Stocksäters IF:s resultattävling 22 aug 2007

  Plats: Transtensvallen i Hallsberg
 
  Alla elva löparna på 600 m löpte i samma heat.
 
    P17 SPJUT 700    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF36.70

    P15 HÖJD    
1Joel Prim -93Stocksäters IF1.34

    P15 SPJUT 600    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF38.89

    P13 600 M    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.47,2m

    P13 HÖJD    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF1.25
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.22
3Felix Andersson -95Stocksäters IF1.19
4Daniel Andersson -95Sköllersta IF1.10

    P13 SPJUT 400    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF27.86
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF20.80
3Felix Andersson -95Stocksäters IF19.91
4Daniel Andersson -95Sköllersta IF18.12

    P11 600 M    
1Hampus Ahl -96Stocksäters IF2.15,5m

    P11 HÖJD    
1Anton Östebo -96Glanshammars IF1.22
2Hampus Ahl -96Stocksäters IF1.04

    P11 SPJUT 400    
1Oskar Bäck -97Sköllersta IF14.26

    P9 HÖJD    
1Axel Ståhlbom -98Sköllersta IF0.92

    P9 SPJUT 400    
1Axel Ståhlbom -98Sköllersta IF16.31

    P7 SPJUT 400    
1Rasmus Hedelind -00Sköllersta IF2.63

    F17 600 M    
1Mikaela Widström -90Stocksäters IF2.08,0m

    F17 HÖJD    
1Mikaela Widström -90Stocksäters IF1.28

    F17 SPJUT 600    
1Mikaela Widström -90Stocksäters IF18.09

    F15 600 M    
1Malin Lignell -92Stocksäters IF1.53,4m
2Elin Ahl -93Stocksäters IF2.07,6m

    F15 HÖJD    
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.43
2Malin Lignell -92Stocksäters IF1.31
3Elin Ahl -93Stocksäters IF1.10

    F15 SPJUT 400    
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro22.60
2Emma Classon -93Stocksäters IF22.42
3Malin Lignell -92Stocksäters IF17.07
4Elin Ahl -93Stocksäters IF14.93

    F13 600 M    
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF1.49,1m
2Malin Gillman -94Stocksäters IF2.05,1m
3Vera Johansson -95Stocksäters IF2.14,9m

    F13 HÖJD    
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF1.37
2=Malin Gillman -94Stocksäters IF1.34
2=Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.34
4Vera Johansson -95Stocksäters IF1.22
5Sara Andersson -95Fjugesta IF0.86

    F13 SPJUT 400    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF24.94
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF16.56
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF16.23
4Vera Johansson -95Stocksäters IF11.87
5Sara Andersson -95Fjugesta IF9.03

    F11 600 M    
1Elin Andersson -97Sköllersta IF2.38,9m

    F11 HÖJD    
1Rebecca Mellquist -96Fjugesta IF1.01
2Elin Andersson -97Sköllersta IF0.89

    F11 SPJUT 400    
1Rebecca Mellquist -96Fjugesta IF7.16

    F9 600 M    
1Lisa Johansson -98Stocksäters IF2.48,9m
2Elin Hedelind -99Sköllersta IF2.51,9m

    F9 SPJUT 400    
1Lisa Johansson -98Stocksäters IF6.50
2Elin Hedelind -99Sköllersta IF6.06

    F7 SPJUT 400    
1Madelene Sundh -00Sköllersta IF5.86
2Hanna Bäck -00Sköllersta IF4.54

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram