Höstrusket 25 nov 2007

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF7.84

    MÄN 200 M    
1Bengt Jansson -61IF Start28.24

    MÄN 1000 M    
1Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.44,17
2Roy Doss -81KFUM Örebro2.44,45
3Jakob Olars -84Kumla SF2.45,49
4Stefan Olars -84Kumla SF2.52,10
5Mikael Kroon -67KFUM Örebro2.55,34
6Tommy Guldstrand -86KFUM Örebro2.57,81
7Kenneth Karlsson -66Åsbro GoIF3.09,94
8Martin Larsson -71Huddinge AIS3.40,69

    MÄN TRESTEG    
1Erik Ehrlin -90Ärla IF12.95

Erik Ehrlin
1214  1235  1122   x   1266  1295
    MÄN 55 KULA 6,0    
1Pekka Tähtinen -52Rånäs 4H13.57

    P17 60 M    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF7.62
2Robin Gerlström -92Ludvika FFI7.97
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.08
4André Nilsson -92Åsbro GoIF8.15
5Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF8.53

    P17 200 M  HEAT 1  
1Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF28.43

    P17 200 M  HEAT 2  
1Robin Gerlström -92Ludvika FFI25.64
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro26.37
3André Nilsson -92Åsbro GoIF27.86

    P17 200 M  SAMLAD LISTA  
1Robin Gerlström -92Ludvika FFI25.64
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro26.37
3André Nilsson -92Åsbro GoIF27.86
4Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF28.43

    P17 1000 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.43,50

    P17 KULA 5,0    
1André Nilsson -92Åsbro GoIF8.07

    P15 60 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF8.00
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK8.07
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.10
4Robin Forsell -94KFUM Örebro8.34
5Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.71
6Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.72
7Oskar Mellquist -94Fjugesta IF8.86
8Petter Kroon -94KFUM Örebro9.02

    P15 200 M  HEAT 1  
1Axel Frisén -93Stocksäters IF27.61
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF28.84
-Petter Kroon -94KFUM Örebroej start

    P15 200 M  HEAT 2  
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF27.16
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF27.46
-Gustav Karlsson -94KFUM Örebroej start

    P15 200 M  HEAT 3  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF25.98
2Robin Forsell -94KFUM Örebro26.11
3Gustav Schölin -94Finspångs AIK26.54

    P15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF25.98
2Robin Forsell -94KFUM Örebro26.11
3Gustav Schölin -94Finspångs AIK26.54
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF27.16
5Geir Thyresson -93Stocksäters IF27.46
6Axel Frisén -93Stocksäters IF27.61
7Jacob Rhan -94Glanshammars IF28.84

    P15 800 M    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF2.39,33
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF2.50,43

    P15 TRESTEG    
1Gustav Karlsson -94KFUM Örebro10.40
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.96
3Oskar Mellquist -94Fjugesta IF8.71

Gustav Karlsson
Robin Gustavsson
Oskar Mellquist
1017  1037  1021  1018   x   1040
876  893  868  896  846  845
852  871  865  850  847   - 
    P15 KULA 4,0    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF11.06
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK10.16
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.33
4Simon Skoglund -94Frövi IK8.28

    P13 60 M    
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.53
2Felix Andersson -95Stocksäters IF9.02
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.09
4Anton Östebo -96Glanshammars IF9.16
5Niklas Westerberg -96Stocksäters IF9.26
6Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.61
7Samuel Spjut -95Frövi IK9.77
8Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI9.83

    P13 200 M  HEAT 1  
1Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI32.89
2William Fransson -96KFUM Örebro35.33

    P13 200 M  HEAT 2  
1Anton Östebo -96Glanshammars IF30.70
2Albin Lager -96KFUM Örebro30.71
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro31.75

    P13 200 M  HEAT 3  
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF30.78
2Felix Andersson -95Stocksäters IF30.80
3Samuel Spjut -95Frövi IK32.80

    P13 200 M  HEAT 4  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro27.84
2Martin Björnsson -96Sköldinge IF28.89
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF29.32

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro27.84
2Martin Björnsson -96Sköldinge IF28.89
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF29.32
4Anton Östebo -96Glanshammars IF30.70
5Albin Lager -96KFUM Örebro30.71
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF30.78
7Felix Andersson -95Stocksäters IF30.80
8Ante Jälevik -95KFUM Örebro31.75
9Samuel Spjut -95Frövi IK32.80
10Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI32.89
11William Fransson -96KFUM Örebro35.33

    P13 600 M    
1Martin Björnsson -96Sköldinge IF1.50,38
2Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.53,85
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.56,32
4Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.56,52
5Samuel Spjut -95Frövi IK2.02,87
6William Fransson -96KFUM Örebro2.05,28
-Martin Larsson -71Huddinge AIS1.58,59utom tävl.
-Oscar Östebo -96Glanshammars IFej start

    P13 TRESTEG ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.38
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.01
3Jonathan Legneroth -95Ludvika FFI8.91
4Albin Lager -96KFUM Örebro8.56
5Anton Östebo -96Glanshammars IF8.52
6Emil Svantesson -96KFUM Örebro8.04
7Samuel Spjut -95Frövi IK7.55
8Oscar Östebo -96Glanshammars IF7.52

Emil Svantesson
Anton Östebo
Albin Lager
Oscar Östebo
Samuel Spjut
Carl-Johan Renberg
Jonathan Legneroth
Jesper Frykholm
804  790  780  795   x    x 
841  847  852  787   -    - 
856  849  830  816  847  856
752  751  739   -    -    - 
755  718  710   x    x    - 
 x   889  901  877  872   - 
852  845  820  820  845  891
933  924  892  888   -   938
    P13 KULA 3,0    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.83
2Albin Lager -96KFUM Örebro8.73
3Felix Andersson -95Stocksäters IF6.71
4Niklas Westerberg -96Stocksäters IF5.95

    P11 60 M  HEAT 1  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.32Final
2Oscar Ronquist -97Glanshammars IF10.07Final
3Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF10.15
4Alexander Reutervall -98IF Spartacus10.55
5Joar Sandén -98Stocksäters IF13.54

    P11 60 M  HEAT 2  
1Calle Berg -98Frövi IK9.81Final
2Albin Hård -98Karlskoga FIF10.02Final
3Jonas Wahlström -97Åsbro GoIF10.25
4Andreas Fuhr -98KFUM Örebro10.30
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF10.36
6Samuel Bergenfeldt -98KFUM Örebro10.68

    P11 60 M  HEAT 3  
1Lucas Rådström -97Kils AIK9.24Final
2Gustav Montin -98KFUM Örebro9.72Final
3Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.10Final
4Anton Blåberg -97KFUM Örebro10.13Final
5George Holm -97IF Spartacus11.32
6William Lannhard -98Stocksäters IF11.46

    P11 60 M  FINAL  
1Lucas Rådström -97Kils AIK9.22
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.25
3Calle Berg -98Frövi IK9.81
4Gustav Montin -98KFUM Örebro10.02
5Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.06
6Anton Blåberg -97KFUM Örebro10.19
7Albin Hård -98Karlskoga FIF10.31
8Oscar Ronquist -97Glanshammars IF10.74

    P11 200 M  HEAT 1  
1Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF34.31
2Albin Hård -98Karlskoga FIF34.54
3Jonas Wahlström -97Åsbro GoIF34.70

    P11 200 M  HEAT 2  
1Calle Berg -98Frövi IK33.34
2Anton Blåberg -97KFUM Örebro34.02
3Emil Gustavsson -97Fjugesta IF35.40

    P11 200 M  HEAT 3  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro31.16
2Lucas Rådström -97Kils AIK31.30
3Gustav Montin -98KFUM Örebro34.95

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro31.16
2Lucas Rådström -97Kils AIK31.30
3Calle Berg -98Frövi IK33.34
4Anton Blåberg -97KFUM Örebro34.02
5Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF34.31
6Albin Hård -98Karlskoga FIF34.54
7Jonas Wahlström -97Åsbro GoIF34.70
8Gustav Montin -98KFUM Örebro34.95
9Emil Gustavsson -97Fjugesta IF35.40

    P11 600 M    
1Lucas Rådström -97Kils AIK2.07,39
2Jonas Wahlström -97Åsbro GoIF2.12,04
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.13,37
4Gustav Montin -98KFUM Örebro2.14,05
5William Lannhard -98Stocksäters IF2.31,69

    P11 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.26
2Lucas Rådström -97Kils AIK4.04
3Calle Berg -98Frövi IK3.65
4Gustav Montin -98KFUM Örebro3.46
5Oscar Ronquist -97Glanshammars IF3.37
6Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF3.36
7Andreas Fuhr -98KFUM Örebro3.22
8Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.96
9Emil Gustavsson -97Fjugesta IF2.91
10George Holm -97IF Spartacus2.74
11Samuel Bergenfeldt -98KFUM Örebro2.48
12William Lannhard -98Stocksäters IF2.45

Oscar Ronquist
Calle Berg
Samuel Bergenfeldt
Mateusz Ostrowski
Emil Gustavsson
Viktor Närkeby
William Gunnarsson
Gustav Montin
Lucas Rådström
George Holm
William Lannhard
Andreas Fuhr
329  313  337  328  314  322
324  319  333  340  365  359
207  248  239   -    -    - 
292  294  296  289  279  277
 x   254  291   -    -    - 
311  323  328  293  327  336
397  393  385  383  415  426
 x   346  305  334  333  334
404  398  375  399  383  395
273  274  255   -    -    - 
231  220  245   -    -    - 
 x   281  315  309  322  316
    P11 KULA 2,0    
1Lucas Rådström -97Kils AIK10.17
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF7.21
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro7.10
4Samuel Bergenbrandt -98KFUM Örebro6.58
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF6.16
6Alexander Reutervall -98IF Spartacus5.97
7George Holm -97IF Spartacus5.78
8Oscar Ronquist -97Glanshammars IF5.48
9Andreas Fuhr -98KFUM Örebro4.98
10Joar Sandén -98Stocksäters IF3.99

    P9 60 M  HEAT 1  
1Anton Larsson -00KFUM Örebro10.29Final
2Jack Saari -99Frövi IK10.70Final
3Erik Wirén -99KFUM Örebro11.18Final
4Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro11.29
5Malcolm Öholm -99Stocksäters IF11.36
6Johan Axling -99KFUM Örebro11.47
7Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF13.44

    P9 60 M  HEAT 2  
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.43Final
2Simon Lindholm -99KFUM Örebro10.71Final
3Henrik Westher -99KFUM Örebro11.52
4Tom Johansson -99KFUM Örebro11.61
5Melker Karlsson -01Östra Almby11.85
6Anton Granström -99Kvismaredalens IF11.94
7Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF13.04

    P9 60 M  HEAT 3  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.28Final
2Edvin Schölin -00Finspångs AIK10.52Final
3Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.62Final
4Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro11.32
5Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF11.52
6Josef Isaacson -99KFUM Örebro11.89
7Anton Rosengren -99KFUM Örebro12.11

    P9 60 M  FINAL  
1Anton Larsson -00KFUM Örebro10.04
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.15
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.40
4Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.56
5Edvin Schölin -00Finspångs AIK10.70
6Jack Saari -99Frövi IK10.72
7Simon Lindholm -99KFUM Örebro10.83
8Erik Wirén -99KFUM Örebro11.32

    P9 600 M    
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.13,61
2Simon Lindholm -99KFUM Örebro2.15,32
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro2.15,95
4Erik Wirén -99KFUM Örebro2.17,97
5Edvin Schölin -00Finspångs AIK2.25,43
6Benjamin Mokede -99KFUM Örebro2.35,12
-Edvin Sandén -99Stocksäters IFbröt
-Fredrik Lannhard -99Stocksäters IFbröt

    P9 LÄNGD ZON    
1Anton Larsson -00KFUM Örebro3.21
2Simon Lindholm -99KFUM Örebro3.12
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro3.10
4Jack Saari -99Frövi IK3.09
5Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.07
6Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro2.99
7Josef Isaacson -99KFUM Örebro2.97
8Erik Wirén -99KFUM Örebro2.88
9Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.86
10Malcolm Öholm -99Stocksäters IF2.77
11Edvin Sandén -99Stocksäters IF2.71
12Tom Johansson -99KFUM Örebro2.60
13Anton Granström -99Kvismaredalens IF2.58
14Benjamin Mokede -99KFUM Örebro2.58
15Melker Karlsson -01Östra Almby2.57
16Anton Rosengren -99KFUM Örebro2.56
17Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF2.55
18Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF2.54
19Jonas Berg -00Kvismaredalens IF2.10
20Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF1.99

Anton Granström
Edvin Sandén
Jesper Karlsson
Simon Lindholm
Tom Johansson
Josef Isaacson
Malcolm Öholm
Melker Karlsson
Robin Gunnarsson
Anton Rosengren
Jack Karlsson
Daniel Gustavsson
Ludvig Renberg
Jack Saari
Erik Wirén
Benjamin Mokede
Fredrik Lannhard
Jonas Berg
Anton Larsson
Ludwig Widarsson
258  240  240   -    -    - 
231  271  235   -    -    - 
199  193  187   -    -    - 
288  278  297  255  309  312
259  260  252   -    -    - 
174  297  212   x   233  232
260  277  267   -    -    - 
240  257  244   -    -    - 
254  222  249   -    -    - 
256  209  239   -    -    - 
269  287  276  274  293  310
274  265  286   -    -    - 
307  300  264   x   306  296
271  283  300  248  309  287
288  265  267  270  261  257
258  225   x    -    -    - 
235  236  255   -    -    - 
207  210  201   -    -    - 
236  290  321  257  302   x 
293  276   x   299   x   299
    P9 KULA 2,0    
1Simon Lindholm -99KFUM Örebro5.79
2Tom Johansson -99KFUM Örebro5.63
3Edvin Schölin -00Finspångs AIK5.03
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro4.82
5Jonas Berg -00Kvismaredalens IF4.45
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro4.17
7Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF4.16
8Malcolm Öholm -99Stocksäters IF4.10
9Anton Rosengren -99KFUM Örebro4.07
10Erik Wirén -99KFUM Örebro4.03
11Josef Isaacson -99KFUM Örebro3.82

    KVINNOR 200 M    
1Catarina Hillblom -66Uppsala LK35.08

    KVINNOR 1000 M    
1Pernilla Eriksson -90Hällefors LK3.10,50
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK3.37,81
3Sandra Eriksson -90Glanshammars IF3.43,46
4Catarina Hillblom -66Uppsala LK3.51,17
5Sandra Borgström -90Glanshammars IF4.07,50

    F17 60 M    
1Sara Einarsson -91Ludvika FFI8.29
2Alexandra By -92Kils AIK8.91

    F17 200 M    
1Malin Lignell -92Stocksäters IF29.44
2Linnea Larsson -92Åsbro GoIF29.99

    F17 TRESTEG    
1Sara Einarsson -91Ludvika FFI9.93
2Alexandra By -92Kils AIK9.86
3Linnea Larsson -92Åsbro GoIF9.57

Sara Einarsson
Linnea Larsson
Alexandra By
882  973  955  957  945  993
 x    x   926  950  917  957
908  986   x   903  926  933
    F17 KULA 3,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF11.31
2Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF10.52
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF9.58
4Malin Lignell -92Stocksäters IF9.02

    F15 60 M  HEAT 1  
1Malin Eriksson -93Västerås FK8.42Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.63Final
3Denise Sandell -94Wedevågs IF8.79Final
4Diana Doss -93KFUM Örebro8.90Final
5Julia Gustafsson -94Frövi IK9.03

    F15 60 M  HEAT 2  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.31Final
2Hanna Nilsson -93KFUM Örebro8.75Final
3Julia Hammarberg -94KFUM Örebro8.93Final
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI8.94Final
5Malin Gillman -94Stocksäters IF9.42

    F15 60 M  FINAL  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.31
2Malin Eriksson -93Västerås FK8.47
3Hanna Nilsson -93KFUM Örebro8.62
4Denise Sandell -94Wedevågs IF8.72
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.73
6Diana Doss -93KFUM Örebro8.89
7Julia Hammarberg -94KFUM Örebro8.93
8Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.12

    F15 200 M  HEAT 1  
1Diana Doss -93KFUM Örebro30.02
2Josefin Öhlund -94KFUM Örebro31.54

    F15 200 M  HEAT 2  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.21
2Julia Hammarberg -94KFUM Örebro30.26
-Julia Gustafsson -94Frövi IKej start

    F15 200 M  HEAT 3  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro27.31
2Malin Eriksson -93Västerås FK28.31
3Emma Ehrlin -93Ärla IF28.51

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro27.31
2Malin Eriksson -93Västerås FK28.31
3Emma Ehrlin -93Ärla IF28.51
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.21
5Diana Doss -93KFUM Örebro30.02
6Julia Hammarberg -94KFUM Örebro30.26
7Josefin Öhlund -94KFUM Örebro31.54

    F15 600 M    
1Freja Calissendorff -93Sköldinge IF1.50,61
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.53,57

    F15 TRESTEG    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.35
2Emma Ehrlin -93Ärla IF9.37
3Diana Doss -93KFUM Örebro9.01
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.00
5Matilda Olsson -93Karlskoga FIF8.90
6Jessica Nilsson -94Fjugesta IF8.88
7Johanna Pettersson -94KFUM Örebro8.80
8Emma Bengtsson -94KFUM Örebro8.66
9Josefin Öhlund -94KFUM Örebro8.21

Jessica Nilsson
Denise Sandell
Johanna Pettersson
Josefin Öhlund
Sandra Larsson
Matilda Olsson
Emma Bengtsson
Diana Doss
Emma Ehrlin
 -   858  863  867  879  888
1001   x   1027  984  1035  1031
880  853  875   -    -    - 
808  799  821   -    -    - 
867  879  876  900  878   x 
835   x   884  889  890   x 
850  866  857  846  851  861
 x   860  883  901  895  850
910  896  937  925   x   937
    F15 KULA 3,0    
1Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.40
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.24
3Malin Gillman -94Stocksäters IF8.68
4Denise Sandell -94Wedevågs IF6.99

    F13 60 M  HEAT 1  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.81Final
2Vera Johansson -95Stocksäters IF9.26Final
3Ida Seger -95KFUM Örebro9.43
4Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn9.59
5Kayla Mokede -95KFUM Örebro9.75
6Frida Pettersson -96Stocksäters IF10.50
7Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.71

    F13 60 M  HEAT 2  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.34Final
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.65Final
3Julia Ortheden -95KFUM Örebro9.08Final
4Julia Nygård -96IFK Nora9.23Final
5Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro9.87
6Elin Sjödahl -95KFUM Örebro9.96
7Louise Hedenskog -96KFUM Örebro10.33

    F13 60 M  HEAT 3  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.94Final
2Anna Olsson -95Åsbro GoIF9.23Final
3Cecilia Hagsten -96KFUM Örebro9.76
4Pernilla Forsberg -96Karlskoga FIF10.23
5Natalie Sääf -96Karlskoga FIF10.32
6Emma Ronquist -95Glanshammars IF10.33

    F13 60 M  FINAL  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.33
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.64
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.66
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.97
5Julia Ortheden -95KFUM Örebro9.20
6Julia Nygård -96IFK Nora9.32
7Anna Olsson -95Åsbro GoIF9.33
8Vera Johansson -95Stocksäters IF9.74

    F13 200 M  HEAT 1  
1Anna Hildingsson -96Mosjö FK30.77
2Elvira Lindén -96IFK Nora35.73

    F13 200 M  HEAT 2  
1Kayla Mokede -95KFUM Örebro33.50
2Natalie Sääf -96Karlskoga FIF35.00
3Cornelia Hjalmarsson -95Karlskoga FIF35.54

    F13 200 M  HEAT 3  
1Emma Krantz -96KFUM Örebro31.83
2Elin Sjödahl -95KFUM Örebro32.80
3Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn32.90

    F13 200 M  HEAT 4  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF30.30
2Anna Olsson -95Åsbro GoIF31.73
-Ida Seger -95KFUM Örebrodiskv F4.2.9

    F13 200 M  HEAT 5  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF28.29
2Signe Flygare -96Glanshammars IF30.35
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF30.38

    F13 200 M  HEAT 6  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro28.62
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF29.38
3Julia Nygård -96IFK Nora30.99

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF28.29
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro28.62
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF29.38
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF30.30
5Signe Flygare -96Glanshammars IF30.35
6Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF30.38
7Anna Hildingsson -96Mosjö FK30.77
8Julia Nygård -96IFK Nora30.99
9Anna Olsson -95Åsbro GoIF31.73
10Emma Krantz -96KFUM Örebro31.83
11Elin Sjödahl -95KFUM Örebro32.80
12Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn32.90
13Kayla Mokede -95KFUM Örebro33.50
14Natalie Sääf -96Karlskoga FIF35.00
15Cornelia Hjalmarsson -95Karlskoga FIF35.54
16Elvira Lindén -96IFK Nora35.73

    F13 600 M    
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro1.52,31
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.52,39
3Signe Flygare -96Glanshammars IF1.56,49
5Emma Krantz -96KFUM Örebro2.00,51
6Anna Hildingsson -96Mosjö FK2.06,34
7Cornelia Hjalmarsson -95Karlskoga FIF2.08,45
8Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn2.12,98
-Ewa Wahlberg -55Uppsala LK1.57,72utom tävl.

    F13 TRESTEG ZON    
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF10.00
2Julia Nygård -96IFK Nora9.21
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.12
4Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF8.86
5Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn8.46
6Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro8.04
7Johanna Wretlund -95Åsbro GoIF7.88
8Pernilla Forsberg -96Karlskoga FIF7.81
9Emma Ronquist -95Glanshammars IF7.22
-Ida Seger -95KFUM Örebro0.00
-Moa Hedrén -96Åsbro GoIF0.00

Fanny Bergetoft
Lovisa Frykholm
Emma Ronquist
Pernilla Forsberg
Linnéa Hård
Johanna Wretlund
Ida Seger
Sofie Karlsson
Lisa Bergdahl
Julia Nygård
Moa Hedrén
 x   780  752  789  782  804
912  886  888  874   -   883
 x   720  722   -    -    - 
754  766  758  757  762  781
1000  998  981  973   -   982
788   x   768  783  764   x 
 x    x    x    -    -    - 
 x   846   x    x    -    x 
873  862  886  852   -    - 
 x   915  910  921  899   - 
 x    x    x    -    -    - 
    F13 KULA 2,0    
1Julia Ortheden -95KFUM Örebro11.79
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.65
3Julia Nygård -96IFK Nora9.19
4Elvira Lindén -96IFK Nora7.78
5Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.55
6Moa Hedrén -96Åsbro GoIF7.55
7Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn7.39
8Frida Pettersson -96Stocksäters IF6.97
9Kayla Mokede -95KFUM Örebro6.78
10Emma Ronquist -95Glanshammars IF6.60

    F11 60 M  HEAT 1  
1Irene Ekelund -97Kils AIK9.16Final
2Linnéa Andersson -97Glanshammars IF10.04
3Grete Wahl -98KFUM Örebro10.14
4Ida Skoglund -97Frövi IK10.30
5Emma Hulldin -98KFUM Örebro10.42
6Emma Larsson -98Åsbro GoIF10.79
7Ellen Sköld Harrestam -98KFUM Örebro11.48
8Emma Olsson -97Åsbro GoIF12.43

    F11 60 M  HEAT 2  
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.22Final
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro9.95Final
3Sabine Steen -97IFK Kristinehamn10.18
4Hedda Slotter -97Åsbro GoIF10.24
5Elin Domberg -98KFUM Örebro10.25
6Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.88
7Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF10.97
-Elin Alpvik -98KFUM Örebroej start

    F11 60 M  HEAT 3  
1Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.73Final
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.88Final
3Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn9.98Final
4Maja Hård -98Karlskoga FIF10.12
5Karolina Grone -97KFUM Örebro10.44
6Freja Olofsson -98KFUM Örebro10.78
7Johanna Karlsson -97Åsbro GoIF10.90
8Victoria Westin -97Stocksäters IF12.49

    F11 60 M  HEAT 4  
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9.54Final
2Sandra Englund -97KFUM Örebro9.82Final
3Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn10.07
4Johanna Grahn -97Kvismaredalens IF10.15
5Erica Edström -97IFK Kristinehamn10.50
6Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.80
7Stina Karlsson -98Åsbro GoIF11.17
-Emilia Bäckström -98KFUM Örebrodiskv F4.2.9

    F11 60 M  FINAL  
1Irene Ekelund -97Kils AIK9.09
2Anna Westher -97KFUM Örebro9.16
3Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9.65
4Sandra Englund -97KFUM Örebro9.88
5Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.90
6Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro9.92
7Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.10
8Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn10.18

    F11 200 M  HEAT 1  
1Erica Edström -97IFK Kristinehamn35.95
2Karolina Grone -97KFUM Örebro37.10
3Stina Karlsson -98Åsbro GoIF37.91

    F11 200 M  HEAT 2  
1Johanna Grahn -97Kvismaredalens IF34.34
-Ida Skoglund -97Frövi IKej start
-Maja Hård -98Karlskoga FIFej start

    F11 200 M  HEAT 3  
1Lisa Piscator -97Karlskoga FIF33.31
2Lovisa Berglund -97KFUM Örebro33.70
3Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn34.93

    F11 200 M  HEAT 4  
1Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn34.63
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF34.75
3Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro35.34

    F11 200 M  HEAT 5  
1Irene Ekelund -97Kils AIK30.86
2Anna Westher -97KFUM Örebro31.97
3Sofie Löfberg -98Stocksäters IF35.41

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Irene Ekelund -97Kils AIK30.86
2Anna Westher -97KFUM Örebro31.97
3Lisa Piscator -97Karlskoga FIF33.31
4Lovisa Berglund -97KFUM Örebro33.70
5Johanna Grahn -97Kvismaredalens IF34.34
6Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn34.63
7Lina Gustavsson -97Fjugesta IF34.75
8Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn34.93
9Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro35.34
10Sofie Löfberg -98Stocksäters IF35.41
11Erica Edström -97IFK Kristinehamn35.95
12Karolina Grone -97KFUM Örebro37.10
13Stina Karlsson -98Åsbro GoIF37.91

    F11 600 M    
1Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.01,34
2Johanna Saari -97Frövi IK2.14,04
3Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn2.15,60
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn2.19,04
5Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF2.24,36
6Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn2.37,81

    F11 LÄNGD ZON    
1Irene Ekelund -97Kils AIK4.02
2Lisa Piscator -97Karlskoga FIF3.61
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro3.59
4Sandra Englund -97KFUM Örebro3.46
5Ida Skoglund -97Frövi IK3.45
6Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn3.42
7Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.42
8Elin Domberg -98KFUM Örebro3.36
9Sabine Steen -97IFK Kristinehamn3.32
10Erica Edström -97IFK Kristinehamn3.31
11Maja Hård -98Karlskoga FIF3.29
12Emma Hulldin -98KFUM Örebro3.25
13Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro3.24
14Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.22
15Hedda Slotter -97Åsbro GoIF3.20
16Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF3.12
17Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn3.10
18Emma Larsson -98Åsbro GoIF3.04
19Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.03
20Freja Olofsson -98KFUM Örebro2.98
21Johanna Karlsson -97Åsbro GoIF2.87
22Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.62
23Ellen Sköld Harrestam -98KFUM Örebro2.45
24Emma Olsson -97Åsbro GoIF2.24

Lisa Piscator
Lovisa Berglund
Sandra Englund
Irene Ekelund
Emma Larsson
Hanna Holmgren Karlsson
Fanny Carlsson
Moa Carlsson
Elin Domberg
Daniela Bjärmark
Freja Olofsson
Emilia Andersson
Linnéa Andersson
Johanna Karlsson
Ida Skoglund
Lova Bergelin
Emma Hulldin
Maja Hård
Ellen Sköld Harrestam
Hedda Slotter
Emma Olsson
Sabine Steen
Erica Edström
Elsa Frisén
360  357  359  347  348  361
359  334  343  311  336  346
346  341  320  340  330  286
381  393  389  361  402  377
304  266  288   -    -    - 
324  320  323   -    -    - 
297  307  310   -    -    - 
330  342  324  315  319  326
306  322  336  316  314  315
312  302  300   -    -    - 
298  288  289   -    -    - 
319  319  342  318  325  322
322  310  298   -    -    - 
287  282  268   -    -    - 
345  328  315  331  323  328
262  251  248   -    -    - 
309  310  325   -    -    - 
324  329  298   -    -    - 
213  245  227   -    -    - 
287  320  311   -    -    - 
224  210  203   -    -    - 
332  328  318   -    -    - 
327  331  311   -    -    - 
303  294  266   -    -    - 
    F11 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK8.29
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF6.72
3Grete Wahl -98KFUM Örebro6.30
4Moa Carlsson -97IFK Kristinehamn5.76
5Sabine Steen -97IFK Kristinehamn5.52
6Emilia Andersson -98Stocksäters IF5.46
7Erica Edström -97IFK Kristinehamn5.40
8Linnéa Andersson -97Glanshammars IF5.36
9Sofie Löfberg -98Stocksäters IF5.00
10Stina Karlsson -98Åsbro GoIF4.90
11Elsa Frisén -97Stocksäters IF4.79
12Fanny Carlsson -97IFK Kristinehamn4.54
13Victoria Westin -97Stocksäters IF3.74

    F9 60 M  HEAT 1  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.89Final
2Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn10.18Final
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.32Final
4Josefin Edström -99Stocksäters IF11.17Final
5Ida Källenback -99KFUM Örebro12.92

    F9 60 M  HEAT 2  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.58Final
2Amanda Lindmark -99KFUM Örebro10.88Final
3Lisa Mörn -99Åsbro GoIF10.89Final
4Amanda Olofson -99Wedevågs IF11.24Final
5Emma Quennerstedt -99Kvismaredalens IF11.94

    F9 60 M  FINAL  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.92
2Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn10.16
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.38
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.61
5Amanda Lindmark -99KFUM Örebro10.66
6Lisa Mörn -99Åsbro GoIF10.87
7Josefin Edström -99Stocksäters IF11.20
8Amanda Olofson -99Wedevågs IF11.40

    F9 600 M    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro2.20,16
2Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn2.28,69
-Amanda Lindmark -99KFUM Örebrobröt

    F9 LÄNGD ZON    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.55
2Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn3.12
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2.95
4Amanda Lindmark -99KFUM Örebro2.78
5Josefin Edström -99Stocksäters IF2.75
6Emmy Andersson -99Åsbro GoIF2.68
7Rebecka Larsson -99KFUM Örebro2.50
8Ida Källenback -99KFUM Örebro2.38
9Emma Quennerstedt -99Kvismaredalens IF2.24

Emmy Andersson
Emma Quennerstedt
Ida Källenback
Alexandra Lill
Amanda Lindmark
Fanny Runheim
Ebba Blomstrand
Rebecka Larsson
Josefin Edström
244  244  268  262  224  247
207  216  224   -    -    - 
238  212  225  222   x   236
312  309  308  312  306  305
278  258  266  265  263  276
354  352  355  350  355   x 
279  277  279  295  272  278
250  242  237  247  238  236
259  253  245  275  246  254
    F9 KULA 2,0    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro6.00
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF4.52
3Josefin Edström -99Stocksäters IF4.12
4Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn3.22

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram