Resultat Närkesserien 12 febr 2008

    P17+ 60 M    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.34
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro7.95
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.08

    P17+ 200 M  HEAT 1  
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro25.69
2Mathias Johansson -91KFUM Örebro28.22
3Petter Kroon -94KFUM Örebro28.92

    P17+ 200 M  HEAT 2  
1Filip Bergman -91KFUM Örebro25.91
2Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF26.88
3Axel Frisén -93Stocksäters IF27.51

    P17+ 200 M  SAMLAD LISTA  
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro25.69ej serien
2Filip Bergman -91KFUM Örebro25.91
3Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF26.88
4Axel Frisén -93Stocksäters IF27.51
5Mathias Johansson -91KFUM Örebro28.22ej serien
6Petter Kroon -94KFUM Örebro28.92ej serien

    P17+ LÄNGD    
1André Larsson -88Glanshammars IF5.48
2Robin Forsell -94KFUM Örebro5.19

    P17+ KULA 5,0    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.15
2Mathias Johansson -91KFUM Örebro7.89
3Kjell-Arne Sjögren -61Glanshammars IF7.707,26 kg

    P17+ STAFETT 1000 M    
1Filip Bergman - Petter Kroon - Filip Gärdefors - Robin ForsellKFUM Örebro2.18,08
2Sebastian Nyberg - Hugo Jansson - Kjell-Arne Sjögren - Christher JohanssonGlanshammars IF2.23,37
3Daniel Axelsson - Axel Frisén - Malin Lignell - Oskar NorströmStocksäters IF2.32,20

    P15 60 M    
1Adam Lignell -93Mosjö FK8.54
2Robin Gustavsson -94FjugestaGlanshammar8.65

    P15 200 M    
1Alfred Wreeby -93Mosjö FK28.20
2Joakim Johansson -94FjugestaGlanshammar29.10

    P15 LÄNGD    
1Jacob Rhan -94FjugestaGlanshammar4.37

    P15 KULA 4,0    
1Oskar Mellquist -94FjugestaGlanshammar9.67

    P15 STAFETT 1000 M    
1Robin Gustavsson - Joakim Johansson - Jacob Rhan - Oskar MellquistFjugestaGlanshammar2.36,14

    P13 60 M    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.66
2Adam Filmby -95Glanshammars IF8.74
3Jens Roslund -96Mosjö FK9.85

    P13 200 M    
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF30.73
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro31.97

    P13 LÄNGD ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.51
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.33
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK4.30

    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro8.80
2Didrik Thor -96Mosjö FK8.16
3William Bergenarp -96Glanshammars IF7.55

    P13 STAFETT 1000 M    
1William Bergenarp - Adam Filmby - Jesper Frykholm - Oscar ÖsteboGlanshammars IF2.39,46
2Anton Johansson - Albin Lager - William Gunnarsson - Ante JälevikKFUM Örebro2.43,49

    P11 60 M    
1Oscar Ronquist -97Glanshammars IF10.03
2Anton Granström -99Kvismaredalens IF11.02

    P11 200 M    
1Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF34.80
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF36.51

    P11 LÄNGD ZON    
1Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF3.74
2Felix Öhrn -??Kvismaredalens IF3.47

    P11 KULA 2,0    
1Alexander Leu -98Glanshammars IF5.72
2Jonas Berg -00Kvismaredalens IF4.74

    P11 STAFETT 1000 M    
1Gustav Zetterlund - Oscar Ronquist - Alexander Leu - Adrian BergenarpGlanshammars IF3.23,52
2Jonas Berg - Anton Granström - Felix Öhrn - Viktor NärkebyKvismaredalens IF3.27,82

    F17+ 60 M    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.56
2Helena Karlsson -92KFUM/Nora8.59

    F17+ 200 M  HEAT 1  
1Joanna Wilkås -91KFUM Örebro28.30
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.42

    F17+ 200 M  HEAT 2  
1Rebecca Andersson -93KFUM/Nora28.69
2Sandra Eriksson -90Glanshammars IF29.29
3Malin Lignell -92Stocksäters IF29.47

    F17+ 200 M  SAMLAD LISTA  
1Joanna Wilkås -91KFUM Örebro28.30ej serien
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.42ej serien
3Rebecca Andersson -93KFUM/Nora28.69
4Sandra Eriksson -90Glanshammars IF29.29
5Malin Lignell -92Stocksäters IF29.47

    F17+ LÄNGD    
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF4.89
2Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.78ej serien
3Emma Göthlin -91KFUM/Nora4.69
4Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.55

    F17+ KULA 3,0    
1Olivia Arle -91KFUM/Nora12.54
2Elin Sundlöf -89Glanshammars IF9.574,0 kg
3Emma Göthlin -91KFUM Örebro9.33ej serien
4Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF7.75ej serien

    F17+ STAFETT 1000 M    
1Joanna Wilkås - Emelie Forsell - Rebecca Andersson - Helena KarlssonKFUM/Nora2.29,70
2Julia Skugge - Ellinor Segerlind - Cissi Jennstig - Sandra ErikssonGlanshammars IF2.41,09

    F15 60 M    
1Louise Harker -94Mosjö FK gul8.60
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro lag 18.63
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro lag 38.65
4Diana Doss -93KFUM Örebro lag 28.69
5Cissi Erlandsson -94Kvismared/Fjugesta9.19
6Anna Hildingsson -96Mosjö FK svart9.26

    F15 200 M  HEAT 1  
1Malin Erlandsson -94Kvismared/Fjugesta30.17
2Elin Ahl -93Stocksäters IF32.70

    F15 200 M  HEAT 2  
1Julia Hammarberg -94KFUM Örebro lag 229.78
2Angelica Öhrn -94Mosjö FK svart30.62

    F15 200 M  HEAT 3  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro lag 326.77
2Julia Blomberg -94Mosjö FK gul28.85
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro lag 129.25

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro lag 326.77
2Julia Blomberg -94Mosjö FK gul28.85
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro lag 129.25
4Julia Hammarberg -94KFUM Örebro lag 229.78
5Malin Erlandsson -94Kvismared/Fjugesta30.17
6Angelica Öhrn -94Mosjö FK svart30.62
7Elin Ahl -93Stocksäters IF32.70

    F15 LÄNGD    
1Rebecca Andersson -93IFK Nora4.99ej serien
2Ellen Franzén -94Mosjö FK svart4.85
3Emma Bengtson -94KFUM Örebro lag 14.00
4Sofia Jonsson-Röök -94Kvismared/Fjugesta3.92
5Josefine Öhlund -94KFUM Örebro lag 23.84
6Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK gul3.39

    F15 KULA 3,0    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF9.82
2Julia Ortheden -95KFUM Örebro lag 19.22
3Alexandra Johansson -94Kvismared/Fjugesta8.90
4Hanna Nilsson -93KFUM Örebro lag 38.88
5Petra Levtshuk -94Mosjö FK svart6.68
6Matilda Wahl -94KFUM Örebro lag 26.42
7Filippa Afzelius -94Mosjö FK gul6.32

    F15 STAFETT 1000 M  HEAT 1  
1Petra Levtshuk - Anna Hildingsson - Ellen Franzén - Angelica ÖhrnMosjö FK svart2.39,93
2Alexandra Gelfgren - Matilda Wahl - Julia Hammarberg - Diana DossKFUM Örebro lag 22.41,60
3Malin Erlandsson - Cissi Erlandsson - Alexandra Johansson - Jessica NilssonKvismared/Fjugesta2.45,26

    F15 STAFETT 1000 M  HEAT 2  
1Julia Ortheden - Angelica Gelfgren - Sofia Sandgren - Emma SchagerströmKFUM Örebro lag 12.41,21
2Louise Harker - Julia Blomberg - Isabelle Pallin - Filippa AfzeliusMosjö FK gul2.42,99
3Vega Schortz - Caroline Ståhl - Hanna Nilsson - Sara JernfältKFUM Örebro lag 32.50,28

    F15 STAFETT 1000 M  SAMLAD LISTA  
1Petra Levtshuk - Anna Hildingsson - Ellen Franzén - Angelica ÖhrnMosjö FK svart2.39,93
2Julia Ortheden - Angelica Gelfgren - Sofia Sandgren - Emma SchagerströmKFUM Örebro lag 12.41,21
3Alexandra Gelfgren - Matilda Wahl - Julia Hammarberg - Diana DossKFUM Örebro lag 22.41,60
4Louise Harker - Julia Blomberg - Isabelle Pallin - Filippa AfzeliusMosjö FK gul2.42,99
5Malin Erlandsson - Cissi Erlandsson - Alexandra Johansson - Jessica NilssonKvismared/Fjugesta2.45,26
6Vega Schortz - Caroline Ståhl - Hanna Nilsson - Sara JernfältKFUM Örebro lag 32.50,28

    F13 60 M    
1Clara Bideby -95Glanshammars IF8.75
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.10
3Emma Nordlund -95IFK Nora9.21

    F13 200 M    
1Emma Ronquist -95Glanshammars IF34.04
2Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IF35.16
3Emma Björkman -95IFK Nora35.34

    F13 LÄNGD ZON    
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.47
2Julia Nygård -96IFK Nora4.24
3Emma Skålberg -96Stocksäters IF3.62

    F13 KULA 2,0    
1Frida Pettersson -96Stocksäters IF8.03
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF8.00
3Elvira Lindén -96IFK Nora7.78

    F13 STAFETT 1000 M    
1Lovisa Frykholm - Emma Ronquist - SigneFlygare - Lisa BergdahlGlanshammars IF2.47,50
2Elvira Lindén - Emma Björkman - Emma Nordlund - Julia NygårdIFK Nora2.53,13
3Fredrika Corp - Emma Skålberg - Frida Pettersson - Johanna ElfvingStocksäters IF3.03,16

    F11 60 M    
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro9.67
2Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.74

    F11 200 M    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF34.26
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro36.07

    F11 LÄNGD ZON    
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro3.87
2Sanna Lindström -97Glanshammars IF3.20

    F11 KULA 2,0    
1Grete Wahl -98KFUM Örebro6.63
2Klara Flygare -98Glanshammars IF6.37

    F11 STAFETT 1000 M    
1Grete Wahl - Fanny Ernestam - Irma Comstedt - Hanna??KFUM Örebro3.05,12
2Sabina Forsberg - Linnéa Andersson - Klara Flygare - Sanna LindströmGlanshammars IF3.10,49

 
POÄNGSTÄLLNING EFTER OMGÅNG 1 AV 3
P 17+
KFUM Örebro 12
Glanshammars IF 11
Stocksäters IF 6
 
P 15
FjugestaGlanshammar 8
Mosjö FK 4
 
P 13
KFUM Örebro 12
Glanshammars IF 12
Mosjö FK 4
 
P 11
Glanshammars IF 9
Kvismaredalens IF 6
 
F 17+
KFUM/Nora 13
Glanshammars IF 12
Stocksäters IF 2
 
F 15
KFUM Örebro lag 1 29
Mosjö FK gul 21
Mosjö FK svart 21
Fjugesta/Kvismaredalen 19
KFUM Örebro lag 2 19
KFUM Örebro lag 3 18
Stocksäters IF 8
 
F 13
Glanshammars IF 24
Stocksäters IF 19
IFK Nora 17
 
F 11
KFUM Sannas tjejor 9
Glanshammars IF 6

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram