Närkes IDM 3-4 februari 2007, resultat dag 1      till dag 2

  Wedevågs IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Erik Henrysson -79KFUM Örebro7.31

    MÄN KULA    
1Erik Henrysson -79KFUM Örebro11.99

    P19 60 M    
1André Larsson -88Glanshammars IF7.40
2Andreas Andersson -88Wedevågs IF7.59

    P19 TRESTEG    
1Johan Stjernqvist -89KFUM Örebro10.13

    P17 60 M    
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.32
2Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.34
3Patrick Ahonen -90KFUM Örebro7.74
4Linus Hansson -91IFK Nora7.95
5Joakim Andersson -90Wedevågs IF8.27

    P17 1500 M    
1Lukas Melander -90KFUM Örebro4.39,18

    P17 HÖJD    
1Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.65

    P17 TRESTEG    
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF11.04

    P17 KULA 5,0    
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF8.31

    P15 60 M  HEAT 1  
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF7.97Final
2Ted Ellbén 92Stocksäters IF8.28Final
3Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF8.32Final
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.53Final
5Geir Thyresson -93Stocksäters IF8.77
6Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF9.45

    P15 60 M  HEAT 2  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.68Final
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.18Final
3André Nilsson -92Åsbro GoIF8.23Final
4Oskar Norström -93Stocksäters IF8.54Final
5Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro8.80

    P15 60 M  FINAL  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.60
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF7.95
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.16
4André Nilsson -92Åsbro GoIF8.22
5Ted Ellbén 92Stocksäters IF8.43
6Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF8.49
7Oskar Norström -93Stocksäters IF8.68
8Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.69

    P15 1000 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF3.14,12
2Alfred Wreeby -93Mosjö FK3.26,76

    P15 HÖJD    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.65
2Ted Ellbén 92Stocksäters IF1.61
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.57
4Oskar Norström -93Stocksäters IF1.53
5Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.49

    P15 TRESTEG    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF12.25
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF11.13
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF10.14
4Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF7.96

    P15 KULA 4,0    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF10.56
2Ted Ellbén 92Stocksäters IF9.80
3André Nilsson -92Åsbro GoIF9.78
4Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.55
5Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro8.88

    P13 60 M    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro8.59
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.80
3Joel Carlsson -94KFUM Örebro8.88
4Olof Högberg -94Åsbro GoIF9.18
5Simon Skoglund -94Frövi IK9.47
6Ante Jälevik -95KFUM Örebro9.82
-Edvin Heggemann -94KFUM Örebroej start

    P13 800 M    
1Jesper Millertsson -95KFUM Örebro2.43,64
2Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.44,53

    P13 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.57
2Robin Forsell -94KFUM Örebro1.46

    P13 TRESTEG ZON    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.71

    P13 KULA 3,0    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro10.72
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.01
3Simon Skoglund -94Frövi IK8.50
4Daniel Karlsson -95KFUM Örebro7.22

    M VET 60 M    
1Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.94

    M VET 1500 M    
1Bengt Jansson -61IF Start4.59,10M45
2Ove Karasiak -53Åsbro GoIF5.19,21M50
3Sivert Lignell -53IF Start5.23,29M50
4Sture Bodare -44Glanshammars IF5.31,77M60

    M VET KULA    
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.49

    KVINNOR 3000 M    
1Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK14.35,19

    F19 400 M    
1Sanna Jansson -89KFUM Örebro58.38
2Malin Olsson -88Kils AIK61.43ej DM

    F19 60 M HÄCK    
1Sanna Jansson -89KFUM Örebro9.24
2Malin Olsson -88Kils AIK9.67ej DM
3Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF10.36
4Elin Sundlöf -89Glanshammars IF11.81

    F19 LÄNGD    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF4.91
2Julia Skugge -88Glanshammars IF4.54
3Elin Sundlöf -89Glanshammars IF4.50
4Karin Andersson -89KFUM Örebro3.42

    F19 KULA 4,0    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF11.66
2Karin Andersson -89KFUM Örebro10.68
3Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.48
4Elin Sundlöf -89Glanshammars IF9.74

    F17 400 M  HEAT 1  
1Emma Johansson -90KFUM Örebro64.78
2Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro66.54

    F17 400 M  HEAT 2  
1Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro61.54
2Elin Kindberg -90KFUM Örebro61.60

    F17 400 M  SAMLAD LISTA  
1Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro61.54
2Elin Kindberg -90KFUM Örebro61.60
3Emma Johansson -90KFUM Örebro64.78
4Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro66.54

    F17 60 M HÄCK    
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro9.12
2Emma Johansson -90KFUM Örebro9.28
3Olivia Arle -91KFUM Örebro9.81

    F17 LÄNGD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF5.13
2Anna Forslund -90Stocksäters IF4.99
3Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.90

    F17 KULA 3,0    
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF11.23
2Olivia Arle -91KFUM Örebro11.22
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF10.83
4Johanna Kroon -90KFUM Örebro8.84

    F15 200 M  HEAT 1  
1Malin Lignell -92Stocksäters IF29.43
2Anna Sundström -93KFUM Örebro32.10

    F15 200 M  HEAT 2  
1Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro28.67
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro28.85

    F15 200 M  HEAT 3  
1Helena Karlsson -92IFK Nora27.43
2Sandra Wagner -92KFUM Örebro28.21
-Sandra Barkestam -92KFUM Örebrodiskv F4.3.11

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Helena Karlsson -92IFK Nora27.43
2Sandra Wagner -92KFUM Örebro28.21
3Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro28.67
4Caroline Ståhl -93KFUM Örebro28.85
5Malin Lignell -92Stocksäters IF29.43
6Anna Sundström -93KFUM Örebro32.10

    F15 60 M HÄCK    
1Josefine Löf -92KFUM Örebro9.33
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro9.34
3Sofie Hallström -92KFUM Örebro9.76
4Helena Karlsson -92IFK Nora10.31

    F15 LÄNGD    
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro4.88
2Malin Lignell -92Stocksäters IF4.55
3Emma Classon -93Stocksäters IF4.33
4Miriam Lindroos -93Mosjö FK3.98
5Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro3.54

    F15 KULA 3,0    
1Isabella Andersson -92KFUM Örebro9.47
2Sara Berger -93Mosjö FK9.42
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF8.72
4Emma Classon -93Stocksäters IF7.62

    F13 200 M  HEAT 1  
1Rebecca Härd -94KFUM Örebro31.66
2Emma Ronquist -95Glanshammars IF36.70

    F13 200 M  HEAT 2  
1Julia Hammarberg -94KFUM Örebro31.27
2Anja Bröyn -94Wedevågs IF34.47

    F13 200 M  HEAT 3  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF30.05
2Josefine Öhlund -94KFUM Örebro31.18
3Louise Sundström -94KFUM Örebro31.56

    F13 200 M  HEAT 4  
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF31.34
2Malin Gillman -94Stocksäters IF31.35
3Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro35.75

    F13 200 M  HEAT 5  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.0329.021
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.63
3Angelica Öhrn -94Mosjö FK31.35

    F13 200 M  HEAT 6  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.0329.022
2Julia Blomberg -94Mosjö FK30.04
3Julia Gustafsson -94Frövi IK30.66

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.0329.021
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.0329.022
3Julia Blomberg -94Mosjö FK30.04
4Clara Bideby -95Glanshammars IF30.05
5Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.63
6Julia Gustafsson -94Frövi IK30.66
7Josefine Öhlund -94KFUM Örebro31.18
8Julia Hammarberg -94KFUM Örebro31.27
9Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF31.34
10Malin Gillman -94Stocksäters IF31.35
11Angelica Öhrn -94Mosjö FK31.35
12Louise Sundström -94KFUM Örebro31.56
13Rebecca Härd -94KFUM Örebro31.66
14Anja Bröyn -94Wedevågs IF34.47
15Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro35.75
16Emma Ronquist -95Glanshammars IF36.70

    F13 60 M HÄCK    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.41
2Ellen Franzén -94Mosjö FK10.52
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro11.01
4Clara Bideby -95Glanshammars IF11.84
5Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF12.56
6Josefine Öhlund -94KFUM Örebro12.66
7Julia Hammarberg -94KFUM Örebro12.87
8Emma Ronquist -95Glanshammars IF13.99

    F13 LÄNGD ZON    
1Ellen Franzén -94Mosjö FK4.80
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.52
3Denise Sandell -94Wedevågs IF4.51
4Elin Johansson -95Wedevågs IF4.33
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.31
6Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.30
7Josefine Öhlund -94KFUM Örebro4.05
8Emma Schagerström -95KFUM Örebro4.05
9Sofia Sandgren -94KFUM Örebro3.93
10Clara Bideby -95Glanshammars IF3.92
11Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.53
12Anja Bröyn -94Wedevågs IF3.46
13Josefine Saari -95Frövi IK3.12

    F13 KULA 2,0    
1Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF10.93
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.34
3Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF10.08
4Malin Gillman -94Stocksäters IF9.98
5Julia Gustafsson -94Frövi IK9.55
6Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora9.08
7Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro8.17
8Sofia Sandgren -94KFUM Örebro7.64
9Anja Bröyn -94Wedevågs IF7.31
10Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro6.35
11Josefine Saari -95Frövi IK5.44

    K VET 400 M    
1Ann-Britt Eriksson -49IF Start71.43
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK72.79ej DM

    K VET 3000 M    
1Rose-Marie Enmalm -54IF Start11.58,46
2Ewa Wahlberg -55Uppsala LK12.36,21ej DM

F11 FEMKAMP (F13-tabell)60 MHÖJD KULALÄNGD600 MPOÄNG
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.261.26 7.223.872:10.053073
644708 568576577
2Signe Flygare -96Glanshammars IF9.451.20 6.854.002:09.442955
581637 527623587
3Pernilla Robertsson -96Frövi IK9.331.20 6.453.912:12.232871
621637 481590542
4Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9.961.23 8.913.522:13.442817
427673 744450523
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.091.26 6.333.692:23.092460
391708 467511383
6Elin Garberg -96Stocksäters IF10.661.05 4.813.062:26.681596
250455 268287336

     F11 60 M    
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.26
2Pernilla Robertsson -96Frövi IK9.33
3Signe Flygare -96Glanshammars IF9.45
4Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9.96
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.09
6Elin Garberg -96Stocksäters IF10.66

     F11 HÖJD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.26
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.26
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.23
4Signe Flygare -96Glanshammars IF1.20
5Pernilla Robertsson -96Frövi IK1.20
6Elin Garberg -96Stocksäters IF1.05

     F11 KULA    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF8.91
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.22
3Signe Flygare -96Glanshammars IF6.85
4Pernilla Robertsson -96Frövi IK6.45
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF6.33
6Elin Garberg -96Stocksäters IF4.81

     F11 LÄNGD    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF4.00
2Pernilla Robertsson -96Frövi IK3.91
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.87
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.69
5Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.52
6Elin Garberg -96Stocksäters IF3.06

     F11 600 M    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF2:09.44
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF2:10.05
3Pernilla Robertsson -96Frövi IK2:12.23
4Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2:13.44
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF2:23.09
6Elin Garberg -96Stocksäters IF2:26.68

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram