffer Persson -92Tyresö FK28.66
3Tobias Blomquist -??Linköpings GIF26.34
4Simon Jensen -92IFK Arboga25.89

    P15 SLÄGGA 4,0    
1Tobias Blomquist -??Linköpings GIF22.58

    P13 80 M  HEAT 1  Vind -1,9
1Mattias Backman -94Råby-Rekarne FIF10.33Final
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF11.50Final
3Arvid Engdahl -95KFUM Örebro11.71Final
4Gustav Ekvall -95Tyresö FK12.18Final
5Emil Carlsson -95Tyresö FK12.35Final
6Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI13.34

    P13 80 M  HEAT 2  Vind -0,9
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.50Final
2Daniel Rickardsson -95Götlunda IF12.50Final
3Felix Andersson -95Stocksäters IF12.62Final
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro12.80
5Samuel Spjut -95Frövi IK12.93
6David Skeppstedt -95Tyresö FK13.30

    P13 80 M  FINAL  Vind +0,7
1Mattias Backman -94Råby-Rekarne FIF10.31
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.29
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF11.35
4Arvid Engdahl -95KFUM Örebro11.54
5Daniel Rickardsson -95Götlunda IF12.21
6Gustav Ekvall -95Tyresö FK12.29
7Emil Carlsson -95Tyresö FK12.35
8Felix Andersson -95Stocksäters IF12.59

    P13 200 M  HEAT 1  Vind -0,4
1Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro32.65
2Emil Carlsson -95Tyresö FK33.06
3Felix Andersson -95Stocksäters IF34.19
4Kevin Bjarnemark -95Tyresö FK34.50
5Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI36.96

    P13 200 M  HEAT 2  Vind -0,2
1Mattias Backman -94Råby-Rekarne FIF25.12
2Robin Forsell -94KFUM Örebro26.92
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF29.84
4Petter Kroon -94KFUM Örebro29.92
5Gustav Ekvall -95Tyresö FK34.55
-Arvid Engdahl -95KFUM Örebroej start

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Mattias Backman -94Råby-Rekarne FIF25.12
2Robin Forsell -94KFUM Örebro26.92
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF29.84
4Petter Kroon -94KFUM Örebro29.92
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro32.65
6Emil Carlsson -95Tyresö FK33.06
7Felix Andersson -95Stocksäters IF34.19
8Kevin Bjarnemark -95Tyresö FK34.50
9Gustav Ekvall -95Tyresö FK34.55
10Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI36.96

    P13 600 M    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro1.37,87
2Petter Kroon -94KFUM Örebro1.42,22
3Alexander Larsson -94Filipstads FIK1.44,84
4Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.52,31
5Jacob Rhan -94Glanshammars IF2.06,92
6Samuel Spjut -95Frövi IK2.08,97
7Emil Carlsson -95Tyresö FK2.09,05
8Daniel Andersson -95Sköllersta IF2.09,43
-Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebroej start
-Kevin Bjarnemark -95Tyresö FKej start

    P13 60 M HÄCK    Vind +0,5
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF12.23
2Tim Rustas -95Tyresö FK13.41

    P13 HÖJD    
1Kevin Bjarnemark -95Tyresö FK1.36
2David Skeppstedt -95Tyresö FK1.20
3Daniel Rickardsson -95Götlunda IF1.15

    P13 LÄNGD ZON    
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro4.56
2Jesper Gravé -95IFK Arboga4.37
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF4.07
4Jacob Rhan -94Glanshammars IF4.00
5Emil Carlsson -95Tyresö FK3.92
6Kevin Bjarnemark -95Tyresö FK3.78
7Gustav Ekvall -95Tyresö FK3.65
8David Skeppstedt -95Tyresö FK3.43
9Samuel Spjut -95Frövi IK3.35
10Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI3.29
11Daniel Andersson -95Sköllersta IF3.27
12Tim Rustas -95Tyresö FK3.07

    P13 KULA 3,0    
1Mattias Backman -94Råby-Rekarne FIF12.60
2Simon Skoglund -94Frövi IK9.41
3Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.00
4Jesper Gravé -95IFK Arboga8.17
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF7.70
6Alexander Persson -95Tyresö FK7.47
7Felix Andersson -95Stocksäters IF5.76
8Tim Rustas -95Tyresö FK3.95

    P13 DISKUS 0,6    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF28.39
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF25.56
3Simon Skoglund -94Frövi IK24.21
4Alexander Persson -95Tyresö FK21.52
5Jesper Gravé -95IFK Arboga20.18
6Kevin Bjarnemark -95Tyresö FK15.23

    P13 SLÄGGA 3,0    
1Martin Bergvall -94Mosjö FK23.67
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF21.17
3Alexander Persson -95Tyresö FK17.35

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +0,1
1Rasmus Edeskans -96Ärla IF9.49Final
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF9.99Final
3Andreas Grandelius -96Mosjö FK10.19
4Hampus Ahl -96Stocksäters IF10.25
5Gustav Holmberg -96Tyresö FK10.49
6Alex Appelgren -97Tyresö FK10.58
7Philip Pettersson -97Glanshammars IF11.30

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -0,4
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.21Final
2Anton Johansson -96KFUM Örebro9.22Final
3Philip Granath -96Mosjö FK9.39Final
4Anton Östebo -96Glanshammars IF9.52Final
5Kevin Salomonsson -97Tyresö FK9.97Final
6Jonatan Wrede -96Tyresö FK10.06Final
7Rickard von Frisendorff -96KFUM Örebro10.19

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,1
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.22
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.28
3Anton Östebo -96Glanshammars IF9.52
4Philip Granath -96Mosjö FK9.61
5Rasmus Edeskans -96Ärla IF9.70
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF9.96
7Kevin Salomonsson -97Tyresö FK10.24
8Jonatan Wrede -96Tyresö FK10.49

    P11 600 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.55,01
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.55,67
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF2.01,05
4Jonatan Wrede -96Tyresö FK2.08,26
5Kevin Salomonsson -97Tyresö FK2.10,84
6Hampus Ahl -96Stocksäters IF2.14,20
7Alex Appelgren -97Tyresö FK2.16,57
8Anton Johansson -96KFUM Örebro2.25,46
9Philip Pettersson -97Glanshammars IF2.37,14
-Otto Brinkman -97Tyresö FKej start

    P11 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.29
2Rasmus Edeskans -96Ärla IF1.27
3Otto Brinkman -97Tyresö FK1.27
4Philip Granath -96Mosjö FK1.25
5Albin Lager -96KFUM Örebro1.20
6Rickard von Frisendorff -96KFUM Örebro1.15
7Kevin Salomonsson -97Tyresö FK1.15
7Alex Appelgren -97Tyresö FK1.15
9Gustav Holmberg -96Tyresö FK1.10
10Jonatan Wrede -96Tyresö FK1.05
11Martin Strandberg -96Råby-Rekarne FIF0.95
-Philip Pettersson -97Glanshammars IF0.00

    P11 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.12
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.11
3Anton Östebo -96Glanshammars IF3.94
4Philip Granath -96Mosjö FK3.87
5Anton Johansson -96KFUM Örebro3.83
6Hampus Edqvist -96Mosjö FK3.82
7William Bergenarp -96Glanshammars IF3.56
8Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.55
9Kevin Salomonsson -97Tyresö FK3.53
10Andreas Grandelius -96Mosjö FK3.35
11Jonatan Wrede -96Tyresö FK3.20
12Philip Pettersson -97Glanshammars IF2.80

    P11 KULA 2,0    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK9.24
2William Bergenarp -96Glanshammars IF8.39
3Anton Johansson -96KFUM Örebro8.31
4Philip Granath -96Mosjö FK8.29
5Albin Lager -96KFUM Örebro7.88
6Otto Brinkman -97Tyresö FK7.61
7Jesper Frykholm -96Glanshammars IF7.13
8Oscar Östebo -96Glanshammars IF7.13
9Andreas Grandelius -96Mosjö FK6.73
10Martin Strandberg -96Råby-Rekarne FIF6.52
11Jonatan Wrede -96Tyresö FK6.31
12Alex Appelgren -97Tyresö FK6.22
13Kevin Salomonsson -97Tyresö FK5.99
14Philip Pettersson -97Glanshammars IF5.56

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,1
1Simon Wrede -98Tyresö FK10.21Final
2Sebastian Rustas -98Tyresö FK10.26Final
3David Appelgren -98Tyresö FK10.32Final
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.47Final
5Martin Söderberg -98Glanshammars IF10.82Final
6Christian Berg Tsang -98Tyresö FK11.41
7Erik Wirén -99KFUM Örebro11.62
8Jack Saari -99Frövi IK12.28

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,3
1Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF9.88Final
2Isak Schagerström -98Huddinge AIS10.24Final
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK10.26Final
4Niklas Svensson -98Tyresö FK11.22
5Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF11.66
6 Erik Högberg -98Mosjö FK11.71
7Oscar Carlsson -99Glanshammars IF11.93
8Olof Hammar Gahns -98Tyresö FK12.93

    P9 60 M  FINAL  Vind -1,1
1Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF9.87
2Isak Schagerström -98Huddinge AIS10.16
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK10.25
4Sebastian Rustas -98Tyresö FK10.52
5Simon Wrede -98Tyresö FK10.72
6Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.88
7David Appelgren -98Tyresö FK10.88
-Martin Söderberg -98Glanshammars IFej start

    P9 400 M    
1Isak Schagerström -98Huddinge AIS1.20,03
2Simon Wrede -98Tyresö FK1.21,27
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK1.26,23
4David Appelgren -98Tyresö FK1.29,44
5Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1.30,72
6Axel Stålbom -98Sköllersta IF1.30,76
7Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.34,24
8Tom Johansson -99KFUM Örebro1.38,62
9Niklas Svensson -98Tyresö FK1.40,63
-Oskar Deubler -97Glanshammars IF1.25,19utom tävl

    P9 HÖJD    
1David Appelgren -98Tyresö FK1.14
2Simon Wrede -98Tyresö FK1.08
3Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF1.05
4Robin Edqvist -99Mosjö FK1.00
5Sebastian Rustas -98Tyresö FK1.00
6Felix Ehrlin -98Ärla IF0.95
7Axel Stålbom -98Sköllersta IF0.90
8Olof Hammar Gahns -98Tyresö FK0.80
9Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF0.80
-Erik Wirén -99KFUM Örebro0.00
-Oskar Deubler -97Glanshammars IF0.90utom tävl

    P9 LÄNGD ZON    
1Sebastian Rustas -98Tyresö FK3.42
2Isak Schagerström -98Huddinge AIS3.35+2,53.28 +0,1
3Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF3.31
4Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.17
5Simon Wrede -98Tyresö FK3.11
6Felix Ehrlin -98Ärla IF2.99
7Ludvig Renberg -99KFUM Örebro2.77
8Axel Stålbom -98Sköllersta IF2.74
9Robin Edqvist -99Mosjö FK2.70
10Christian Berg Tsang -98Tyresö FK2.67
11David Appelgren -98Tyresö FK2.67
12Niklas Svensson -98Tyresö FK2.64
13Tom Johansson -99KFUM Örebro2.53
14Oscar Carlsson -99Glanshammars IF2.50
15Jack Saari -99Frövi IK2.48
16Olof Hammar Gahns -98Tyresö FK2.36
17Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.99
-Oskar Deubler -97Glanshammars IF2.66utom tävl
-Erik Deubler -97Glanshammars IF2.15utom tävl

    P9 KULA 2,0    
1Felix Ehrlin -98Ärla IF6.82
2Niklas Svensson -98Tyresö FK6.39
3David Appelgren -98Tyresö FK6.02
4Robin Edqvist -99Mosjö FK5.37
5Simon Wrede -98Tyresö FK4.75
6Olof Hammar Gahns -98Tyresö FK4.27
7Tom Johansson -99KFUM Örebro3.63
-Oskar Deubler -97Glanshammars IF5.00utom tävl

    KVINNOR 100 M    Vind -0,3
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.27
2Anneli Hulldin -73Glanshammars IF13.69

    KVINNOR 200 M    Vind -0,2
1Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn26.71
2Sara Einarsson -91Ludvika FFI27.63
3Anneli Hulldin -73Glanshammars IF28.05
4Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro28.11
5Louise Thudén -91Motala AIF28.52
-Sandra Aalto -91IFK Kristinehamnej start

    KVINNOR 800 M    
1Hanna Ribers -85Motala AIF2.20,47
2Anna Jansson -91Ludvika FFI2.30,69

    KVINNOR 3000 M    
1Erika Andersson -91IFK Kristinehamn12.25,6m

    KVINNOR LÄNGD    
1Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn4.95

    KVINNOR DISKUS    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika43.69
2Maria Jansson -86Götlunda IF33.86
3Elin Sundlöf -89Glanshammars IF31.11
4Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn27.34
5Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF24.72
6Emma Arvidsson -91Motala AIF21.89
7Sandra Aalto -91IFK Kristinehamn21.11

    KVINNOR SLÄGGA    
1Louise Bergvall -91Mosjö FK37.20
2Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF34.88
3Elin Sundlöf -89Glanshammars IF32.52

    F17 100 M    Vind -0,3
1Emma Fredriksson -91Täby IS12.53
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.79
3Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn12.80
4Sandra Aalto -91IFK Kristinehamn13.52
5Anna Svensson -90Stocksäters IF13.64

    F17 100 M HÄCK    Vind +0,6
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF14.72
2Emma Fredriksson -91Täby IS14.79

    F17 LÄNGD    
1Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn5.01
2Anna Forslund -90Stocksäters IF5.00
3Anna Svensson -90Stocksäters IF4.95
4Louise Thudén -91Motala AIF4.52
5Emma Fredriksson -91Täby IS4.15
6Erika Andersson -91IFK Nora4.08

    F15 100 M  HEAT 1  Vind -0,5
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.59Final
2Caroline Östman -93Katrineholms SK13.94Final
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro14.22Final
4Matilda Olsson -93Karlskoga FIF14.57Final
5Carolina Sjöberg -92Ludvika FFI14.94
6Elin Ahl -93Stocksäters IF15.49
7Elin Stadig -93Ludvika FFI16.78

    F15 100 M  HEAT 2  Vind -0,7
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.22Final
2Linnéa Grönvold -93Ludvika FFI13.64Final
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.66Final
4Sofie Pettersson -93Katrineholms SK13.76Final
5Diana Doss -93KFUM Örebro14.59
6Cecilia Elfving -92Stocksäters IF14.76
7Emma Karlsson -93Västerås FK15.02
-Emma Classon -93Stocksäters IFej start

    F15 100 M  FINAL  Vind -0,5
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.26
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.61
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.69
4Caroline Östman -93Katrineholms SK13.73
5Linnéa Grönvold -93Ludvika FFI13.94
6Sofie Pettersson -93Katrineholms SK13.95
7Matilda Olsson -93Karlskoga FIF14.66
-Angelica Gelfgren -93KFUM Örebroej start

    F15 200 M  HEAT 1  Vind -0,1
1Linnéa Grönvold -93Ludvika FFI28.12
2Miriam Lindroos -93Mosjö FK31.45
3Elin Ahl -93Stocksäters IF31.77
-Gabriella Andersson -93Motala AIFej start

    F15 200 M  HEAT 2  Vind +0,9
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro27.66
2Emma Ehrlin -93Ärla IF28.84
3Dominika Struska -93Karlskoga FIF29.92
4Malin Lignell -92Stocksäters IF30.05
5Carolina Sjöberg -92Ludvika FFI30.93

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro27.66
2Linnéa Grönvold -93Ludvika FFI28.12
3Emma Ehrlin -93Ärla IF28.84
4Dominika Struska -93Karlskoga FIF29.92
5Malin Lignell -92Stocksäters IF30.05
6Carolina Sjöberg -92Ludvika FFI30.93
7Miriam Lindroos -93Mosjö FK31.45
8Elin Ahl -93Stocksäters IF31.77

    F15 800 M    
1Karin Olsson -92Ludvika FFI2.26,60
2Johanna Hultgren -93Ludvika FFI2.36,41

    F15 80 M HÄCK    Vind +0,6
1Hanna Hultqvist -92Motala AIF13.05
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.30
3Emma Ehrlin -93Ärla IF13.98

    F15 HÖJD    
1Hanna Hultqvist -92Motala AIF1.51
2Dominika Struska -93Karlskoga FIF1.48
3Caroline Östman -93Katrineholms SK1.48
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.40
5Sofie Pettersson -93Katrineholms SK1.35

    F15 STAV    
1Emma Karlsson -93Västerås FK0.00

    F15 LÄNGD    
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro4.65
2Emma Ehrlin -93Ärla IF4.56
3Malin Lignell -92Stocksäters IF4.52
4Sofie Pettersson -93Katrineholms SK4.47
5Caroline Östman -93Katrineholms SK4.44
6Miriam Lindroos -93Mosjö FK4.16
7Ida Sörén -93IFK Arboga4.11
8Diana Doss -93KFUM Örebro4.09
9Elin Stadig -93Ludvika FFI3.37

    F15 KULA 3,0    
1Jennie Söderholm -93Västerås FK11.33
2Ida Sörén -93IFK Arboga10.74
3Maria Wennlund -93Filipstads FIK9.94
4Emma Classon -93Stocksäters IF8.47
5Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF8.17
6Dominika Struska -93Karlskoga FIF7.62
7Therese Ögren -92Tyresö FK7.40

    F15 DISKUS 0,6    
1Jennie Söderholm -93Västerås FK33.07
2Maria Wennlund -93Filipstads FIK31.77
3Malin Lignell -92Stocksäters IF27.65
4Emma Classon -93Stocksäters IF22.54
5Sara Jernfält -93KFUM Örebro20.27

    F15 SLÄGGA 3,0    
1Maria Wennlund -93Filipstads FIK36.28
2Linnea Brickman -??Kongahälla AIK36.04
3Sara Berger -93Mosjö FK33.02
4Julia Berger -92Mosjö FK29.35
5Therese Ögren -92Tyresö FK20.44

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,8
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF11.24Final
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF11.69Final
3Sandra Larsson -94Ludvika FFI11.95
4Julia Hammarberg -94KFUM Örebro12.13
5Anna Winblad -94Tyresö FK12.64
-Jennifer Eriksson Foremo -94KFUM Örebroej start
-Sara Gidlund -95Tyresö FKbröt

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -0,4
1Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF11.24Final
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro11.75Final
3Clara Bideby -95Glanshammars IF11.86
4Louise Harker -94Mosjö FK11.86
5Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF12.18
6Tove Hedberg -94Västerås FK12.68
7Emma Nordlund -95IFK Nora12.72

    F13 80 M  HEAT 3  Vind +0,3
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF11.04Final
2Ylva Svensson -94Ärla IF11.34Final
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro11.42Final
4Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF12.01
5Ellinor Schärman -95Tyresö FK12.09
6Emma Bengtson -94KFUM Örebro12.41
7Rebecka Utterheim -94KFUM Örebro12.43
8Louise Melander -95Tyresö FK12.67

    F13 80 M  HEAT 4  Vind -0,5
1Nikita Burton -94IFK Arboga11.21Final
2Denise Sandell -94Wedevågs IF11.78
3Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF12.21
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn12.47
5Louise Dahl -94Katrineholms SK13.18
6Sofia Gustavsson -94Ludvika FFI13.63
7Jennifer Eriksson -94Ludvika FFI13.84

    F13 80 M  FINAL  Vind -0,1
1Nikita Burton -94IFK Arboga10.98
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF11.09
3Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF11.12
4Anna Birgersson -94Karlskoga FIF11.15
5Ylva Svensson -94Ärla IF11.28
6Sofia Sandgren -94KFUM Örebro11.55
7Emma Schagerström -95KFUM Örebro11.65
8Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF11.79

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -0,3
1Julia Hammarberg -94KFUM Örebro30.88
2Sara Angelmyr -94IFK Nora31.26
3Louise Melander -95Tyresö FK33.17
4Sofia Gustavsson -94Ludvika FFI33.92
5Jennifer Eriksson -94Ludvika FFI35.94
-Sara Gidlund -95Tyresö FKej start

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -0,1
1Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF30.98
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF31.22
3Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF31.69
4Louise Sundström -94KFUM Örebro32.01
5Ellinor Schärman -95Tyresö FK32.67
-Petra Levtshuk -94Mosjö FKej start

    F13 200 M  HEAT 3  Vind +0,1
1Louise Harker -94Mosjö FK29.76
2Clara Bideby -95Glanshammars IF29.87
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.06
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.48
5Jessica Nilsson -94Fjugesta IF30.53
6Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK31.06

    F13 200 M  HEAT 4  Vind -1,0
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF28.14
2Nikita Burton -94IFK Arboga28.31
3Anna Birgersson -94Karlskoga FIF28.71
4Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF28.94
5Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.40
6Sofia Sandgren -94KFUM Örebro30.36

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF28.14
2Nikita Burton -94IFK Arboga28.31
3Anna Birgersson -94Karlskoga FIF28.71
4Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF28.94
5Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.40
6Louise Harker -94Mosjö FK29.76
7Clara Bideby -95Glanshammars IF29.87
8Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.06
9Sofia Sandgren -94KFUM Örebro30.36
10Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.48
11Jessica Nilsson -94Fjugesta IF30.53
12Julia Hammarberg -94KFUM Örebro30.88
13Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF30.98
14Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK31.06
15Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF31.22
16Sara Angelmyr -94IFK Nora31.26
17Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF31.69
18Louise Sundström -94KFUM Örebro32.01
19Ellinor Schärman -95Tyresö FK32.67
20Louise Melander -95Tyresö FK33.17
21Sofia Gustavsson -94Ludvika FFI33.92
22Jennifer Eriksson -94Ludvika FFI35.94

    F13 600 M    
1Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK1.53,09
2Julia Blomberg -94Mosjö FK1.53,33
3Louise Sundström -94KFUM Örebro1.53,88
4Sara Angelmyr -94IFK Nora1.57,23
5Ellinor Schärman -95Tyresö FK2.09,11
6Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.09,57
7Louise Melander -95Tyresö FK2.09,91
-Emma Schagerström -95KFUM Örebroej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind + 1,0
1Clara Bideby -95Glanshammars IF11.34
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF11.63
3Ellinor Schärman -95Tyresö FK13.54
-Emma Ronquist -95Glanshammars IFej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,1
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.61
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF10.74
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro11.44
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro12.59
5Anna Winblad -94Tyresö FK13.15
6Louise Dahl -94Katrineholms SK13.20

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.61
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF10.74
3Clara Bideby -95Glanshammars IF11.34
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro11.44
5Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF11.63
6Sofia Sandgren -94KFUM Örebro12.59
7Anna Winblad -94Tyresö FK13.15
8Louise Dahl -94Katrineholms SK13.20
9Ellinor Schärman -95Tyresö FK13.54

    F13 HÖJD    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF1.46
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF1.43
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.40
4Petra Levtshuk -94Mosjö FK1.35
5Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.35
6Anna Winblad -94Tyresö FK1.25
7Ellinor Schärman -95Tyresö FK1.15
8Louise Melander -95Tyresö FK1.15
9Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.10

    F13 STAV    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.24
2Tove Hedberg -94Västerås FK2.04
3Malin Linder -94IFK Kristinehamn1.44
-Emma Ronquist -95Glanshammars IF0.00

    F13 LÄNGD ZON    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF4.57
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI4.42
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.40
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.27
5Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF4.11
6Emma Schagerström -95KFUM Örebro4.07
7Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.06
8Julia Hammarberg -94KFUM Örebro3.97
9Sofia Sandgren -94KFUM Örebro3.93
10Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK3.81
11Ellinor Schärman -95Tyresö FK3.77
12Clara Bideby -95Glanshammars IF3.73
13Emma Sivertsson -94IFK Arboga3.71
14Louise Dahl -94Katrineholms SK3.60
15Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.50
16Sofia Gustavsson -94Ludvika FFI3.16
17Linn Skånberg -95KFUM Örebro3.50
18Louise Melander -95Tyresö FK3.12
19Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro3.09
20Anna Winblad -94Tyresö FK3.07
21Sara Gidlund -95Tyresö FK3.03

    F13 KULA 2,0    
1Erica Glimsholt -94IFK Arboga10.74
2Malin Gillman -94Stocksäters IF10.52
3Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.92
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro9.87
5Ulrika Andersson -94Råby-Rekarne FIF9.86
6Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.54
7Julia Karlsson -95IF Göta9.30
8Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.20
9Emma Bengtson -94KFUM Örebro8.28
10Linn Skånberg -95KFUM Örebro8.16
11Sara Johansson -95IFK Arboga7.21
12Anna Winblad -94Tyresö FK6.48
13Ellinor Schärman -95Tyresö FK5.80
14Josefine Saari -95Frövi IK5.45
15Sara Gidlund -95Tyresö FK4.91

    F13 DISKUS 0,6    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF29.57
2Julia Karlsson -95IF Göta24.83
3Malin Linder -94IFK Kristinehamn22.93
4Malin Gillman -94Stocksäters IF21.06
5Erica Glimsholt -94IFK Arboga20.74
6Karolina Edberger -94Fjugesta IF19.87
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF18.04
8Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro17.71
9Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF15.93
10Sara Johansson -95IFK Arboga13.59
11Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF11.57
-Ellinor Schärman -95Tyresö FK0.00

    F13 SLÄGGA 2,0    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF35.17
2Julia Karlsson -95IF Göta28.28
3Ylva Svensson -94Ärla IF26.44
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn24.84
5Karolina Edberger -94Fjugesta IF22.04
6Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF18.81
7Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF18.53
8Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF18.01
9Jenny Nilsson -96Fjugesta IF15.70
10Josefine Saari -95Frövi IK8.79
-Nicole Asprou -94Wedevågs IF0.00

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,6
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.09Final
2Julia Nygård -96IFK Nora9.49Final
3Agnes Moberg -96Tyresö FK9.74Final
4Linnéa Johansson -96Tyresö FK10.39
5Frida Sund -97Sköllersta IF10.63
6Sofia Gidlund -97Tyresö FK10.72

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,3
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.11Final
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.23Final
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga10.08
4Emma Skålberg -96Stocksäters IF10.21
5Emilia Stålbom -97Sköllersta IF10.83
6Elin Andersson -97Sköllersta IF11.28

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +0,2
1Signe Flygare -96Glanshammars IF9.37Final
2Cecilia Danell -96Tyresö FK9.86Final
3Sara Lennman -96Katrineholms SK9.94
4Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF10.03
5Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.93
6Johanna Saari -97Frövi IK11.06
-Julia Nylund -96Tyresö FKej start

    F11 60 M  HEAT 4  Vind -0,2
1Josefin Björk -96Tyresö FK9.39Final
2Rebecca Öhman -96Glanshammars IF10.01
3Linnéa Andersson -97Glanshammars IF10.42
4Josefin Lindström -96Tyresö FK10.95
5Mikaela Svan -96Kvismaredalens IF10.99
6Josefin Andersson -97Glanshammars IF11.55
-Sofia Hjort -96KFUM Örebroej start

    F11 60 M  FINAL  Vind -1,1
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.16
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.20
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.49
4Signe Flygare -96Glanshammars IF9.49
5Josefin Björk -96Tyresö FK9.51
6Julia Nygård -96IFK Nora9.72
7Agnes Moberg -96Tyresö FK9.82
8Cecilia Danell -96Tyresö FK10.07

    F11 600 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora2.05,33
2Signe Flygare -96Glanshammars IF2.07,23
3Rebecca Öhman -96Glanshammars IF2.08,84
4Sofia Hultgren -97Ludvika FFI2.08,90
5Sofia Gidlund -97Tyresö FK2.19,06
6Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF2.21,14
-Linnéa Johansson -96Tyresö FKbröt
-Josefin Lindström -96Tyresö FKej start
-Cecilia Danell -96Tyresö FKej start
-Josefin Andersson -97Glanshammars IFej start

    F11 HÖJD    
1Julia Nygård -96IFK Nora1.24
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.21
3Emma Skålberg -96Stocksäters IF1.10
3Josefin Björk -96Tyresö FK1.10
5Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.10
6Josefin Solfeldt -96Tyresö FK1.05
7Emilia Stålbom -97Sköllersta IF1.05
8Linnéa Johansson -96Tyresö FK1.00
9Linnéa Andersson -97Glanshammars IF1.00
10Josefin Lindström -96Tyresö FK1.00
11Frida Sund -97Sköllersta IF0.95
12Lova Bergelin -97Stocksäters IF0.80

    F11 LÄNGD ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn4.06
2Julia Nygård -96IFK Nora3.89
3Signe Flygare -96Glanshammars IF3.87
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.81
5Hanna Garman -96IFK Arboga3.76
6Sara Lennman -96Katrineholms SK3.69
7Vera Sivertsson -96IFK Arboga3.41
8Agnes Moberg -96Tyresö FK3.39
9Emma Skålberg -96Stocksäters IF3.37
10Josefin Björk -96Tyresö FK3.37
11Rebecca Öhman -96Glanshammars IF3.25
12Cecilia Danell -96Tyresö FK3.13
13Linnéa Johansson -96Tyresö FK3.12
14Emilia Stålbom -97Sköllersta IF3.10
15Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.04
16Frida Sund -97Sköllersta IF3.01
17Sanna Lindström -97Glanshammars IF2.88
18Elin Andersson -97Sköllersta IF2.77
19Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.58
20Sofia Gidlund -97Tyresö FK2.50
21Mikaela Svan -96Kvismaredalens IF2.50
22Linnéa Cajfeldt -97Sköllersta IF2.43
23Johanna Saari -97Frövi IK2.32
24Josefin Andersson -97Glanshammars IF2.20

    F11 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9.33
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn7.53
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga7.34
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF6.88
5Josefin Björk -96Tyresö FK6.74
6Ida Gravé -97IFK Arboga6.57
7Agnes Moberg -96Tyresö FK6.42
8Elenor Erdinc -96KFUM Örebro6.36
9Elvira Lindén -96IFK Nora5.75
10Sara Lennman -96Katrineholms SK5.43
11Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF5.28
12Linnéa Johansson -96Tyresö FK4.91
13Mikaela Svan -96Kvismaredalens IF4.69
14Linnéa Andersson -97Glanshammars IF4.34
15Josefin Andersson -97Glanshammars IF4.12
16Linnéa Cajfeldt -97Sköllersta IF4.10
17Sofia Gidlund -97Tyresö FK3.77
18Johanna Saari -97Frövi IK3.76

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,8
1Hanna Ebbvik Ivars -98Tyresö FK10.45Final
2Anna Lennman -98Katrineholms SK10.96
3Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF11.20
4Frida Grandelius -99Mosjö FK11.95
5Lisa Johansson -98Stocksäters IF12.42
6Klara Eriksson -99Glanshammars IF12.71

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +,07
1Ida Fritzdorf Cåberg -98Tyresö FK10.43Final
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.48Final
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.81Final
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF11.09
5Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.20
6Linnéa Nordlund -99IFK Nora11.22

    F9 60 M  HEAT 3  Vind +0,6
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.27Final
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro10.30Final
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro10.45Final
4Klara Flygare -98Glanshammars IF10.82Final
5Emily Berghäll -98Tyresö FK12.21
-Natalie Pettersson -98Glanshammars IFBröt

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,7
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.24
2Ida Fritzdorf Cåberg -98Tyresö FK10.36
3Hanna Ebbvik Ivars -98Tyresö FK10.52
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.72
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.79
6Klara Flygare -98Glanshammars IF11.07
-Fanny Ernestam -98KFUM Örebroej start
-Fanny Runheim -99KFUM Örebroej start

    F9 400 M    
1Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF1.27,25
2Ida Fritzdorf Cåberg -98Tyresö FK1.30,75
3Hanna Ebbvik Ivars -98Tyresö FK1.32,97
4Hanna Högberg -99Mosjö FK1.38,56
5Natalie Pettersson -98Glanshammars IF1.39,80
6Hanna Carlsson -98Tyresö FK1.40,02

    F9 HÖJD    
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF1.06
2Hanna Högberg -99Mosjö FK1.03
3Klara Flygare -98Glanshammars IF1.03
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF1.03
5Fanny Runheim -99KFUM Örebro1.00
6Ida Fritzdorf Cåberg -98Tyresö FK1.00
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF0.90
7Emily Berghäll -98Tyresö FK0.90
7Linnea Skålberg -98Stocksäters IF0.90
10Josefine Larsson -98Glanshammars IF0.90
11Natalie Pettersson -98Glanshammars IF0.85
12Klara Eriksson -99Glanshammars IF0.80

    F9 LÄNGD ZON    
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro3.35
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.22
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.113.07
4Ida Fritzdorf Cåberg -98Tyresö FK3.112.94
5Klara Flygare -98Glanshammars IF2.91
6Hanna Ebbvik Ivars -98Tyresö FK2.91
7Josefine Larsson -98Glanshammars IF2.90
8Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF2.87
9Anna Lennman -98Katrineholms SK2.86
10Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.69
11Linnea Skålberg -98Stocksäters IF2.67
12Sofie Löfberg -98Stocksäters IF2.60
13Hanna Carlsson -98Tyresö FK2.45
14Frida Grandelius -99Mosjö FK2.42
15Emily Berghäll -98Tyresö FK2.34
16Lisa Johansson -98Stocksäters IF2.32
17Natalie Pettersson -98Glanshammars IF2.09

    F9 KULA 2,0    
1Ida Fritzdorf Cåberg -98Tyresö FK4.99
2Anna Lennman -98Katrineholms SK4.81
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4.78
4Sofie Löfberg -98Stocksäters IF4.26
5Josefine Larsson -98Glanshammars IF3.97
6Klara Eriksson -99Glanshammars IF3.96
7Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF3.83
8Emily Berghäll -98Tyresö FK3.71
9Natalie Pettersson -98Glanshammars IF2.85

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram