Reportage och bilder på Konditionsbloggen!     Inneserien på Youtube!

  Närkes inneserie, deltävling 3, i Tybblelundshallen Örebro 16 februari 2016

  Arrangörer: Glanshammars IF, KFUM Örebro Friidrott, Stocksäters IF, Åsbro GoIF och Örebro AIK i samarbete.
 
  I resultatlistans högerkolumn finns poäng (age performance %) enligt WMA:s omräkningstabell.
  Lägsta ålder för omräkning = 11 år.
 
    MK 3000 M HEAT 1      
1Martin Regborn -92KFUM Örebro8.42,1984.26
2Erik Anfält -76Örebro AIK8.59,2186.34
3Mattias Nätterlund -86Örebro AIK9.05,2780.90
4Fredrik Billström -90Örebro AIK9.28,7977.36
5William Wickholm -98KFUM Örebro9.40,1278.43
6Patrik Johansson -65Östansjö SK9.46,6186.45
7William Fransson -96KFUM Örebro10.25,6471.09

    MK 3000 M HEAT 2      
1Michael Welday -99Stocksäters IF9.46,4978.56
2Pär Englund -77Örebro AIK9.49,7478.36
3Johan Ingjald -87IF Start9.55,1274.00
4Mikaela Kemppi -73Örebro AIK9.57,6390.38
5Per-Erik Lundin -74Wedevågs IF9.59,7978.80
6Alexander Sjöholm -92IF Start10.01,1773.19
7Elias Zika -81IF Start10.09,5873.74
8Sören Forsberg -63IF Start10.14,8783.83
9Erik Högkvist -89Örebro AIK10.21,1370.84
10Daniel Brånn -82KFUM Örebro10.23,9971.66
11Rodney Hundermark -69IFK Nora10.31,3577.80
12Henrik Hellborg -76Örebro AIK10.46,0872.06

    MK 3000 M HEAT 3      
1Hans Persson -66Glanshammars IF10.41,1178.46
2Cristoffer Stockman -80Örebro AIK11.05,9567.91
3Mattias Folkesson -72Örebro AIK11.11,5m71.46
4Filip Öhrn -99IF Start11.12,0968.55
5Roger Elimä -78Örebro AIK11.14,7767.98
6Daniel Andersson -77IF Start11.16,4568.32
7Karl Kind -90Örebro AIK11.17,9264.90
8Jonas Öhrn -69IF Start11.21,3772.09
9Edwin Nylander -01IF Start11.31,1868.70
10Mikael Selvin -78Örebro AIK11.33,6m66.14

    MK 3000 M HEAT 4      
1Liduina van Sitteren -89Örebro AIK11.27,6972.91
2Ingrid Ziegler -76Örebro AIK11.29,7576.10
3Anna Pettersson -70IF Start11.51,4878.64
4Maria Eriksson -76IF Start11.52,0373.72
5Tuva Svedin -98KFUM Örebro12.03,2770.08
6Anna Kero -70IF Start12.07,0376.96
7Lars Karlsson -64Östansjö SK12.10,2170.02
8Stefan Skytt -63Östansjö SK12.12,2170.40

    MK 3000 M HEAT 5      
1Rickard Wirén -78Örebro AIK11.15,9867.86
2Hugo Öhrn -04IF Start12.18,2168.71
3Jenna Mogren -04Åsbro GoIF12.30,7673.47
4Ove Karasiak -53Åsbro GoIF12.47,8973.16
5Elias Andersson -04IF Start12.51,3865.75
6Rose Marie Enmalm -54IF Start12.58,5089.18
7Max Titus -05Frövi IK14.28,1760.09

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram