Resultat Inneserien 1000 m 14 dec 2016

  Närkes friidrottsföreningar i samarbete arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro.
  Tävlingsledare: Börje Nordin
 
  I resultatlistans högerkolumn finns poäng (age performance %) enligt WMA:s omräkningstabell.
  Då tävlingen fortsätter med 1500 m, 2000 m och 3000 m efter nyår så har deltagarnas ålder 2017 använts.
  Lägsta ålder för omräkning = 11 år.
 
    1000 M HEAT 1      
1Per Sjögren -79KFUM Örebro2.35,3887.14
2Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro2.37,4985.08
3William Wickholm -98KFUM Örebro2.37,8683.94
4Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.42,5183.56
5Michael Welday -99Stocksäters IF2.43,1182.15
6Melker Forsberg -01KFUM Örebro2.45,2483.51
7William Fransson -96KFUM Örebro2.45,3078.95
8Olle Tyrsmo -00KFUM Örebro2.46,0581.78
9Ludvig Börjesson -77Örebro AIK2.46,6782.86
10Jakob Nilsson -84Örebro AIK2.51,6376.04

    1000 M HEAT 2      
1Henrik Eknor -83Örebro AIK2.54,4574.81
2Rodney Hundermark -69IFK Nora2.58,8783.08
3Klara Frih -02Åsbro GoIF3.04,9982.98
4Daniel Fredhe -79Karlslunds IF3.08,2271.94
5Pontus Lundgren -91Åsbro GoIF3.10,1068.65
6Sören Forsberg -63Örebro AIK3.10,5582.13
7Karl Kind -90Örebro AIK3.19,6965.35

    1000 M HEAT 3      
1Filip Öhrn -99IF Start3.22,8766.05
2Hugo Öhrn -04IF Start3.23,6372.44
3Liduina van Sitteren -89Örebro AIK3.25,8571.17
4Antje Torstensson -75KFUM Örebro3.26,9874.74
5Emil Larsson -04Thoren Track&Field3.28,8870.61
6Tauno Mertala -53IF Start3.29,4581.07
7Roger Elimä -78Örebro AIK3.29,6465.21
8Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF3.29,8476.06
9Anna Pettersson -70IF Start3.33,4076.05
10Andreas Gustafsson -80KFUM Örebro3.35,0762.35

    1000 M HEAT 4      
1Emelie Lindgren -02Glanshammars IF3.46,8967.65
2Elias Andersson -04IF Start3.48,4564.57
3Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3.48,9068.76
4Karl Axel Börjesson -06Örebro AIK3.51,0168.14
5Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF3.56,2369.30
6Ester Skoglund -07Östansjö SK4.29,1862.75

    1000 M HEAT 5      
1Peter Törnqvist -69Östansjö SK3.27,0571.77
2Lars Karlsson -64Östansjö SK3.34,6372.31
3Thomas Nordin -66Örebro AIK3.35,5370.80
4Arne Hildingsson -66Östansjö SK3.40,1269.33
5Ove Karasiak -53Åsbro GoIF3.40,6976.94
6Dag Rydén -53Östansjö SK3.51,2073.44
7Thomas Johansson -53Örebro AIK4.03,0469.87
8Catharina Wahlstedt -44IF Start5.08,9380.15

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram