Närkes UDM i Hallsberg 11-12 aug 2007

  Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade på Transtensvallen
 
  Resultat dag 1   till dag 2
 
    P19 400 M    
1Simon Bergqvist -89KFUM Örebro62.80

    P17 100 M    Vind +0,8
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF12.73

    P17 1500 M    
1Daniel Andersson -90Glanshammars IF4.34,29
2Joel Axelsson -91Stocksäters IF5.28,96

    P17 HÖJD    
1Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.66

    P17 SLÄGGA 5,0    
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF35.53
2Oskar Bergqvist -91Mosjö FK24.79
3Joakim Nilsson -91Fjugesta IF16.89

    P15 100 M    Vind +0,1
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.81
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF12.47
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF13.30
4André Nilsson -92Åsbro GoIF13.52
5Geir Thyresson -93Stocksäters IF13.68
6Niklas Utterheim -93KFUM Örebro13.71

    P15 800 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF2.07,57
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro2.45,04

    P15 HÖJD    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.54
2Joel Prim -93Stocksäters IF1.44

    P15 KULA 4,0    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF10.53
2André Nilsson -92Åsbro GoIF9.43
3Niklas Utterheim -93KFUM Örebro9.00

    P15 SLÄGGA 4,0    
1André Nilsson -92Åsbro GoIF23.71
2Albin Olausson -92Åsbro GoIF22.66

    P13 80 M    Vind 0,0
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.12
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF11.21
3Felix Andersson -95Stocksäters IF11.68
4Ante Jälevik -95KFUM Örebro12.45
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro12.54

    P13 600 M (Löpte tillsammans med P11)    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF1.47,28
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF1.52,89
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.59,73

    P13 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.48
2Gustav Karlsson -94KFUM Örebro1.44
3Joar Thyresson -95Stocksäters IF1.35
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.30

    P13 TRESTEG ZON    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.84+2,89,66 +0,0

    P13 KULA 3,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF8.85
2Felix Andersson -95Stocksäters IF6.20

    P13 SLÄGGA 3,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF25.91
-Linus Lindkvist -97Wedevågs IF26.52ej DM

    P11 60 M    Vind +1,6
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.97
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.01
3Philip Granath -96Mosjö FK9.11
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.13
5Vincent Viktorsson -96KFUM Örebro9.55

    P11 600 M (Löpte tillsammans med P13)    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.01,15

    P11 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.36
2Philip Granath -96Mosjö FK1.33
3Albin Lager -96KFUM Örebro1.33
4Vincent Viktorsson -96KFUM Örebro1.30
5William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.18

    P11 KULA 2,0    
1Philip Granath -96Mosjö FK9.38
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK9.35
3Anton Johansson -96KFUM Örebro9.17
4Albin Lager -96KFUM Örebro8.60
5William Gunnarsson -97KFUM Örebro7.76
6Vincent Viktorsson -96KFUM Örebro7.36

    F19 200 M (Löpte tillsammans med F17)    Vind +1,2
1Julia Skugge -88Glanshammars IF25.13

    F19 KULA 4,0    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF10.52

    F19 DISKUS 1,0    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF30.21

    F17 200 M (Löpte tillsammans med F19)    Vind +1,2
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.14
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro29.00
3Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro30.34

    F17 800 M    
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.28,68
2Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro2.34,64
3Amanda Sundström -91KFUM Örebro2.34,89
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.42,65

    F17 LÄNGD    
1Anna Forslund -90Stocksäters IF5.05+0,7
2Mikaela Widström -90Stocksäters IF4.72+0,4
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro4.51+1,0

    F17 SPJUT 600    
1Olivia Arle -91KFUM Örebro30.78
2Johanna Kroon -90KFUM Örebro27.81

    F15 300 M    
1Helena Karlsson -92IFK Nora43.15
2Malin Lignell -92Stocksäters IF47.72

    F15 80 M HÄCK    Vind +0,7
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro12.70
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro13.82
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro15.56

    F15 LÄNGD    
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro4.86+0,5
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro4.81+1,5
3Malin Lignell -92Stocksäters IF4.56+0,7
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF4.46+1,0

    F15 DISKUS 0,6    
1Malin Lignell -92Stocksäters IF31.08
2Emma Classon -93Stocksäters IF25.64
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF24.20

    F15 SPJUT 400    
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro21.95
2Emma Classon -93Stocksäters IF21.40

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +1,3
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.33
2Angelica Öhrn -94Mosjö FK30.90
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF31.41
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro33.38

    F13 200 M  HEAT 2  Vind 0,0
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.90
2Louise Harker -94Mosjö FK28.77
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.36
4Julia Blomberg -94Mosjö FK29.68
5Clara Bideby -95Glanshammars IF29.69
6Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK31.66

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.90
2Louise Harker -94Mosjö FK28.77
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.36
4Julia Blomberg -94Mosjö FK29.68
5Clara Bideby -95Glanshammars IF29.69
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.33
7Angelica Öhrn -94Mosjö FK30.90
8Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF31.41
9Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK31.66
10Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro33.38

    F13 1500 M    
1Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK5.34,00
2Louise Sundström -94KFUM Örebro5.35,45
3Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK5.37,58
4Emma Ronquist -95Glanshammars IF6.34,65
-Jessica Nilsson -94Fjugesta IFbröt

    F13 60 M HÄCK    Vind +0,2
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.64
2Clara Bideby -95Glanshammars IF10.73
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro11.55
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro12.21
5Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF12.74
6Emma Ronquist -95Glanshammars IF13.73

    F13 STAV    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.56
2Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.51

    F13 LÄNGD ZON    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.58+1,3
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.47+1,2
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF4.41+1,0
4Malin Gillman -94Stocksäters IF4.34-0,4
5Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK4.09+0,6
6Anna Isgren 94Glanshammars IF4.01+1,2
7Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.720,0
8Linn Skånberg -95KFUM Örebro3.59+0,1
9Karolina Edberger -94Fjugesta IF3.34+1,9

    F13 DISKUS 0,6    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF25.23
2Malin Gillman -94Stocksäters IF22.06
3Nicole Asprou -94Wedevågs IF21.64
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro21.52
5Karolina Edberger -94Fjugesta IF18.23
-Jenny Nilsson -96Fjugesta IF19.84ej DM

    F13 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF30.32
2Denise Sandell -94Wedevågs IF28.55
3Anna Isgren 94Glanshammars IF27.68
4Malin Gillman -94Stocksäters IF23.59
5Nicole Asprou -94Wedevågs IF17.53
6Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro13.72

    F11 200 M    Vind 0,0
1Signe Flygare -96Glanshammars IF30.72
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF30.97
3Astrid Arle -96KFUM Örebro33.95

    F11 LÄNGD ZON    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF4.15+0,5
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.09+0,3
3Astrid Arle -96KFUM Örebro3.770,0
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.70+0,4
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.660,0
6Emma Skålberg -96Stocksäters IF3.650,0
7Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF3.40+0,9
8Frida Pettersson -96Stocksäters IF3.12-1,1
9Linnea Skålberg -98Stocksäters IF3.09+1,4
10Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.01-1,0

    F11 SPJUT 400    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF23.05
2Frida Pettersson -96Stocksäters IF13.32
3Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF11.95

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram