Hela resultatlistan i Word-format

  Marsspelen 5-6 april 2008, resultat dag 1     till dag 2

  Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1  
1Patrik Ahonen -90KFUM Örebro7.42Final
2Alexander Lundholm -88IFK Tumba7.52Final
3Erik Karlsson -88IFK Tumba7.72Final
4Kristian Johansson -89SOK Träff8.41Final
5Markus Hopponen -82Turebergs FK9.09

    MÄN 60 M  HEAT 2  
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.31Final
2Christoffer Frandsen -90SOK Träff7.58Final
3Fredrik Sand Ekmark -87Glanshammars IF7.88Final
4Daniel Östling -88IFK Lidingö7.89Final
5Emil Johansson -84Istrums SK8.73

    MÄN 60 M  FINAL  
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.29
2Patrik Ahonen -90KFUM Örebro7.37
3Alexander Lundholm -88IFK Tumba7.46
4Christoffer Frandsen -90SOK Träff7.70
5Erik Karlsson -88IFK Tumba7.72
6Daniel Östling -88IFK Lidingö7.86
7Fredrik Sand Ekmark -87Glanshammars IF7.96
8Kristian Johansson -89SOK Träff8.56

    MÄN 800 M    
1Anton Wåhlin -91IF Linden1.58,11
2Kenneth Mukasa -84UGANDA2.01,59
3Andreas Karlsson -88KFUM Örebro2.04,16
4Sebastian Johansson -89KFUM Örebro2.06,11
5Alfred Nyman -84KFUM Örebro2.12,43
6Christopher Andersson -90SOK Träff2.31,76
7Emil Johansson -84Istrums SK2.36,49
-Tim Sundström -89KFUM Örebrobröt

    MÄN HÖJD    
1Jerker Porat -78KFUM Örebro1.72
2Daniel Östling -88IFK Lidingö1.72
3Erik Henrysson -79KFUM Örebro1.72
4Kristian Johansson -89SOK Träff1.64
5Christopher Andersson -90SOK Träff1.64


Daniel Östling
Christopher Andersson
Jerker Porat
Kristian Johansson
Erik Henrysson
145 150 155 160 164 168 172 175
                o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
                    o   o   xxx
o   -   -   o   xo  xxx
            o   o   xo  xxo xxx
    MÄN KULA    
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF13.55
2Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.42
3Markus Hopponen -82Turebergs FK7.39
4Emil Johansson -84Istrums SK5.87

Emil Johansson
Torgny Lindkvist
Markus Hopponen
Magnus Håkansson
 565   537   587   510   465   534
 994   x     957  1042   975  1022
 x     705   721   x     739   x 
1254   x    1315  1355  1346  1333

    P17 60 M    
1Erik Kvarnerup -92Hanvikens SK7.49
2Zoli Holdos -92Istrums SK7.78
3Albin Ekberg -94Istrums SK7.80
4Arvid Berglund -91Tranås AIF7.83
5Klas Svedlindh -92Katrineholms SK8.15
6André Nilsson -92Åsbro GoIF8.16
7Pontus Kjellén -92SOK Träff8.30
8Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF8.56

    P17 800 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.02,28
2Erik Inge -92Råby-Rekarne FIF2.02,83
3Daniel Gleimar -92Ludvika FFI2.04,27
4Andreas Efverström -91Gefle IF2.06,02
5Emil Pettersson -92IFK Mora FIK2.15,15
6Anton Schölin -92Finspångs AIK2.18,15
7Pontus Kjellén -92SOK Träff2.21,19
8Joel Tolsheden -92Glanshammars IF2.26,28

    P17 HÖJD    
1Petter Billinger -91KFUM Örebro1.81
2Klas Svedlindh -92Katrineholms SK1.68
3Simon Andersson -91VIF Gute1.64


Simon Andersson
Klas Svedlindh
Petter Billinger
150 155 160 164 168 172 175 178 181 183
o   o   o   o   xxx
o   -   o   o   xo  xxx
            xo  o   o   o   -   xxo xxx
    P17 KULA 5,0    
1Zoli Holdos -92Istrums SK12.06
2Oscar Arlestrand -92IFK Sunne11.48
3André Nilsson -92Åsbro GoIF8.98

André Nilsson
Zoli Holdos
Oscar Arlestrand
 898   855   x     839   868   895
1113  1083   x    1083   960  1206
1009  1042  1148  1137  1107  1094
    P15 60 M    
1Fabrel Kibondzi -93Filipstads FIK7.71
2Filip Holst -93Turebergs FK7.75
3Christoffer Bengtsson -93Hässelby SK7.88
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.03
5Niklas Berg -93Sundbybergs IK8.25
6Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro8.38
7Viktor Thege -93Turebergs FK8.47
8Hasan Atilmis -93Karlskoga FIF10.17

    P15 800 M    
1Kristian Hjertén -93Istrums SK2.25,81

    P15 HÖJD    
1Filip Östman -93IFK Kristinehamn1.76
2Fabrel Kibondzi -93Filipstads FIK1.64
3Niklas Berg -93Sundbybergs IK1.64
4John Malm -93Istrums SK1.61
5Oskar Norström -93Stocksäters IF1.61
6Viktor Thege -93Turebergs FK1.57


Viktor Thege
Niklas Berg
Oskar Norström
Fabrel Kibondzi
Filip Östman
John Malm
145 149 153 157 161 164 167 170 173 176 180
xxo o   o   xxo xxx
        o   o   xo  xxo xx- x 
        o   o   xxo -   xxx
            o   o   xxo xxx
                        xo  o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
    P15 KULA 4,0    
1Niklas Lindstedt -93Hässelby SK16.26
2Niclas Rickardsson -93Gefle IF13.89
3John Malm -93Istrums SK13.81
4Simon Karlén -94KFUM Arvika13.45
5Daniel Axelsson -93Stocksäters IF11.49
6Filip Östman -93IFK Kristinehamn10.88

Filip Östman
Daniel Axelsson
Niclas Rickardsson
Niklas Lindstedt
Simon Karlén
John Malm
1082  1088   959  1053  1077  1044
1139  1144  1010  1116  1149   x 
1154  1214  1249  1275  1267  1389
1626  1520  1583   x    1574  1606
1336  1345  1259  1343   x    1207
1230  1224  1381  1311  1319  1313
    P14 60 M  HEAT 1  
1Albin Ekberg -94Istrums SK7.73Final
2Isac Persson -94Enköpings AI7.99Final
3Christoffer Sentell -94Turebergs FK8.07Final
4Adam Bennhult -94Turebergs FK8.47Final
5Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF8.49
6David Jonsson -94Turebergs FK8.51
7Carl Mårtensson -94Turebergs FK9.42

    P14 60 M  HEAT 2  
1Simon Karlén -94KFUM Arvika7.91Final
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK8.08Final
3Erik Annerfalk -94SOK Träff8.20Final
4Robin Forsell -94KFUM Örebro8.23Final
5Philip Sjöberg -94Turebergs FK8.64
6Tim Wunger -94Enköpings AI8.72
7Robin Gustavsson -94Fjugesta IF8.73
8Mattias Dahlberg -94Istrums SK8.92

    P14 60 M  FINAL  
1Albin Ekberg -94Istrums SK7.79
2Simon Karlén -94KFUM Arvika7.89
3Isac Persson -94Enköpings AI8.00
4Christoffer Sentell -94Turebergs FK8.03
5Gustav Schölin -94Finspångs AIK8.06
6Erik Annerfalk -94SOK Träff8.31
7Adam Bennhult -94Turebergs FK8.45
-Robin Forsell -94KFUM Örebroej start

    P14 800 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro2.16,48
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF2.30,63
3Emil Särnehed -94Motala AIF2.35,06
4Fredrik Knieling -94Sundbybergs IK2.43,15
5Mattias Dahlberg -94Istrums SK2.57,70

    P14 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.64
2Viktor Eriksson -94Gillberga-Lista IF1.61
3Erik Annerfalk -94SOK Träff1.53
4Torkel Gure -94Turebergs FK1.40
5Jacob Rhan -94Glanshammars IF1.40
6Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.40
-Isac Persson -94Enköpings AI0.00


Erik Annerfalk
Isac Persson
Torkel Gure
Robin Gustavsson
Viktor Eriksson
Edvin Heggemann
Jacob Rhan
135 140 145 149 153 157 161 164 173
    o   o   o   o   xxx
                    xxx
    o   xxx
xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   xxx
                            xo  xxx
o   xo  xxx
    P14 KULA 4,0    
1Tim Wunger -94Enköpings AI12.30
2Robin Forsell -94KFUM Örebro11.96
3Daniel Kamlin -94Karlskoga FIF8.29
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF7.46

Daniel Kamlin
Robin Gustavsson
Tim Wunger
Robin Forsell
 742   x     763   738   829   825
 705   x     746   742   x     x 
 x     x    1116   x    1230   x 
 x    1067  1067  1108  1151  1196
    P13 60 M  HEAT 1  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.35Final
2Philip Andersson -95SOK Träff8.42Final
3Anton Lindblad -95SOK Träff9.04Final
4Emil Nordin -95Glanshammars IF9.08Final
5Felix Andersson -95Stocksäters IF9.099.083
6Oskar Öholm -95KFUM Örebro9.35

    P13 60 M  HEAT 2  
1Eddy Meyerdiercks -95SOK Träff8.20Final
2Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK8.41Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF8.90Final
4Daniel Richardsson -95Götlunda IF9.09Final9.082
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.76
6Sebastian Fridell -95Götlunda IF10.62

    P13 60 M  FINAL  
1Eddy Meyerdiercks -95SOK Träff8.19
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.35
3Philip Andersson -95SOK Träff8.38
4Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK8.43
5Adam Filmby -95Glanshammars IF8.92
6Daniel Richardsson -95Götlunda IF9.00
7Anton Lindblad -95SOK Träff9.05
8Emil Nordin -95Glanshammars IF9.09

    P13 800 M    
1Fredrik Orrsveden -95Sundbybergs IK2.33,20
2Martin Björnsson -96Sköldinge IF2.38,99
3Henrik Hultgren -95KFUM Örebro2.39,03
4Anton Lindblad -95SOK Träff2.43,25
5Oskar Öholm -95KFUM Örebro2.50,41
6Felix Andersson -95Stocksäters IF2.56,67
-Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebrobröt

    P13 HÖJD    
1Philip Andersson -95SOK Träff1.57
2Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK1.57
3Philip Capobianco -95KFUM Örebro1.44
4Eddy Meyerdiercks -95SOK Träff1.40
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.40


Eddy Meyerdiercks
Fredrik Samuelsson
Philip Capobianco
Carl-Johan Renberg
Philip Andersson
120 125 130 135 140 144 148 151 154 157 160 163
        o   o   o   xxx
                    o   -   xo  -   xo  -   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xxo xxx
                        o   o   -   o   -   xxx
    P13 KULA 3,0    
1Philip Andersson -95SOK Träff13.44
2Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK11.29
3Jesper Gravé -95IFK Arboga10.58
4Pontus Nilsson -95Götlunda IF9.29
5Oskar Öholm -95KFUM Örebro7.91
6Sebastian Fridell -95Götlunda IF6.02

Pontus Nilsson
Oskar Öholm
Sebastian Fridell
Jesper Gravé
Philip Andersson
Fredrik Samuelsson
 807   757   844   887   929   878
 778   783   791   739   736   751
 566   567   526   602   599   583
 963  1058  1001   x     x    1015
1198  1245  1344  1195  1232  1244
 x    1062   x    1122  1086  1129
    P12 60 M  HEAT 1  
1Philip Granath -96Mosjö FK8.94Final
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK8.95Final
3Edvin Odh -96IK Wilske9.00Final
4Anton Östebo -96Glanshammars IF9.20Final
5William Bergenarp -96Glanshammars IF9.31
6Tobias Hagström -96Istrums SK9.63

    P12 60 M  HEAT 2  
1Martin Johansson -96IK Wilske8.99Final
2Martin Björnsson -96Sköldinge IF9.05Final
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.14Final
4André Zune -96Motala AIF9.23Final
5Malkolm Godlund -96Fjugesta IF9.66

    P12 60 M  FINAL  
1Philip Granath -96Mosjö FK8.84
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK8.85
3Martin Björnsson -96Sköldinge IF8.85
4Martin Johansson -96IK Wilske9.01
5Edvin Odh -96IK Wilske9.15
6Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.23
7André Zune -96Motala AIF9.24
8Anton Östebo -96Glanshammars IF9.44

    P12 800 M    
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.36,25
2Maximilian Markl -96IK Westmannia2.37,72
3Carl Valjus -96Glanshammars IF2.39,01

    P12 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.49
2Linus Falck -96Hökensås UR1.46
3Martin Johansson -96IK Wilske1.43
4Albin Lager -96KFUM Örebro1.36
5Anton Östebo -96Glanshammars IF1.36
6André Zune -96Motala AIF1.28
7Benjamin Danbrant -96Glanshammars IF1.00


Benjamin Danbrant
Hampus Edqvist
Linus Falck
Albin Lager
André Zune
Martin Johansson
Anton Östebo
100 105 110 115 120 124 128 132 136 140 143 146 149 151
o   xxx
                        o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
                            o   o   xxo xxo xxo xxx
                            o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
                o   o   o   o   xxo xxx
    P12 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro10.40
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK9.44
3Didrik Thor -96Mosjö FK8.46
4Hampus Edqvist -96Mosjö FK8.44
5Philip Granath -96Mosjö FK7.93
6Patrik Johansson -96IFK Arboga7.85
7Tobias Hagström -96Istrums SK7.63
8Oscar Östebo -96Glanshammars IF7.25
9Daniel Nordberg -96Wedevågs IF6.35
10Edvin Odh -96IK Wilske6.29
11André Zune -96Motala AIF6.16
12Martin Strandberg -96Råby-Rekarne FIF6.05
13Malkolm Godlund -96Fjugesta IF6.04

Daniel Nordberg
Oscar Östebo
Hampus Edqvist
Nicklas Karlsson
Edvin Odh
André Zune
Patrik Johansson
Didrik Thor
Albin Lager
Martin Strandberg
Philip Granath
Malkolm Godlund
Tobias Hagström
635  618   x 
674  690  653  657  648  725
629  677   x   825  844  809
817  944  814  863  867  877
629   x   625
604  588  616
779  785  783  775  770  724
 x   804  749   x   839  846
909  1028  1016  983  1040  901
578  592  605
739  775   x    x   732  793
580  604  568
754  696  729  763  759  753
    P11 60 M  HEAT 1  
1Christofer Pool Wiklund -97IK Wilske9.07Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.14Final
3Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF9.35Final
4Lukas Skiöld -97SOK Träff9.94
5Oskar Deubler -97Glanshammars IF10.39
6George Holm -97IF Spartacus10.61

    P11 60 M  HEAT 2  
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.71Final
2Kristoffer Andersson -97Frövi IK9.52Final
3Oscar Ronquist -97Glanshammars IF9.70
4Simon Throgen -97Karlskoga FIF9.72
5Joakim Karlsson -97Finspångs AIK10.00
6Karl-Oskar Szigeti -97Motala AIF10.18
7Simon Gustavsson -97Motala AIF11.19

    P11 60 M  HEAT 3  
1Johannes Andersson -97Enköpings AI9.05Final
2Tim Möller -97Hammarby IF9.13Final
3Nils Klasson -97IK Wilske9.27Final
4Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.26
5Jacob Högberg -97Karlskoga FIF10.53
6Philip Pettersson -97Glanshammars IF10.56
7Linus Lindkvist -97Wedevågs IF10.60

    P11 60 M  FINAL  
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.71
2Johannes Andersson -97Enköpings AI8.98
3Christofer Pool Wiklund -97IK Wilske9.08
4Tim Möller -97Hammarby IF9.09
5William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.10
6Nils Klasson -97IK Wilske9.24
7Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF9.45
8Kristoffer Andersson -97Frövi IK9.71

    P11 800 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.40,66
2Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF2.42,58
3Nils Klasson -97IK Wilske2.47,51
4Gustav Molander -97IFK Tumba2.50,09
5Albin Clemborn -97SOK Träff2.50,12
6Christofer Pool Wiklund -97IK Wilske2.55,49
7Hampus Gustafsson -97Frövi IK2.58,05

    P11 HÖJD    
1Niklas Svanberg -97Stenungsunds FI1.43
2Kristoffer Andersson -97Frövi IK1.30
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.26
4Henrik Magnusson -97SOK Träff1.22
5Christofer Pool Wiklund -97IK Wilske1.22
6Albin Clemborn -97SOK Träff1.22
7Johannes Andersson -97Enköpings AI1.14
8Lukas Skiöld -97SOK Träff1.14
9Gustav Molander -97IFK Tumba1.14
10Emil Gustavsson -97Fjugesta IF1.14
11Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF1.10
12Simon Throgen -97Karlskoga FIF1.10
12Oscar Ronquist -97Glanshammars IF1.10
14Nils Klasson -97IK Wilske1.10
15Oskar Deubler -97Glanshammars IF1.05
16George Holm -97IF Spartacus1.00
17Simon Gustavsson -97Motala AIF0.95


Johannes Andersson
Nils Klasson
George Holm
Filip Jacobsson
Henrik Magnusson
Lukas Skiöld
Christofer Pool Wiklund
Simon Throgen
Emil Gustavsson
Albin Clemborn
Oskar Deubler
Oscar Ronquist
William Gunnarsson
Simon Gustavsson
Gustav Molander
Kristoffer Andersson
Niklas Svanberg
90  95  100 105 110 114 118 122 126 130 133 137 140 143 146
            o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   xo  xxx
    xo  o   o   o   xxx
        o   xo  xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
    xo  xo  o   xxx
    o   o   xo  o   xxx
            o   o   o   xo  xo  xo  - 
o   xxo xxx
        o   o   xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
                        o   o   xo  o   o   xo  xo  o   xxx
    P11 KULA 2,0    
1Niklas Svanberg -97Stenungsunds FI10.47
2Linus Lindkvist -97Wedevågs IF10.06
3Rasmus Eriksson -98Kils AIK9.85
4Johannes Andersson -97Enköpings AI9.44
5Henrik Magnusson -97SOK Träff9.39
6Erik Frandsen -97SOK Träff8.88
7Emil Gustavsson -97Fjugesta IF7.98
8Hampus Gustafsson -97Frövi IK7.90
9Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF7.71
10Jacob Högberg -97Karlskoga FIF7.51
11Simon Gustavsson -97Motala AIF6.39
12Philip Pettersson -97Glanshammars IF6.04
13Karl-Oskar Szigeti -97Motala AIF6.02
14George Holm -97IF Spartacus6.00

Henrik Magnusson
Emil Gustavsson
Jacob Högberg
George Holm
Rasmus Eriksson
Philip Pettersson
Hampus Gustafsson
Johannes Andersson
Simon Gustavsson
Erik Frandsen
Linus Lindkvist
Niklas Svanberg
Adrian Kamlin
Karl-Oskar Szigeti
819  821  899  914  939  899
704  798  753  718  705  765
714  685  751
451  505  600
929  888   x   888  985   x 
509  604  573
743  732  790  729  640  690
921  909  926  930  866  944
610  547  639
888  851  792  881  884  857
 x   935  976  1006  951  998
909  952  961  974  1047  1012
752  771   x 
567  562  602
    P10 60 M  HEAT 1  
1Vilhelm Hertel -98Högbo GIF9.69Final
2Jakob Samuelsson -98Hässelby SK9.71Final
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF10.03
4Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro10.60
5Oskar Olsson -99Tierps IF10.90
6Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro10.90
7Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro11.39

    P10 60 M  HEAT 2  
1Jesper Mårtensson -99IK Wilske9.75Final
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9.86Final
3Oskar Erixon -99IK Westmannia9.97Final
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.39
5Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF11.43
6Malcolm Öholm -99Stocksäters IF11.99

    P10 60 M  HEAT 3  
1Albin Hård -98Karlskoga FIF9.95Final
2Alexander Reuterwall -98IF Spartacus10.27
2Emil Lundmark -98KFUM Örebro10.27
4Tim Gustavsson -98Motala AIF10.77
5Pelle Mälman -98Glanshammars IF10.81
6Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro11.29
7Carl Danielsbacka -98SOK Träff11.53

    P10 60 M  HEAT 4  
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.36Final
2Philip Granander -98Kils AIK10.02
3Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.32
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK10.47
5Simon Wiklund -99IK Wilske10.68
6Erik Wirén -99KFUM Örebro11.16
7Christian Pool Wiklund -01IK Wilske11.27

    P10 60 M  HEAT 5  
1Ludvig Brorsson -00IK Wilske9.48Final
2Andreas Fuhr -98KFUM Örebro10.16
3Anton Larsson -00KFUM Örebro10.17
4Oscar Sandberg -98KFUM Örebro10.38
5Tom Johansson -99KFUM Örebro11.20
6William Lannhard -98Stocksäters IF11.65

    P10 60 M  FINAL  
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.26
2Ludvig Brorsson -00IK Wilske9.28
3Jakob Samuelsson -98Hässelby SK9.64
4Jesper Mårtensson -99IK Wilske9.71
5Vilhelm Hertel -98Högbo GIF9.77
6Oskar Erixon -99IK Westmannia9.89
7Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9.96
8Albin Hård -98Karlskoga FIF9.99

    P10 600 M    
1Jakob Samuelsson -98Hässelby SK1.56,89
2Benjamin Eklund -98IK Westmannia1.57,05
3Vilhelm Hertel -98Högbo GIF2.04,92
4Oskar Erixon -99IK Westmannia2.06,11
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.08,85
6Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF2.13,93
7Simon Wiklund -99IK Wilske2.13,95
8Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro2.19,25
9Malcolm Öholm -99Stocksäters IF2.44,33
-Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK1.43,27utom tävl

    P10 HÖJD    
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK1.24
2Robin Edqvist -99Mosjö FK1.24
3Jakob Samuelsson -98Hässelby SK1.20
4Albin Hård -98Karlskoga FIF1.16
5Simon Wiklund -99IK Wilske1.16
6Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro1.16
7Axel Englund -98KFUM Örebro1.12
8Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro1.08
9Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF1.04
10Simon Lindholm -99KFUM Örebro1.04
10Emil Lundmark -98KFUM Örebro1.04
10Axel Stålbom -98Sköllersta IF1.04
13Tom Johansson -99KFUM Örebro1.04
13Jonathan Angergård -98KFUM Örebro1.04
15Tim Gustavsson -98Motala AIF1.00
15Carl Danielsbacka -98SOK Träff1.00
17William Lannhard -98Stocksäters IF0.95
18Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF0.90


Simon Lindholm
Rasmus Eriksson
Fredrik Lannhard
Mateusz Ostrowski
Robin Edqvist
Jakob Samuelsson
Axel Englund
Tim Gustavsson
William Lannhard
Gustaf Ivarsson
Tom Johansson
Albin Hård
Emil Lundmark
Carl Danielsbacka
Simon Wiklund
Jonathan Angergård
Axel Stålbom
Ludwig Widarsson
80  85  90  95  100 104 108 112 116 120 124 128
        o   o   xo  o   xxx
                            o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
            o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxx
                        xo  xxo xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
            o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxo o   xxo xxx
    P10 KULA 2,0    
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK9.47
2Jakob Samuelsson -98Hässelby SK8.73
3Patrik Lindstedt -99Hässelby SK8.04
4Pelle Mälman -98Glanshammars IF7.18
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF6.82
6Axel Englund -98KFUM Örebro6.71
7Tim Gustavsson -98Motala AIF6.46
8Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF6.31
9Alexander Reuterwall -98IF Spartacus6.24
10Simon Lindholm -99KFUM Örebro6.16
11Philip Granander -98Kils AIK5.59
12Ludvig Renberg -99KFUM Örebro5.54
13Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF5.47
14Jonathan Angergård -98KFUM Örebro5.36
15Andreas Fuhr -98KFUM Örebro5.36
16Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro5.22
17William Lannhard -98Stocksäters IF5.20
18Tom Johansson -99KFUM Örebro4.87
19Malcolm Öholm -99Stocksäters IF4.54
20Edvin Schölin -00Finspångs AIK4.21
21Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3.92
22Edvin Sandén -99Stocksäters IF3.87

Jonathan Angergård
Tim Gustavsson
Fredrik Lannhard
Mateusz Ostrowski
Patrik Lindstedt
Alexander Reuterwall
Rasmus Eriksson
Philip Granander
Gustaf Ivarsson
Jakob Samuelsson
Ludvig Renberg
Pelle Mälman
Simon Lindholm
Malcolm Öholm
William Lannhard
Edvin Schölin
Rasmus Blomstrand
Edvin Sandén
Tom Johansson
Andreas Fuhr
Tobias Tranderyd
Axel Englund
527  523  536
623  635  606  646  583  626
579  631  570  575  528  574
649  593  607  662  682  646
804  763   x    x   769   x 
624  585  605  605  596  607
889  888  947  851  849  905
535  493  559
522   x   445
790   x   835  808  796  873
514  554  545
601  673  646  694  718  576
616  470  520
 x   454   x 
 x   515  520
409   x   421
546  547  532
341  340  387
456  487  453
499  500  536
349  379  392
 x   671  625   x   619  580
    MVET 60 M    
1Mikael Nord -61Högbo GIF7.967.26
2Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.077.61
3Leif Johansson -50Kils AIK8.667.34
4Walter Seidl -54Gillberga-Lista IF8.927.76
5Frank Canderskog -54Katrineholms SK9.007.83
6Curt Carlsson -32IFK Linköpings FK9.416.79

    MVET 800 M    
1Kenneth Ivehag -43Främmestad IK2.27,171.51,98
2Ralph Hagberg -48Främmestad IK2.42,422.09,90
3Bengt Karlsson -39IK Norrköping FI2.47,831.55,55

    MVET HÖJD    
1Peter Höglund -59IFK Kristinehamn1.73
2Anders Ekwall -56Bellevue IK1.57
3Curt Carlsson -32IFK Linköpings FK1.35


Anders Ekwall
Peter Höglund
Curt Carlsson
120 125 130 135 140 149 153 157 161 170 173 176
                    o   o   o   xxx
                                    o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
    MVET KULA    
1Per Östlund -61Hässelby SK13.787.26
2Bernhard Karlsson -33Valö IK13.624.0
3Stenåke Sköld -37Gillberga-Lista IF10.614.0
4Rune Persson -47UF Contact10.435.0
5Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.237.26
6Peter Hagström -63Istrums SK10.047.26

Peter Hagström
Bernhard Karlsson
Stenåke Sköld
Torgny Lindkvist
Rune Persson
Per Östlund
 910  1004   983   972   x     972
1305  1320  1318  1362   x    1315
1061   x     x     931   x     x 
 994   x     x     966   991  1023
1041  1027  1009   994  1032  1043
1303  1310  1378   x     -     - 
    KVINNOR 60 M  HEAT 1  
1Rebecca Högberg -84KFUM Örebro8.12Final
2Anna Stångberg -90Upsala IF8.32Final
3Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn8.45Final
4Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro8.46Final
5Sandra Eriksson -90Glanshammars IF9.09

    KVINNOR 60 M  HEAT 2  
1Emma Johansson -90KFUM Örebro8.18Final
2Elin Yngve -90Falköpings AIK8.26Final
3Anna Svensson -90Stocksäters IF8.57Final
4Emilie Sjölin Svensson -90Falköpings AIK8.62Final

    KVINNOR 60 M  FINAL  
1Rebecca Högberg -84KFUM Örebro8.08
2Emma Johansson -90KFUM Örebro8.10
3Elin Yngve -90Falköpings AIK8.32
4Anna Stångberg -90Upsala IF8.33
5Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn8.41
6Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro8.53
7Emilie Sjölin Svensson -90Falköpings AIK8.57
8Anna Svensson -90Stocksäters IF8.62

    KVINNOR 800 M    
1Rebecca Högberg -84KFUM Örebro2.20,80
2Caroline Rönnlund -86Huddinge AIS2.26,83
3Emma Backteman -89IK Norrköping FI2.33,84
4Matilda Lundmark -90Högbo GIF2.38,60
5Sandra Eriksson -90Glanshammars IF2.52,15

    KVINNOR LÄNGD    
1Inger Anne Fröysedal -89IK Tjalve, NOR5.50
2Anna Forslund -90Stocksäters IF5.05
3Elin Yngve -90Falköpings AIK5.04
4Anna Svensson -90Stocksäters IF4.72
5Mikaela Widström -90Stocksäters IF4.58

Mikaela Widström
Inger Anne Fröysedal
Anna Svensson
Elin Yngve
Anna Forslund
434  390  420  425  458  428
547  378  550  510   x   545
467  472   -    -    -    - 
445  427  495  448  504   x 
498  501  481  488  505  480
    F17 60 M  HEAT 1  
1Mergime Jashari -92IK Westmannia8.11Final
2Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK8.16Final
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.30Final
4Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.55Final
5Parthena Gavra -92IFK Tumba9.09
6Malin Fagerberg -92IF Linden9.45

    F17 60 M  HEAT 2  
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.44Final
2Sara Eklund -92Karlskoga FIF8.45Final
3Ellen Helker-Nygren -92IFK Mora FIK8.82Final
4Rebecka Göthlin -92IF Linden8.85Final
5Malin Lignell -92Stocksäters IF8.88
6Sofia Olivemark -91IF Linden9.49

    F17 60 M  FINAL  
1Mergime Jashari -92IK Westmannia8.14
2Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK8.16
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro8.33
4Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.45
5Sara Eklund -92Karlskoga FIF8.49
6Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.58
7Rebecka Göthlin -92IF Linden8.81
8Ellen Helker-Nygren -92IFK Mora FIK8.84

    F17 800 M    
1Helena Karlsson -92IFK Nora2.23,77
2Frida Sjöström -92IK Westmannia2.24,70
3Sandra Wagner -92KFUM Örebro2.25,09
4Elin Nygren-Wåhlin -92IF Linden2.33,67
5Julia Willgård -92IF Linden2.38,91
6Sandra Lundqvist -92IF Linden3.02,08

    F17 LÄNGD    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia5.32
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.73
3Sofie Hallström -92KFUM Örebro4.61
4Ellen Helker-Nygren -92IFK Mora FIK4.50
5Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.39
6Frida Nordenberg -92IFK Mora FIK4.33
7Parthena Gavra -92IFK Tumba4.29
8Malin Lignell -92Stocksäters IF4.26
9Sofia Olivemark -91IF Linden3.63

Mergime Jashari
Malin Lignell
Ellen Helker-Nygren
Elin Hultgren
Linda Albrektsson
Parthena Gavra
Sofie Hallström
Sofia Olivemark
Frida Nordenberg
 x   501  516  532   x   507
426  403  234  407  424  414
446  450  432  427  427  435
466  464  462  467  473   x 
300  424   x   273  437  439
 x   410  429  410  396  392
459  461   x    x   453  445
344  363  336   -    -    - 
402  408  433  224  273  430
    F15 60 M  HEAT 1  
1Jessica Östlund -93Hässelby SK8.18Final
2Ida Linder -93IFK Tumba8.36Final
3Malin Eriksson -93Västerås FK8.67
4Erika Nyström -93Motala AIF8.83
5Amanda Moquist -93Turebergs FK9.03
6Anna Sundström -93KFUM Örebro9.53

    F15 60 M  HEAT 2  
1Madeleine Eriksson -93Gefle IF8.29Final
2Lovisa Jansson -93IK Westmannia8.30Final
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.49Final
4Johanna Karlsson -93Turebergs FK8.64Final
5Dominika Struska -93Karlskoga FIF8.68
6Julia Lantz -93IFK Mora FIK9.64

    F15 60 M  HEAT 3  
1Johanna Lokgård -93Leksands FIK8.39Final
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.39Final
3Johanna Tysell -93Turebergs FK8.67
4Matilda Freed -93Tibro AIK FIK8.80
5Jennie Sjölander -93IF Linden8.94
6Josefine Hagström -93Istrums SK9.02

    F15 60 M  FINAL  
1Jessica Östlund -93Hässelby SK8.21
2Lovisa Jansson -93IK Westmannia8.24
3Ida Linder -93IFK Tumba8.27
4Madeleine Eriksson -93Gefle IF8.31
5Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.52
6Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.56
7Johanna Lokgård -93Leksands FIK8.57
8Johanna Karlsson -93Turebergs FK8.70

    F15 800 M    
1Malin Strand -93Istrums SK2.25,59

    F15 STAV    
1Emma Karlsson -93Västerås FK2.65
2Teresia Tollstern-Landin -93Huddinge AIS2.55
3Erika Nyström -93Motala AIF2.35


Emma Karlsson
Teresia Tollstern-Landin
Erika Nyström
215 225 235 245 255 265 275
    o   o   o   o   o   xxx
            o   o   xxx
o   xo  o   xxx
    F15 LÄNGD    
1Madeleine Eriksson -93Gefle IF4.94
2Emma Ehrlin -93Ärla IF4.94
3Johanna Lokgård -93Leksands FIK4.93
4Lovisa Jansson -93IK Westmannia4.45
5Josefine Hagström -93Istrums SK4.35
6Matilda Freed -93Tibro AIK FIK4.26
7Ida Linder -93IFK Tumba4.26
8Louise Augustsson -93Istrums SK3.94
9Sofia Brus -93KFUM Örebro3.89
10Anna Sundström -93KFUM Örebro3.84
11Malin Strand -93Istrums SK3.66
12Julia Lantz -93IFK Mora FIK3.27
13Janina Korhonen -93Karlskoga FIF3.17

Lovisa Jansson
Matilda Freed
Emma Ehrlin
Madeleine Eriksson
Louise Augustsson
Ida Linder
Sofia Brus
Malin Strand
Julia Lantz
Anna Sundström
Josefine Hagström
Janina Korhonen
Johanna Lokgård
441  424  414  420  445  427
 x   403  419  396  426   x 
458  466  485  466  482  494
491  494   x   485  462  487
364  391  366  371  385  394
386  426  395  406  409  413
389  236  368   -    -    - 
357  366  336   -    -    - 
311  327   x    -    -    - 
384  355  374   -    -    - 
375  416  425   x    x   435
 x   317  314   -    -    - 
467  420  476  478  493  472
    F14 60 M  HEAT 1  
1Caroline Taxén -94Enköpings AI8.11Final
2Olivia Axelsson -94Turebergs FK8.83
3Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF8.84
4Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK8.96
5Renée Göthlin -94IF Linden9.03
6Fanny Roos -94Istrums SK9.08
7Tova Söderbäck -94KFUM Örebro9.42

    F14 60 M  HEAT 2  
1Julia Hässel -94Turebergs FK8.31Final
2Julia Ihrsén -94Enköpings AI8.67Final
3Louise Harker -94Mosjö FK8.76Final
4Johanna Gunne -94IFK Mora FIK8.76Final
5Sofia Granander -94Kils AIK8.79Final
6Ida Sundqvist -94IK Westmannia9.01
7Jennifer Nyborg -94Istrums SK9.54

    F14 60 M  HEAT 3  
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.55Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.63Final
3Sara Angelmyr -94IFK Nora8.84
4Jessica Boman -94IFK Kristinehamn9.79
5Jenny Liedström -94Istrums SK9.96
-Amelie Möller -94Hammarby IFej start

    F14 60 M  FINAL  
1Caroline Taxén -94Enköpings AI8.06
2Julia Hässel -94Turebergs FK8.34
3Louise Harker -94Mosjö FK8.55
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.58
5Julia Ihrsén -94Enköpings AI8.64
6Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.76
7Johanna Gunne -94IFK Mora FIK8.78
8Sofia Granander -94Kils AIK8.86

    F14 800 M    
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia2.27,53
2Sofia Granander -94Kils AIK2.38,75
3Julia Gustafsson -94Frövi IK2.38,99
4Louise Sundström -94KFUM Örebro2.41,75
5Julia Blomberg -94Mosjö FK2.45,26
6Sara Angelmyr -94IFK Nora2.48,16
7Filippa Afzelius -94Mosjö FK2.48,43
8Malin Linder -94IFK Kristinehamn3.26,94
-Jessica Boman -94IFK Kristinehamnbröt

    F14 STAV    
1Tove Hedberg -94Västerås FK2.65
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.55
3Emma Bengtsson -94KFUM Örebro2.35
4Malin Gillman -94Stocksäters IF2.35
5Julia Ihrsén -94Enköpings AI1.75
6Malin Linder -94IFK Kristinehamn1.65


Tove Hedberg
Malin Gillman
Malin Linder
Emma Bengtsson
Julia Ihrsén
Jessica Nilsson
145 155 165 175 185 195 205 215 225 235 245 255 265 275
                                    o   o   xxo o   xxx
                        o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
                    o   o   o   o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
                        o   o   o   o   xo  xxo xxx
    F14 LÄNGD    
1Caroline Taxén -94Enköpings AI5.44
2Ellen Franzén -94Mosjö FK4.81
3Denise Sandell -94Wedevågs IF4.75
4Sofia Granander -94Kils AIK4.48
5Isabelle Maijala -94IK Westmannia4.45
6Johanna Gunne -94IFK Mora FIK4.44
7Julia Gustafsson -94Frövi IK4.42
8Astrid Molander -94IFK Tumba4.24
9Thirza Poot -94Filipstads FIK4.21
10Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.10
11Sara Angelmyr -94IFK Nora4.05
12Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF3.96
13Emma Bengtsson -94KFUM Örebro3.92
14Julia Ihrsén -94Enköpings AI3.92
15Christin Andersson -94Filipstads FIK3.92
16Louise Sundström -94KFUM Örebro3.85
17Malin Linder -94IFK Kristinehamn3.82
18Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK3.76
19Agnes Sjöström -94IK Westmannia3.64
20Jessica Nilsson -94Fjugesta IF3.54
21Fanny Roos -94Istrums SK3.52
22Tova Söderbäck -94KFUM Örebro3.42
23Karolina Edberger -94Fjugesta IF3.41
24Louise Harker -94Mosjö FK3.41
25Jessica Boman -94IFK Kristinehamn3.38
26Jennifer Nyborg -94Istrums SK3.22
27Jenny Liedström -94Istrums SK2.86

Emma Bengtsson
Johanna Gunne
Sara Angelmyr
Karolina Edberger
Caroline Taxén
Thirza Poot
Jessica Boman
Isabelle Maijala
Jennifer Nyborg
Jessica Nilsson
Jenny Liedström
Malin Linder
Julia Gustafsson
Sofia Jonsson-Röök
Louise Harker
Christin Andersson
Sofia Granander
Alexandra Johansson
Tova Söderbäck
Julia Ihrsén
Fanny Roos
Astrid Molander
Agnes Sjöström
Denise Sandell
Ellen Franzén
Sara Kristersson
Louise Sundström
392  349  384   -    -    - 
422  426  444  411  412  432
358  378  405   -    -    - 
332  341  309   -    -    - 
509  544  534   x   525  535
421  400  412   -    -    - 
338  330  268   -    -    - 
445  415  429  422  425  408
322  290   x    -    -    - 
 x   345  354   -    -    - 
 x   286   x    -    -    - 
382  368  355   -    -    - 
 x   442  436  422   x   434
396  387  396   -    -    - 
341  319  320   -    -    - 
369  392   x    -    -    - 
421  443  448   -    -    - 
410  390  376   -    -    - 
 x   335  342   -    -    - 
340  376  392   -    -    - 
352  339  331   -    -    - 
424  393  410  414  423  401
364  361  325   -    -    - 
469  465  463   x    x   475
452  432  471  477   x   481
368  357  376   -    -    - 
385  354   x    -    -    - 
    F13 60 M  HEAT 1  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.60Final
2Clara Bideby -95Glanshammars IF8.64Final
3Sofia Höglund -95Högbo GIF9.26
4Matilda Åström -95Gefle IF9.34
5Elin Byström -95IK Westmannia9.61
6Alicia Skagerström -95Frövi IK10.28

    F13 60 M  HEAT 2  
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.57Final
2Linnéa Carnrot -95Skeninge IK8.74Final
3Alexandra Thunfors -95Sundsvalls FI8.81Final
4Ida Seger -95KFUM Örebro9.34
5Emma Nordlund -95IFK Nora9.44
6Josefin Forsberg -95IK Westmannia9.79

    F13 60 M  HEAT 3  
1Susanne Schussler -95IFK Sunne8.41Final
2Felicia Olsson -95Tierps IF8.81Final
3Lisa Sandström -95IFK Sunne8.96Final
4Andrea Holm -95IFK Sunne9.04
5Vera Johansson -95Stocksäters IF9.11
6Lovisa Engman -95Gefle IF9.15

    F13 60 M  FINAL  
1Susanne Schussler -95IFK Sunne8.38
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.48
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.55
4Clara Bideby -95Glanshammars IF8.60
5Linnéa Carnrot -95Skeninge IK8.72
6Felicia Olsson -95Tierps IF8.83
7Alexandra Thunfors -95Sundsvalls FI8.84
8Lisa Sandström -95IFK Sunne9.03

    F13 800 M    
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro2.33,48
2Hanna Österberg -95IF Göta2.43,91
3Matilda Åström -95Gefle IF2.43,98
4Sofia Höglund -95Högbo GIF2.58,28
5Emma Ronquist -95Glanshammars IF3.16,53

    F13 STAV    
1Sandra Bergenulf -96Falu IK2.25
2Matilda Åström -95Gefle IF2.05
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.05
4Signe Flygare -96Glanshammars IF1.95


Emma Ronquist
Matilda Åström
Sandra Bergenulf
Signe Flygare
145 155 165 175 185 195 205 215 225 235
    o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   xxx
                        o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xxx
    F13 LÄNGD ZON    
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.78
2Lisa Sandström -95IFK Sunne4.59
3Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF4.46
4Alexandra Thunfors -95Sundsvalls FI4.36
5Andrea Holm -95IFK Sunne4.34
6Lovisa Engman -95Gefle IF4.32
7Emma Nordlund -95IFK Nora4.27
8Linnéa Carnrot -95Skeninge IK4.15
9Vera Johansson -95Stocksäters IF4.02
10Elin Byström -95IK Westmannia4.00
11Hanna Österberg -95IF Göta3.97
12Ida Seger -95KFUM Örebro3.85
13Sofia Höglund -95Högbo GIF3.85
14Josefin Forsberg -95IK Westmannia3.81
15Josefine Saari -95Frövi IK3.74
16Alicia Skagerström -95Frövi IK3.09

Alexandra Thunfors
Lisa Sandström
Lovisa Engman
Lovisa Frykholm
Maja Lindroth
Sofia Höglund
Vera Johansson
Elin Byström
Linnéa Carnrot
Andrea Holm
Josefine Saari
Josefin Forsberg
Emma Nordlund
Hanna Österberg
Ida Seger
Alicia Skagerström
431  431  388  432  417  436
446  455  453  450  447  459
432  422  413  383  410  416
459   x    x   419  440  478
433  408  416  431  421  446
376  385  353   -    -    - 
402  344  384   -    -    - 
383  388  400   -    -    - 
402  415  397  403  410  412
434  414  432  418  404   x 
359  374  371   -    -    - 
366  377  381   -    -    - 
417  410  425  420  407  427
397  371  397   -    -    - 
372  385  385   -    -    - 
309  294  267   -    -    - 
    F12 60 M  HEAT 1  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.41Final
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8.74Final
3Lisa Lingvall -96Högbo GIF8.87Final
4Anna Hildingsson -96Mosjö FK9.06Final
5Julia Nygård -96IFK Nora9.18
6Johanna Greus -96SOK Träff9.78
7Jennifer Larsson -96Istrums SK9.81
8Sofia Mälman -96Glanshammars IF11.43

    F12 60 M  HEAT 2  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne8.55Final
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.76Final
3Hanna Gustavsson -96Motala AIF9.08
4Hanna Hertel -96Högbo GIF9.33
5Alma Pihlblad -96Högbo GIF9.51
6Rachaelle Swami -96KFUM Örebro9.52
7Frida Pettersson -96Stocksäters IF10.64
8Kajsa Lundholm -96KFUM Örebro11.07

    F12 60 M  HEAT 3  
1Lisa Brorsson -96IK Wilske8.59Final
2Izabelle Kjellberg -96IF Göta8.77Final
3Lina Stensson -96IFK Kristinehamn9.26
4Jacqueline Larsson -96IF Göta9.44
5Lovisa Stenberg -96Istrums SK9.48
6Cecilia Hagsten -96KFUM Örebro9.61
7Linn Riddarström -96Motala AIF10.06
8Louise Hedenskog -96KFUM Örebro10.08

    F12 60 M  FINAL  
1Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8.43
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne8.47
3Lisa Brorsson -96IK Wilske8.51
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.87
5Lisa Lingvall -96Högbo GIF8.92
6Anna Hildingsson -96Mosjö FK9.28
-Izabelle Kjellberg -96IF Götaej start
-Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamnej start

    F12 800 M    
1Lisa Lingvall -96Högbo GIF2.35,81
2Signe Flygare -96Glanshammars IF2.42,21
3Alma Pihlblad -96Högbo GIF2.43,37
4Klara Eklund -96IK Westmannia2.46,51
5Jacqueline Larsson -96IF Göta2.48,57
6Hanna Hertel -96Högbo GIF2.51,66
7Lina Hilding -96Motala AIF2.53,77
8Andrea Gillström -96Kvarnsvedens FIK2.55,16
9Elin Erixon -96IK Westmannia3.03,28
10Johanna Greus -96SOK Träff3.09,65

    F12 LÄNGD ZON    
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne4.94
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn4.86
3Linnéa Hård -96Karlskoga FIF4.80
4Izabelle Kjellberg -96IF Göta4.57
5Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.37
6Julia Nygård -96IFK Nora4.34
7Emelie Mårtensson -96IK Wilske4.25
8Hanna Gustavsson -96Motala AIF4.23
9Lina Stensson -96IFK Kristinehamn4.03
10Lisa Brorsson -96IK Wilske4.03
11Hanna Hertel -96Högbo GIF3.88
12Angelica Kallström -96IK Westmannia3.79
13Elsa Lindroth -96Kvismaredalens IF3.71
14Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro3.69
15Lina Hilding -96Motala AIF3.66
16Alma Pihlblad -96Högbo GIF3.64
17Astrid Arle -96KFUM Örebro3.56
18Klara Eklund -96IK Westmannia3.54
19Ebba Sjöström -96IK Westmannia3.43
20Linn Riddarström -96Motala AIF3.43
21Lovisa Stenberg -96Istrums SK3.37
22Elin Erixon -96IK Westmannia3.27
23Jennifer Larsson -96Istrums SK3.24
24Kajsa Danielsbacka -96SOK Träff3.14
25Fredrika Palmqvist -96Istrums SK3.10
26Louise Hedenskog -96KFUM Örebro3.01
27Frida Pettersson -96Stocksäters IF3.00
28Kajsa Lundholm -96KFUM Örebro2.99

Hanna Hertel
Emilia Kjellberg
Kajsa Lundholm
Elin Erixon
Klara Eklund
Louise Hedenskog
Elsa Lindroth
Linnéa Hård
Lina Hilding
Kajsa Danielsbacka
Linn Riddarström
Lina Stensson
Jennifer Larsson
Lovisa Stenberg
Ebba Sjöström
Alma Pihlblad
Frida Pettersson
Hanna Gustavsson
Julia Nygård
Angelica Kallström
Astrid Arle
Johanna Elfving
Emelie Mårtensson
Izabelle Kjellberg
Fredrika Palmqvist
Elvira Richardsson
Fanny Bergetoft
Lisa Brorsson
377  379  388   -    -    - 
470  467  483  450  475  494
232  299  294   -    -    - 
321  321  327   -    -    - 
354  329  328   -    -    - 
301  281  282   -    -    - 
371  366  367   -    -    - 
 x   254  480  433  453  478
355  366  352   -    -    - 
294  314  294   -    -    - 
323  343  310   -    -    - 
399  398  403   -    -    - 
322  324  309   -    -    - 
337  334  306   -    -    - 
343  329  320   -    -    - 
363  364  347   -    -    - 
 x    x   300   -    -    - 
407  400  423  406   x   403
421  420  423  412  426  434
344  379  377   -    -    - 
349  349  356   -    -    - 
428  437  430  339  390  421
400  406  404  416  425  423
457  437  441  437  423  419
310  310  294   -    -    - 
429  458  458  471  473  486
369  369  356   -    -    - 
394  394  403   -    -    - 
    F11 60 M  HEAT 1  
1Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro8.82Final
2Paulina Toresäter -97Enköpings AI8.98Final
3Jasmin Ljung -97Katrineholms SK9.69
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF9.97
5Karolina Grone -97KFUM Örebro10.21
6Hanna Öholm -97KFUM Örebro10.31

    F11 60 M  HEAT 2  
1Elin Nord -97Högbo GIF9.06Final
2Kajsa Sagebrand -97IK Wilske9.23Final
3Lovisa Wahlberg -97Enköpings AI9.48
4Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn9.72
5Rebecca Björkholm -97KFUM Örebro9.75
6Alice Svantesson -97Istrums SK9.81
7Sanna Bergqvist -97Högbo GIF10.04

    F11 60 M  HEAT 3  
1Irene Ekelund -97Kils AIK8.96Final
2Kajsa Östman -97Sundsvalls FI9.26Final
3Mathilda Överberg -97IK Westmannia9.54
4Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.67
5Ebba Svantesson -97Istrums SK9.71
6Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve9.80
7Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.35

    F11 60 M  HEAT 4  
1Anna Westher -97KFUM Örebro8.91Final
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF9.22Final
3Felicia Auvinen -97IK Westmannia9.63
4Tea Malmborg -97Åsbro GoIF9.82
5Louise Berghem -97Istrums SK9.85
6Lisa Burén -97IK Westmannia9.85
7Hanna Karlsson -97IFK Nora9.92

    F11 60 M  FINAL  
1Elin Nord -97Högbo GIF8.78
2Irene Ekelund -97Kils AIK8.85
3Anna Westher -97KFUM Örebro8.90
4Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro8.94
5Paulina Toresäter -97Enköpings AI9.14
6Kajsa Östman -97Sundsvalls FI9.25
7Kajsa Sagebrand -97IK Wilske9.33
8Johanna Gustavsson -97Motala AIF9.44

    F11 800 M    
1Kajsa Östman -97Sundsvalls FI2.50,30
2Ebba Svantesson -97Istrums SK2.51,10
3Anna Westher -97KFUM Örebro2.53,27
4Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.54,52
5Sanna Bergqvist -97Högbo GIF2.55,42
6Kajsa Sagebrand -97IK Wilske2.59,94
7Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve3.07,55
8Alice Svantesson -97Istrums SK3.07,65
9Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn3.07,77
-Tea Malmborg -97Åsbro GoIFbröt

    F11 LÄNGD ZON    
1Paulina Toresäter -97Enköpings AI4.37
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF4.27
3Kajsa Östman -97Sundsvalls FI4.26
4Irene Ekelund -97Kils AIK4.22
5Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro4.17
6Lovisa Wahlberg -97Enköpings AI3.89
7Mathilda Överberg -97IK Westmannia3.89
8Johanna Gustavsson -97Motala AIF3.89
9Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro3.86
10Felicia Auvinen -97IK Westmannia3.79
11Kajsa Sagebrand -97IK Wilske3.79
12Louise Berghem -97Istrums SK3.72
13Jasmin Ljung -97Katrineholms SK3.72
14Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn3.71
15Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve3.56
16Sanna Bergqvist -97Högbo GIF3.54
17Alice Svantesson -97Istrums SK3.53
18Hanna Karlsson -97IFK Nora3.41
19Ebba Svantesson -97Istrums SK3.38
20Lisa Piscator -97Karlskoga FIF3.33
21Rebecca Björkholm -97KFUM Örebro3.29
22Tea Malmborg -97Åsbro GoIF3.27
23Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.27
24Lisa Burén -97IK Westmannia3.23
25Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.95
26Mikaela Swahn -97Kvismaredalens IF2.86

Louise Berghem
Alice Svantesson
Kajsa Sagebrand
Paulina Toresäter
Felicia Auvinen
Ebba Svantesson
Mikaela Swahn
Sofia Renbjörk
Tea Malmborg
Hanna Karlsson
Mathilda Överberg
Sanna Bergqvist
Irene Ekelund
Lisa Burén
Wilma Nilsagård
Lova Bergelin
Maja Sörebro
Matina Atti-Danka
Jasmin Ljung
Kajsa Östman
Lovisa Wahlberg
Rebecca Björkholm
Caroline Gylling
Lisa Piscator
Johanna Gustavsson
Linnéa Andersson
368  337  372   -    -    - 
353  339  352   -    -    - 
379  341  371   -    -    - 
401  406  387  437  423  411
379  377  368   -    -    - 
337  338  292   -    -    - 
286  196  261   -    -    - 
355  338  356   -    -    - 
327  324  318   -    -    - 
341  315  326   -    -    - 
370  380  389  378  372  372
340  331  354   -    -    - 
413  400  412  403  408  422
297  315  323   -    -    - 
386  382  385   -    -    - 
274  291  295   -    -    - 
363  337  371   -    -    - 
402  392  417  370  383  368
318  329  372   -    -    - 
426  416  413  403  402  414
389  376  369  384  389  369
329  294   -    -    -    - 
415  405  404  405  427  417
325  333  331   -    -    - 
378  361  389  253  338  357
323  327  315   -    -    - 
    F10 60 M  HEAT 1  
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika9.18Final
2Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn9.70Final
3Klara Pallin -98Karlskoga FIF10.21
4Klara Flygare -98Glanshammars IF10.34
5Rebecca Edberg -98IK Westmannia10.39
6Julia Bertils -98Västerås FK10.58
7Ebba Zetterström -99KFUM Örebro10.80

    F10 60 M  HEAT 2  
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9.72Final
2Linnéa Nordlund -99IFK Nora10.19
3Christina Pool Wiklund -99IK Wilske10.23
4Tova Eriksson -98Västerås FK10.30
5Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.55
6Lisa Johansson -98Åsbro GoIF11.61
7Emma Heneryd -98KFUM Örebro11.82

    F10 60 M  HEAT 3  
1Ella Wunger -98Enköpings AI9.66Final
2Maja Hård -98Karlskoga FIF10.05
3Tove Lundmark -99Högbo GIF10.44
4Hanna Pedersen -99Karlskoga FIF10.65
5Beatrice Larsson -98IF Göta10.70
6Julia Björk -98KFUM Örebro10.77
7Sandra Höglund -98Högbo GIF10.83

    F10 60 M  HEAT 4  
1Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.75Final
2Nelly Lundström -98Sköllersta IF9.89Final
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro10.01
4Clara Jönsson -99Åsbro GoIF10.24
5Elin Domberg -98KFUM Örebro10.25
6Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.43
7Amanda Mattsson -99Stocksäters IF10.66
8Stina Wejsfelt Borell -98Istrums SK10.84

    F10 60 M  HEAT 5  
1Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.69Final
2Josefine Ihrsén -98Enköpings AI9.90Final
3Ebba Gustavsson -98Motala AIF9.90
4Ida Hedin -98Kils AIK10.24
5Sandra Wettersted -98Gefle IF10.44
6Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF10.50
7Alice Augustsson -98Istrums SK10.78
8Ida Sjödahl -98KFUM Örebro11.95

    F10 60 M  FINAL  
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika9.12
2Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.68
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.68
4Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9.72
5Ella Wunger -98Enköpings AI9.74
6Josefine Ihrsén -98Enköpings AI9.77
7Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn9.88
8Nelly Lundström -98Sköllersta IF10.05

    F10 600 M  HEAT 1  
1Celia Rickerli -98SOK Träff2.17,22
2Alice Augustsson -98Istrums SK2.18,43
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF2.19,01
4Josefine Edström -99Stocksäters IF2.19,72
5Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn2.24,57
6Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.35,52
7Emelie Johansson -98Stocksäters IF2.36,29

    F10 600 M  HEAT 2  
1Tova Eriksson -98Västerås FK2.07,95
2Tove Lundmark -99Högbo GIF2.11,02
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro2.12,56
4Julia Bertils -98Västerås FK2.15,48
5Ebba Gustavsson -98Motala AIF2.17,80
6Beatrice Larsson -98IF Göta2.18,69
7Christina Pool Wiklund -99IK Wilske2.19,17
8Ida Hedin -98Kils AIK2.19,75

    F10 600 M  SAMLAD LISTA  
1Tova Eriksson -98Västerås FK2.07,95
2Tove Lundmark -99Högbo GIF2.11,02
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro2.12,56
4Julia Bertils -98Västerås FK2.15,48
5Celia Rickerli -98SOK Träff2.17,22
6Ebba Gustavsson -98Motala AIF2.17,80
7Alice Augustsson -98Istrums SK2.18,43
8Beatrice Larsson -98IF Göta2.18,69
9Emilia Andersson -98Stocksäters IF2.19,01
10Christina Pool Wiklund -99IK Wilske2.19,17
11Josefine Edström -99Stocksäters IF2.19,72
12Ida Hedin -98Kils AIK2.19,75
13Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn2.24,57
14Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.35,52
15Emelie Johansson -98Stocksäters IF2.36,29

    F10 LÄNGD ZON    
1Ella Wunger -98Enköpings AI3.95
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.79
3Klara Pallin -98Karlskoga FIF3.68
4Ebba Gustavsson -98Motala AIF3.58
5Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.50
6Celia Rickerli -98SOK Träff3.44
7Josefine Ihrsén -98Enköpings AI3.37
8Ida Hedin -98Kils AIK3.32
9Nelly Lundström -98Sköllersta IF3.31
10Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn3.28
11Clara Jönsson -99Åsbro GoIF3.28
12Rebecca Edberg -98IK Westmannia3.27
13Tove Lundmark -99Högbo GIF3.16
14Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF3.16
15Julia Björk -98KFUM Örebro3.15
16Elin Domberg -98KFUM Örebro3.13
17Hanna Pedersen -99Karlskoga FIF3.13
18Tova Eriksson -98Västerås FK3.10
19Evelina Seidl -99Gillberga-Lista IF3.08
20Beatrice Larsson -98IF Göta3.04
21Christina Pool Wiklund -99IK Wilske3.03
22Sandra Höglund -98Högbo GIF2.95
23Amanda Mattsson -99Stocksäters IF2.87
24Julia Bertils -98Västerås FK2.86
25Stina Wejsfelt Borell -98Istrums SK2.86
26Linnéa Nordlund -99IFK Nora2.86
27Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2.85
28Alice Augustsson -98Istrums SK2.81
29Josefine Edström -99Stocksäters IF2.69
30Ida Sjödahl -98KFUM Örebro2.68
31Emmy Andersson -99Åsbro GoIF2.66
32Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.60
33Michelle Gustavsson -98IK Westmannia2.58
34Andrea Bergenulf -00Falu IK2.47
35Emma Heneryd -98KFUM Örebro2.34
36Ida Källenback -99KFUM Örebro2.23

Andrea Bergenulf
Ida Källenback
Emilia Andersson
Stina Wejsfelt Borell
Nelly Lundström
Lovisa Berglund
Julia Björk
Emma Heneryd
Ella Wunger
Linnéa Nordlund
Ida Hedin
Michelle Gustavsson
Beatrice Larsson
Ebba Gustavsson
Josefine Edström
Ida Sjödahl
Lisa Johansson
Ebba Blomstrand
Rebecca Edberg
Josefine Ihrsén
Julia Bertils
Evelina Seidl
Elin Domberg
Hilda Jansson
Tove Lundmark
Fanny Runheim
Tova Eriksson
Christina Pool Wiklund
Alice Augustsson
Celia Rickerli
Sandra Höglund
Klara Pallin
Emmy Andersson
Hanna Pedersen
Clara Jönsson
Amanda Mattsson
241  244  247   -    -    - 
220  223  218   -    -    - 
323  338  337  336  350  329
278  277  286   -    -    - 
313  301  331   -    -    - 
316  273  297   -    -    - 
299  301  315   -    -    - 
197  234  213   -    -    - 
360  355  372  374  387  395
286  233  260   -    -    - 
312  332  320  323  332  331
246  251  258   -    -    - 
304  299  295   -    -    - 
323  350  347  348  344  358
257  269  256   -    -    - 
235  268  246   -    -    - 
253  244  260   -    -    - 
284  285   -    -    -    - 
308  327   x    -    -    - 
330  323  337  325  320  313
267  286  284   -    -    - 
293  298  308   -    -    - 
313  299  297   -    -    - 
317  328  322   -    -    - 
295  302  316   -    -    - 
360  379  369  359  365  373
297  310  280   -    -    - 
292  303   x    -    -    - 
263  281  262   -    -    - 
319  339  327  344  343   x 
286  283  295   -    -    - 
368  364  357  366  356  353
237  266  260   -    -    - 
313  297  285   -    -    - 
328  305  296   -    -    - 
265  287  262   -    -    - 
    KVET 60 M    
1Anneli Seidl -63Gillberga-Lista IF8.848.06
2Elisabeth Wiklund -68IK Wilske9.238.74
3Marie-Louise Piscator -67Karlskoga FIF9.489.10
4Yvonne Levinovitz -53Fredrikshofs FIF10.478.84

    KVET LÄNGD    
1Marie-Louise Piscator -67Karlskoga FIF4.04

Marie-Louise Piscator
395  387  389  399  404  393

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram