Resultat Kilsbergskampen 17 juni 2007

   Garphyttans IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    MÄN 3000 M    
1Martin Widlund -75Örebro AIK9.55,95

    MVET 100 M    Vind -1,5
1Anders Johansson -66Karlskoga FIF13.18
2Leif Johansson -50Kils AIK14.08

    MVET 3000 M    
1Johan Jendeberg -72Örebro AIK9.54,30
2Christher Johansson -63Glanshammars IF10.12,20
3Sören Forsberg -63IF Start10.21,66
4Bengt Jansson -61IF Start10.56,68
5Magnus Bideby -67Glanshammars IF11.02,15
6Tomas Lahall -61Glanshammars IF11.18,56
7Mikael Bilock -66Glanshammars IF11.20,48
8Klas Flygare -65Glanshammars IF11.22,02
9Miles Fleetwood -41Uppsala LK11.24,60
10P G Tolsheden -62Glanshammars IF11.39,84
11Sture Bodare -44Glanshammars IF11.50,62
12Fredrik Millertsson -65Glanshammars IF11.58,00
13Gösta Carlsson -44KFUM Örebro12.34,16

    P17 100 M    Vind -0,2
1Emil Johansson -90Kils AIK12.66

    P17 400 M    
1Jesper Vestlund -91Kils AIK54.47
2Emil Johansson -90Kils AIK58.28
-Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF52.73ut.tävl.

    P17 3000 M    
1Daniel Andersson -90Glanshammars IF9.54,26

    P17 HÖJD    
-Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF1.75ut.tävl.

    P15 100 M    Vind -0,2
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.83

    P15 2000 M    
1Joel Tolsheden -92Glanshammars IF7.35,35

    P15 KULA 4,0    
1Theodor Thor -93KFUM Örebro7.69

    P15 DISKUS 1,0    
1Theodor Thor -93KFUM Örebro21.85

    P15 SPJUT 600    
1Theodor Thor -93KFUM Örebro31.99

    P13 80 M    Vind -0,4
1Simon Karlén -94KFUM Arvika11.29
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.56
3Niclas Eklöw -95Wedevågs IF11.74
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF12.57
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro12.98

    P13 200 M    Vind -1,0
1Simon Karlén -94KFUM Arvika28.41
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro29.42
3Niclas Eklöw -95Wedevågs IF31.09

    P13 600 M    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.50,55
2Niclas Eklöw -95Wedevågs IF1.55,98

    P13 HÖJD    
1Niclas Eklöw -95Wedevågs IF1.30
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.15

    P13 LÄNGD ZON    
1Simon Karlén -94KFUM Arvika5.05-0,1
2Niclas Eklöw -95Wedevågs IF4.09-0,5
3Oskar Mellquist -94Fjugesta IF4.06-0,4
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF3.95-0,1
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro3.70-0,7

    P13 KULA 3,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.14
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF7.84

    P13 SPJUT 400    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF24.07
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF19.84

    P11 60 M    Vind -0,5
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.14
2Philip Granath -96Mosjö FK9.21
3Olle Ahlsson -96Mosjö FK10.33
4Emil Gustavsson -96Fjugesta IF10.52

    P11 600 M    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.57,25
2Anton Johansson -96KFUM Örebro2.07,11
3Simon Bideby -97Glanshammars IF2.13,91

    P11 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.35
2Albin Lager -96KFUM Örebro1.26
3Philip Granath -96Mosjö FK1.26
4Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.23
5Emil Gustavsson -96Fjugesta IF1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK3.93-2,0
2Philip Granath -96Mosjö FK3.89-1,3
3Anton Johansson -96KFUM Örebro3.86-0,2

    P11 KULA 2,0    
1Olle Ahlsson -96Mosjö FK9.16
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK8.91
3Philip Granath -96Mosjö FK8.67
4Albin Lager -96KFUM Örebro8.46
5Didrik Thor -96Mosjö FK8.42
6Emil Svantesson -96KFUM Örebro7.98

    P11 SPJUT 400    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK25.80
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro23.32
3Anton Johansson -96KFUM Örebro23.14
4Didrik Thor -96Mosjö FK23.01
5Olle Ahlsson -96Mosjö FK18.97
6Emil Gustavsson -96Fjugesta IF15.12

    P9 60 M    Vind -0,6
1Isak Schagerström -98Huddinge AIS9.90
2Gustav Montin -98KFUM Örebro10.55
3Alexander Reutervall -98KFUM Örebro10.72
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.73
5Anton Öunapuu -98KFUM Örebro10.98

    P9 LÄNGD ZON    
1Isak Schagerström -98Huddinge AIS3.63+0,5
2Gustav Montin -98KFUM Örebro3.13-0,5
3Anton Öunapuu -98KFUM Örebro2.99-1,8
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro2.94-0,2
5Robin Edqvist -99Mosjö FK2.85-0,2
6Alexander Reutervall -98KFUM Örebro2.81+0,1
7Tom Johansson -99KFUM Örebro2.59-0,8

    P9 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK5.65
2Alexander Reutervall -98KFUM Örebro4.93
3Gustav Montin -98KFUM Örebro4.76
4Ludvig Renberg -99KFUM Örebro4.62
5Tom Johansson -99KFUM Örebro4.52

    KVINNOR 100 M    Vind -1,5
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF13.64
2Elin Andersson -89Karlskoga FIF14.26

    KVINNOR 800 M    
1Elin Andersson -89Karlskoga FIF2.40,42

    KVINNOR DISKUS    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF40.61
2Maria Jansson -86Götlunda IF36.20

    KVET 3000 M    
1Malin Bideby -68Glanshammars IF14.00,18

    F17 100 M    Vind -0,4
1Anna Svensson -90Stocksäters IF14.15

    F17 400 M    
1Helena Karlsson -92IFK Nora62.56
2Malin Lignell -92Stocksäters IF67.78

    F17 800 M    
1Amanda Sundström -91KFUM Örebro2.45,84
2Cecilia Jennstig -90Glanshammars IF2.55,93
3Sandra Eriksson -90Glanshammars IF2.56,46

    F17 HÖJD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF1.45

    F17 KULA 3,0    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika14.58
2Caroline Hermansson -91Karlskoga FIF12.14

    F17 DISKUS 1,0    
1Caroline Hermansson -91Karlskoga FIF32.71

    F15 100 M    Vind -0,4
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.41
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF13.63

    F15 800 M    
1Helena Karlsson -92IFK Nora2.42,33

    F15 2000 M    
1Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK8.15,71

    F15 HÖJD    
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.42

    F15 KULA 3,0    
1Maria Wennlund -93Filipstads FIK10.61
2Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF8.65

    F15 DISKUS 0,6    
1Maria Wennlund -93Filipstads FIK33.98
2Yuselin Greek -92Filipstads FIK29.39
3Malin Lignell -92Stocksäters IF27.13
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro16.69

    F15 SPJUT 400    
1Yuselin Greek -92Filipstads FIK27.28
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro23.07
-Johanna Kroon -90KFUM Örebro28.30600gut.tävl.

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,1
1Louise Harker -94Mosjö FK11.54Final
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF11.88Final
3Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF12.38
4Hanna Andersson -94Garphyttans IF13.10
5Emma Björkman 95IFK Nora13.25

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -0,9
1Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF11.61Final
2Clara Bideby -95Glanshammars IF11.67Final
3Sara Angelmyr -94IFK Nora11.97Final
4Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF12.29Final
5Emma Nordlund -95IFK Nora12.77

    F13 80 M  FINAL  Vind -1,5
1Louise Harker -94Mosjö FK11.56
2Clara Bideby -95Glanshammars IF11.63
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF11.82
4Sara Angelmyr -94IFK Nora12.20
5Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF12.21
6Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF12.45

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -1,0
1Sara Angelmyr -94IFK Nora30.57
2Signe Flygare -96Glanshammars IF31.10
3Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF31.54
4Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF32.41

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -0,8
1Louise Harker -94Mosjö FK29.27
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.09
3Clara Bideby -95Glanshammars IF30.66
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro31.17
5Angelica Öhrn -94Mosjö FK32.19

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Louise Harker -94Mosjö FK29.27
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF30.09
3Sara Angelmyr -94IFK Nora30.57
4Clara Bideby -95Glanshammars IF30.66
5Signe Flygare -96Glanshammars IF31.10
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro31.17
7Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF31.54
8Angelica Öhrn -94Mosjö FK32.19
9Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF32.41

    F13 600 M    
1Julia Blomberg -94Mosjö FK1.51,35
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.53,02
3Sara Angelmyr -94IFK Nora1.53,15
4Louise Sundström -94KFUM Örebro1.53,91
5Angelica Öhrn -94Mosjö FK2.06,03
6Sara Ahlgren -94IFK Nora2.08,42

    F13 60 M HÄCK    Vind -0,3
1Ellen Franzén -94Mosjö FK10.57
2Clara Bideby -95Glanshammars IF10.69
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro11.21

    F13 HÖJD    
1Emma Bengtson -94KFUM Örebro1.39
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.39

    F13 LÄNGD ZON    
1Ellen Franzén -94Mosjö FK4.66-0,9
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.45+01
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.19-0,4
4Jessica Nilsson -94Fjugesta IF4.13-0,6
5Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.10-0,5
6Sara Angelmyr -94IFK Nora4.08-0,1
7Emma Bengtson -94KFUM Örebro3.95-0,2
8Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF3.61-1,9
9Emma Nordlund -95IFK Nora3.56-0,7
10Hanna Andersson -94Garphyttans IF3.54-0,5

    F13 KULA 2,0    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.74
2Emma Bengtson -94KFUM Örebro7.17

    F13 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF32.14
2Cissi Erlandsson -94Kvismaredalens IF19.50

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,8
1Emilia Danielsson -96IK Westmannia9.98Final
2Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF10.35Final
3Lina Gustavsson -96Fjugesta IF10.37Final
4Sanna Lindström -97Glanshammars IF11.15

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,3
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.43Final
2Maja Jaurén -96KFUM Örebro9.92Final
3Rebecca Öhman -96Glanshammars IF10.14Final
4Mikaela Swahn -96Kvismaredalens IF10.69

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,5
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.44
2Emilia Danielsson -96IK Westmannia9.95
3Maja Jaurén -96KFUM Örebro10.00
4Rebecca Öhman -96Glanshammars IF10.22
5Lina Gustavsson -96Fjugesta IF10.44
6Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF10.47

    F11 600 M    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF1.54,62
2Rebecca Öhman -96Glanshammars IF2.07,07
3Rebecka Mellquist -96Fjugesta IF2.29,85

    F11 HÖJD    
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.29
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.15
3Maja Jaurén -96KFUM Örebro1.15
4Lina Gustavsson -96Fjugesta IF1.05

    F11 LÄNGD ZON    
1Emilia Danielsson -96IK Westmannia3.89+0,3
2Signe Flygare -96Glanshammars IF3.70+0,2
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.67-1,4
4Maja Jaurén -96KFUM Örebro3.58-1,4
5Rebecca Öhman -96Glanshammars IF3.05-1,4
6Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF2.97-1,9
7Sanna Lindström -97Glanshammars IF2.93-0,7
8Evelyn Wahlberg -96Nyköpings BIS2.88-0,8
9Mikaela Swahn -96Kvismaredalens IF2.75-0,8
10Elvira Lindén -96IFK Nora2.71-1,1

    F11 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9.32
2Evelyn Wahlberg -96Nyköpings BIS8.10
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.44
4Emilia Danielsson -96IK Westmannia6.67
5Elvira Lindén -96IFK Nora6.08
6Mikaela Swahn -96Kvismaredalens IF5.63
7Lina Gustavsson -96Fjugesta IF5.50
-Sara Andersson -95Fjugesta IF4.83ut.tävl.

    F11 SPJUT 400    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF22.99
2Evelyn Wahlberg -96Nyköpings BIS18.38
3Emilia Danielsson -96IK Westmannia11.23
4Elvira Lindén -96IFK Nora10.80
5Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF10.70
-Sara Andersson -95Fjugesta IF10.87ut.tävl.

    F9 60 M    Vind -0,6
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika9.73
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.47
3Elin Domberg -98KFUM Örebro10.58
4Klara Flygare -98Glanshammars IF10.66
5Lisa Johansson -98Stocksäters IF12.55

    F9 LÄNGD ZON    
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika3.76+0,1
2Klara Flygare -98Glanshammars IF3.14-0,9
3Elin Domberg -98KFUM Örebro3.11-0,8
4Lisa Johansson -98Stocksäters IF2.42-0,9

    F9 KULA 2,0    
1Klara Flygare -98Glanshammars IF5.27
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5.05
3Elvira Danielsson -99IK Westmannia4.76
4Lisa Johansson -98Stocksäters IF3.39

FÖRENINGSPOÄNG
KFUM Örebro 60
Mosjö FK 42
Glanshammars IF 38
Fjugesta IF 30
Karlskoga FIF 18
KFUM Arvika 18
Stocksäters IF 17
Kvismaredalens IF 13
Filipstads FIK 11
Kils AIK 10
Wedevågs IF 9
IFK Nora 8
IK Westmannia 7
Huddinge AIS 6
Örebro AIK 6
Nyköpings BIS 4
Götlunda IF 2
Åsbro GoIF 2
IF Start 1

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram