Närkes IDM 2-3 febr 2008, resultat dag 1      till dag 2

  Wedevågs IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.32
2Patrick Ahonen -90KFUM Örebro7.47
3Jakob Holm -91Stocksäters IF7.58
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF7.99

    MÄN 1000 M    
1Alexander Bilock -91Glanshammars IF3.11,48
2Joel Tolsheden -92Glanshammars IF3.12,98

    MÄN HÖJD    
1Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.68
2Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.65

    MÄN TRESTEG    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF11.80
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF10.91
3Esben Svejstrup -92Wedevågs IF7.25

    P15 60 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF8.00
2Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.03
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.67
4Geir Thyresson -93Stocksäters IF8.67
5Oskar Mellquist -94Fjugesta IF8.86
6Joakim Johansson -94Fjugesta IF9.03

    P15 1000 M    
1Alfred Wreeby -93Mosjö FK3.10,52
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF3.17,16

    P15 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.74
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.68
3Petter Kroon -94KFUM Örebro1.47
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.44
5Joakim Johansson -94Fjugesta IF1.38

    P15 TRESTEG    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.21

    P15 KULA 4,0    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF11.27
2Daniel Axelsson -93Stocksäters IF11.25
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF10.69
4Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.84
5Theodor Thor -93KFUM Örebro9.00
6Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.29
7Joakim Johansson -94Fjugesta IF7.96

    P13 60 M    
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.35
2Anton Johansson -96KFUM Örebro8.65
3Adam Filmby -95Glanshammars IF8.86
4Philip Granath -96Mosjö FK9.00
5Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.20
6Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.22
7Anton Östebo -96Glanshammars IF9.34
8Jens Roslund -96Mosjö FK9.79

    P13 800 M    
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.36,75
2Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.38,39
3William Fransson -96KFUM Örebro2.53,95

    P13 HÖJD    
1Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.46
2Albin Lager -96KFUM Örebro1.40
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.37
4Philip Granath -96Mosjö FK1.31
5Anton Östebo -96Glanshammars IF1.28

    P13 TRESTEG ZON    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.59
2Albin Lager -96KFUM Örebro9.58
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.54
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.28
5Hampus Edqvist -96Mosjö FK9.02
6Daniel Nordberg -96Wedevågs IF8.74
7Jens Roslund -96Mosjö FK7.87

    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro9.05
2Anton Johansson -96KFUM Örebro8.81
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK7.83
4Philip Granath -96Mosjö FK7.74
5Didrik Thor -96Mosjö FK7.64
6Jens Roslund -96Mosjö FK6.16
7Daniel Nordberg -96Wedevågs IF5.92

    MVET 60 M    
1Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.88

    MVET 1000 M    
1Fredrick Djupström -68Glanshammars IF2.53,49
2Sören Forsberg -63IF Start3.01,35
3Christher Johansson -63Glanshammars IF3.01,70
4Allan Bodare -61Glanshammars IF3.13,87
5Bengt Jansson -61IF Start3.13,95
6Mikael Bilock -66Glanshammars IF3.17,43
7Klas Flygare -65Glanshammars IF3.19,94
8Pege Tolsheden -62Glanshammars IF3.22,98
9Sture Bodare -44Glanshammars IF3.24,07
10Sivert Lignell -53IF Start3.30,13

    MVET KULA 7,26    
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.68

    KVINNOR 60 M  (Löpte tillsammans med MÄN)  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.49

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF28.71
2Sandra Eriksson -90Glanshammars IF28.79
3Sandra Borgström -90Glanshammars IF35.23

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  (Även KVET i heatet)
1Julia Skugge -88Glanshammars IF25.80

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF25.80
2Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF28.71
3Sandra Eriksson -90Glanshammars IF28.79
4Sandra Borgström -90Glanshammars IF35.23

    KVINNOR LÄNGD    
1Anna Forslund -90Stocksäters IF5.41
2Anna Svensson -90Stocksäters IF4.99
3Karin Andersson -89KFUM Örebro2.90

    F15 200 M  HEAT 1  
1Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF30.23
-Louise Sundström -94KFUM Örebrobröt

    F15 200 M  HEAT 2  
1Sara Angelmyr -94IFK Nora30.50
2Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF31.22

    F15 200 M  HEAT 3  
1Julia Blomberg -94Mosjö FK29.31
2Julia Hammarberg -94KFUM Örebro30.00
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.99

    F15 200 M  HEAT 4  
1Louise Harker -94Mosjö FK28.53
2Rebecca Andersson -93IFK Nora28.90
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro30.13

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Louise Harker -94Mosjö FK28.53
2Rebecca Andersson -93IFK Nora28.90
3Julia Blomberg -94Mosjö FK29.31
4Julia Hammarberg -94KFUM Örebro30.00
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro30.13
6Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF30.23
7Sara Angelmyr -94IFK Nora30.50
8Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.99
9Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF31.22

    F15 60 M HÄCK    
1Ellen Franzén -94Mosjö FK9.87
2Denise Sandell -94Wedevågs IF10.30
3Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF11.02
4Sara Angelmyr -94IFK Nora11.07

    F15 LÄNGD    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora5.03
2Ellen Franzén -94Mosjö FK4.91
3Denise Sandell -94Wedevågs IF4.83
4Julia Gustafsson -94Frövi IK4.72
5Emma Classon -93Stocksäters IF4.41
6Sara Angelmyr -94IFK Nora4.33
7Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.24
8Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.09
9Louise Sundström -94KFUM Örebro3.96
10Julia Hammarberg -94KFUM Örebro3.82
11Josefine Öhlund -94KFUM Örebro3.76
12Linn Nordkvist -94Fjugesta IF3.76
13Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro3.48
14Karolina Edberger -94Fjugesta IF3.29
-Nicole Asprou -94Wedevågs IF0.00
-Vega Schortz -94KFUM Örebro0.00

    F15 KULA 3,0    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF9.55
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.26
3Julia Gustafsson -94Frövi IK8.91
4Emma Classon -93Stocksäters IF8.66
5Nicole Asprou -94Wedevågs IF7.96
6Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro7.95
7Anja Bröyn -94Wedevågs IF7.46
8Karolina Edberger -94Fjugesta IF6.01

    F13 200 M  HEAT 1  
1Elin Sjödahl -95KFUM Örebro32.74
2Emma Ronquist -95Glanshammars IF33.35

    F13 200 M  HEAT 2  
1Anna Hildingsson -96Mosjö FK31.43
2Ida Seger -95KFUM Örebro31.73

    F13 200 M  HEAT 3  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF28.73
2Signe Flygare -96Glanshammars IF29.83
3Julia Nygård -96IFK Nora30.52

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF28.73
2Signe Flygare -96Glanshammars IF29.83
3Julia Nygård -96IFK Nora30.52
4Anna Hildingsson -96Mosjö FK31.43
5Ida Seger -95KFUM Örebro31.73
6Elin Sjödahl -95KFUM Örebro32.74
7Emma Ronquist -95Glanshammars IF33.35

    F13 60 M HÄCK    
1Clara Bideby -95Glanshammars IF10.65
2Julia Nygård -96IFK Nora11.24
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF13.32

    F13 LÄNGD ZON    
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.77
2Julia Ortheden -95KFUM Örebro4.48
3Julia Nygård -96IFK Nora4.36
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.24
5Elin Sjödahl -95KFUM Örebro3.95
6Josefine Saari -95Frövi IK3.67
7Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro3.66

    F13 KULA 2,0    
1Julia Ortheden -95KFUM Örebro11.17
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.39
3Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro9.35
4Julia Nygård -96IFK Nora9.33
5Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.92
6Elvira Lindén -96IFK Nora7.94
7Josefine Saari -95Frövi IK6.37

    KVET 60 M    
1Anneli Hulldin -73Glanshammars IF8.45

    KVET 200 M    
1Anneli Hulldin -73Glanshammars IF27.97

F11 FEMKAMP60 MHÖJD KULALÄNGD600 MPOÄNG
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF9.991.28 7.654.062:14.042924
418732 615645514
2Anna Westher -97KFUM Örebro9.001.16 6.413.562:09.142856
735589 476464592
3Ida Skoglund -97Frövi IK10.191.01 8.273.472:17.512342
364405 680432461
-Johanna Saari -97Frövi IK10.490.95 4.002.81ej start952
289329 1342000

     F11 60 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.00
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF9.99
3Ida Skoglund -97Frövi IK10.19
4Johanna Saari -97Frövi IK10.49

     F11 HÖJD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.28
2Anna Westher -97KFUM Örebro1.16
3Ida Skoglund -97Frövi IK1.01
4Johanna Saari -97Frövi IK0.95

     F11 KULA    
1Ida Skoglund -97Frövi IK8.27
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF7.65
3Anna Westher -97KFUM Örebro6.41
4Johanna Saari -97Frövi IK4.00

     F11 LÄNGD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF4.06
2Anna Westher -97KFUM Örebro3.56
3Ida Skoglund -97Frövi IK3.47
4Johanna Saari -97Frövi IK2.81

     F11 600 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro2:09.14
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF2:14.04
3Ida Skoglund -97Frövi IK2:17.51
-Johanna Saari -97Frövi IKej start

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram