Närkes UDM i Glanshammar 26-27 aug 2006

  Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
  Resultat dag 1   till dag 2
 
    P19 100 M    Vind -0,2
1André Larsson -88Glanshammars IF11.67
2Andreas Andersson -88Wedevågs IF12.01
3Pontus Eliason -87Wedevågs IF12.04
4Andreas Karlsson -88KFUM Örebro12.27
5Anders Terning -87Wedevågs IF12.34

    P19 400 M    
1Andreas Karlsson -88KFUM Örebro52.35
-Viktor Ludén -87 utom tävlIK Westmannia53.62

    P17 100 M    Vind -0,2
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro12.16
2Patrick Ahonen -90KFUM Örebro12.26
3Tim Sundström -89KFUM Örebro12.29
4Johan Stjernqvist -89KFUM Örebro12.46

    P17 400 M    
1Tim Sundström -89KFUM Örebro53.44
2Joakim Andersson -90Frövi IK61.23

    P17 1500 M    
1Lukas Melander -90Åsbro GoIF4.38,94
2Lars Drageryd -89KFUM Örebro4.50,63

    P17 TRESTEG    
1Johan Stjernqvist -89KFUM Örebro12.50-0,4
2Joakim Andersson -90Frövi IK10.240,0
-Andreas Otterling -86 utom tävlKFUM Örebro15.070,0

    P17 SLÄGGA 5,0    
1Joakim Andersson -90Frövi IK22.91

    P15 100 M    Vind +1,0
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF12.12
2Tom Wiiand -91Stocksäters IF13.25

    P15 800 M    
1Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.43,86

    P15 HÖJD    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF1.86
2Tom Wiiand -91Stocksäters IF1.76
3Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.56
4Oskar Wange -92Glanshammars IF1.56
5Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.46

    P15 TRESTEG    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.750,0

    P15 SLÄGGA 4,0    
1Joakim Nilsson -91Fjugesta IF25.87
2Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro22.30

    P13 80 M    Vind +0,2
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro10.79
2Oskar Norström -93Stocksäters IF11.08
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF11.50
4Geir Thyresson -93Stocksäters IF11.66
5Robin Forsell -94KFUM Örebro11.76
6Niklas Utterheim -93KFUM Örebro11.83
7Robin Gustavsson -94Fjugesta IF12.59

    P13 600 M    
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.40,59
2Petter Kroon -94KFUM Örebro1.48,01
3Axel Frisén -93Stocksäters IF1.51,18
4Robin Forsell -94KFUM Örebro1.56,47
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro2.01,24

    P13 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.58
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.52
-Robin Gustavsson -94Fjugesta IF0.00

    P13 TRESTEG ZON    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF10.10+0,9

    P13 KULA 3,0    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro10.1010.06
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF10.109.97
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF9.71
4Niklas Utterheim -93KFUM Örebro9.24
5Axel Frisén -93Stocksäters IF8.45
6Oskar Mellquist -94Fjugesta IF6.76
7Robin Gustavsson -94Fjugesta IF5.84

    P13 SLÄGGA 3,0    
1Martin Bergvall -94Mosjö SK26.35
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF16.29

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -0,1
1Niclas Eklöw -95Wedevågs IF9.22Final
2Adam Filmby -95Glanshammars IF9.41Final
3William Malm -96KFUM Örebro9.84Final
4Samuel Spjut -95Frövi IK9.97Final
5Ante Jälevik -95KFUM Örebro10.02Final
6Felix Olofsson -96Mosjö SK10.24
7Olle Ahlsson -96Mosjö SK10.72

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,7
1Robin Fransson -96Glanshammars IF9.56Final
2Philip Granath -96Mosjö SK9.58Final
3Mikael Henriksson -96Glanshammars IF9.99Final
4Jens Roslund -96Mosjö SK10.05
5Alexander Malm -96KFUM Örebro10.06
6Emil Svantesson -96KFUM Örebro10.27

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,2
1Niclas Eklöw -95Wedevågs IF9.10
2Adam Filmby -95Glanshammars IF9.38
3Philip Granath -96Mosjö SK9.53
4Robin Fransson -96Glanshammars IF9.70
5William Malm -96KFUM Örebro9.89
6Samuel Spjut -95Frövi IK9.96
7Ante Jälevik -95KFUM Örebro10.14
8Mikael Henriksson -96Glanshammars IF10.21

    P11 600 M    
1Niclas Eklöw -95Wedevågs IF1.57,67
2Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.01,65
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.02,83
4Samuel Spjut -95Frövi IK2.05,07
5Alexander Malm -96KFUM Örebro2.08,46

    P11 HÖJD    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF1.26
2Hampus Edqvist -96Mosjö SK1.26
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.23
4William Malm -96KFUM Örebro1.20
5Alexander Malm -96KFUM Örebro1.15
6Jens Roslund -96Mosjö SK1.10
7Albin Lager -96KFUM Örebro1.10
8Olle Ahlsson -96Mosjö SK1.10
9Philip Granath -96Mosjö SK1.10
10Felix Olofsson -96Mosjö SK1.00
10Samuel Spjut -95Frövi IK1.00

    P11 KULA 2,0    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF8.89
2Niclas Eklöw -95Wedevågs IF8.67
3Olle Ahlsson -96Mosjö SK8.30
4Hampus Edqvist -96Mosjö SK7.48
5Albin Lager -96KFUM Örebro7.30
6William Bergenarp -96Glanshammars IF7.28
7Emil Svantesson -96KFUM Örebro7.05
8Alexander Malm -96KFUM Örebro6.87
9Felix Olofsson -96Mosjö SK6.38
10William Malm -96KFUM Örebro6.33
11Jens Roslund -96Mosjö SK5.63

    F19 200 M    Vind +0,3
1Julia Skugge -88Glanshammars IF25.96
2Karin Johansson -88KFUM Örebro27.44
3Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF29.12

    F19 LÄNGD    
1Karin Johansson -88KFUM Örebro4.930,0
2Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF4.46-0,8
3Julia Skugge -88Glanshammars IF4.380,0

    F19 SPJUT 600    
1Lina Pohl -87KFUM Örebro30.81

    F17 200 M    
1Emma Johansson -90Mosjö SK26.57
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF27.17

    F17 100 M HÄCK    Vind +0,5
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro14.85
2Anna Svensson -90Stocksäters IF18.67

    F17 STAV    
1Erika Drageryd -89KFUM Örebro3.13
2Emilie Palm -89KFUM Örebro2.63

    F17 LÄNGD    
1Hanna Andersson -90Garphyttans IF5.07-0,5
2Emma Johansson -90Mosjö SK5.05+2,44,97 -0,1
3Sara Cavretti -90KFUM Örebro4.83+0,3
4Anna Svensson -90Stocksäters IF4.560,0

    F17 DISKUS 1,0    
1Elin Sundlöf -89Glanshammars IF32.33

    F17 SPJUT 600    
1Elin Sundlöf -89Glanshammars IF24.40
2Erika Drageryd -89KFUM Örebro23.35
3Johanna Kroon -90KFUM Örebro21.73

    F15 300 M  HEAT 1  
1Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF43.73
2Gabriella Bager -91KFUM Örebro43.83
3Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF48.15

    F15 300 M  HEAT 2  
1Sandra Barkestam -92KFUM Örebro43.03
2Josefine Löf -92KFUM Örebro45.27
3Sandra Wagner -92KFUM Örebro45.58
4Emelie Forsell -91KFUM Örebro45.77
5Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro46.35

    F15 300 M  SAMLAD LISTA  
1Sandra Barkestam -92KFUM Örebro43.03
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF43.73
3Gabriella Bager -91KFUM Örebro43.83
4Josefine Löf -92KFUM Örebro45.27
5Sandra Wagner -92KFUM Örebro45.58
6Emelie Forsell -91KFUM Örebro45.77
7Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro46.35
8Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF48.15

    F15 80 M HÄCK    Vind +0,9
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro12.17
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF12.89
3Olivia Arle -91KFUM Örebro12.98

    F15 LÄNGD    
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF4.820,0
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.770,0
3Olivia Arle -91KFUM Örebro4.760,0
4Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.66+0,7
5Julia Frejd -92KFUM Örebro4.330,0
6Cecilia Elfving -92Stocksäters IF4.22+0,6
7Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.070,0

    F15 DISKUS 0,6    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK38.88
2Louise Bergvall -91Mosjö SK31.52
3Malin Lignell -92Stocksäters IF28.13
4Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF27.38
5Ida Lindkvist -92Wedevågs IF20.15
6Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF18.66

    F15 SPJUT 400    
1Olivia Arle -91KFUM Örebro34.57
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK30.44
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF28.72
4Louise Bergvall -91Mosjö SK26.66
5Malin Eriksson -91KFUM Örebro25.32
6Ida Lindkvist -92Wedevågs IF18.23

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -1,0
1Louise Sundström -94KFUM Örebro32.11
2Emma Bengtsson -94KFUM Örebro32.51
-Sara Andersson -93Wedevågs IFdiskv

    F13 200 M  HEAT 2  Vind +0,7
1Julia Blomberg -94Mosjö SK30.46
2Rebecca Andersson -93IFK Nora31.11
3Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF31.72
4Angelica Öhrn -94Mosjö SK32.03

    F13 200 M  HEAT 3  Vind -0,3
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro28.80
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF29.26
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro30.60
4Louise Harker -94Mosjö SK30.99
5Emma Classon -93Stocksäters IF31.97
-Ellen Hjort -93KFUM Örebroej start

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro28.80
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF29.26
3Julia Blomberg -94Mosjö SK30.46
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro30.60
5Louise Harker -94Mosjö SK30.99
6Rebecca Andersson -93IFK Nora31.11
7Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF31.72
8Emma Classon -93Stocksäters IF31.97
9Angelica Öhrn -94Mosjö SK32.03
10Louise Sundström -94KFUM Örebro32.11
11Emma Bengtsson -94KFUM Örebro32.51

    F13 1500 M    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF5.44,94
2Louise Sundström -94KFUM Örebro5.45,83
3Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK6.11,19

    F13 60 M HÄCK    Vind +0,9
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro10.34
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF10.38
3Denise Sandell -94Wedevågs IF10.86
4Ellen Franzén -94Mosjö SK10.99
5Amanda Notstam -93Glanshammars IF12.00
-Sara Jernfält -93KFUM Örebrobröt

    F13 STAV    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.38
2Teresia Tollstern-Landin -93KFUM Örebro2.33
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.73

    F13 LÄNGD ZON    
1Ellen Franzén -94Mosjö SK4.76+1,6
2Denise Sandell -94Wedevågs IF4.41-0,14.38
3Emma Classon -93Stocksäters IF4.410,04.32
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.400,0
5Ellen Hjort -93KFUM Örebro4.370,0
6Rebecca Andersson -93IFK Nora4.340,0
7Sara Jernfält -93KFUM Örebro4.28+0,9
8Miriam Lindroos -93Mosjö SK3.970,0
9Sofia Sandgren -94KFUM Örebro3.930,0
10Sara Andersson -93Wedevågs IF3.900,0
11Anja Bröyn -94Wedevågs IF3.550,0

    F13 DISKUS 0,6    
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro22.72
2Malin Gillman -94Stocksäters IF19.90
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF17.17
4Sara Berger -93Mosjö SK16.06
5Louise Harker -94Mosjö SK15.67
-Rebecka Utterheim -95 utom tävlKFUM Örebro18.85

    F13 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF31.01
2Denise Sandell -94Wedevågs IF24.77
3Anja Bröyn -94Wedevågs IF19.35
4Malin Gillman -94Stocksäters IF19.15

    F11 200 M  HEAT 1  Vind +0,3
1Signe Flygare -96Glanshammars IF31.99
2Matilda Björklund -95KFUM Örebro33.49
3Frida Lundberg -95KFUM Örebro34.92

    F11 200 M  HEAT 2  Vind +0,5
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.37
2Julia Nygård -96IFK Nora31.87
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF33.32
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro34.56

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.37
2Julia Nygård -96IFK Nora31.87
3Signe Flygare -96Glanshammars IF31.99
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF33.32
5Matilda Björklund -95KFUM Örebro33.49
6Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro34.56
7Frida Lundberg -95KFUM Örebro34.92

    F11 LÄNGD ZON    
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro4.260,0
2Jennie Hedman -95KFUM Örebro3.740,0
3Frida Lundberg -95KFUM Örebro3.72+1,1
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.660,0
5Julia Nygård -96IFK Nora3.650,0
6Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.630,0
7Matilda Björklund -95KFUM Örebro3.540,0
8Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.450,0
9Linn Skånberg -95KFUM Örebro2.830,0
10Elvira Lindén -96IFK Nora2.550,0

    F11 SPJUT 400    
1Frida Lundberg -95KFUM Örebro17.78
2Jennie Hedman -95KFUM Örebro15.13
3Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro14.94
4Jenny Nilsson -96Fjugesta IF13.23
5Julia Nygård -96IFK Nora12.44
6Elvira Lindén -96IFK Nora8.42

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram