Resultat Närkes UDM 31 aug 2013

  Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
  RESULTATLISTA I PDF-FORMAT
 
    P15 100 M    Vind +1,7  
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro13,23
2Erik Nyman -98Stocksäters IF13,68
3Adam Arnvig -99KFUM Örebro14,23

    P15 800 M      
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.13,40
2Simon Persson -98KFUM Örebro2.18,07
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.19,24
4Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.33,10

    P15 HÖJD      
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,68


Mikael Jansson
156 160 164 168 172
o   -   xo  xo  xxx
    P15 STAV      
1Tom Johansson -99KFUM Örebro2,91


Tom Johansson
271 281 291 301
xo  o   xo  xxx
    P15 LÄNGD      
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro5,28

Mikael Jansson
 510 +0,7   207 +0,0     x +0,0   528 +0,0   523 +0,6   498 +0,6
    P15 KULA 4,0      
1Erik Nyman -98Stocksäters IF10,20

Erik Nyman
 881   915   980   982  1005  1020
    P13 80 M    Vind +1,8  
1Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro10,74
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF11,24
3Amir Musa -01KFUM Örebro11,56
4Albin Öhberg -00Åsbro GoIF11,85
5Linus Strand -01KFUM Örebro11,88
6Karl Johansson -01Stocksäters IF12,98

    P13 600 M      
1Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.39,18
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF1.47,24
3Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1.50,83
4Albin Öhberg -00Åsbro GoIF2.19,77

    P13 60 M HÄCK    Vind -1,3  
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF10,88

    P13 HÖJD      
1Oskar Arensmeier -00Frövi IK1,45
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,41
3Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,37
4Karl Johansson -01Stocksäters IF1,14


Oskar Arensmeier
Rasmus Hugosson
Karl Johansson
Jack Tranderyd
114 119 124 129 133 137 141 145 148
-   -   -   o   o   xxo o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro4,74
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF4,54
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro4,31
4Amir Musa -01KFUM Örebro4,25
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro4,11
6Linus Strand -01KFUM Örebro3,85

Rasmus Hugosson
Linus Strand
Jonathan Granath
Gustaf Otterhed
Melker Forsberg
Amir Musa
 431 -1,4     x +0,0   406 -0,2   279 -0,3   398 +0,4   229 +0,0
 380 -1,5   367 -1,3   358 -0,2   378 -1,3   374 +0,0   385 +0,0
 469 +0,0   466 -1,7   474 -1,2   454 -0,6     -        463 +0,0
 401 +0,0   411 -0,9   397 -1,7   385 -1,5   399 +0,0   411 +0,0
   x +0,0   431 -0,3   442 -2,2   437 +0,0   440 +0,6   454 +0,7
 420 -1,6   422 +0,0   409 +0,0   399 +0,0     x +0,1   425 +0,0
    P13 KULA 3,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro11,87
2Oskar Arensmeier -00Frövi IK8,89
3Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro8,58
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF7,94
5Benjamin Kadic -01KFUM Örebro7,86
6Karl Johansson -01Stocksäters IF7,39

Melker Forsberg
Sebastian Erlandh
Gustav Zetterlund
Karl Johansson
Oskar Arensmeier
Benjamin Kadic
 x     775   746   774   794   756
1108  1107  1159  1187  1187   x 
 780   794   847   837   858   852
 621   596   739   656   734   701
 784   770   808   889   868   885
 717   665   732   748   717   786
    P13 SPJUT 400      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro43,53
2Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro28,37
3Amir Musa -01KFUM Örebro25,73
4Benjamin Kadic -01KFUM Örebro21,32
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF19,05

Sebastian Erlandh
Melker Forsberg
Amir Musa
Benjamin Kadic
Gustav Zetterlund
4155   x     x     x    4353  4194
 x    1905   x     x     -     - 
2573  2364  2023  2383  2278  2427
1401  1752  2132  1907   x     x 
2837  2637  2795  2616  2678  2344
    P11 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,19Final
2Edwin Egbäck -02Stocksäters IF10,09Final
3Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,59Final

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -0,4  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,23Final
2Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF9,79Final
3Sebastian Johansson -02Stocksäters IF10,21Final
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF10,87

    P11 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,04
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,11
3Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF9,64
4Edwin Egbäck -02Stocksäters IF9,86
5Sebastian Johansson -02Stocksäters IF10,22
6Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF10,98

    P11 600 M      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF2.00,73
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro2.00,76
3Edwin Egbäck -02Stocksäters IF2.24,86

    P11 HÖJD      
1Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF1,00
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF0,90


Viktor Sjökvist
Rasmus Rågstad
80  85  90  95  100 110
xo  xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,26
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,19
3Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF4,03
4Ryan Malmgren -03Stocksäters IF3,55
5Edwin Egbäck -02Stocksäters IF3,30
6Rasmus Rågstad -02Stocksäters IF2,67

Karl-William Einarsson
Rasmus Rågstad
Edwin Egbäck
Karl Ekshagen
Jonathan Johnsson
Ryan Malmgren
 397 +0,7   401 -0,9   393 -1,6   393 +0,0   419 +0,0   409 +0,0
 267 -0,3   244 +0,0   225 +0,2   248 -0,1   263 -0,5     x -0,7
 316 +0,0     x +0,0   304 +0,0   330 +1,0     x +0,0     x -1,9
 367 +0,0   379 +0,0   389 -0,3   403 +0,3   396 +0,0   378 -2,0
 402 +0,0   415 -1,4   419 +0,0   426 +0,1   393 -1,8   404 -0,8
 348 -0,6   316 -0,1   334 +0,0     x +1,4     x -0,7   355 -2,1
    P11 KULA 2,0      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF7,61
2Sebastian Johansson -02Stocksäters IF7,00
3Ryan Malmgren -03Stocksäters IF6,59

Karl-William Einarsson
Sebastian Johansson
Ryan Malmgren
 761   x     695   652   752   752
 602   565   679   665   700   662
 659   646   578   548   520   608
    P11 SPJUT 400      
1Ryan Malmgren -03Stocksäters IF18,20
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF14,98
3Emil Strand -02KFUM Örebro14,74

Viktor Sjökvist
Ryan Malmgren
Emil Strand
1260  1263   582   599  1498  1420
1518  1447  1488  1470  1545  1820
1396  1293   x    1467  1407  1474
    F15 100 M    Vind 0,0  
1Elin Domberg -98KFUM Örebro13,86
2Ella Hedborg -99KFUM Örebro13,96
3Wilma Toivola -98Glanshammars IF14,32
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF14,51
5Hanna Otterhed -99KFUM Örebro14,89

    F15 80 M HÄCK    Vind -0,5  
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF13,40

    F15 STAV      
1Elin Domberg -98KFUM Örebro3,15


Elin Domberg
281 291 301 315 328
o   o   xo  xxo xxx
    F15 LÄNGD      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5,08
2Elin Domberg -98KFUM Örebro4,72
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,41
4Wilma Toivola -98Glanshammars IF4,38
5Emma Ehnberg -98KFUM Örebro3,84

Josefine Larsson
Elin Domberg
Sabina Forsberg
Emma Ehnberg
Wilma Toivola
 436 +0,0   425 +0,0     x +0,0     x +0,0   441 +0,8   437 +0,0
 458 +0,0   449 +0,0   472 +0,3     x +0,0     x +0,0   454 +0,0
 500 +0,0   508 +0,0   495 +0,0   486 +0,1   494 +0,0     x +1,6
   x +0,0   373 +0,0   364 +0,0   384 +0,5   381 +0,0     x +0,2
 413 +0,0   434 +0,3   438 +0,0   431 +0,0   436 +1,3   433 +1,0
    F15 KULA 3,0      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10,49
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,76
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro7,28

Hanna Otterhed
Eunice Nilsson
Sabina Forsberg
 576   631   631   607   572   728
 972   976   x     x     x     944
 x    1024  1030  1049   993  1049
    F15 SPJUT 400      
1Wilma Toivola -98Glanshammars IF29,74
2Eunice Nilsson -98KFUM Örebro25,20
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF24,49

Wilma Toivola
Eunice Nilsson
Sabina Forsberg
2781  2898  2842  2826  2932  2974
2154  2042  2249  2068   x    2520
 x     x    2002  2153  2449  2296
    F13 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,93Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,22Final
3Hanna Strandahl -00KFUM Örebro11,72
4Sofia Carlberg -01Stocksäters IF11,74
5Amira Musa -01KFUM Örebro13,64

    F13 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,08Final
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF11,59
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro11,81
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro11,97
5Linnea Holm -01KFUM Örebro13,23

    F13 80 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF11,14Final
2Hanna Säfström -00KFUM Örebro11,46Final
3Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro11,52Final
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro11,86
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro12,06

    F13 80 M  FINAL  Vind -0,9  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro11,14
2Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,34
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,45
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF11,51
5Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro11,57
6Hanna Säfström -00KFUM Örebro11,63

    F13 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF1.40,41

    F13 60 M HÄCK    Vind -1,3  
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro10,17
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro10,96
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro11,74
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro13,31
5Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro13,99

    F13 HÖJD      
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,45
2Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,45
3Clara Larsson -01KFUM Örebro1,14


Ingrid Holmquist
Ebba Löfholm
Clara Larsson
109 114 119 124 129 133 137 141 145 148
-   -   -   o   o   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxx
o   xo  xxx
    F13 STAV      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2,91
2Amanda Bollmann -00KFUM Örebro2,21
3Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro2,11


Jennifer Söderberg
Ebba Blomstrand
Amanda Bollmann
181 191 201 211 221 231 261 271 281 291 301
o   o   xo  xo  xxx
                        o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro4,91
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,75
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,68
4Isabella Bornälv -00KFUM Örebro4,63
5Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,50
6Hanna Säfström -00KFUM Örebro4,50
7Hanna Strandahl -00KFUM Örebro4,40
8Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,16
9Moa Eklundh -01KFUM Örebro4,01
10Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro3,73
11Clara Larsson -01KFUM Örebro3,45
12Emelina Fransson -01KFUM Örebro3,43
13Amira Musa -01KFUM Örebro3,13

Emelina Fransson
Esther Sandén Alin
Isabella Bornälv
Sara Bergenbrant
Clara Larsson
Hanna Säfström
Emily Capobianco
Ingrid Holmquist
Hanna Strandahl
Amira Musa
Therese Knutsson
Moa Eklundh
Sofia Carlberg
   x +0,0   343 +1,4   333 +0,0
 442 +0,3   447 +0,2   447 +0,0   454 +0,0   466 +1,4   468 +1,2
 463 +0,6     x +0,2   425 +0,0   397 +2,0     x +0,2     x +0,5
   x +0,3   373 +0,0     x +0,6
 341 +0,2   345 +0,0     x +0,0
 450 +0,0   421 +0,5   411 +0,2   420 +0,9   440 +0,4   442 +1,6
 444 +1,1   450 +0,0   437 +0,3   434 +0,6   445 +0,0   439 +1,3
 476 +0,0   467 +0,5   454 +0,0   468 +0,1   306 +2,0   491 +0,5
 424 +0,0   418 +0,3   426 +0,0   424 +0,0   440 +0,9   429 -0,1
 312 +0,0   305 +0,1   313 +0,0
   x +0,0   475 +1,0   463 +0,0     x +0,8   473 +1,3   235 +0,0
 401 +0,0   377 +0,0   389 +0,0
 406 +0,0   402 +0,4   393 -0,3   416 +0,3   410 +1,3   400 +0,0
    F13 KULA 2,0      
1Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,51
2Amanda Bollmann -00KFUM Örebro10,42
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,08
4Moa Jansson -01KFUM Örebro8,85
5Linnea Holm -01KFUM Örebro6,86
6Clara Larsson -01KFUM Örebro6,49

Linnéa Bodin
Clara Larsson
Amanda Bollmann
Linnea Holm
Alice Nilsson
Moa Jansson
1008   910   x     975   955   942
 649   635   636   640   608   576
1040   -    1013  1042   905   937
 615   686   604   660   666   642
1051   936   x     982   x     x 
 852   885   848   826   828   831
    F13 SPJUT 400      
1Alice Nilsson -00KFUM Örebro23,62
2Elsa Karlsson -00KFUM Örebro22,51
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro20,62
4Amanda Bollmann -00KFUM Örebro15,77

Amanda Bollmann
Linnéa Bodin
Alice Nilsson
Elsa Karlsson
1543  1459  1577   x    1451  1546
1992  1965  2025  1777   x    2062
2313  2362  2153  2233   x    2033
2197   x    2251   x    2131  2250
    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,10Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,46Final
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,81Final
4Emma Johansson -02Stocksäters IF10,05
5Hanna Knutsson -02Glanshammars IF10,33

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,2  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,14Final
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,21Final
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,88Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF10,17
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro10,17
6Lisa Ljung -02Glanshammars IF10,84

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,11
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,22
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro9,32
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,56
5Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,74
6Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,86

    F11 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.50,67
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro1.58,40
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.13,49
4Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF2.20,66
5Emma Johansson -02Stocksäters IF2.22,34
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF2.25,58
7Helena Kuksa -02Stocksäters IF2.29,37

    F11 HÖJD      
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,22
2=Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,05
2=Helena Kuksa -02Stocksäters IF1,05
4Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF1,00


Myra Eriksson
Ida Pettersson
Helena Kuksa
Tyra Nordlander
90  95  100 105 110 114 118 122 126
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
xo  xo  xxo xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,23
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,08
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,02
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro3,97
5Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,88
6Emma Johansson -02Stocksäters IF3,52
7Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,36
8Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro3,14
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,14
10Helena Kuksa -02Stocksäters IF3,14
11Hanna Knutsson -02Glanshammars IF3,11
12Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF2,93
13Maja Persson -02Stocksäters IF2,83

Klara Frih
Myra Eriksson
Lisa Ljung
Hanna Knutsson
Maja Persson
Helena Kuksa
Clara Bernhult
Jennifer Axelsson
Johanna Sedström
Ida Pettersson
Tuva Tranderyd
Emma Johansson
Tyra Nordlander
 423 +0,0   411 +0,0   419 -0,1   408 +0,0   419 +0,0   389 +0,0
 314 +1,1   277 +0,0   303 +0,0
 316 +0,0   317 +0,0   312 +0,0   316 +0,0   323 +0,3   336 +2,0
 311 +0,4   305 +0,0   294 +0,9
 271 +0,3   266 +0,0   283 +0,0
 314 +0,0   292 -0,3   287 +0,0
 381 +0,0   380 +0,0   388 -0,9   352 +0,0   383 +0,0   361 +0,0
 391 +0,0   402 +0,0   392 +0,0   385 +0,0   390 +0,1   402 +0,2
 398 +0,0   404 +0,0   408 +0,0   408 -0,3   390 +0,4   396 +0,0
 384 +0,2   386 +0,0   397 +0,0   379 +0,0   364 +0,0   384 +1,4
 294 +0,0   313 +0,0   314 -0,3   302 +0,0   296 +0,4   306 +0,0
 335 +0,0   330 +0,4   319 +0,0   352 +0,0   342 +0,0   280 +0,0
 290 +0,0   293 +0,0   285 +0,0
    F11 KULA 2,0      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF7,88
2Emma Johansson -02Stocksäters IF7,52
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro7,38
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro7,12
5Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,52
6Alva Nilsson -04KFUM Örebro6,04

Alva Nilsson
Emma Johansson
Sanna Pernerdal
Maja Nilsson
Ida Pettersson
Johanna Sedström
 604   529   539   578   x     534
 695   752   630   700   655   680
 518   738   595   712   700   618
 554   519   521   652   568   590
 660   621   681   663   678   712
 782   788   741   729   702   770
    F11 SPJUT 400      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF16,41
2Emma Johansson -02Stocksäters IF16,37
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro16,01
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF14,90
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro12,12
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro11,06
7Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF8,25
8Maja Persson -02Stocksäters IF5,98

Tyra Nordlander
Alva Nilsson
Johanna Sedström
Emma Johansson
Maja Nilsson
Maja Persson
Clara Bernhult
Klara Frih
 707   722   680   825   799   773
1063   899  1135  1212  1122   x 
1139  1268  1346  1341  1490  1485
1478  1637  1223  1427  1299  1508
 883   779  1106  1020   439   830
 473   578   489   598   512   568
1181  1601  1414  1444  1177  1418
1328  1563  1603  1641  1266  1560

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram