Resultatlista i pdf-format

  Stocksätersspelen 9 juni 2007

  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind +0,6
1Rickard Karlsson -87IFK Lidingö11.61
2Gabriel Berg -82Östhammar FI12.04
3Börje Nordin -50Åsbro GoIF13.14

    MÄN 800 M    
1Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF2.01,30
2Arturs Steinbergs -74KFUM Örebro2.03,27
3Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.08,41
4Bengt Jansson -61IF Start2.14,86

    MÄN 3000 M    
1Daniel Andersson -90Glanshammars IF10.02,41
2Lukas Melander -90KFUM Örebro10.05,77
3Christher Johansson -63Glanshammars IF10.26,81
4Sture Bodare -44Glanshammars IF12.09,18

    MÄN LÄNGD    
1Gabriel Berg -82Östhammar FI6.24+1,1

    P17 100 M    Vind +0,6
1Niklas Karlsson -90Bålsta IK11.84

    P17 110 M HÄCK    Vind +0,4
1Niklas Karlsson -90Bålsta IK15.00

    P17 LÄNGD    
1Niklas Karlsson -90Bålsta IK5.91-1,3

    P17 SPJUT 700    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF40.59

    P15 100 M  HEAT 1  Vind -0,6
1Viktor Axelsson -92Turebergs FK12.72Final
2Oskar Norström -93Stocksäters IF13.16Final
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF13.50Final

    P15 100 M  HEAT 2  Vind +1,5
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF12.31Final
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro12.71Final
3Niklas Utterheim -93KFUM Örebro13.72Final
4Joel Prim -93Stocksäters IF14.18

    P15 100 M  FINAL  Vind -1,0
1Viktor Axelsson -92Turebergs FK12.50
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF12.61
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro13.05
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF13.58
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro13.97
-Oskar Norström -93Stocksäters IFej start

    P15 800 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.12,65

    P15 100 M HÄCK    Vind +1,9
1Oskar Norström -93Stocksäters IF15.94
2Rickard Willman -94Västerås FK17.80

    P15 HÖJD    
1Joel Prim -93Stocksäters IF1.35

    P15 STAV    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF3.45
2Axel Frisén -93Stocksäters IF3.25

    P15 LÄNGD    
1Viktor Axelsson -92Turebergs FK4.890,0
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro4.49+0,6
3Joel Prim -93Stocksäters IF4.19-0,5

    P15 KULA 4,0    
1Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.84
2Axel Frisén -93Stocksäters IF8.60
3Theodor Thor -93KFUM Örebro8.45

    P15 SPJUT 600    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF35.87
2Theodor Thor -93KFUM Örebro32.76
3Niklas Utterheim -93KFUM Örebro18.88

    P13 80 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Rickard Willman -94Västerås FK11.04Final
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.38Final
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro12.53

    P13 80 M  HEAT 2  Vind +1,6
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF11.09Final
2Joel Carlsson -94KFUM Örebro11.23Final
3Arvid Engdahl -95KFUM Örebro11.23Final
4Adam Filmby -95Glanshammars IF11.79Final

    P13 80 M  FINAL  Vind 0,0
1Rickard Willman -94Västerås FK11.09
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF11.27
3Arvid Engdahl -95KFUM Örebro11.37
4Joel Carlsson -94KFUM Örebro11.48
5Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.51
6Adam Filmby -95Glanshammars IF12.48

    P13 600 M    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro1.38,68
2Petter Kroon -94KFUM Örebro1.44,95
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF1.57,43

    P13 60 M HÄCK    Vind +1,7
1Rickard Willman -94Västerås FK10.85
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF11.00

    P13 HÖJD    
1Rickard Willman -94Västerås FK1.46
2Joar Thyresson -95Stocksäters IF1.35
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.30

    P13 STAV    
1Rickard Willman -94Västerås FK2.35

    P13 LÄNGD ZON    
1Rickard Willman -94Västerås FK4.85-0,3
2Joel Carlsson -94KFUM Örebro4.43-1,6
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF4.40-1,1
4Adam Filmby -95Glanshammars IF4.29-1,7
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro4.19-0,5

    P13 KULA 3,0    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF7.73

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,3
1Philip Granath -96Mosjö FK9.30Final
2Anton Östebo -96Glanshammars IF9.51Final
3Alexander Malm -96KFUM Örebro9.52Final
4Jens Roslund -96Mosjö FK9.64Final
5Hampus Ahl -96Stocksäters IF9.80

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,3
1William Malm -96KFUM Örebro9.12Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.14Final
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF9.67
4Andreas Grandelius -96Mosjö FK9.73
5Anders Ryefalk -97Stocksäters IF11.60

    P11 60 M  FINAL  Vind +2,0
1Philip Granath -96Mosjö FK9.07
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.10
3William Malm -96KFUM Örebro9.19
4Anton Östebo -96Glanshammars IF9.63
5Alexander Malm -96KFUM Örebro9.71
6Jens Roslund -96Mosjö FK10.05

    P11 600 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.55,18
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.56,26

    P11 HÖJD    
1Philip Granath -96Mosjö FK1.33
2Alexander Malm -96KFUM Örebro1.30
3William Malm -96KFUM Örebro1.26
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.22
5Anton Östebo -96Glanshammars IF1.18
6Jens Roslund -96Mosjö FK1.18
7Didrik Thor -96Mosjö FK1.14

    P11 LÄNGD ZON    
1Philip Granath -96Mosjö FK4.350,0
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.26-0,9
3Anton Östebo -96Glanshammars IF3.960,03.89
4William Malm -96KFUM Örebro3.960,03.71
5Jens Roslund -96Mosjö FK3.80+0,6
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.660,0
7Andreas Grandelius -96Mosjö FK3.55+1,3
8Alexander Malm -96KFUM Örebro3.350,0
9Hampus Ahl -96Stocksäters IF3.35-1,9
10Didrik Thor -96Mosjö FK3.25-0,4
11Anders Ryefalk -97Stocksäters IF2.790,0

    P11 KULA 2,0    
1Philip Granath -96Mosjö FK8.72
2Didrik Thor -96Mosjö FK8.61
3Alexander Malm -96KFUM Örebro7.617.60
4William Malm -96KFUM Örebro7.617.58
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF7.60
6Andreas Grandelius -96Mosjö FK7.06
7Jens Roslund -96Mosjö FK6.64
8Erik Nyman -98Stocksäters IF4.96
9Anders Ryefalk -97Stocksäters IF4.54

    P9 60 M    Vind +0,7
1Isak Schagerström -98Huddinge AIS9.64
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.91
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.31
4Alexander Reutervall -98KFUM Örebro10.68
5Erik Nyman -98Stocksäters IF11.38
6Anton Karlsson -99Stocksäters IF12.96

    P9 400 M    
1Isak Schagerström -98Huddinge AIS1.17,64
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK1.25,04
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1.29,52

    P9 LÄNGD ZON    
1Isak Schagerström -98Huddinge AIS3.71-0,3
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.35-1,3
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.300,0
4Alexander Reutervall -98KFUM Örebro2.940,0
5Anton Karlsson -99Stocksäters IF2.230,0

    KVINNOR 100 M    Vind 0,0
1Emma Fredriksson -91Täby IS12.53

    KVINNOR 100 M ÖBERGS MINNE    Vind -0,9
1Emma Fredriksson -91Täby IS12.39
2Elin Östlund -91KFUM Örebro12.62
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.44
4Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.68
-Mia Sylwan -91IFK Lidingöej start
-Ellen Sääw -90Stocksäters IFej start

    KVINNOR 200 M    Vind 0,0
1Elin Östlund -91KFUM Örebro26.39
2Mia Sylwan -91IFK Lidingö26.46

    KVINNOR LÄNGD    
1Sofie Sandberg -85KFUM Örebro5.41-0,1

    KVINNOR DISKUS    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF39.13
2Maria Jansson -86Götlunda IF35.92

    F17 100 M    Vind +1,0
1Elin Östlund -91KFUM Örebro12.30
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.46
3Mia Sylwan -91IFK Lidingö13.04
4Anna Forslund -90Stocksäters IF13.42
5Erika Andersson -91IFK Nora13.73
6Madeleine Serenhov -91IFK Lidingö13.74

    F17 800 M    
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.23,54
2Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.36,60
-Emelie Forsell -91KFUM Örebrobröt

    F17 100 M HÄCK    Vind +1,0
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF14.33
2Emma Fredriksson -91Täby IS14.37
-Paulinne Gustavsson -91KFUM Örebrobröt

    F17 HÖJD    
1Madeleine Serenhov -91IFK Lidingö1.64
2Emma Göthlin -91Stocksäters IF1.48
3Charlotta Dahlqvist -91IFK Lidingö1.48
4Linnéa Arnkärr -91IFK Lidingö1.44

    F17 LÄNGD    
1Anna Forslund -90Stocksäters IF5.28+0,7
2Madeleine Serenhov -91IFK Lidingö4.810,0
3Charlotta Dahlqvist -91IFK Lidingö4.38+1,2
4Linnéa Arnkärr -91IFK Lidingö4.04+1,9

    F17 KULA 3,0    
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF11.88

    F17 SPJUT 600    
1Emma Fredriksson -91Täby IS30.71
2Johanna Kroon -90KFUM Örebro28.43

    F15 100 M  HEAT 1  Vind +1,5
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.19Final
2Malin Lignell -92Stocksäters IF13.73Final
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF13.83Final
4Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF14.00
5Louise Harker -94Mosjö FK14.15

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +0,1
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.01Final
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.36Final
3Emma Classon -93Stocksäters IF13.91Final
4Elin Ahl -93Stocksäters IF15.31
5Maria Helgesson -93Stocksäters IF15.64
6Monika Waern -92Stocksäters IF16.92

    F15 100 M  FINAL  Vind +0,4
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.13
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.21
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.49
4Malin Lignell -92Stocksäters IF14.06
5Emma Classon -93Stocksäters IF14.11
-Camilla Björkgren -93Stocksäters IFej start

    F15 80 M HÄCK    Vind +2,7
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro12.38
2Josefine Löf -92KFUM Örebro12.72

    F15 LÄNGD    
1Caroline Ståhl -93KFUM Örebro4.76+1,1
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro4.590,0
3Malin Lignell -92Stocksäters IF4.37-1,1
4Miriam Lindroos -93Mosjö FK4.210,0
5Maria Helgesson -93Stocksäters IF3.81+0,2
6Na-Na Bergsten -93Stocksäters IF3.76-1,4

    F15 KULA 3,0    
1Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF9.66
2Emma Classon -93Stocksäters IF8.44
3Na-Na Bergsten -93Stocksäters IF6.60

    F15 DISKUS 0,6    
1Malin Lignell -92Stocksäters IF31.02
2Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF23.50
3Emma Classon -93Stocksäters IF22.09

    F15 SPJUT 400    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF25.85
2Elin Ahl -93Stocksäters IF16.60
3Emma Classon -93Stocksäters IF15.08

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +1,6
1Hanna Hermansson -95Kils AIK11.08Final
2Louise Harker -94Mosjö FK11.17Final
3Clara Bideby -95Glanshammars IF11.58Final
4Emma Nordlund -95IFK Nora12.92

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +0,7
1Olivia Axelsson -94Turebergs FK11.39Final
2Emma Olsson -94Kils AIK11.64Final
3Vera Johansson -95Stocksäters IF12.02Final
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro12.29
5Emma Björkman 95IFK Nora12.84

    F13 80 M  FINAL  Vind 0,0
1Hanna Hermansson -95Kils AIK11.21
2Clara Bideby -95Glanshammars IF11.43
3Louise Harker -94Mosjö FK11.45
4Olivia Axelsson -94Turebergs FK11.62
5Emma Olsson -94Kils AIK11.75
6Vera Johansson -95Stocksäters IF12.12

    F13 600 M    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK1.45,80
2Sandra Olsson -95SK Bore1.47,39
3Emma Olsson -94Kils AIK1.48,62
4Julia Blomberg -94Mosjö FK1.49,34
5Olivia Axelsson -94Turebergs FK2.02,35
6Vera Johansson -95Stocksäters IF2.10,90
7Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.11,31

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,7
1Hanna Hermansson -95Kils AIK10.30
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.90
3Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF10.94
4Emma Bengtsson -94KFUM Örebro13.92

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,1
1Clara Bideby -95Glanshammars IF10.96
2Vera Johansson -95Stocksäters IF12.80
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF13.87

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK10.30
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.90
3Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF10.94
4Clara Bideby -95Glanshammars IF10.96
5Vera Johansson -95Stocksäters IF12.80
6Emma Ronquist -95Glanshammars IF13.87
7Emma Bengtsson -94KFUM Örebro13.92

    F13 HÖJD    
1Petra Levtshuk -94Mosjö FK1.49
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.49
3Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.42
4Hanna Hermansson -95Kils AIK1.38
5Ellen Mattsson -94Stocksäters IF1.38
6Emma Bengtsson -94KFUM Örebro1.34
7Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.15

    F13 STAV    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF1.90
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.80
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.40

    F13 LÄNGD ZON    
1Hanna Hermansson -95Kils AIK4.78-0,4
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.540,0
3Emma Olsson -94Kils AIK4.33-0,3
4Emma Nordlund -95IFK Nora3.830,0
5Vera Johansson -95Stocksäters IF3.78-1,2
6Linn Skånberg -95KFUM Örebro3.680,0
7Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.55+0,1
8Emma Björkman 95IFK Nora3.15-1,2

    F13 KULA 2,0    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF10.49
2Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro9.74
3Linn Skånberg -95KFUM Örebro8.35
4Emma Bengtsson -94KFUM Örebro8.00
5Olivia Axelsson -94Turebergs FK6.61
6Hanna Gustafsson -95Stocksäters IF6.54

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,9
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.28Final
2Emma Krantz -96KFUM Örebro9.55Final
3Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.48
4Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.72
5Frida Pettersson -96Stocksäters IF11.02
6Kajsa Lundholm -96KFUM Örebro11.05

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,1
1Julia Nygård -96IFK Nora9.34Final
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF9.87Final
3Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF9.95Final
4Emma Skålberg -96Stocksäters IF9.96Final
5Mikaela Swahn -96Kvismaredalens IF10.68

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.29
2Julia Nygård -96IFK Nora9.35
3Emma Krantz -96KFUM Örebro9.61
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF9.95
5Emma Skålberg -96Stocksäters IF10.07
6Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF10.21

    F11 600 M    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF1.59,22
2Emma Krantz -96KFUM Örebro2.01,36

    F11 HÖJD    
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.32
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.22
3Emma Krantz -96KFUM Örebro1.18
4Signe Flygare -96Glanshammars IF1.18
5Emma Skålberg -96Stocksäters IF1.00
6Lova Bergelin -97Stocksäters IF0.85

    F11 LÄNGD ZON    
1Julia Nygård -96IFK Nora4.030,0
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.77+0,5
3Signe Flygare -96Glanshammars IF3.71-0,7
4Emma Skålberg -96Stocksäters IF3.290,0
5Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF3.261,5
6Mikaela Swahn -96Kvismaredalens IF3.170,0
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.14+0,8
8Elvira Lindén -96IFK Nora3.010,0
9Kajsa Lundholm -96KFUM Örebro2.79-1,0
10Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.750,0
11Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.45-1,2

    F11 KULA 2,0    
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.85
2Julia Nygård -96IFK Nora7.73
3Frida Pettersson -96Stocksäters IF7.06
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF6.96
5Elvira Lindén -96IFK Nora6.62
6Mikaela Swahn -96Kvismaredalens IF5.40
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF4.87
8Kajsa Lundholm -96KFUM Örebro4.59

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,1
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.19Final
2Klara Flygare -98Glanshammars IF10.40Final
3Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.10Final
4Linnéa Nordlund -99IFK Nora11.10Final
5Lisa Johansson -98Stocksäters IF12.00

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +1,9
1Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.90Final
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.94Final
3Amanda Göthlin -98KFUM Örebro11.31
4Frida Grandelius -00Mosjö FK11.44
5Fanny Ernestam -98KFUM Örebro11.64

    F9 60 M  FINAL  Vind +1,2
1Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.90
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF10.09
3Klara Flygare -98Glanshammars IF10.16
4Linnéa Nordlund -99IFK Nora10.80
5Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF11.14
6Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.19

    F9 400 M    
1Klara Flygare -98Glanshammars IF1.33,39
2Lisa Johansson -98Stocksäters IF1.39,55

    F9 LÄNGD ZON    
1Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.430,0
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro3.280,0
3Klara Flygare -98Glanshammars IF3.11-0,2
4Amanda Göthlin -98KFUM Örebro3.06-0,4
5Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2.97-0,5
6Sofie Löfberg -98Stocksäters IF2.96-0,2
7Linnea Skålberg -98Stocksäters IF2.93-0,4
8Frida Grandelius -00Mosjö FK2.750,0
9Linnéa Nordlund -99IFK Nora2.71-0,7
10Lisa Johansson -98Stocksäters IF2.60-1,3

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram