Resultat Stocksätersspelen 1 juni 2008

  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 200 M    Vind -0,7
1Filip Lööv -92Kils AIK23.82

    MÄN 800 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.03,28
2Arturs Steinbergs -74KFUM Örebro2.13,40

    MÄN 3000 M    
1Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.45,91
2Tauno Mertala -53IF Start10.26,69
3Joel Tolsheden -92Glanshammars IF10.38,76
4Klas Flygare -65Glanshammars IF11.26,76
5Pege Tolsheden -62Glanshammars IF11.40,31
6Sture Bodare -44Glanshammars IF11.59,92

    P17 100 M    Vind -1,6
1Filip Lööv -92Kils AIK11.46
2André Nilsson -92Åsbro GoIF13.22

    P17 110 M HÄCK    Vind -2,0
1Filip Lööv -92Kils AIK14.89

    P17 KULA 5,0    
1André Nilsson -92Åsbro GoIF9.26

    P17 SPJUT 700    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF51.16

    P15 100 M    Vind -1,6
1Oskar Norström -93Stocksäters IF12.72
2Daniel Axelsson -93Stocksäters IF12.86

    P15 800 M    
1Joel Prim -93Stocksäters IF2.22,73

    P15 100 M HÄCK    Vind -1,0
1Filip Hjorth -93Säters IF14.78
2Oskar Norström -93Stocksäters IF15.62
3Rickard Willman -94Västerås FK15.92
4Axel Frisén -93Stocksäters IF17.97

    P15 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.75
2Filip Hjorth -93Säters IF1.67
3Joel Prim -93Stocksäters IF1.54
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.46

    P15 STAV    
1Axel Frisén -93Stocksäters IF3.82
2Filip Hjorth -93Säters IF3.62
3Oskar Norström -93Stocksäters IF3.62
4Rickard Willman -94Västerås FK3.32

    P15 LÄNGD    
1Filip Hjorth -93Säters IF6.01+0,4
2Rickard Willman -94Västerås FK5.09+1,6

    P15 SPJUT 600    
1Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF43.15
2Theodor Thor -93KFUM Örebro38.88
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF35.41
4Christian Hämäläinen -94Råby-Rekarne FIF30.49

    P13 80 M  HEAT 1  Vind -0,5
1Felix Andersson -95Stocksäters IF11.93Final
2William Bergenarp -96Glanshammars IF12.32Final
3Andreas Grandelius -96Mosjö FK12.50
4Jens Roslund -96Mosjö FK12.79

    P13 80 M  HEAT 2  Vind 0,0
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro10.97Final
2Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF11.65Final
3William Malm -96KFUM Örebro12.07Final
4Anton Östebo -96Glanshammars IF12.20Final
5Hampus Ahl -96Stocksäters IF12.68

    P13 80 M  FINAL  Vind 0,0
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.15
2Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF11.61
3Felix Andersson -95Stocksäters IF11.88
4William Bergenarp -96Glanshammars IF12.29
5William Malm -96KFUM Örebro12.34
6Anton Östebo -96Glanshammars IF12.61

    P13 600 M    
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro1.50,46
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.53,09
3Andreas Grandelius -96Mosjö FK1.55,45
4Maximilian Markl -96IK Westmannia1.55,57

    P13 60 M HÄCK    Vind -1,6
1Maximilian Markl -96IK Westmannia13.08
2Jens Roslund -96Mosjö FK13.43
-Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebrobröt

    P13 HÖJD    
1Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.41
2=William Malm -96KFUM Örebro1.37
2=Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.37
4Anton Östebo -96Glanshammars IF1.32

    P13 STAV    
1Jens Roslund -96Mosjö FK1.92

    P13 LÄNGD ZON    Motvind
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK4.42
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro4.21
3Maximilian Markl -96IK Westmannia4.17
4Anton Östebo -96Glanshammars IF4.05
5William Bergenarp -96Glanshammars IF3.95
6Hampus Ahl -96Stocksäters IF3.83
7William Malm -96KFUM Örebro3.83
8Andreas Grandelius -96Mosjö FK3.82
9Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF3.75
10Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.73

    P13 KULA 3,0    
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF10.59
2Didrik Thor -96Mosjö FK8.56
3Anton Persson -95Stocksäters IF8.25
4William Malm -96KFUM Örebro7.47
5Andreas Grandelius -96Mosjö FK7.00

    P13 SPJUT 400    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF31.55
2Didrik Thor -96Mosjö FK31.09
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK30.20
4Anton Persson -95Stocksäters IF25.51
5Andreas Grandelius -96Mosjö FK25.48
6Felix Andersson -95Stocksäters IF25.11

    P11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Gustav Montin -98KFUM Örebro9.38Final
2Oscar Ronquist -97Glanshammars IF9.55Final
3David Svensson -97Stocksäters IF9.69Final
4Anders Ryefalk -97Stocksäters IF11.26

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -1,1
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.32Final
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.76Final
3Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF10.16Final
4William Lannhard -98Stocksäters IF11.24
5Erik Nyman -98Stocksäters IF11.33

    P11 60 M  FINAL  Vind -4,1
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.29
2Gustav Montin -98KFUM Örebro9.53
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.82
4Oscar Ronquist -97Glanshammars IF9.83
5David Svensson -97Stocksäters IF9.98
6Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF10.46

    P11 600 M    
1Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF1.59,40
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.18,04
3William Lannhard -98Stocksäters IF2.31,77

    P11 HÖJD    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.24
2Oscar Ronquist -97Glanshammars IF1.11
3Pontus Hulldin -98Stocksäters IF0.97

    P11 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.340,0
2Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF3.920,0
3Gustav Montin -98KFUM Örebro3.890,0
4David Svensson -97Stocksäters IF3.760,0
5Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.55-2,2
6Oscar Ronquist -97Glanshammars IF3.49-1,7
7Pontus Hulldin -98Stocksäters IF3.37-1,2
8Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF3.130,0
9Anders Ryefalk -97Stocksäters IF2.860,0
10William Lannhard -98Stocksäters IF2.690,0
11Joar Sandén -98Stocksäters IF2.190,0

    P11 KULA 2,0    
1Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF6.52
2William Lannhard -98Stocksäters IF5.94
3Erik Nyman -98Stocksäters IF5.46
4Anders Ryefalk -97Stocksäters IF5.36
5Pontus Hulldin -98Stocksäters IF5.17

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,1
1Anton Larsson -00KFUM Örebro10.23Final
2Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.23Final
3Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro10.32Final
4Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF11.89

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,5
1Jonathan Granath -00Mosjö FK10.13Final
2Johan Axling -99KFUM Örebro11.09Final
3Theodor Pasztor -00Stocksäters IF11.24
4Adam Bergvall -99Stocksäters IF11.26
5William Djupström -00Glanshammars IF11.77

    P9 60 M  HEAT 3  Vind -3,1
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.14Final
2Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF11.37
3Malcolm Öholm -99Stocksäters IF11.45
4Joseph Isaacson -99KFUM Örebro11.71

    P9 60 M  FINAL  Vind -3,5
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.05
2Anton Larsson -00KFUM Örebro10.34
3Jonathan Granath -00Mosjö FK10.41
4Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.49
5Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro10.69
6Johan Axling -99KFUM Örebro11.54

    P9 400 M    
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1.18,69
2Anton Larsson -00KFUM Örebro1.23,46
3Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro1.24,69
4Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF1.31,30
5Adam Bergvall -99Stocksäters IF1.32,23

    P9 LÄNGD ZON    Motvind
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.51
2Jonathan Granath -00Mosjö FK3.42
3Ludwig Widarsson -99KFUM Örebro3.32
4Anton Rosengren -99KFUM Örebro3.12
5Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF3.04
6Theodor Pasztor -00Stocksäters IF2.89
7Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.88
8Malcolm Öholm -99Stocksäters IF2.88
9Johan Axling -99KFUM Örebro2.70
10Joseph Isaacson -99KFUM Örebro2.63
11William Djupström -00Glanshammars IF2.62
12Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF2.50
-Anton Larsson -00KFUM Örebro0.00

    P9 KULA 2,0    
1Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF6.25
2Malcolm Öholm -99Stocksäters IF5.47
3Robin Gunnarsson -99Stocksäters IF4.98

    KVINNOR 100 M    Vind -2,3
1Julia Skugge -88Glanshammars IF11.92
2Marine Jonsson -91IF Göta12.62

    KVINNOR ÖBERGS MINNE    Vind -2,4
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.18
2Marine Jonsson -91IF Göta12.88
3Sara Einarsson -91Ludvika FFI13.43
4Louise Harker -94Mosjö FK14.19
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro14.66

    KVINNOR 200 M    Vind -0,7
1Louise Harker -94Mosjö FK28.77
2Alexandra By -92Kils AIK29.27
3Carolina Sjöberg -92Ludvika FFI30.13

    KVINNOR 100 M HÄCK    Vind -2,2
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia15.05

    KVINNOR LÄNGD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF5.40+3,65,05 +1,7
2Anna Forslund -90Stocksäters IF5.12+1,7

    KVINNOR KULA    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika12.95

    KVINNOR DISKUS    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika44.61

    F17 100 M    Vind -1,8
1Sara Einarsson -91Ludvika FFI13.25
2Mergime Jashari -92IK Westmannia13.43
3Maria Larsson -91IK Westmannia14.18
4Alexandra By -92Kils AIK14.46
5Malin Lignell -92Stocksäters IF14.48
6Carolina Sjöberg -92Ludvika FFI14.85

    F17 800 M    
1Frida Sjöström -92IK Westmannia2.27,02

    F17 100 M HÄCK    Vind -2,2
1Mergime Jashari -92IK Westmannia15.47
2Alexandra By -92Kils AIK18.55

    F17 LÄNGD    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia5.50+2,35,43 +1,7
2Sara Einarsson -91Ludvika FFI4.97+3,14,92 +1,8
3Maria Larsson -91IK Westmannia4.71+0,1
4Malin Lignell -92Stocksäters IF4.47+3,14,30 +1,9

    F17 KULA 3,0    
1Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF9.34

    F17 DISKUS 1,0    
1Jennie Söderholm -93Västerås FK29.06
2Malin Lignell -92Stocksäters IF24.61
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF21.70

    F15 100 M  HEAT 1  Vind -1,4
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro13.81Final
2Louise Harker -94Mosjö FK14.03Final
3Diana Doss -93KFUM Örebro14.16Final
4Sara Angelmyr -94IFK Nora14.26
5Emma Classon -93Stocksäters IF14.27
6Sanna Astemark -94Ludvika FFI14.84

    F15 100 M  HEAT 2  Vind -2,1
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF13.89Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro14.02Final
3Dominika Struska -93Karlskoga FIF14.25Final
4Julia Hammarberg -94KFUM Örebro14.29
5Sandra Larsson -94Ludvika FFI14.64

    F15 100 M  FINAL  Vind -2,0
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro13.83
2Louise Harker -94Mosjö FK13.98
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro14.09
4Anna Birgersson -94Karlskoga FIF14.19
5Dominika Struska -93Karlskoga FIF14.20
6Diana Doss -93KFUM Örebro14.35

    F15 800 M    
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia2.29,02
2Julia Blomberg -94Mosjö FK2.39,82
3Filippa Afzelius -94Mosjö FK2.42,53
4Sara Angelmyr -94IFK Nora2.46,43
5Elin Ahl -93Stocksäters IF2.50,91
6Amanda Jacobsson -94Karlskoga FIF2.54,58

    F15 80 M HÄCK    Vind -1,6
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF13.34
2Sara Angelmyr -94IFK Nora14.36
3Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF14.48
4Emma Bengtsson -94KFUM Örebro16.04
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro16.15

    F15 HÖJD    
1Petra Levtshuk -94Mosjö FK1.50
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.46
3Dominika Struska -93Karlskoga FIF1.42
4Isabelle Maijala -94IK Westmannia1.42
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.42
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.38

    F15 STAV    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.52
2Malin Gillman -94Stocksäters IF2.52
3Emma Bengtsson -94KFUM Örebro2.42

    F15 LÄNGD    
1Isabelle Maijala -94IK Westmannia4.62+1,3
2Sara Angelmyr -94IFK Nora4.57+1,8
3Emma Classon -93Stocksäters IF4.48+2,0
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI4.48+1,6
5Sanna Astemark -94Ludvika FFI4.38+1,7
6Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.380,0
7Jessica Nilsson -94Fjugesta IF4.26+1,9
8Diana Doss -93KFUM Örebro4.24+1,0
9Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro4.03+3,83,97 +0,9
10Elin Ahl -93Stocksäters IF4.03+0,5

    F15 KULA 3,0    
1Jennie Söderholm -93Västerås FK12.13
2Ida Sundqvist -94IK Westmannia9.32
3Malin Gillman -94Stocksäters IF9.30
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro8.73

    F15 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF39.13
2Isabelle Maijala -94IK Westmannia31.92
3Sandra Larsson -94Ludvika FFI28.68
4Malin Gillman -94Stocksäters IF24.28
5Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro23.80
6Ida Sundqvist -94IK Westmannia19.60
7Ulrika Andersson -94Råby-Rekarne FIF18.57

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,2
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF11.45Final
2Sofi Flinck -95Västerås FK11.54Final
3Emma Nordlund -95IFK Nora11.96Final
4Elisabeth Pasztor -95Stocksäters IF12.32
5Josefine Frankenberg -96KFUM Örebro12.39
6Diana Andreasson -96Åsbro GoIF12.85

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +0,1
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro11.02Final
2Anna Hildingsson -96Mosjö FK11.63Final
3Emma Krantz -96KFUM Örebro12.15Final
4Emma Skålberg -96Stocksäters IF12.83
5Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF13.50

    F13 80 M  FINAL  Vind 0,0
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro11.07
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF11.49
3Sofi Flinck -95Västerås FK11.53
4Emma Nordlund -95IFK Nora11.72
5Anna Hildingsson -96Mosjö FK11.75
6Emma Krantz -96KFUM Örebro12.35

    F13 600 M    
1Anna Hildingsson -96Mosjö FK2.04,36
2Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.13,87
3Emma Nordlund -95IFK Nora2.23,78

    F13 60 M HÄCK    Vind -1,0
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro10.77
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro12.81
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro12.89
4Elsa Frisén -97Stocksäters IF13.05

    F13 HÖJD    
1Sofi Flinck -95Västerås FK1.39
2Emma Skålberg -96Stocksäters IF1.35
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.35
4Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.31
5Elisabeth Pasztor -95Stocksäters IF1.27
5Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF1.17
6Diana Andreasson -96Åsbro GoIF1.17
7Frida Pettersson -96Stocksäters IF1.17
8Josefine Frankenberg -96KFUM Örebro1.12
9Evelin Bergvall -96Stocksäters IF1.02

    F13 STAV    
1Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.12

    F13 LÄNGD ZON    Motvind
1Emma Nordlund -95IFK Nora4.65
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.32
3Elisabeth Pasztor -95Stocksäters IF4.11
4Maja Jansson -95Åsbro GoIF4.09
5Josefine Frankenberg -96KFUM Örebro3.95
6Diana Andreasson -96Åsbro GoIF3.78
7Frida Pettersson -96Stocksäters IF3.24
8Evelin Bergvall -96Stocksäters IF3.01

    F13 KULA 2,0    
1Sofi Flinck -95Västerås FK11.00
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.66
3Frida Pettersson -96Stocksäters IF8.22
4Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF7.57
5Emma Krantz -96KFUM Örebro7.55
6Josefine Frankenberg -96KFUM Örebro6.95

    F13 SPJUT 400    
1Sofi Flinck -95Västerås FK41.54
2Julia Ortheden -95KFUM Örebro28.63
3Frida Pettersson -96Stocksäters IF17.59
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF13.61

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,7
1Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.76Final
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.78Final
3Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9.87
4Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.49
5Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.53
6Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF11.00

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,4
1Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro9.68Final
2Nelly Lundström -98Sköllersta IF9.74Final
3Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.75Final
4Grete Wahl -98KFUM Örebro10.25
5Klara Flygare -98Glanshammars IF10.47
6Lisa Johansson -98Åsbro GoIF11.87

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -2,1
1Anna Westher -97KFUM Örebro8.89Final
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.03
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.08
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.39
5Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.09
6Victoria Westin -97Stocksäters IF12.41

    F11 60 M  FINAL  Vind -3,5
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.05
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro9.68
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.84
4Nelly Lundström -98Sköllersta IF9.92
5Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.93
6Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.99

    F11 600 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro2.14,32
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.23,82
3Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF2.25,01
4Lovisa Berglund -97KFUM Örebro2.25,57

    F11 HÖJD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.32
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF1.19
3Linnéa Andersson -97Glanshammars IF1.15
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.11
5Rebecca Edberg -98IK Westmannia1.07
6Linnea Skålberg -98Stocksäters IF1.02
7Anna Billman -00Stocksäters IF0.92

    F11 LÄNGD ZON    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.880,0
2Nelly Lundström -98Sköllersta IF3.830,0
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3.64-0,2
4Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro3.60-2,13,59 3,52
5Lovisa Berglund -97KFUM Örebro3.600,03,59 3,51
6Grete Wahl -98KFUM Örebro3.59-1,9
7Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.53-0,9
8Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.47-1,8
9Sofie Löfberg -98Stocksäters IF3.37-1,8
10Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.25-0,93.21
11Lova Bergelin -97Stocksäters IF3.25-0,33.13
12Klara Flygare -98Glanshammars IF3.20-1,0
13Linnea Skålberg -98Stocksäters IF3.17-2,0
14Rebecca Edberg -98IK Westmannia3.040,0
15Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF2.96-0,7
16Lisa Johansson -98Åsbro GoIF2.70-0,8
17Emelie Johansson -98Stocksäters IF2.68-1,5
18Victoria Westin -97Stocksäters IF2.33-0,3

    F11 KULA 2,0    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF7.75
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF7.34
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF6.11
4Elsa Frisén -97Stocksäters IF5.90
5Grete Wahl -98KFUM Örebro5.71
6Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF5.56
7Rebecca Edberg -98IK Westmannia5.39
8Linnea Skålberg -98Stocksäters IF5.30
9Lisa Johansson -98Åsbro GoIF3.53
-Emelie Johansson -98Stocksäters IF0.00

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,4
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro10.17Final
2Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.47Final
3Frida Grandelius -00Mosjö FK10.93Final
4Alexandra Jonasson -99Stocksäters IF11.43

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,5
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora9.95Final
2Ebba Zetterström -99KFUM Örebro10.24Final
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.39Final
4Filippa Markl -00IK Westmannia11.38

    F9 60 M  FINAL  Vind -1,6
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora9.97
2Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.11
3Ebba Zetterström -99KFUM Örebro10.16
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro10.20
5Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.78
6Frida Grandelius -00Mosjö FK10.99

    F9 400 M    
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora1.20,16
2Emmy Andersson -99Åsbro GoIF1.23,38
3Filippa Markl -00IK Westmannia1.31,31
4Frida Grandelius -00Mosjö FK1.36,02

    F9 LÄNGD ZON    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.56-0,3
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3.350,0
3Emmy Andersson -99Åsbro GoIF3.320,0
4Josefine Edström -99Stocksäters IF2.93-0,3
5Frida Grandelius -00Mosjö FK2.81-0,1
6Linnéa Nordlund -99IFK Nora2.72-0,3
7Filippa Markl -00IK Westmannia2.710,0
8Alexandra Jonasson -99Stocksäters IF2.68-0,3

    F9 KULA 2,0    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro6.00
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF4.79
3Josefine Edström -99Stocksäters IF4.61
4Frida Grandelius -00Mosjö FK4.60

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram