Resultat GIF-spelen 6 juni 2008

  Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
    MÄN 100 M    Vind -1,4
1Viktor Söderberg -87IK Westmannia11.48
2Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.54
3Erik Henrysson -79KFUM Örebro11.65
4Patrick Ahonen -90KFUM Örebro11.75
5Tomas Eriksson -51KFUM Örebroej tid

    MÄN 200 M    Vind -1,4
1Patrick Ahonen -90KFUM Örebro24.89

    MÄN 800 M    
1Alfred Nyman -84KFUM Örebro2.15,01

    MÄN 3000 M    
1Niklas Källmén -75KFUM Örebro9.04,07
2Johan Jendeberg -72Örebro AIK9.44,78
3Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.45,28
4Tauno Mertala -53IF Start10.20,87
-Lukas Melander -90KFUM Örebrobröt

    MÄN LÄNGD    
1Erik Henrysson -79KFUM Örebro6.65+1,7
2Gabriel Berg -82KFUM Örebro6.17+0,2
3Anders Ohlsson -56KFUM Örebro5.91+2,85,85 +1,9

    MÄN DISKUS    
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF38.91
2Jörgen Holm -57IF Spartacus28.99

    P17 LÄNGD    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6.80+0,3
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF5.76+2,9

    P17 DISKUS 1,5    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF41.81

    P15 100 M    Vind -1,4
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro12.72

    P15 200 M    Vind -1,4
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF28.36

    P15 300 M    
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro40.36

    P15 800 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro2.18,05
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF2.41,31

    P15 100 M HÄCK    Vind -1,6
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro14.90
2Oskar Norström -93Stocksäters IF15.15
3Axel Frisén -93Stocksäters IF17.73

    P15 STAV    
1Simon Gunnarsson -93Västerås FK3.24

    P13 80 M  HEAT 1  Vind -1,8
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.13Final
2Emil Nordin Jansson -95Glanshammars IF11.64Final
3Felix Andersson -95Stocksäters IF12.09Final
4Gustav Ekvall -95Tyresö FK12.18Final
5Anton Östebo -96Glanshammars IF12.33
6Andreas Grandelius -96Mosjö FK12.90
7Jens Roslund -96Mosjö FK13.39

    P13 80 M  HEAT 2  Vind -1,0
1Daniel Richardsson -95Götlunda IF11.81Final
2Philip Granath -96Mosjö FK11.87Final
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF11.94Final
4Emil Carlsson -95Tyresö FK11.96Final
5William Bergenarp -96Glanshammars IF12.24
6Samuel Spjut -95Frövi IK12.58

    P13 80 M  FINAL  Vind -2,7
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro10.95
2Daniel Richardsson -95Götlunda IF11.61
3Emil Nordin Jansson -95Glanshammars IF11.66
4Philip Granath -96Mosjö FK11.96
5Felix Andersson -95Stocksäters IF12.04
6Jesper Frykholm -96Glanshammars IF12.05
-Emil Carlsson -95Tyresö FKej start
-Gustav Ekvall -95Tyresö FKej start

    P13 200 M  HEAT 1  Vind -1,0
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF30.73
2Alexander Malm -96KFUM Örebro31.10
3Maximilian Markl -96IK Westmannia31.68
-Andreas Grandelius -96Mosjö FKej start

    P13 200 M  HEAT 2  Vind -1,8
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro27.95
2Emil Carlsson -95Tyresö FK30.65
3Gustav Ekvall -95Tyresö FK31.28
4Samuel Spjut -95Frövi IK32.05
-Jesper Frykholm -96Glanshammars IFej start

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro27.95
2Emil Carlsson -95Tyresö FK30.65
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF30.73
4Alexander Malm -96KFUM Örebro31.10
5Gustav Ekvall -95Tyresö FK31.28
6Maximilian Markl -96IK Westmannia31.68
7Samuel Spjut -95Frövi IK32.05

    P13 600 M    
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro1.47,97
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.51,73
3Samuel Spjut -95Frövi IK1.54,58
4Maximilian Markl -96IK Westmannia1.55,69
5Gustav Ekvall -95Tyresö FK1.58,59
6Carl Valjus -96Glanshammars IF2.03,90

    P13 60 M HÄCK    Vind -0,4
1Gustav Ekvall -95Tyresö FK12.06
2Linus Forskil -95Götlunda IF12.24
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro12.59
4Maximilian Markl -96IK Westmannia12.68
5Emil Carlsson -95Tyresö FK12.84
6Jens Roslund -96Mosjö FK14.44

    P13 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.38
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.38
3Linus Forskil -95Götlunda IF1.35
4Anton Östebo -96Glanshammars IF1.30
5Alexander Malm -96KFUM Örebro1.30
6Daniel Richardsson -95Götlunda IF1.25

    P13 STAV    
1Jens Roslund -96Mosjö FK2.04

    P13 LÄNGD ZON    
1Jesper Gravé -95IFK Arboga4.65+1,44,60 +2,2
2Albin Lager -96KFUM Örebro4.65+2,34,53 +1,3
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.53+1,5
4Hampus Edqvist -96Mosjö FK4.51+2,0
5William Bergenarp -96Glanshammars IF4.26+2,84,10 +1,8
6Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro4.19+1,9
7Maximilian Markl -96IK Westmannia4.12+1,8
8Emil Carlsson -95Tyresö FK4.00+1,7
9Anton Östebo -96Glanshammars IF3.98+0,8
10Gustav Ekvall -95Tyresö FK3.96+2,23,88 0,0
11Samuel Spjut -95Frövi IK3.96+1,1
12Emil Nordin Jansson -95Glanshammars IF3.940,0
13Jens Roslund -96Mosjö FK3.73+0,6
14Patrik Johansson -96IFK Arboga3.720,0
15Andreas Grandelius -96Mosjö FK3.70+1,4
16Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.57+0,7

    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro9.45
2Jesper Gravé -95IFK Arboga9.40
3Patrik Johansson -96IFK Arboga8.22
4Hampus Edqvist -96Mosjö FK8.14
5Andreas Grandelius -96Mosjö FK7.16

    P13 DISKUS 0,6    
1Jesper Gravé -95IFK Arboga30.59
2Patrik Johansson -96IFK Arboga23.86
3Didrik Thor -96Mosjö FK23.67
4William Bergenarp -96Glanshammars IF23.01

    P13 SPJUT 400    
1Jesper Gravé -95IFK Arboga35.73
2Didrik Thor -96Mosjö FK33.30
3Rasmus Eriksson -98Kils AIK30.64
4Daniel Richardsson -95Götlunda IF28.44
5Albin Lager -96KFUM Örebro28.28
6Patrik Johansson -96IFK Arboga26.28
7Samuel Spjut -95Frövi IK25.17
8Felix Andersson -95Stocksäters IF24.79
9Andreas Grandelius -96Mosjö FK15.82

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -3,4
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.31Final
2Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF9.35Final
3Oscar Jauring -97IFK Arboga9.60Final
4Martin Söderberg -98Glanshammars IF10.43
5Mattias Rettig -97Tyresö FK10.47
6Alexander Reuterwall -98IF Spartacus10.61

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -2,3
1Carl Davidsson -97Linköpings GIF9.06Final
2Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.76Final
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.89Final
4Oscar Ronquist -97Glanshammars IF10.17Final
5Andreas Führ -98KFUM Örebro10.36Final
6George Holm -97IF Spartacus11.14

    P11 60 M  FINAL  Vind -3,1
1Carl Davidsson -97Linköpings GIF8.96
2Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF9.17
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.45
4Oscar Jauring -97IFK Arboga9.65
5Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.82
6Pontus Grandelius -98Mosjö FK10.17
7Oscar Ronquist -97Glanshammars IF10.17
8Andreas Führ -98KFUM Örebro10.47

    P11 600 M    
1Benjamin Eklund -98IK Westmannia1.58,59
2Mattias Rettig -97Tyresö FK2.07,71
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.08,58
4Martin Söderberg -98Glanshammars IF2.11,72
5George Holm -97IF Spartacus2.18,53
6Oscar Ronquist -97Glanshammars IF2.25,89
7Alexander Reuterwall -98IF Spartacus2.32,24

    P11 HÖJD    
1Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF1.26
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.23
3Oscar Jauring -97IFK Arboga1.15
4Oscar Ronquist -97Glanshammars IF1.15
5Martin Söderberg -98Glanshammars IF1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF4.75+1,8
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.34+1,4
3Filip Christiansson -97Götlunda IF3.87+0,7
4Gustaf Montin -98KFUM Örebro3.83+2,0
5Oscar Jauring -97IFK Arboga3.82+1,6
6Benjamin Eklund -98IK Westmannia3.63+1,4
7Oscar Ronquist -97Glanshammars IF3.49+1,4
8Andreas Führ -98KFUM Örebro3.46+1,8
9Mattias Rettig -97Tyresö FK3.42+0,8
10Alexander Reuterwall -98IF Spartacus3.42+1,8
11Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.42+1,1
12Martin Söderberg -98Glanshammars IF3.25+0,8
13George Holm -97IF Spartacus3.17+2,23,10 +1,8

    P11 KULA 2,0    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.17
2Rasmus Eriksson -98Kils AIK8.98
3Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF8.94
4Oscar Jauring -97IFK Arboga8.37
5Carl Davidsson -97Linköpings GIF8.28
6Benjamin Eklund -98IK Westmannia6.65
7Martin Söderberg -98Glanshammars IF6.32
8Alexander Reuterwall -98IF Spartacus6.09
9Oscar Ronquist -97Glanshammars IF5.64
10George Holm -97IF Spartacus5.53
11Pontus Grandelius -98Mosjö FK4.95

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,9
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9.90Final
2Jonathan Granath -00Mosjö FK10.07Final
3Ludvig Jauring -99IFK Arboga10.23Final
4Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10.65
5William Djupström -00Glanshammars IF11.41
6Joseph Isaacson -99KFUM Örebro11.60
7Elliot Diggory -00Glanshammars IF12.08

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,1
1Oskar Erixon -99IK Westmannia10.06Final
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.29Final
3Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF10.48Final
4Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro10.55Final
5Patrik Lindskog -99KFUM Örebro10.64Final
6Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF10.88
7Eric Valjus -00Glanshammars IF11.38

    P9 60 M  FINAL  Vind -2,3
1Oskar Erixon -99IK Westmannia10.02
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.11
3Jonathan Granath -00Mosjö FK10.23
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.29
5Ludvig Jauring -99IFK Arboga10.40
6Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF10.52
7Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro10.53
8Patrik Lindskog -99KFUM Örebro10.87

    P9 400 M    
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1.15,93
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.16,48
3Oskar Erixon -99IK Westmannia1.17,37
4Simon Lindholm -99KFUM Örebro1.19,10
5Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.22,90
6Samuel Andersson -99IFK Nora1.24,42
7Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF1.31,60

    P9 HÖJD    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK1.27
2Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro1.11
3Simon Lindholm -99KFUM Örebro1.08
4Ludvig Jauring -99IFK Arboga1.08
5Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro1.08
6Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro1.00
7Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.00
7Patrik Lindskog -99KFUM Örebro1.00
9William Djupström -00Glanshammars IF0.95
10Joseph Isaacson -99KFUM Örebro0.90
11Filip Trillkott -00Glanshammars IF0.85

    P9 LÄNGD ZON    
1Oskar Erixon -99IK Westmannia3.690,0
2Robin Edqvist -99Mosjö FK3.45+0,5
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.38+0,8
4Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro3.37+1,7
5Jonathan Granath -00Mosjö FK3.37+0,7
6Simon Lindholm -99KFUM Örebro3.31+1,5
7Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro3.23+0,1
8Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3.05+1,7
9Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3.05+1,5
10Hampus Granell -99Götlunda IF3.040,0
11Eric Valjus -00Glanshammars IF3.01+1,5
12Aron Christiansson -99Götlunda IF2.91+0,2
13Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.89+1,7
14Filip Trillkott -00Glanshammars IF2.63+0,7
15William Djupström -00Glanshammars IF2.60+1,5
16Joseph Isaacson -99KFUM Örebro2.43+1,9
17Elliot Diggory -00Glanshammars IF2.11+1,5
18William Sundin -99Glanshammars IF2.08+1,4

    P9 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK7.38
2Simon Lindholm -99KFUM Örebro6.19
3Hampus Granell -99Götlunda IF6.07
4Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro5.53
5Eric Valjus -00Glanshammars IF4.84
6Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF4.11
7William Sundin -99Glanshammars IF3.91

    KVINNOR 100 M    Vind -1,3
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF13.72

    KVINNOR 200 M    Vind -0,8
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.97

    KVINNOR 800 M    
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.24,76

    KVINNOR 3000 M    
1Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK12.38,44

    KVINNOR LÄNGD    
1Sofie Sandberg -85KFUM Örebro5.42+0,2
2Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF4.83+2,44,82 +1,7

    KVINNOR DISKUS    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika45.12

    KVINNOR SPJUT    
1Breanna Large -90KFUM Örebro35.42

    F15 100 M  HEAT 1  Vind -0,9
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.30Final
2Matilda Gradin -93Upsala IF13.38Final
3Nikita Burton -94IFK Arboga13.53Final
4Ylva Svensson -94Ärla IF13.77Final
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro14.41
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro14.93
7Anna Winblad -94Tyresö FK15.56

    F15 100 M  HEAT 2  Vind -1,3
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.31Final
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF13.43Final
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.58Final
4Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF14.02Final
5Louise Harker -94Mosjö FK14.09
6Hanna Nilsson -93KFUM Örebro14.78

    F15 100 M  FINAL  Vind -1,3
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.23
2Nikita Burton -94IFK Arboga13.26
3Matilda Gradin -93Upsala IF13.31
4Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.32
5Ellen Mattsson -94Stocksäters IF13.38
6Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.51
7Ylva Svensson -94Ärla IF13.67
8Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF14.06

    F15 200 M    Vind -0,8
1Nikita Burton -94IFK Arboga27.30
2Louise Harker -94Mosjö FK28.19
3Julia Blomberg -94Mosjö FK29.09
4Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF29.67
5Angelica Öhrn -94Mosjö FK30.35

    F15 200 M  Löpte med F13  Vind -2,1
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.64

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Nikita Burton -94IFK Arboga27.30
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.64
3Louise Harker -94Mosjö FK28.19
4Julia Blomberg -94Mosjö FK29.09
5Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF29.67
6Angelica Öhrn -94Mosjö FK30.35

    F15 300 M    
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro44.43

    F15 800 M    
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia2.23,09
2Louise Sundström -94KFUM Örebro2.36,83
3Julia Blomberg -94Mosjö FK2.38,40
4Julia Gustafsson -94Frövi IK2.39,63
5Rebecca Andersson -93IFK Nora2.48,70

    F15 80 M HÄCK    Vind -1,8
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.07
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro16.36

    F15 HÖJD    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK1.50
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.44
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.41

    F15 STAV    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.44
2Tove Hedberg -94Västerås FK2.34

    F15 LÄNGD    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora4.91+1,4
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.52+2,0
3Anna Winblad -94Tyresö FK3.25+0,5

    F15 KULA 3,0    
1Ida Sundqvist -94IK Westmannia9.59
2Anna Winblad -94Tyresö FK7.21

    F15 DISKUS 0,6    
1Ida Sundqvist -94IK Westmannia22.61
2Anna Winblad -94Tyresö FK20.63

    F15 SPJUT 400    
1Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn31.71
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro24.10
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF21.09

    F13 80 M  HEAT 1  Vind -1,1
1Ellinor Schärman -95Tyresö FK11.44Final
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF11.85Final
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF12.09
4Alida Alfredsson -95IK Westmannia12.33
5Elin Byström -95IK Westmannia12.35
6Sara Gidlund -95Tyresö FK12.57
7Vera Sivertsson -96IFK Arboga12.64
8Josefine Ekman -96KFUM Örebro12.82

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -0,8
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro11.17Final
2Clara Bideby -95Glanshammars IF11.51Final
3Sofia Nilsson -95Linköpings GIF11.74Final
4Julia Nygård -96IFK Nora11.95Final
5Anna Hildingsson -96Mosjö FK12.05Final
6Jennifer Dennerby -95Tyresö FK12.07Final
7Emma Krantz -96KFUM Örebro12.38

    F13 80 M  FINAL  Vind -1,6
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro11.34
2Ellinor Schärman -95Tyresö FK11.44
3Clara Bideby -95Glanshammars IF11.63
4Anna Hildingsson -96Mosjö FK11.77
5Sofia Nilsson -95Linköpings GIF11.84
6Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF11.97
7Julia Nygård -96IFK Nora12.13
8Jennifer Dennerby -95Tyresö FK12.36

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -2,1
1Klara Eklund -96IK Westmannia31.31
2Jennifer Dennerby -95Tyresö FK31.58
3Emma Krantz -96KFUM Örebro32.01
4Elin Erixon -96IK Westmannia33.19

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -2,0
1Clara Bideby -95Glanshammars IF29.57
2Signe Flygare -96Glanshammars IF30.17
3Sofia Nilsson -95Linköpings GIF30.17
4Anna Hildingsson -96Mosjö FK30.19
5Sara Gidlund -95Tyresö FK31.78
6Josefin Forsberg -95IK Westmannia32.49

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF29.57
2Signe Flygare -96Glanshammars IF30.17
3Sofia Nilsson -95Linköpings GIF30.17
4Anna Hildingsson -96Mosjö FK30.19
5Klara Eklund -96IK Westmannia31.31
6Jennifer Dennerby -95Tyresö FK31.58
7Sara Gidlund -95Tyresö FK31.78
8Emma Krantz -96KFUM Örebro32.01
9Josefin Forsberg -95IK Westmannia32.49
10Elin Erixon -96IK Westmannia33.19

    F13 600 M    
1Sandra Olsson -95SK Bore1.42,58
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.44,75
3Sofia Nilsson -95Linköpings GIF1.48,17
4Julia Nygård -96IFK Nora1.51,82
5Hanna Österberg -95IF Göta1.52,53
6Signe Flygare -96Glanshammars IF1.59,56
7Klara Eklund -96IK Westmannia2.01,62
8Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.17,51

    F13 60 M HÄCK    Vind -1,0
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro10.36
2Hanna Österberg -95IF Göta11.15
3Julia Nygård -96IFK Nora11.39
4Ellinor Schärman -95Tyresö FK12.17
5Alida Alfredsson -95IK Westmannia12.41
6Fanny Runheim -99KFUM Örebro12.96
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF13.16

    F13 HÖJD    
1Hanna Österberg -95IF Göta1.48
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.38
3Sara Larsson -95IF Göta1.35
4Josefin Forsberg -95IK Westmannia1.30
5Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.30
6Vera Sivertsson -96IFK Arboga1.25
6Ellinor Schärman -95Tyresö FK1.25
6Elin Byström -95IK Westmannia1.25
6Josefine Ekman -96KFUM Örebro1.25

    F13 STAV    
1Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.04

    F13 LÄNGD ZON    
1Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4.65+1,5
2Emma Nordlund -95IFK Nora4.50+1,04,46 +2,1
3Signe Flygare -96Glanshammars IF4.50+2,54,42 +0,8
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.42+1,6
5Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.36+0,7
6Vera Sivertsson -96IFK Arboga4.29+1,1
7Elin Byström -95IK Westmannia4.25+1,4
8Ellinor Schärman -95Tyresö FK4.14+1,3
9Emilia Danielsson -96IK Westmannia3.99+0,1
10Josefine Ekman -96KFUM Örebro3.96+2,0
11Josefin Forsberg -95IK Westmannia3.95+0,3
12Klara Eklund -96IK Westmannia3.79+1,6
13Ebba Sjöström -96IK Westmannia3.77+0,7
14Sara Larsson -95IF Göta3.73+0,1
15Sara Gidlund -95Tyresö FK3.72+1,4
16Elin Erixon -96IK Westmannia3.55+1,9
17Frida Pettersson -96Stocksäters IF3.26+2,0

    F13 KULA 2,0    
1Sara Larsson -95IF Göta9.67
2Julia Nygård -96IFK Nora9.64
3Elvira Lindén -96IFK Nora9.27
4Sara Johansson -95IFK Arboga8.93
5Vera Sivertsson -96IFK Arboga8.29
6Frida Pettersson -96Stocksäters IF8.19
7Alida Alfredsson -95IK Westmannia7.95
8Emilia Danielsson -96IK Westmannia7.39
9Emma Krantz -96KFUM Örebro7.03
10Elin Erixon -96IK Westmannia6.97
11Josefine Saari -95Frövi IK6.91
12Ebba Sjöström -96IK Westmannia6.84
13Josefine Ekman -96KFUM Örebro6.78
14Sara Gidlund -95Tyresö FK6.46

    F13 DISKUS 0,6    
1Sara Johansson -95IFK Arboga19.74
2Josefine Saari -95Frövi IK18.45
3Clara Bideby -95Glanshammars IF15.47
4Emma Ronquist -95Glanshammars IF14.61

    F13 SPJUT 400    
1Julia Ortheden -95KFUM Örebro30.63
2Vera Sivertsson -96IFK Arboga20.17
3Sara Johansson -95IFK Arboga19.84
4Julia Nygård -96IFK Nora19.42
5Sara Larsson -95IF Göta17.09
6Elvira Lindén -96IFK Nora12.79
7Josefine Saari -95Frövi IK12.73
8Emilia Danielsson -96IK Westmannia10.90

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.61Final
2Sandra Englund -97KFUM Örebro9.64Final
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.69Final
4Camilla Nyqvist -97Tyresö FK10.06
5Grete Wahl -98KFUM Örebro10.23
6Josefine Larsson -98Glanshammars IF10.30

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -2,2
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.03Final
2Mathilda Överberg -97IK Westmannia9.81Final
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.18
4Ida Skoglund -97Frövi IK10.31
5Rebecca Edberg -98IK Westmannia10.93
6Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF11.43
7Lisa Johansson -98Åsbro GoIF12.15

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -2,0
1Wilma Alfredsson -98IK Westmannia9.46Final
2Sofia Gidlund -97Tyresö FK9.69Final
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.86Final
4Julia Persson -98IK Westmannia9.96
5Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.76
6Amanda Sundin -97Glanshammars IF10.89

    F11 60 M  FINAL  Vind -1,1
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.06
2Wilma Alfredsson -98IK Westmannia9.45
3Mathilda Överberg -97IK Westmannia9.69
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.78
5Sandra Englund -97KFUM Örebro9.81
6Sofia Gidlund -97Tyresö FK9.82
7Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.84
8Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.85

    F11 600 M    
1Cajsa Widén -97IK Westmannia1.56,62
2Anna Westher -97KFUM Örebro2.03,45
3Camilla Nyqvist -97Tyresö FK2.06,44
4Sofia Gidlund -97Tyresö FK2.09,83
5Agnes Jansson -98IK Westmannia2.12,86
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.12,90
7Emma Jansson -98IK Westmannia2.13,19

    F11 HÖJD    
1Cajsa Widén -97IK Westmannia1.31
2Lovisa Berglund -97KFUM Örebro1.16
3Agnes Jansson -98IK Westmannia1.13
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.13
5Linnéa Andersson -97Glanshammars IF1.13
6Klara Flygare -98Glanshammars IF1.13
7Sanna Lindström -97Glanshammars IF1.05
8Emma Jansson -98IK Westmannia1.00

    F11 LÄNGD ZON    
1Mathilda Överberg -97IK Westmannia3.930,0
2Camilla Nyqvist -97Tyresö FK3.88+1,0
3Cajsa Widén -97IK Westmannia3.87+1,9
4Sofia Gidlund -97Tyresö FK3.80-0,1
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3.80+0,9
6Felicia Auvinen -97IK Westmannia3.76+0,7
7Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.76+1,6
8Wilma Alfredsson -98IK Westmannia3.740,0
9Sandra Englund -97KFUM Örebro3.62+1,1
10Grete Wahl -98KFUM Örebro3.62+2,83,41 +2,0
11Lovisa Berglund -97KFUM Örebro3.58+0,9
12Ida Skoglund -97Frövi IK3.57+1,1
13Agnes Jansson -98IK Westmannia3.44+2,23,34 +0,9
14Josefine Larsson -98Glanshammars IF3.43+1,8
15Julia Persson -98IK Westmannia3.40+2,42,76 +1,6
16Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.39+1,7
17Sanna Lindström -97Glanshammars IF3.35+1,0
18Emma Jansson -98IK Westmannia3.34+1,4
19Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.34+0,8
20Amanda Sundin -97Glanshammars IF3.29+2,53,20 +1,0
21Klara Flygare -98Glanshammars IF3.27-0,1
22Rebecca Edberg -98IK Westmannia3.19+0,8
23Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF3.13+1,7
24Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.65+1,6

    F11 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK8.39
2Mathilda Överberg -97IK Westmannia6.50
3Julia Persson -98IK Westmannia6.41
4Klara Flygare -98Glanshammars IF6.21
5Emilia Andersson -98Stocksäters IF6.176.09
6Camilla Nyqvist -97Tyresö FK6.176.04
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF5.90
8Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5.89
9Rebecca Edberg -98IK Westmannia5.68
10Felicia Auvinen -97IK Westmannia5.58
11Grete Wahl -98KFUM Örebro5.55
12Wilma Alfredsson -98IK Westmannia5.57
13Josefine Larsson -98Glanshammars IF5.19
14Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF5.05
15Sofia Gidlund -97Tyresö FK4.44
16Lisa Johansson -98Åsbro GoIF3.67

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,1
1Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.00Final
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro10.07Final
3Emma Widén -99Götlunda IF10.70Final
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF11.23
5Ellen Rydemalm -99KFUM Örebro11.94
6Lisa Brorsson -99KFUM Örebro12.05

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,7
1Amanda Jansson -99IK Westmannia10.75Final
2Frida Grandelius -00Mosjö FK10.78Final
3Hanna Högberg -99Mosjö FK10.89
4Lina Kallio -00Glanshammars IF11.42
5Kajsa Jansson -00IK Westmannia11.61
6Klara Eriksson -99Glanshammars IF12.07

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -1,1
1Moa Seger -99Glanshammars IF9.87Final
2Linnéa Nordlund -99IFK Nora10.38Final
3Jessica Larsson -99Glanshammars IF10.69Final
4Elin Nykvist -99KFUM Örebro10.71
5Amanda Mattsson -99Stocksäters IF10.73
6Thea Zetterman -99KFUM Örebro11.71

    F9 60 M  FINAL  Vind -1,5
1Moa Seger -99Glanshammars IF9.93
2Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.01
3Linnéa Nordlund -99IFK Nora10.21
4Irma Comstedt -99KFUM Örebro10.28
5Emma Widén -99Götlunda IF10.54
6Amanda Jansson -99IK Westmannia10.59
7Jessica Larsson -99Glanshammars IF10.86
8Frida Grandelius -00Mosjö FK11.03

    F9 400 M    
1Moa Seger -99Glanshammars IF1.19,58
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro1.22,60
3Matilda Eklund -00IK Westmannia1.24,92
4Filippa Markl -00IK Westmannia1.28,15
5Hanna Högberg -99Mosjö FK1.29,42
6Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF1.32,16
7Frida Grandelius -00Mosjö FK1.36,52

    F9 HÖJD    
1Hanna Högberg -99Mosjö FK1.15
2Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF1.03
3Emma Widén -99Götlunda IF1.03
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro1.03
5Elin Nykvist -99KFUM Örebro0.95
5Amanda Jansson -99IK Westmannia0.95
7Matilda Eklund -00IK Westmannia0.90
8Amanda Mattsson -99Stocksäters IF0.90
9Ellen Rydemalm -99KFUM Örebro0.85
10Kajsa Jansson -00IK Westmannia0.85
11Filippa Markl -00IK Westmannia0.85
12Therese Knutsson -00Glanshammars IF0.85
13Lisa Brorsson -99KFUM Örebro0.75
14Klara Eriksson -99Glanshammars IF0.75

    F9 LÄNGD ZON    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.54+0,1
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro3.44+2,83,21 +0,9
3Emma Widén -99Götlunda IF3.150,0
4Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF3.130,0
5Emmy Andersson -99Åsbro GoIF3.12+1,8
6Elin Nykvist -99KFUM Örebro3.100,0
7Kajsa Jansson -00IK Westmannia3.100,0
8Matilda Eklund -00IK Westmannia3.01+1,1
9Amanda Mattsson -99Stocksäters IF2.96+1,6
10Linnéa Nordlund -99IFK Nora2.94+0,9
10Lina Kallio -00Glanshammars IF2.56+0,9
11Thea Zetterman -99KFUM Örebro2.86+1,4
12Hanna Högberg -99Mosjö FK2.83+1,7
13Frida Grandelius -00Mosjö FK2.82+1,2
14Amanda Jansson -99IK Westmannia2.80+1,4
15Therese Knutsson -00Glanshammars IF2.76+1,4
16Filippa Markl -00IK Westmannia2.71+1,5
17Elvira Danielsson -99IK Westmannia2.690,0
18Klara Eriksson -99Glanshammars IF2.65+2,42,54 +0,5
20Ellen Rydemalm -99KFUM Örebro2.35+1,7

    F9 KULA 2,0    
1Elvira Danielsson -99IK Westmannia5.69
2Klara Eriksson -99Glanshammars IF5.24
3Agnes Linnér -99Glanshammars IF4.62
4Frida Grandelius -00Mosjö FK3.94

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram