Resultat Tybblelundspelen 11/3 2017

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
    P15 60 M  HEAT 1    
1Rasmus Skoglund -02Upsala IF7,49Final
2Viktor Frisk -03Huddinge AIS8,03Final
3Elias Åström -02KFUM Örebro8,25Final
4Casper Elliot -03Huddinge AIS8,48Final
5Simon Stjärnfelt -02Finland, FIN8,64Final
6Didrik Fredriksson -02Spårvägens FK8,78
7Adnan Crnkic -03Huddinge AIS8,86

    P15 60 M  HEAT 2    
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,78Final
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad7,97Final
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,34Final
4Anton Säll -03Huddinge AIS8,75
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro8,78
6Noha Olsson -02Thorengruppen TFC8,80
7Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS8,98

    P15 60 M  FINAL    
1Rasmus Skoglund -02Upsala IF7,50
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,82
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad7,90
4Viktor Frisk -03Huddinge AIS8,02
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,33
6Casper Elliot -03Huddinge AIS8,48
7Elias Åström -02KFUM Örebro8,50
8Simon Stjärnfelt -02Finland, FIN8,60

    P15 200 M  HEAT 1    
1Anton Säll -03Huddinge AIS27,81
2Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS30,14
3Adnan Crnkic -03Huddinge AIS30,24

    P15 200 M  HEAT 2    
1Casper Elliot -03Huddinge AIS26,88
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF27,15
3Emil Sörqvist -03Huddinge AIS29,20
4Fabian Johannesson-02Spårvägens FK32,59

    P15 200 M  HEAT 3    
1Rasmus Skoglund -02Upsala IF24,44
2Viktor Frisk -03Huddinge AIS25,02
3Sebastian Eriksson -03Alunda SK25,42
4Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad26,05

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Skoglund -02Upsala IF24,44
2Viktor Frisk -03Huddinge AIS25,02
3Sebastian Eriksson -03Alunda SK25,42
4Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad26,05
5Casper Elliot -03Huddinge AIS26,88
6Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF27,15
7Anton Säll -03Huddinge AIS27,81
8Emil Sörqvist -03Huddinge AIS29,20
9Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS30,14
10Adnan Crnkic -03Huddinge AIS30,24
11Fabian Johannesson-02Spårvägens FK32,59

    P15 1000 M      
1Viktor Frisk -03Huddinge AIS2.52,59
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF3.02,71
3Noha Olsson -02Thorengruppen TFC3.05,37
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3.22,38
5Didrik Fredriksson -02Spårvägens FK3.23,19
6Fabian Johannesson -02Spårvägens FK3.25,33
7Emil Sörqvist -03Huddinge AIS3.31,34
8Noah Kihlberg -03KFUM Örebro3.45,46
9Filip Åström -03KFUM Örebro4.20,04

    P15 HÖJD      
1Elias Åström -02KFUM Örebro1,53
2Anton Säll -03Huddinge AIS1,53
3Adnan Crnkic -03Huddinge AIS1,34

Elias Åström
Anton Säll
Adnan Crnkic
134 138 142 146 150 153 156
            o   o   xo  xxx
    o   o   o   xo  xo  xxx
o   xxx
    P15 STAV      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad2,64o
2Joel Bergquist -03Stocksäters IF2,64xo
3Casper Elliot -03Huddinge AIS2,54

    P15 TRESTEG      
1Simon Stjärnfelt -02Finland, FIN10,93
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF10,80
3Erik Lindkvist -02Wedevågs IF10,45
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro10,11
5Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,61
6Emil Sörqvist -03Huddinge AIS9,28
Elias Åström -02KFUM Örebro0,00

Emil Sörqvist
Simon Stjärnfelt
Ludvig Molinder
Erik Lindkvist
Karl-William Einarson
Joakim Hellbratt
Elias Åström
 894   904     x   928
   x     x  1060  1093
 977  1004   939  1011
1017  1045  1023  1013
   x  1051     x  1080
 939   961     x     x
   x     x     x     x
    P15 KULA 4,0      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö10,79
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,53
3Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,17
4Sebastian Eriksson -03Alunda SK9,77
5Erik Lindkvist -02Wedevågs IF9,67
6Karl-William Einarson -02Wedevågs IF9,36
7Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,72

Oliver Ellström
Karl-William Einarson
Robin Isaksson
Sebastian Eriksson
Oskar Hjelte
Evald Håkansson
Erik Lindkvist
 794   872   849   759   721   796
 787   744   820     x   936   751
   x     x     x  1079     -     -
 942   909   977   938   865   969
1000  1024   967  1022  1053   911
 938  1017  1006   908   945   914
 967   939   927   910   934   896
    P13 60 M      
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,53
2Albin Lammgård -04Glanshammar IF8,67
3Josef Malsher -04Alunda SK8,86
4David Kjellström -04KFUM Örebro9,13
5Viktor Stenberg Lilja -04Thorengruppen TFC9,29
6Erik Nilsson -04Karlskoga FIF9,61
7Milton Khodr -04Spårvägens FK10,43

    P13 800 M      
1Josef Malsher -04Alunda SK2.53,78
2Milton Khodr -04Spårvägens FK2.57,43

    P13 HÖJD      
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK1,78
2Erik Nilsson -04Karlskoga FIF1,36
3Patrik Pettersson -04Wedevågs IF1,36
4Albin Lammgård -04Glanshammar IF1,36

Patrik Pettersson
Melwin Lycke Holm
Erik Nilsson
Albin Lammgård
102 106 110 114 118 122 126 130 133 136 139 142 145 148 151 155 160 165 178 182
            o   o   o   o   o   xo  o   xxx
                                            o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
    P13 TRESTEG ZON      
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK10,05
2Erik Nilsson -04Karlskoga FIF9,38
3Josef Malsher -04Alunda SK8,68
4Markus Karlsson -04Wedevågs IF7,40

Douglas Goldén
Erik Nilsson
Markus Karlsson
Josef Malsher
1005     x   956   972
 912   938   866   855
 740   734     x   736
 868   847   843   861
    P13 KULA 3,0      
1Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora8,70
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,87

    P12 60 M  HEAT 1    
1Johan Hedenberg -05IF Hagen8,75Final
2Max Titus -05Frövi IK8,92Final
3Casper Caap -05Danderyds SK9,14Final
4Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro9,42
5Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,46
6Noah Simonsson -05KFUM Örebro9,68
7Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro9,94
8Felix Elliot -05Huddinge AIS10,69

    P12 60 M  HEAT 2    
1Olle Jacobson -05Istrums SK8,69Final
2Calle Lindstedt -05Motala AIF8,91Final
3William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,97Final
4Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad9,06Final
5Viktor Rahm -05Västerås FK9,11Final
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,20
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,50
8Johan Runesson -05Fjugesta IF9,99

    P12 60 M  FINAL    
1Olle Jacobson -05Istrums SK8,61
2Johan Hedenberg -05IF Hagen8,69
3Max Titus -05Frövi IK8,80
4Calle Lindstedt -05Motala AIF8,91
5William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,00
6Casper Caap -05Danderyds SK9,13
7Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad9,28
8Viktor Rahm -05Västerås FK9,33

    P12 800 M      
1Vide Kjellgren -05Linköpings GIF2.23,06
2Calle Lindstedt -05Motala AIF2.39,78
3Max Titus -05Frövi IK2.48,57
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF2.52,61
5Anton Eklind -05KFUM Örebro2.58,37

    P12 HÖJD      
1Olle Jacobson -05Istrums SK1,48
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,37
3Max Titus -05Frövi IK1,34
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,31
5Casper Caap -05Danderyds SK1,31
6Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,25
7Robin Ringström -05KFUM Örebro1,12

    P12 TRESTEG ZON      
1Casper Caap -05Danderyds SK9,28
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,25
3Olle Jacobson -05Istrums SK9,18
4Calle Lindstedt -05Motala AIF8,69
5Viktor Rahm -05Västerås FK8,67
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,45
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF8,45
8Hampus Wiborg -05KFUM Örebro8,10
9Robin Ringström -05KFUM Örebro7,18
10Felix Elliot -05Huddinge AIS6,80

Olle Jacobson
Robin Ringström
Casper Caap
Daniel Kindvall
William Brändeborn
Hampus Wiborg
Viktor Rahm
Calle Lindstedt
Felix Elliot
Albin Gyhlenius
 918   914   899   881
 702   718   698   713
   x   868   909   928
 785   808   810   845
 925   916   906   904
 753   796   810   786
 819   851   854   867
 844   858   841   869
 680   680   676   660
 845   824   777   783
    P12 KULA 3,0      
1Casper Caap -05Danderyds SK8,87
2Robin Ringström -05KFUM Örebro8,54
3Anton Eklind -05KFUM Örebro7,61
4Johan Runesson -05Fjugesta IF7,58
5Daniel Forsman -05IF Göta Karlstad6,64
6Daniel Kindvall -05Fjugesta IF6,11
7Felix Elliot -05Huddinge AIS5,17

    P11 60 M  HEAT 1    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,32Final
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,37Final
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,54Final
4Sam Neumüller Pooyan -06Spårvägens FK9,76Final
5Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,04
6David Jonhed -06IF Göta Karlstad10,28
7Liam Haili -06Wedevågs IF10,29
8William Runfeldt -06Glanshammar IF12,05

    P11 60 M  HEAT 2    
1Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad9,26Final
2Vidar Pege -06Spårvägens FK9,47Final
3Noa Gustavsson -06Spårvägens FK9,56Final
4Karl-Axel Athlin -06Thorengruppen TFC9,89Final
5Måns Sundell -06IF Göta Karlstad10,11
6Olle Persson -06Stocksäters IF10,13
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,32
8Isak Skogwik -06Fjugesta IF10,46

    P11 60 M  FINAL    
1Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad9,24
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,32
3Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,33
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,53
5Noa Gustavsson -06Spårvägens FK9,65
6Sam Neumüller Pooyan -06Spårvägens FK9,69
7Vidar Pege -06Spårvägens FK9,74
8Karl-Axel Athlin -06Thorengruppen TFC9,86

    P11 400 M      
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.06,91
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC1.10,67
3Julius Wiklund -06IK Wilske1.11,64
4Karl-Axel Athlin -06Thorengruppen TFC1.12,34
5Jon Joelsson -06KFUM Örebro1.20,57
6Noa Gustavsson -06Spårvägens FK1.21,74
7Lucas Asplund -06KFUM Örebro1.22,14
8Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad1.22,62
9Erik Andersson -06Spårvägens FK1.24,09
10Måns Sundell -06IF Göta Karlstad1.25,88
11Adam Rudin -06KFUM Örebro1.26,47
12Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.30,71

    P11 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,46
2Noa Gustavsson -06Spårvägens FK1,25
3Måns Sundell -06IF Göta Karlstad1,12o
3Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1,12o
5Jon Joelsson -06KFUM Örebro1,12xo
6Måns Kareliusse'n -06Glanshammar IF1,12xo
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,08
8Lucas Asplund -06KFUM Örebro1,00
9Jasper Norlander -06Glanshammar IF0,96

    P11 LÄNGD ZON      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro4,18
2Julius Wiklund -06IK Wilske3,97
3Oliver Hegbart -06IFK Lidingö3,88
4Noa Gustavsson -06Spårvägens FK3,82
5Erik Andersson -06Spårvägens FK3,65
6Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad3,50
7Liam Haili -06Wedevågs IF3,47
8Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,42
9Vidar Pege -06Spårvägens FK3,30
10Sam Neumüller Pooyan -06Spårvägens FK3,19
11Måns Sundell -06IF Göta Karlstad3,18
12Adam Rudin -06KFUM Örebro3,08
13Isak Skogwik -06Fjugesta IF3,01
14Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,93
15Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2,86
16David Jonhed -06IF Göta Karlstad2,78
17Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,68
18Valentine Bivi Letho -06KFUM Örebro2,40
19Olle Persson -06Stocksäters IF2,24
20William Runfeldt -06Glanshammar IF2,15

    P11 KULA 2,0      
1Liam Haili -06Wedevågs IF8,11
2Jasper Norlander -06Glanshammar IF7,44
3Karl-Axel Athlin -06Thorengruppen TFC7,26
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,97
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF6,27
6Isak Skogwik -06Fjugesta IF6,24
7Olle Persson -06Stocksäters IF5,29
8William Runfeldt -06Glanshammar IF5,18
9David Jonhed -06IF Göta Karlstad4,22

    P10 60 M  HEAT 1    
1Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,80Final
2Erik Sethsson -07IK Sisu9,87Final
3Bastian Widlund -07KFUM Örebro10,13Final
4Elliot Snedstad -07KFUM Örebro10,15Final
5Alwe Widman -07KFUM Örebro10,30
6Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro11,49

    P10 60 M  HEAT 2    
1Bruno Leander -07KFUM Örebro10,31
2Alexander Svensson -07Istrums SK10,36
3Max Lann -07KFUM Örebro10,57
4Sebastian Norlander -07KFUM Örebro10,63
5Joel Hagvall -07KFUM Örebro10,79
6Roland Andersson -07KFUM Örebro10,86

    P10 60 M  HEAT 3    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,34Final
2Isac Triumf -07KFUM Örebro10,07Final
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro10,09Final
4Ted Sörling -07KFUM Örebro10,25Final
5David Adolfsson -07KFUM Örebro10,79
6Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF10,92
7Jackson Hägerås -07KFUM Örebro11,41

    P10 60 M  FINAL    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,39
2Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,78
3Bastian Widlund -07KFUM Örebro9,92
4Erik Sethsson -07IK Sisu9,93
5Simon Svartengren -07KFUM Örebro10,14
6Elliot Snedstad -07KFUM Örebro10,26
7Ted Sörling -07KFUM Örebro10,31
8Isac Triumf -07KFUM Örebro10,42

    P10 400 M      
1Erik Sethsson -07IK Sisu1.13,71
2Bastian Widlund -07KFUM Örebro1.16,80
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro1.19,01
4Xanthos S -07Karlskoga FIF1.21,14
5Olle Liljegren -07Mälarö SOK1.21,27
6Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF1.23,98
7Sebastian Norlander -07KFUM Örebro1.24,58
8Isac Triumf -07KFUM Örebro1.27,76

    P10 HÖJD      
1Xanthos S -07Karlskoga FIF1,12o
2Erik Sethsson -07IK Sisu1,12xxo
3Elliot Snedstad -07KFUM Örebro1,09
4William Runnquist -07KFUM Örebro1,00
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,00
6Max Lann -07KFUM Örebro1,00
7Joel Hagvall -07KFUM Örebro0,96
7Isac Triumf -07KFUM Örebro0,96
9Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro0,80

    P10 LÄNGD ZON      
1Xanthos S -07Karlskoga FIF3,94
2Erik Sethsson -07IK Sisu3,75
3Olle Liljegren -07Mälarö SOK3,42
4Alexander Svensson -07Istrums SK3,41
5Sebastian Norlander -07KFUM Örebro3,29
6Elliot Snedstad -07KFUM Örebro3,27
7Simon Svartengren -07KFUM Örebro3,20
8Alwe Widman -07KFUM Örebro3,19
9Bruno Leander -07KFUM Örebro3,12
10Bastian Widlund -07KFUM Örebro3,05
11Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF3,01
12David Adolfsson -07KFUM Örebro2,822,80
13Isac Triumf -07KFUM Örebro2,822,79
14Mikael Dagernäs -07KFUM Örebro2,64
15Jackson Hägerås -07KFUM Örebro2,44

    P10 KULA 2,0      
1Hannes Kindvall -07Fjugesta IF6,55
2Alexander Svensson -07Istrums SK6,52
3Max Lann -07KFUM Örebro5,76
4Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF5,72
5Xanthos S -07Karlskoga FIF5,52
6Erik Sethsson -07IK Sisu5,03
7Isac Triumf -07KFUM Örebro4,67

    P9 60 M  HEAT 1    
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,66Final
2Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro10,13Final
3Isak Jönsson -08KFUM Örebro11,06Final
4Axel Johansson Lind -08Frövi IK11,18Final
5Nils Nordgren -08Glanshammar IF11,87
6Elton Järpegård -08Kils AIK12,61

    P9 60 M  HEAT 2    
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,67Final
2Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,56Final
3Nathanael Henriksen -08Hulåns IF10,98Final
4Isak Olsson -08Glanshammar IF11,06Final
5William Nysten Edsmalm -08KFUM Örebro11,27
6Axel Larsson -08KFUM Örebro11,53
7Adam Montén -08Thorengruppen TFC11,59

    P9 60 M  FINAL    
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,47
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,49
3Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro9,93
4Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,41
5Isak Jönsson -08KFUM Örebro10,91
6Isak Olsson -08Glanshammar IF11,11
7Axel Johansson Lind -08Frövi IK11,12
8Nathanael Henriksen -08Hulåns IF11,22

    P9 400 M      
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.17,40
2Adam Montén -08Thorengruppen TFC1.25,69

    P9 HÖJD      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika1,16
2Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro1,13
3Nils Nordgren -08Glanshammar IF0,94

    P9 LÄNGD ZON      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,64
2Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3,59
3Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika3,54
4Edvin Wallenberg -08KFUM Örebro3,44
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF3,08
6Isak Jönsson -08KFUM Örebro2,91
7Isak Olsson -08Glanshammar IF2,86
8Axel Johansson Lind -08Frövi IK2,77
9Nathanael Henriksen -08Hulåns IF2,70
10Samuel Skogwik -08Fjugesta IF2,45
11Elton Järpegård -08Kils AIK2,24

Elton Järpegård
Axel Johansson Lind
Noah Karlsson Hjortborg
Isak Jönsson
Sebastian Aspetorp
Edvin Wallenberg
Svante Gustafsson
Nathanael Henriksen
Samuel Skogwik
Erik Eisler
Isak Olsson
 216   224   199   217
 249   260   277   260
 347   353   345   364
 271   283   291   284
   x   354   337   342
 344   341   344   337
 335   340   336   359
 256   270   259   238
 245   224   228   238
 272   308   297   298
 278   286   258   260
    P9 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro6,99
2Axel Larsson -08KFUM Örebro5,40
3Isak Olsson -08Glanshammar IF4,83
4Erik Eisler -08Åsbro GoIF4,56
5Axel Johansson Lind -08Frövi IK4,51
6Elton Järpegård -08Kils AIK4,47
7Samuel Skogwik -08Fjugesta IF4,36

    P8 60 M  HEAT 1    
1Felix Bjurling -09Glanshammar IF11,89
2Leon Lundborg -09Katrineholms SK12,40
3Amadeus Nilsson -09Frövi IK13,00
4Lukas Haraldsson -09Alunda SK13,20
5Casper Appelgren -09Frövi IK13,51
6Algot Ekskär -09KFUM Örebro14,42
-Hampus Hegbart -09IFK Lidingöej start

    P8 60 M  HEAT 2    
1Fabian Nordlund -09KFUM Örebro11,48
2Noa Allenbrant -09KFUM Örebro11,72
3Axel Frödin -09KFUM Örebro11,83
4Tim Bengtsson -09SOK Träff Karlsborg12,12
5Malte Schöllin -09KFUM Örebro12,23
6Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro12,97

    P8 60 M  HEAT 3    
1William Daun -09Katrineholms SK10,00
2Arvid Lifgren -09Stocksäters IF10,38
3Viggo Lundbäck -09IF Göta Karlstad10,39
4Sture Eriksson -09Stocksäters IF10,74
5Adam Merkell -09KFUM Örebro10,83
6Oscar Adamsson -09KFUM Örebro11,51
7Alex Nordh -09KFUM Örebro11,67
8Emil Söderlund -09KFUM Örebro12,46

    P8 60 M  SAMLAD LISTA    
1William Daun -09Katrineholms SK10,00
2Arvid Lifgren -09Stocksäters IF10,38
3Viggo Lundbäck -09IF Göta Karlstad10,39
4Sture Eriksson -09Stocksäters IF10,74
5Adam Merkell -09KFUM Örebro10,83
6Fabian Nordlund -09KFUM Örebro11,48
7Oscar Adamsson -09KFUM Örebro11,51
8Alex Nordh -09KFUM Örebro11,67
9Noa Allenbrant -09KFUM Örebro11,72
10Axel Frödin -09KFUM Örebro11,83
11Felix Bjurling -09Glanshammar IF11,89
12Tim Bengtsson -09SOK Träff Karlsborg12,12
13Malte Schöllin -09KFUM Örebro12,23
14Leon Lundborg -09Katrineholms SK12,40
15Emil Söderlund -09KFUM Örebro12,46
16Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro12,97
17Amadeus Nilsson -09Frövi IK13,00
18Lukas Haraldsson -09Alunda SK13,20
19Casper Appelgren -09Frövi IK13,51
20Algot Ekskär -09KFUM Örebro14,42
21Hampus Hegbart -09IFK Lidingöej start

    P8 200 M  HEAT 1    
1Malte Schöllin -09KFUM Örebro42,28
2Leon Lundborg -09Katrineholms SK44,31
3Tim Bengtsson -09SOK Träff Karlsborg44,47
4Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro45,16
5Lukas Haraldsson -09Alunda SK48,38
6Casper Appelgren -09Frövi IK51,77

    P8 200 M  HEAT 2    
1William Daun -09Katrineholms SK34,41
2Viggo Lundbäck -09IF Göta Karlstad38,66
3Oscar Adamsson -09KFUM Örebro39,42
4Sture Eriksson -09Stocksäters IF40,52
5Alex Nordh -09KFUM Örebro41,99
6Felix Bjurling -09Glanshammar IF42,77
7Anton Bergsten -09KFUM Örebro43,63

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1William Daun -09Katrineholms SK34,41
2Viggo Lundbäck -09IF Göta Karlstad38,66
3Oscar Adamsson -09KFUM Örebro39,42
4Sture Eriksson -09Stocksäters IF40,52
5Alex Nordh -09KFUM Örebro41,99
6Malte Schöllin -09KFUM Örebro42,28
7Felix Bjurling -09Glanshammar IF42,77
8Anton Bergsten -09KFUM Örebro43,63
9Leon Lundborg -09Katrineholms SK44,31
10Tim Bengtsson -09SOK Träff Karlsborg44,47
11Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro45,16
12Lukas Haraldsson -09Alunda SK48,38
13Casper Appelgren -09Frövi IK51,77

    P8 LÄNGD ZON      
1William Daun -09Katrineholms SK3,50
2Arvid Lifgren -09Stocksäters IF3,00
3Adam Merkell -09KFUM Örebro2,90
4Oliver Runestav -09KFUM Örebro2,85
5Oscar Adamsson -09KFUM Örebro2,80
6Alex Nordh -09KFUM Örebro2,69
7Emil Söderlund -09KFUM Örebro2,68
8Sture Eriksson -09Stocksäters IF2,65
9Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF2,59
10Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2,57
11Tim Bengtsson -09SOK Träff Karlsborg2,57
12Noa Allenbrant -09KFUM Örebro2,53
13Arvid Lindahl -09KFUM Örebro2,43
14Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro2,38
15Felix Bjurling -09Glanshammar IF2,31
16Lukas Haraldsson -09Alunda SK2,19
17Malte Schöllin -09KFUM Örebro2,19
18Lukas Lagerson -09Glanshammar IF2,18
19Leon Lundborg -09Katrineholms SK2,16
20Amadeus Nilsson -09Frövi IK2,14
21Tor Karlsson -09KFUM Örebro2,05
22Algot Ekskär -09KFUM Örebro1,51

Alex Nordh
Tor Karlsson
Oliver Runestav
Felix Bjurling
William Daun
Noa Allenbrant
Ludwig Olofsson
Arvid Lindahl
Fabian Nordlund
Sture Eriksson
Malte Schöllin
Lukas Haraldsson
Alexander Brändeborn
Adam Merkell
Algot Ekskär
Tim Bengtsson
Oscar Adamsson
Leon Lundborg
Lukas Lagerson
Emil Söderlund
Amadeus Nilsson
Arvid Lifgren
 269   252   247   246
 205   191   191   205
 285   271   266   264
 231   199   208   222
 346   326   350   328
 243   235   253   252
 238   216   212     x
 243   196   209   219
   x   257   238   253
 250   265   254   264
   x   219   197   197
 219   201   207   197
 246   253   245   259
 284   290   266   270
   x   134   149   151
 243   238   257   252
   x   228   195   280
 216   205   214   206
 208   175   206   218
 231   249   245   268
 204   213   199   214
 271   284   281   300
    P8 KULA 2,0      
1Anton Bergsten -09KFUM Örebro4,71
2Fabian Nordlund -09KFUM Örebro4,28
3Emil Söderlund -09KFUM Örebro4,23
4Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF4,09
5Leon Lundborg -09Katrineholms SK3,81
6Felix Bjurling -09Glanshammar IF3,80
7Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro3,56
8Lukas Haraldsson -09Alunda SK3,28
9William Daun -09Katrineholms SK3,19
10Lukas Lagerson -09Glanshammar IF2,53

    P7 60 M  HEAT 1    
1Axel Sjöholm -10Garphyttans IF11,53
2Alvin Stenman -10KFUM Örebro11,61
3Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF11,82
4Karl Vinblad -10KFUM Örebro12,13
5Charlie Magnusson -10KFUM Örebro13,99

    P7 60 M  HEAT 2    
1Oliver Götmar -10KFUM Örebro12,15
2Oskar Karlsson -10Fjugesta IF12,70
3Melker Sandberg -10Glanshammar IF12,71
4Johan Evenhamre -10KFUM Örebro12,87
5Emil Nyström -10KFUM Örebro14,75
-Viggo Ståhl -10KFUM Örebroej start

    P7 60 M  HEAT 3    
1Ture Ivansson -10KFUM Örebro11,55
2August Grek -10KFUM Örebro11,58
3Ludvig Svefors -10IF Hagen11,73
4Kalle Bratt -10KFUM Örebro11,92
5Edvin Samuelsson -10Glanshammar IF12,03
6Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro12,63
7Olof Pott -10Turebergs FK12,72
8Liam Olsson -10IF Göta Karlstad12,78

    P7 60 M  SAMLAD LISTA    
1Axel Sjöholm -10Garphyttans IF11,53
2Ture Ivansson -10KFUM Örebro11,55
3August Grek -10KFUM Örebro11,58
4Alvin Stenman -10KFUM Örebro11,61
5Ludvig Svefors -10IF Hagen11,73
6Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF11,82
7Kalle Bratt -10KFUM Örebro11,92
8Edvin Samuelsson -10Glanshammar IF12,03
9Karl Vinblad -10KFUM Örebro12,13
10Oliver Götmar -10KFUM Örebro12,15
11Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro12,63
12Oskar Karlsson -10Fjugesta IF12,70
13Melker Sandberg -10Glanshammar IF12,71
14Olof Pott -10Turebergs FK12,72
15Liam Olsson -10IF Göta Karlstad12,78
16Johan Evenhamre -10KFUM Örebro12,87
17Charlie Magnusson -10KFUM Örebro13,99
18Emil Nyström -10KFUM Örebro14,75

    P7 200 M      
1Ludvig Svefors -10IF Hagen41,64
2Alvin Stenman -10KFUM Örebro44,07
3Måns Lech -10KFUM Örebro44,14
4Karl Vinblad -10KFUM Örebro45,70
5Ture Ivansson -10KFUM Örebro45,81
-Oliver Götmar -10KFUM Örebrobröt

    P7 LÄNGD ZON      
1August Grek -10KFUM Örebro2,49
2Edvin Samuelsson -10Glanshammar IF2,45
3Ludvig Svefors -10IF Hagen2,42
4Liam Olsson -10IF Göta Karlstad2,31
5Ture Ivansson -10KFUM Örebro2,28
6Olof Pott -10Turebergs FK2,24
7Kalle Bratt -10KFUM Örebro2,13
8Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro2,12
9Melker Sandberg -10Glanshammar IF2,05
10Oskar Karlsson -10Fjugesta IF2,00
11Charlie Magnusson -10KFUM Örebro1,97
12Johan Evenhamre -10KFUM Örebro1,94
13Melker Glans -10KFUM Örebro1,87
14Emil Nyström -10KFUM Örebro1,74
15Viggo Ståhl -10KFUM Örebro1,64

Melker Sandberg
Viggo Ståhl
Vincent Molina Åsberg
Liam Olsson
Kalle Bratt
Ture Ivansson
Johan Evenhamre
Oskar Karlsson
Olof Pott
Edvin Samuelsson
Melker Glans
August Grek
Charlie Magnusson
Ludvig Svefors
Emil Nyström
 205   200   189   200
 164   164   153     x
 198   212     x     x
 183   229   201   231
 209   177   213   207
 208   214   228   171
 183   194   183   186
 200   190   193   178
 224   205   203   220
 245   234   223   219
   x     x     x   187
 245   249   246   239
 197   176   175   172
 238   242   226   234
 174     x   174   147
    P7 KULA 2,0      
1Edvin Samuelsson -10Glanshammar IF3,93
2Ludvig Svefors -10IF Hagen3,71
3Olof Pott -10Turebergs FK3,28
4Charlie Magnusson -10KFUM Örebro2,82

    F15 60 M  HEAT 1    
1Rebecca Östergren -03Huddinge AIS8,25Final
2Annie Norström -03Alunda SK8,30Final
3Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn8,86
4Iza Ramså Ness -03Huddinge AIS8,98
5Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC9,31
6Alma Forsander -03Huddinge AIS10,66

    F15 60 M  HEAT 2    
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,26Final
2Wera Molin -02Glanshammar IF8,69Final
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,73
4Ida Genitz -03Istrums SK8,99
5Lisa Bäckström -03Istrums SK9,29
6Lova Thunholm -02Spårvägens FK9,82

    F15 60 M  HEAT 3    
1Elin Wallin -03Glanshammar IF8,28Final
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,32Final
3Moa Pesonen -02Finland, FIN8,85
4Moa Ivarsson -03Huddinge AIS8,87
5Sarah Bracken -03Huddinge AIS9,02
6Maja Persson -02Stocksäters IF9,03
7Juliana Andersson -03Huddinge AIS9,13

    F15 60 M  HEAT 4    
1Alexandra Rosengren -03Huddinge AIS8,18Final
2Klara Frih -02Åsbro GoIF8,30Final
3Elsa Concas -02Spårvägens FK9,02
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,10
5Emelie Lindgren -02Glanshammar IF9,55
6Ida Svensson -03Istrums SK9,85

    F15 60 M  FINAL    
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,19
2Elin Wallin -03Glanshammar IF8,22
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,22
4Alexandra Rosengren -03Huddinge AIS8,30
5Klara Frih -02Åsbro GoIF8,31
6Rebecca Östergren -03Huddinge AIS8,38
7Annie Norström -03Alunda SK8,41
8Wera Molin -02Glanshammar IF8,82

    F15 200 M  HEAT 1    
1Evelina Lundborg -02Spårvägens FK30,90
2Elsa Concas -02Spårvägens FK31,43
-Juliana Andersson -03Huddinge AISDSQ linje

    F15 200 M  HEAT 2    
1Iza Ramså Ness -03Huddinge AIS29,91
2Ingrid Nordborg -02Spårvägens FK33,01
3Alma Forsander -03Huddinge AIS38,73
-Madeleine Söderqvist -03Huddinge AISDSQ linje

    F15 200 M  HEAT 3    
1Tindra Frykholm -03Glanshammar IF28,57
2Wera Molin -02Glanshammar IF29,32
3Maja Persson -02Stocksäters IF30,01
4Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC31,65

    F15 200 M  HEAT 4    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK27,39
2Elin Wallin -03Glanshammar IF27,44
3Tilde Söderlund -04Alunda SK28,95
-Klara Frykholm -03Glanshammar IFej start

    F15 200 M  HEAT 5    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF26,67
2Annie Norström -03Alunda SK27,19
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad27,33
4Maja Bjelac -04IF Göta Karlstad28,76

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF26,67
2Annie Norström -03Alunda SK27,19
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad27,33
4Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK27,39
5Elin Wallin -03Glanshammar IF27,44
6Tindra Frykholm -03Glanshammar IF28,57
7Maja Bjelac -04IF Göta Karlstad28,76
8Tilde Söderlund -04Alunda SK28,95
9Wera Molin -02Glanshammar IF29,32
10Iza Ramså Ness -03Huddinge AIS29,91
11Maja Persson -02Stocksäters IF30,01
12Evelina Lundborg -02Spårvägens FK30,90
13Elsa Concas -02Spårvägens FK31,43
14Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC31,65
15Ingrid Nordborg -02Spårvägens FK33,01
16Alma Forsander -03Huddinge AIS38,73

    F15 1000 M      
1Johanna Mickels -02Eskilstuna FI3.06,61
2Amanda Olsson -03Säffle FIK3.16,04
3Ida Genitz -03Istrums SK3.30,44
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK3.42,56
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro3.51,53
6Lova Thunholm -02Spårvägens FK3.58,52

    F15 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammar IF1,55
2Anna Fagerström -03Finspångs AIK1,47
3Rebecca Östergren -03Huddinge AIS1,44
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,44
4Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,44
6Tindra Frykholm -03Glanshammar IF1,41
7Victoria Wickman -03Alunda SK1,41
8Lisa Bäckström -03Istrums SK1,41
9Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad1,37
10Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,37
11Juliana Andersson -03Huddinge AIS1,33
12Ida Svensson -03Istrums SK1,21
Alma Forsander -03Huddinge AIS0,00

Wilma Karlsson
Alma Forsander
Myra Eriksson
Ida Svensson
Helena Kuksa
Lisa Bäckström
Klara Frykholm
Tindra Frykholm
Juliana Andersson
Rebecca Östergren
Hanna Karlsson
Anna Fagerström
Victoria Wickman
121 125 129 133 137 141 144 147 150 155 160
            o   o   o   xo  xxx
xxx
    o   o   xxo xo  xxx
o   xxx
                o   o   xo  xxx
xo  o   o   o   xxo xo  xxx
                        o   o   o   o   xxx
            o   o   xo  xxx
o   o   xo  o   xxx
            o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   xxx
                o   o   xo  xo  xxx
        xo  o   xo  xo  xxx
    F15 STAV      
1Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2,34
2Moa Ivarsson -03Huddinge AIS2,24
3Moa Pesonen -02Finland, FIN2,24
4Ebba Kristiansson -03Huddinge AIS2,04
4Ida Abser -03Huddinge AIS2,04

    F15 TRESTEG      
1Tova Gisslén -03IK Wilske11,11
2Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC10,62
3Alexandra Rosengren -03Huddinge AIS10,52
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,27
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,78
6Madeleine Söderqvist -03Huddinge AIS9,22
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,21
8Evelina Lundborg -02Spårvägens FK9,10
9Iza Ramså Ness -03Huddinge AIS9,09
10Victoria Wickman -03Alunda SK8,97
Ida Abser -03Huddinge AIS0,00
Lisa Ljung -02Glanshammar IF0,00
Lova Thunholm -02Spårvägens FK0,00
Emelie Lindgren -02Glanshammar IF0,00
Ebba Kristiansson -03Huddinge AIS0,00
Ingrid Nordborg -02Spårvägens FK0,00

Madeleine Söderqvist
Clara Bernhult
Ida Abser
Lisa Ljung
Tova Gisslén
Myra Eriksson
Iza Ramså Ness
Jennifer Axelsson
Lova Thunholm
Agnes Brunnsgård
Emelie Lindgren
Ebba Kristiansson
Ingrid Nordborg
Evelina Lundborg
Victoria Wickman
Alexandra Rosengren
 894   922   887   917
   x     x  1062  1049
   x     x     x     x
   x     x     x     x
1063  1111     x  1105
   x   855   921   895
   x   909     x   894
 992  1027   991  1012
   x     x     x     x
 974   951   978   960
   x     x     x     -
   x     x     x     x
   x     x     x     x
 899   889   881   910
   x   897     x     x
   x  1043  1025  1052
    F15 KULA 3,0      
1Alexandra Rosengren -03Huddinge AIS10,15
2Tova Gisslén -03IK Wilske9,92
3Victoria Wickman -03Alunda SK9,14
4Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF8,98
5Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC8,70
6Moa Ivarsson -03Huddinge AIS8,68
7Sarah Bracken -03Huddinge AIS8,66
8Maja Nilsson -02Thorengruppen TFC8,35
9Amanda Olsson -03Säffle FIK8,08
10Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn8,07
11Matilda Eklind -02KFUM Örebro7,73
12Madeleine Söderqvist -03Huddinge AIS7,44
13Emelie Lindgren -02Glanshammar IF6,84

Emelie Lindgren
Moa Ivarsson
Amanda Olsson
Matilda Eklind
Victoria Wickman
Agnes Brunnsgård
Tova Gisslén
Linn Gabrielli Gustafsson
Alexandra Rosengren
Maja Bjurman
Maja Nilsson
Sarah Bracken
Madeleine Söderqvist
 674   684   602   661
 833   803   868   833
 766   738   808   768
 701   766   762   773
 909   881   914   853
 747   781   807     -
   x   916   913   992
 844   894   898   883
 938  1015   968   928
 811   828   816   870
 802     x     x   835
 866   770   849   845
 698   739   678   744
    F13 60 M  HEAT 1    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad8,87
2Tilde Söderlund -04Alunda SK8,97
3Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,17
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,28
5Thea Lundgren -04Thorengruppen TFC10,01
6Ima Sundberg -04Alunda SK10,04
7Jessica Sethsson -04IK Sisu10,17
8Dorothea Lindberger -04Spårvägens FK10,46

    F13 60 M  HEAT 2    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,31Final
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,43Final
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne FI8,71Final
4Molly Haraldsson -04Alunda SK8,79Final
5Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,02
6Lova Andersson -04KFUM Örebro9,15
7Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS9,30
8Tilda Linden -04KFUM Örebro10,20

    F13 60 M  HEAT 3    
1Maja Bjelac -04IF Göta Karlstad8,62Final
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,84Final
3Irma Kron -04Åsbro GoIF9,16
4Tuva Hasselquist -04KFUM Örebro9,52
5Iris Norlander -04Glanshammar IF9,52
6Aurora Zune -04Motala AIF9,99
7Agnes Ask -04Spårvägens FK10,11
8Emma Lörstad -04Spårvägens FK10,27

    F13 60 M  HEAT 4    
1Maja Matsson -04Västerås FK8,46Final
2Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF8,83Final
3Matilda Eriksson -04Västerås FK8,88
4Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC9,24
5Alicia Larsten -04IFK Lidingö9,55
6Alice Bjurle -04Spårvägens FK9,66
7Ida Lindkvist -04Hulåns IF9,71
8Agnes Adamsson -04Glanshammar IF10,02

    F13 60 M  FINAL    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,36
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,41
3Maja Matsson -04Västerås FK8,45
4Maja Bjelac -04IF Göta Karlstad8,59
5Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF8,83
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,87
7Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne FI8,90
8Molly Haraldsson -04Alunda SK8,94

    F13 800 M      
1Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI2.34,10
2Molly Haraldsson -04Alunda SK2.45,02
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.47,07
4Lova Andersson -04KFUM Örebro2.47,90
5Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS2.48,42
6Emma Lörstad -04Spårvägens FK3.00,72
7Thea Lundgren -04Thorengruppen TFC3.21,20
8Stina Windås -04Götlunda IF3.22,53

    F13 HÖJD      
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad1,48
2Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI1,45
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,45
4Irma Kron -04Åsbro GoIF1,45
5Tilde Söderlund -04Alunda SK1,45
6Molly Haraldsson -04Alunda SK1,42
7Saga Berg -04Östhammar FI1,39
8Emma Carlsson -04Istrums SK1,33
9Amanda Eriksson -04Huddinge AIS1,27
10Elsa Bernelind -04Alunda SK1,24
11Ima Sundberg -04Alunda SK1,13
12Agnes Ask -04Spårvägens FK1,05

Ima Sundberg
Irma Kron
Elsa Bernelind
Agnes Ask
Filippa Rydensjö
Amanda Eriksson
Saga Berg
Tilde Söderlund
Molly Haraldsson
Jenna Mogren-Dowding
Klara Lindholm
Emma Carlsson
101 105 109 113 117 121 124 127 130 133 136 139 142 145 148 151
    o   xxo o   xxx
                                    o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
                                o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   o   xxo xxx
                        o   o   o   o   xxo xo  xxx
                            o   o   o   o   o   o   xxo xxx
                        o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
                            o   o   o   xo  o   xxo o   xxx
                                o   o   xo  o   o   o   xxo xxx
            o   o   xo  o   o   xo  o   xxx
    F13 STAV      
1Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC2,66
2Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC2,44
3Amanda Eriksson -04Huddinge AIS1,94

    F13 TRESTEG ZON      
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,90
2Tilde Söderlund -04Alunda SK9,87
3Emma Carlsson -04Istrums SK9,58
4Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC9,55
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,53
6Molly Haraldsson -04Alunda SK9,28
7Maja Matsson -04Västerås FK9,25
8Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,17
9Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF8,94
10Matilda Eriksson -04Västerås FK8,64
11Saga Berg -04Östhammar FI8,58
12Alice Bjurle -04Spårvägens FK8,49
13Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS8,41
14Elsa Bernelind -04Alunda SK8,08
15Ima Sundberg -04Alunda SK7,98
16Agnes Adamsson -04Glanshammar IF7,84
17Ida Lindkvist -04Hulåns IF7,26

Nora Jolbäck
Molly Haraldsson
Ida Lindkvist
Nanna Frih
Wilma Gäverth
Ima Sundberg
Tilde Söderlund
Elsa Bernelind
Alice Bjurle
Emma Carlsson
Matilda Eriksson
Agnes Adamsson
Klara Johnsson
Tilda Bernhult
Meja Kjellberg-Larsson
Maja Matsson
Saga Berg
 953     x   927   927
 928   913   908   903
 726     x     x     x
 990   982   980   957
 894   885   875   777
 735   798   779   788
 920   967   959   987
 808   807   787   802
 849     x     x     x
 945     x   958   950
 835   832   864   838
   x   784   730   764
 917     x   890     x
 951   951   942   955
 841   834     -     -
 925   909   903   898
 858   852     x   827
    F13 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC11,65
2Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC10,52
3Saga Berg -04Östhammar FI10,44
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,96
5Matilda Eriksson -04Västerås FK9,81
6Tilde Söderlund -04Alunda SK9,77
7Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne FI9,66
8Molly Haraldsson -04Alunda SK9,21
9Amanda Eriksson -04Huddinge AIS9,05
10Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC9,02
11Vilma Stolpe -04Götlunda IF8,80
12Emma Carlsson -04Istrums SK8,71
13Iris Norlander -04Glanshammar IF8,53
14Maja Matsson -04Västerås FK8,46
15Aurora Zune -04Motala AIF8,06
16Nora Jolbäck -04Lidköpings IS7,90
17Jessica Sethsson -04IK Sisu7,61
18Alice Bjurle -04Spårvägens FK7,10
19Ima Sundberg -04Alunda SK6,88
20Agnes Adamsson -04Glanshammar IF6,64
21Alicia Larsten -04IFK Lidingö6,20
22Elsa Bernelind -04Alunda SK5,99
23Dorothea Lindberger -04Spårvägens FK5,64
24Agnes Ask -04Spårvägens FK5,55

Ima Sundberg
Vilma Stolpe
Agnes Adamsson
Iris Norlander
Alva Nilsson
Matilda Eriksson
Maja Matsson
Agnes Ask
Molly Haraldsson
Bea Vold Johannesson
Amanda Eriksson
Saga Berg
Dorothea Lindberger
Elsa Bernelind
Alice Bjurle
Alicia Larsten
Isabell Lundholm
Tilda Bernhult
Tilde Söderlund
Jessica Sethsson
Emma Carlsson
Nora Jolbäck
Wilma Gäverth
Aurora Zune
 640   600   688   666
 809   868   880   824
 610   664   624   634
 814   853   787   769
1019  1052   991  1001
 873   899   981   926
   x   846   803   761
 448   555     x   490
   x   921     x   633
 911   966   919   835
 905     x   865   879
 917   930   836  1044
 564   475   495   549
 574   573   599   584
 647   650   622   710
 620   609   574   582
 820   878   902     -
1083  1128  1089  1165
 977   977   976   961
 642   699   747   761
 871   815   852   831
 667   736   673   790
 917   722   969   996
 786   806   805   799
    F12 60 M  HEAT 1    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,95Final
2Mira Kindberg Danielsson -05KFUM Örebro9,11Final
3Tova Gustafsson -05Istrums SK9,14Final
4Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,59
5Julia Eriksson -05Glanshammar IF9,59
6Anna Nordquist -05Spårvägens FK10,43

    F12 60 M  HEAT 2    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,98Final
2Malva Axén -05Motala AIF9,39
3Eowyn Svahn -05Wedevågs IF9,50
4Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK9,57
5Ida Kindbom -05Skeninge IK9,84
6Smilla Eriksson -05Alunda SK9,84
7Wilma Jansson -05Västerås FK10,13
8Ilva Gunnarsson -05Glanshammar IF10,66

    F12 60 M  HEAT 3    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,08Final
2Svea Wikstrand -05IF Hagen9,19Final
3Edith Viklund -05Hulåns IF9,29
4Sara Persson -05KFUM Örebro9,77
5Hedda Jörnehag -05Värmdö IF9,94
6Alicia Fröding -05Värmdö IF10,05
7Thelma Gullberg -05Motala AIF10,13

    F12 60 M  HEAT 4    
1Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,90Final
2Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,28
3Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,35
4Nova Renåker -05Tjalve IF Norrköping9,50
5Cornelia Larsten -05IFK Lidingö9,67
6Sofi Viklund -05Stocksäters IF11,06
7Ida Andersson -05IF Hagen11,10

    F12 60 M  HEAT 5    
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,72Final
2Ebba Eklund -05IF Hagen9,22
3Linnea Lind -05KFUM Örebro9,97
4Clara Sundqvist -05Frövi IK10,05
5Klara Pettersson -05KFUM Örebro10,07
6Lovisa Åström -05KFUM Örebro10,83
7Saga Gillberg -05KFUM Örebro11,07

    F12 60 M  FINAL    
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,56
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF8,74
3Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,90
4Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,97
5Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad9,02
6Svea Wikstrand -05IF Hagen9,21
6Tova Gustafsson -05Istrums SK9,21
8Mira Kindberg Danielsson -05KFUM Örebro9,28

    F12 800 M  HEAT 1    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.55,11
2Thelma Gullberg -05Motala AIF2.56,65
3Julia Eriksson -05Glanshammar IF2.58,39
4Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro3.07,62
5Malva Axén -05Motala AIF3.10,64
-Ebba Eklund -05IF Hagenbröt
-Irma Jonhed -05IF Göta Karlstadbröt

    F12 800 M  HEAT 2    
1Cornelia Larsten -05IFK Lidingö2.49,97
2Lina Ånstad -05Motala AIF2.55,59
3Tova Gustafsson -05Istrums SK2.55,60
4Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK3.06,58
-Alicia Fröding -05Värmdö IFbröt
-Ida Kindbom -05Skeninge IKej start
-Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIFej start

    F12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Cornelia Larsten -05IFK Lidingö2.49,97
2Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.55,11
3Lina Ånstad -05Motala AIF2.55,59
4Tova Gustafsson -05Istrums SK2.55,60
5Thelma Gullberg -05Motala AIF2.56,65
6Julia Eriksson -05Glanshammar IF2.58,39
7Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK3.06,58
8Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro3.07,62
9Malva Axén -05Motala AIF3.10,64

    F12 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,42
2Edith Viklund -05Hulåns IF1,39
3Märta Larsson -05IF Göta Karlstad1,39
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,39
5Sara Persson -05KFUM Örebro1,39
6Hedda Jörnehag -05Värmdö IF1,33
7Mira Kindberg Danielsson -05KFUM Örebro1,33
8Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn1,30
9Nova Renåker -05Tjalve IF Norrköping1,30
10Ebba Eklund -05IF Hagen1,30
11Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1,30
12Tova Gustafsson -05Istrums SK1,24
13Svea Wikstrand -05IF Hagen1,24
13Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad1,24
15Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad1,21
16Alicia Fröding -05Värmdö IF1,17
17Melina Lidberg -05Spårvägens FK1,13
18Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1,13
18Sofi Viklund -05Stocksäters IF1,13
20Malva Axén -05Motala AIF1,13
21Gabriela Gumbricht -05Spårvägens FK1,13
22Ida Andersson -05IF Hagen1,01

Hedda Jörnehag
Sara Persson
Märta Larsson
Edith Viklund
Svea Wikstrand
Cornelia Larsten
Irma Jonhed
Gabriella Pranjic
Nova Renåker
Alicia Fröding
Noomi Kihlberg
Angelina Mogren-Dowding
Lathifa Afrah
Tova Gustafsson
Gabriela Gumbricht
Malva Axén
Sofi Viklund
Ebba Eklund
Ida Kindbom
Melina Lidberg
Mira Kindberg Danielsson
Ida Andersson
101 105 109 113 117 121 124 127 130 133 136 139 142 144
    o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   xo  o   xxo xxo xxx
    o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
                            o   xo  xo  o   o   xxx
        o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxx
o   xo  xo  xo  xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   xo  xxo o   xxo x--
                        xo  o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   xxx
    F12 TRESTEG ZON      
1Lina Ånstad -05Motala AIF9,86
2Melina Lidberg -05Spårvägens FK9,54
3Edith Viklund -05Hulåns IF9,34
4Märta Larsson -05IF Göta Karlstad9,26
5Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,21
6Ida Kindbom -05Skeninge IK8,73
7Nova Renåker -05Tjalve IF Norrköping8,73
8Malva Axén -05Motala AIF8,68
9Alicia Fröding -05Värmdö IF8,45
10Hedda Jörnehag -05Värmdö IF8,40
11Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn8,38
12Eowyn Svahn -05Wedevågs IF8,27
13Thelma Gullberg -05Motala AIF7,66
14Anna Nordquist -05Spårvägens FK7,34
15Clara Sundqvist -05Frövi IK6,81
Klara Pettersson -05KFUM Örebro0,00

Meja Törnqvist
Hedda Jörnehag
Ida Kindbom
Klara Pettersson
Malva Axén
Gabriella Pranjic
Alicia Fröding
Melina Lidberg
Lina Ånstad
Clara Sundqvist
Märta Larsson
Thelma Gullberg
Eowyn Svahn
Nova Renåker
Edith Viklund
Anna Nordquist
 850    874    920    921
 801    817    840    813
 866    841      x    873
   x      x      x      x
 866    861    846    868
 779    838    808    837
 832    798    845    826
 934    954    930    901
 982    986    962    958
 664    655    681    679
 911      x    926    904
   x    766    758    757
 798    799    815    827
 865    860    873    845
 934    848    899    927
 734    730      x    664
    F12 KULA 2,0      
1Malva Axén -05Motala AIF9,28
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,68
3Alicia Fröding -05Värmdö IF8,61
4Runa Eriksson -05Stocksäters IF8,12
5Nova Renåker -05Tjalve IF Norrköping7,83
6Smilla Eriksson -05Alunda SK7,81
7Ida Kindbom -05Skeninge IK7,73
8Klara Pettersson -05KFUM Örebro7,26
9Emilia Öster -05KFUM Örebro7,24
10Wilma Jansson -05Västerås FK7,15
11Elsa Söder -05Glanshammar IF7,04
12Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad6,83
13Molly Eriksson -05KFUM Örebro6,72
14Thelma Gullberg -05Motala AIF6,47
15Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro6,43
16Svea Wikstrand -05IF Hagen6,23
17Ilva Gunnarsson -05Glanshammar IF6,21
18Hedda Jörnehag -05Värmdö IF6,18
19Clara Sundqvist -05Frövi IK6,02
20Sofi Viklund -05Stocksäters IF5,97
21Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad5,79
22Anna Nordquist -05Spårvägens FK5,73
23Ida Andersson -05IF Hagen5,50

Klara Pettersson
Ilva Gunnarsson
Hedda Jörnehag
Anna Nordquist
Märta Larsson
Ida Andersson
Sofi Viklund
Malva Axén
Ida Kindbom
Molly Eriksson
Elsa Söder
Nova Renåker
Thelma Gullberg
Alicia Fröding
Runa Eriksson
Noomi Kihlberg
Clara Sundqvist
Smilla Eriksson
Irma Jonhed
Svea Wikstrand
Lathifa Afrah
Emilia Öster
Wilma Jansson
 696   709   698   726
 585   513   554   621
 573   618   576   613
 532   548   566   573
 668   868   727   772
 550   545   521   514
 492   553   531   597
 842   928     x   863
 770   773   692   743
 633   651   601   672
 660   704   671   658
 783   727   703     x
 517   472   569   647
 807   783   744   861
 753   812   787   785
 592   546   643   640
 530   574   581   602
 757   699   709   781
 543   579   548   493
 501   619   623   623
 650   683   616   676
 678   722   721   724
 683   715   653   611
    F11 60 M  HEAT 1    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne FI8,93Final
2Elsa Lundborg -06Spårvägens FK9,65Final
3Ida Larsson -06KFUM Örebro9,66Final
4Stella Önander -06KFUM Örebro10,03
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro10,61
6Siri Lönnström -06KFUM Örebro10,99

    F11 60 M  HEAT 2    
1Agnes Sörestad -06Motala AIF8,91Final
2Matilda Martini -06Skeninge IK9,57Final
3Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn9,79
4Tilda Erikkson -06Filipstad IF9,81
5Tuva Sandberg -06SOK Träff Karlsborg10,08
6Julia Ivic -06Spårvägens FK10,28
7Vera Lech -06KFUM Örebro10,58

    F11 60 M  HEAT 3    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,14Final
2Maja Söderqvist -06Fjugesta IF9,45Final
3Emelie Andersson -06Motala AIF9,67Final
4Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro9,77
5Wilma Davidsson -06KFUM Örebro9,90
6Nanna Karlgren -06Spårvägens FK11,06
7Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia16,74

    F11 60 M  FINAL    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne FI8,80
2Agnes Sörestad -06Motala AIF8,90
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,27
4Emelie Andersson -06Motala AIF9,70
5Matilda Martini -06Skeninge IK9,74
6Elsa Lundborg -06Spårvägens FK9,76
7Ida Larsson -06KFUM Örebro9,87
-Maja Söderqvist -06Fjugesta IFej start

    F11 400 M  HEAT 1    
1Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro1.16,84
2Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1.22,49
3Tuva Sandberg -06SOK Träff Karlsborg1.24,57
4Julia Ivic -06Spårvägens FK1.27,40
5Nanna Karlgren -06Spårvägens FK1.32,58
-Emma Eriksson -06IK Westmanniaej start

    F11 400 M  HEAT 2    
1Agnes Sörestad -06Motala AIF1.11,52
2Matilda Martini -06Skeninge IK1.15,58
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1.15,94
4Ida Larsson -06KFUM Örebro1.21,30
5Elsa Wiik -06Motala AIF1.26,91
6Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.28,15
7Vera Lech -06KFUM Örebro1.30,23

    F11 400 M  SAMLAD LISTA    
1Agnes Sörestad -06Motala AIF1.11,52
2Matilda Martini -06Skeninge IK1.15,58
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1.15,94
4Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro1.16,84
5Ida Larsson -06KFUM Örebro1.21,30
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1.22,49
7Tuva Sandberg -06SOK Träff Karlsborg1.24,57
8Elsa Wiik -06Motala AIF1.26,91
9Julia Ivic -06Spårvägens FK1.27,40
10Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.28,15
11Vera Lech -06KFUM Örebro1.30,23
12Nanna Karlgren -06Spårvägens FK1.32,58

    F11 HÖJD      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne FI1,33
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,30
3Agnes Sörestad -06Motala AIF1,27
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,24
5Elsa Wiik -06Motala AIF1,21
6Emma Eriksson -06IK Westmannia1,21
7Matilda Martini -06Skeninge IK1,18
8Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1,18
9Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro1,15
10Maja Söderqvist -06Fjugesta IF1,15
11Julia Ivic -06Spårvägens FK1,12
12Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,04
12Nanna Karlgren -06Spårvägens FK1,04
14Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn1,00

    F11 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne FI4,36
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,24
3Agnes Sörestad -06Motala AIF4,20
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,02
5Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,85
6Emma Eriksson -06IK Westmannia3,81
7Tilda Erikkson -06Filipstad IF3,77
8Matilda Martini -06Skeninge IK3,76
9Elsa Wiik -06Motala AIF3,47
10Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,33
11Emelie Andersson -06Motala AIF3,32
12Julia Ivic -06Spårvägens FK3,20
13Lova Knutsson -06Glanshammar IF3,19
14Elsa Lundborg -06Spårvägens FK3,10
15Tuva Sandberg -06SOK Träff Karlsborg3,10
16Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn3,04
17Vera Lech -06KFUM Örebro2,83
18Nanna Karlgren -06Spårvägens FK2,76

Vera Lech
Emma Eriksson
Johanna Fernberg
Tilda Erikkson
Filippa Nilsson
Elsa Lundborg
Ebba Vold Johannesson
Lova Knutsson
Matilda Martini
Agnes Sörestad
Elsa Wiik
Nanna Karlgren
Iselin Karlsson
Tilde Andersson
Tuva Sandberg
Emelie Andersson
Julia Ivic
Amanda Eriksson
 283   274   261   247
 381   380   376   375
 385   389   377   402
 371   304   373   377
 329   333   291     x
 297   310   302   306
 417   436   417   416
   x   319     x     x
 376   359   369   363
 413   420   407     x
 339   347   336   346
 262   268   276   264
 374   369   385   367
 424   419   414   417
 295   303   310   290
 323   312   332   308
 301   300   303   320
 280   293   304   293
    F11 KULA 2,0      
1Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF8,28
2Julia Ivic -06Spårvägens FK7,53
3Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia7,24
4Tilda Erikkson -06Filipstad IF6,51
5Johanna Fernberg -06IK Westmannia6,30
6Ida Larsson -06KFUM Örebro5,74
7Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne FI5,64
8Matilda Martini -06Skeninge IK5,63
9Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn5,47
10Elsa Wiik -06Motala AIF5,47
11Emma Eriksson -06IK Westmannia5,23
12Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn4,74

Johanna Fernberg
Emma Eriksson
Hanna Gabrielli Gustafsson
Ebba Vold Johannesson
Elsa Wiik
Matilda Martini
Amanda Eriksson
Tove Holmberg-Nerman
Tilda Erikkson
Ida Larsson
Julia Ivic
Iselin Karlsson
 630   586   618   607
 496   477   431   523
 610   753   697   828
 564   495   534   508
 530   547   471   514
 562   524   563   541
 431     x   416   474
 724   684   680   720
 617   622   621   651
 457   491   574   495
 713   671   719   753
 529   547   535   514
    F10 60 M  HEAT 1    
1Olivia Okara -07KFUM Örebro9,67Final
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,16
3Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro10,31
4Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,46
5Elsa Rosmark -07KFUM Örebro10,80
6Jonna Berlin -07KFUM Örebro10,80
7Josefin Eriksson Boo -07KFUM Örebro10,93
8Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn11,21

    F10 60 M  HEAT 2    
1Alicia Jacobsson -07SOK Träff Karlsborg9,81Final
2Klara Thelin -07IFK Kristinehamn9,87Final
3Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn10,00Final
4Elsa Claesson -07Mölndals AIK10,06Final
5Moa Kindbom -07Skeninge IK10,16
6Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro10,97
7Anny Wilhelmsson -07KFUM Örebro11,44
8Cornerlia Appelgren -07Frövi IK11,94

    F10 60 M  HEAT 3    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,68Final
2Nova Andersson -07IF Hagen9,91Final
3Esther Erlandson -07Värmdö IF10,14
4Wilma Larsson -07KFUM Örebro10,57
5Jonna Häggström -07KFUM Örebro10,58
6Julia Jonsson Daulin -07Fjugesta IF11,11
7Nellie Öhrman -07KFUM Örebro11,15

    F10 60 M  HEAT 4    
1Beate Pott -07Turebergs FK9,23Final
2Tindra Skogfält -07SOK Träff Karlsborg10,22
3Klara Karlsson -07KFUM Örebro10,30
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,41
5Sigrid Fröding -07Värmdö IF10,56
6Ella Dalhkvist -07KFUM Örebro10,74
7Hilda Svedbro -07IFK Nora10,75
8Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn10,89

    F10 60 M  FINAL    
1Beate Pott -07Turebergs FK9,22
2Alicia Jacobsson -07SOK Träff Karlsborg9,72
3Olivia Okara -07KFUM Örebro9,74
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,79
5Klara Thelin -07IFK Kristinehamn9,90
6Elsa Claesson -07Mölndals AIK9,99
7Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn10,10
8Nova Andersson -07IF Hagen10,31

    F10 400 M  HEAT 1    
1Klara Karlsson -07KFUM Örebro1.24,19
2Elsa Claesson -07Mölndals AIK1.24,55
3Frida Sävenstrand -07Glanshammar IF1.24,58
4Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1.26,66
5Tindra Skogfält -07SOK Träff Karlsborg1.27,58
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn1.29,05
7Sigrid Fröding -07Värmdö IF1.33,77
8Cornerlia Appelgren -07Frövi IK1.45,35

    F10 400 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.14,54
2Olivia Okara -07KFUM Örebro1.15,40
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.16,27
4Nova Andersson -07IF Hagen1.17,79
5Tilde Seger -07Katrineholms SK1.21,37
6Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1.22,14
7Kim Semstrand -07IFK Nora1.22,89
8Esther Erlandson -07Värmdö IF1.28,78
9Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro1.32,90

    F10 400 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.14,54
2Olivia Okara -07KFUM Örebro1.15,40
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.16,27
4Nova Andersson -07IF Hagen1.17,79
5Tilde Seger -07Katrineholms SK1.21,37
6Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1.22,14
7Kim Semstrand -07IFK Nora1.22,89
8Klara Karlsson -07KFUM Örebro1.24,19
9Elsa Claesson -07Mölndals AIK1.24,55
10Frida Sävenstrand -07Glanshammar IF1.24,58
11Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1.26,66
12Tindra Skogfält -07SOK Träff Karlsborg1.27,58
13Esther Erlandson -07Värmdö IF1.28,78
14Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn1.29,05
15Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro1.32,90
16Sigrid Fröding -07Värmdö IF1.33,77
17Cornerlia Appelgren -07Frövi IK1.45,35

    F10 HÖJD      
1Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,18o
2Frida Sävenstrand -07Glanshammar IF1,18xxo
3Alicia Jacobsson -07SOK Träff Karlsborg1,18xxo
4Tilde Seger -07Katrineholms SK1,15
5Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1,12
6Lillie Kron -07Åsbro GoIF1,09
6Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn1,09
8Moa Kindbom -07Skeninge IK1,09
8Nova Andersson -07IF Hagen1,09
10Beate Pott -07Turebergs FK1,09
11Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,06
12Sigrid Fröding -07Värmdö IF1,06
13Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn0,96
13Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn0,96
15Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn0,88

    F10 LÄNGD ZON      
1Tilde Seger -07Katrineholms SK3,87
2Moa Kindbom -07Skeninge IK3,79
3Alicia Jacobsson -07SOK Träff Karlsborg3,64
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,63
5Olivia Okara -07KFUM Örebro3,43
6Nova Andersson -07IF Hagen3,40
7Esther Erlandson -07Värmdö IF3,31
8Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn3,30
9Elsa Claesson -07Mölndals AIK3,28
10Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK3,27
11Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,27
12Ella Dalhkvist -07KFUM Örebro3,19
13Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,16
14Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn3,13
15Klara Thelin -07IFK Kristinehamn3,05
16Elsa Rundkvist -07KFUM Örebro3,05
17Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro2,98
18Jonna Häggström -07KFUM Örebro2,96
19Klara Karlsson -07KFUM Örebro2,95
20Sofia Berndt -07KFUM Örebro2,93
21Hilma Sevelin -07Katrineholms SK2,87
22Sigrid Fröding -07Värmdö IF2,83
23Elsa Rosmark -07KFUM Örebro2,69
24Saga Larsson -07KFUM Örebro2,64
25Nellie Öhrman -07KFUM Örebro2,55
26Anny Wilhelmsson -07KFUM Örebro2,53
27Wilma Larsson -07KFUM Örebro2,39
28Hilda Svedbro -07IFK Nora2,39

Klara Thelin
Tuva Frih
Tilde Seger
Engla Plantin-Pontén
Elsa Rosmark
Julia Karlsson
Anny Wilhelmsson
Nova Andersson
Elsa Rundkvist
Moa Kindbom
Alicia Jacobsson
Elin Rubertsson
Hilma Sevelin
Klara Karlsson
Ingrid Steinberga
Jonna Häggström
Sofia Berndt
Agnes Kjellgren
Ella Dalhkvist
Saga Larsson
Hilda Svedbro
Wilma Larsson
Nellie Öhrman
Esther Erlandson
Olivia Okara
Filippa Thelin
Elsa Claesson
Sigrid Fröding
 288   298   302   305
 332   345   349   363
 318   387     x   377
 319   326   315   327
 263   263   267   269
 316   298   285   305
 253   250     x   250
 335   340   327   330
 305   291     x     x
 334   373   379   360
 338   340   352   364
 325   317   327   319
 282   268   281   287
 246   247   288   295
 290   298   279     x
 270   288   292   296
   x   290   293   256
 324   330   323   314
 308   319   309     x
 264   230   249   247
   x   233     x   239
 236   239   239   235
 255   253   252   241
 331   319   314   294
 343   328   338   343
   x   313   298   295
 303   309   298   328
 237   283   243   269
    F10 KULA 2,0      
1Lillie Kron -07Åsbro GoIF6,76
2Tilde Seger -07Katrineholms SK6,49
3Moa Kindbom -07Skeninge IK5,37
4Ewelina Ask -07KFUM Örebro5,33
5Flora Bergqvist -07KFUM Örebro4,97
6Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn4,95
7Sigrid Fröding -07Värmdö IF4,79
8Hilma Sevelin -07Katrineholms SK4,73
9Sofia Berndt -07KFUM Örebro4,67
10Isa Zune -07Motala AIF4,61
11Anny Wilhelmsson -07KFUM Örebro4,61
12Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn4,20
13Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,19
14Esther Erlandson -07Värmdö IF4,17
15Klara Thelin -07IFK Kristinehamn3,94
16Daga Eriksson -07Stocksäters IF3,93

Esther Erlandson
Anny Wilhelmsson
Elin Rubertsson
Filippa Thelin
Flora Bergqvist
Sigrid Fröding
Sofia Berndt
Tilde Seger
Moa Kindbom
Ewelina Ask
Julia Bohlin
Isa Zune
Daga Eriksson
Klara Thelin
Lillie Kron
Hilma Sevelin
 379   417   400   368
 317     x   461     x
 401   419   403   403
   x   406   420   409
 409   473   468   497
 479   463   415   457
 427   467   449   455
 587   591   595   649
 490   525   499   537
 499   533   490   519
 478   463   415   495
 461   450   361   446
 325     x   357   393
 322   330   380   394
   x   676     x   547
   x   473   436   454
    F9 60 M  HEAT 1    
1Tuva Lindstedt -08Motala AIF9,66Final
2Alva Sundqvist -08Frövi IK10,75
3Linnea Friström -08KFUM Örebro11,00
4Emelie Blomqvist -08Frövi IK11,38
5Cassandra Norlander -08KFUM Örebro11,73
6Linnéa Löfroth -08KFUM Örebro12,03
7Tyra Skyllberg -08KFUM Örebro12,58

    F9 60 M  HEAT 2    
1Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,22Final
2Cornelia Berg -08KFUM Örebro10,81
3Olivia Engberg -08KFUM Örebro10,90
4Stella Hansson -08KFUM Örebro11,00
5Molly Mikaelsson -08Götlunda IF11,42
6Nora Gillberg -08KFUM Örebro11,69
7Milla Hernebring -08KFUM Örebro12,11

    F9 60 M  HEAT 3    
1Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,34Final
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,50Final
3Midea Allard -08Eskilstuna FI10,73
4Eleora Casco -08KFUM Örebro10,82
5Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro11,53
6Emma Bergman -08KFUM Örebro11,58
7Agnes Claesson -08Stocksäters IF13,08

    F9 60 M  HEAT 4    
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,98Final
2Agnes Markström -08KFUM Örebro10,11Final
3Svea Victorén -08KFUM Örebro10,16Final
4Evi Larsson -08KFUM Örebro10,47Final
5Felicia Blankner -08KFUM Örebro11,55
6Alva Bergman -08KFUM Örebro11,66
7Linnea Ekström -08Wedevågs IF11,73

    F9 60 M  FINAL    
1Tuva Lindstedt -08Motala AIF9,65
2Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,81
3Svea Victorén -08KFUM Örebro10,04
4Agnes Markström -08KFUM Örebro10,12
5Evi Larsson -08KFUM Örebro10,33
6Miranda Koubek -08Stocksäters IF10,36
7Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,50
8Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,64

    F9 400 M      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1.21,08
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.22,61
3Tuva Lindstedt -08Motala AIF1.23,29
4Miranda Koubek -08Stocksäters IF1.27,22
5Tilde Granevald -08IF Göta Karlstad1.27,23
6Stella Hansson -08KFUM Örebro1.27,39
7Tea Andersson -08Fjugesta IF1.28,31
8Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro1.34,22

    F9 HÖJD      
1Tuva Lindstedt -08Motala AIF1,13
2Midea Allard -08Eskilstuna FI1,10
3Alva Sundqvist -08Frövi IK1,01
4Wilma Tagesson -08KFUM Örebro0,94

    F9 LÄNGD ZON      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI3,56
2Midea Allard -08Eskilstuna FI3,18
3Stella Hansson -08KFUM Örebro3,18
4Tuva Lindstedt -08Motala AIF3,17
5Lisen Söder -08Glanshammar IF3,15
6Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro3,12
7Tilde Granevald -08IF Göta Karlstad3,11
8Agnes Markström -08KFUM Örebro3,05
9Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,01
10Alva Sundqvist -08Frövi IK2,98
11Cornelia Berg -08KFUM Örebro2,92
12Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,63
13Ellen Adolfsson -08KFUM Örebro2,51
14Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,50
15Nora Gillberg -08KFUM Örebro2,43
16Milla Hernebring -08KFUM Örebro2,36
17Ella Nerelius -08KFUM Örebro2,21
18Emelie Blomqvist -08Frövi IK2,20
19Alva Bergman -08KFUM Örebro2,18
20Cassandra Norlander -08KFUM Örebro2,18
21Tyra Skyllberg -08KFUM Örebro2,15
22Agnes Claesson -08Stocksäters IF2,03
23Ellen Sihvo Larsson -08Fjugesta IF1,97
24Naemi Stener -08KFUM Örebro1,75

Alva Sundqvist
Edith Evertson Thuvander
Agnes Markström
Nora Gillberg
Midea Allard
Emelie Blomqvist
Tyra Skyllberg
Cornelia Berg
Milla Hernebring
Tilde Granevald
Tuva Lindstedt
Linnea Ekström
Alva Bergman
Ellen Sihvo Larsson
Molly Mikaelsson
Wilma Tagesson
Lisen Söder
Agnes Claesson
Ellen Adolfsson
Matilda Israelsson
Ella Nerelius
Cassandra Norlander
Naemi Stener
Stella Hansson
 283    279    294    298
   x    312    303    300
 296    280    287    305
 239    235    243    235
 311    312    318    318
 203    220    210    216
 215    198    195    194
 279    282    292    279
 236      x      x      x
 287    309    297    311
 315    314    300    317
 246    238    250    246
 211    205    218      x
 197    192    174    192
 256    247    246    263
 281    292    285    301
 289    302    297    315
 199    203    182    195
 233      x    251    249
 343    356    354    352
 214    221    208    221
 173    203    218    191
 175    159    161    160
 285    318    292      x
    F9 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI6,00
2Tuva Lindstedt -08Motala AIF5,48
3Svea Victorén -08KFUM Örebro5,28
4Wilma Tagesson -08KFUM Örebro5,25
5Linnea Ekström -08Wedevågs IF5,14
6Lisen Söder -08Glanshammar IF5,00
7Agnes Markström -08KFUM Örebro4,65
8Evi Larsson -08KFUM Örebro4,59
9Alva Sundqvist -08Frövi IK4,49
10Ellen Sihvo Larsson -08Fjugesta IF3,98
11Molly Mikaelsson -08Götlunda IF3,94
12Emma Bergman -08KFUM Örebro3,86

    F8 60 M  HEAT 1    
1Freja Wilén -09KFUM Örebro11,21
2Hanna Jacobson -09Istrums SK11,28
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro11,75
4Mira Hrvacanin -09KFUM Örebro11,80
5Ellen Groth -09KFUM Örebro11,83
6Astrid Olofsson -09KFUM Örebro12,18
7Manda Forsén -09Glanshammar IF12,26

    F8 60 M  HEAT 2    
1Alva Lilja -09Glanshammar IF11,48
2Tindra Jakobsson -09SOK Träff Karlsborg11,59
3Rodelinn Kraftling -09KFUM Örebro11,71
4Alicia Chliha -09KFUM Örebro11,80
5Julia Eriksson -09KFUM Örebro12,63
6Nella Wrang -09KFUM Örebro12,64
7Engla Sjöström -09Glanshammar IF13,31

    F8 60 M  HEAT 3    
1Alice Karlsson -09KFUM Örebro10,82
2Smilla Skogfält -09SOK Träff Karlsborg10,95
3Towa Widman -09KFUM Örebro11,60
4Nellie Berntsson -09KFUM Örebro11,69
5Mira Gunnarsson -09KFUM Örebro12,75
6Thilda Zetterberg -09KFUM Örebro13,54
-Tuva Wistrand -09Glanshammar IFej start

    F8 60 M  HEAT 4    
1Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF11,03
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF11,23
3Alice Andershed -09KFUM Örebro11,23
4Ester Kihlberg -09KFUM Örebro11,48
5Agnes Lidström -09KFUM Örebro11,49
6Thalea S -09Karlskoga FIF11,77
7Ingrid Kron -09Åsbro GoIF12,56
8Emma Sandberg -09Glanshammar IF13,72

    F8 60 M  HEAT 5    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,92
2Stina Östholm -09IFK Mariefred10,44
3Alice Schönborg -09IK Wilske10,51
4Molly Eriksson -09Västerås FK10,62
5Siri Frisk -09IF Göta Karlstad10,81
6Agnes Steinberga -09KFUM Örebro11,17
7Esther Elliot -09Huddinge AIS11,21
8Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro11,26

    F8 60 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,92
2Stina Östholm -09IFK Mariefred10,44
3Alice Schönborg -09IK Wilske10,51
4Molly Eriksson -09Västerås FK10,62
5Siri Frisk -09IF Göta Karlstad10,81
6Alice Karlsson -09KFUM Örebro10,82
7Smilla Skogfält -09SOK Träff Karlsborg10,95
8Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF11,03
9Agnes Steinberga -09KFUM Örebro11,17
10Freja Wilén -09KFUM Örebro11,21
11Esther Elliot -09Huddinge AIS11,21
12Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF11,23
13Alice Andershed -09KFUM Örebro11,23
14Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro11,26
15Hanna Jacobson -09Istrums SK11,28
16Alva Lilja -09Glanshammar IF11,48
17Ester Kihlberg -09KFUM Örebro11,48
18Agnes Lidström -09KFUM Örebro11,49
19Tindra Jakobsson -09SOK Träff Karlsborg11,59
20Towa Widman -09KFUM Örebro11,60
21Nellie Berntsson -09KFUM Örebro11,69
22Rodelinn Kraftling -09KFUM Örebro11,71
23Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro11,75
24Thalea S -09Karlskoga FIF11,77
25Mira Hrvacanin -09KFUM Örebro11,80
26Alicia Chliha -09KFUM Örebro11,80
27Ellen Groth -09KFUM Örebro11,83
28Astrid Olofsson -09KFUM Örebro12,18
29Manda Forsén -09Glanshammar IF12,26
30Ingrid Kron -09Åsbro GoIF12,56
31Julia Eriksson -09KFUM Örebro12,63
32Nella Wrang -09KFUM Örebro12,64
33Mira Gunnarsson -09KFUM Örebro12,75
34Engla Sjöström -09Glanshammar IF13,31
35Thilda Zetterberg -09KFUM Örebro13,54
36Emma Sandberg -09Glanshammar IF13,72

    F8 200 M  HEAT 1    
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF39,16
2Tindra Jakobsson -09SOK Träff Karlsborg42,12
3Ester Kihlberg -09KFUM Örebro42,55
4Siri Andersson -09KFUM Örebro42,96
5Astrid Olofsson -09KFUM Örebro44,37
6Towa Widman -09KFUM Örebro44,69
7Jonna Berndt -09KFUM Örebro44,71

    F8 200 M  HEAT 2    
1Alice Schönborg -09IK Wilske38,49
2Freja Wilén -09KFUM Örebro41,49
3Thalea S -09Karlskoga FIF41,59
4Signe Estarp -09KFUM Örebro41,71
5Nellie Berntsson -09KFUM Örebro43,49
6Linnéa Blankner -09KFUM Örebro45,55
7Mira Hrvacanin -09KFUM Örebro46,33

    F8 200 M  HEAT 3    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad36,21
2Stina Östholm -09IFK Mariefred37,35
3Alice Karlsson -09KFUM Örebro38,59
4Esther Elliot -09Huddinge AIS38,64
5Molly Eriksson -09Västerås FK39,45
6Agnes Steinberga -09KFUM Örebro42,43
7Smilla Skogfält -09SOK Träff Karlsborg42,44

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad36,21
2Stina Östholm -09IFK Mariefred37,35
3Alice Schönborg -09IK Wilske38,49
4Alice Karlsson -09KFUM Örebro38,59
5Esther Elliot -09Huddinge AIS38,64
6Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF39,16
7Molly Eriksson -09Västerås FK39,45
8Freja Wilén -09KFUM Örebro41,49
9Thalea S -09Karlskoga FIF41,59
10Signe Estarp -09KFUM Örebro41,71
11Tindra Jakobsson -09SOK Träff Karlsborg42,12
12Agnes Steinberga -09KFUM Örebro42,43
13Smilla Skogfält -09SOK Träff Karlsborg42,44
14Ester Kihlberg -09KFUM Örebro42,55
15Siri Andersson -09KFUM Örebro42,96
16Nellie Berntsson -09KFUM Örebro43,49
17Astrid Olofsson -09KFUM Örebro44,37
18Towa Widman -09KFUM Örebro44,69
19Jonna Berndt -09KFUM Örebro44,71
20Linnéa Blankner -09KFUM Örebro45,55
21Mira Hrvacanin -09KFUM Örebro46,33

    F8 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad3,47
2Agnes Steinberga -09KFUM Örebro3,00
3Molly Eriksson -09Västerås FK2,99
4Stina Östholm -09IFK Mariefred2,912,89
5Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro2,912,75
6Alice Schönborg -09IK Wilske2,89
7Siri Frisk -09IF Göta Karlstad2,81
8Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2,67
9Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF2,64
10Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2,57
11Rodelinn Kraftling -09KFUM Örebro2,56
12Esther Elliot -09Huddinge AIS2,52
13Hanna Jacobson -09Istrums SK2,48
14Freja Wilén -09KFUM Örebro2,47
15Ingrid Kron -09Åsbro GoIF2,46
16Alice Andershed -09KFUM Örebro2,44
17Ebba Niemelä -09Glanshammar IF2,432,41
18Nellie Berntsson -09KFUM Örebro2,432,36
19Maja Jungander -09KFUM Örebro2,432,32
20Astrid Olofsson -09KFUM Örebro2,41
21Thalea S -09Karlskoga FIF2,39
22Tuva Wistrand -09Glanshammar IF2,38
23Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro2,36
24Smilla Skogfält -09SOK Träff Karlsborg2,35
25Alicia Chliha -09KFUM Örebro2,31
26Mira Gunnarsson -09KFUM Örebro2,27
27Tindra Jakobsson -09SOK Träff Karlsborg2,25
28Ellen Groth -09KFUM Örebro2,162,15
29Engla Sjöström -09Glanshammar IF2,162,05
30Manda Forsén -09Glanshammar IF2,122,1
31Signe Malmqvist -10KFUM Örebro2,122,09
32Jonna Berndt -09KFUM Örebro2,11
33Emma Sandberg -09Glanshammar IF2,01
34Tyra Ericsson -09KFUM Örebro1,92
35Linnéa Blankner -09KFUM Örebro1,90

    F8 KULA 2,0      
1Ebba Niemelä -09Glanshammar IF4,77
2Esther Elliot -09Huddinge AIS4,35
3My Olsson -09IF Göta Karlstad4,06
4Molly Eriksson -09Västerås FK3,90
5Nellie Berntsson -09KFUM Örebro3,89
6Alva Lilja -09Glanshammar IF3,35
7Siri Andersson -09KFUM Örebro3,34
8Thalea S -09Karlskoga FIF3,32
9Emma Sandberg -09Glanshammar IF3,32
10Ingrid Kron -09Åsbro GoIF3,24
11Siri Frisk -09IF Göta Karlstad3,23
12Ester Kihlberg -09KFUM Örebro3,14
13Tuva Wistrand -09Glanshammar IF3,08
14Engla Sjöström -09Glanshammar IF3,00
15Ellen Groth -09KFUM Örebro2,82
16Tyra Ericsson -09KFUM Örebro2,79
17Agnes Lidström -09KFUM Örebro2,72
18Manda Forsén -09Glanshammar IF2,70

Manda Forsén
Esther Elliot
Siri Frisk
Engla Sjöström
My Olsson
Molly Eriksson
Thalea S
Emma Sandberg
Alva Lilja
Tuva Wistrand
Siri Andersson
Tyra Ericsson
Nellie Berntsson
Ellen Groth
Ingrid Kron
Agnes Lidström
Ester Kihlberg
Ebba Niemelä
 220   214   270   255
 435   364   360   393
 323   296   310   299
 217   250   300   298
 307   361   406   363
 300   272   314   390
 332   282   328   329
 300   332   289   294
 309     x   291   335
 268   213   307   308
 281   262   268   334
 264   279   251   243
 373   383   389   383
 282   212     x   274
 324   286     x   297
 248   272   270   250
 281   307   299   314
 477   389   445   425
    F7 60 M  HEAT 1    
1Signe Malmqvist -10KFUM Örebro12,24
2Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro12,68
3Edith Lunander -10Glanshammar IF12,80
4Tuva Kjellgren -10IFK Kristinehamn13,56
5Molly Ståhl -10KFUM Örebro13,88
6Embla Allard -10Eskilstuna FI14,43

    F7 60 M  HEAT 2    
1Ronja Pontén -10Katrineholms SK11,66
2Thea Stener -10KFUM Örebro14,08
3Natalie Israelsson -10KFUM Örebro14,17
4Gerda Nyström -10KFUM Örebro27,28
-Mira Kristianssen -10KFUM Örebroej start
-Rebecca Bitting -10KFUM Örebroej start

    F7 60 M  HEAT 3    
1Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF11,99
2Matilda Svartengren -10KFUM Örebro12,37
3Vera Eriksson -10Filipstad IF12,38
4Anna Larsson -10KFUM Örebro12,57
5Milly Nyman -10KFUM Örebro12,68
6Sara Athlin -10KFUM Örebro12,87
7Nova Pantzar -10KFUM Örebro12,88

    F7 60 M  HEAT 4    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,95
2Filippa Smedstad -10KFUM Örebro11,43
3Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF11,59
4Astrid Claesson -10Mölndals AIK11,69
5Lovisa Daun -10Katrineholms SK11,86
6Maja Lilja -10KFUM Örebro11,92
7Maja Martini -10Skeninge IK11,93
8Maija Skants -10KFUM Örebro12,35

    F7 60 M  SAMLAD LISTA    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,95
2Filippa Smedstad -10KFUM Örebro11,43
3Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF11,59
4Ronja Pontén -10Katrineholms SK11,66
5Astrid Claesson -10Mölndals AIK11,69
6Lovisa Daun -10Katrineholms SK11,86
7Maja Lilja -10KFUM Örebro11,92
8Maja Martini -10Skeninge IK11,93
9Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF11,99
10Signe Malmqvist -10KFUM Örebro12,24
11Maija Skants -10KFUM Örebro12,35
12Matilda Svartengren -10KFUM Örebro12,37
13Vera Eriksson -10Filipstad IF12,38
14Anna Larsson -10KFUM Örebro12,57
15Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro12,68
16Milly Nyman -10KFUM Örebro12,68
17Edith Lunander -10Glanshammar IF12,80
18Sara Athlin -10KFUM Örebro12,87
19Nova Pantzar -10KFUM Örebro12,88
20Tuva Kjellgren -10IFK Kristinehamn13,56
21Molly Ståhl -10KFUM Örebro13,88
22Thea Stener -10KFUM Örebro14,08
23Natalie Israelsson -10KFUM Örebro14,17
24Embla Allard -10Eskilstuna FI14,43
25Gerda Nyström -10KFUM Örebro27,28

    F7 200 M  HEAT 1    
1Agnes Egeryd -10KFUM Örebro42,67
2Maija Skants -10KFUM Örebro44,58
3Anna Larsson -10KFUM Örebro46,70
4Ellen Long -10KFUM Örebro50,17
5Elsa Huss -10KFUM Örebro51,97
6Tuva Kjellgren -10IFK Kristinehamn53,59
7Embla Allard -10Eskilstuna FI58,08

    F7 200 M  HEAT 2    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK40,10
2Astrid Claesson -10Mölndals AIK41,63
3Filippa Smedstad -10KFUM Örebro43,09
4Maja Lilja -10KFUM Örebro43,60
5Ronja Pontén -10Katrineholms SK44,72
6Lovisa Daun -10Katrineholms SK45,09
7Maja Martini -10Skeninge IK47,27

    F7 200 M  SAMLAD LISTA    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK40,10
2Astrid Claesson -10Mölndals AIK41,63
3Agnes Egeryd -10KFUM Örebro42,67
4Filippa Smedstad -10KFUM Örebro43,09
5Maja Lilja -10KFUM Örebro43,60
6Maija Skants -10KFUM Örebro44,58
7Ronja Pontén -10Katrineholms SK44,72
8Lovisa Daun -10Katrineholms SK45,09
9Anna Larsson -10KFUM Örebro46,70
10Maja Martini -10Skeninge IK47,27
11Ellen Long -10KFUM Örebro50,17
12Elsa Huss -10KFUM Örebro51,97
13Tuva Kjellgren -10IFK Kristinehamn53,59
14Embla Allard -10Eskilstuna FI58,08

    F7 LÄNGD ZON      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK2,77
2Filippa Smedstad -10KFUM Örebro2,73
3Lovisa Daun -10Katrineholms SK2,62
4Maja Martini -10Skeninge IK2,54
5Agnes Egeryd -10KFUM Örebro2,49
6Maja Lilja -10KFUM Örebro2,46
7Eira Granevald -10IF Göta Karlstad2,42
8Astrid Claesson -10Mölndals AIK2,41
9Maija Skants -10KFUM Örebro2,31
10Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,29
11Vera Eriksson -10Filipstad IF2,18
12Matilda Svartengren -10KFUM Örebro2,14
13Anna Larsson -10KFUM Örebro2,10
14Elsa Huss -10KFUM Örebro2,09
15Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF2,07
16Nova Pantzar -10KFUM Örebro2,04
17Milly Nyman -10KFUM Örebro2,01
18Tuva Kjellgren -10IFK Kristinehamn1,97
19Ellen Long -10KFUM Örebro1,92
20Edith Lunander -10Glanshammar IF1,91
21Molly Ståhl -10KFUM Örebro1,791,72
22Thea Stener -10KFUM Örebro1,791,68
23Rebecca Bitting -10KFUM Örebro1,78
24Mira Kristianssen -10KFUM Örebro1,56
25Natalie Israelsson -10KFUM Örebro1,39
26Tuva Berg -10KFUM Örebro1,31
27Embla Allard -10Eskilstuna FI1,20
28Gerda Nyström -10KFUM Örebro1,16

    F7 KULA 2,0      
1Vera Eriksson -10Filipstad IF3,62
2Maja Martini -10Skeninge IK3,12
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,03
4Maija Skants -10KFUM Örebro2,90
5Lovisa Daun -10Katrineholms SK2,60
6Edith Lunander -10Glanshammar IF2,58
7Tuva Kjellgren -10IFK Kristinehamn2,38
8Matilda Svartengren -10KFUM Örebro2,21
9Embla Allard -10Eskilstuna FI1,80

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram