Resultat Vinterspelen 15 dec 2007

  Glanshammars IF arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.38
2Daniel Andersson -91Istrums SK7.50
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF7.95

    MÄN 200 M  HEAT 1  
1Bengt Jansson -61IF Start27.98
2Sören Forsberg -63IF Start28.13

    MÄN 200 M  HEAT 2  
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF25.82
2Johan Björk -91Istrums SK26.71
3Albin Ekberg -94Istrums SK26.88

    MÄN 200 M  HEAT 3  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF23.82
2Daniel Andersson -91Istrums SK24.40
3Albin Olausson -92Åsbro GoIF25.77

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF23.82
2Daniel Andersson -91Istrums SK24.40
3Albin Olausson -92Åsbro GoIF25.77
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF25.82
5Johan Björk -91Istrums SK26.71
6Albin Ekberg -94Istrums SK26.88
7Bengt Jansson -61IF Start27.98
8Sören Forsberg -63IF Start28.13

    MÄN 2000 M    
1Jakob Olars -84Kumla SF6.00,75
2Patrik Persson -83Kumla SF6.02,73
3Albin Olausson -92Åsbro GoIF6.10,74
4Lars Drageryd -89KFUM Örebro6.15,56
5Tommy Guldstrand -86KFUM Örebro6.32,40
6Anders Nyfelt -67Hässelby SK6.53,79
7Alexander Bilock -91Glanshammars IF6.53,80
8Mikael Bilock -66Glanshammars IF7.20,97
9Martin Larsson -71Huddinge AIS7.29,53

    MÄN HÖJD    
1Petter Billinger -91KFUM Örebro1.80
2Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.66
3Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.63
4Tobias Andersson -91Istrums SK1.55
4Johan Björk -91Istrums SK1.55
6Jerker Porat -78KFUM Örebro1.50

    MÄN LÄNGD    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6.47
2Johan Björk -91Istrums SK4.97
3Tobias Andersson -91Istrums SK4.71

Tobias Andersson
Hugo Jansson
Johan Björk
471  455   x   463  447   x 
618   x   647  607   -    x 
479  414  465  447  434  497
    MÄN KULA    
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF14.02
2Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.46
3Peter Hagström -63Istrums SK10.19

    P15 60 M    
1Albin Ekberg -94Istrums SK8.13
2Kristian Hjertén -93Istrums SK8.26
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF8.70

    P15 800 M    
1Kristian Hjertén -93Istrums SK2.47,56
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF2.47,72

    P15 LÄNGD    
1Kristian Hjertén -93Istrums SK5.13
2Albin Ekberg -94Istrums SK4.31
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF4.22

Kristian Hjertén
Albin Ekberg
Jacob Rhan
495  513  496  450   -    - 
402  411  431  412   -    x 
391  408  396  388  404  422
    P15 KULA 4,0    
1Theodor Thor -93KFUM Örebro9.33

    P13 60 M  HEAT 1  
1Adam Filmby -95Glanshammars IF8.69Final
2Anton Johansson -96KFUM Örebro8.79Final
3Fredrik Adamsson -96Frövi IK9.24Final
4Jens Roslund -96Mosjö FK9.46
5Tobias Hagström -96Istrums SK9.73
6Olle Ahlsson -96Mosjö FK10.35

    P13 60 M  HEAT 2  
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro8.59Final
2Philip Granath -96Mosjö FK8.85Final
3Felix Andersson -95Stocksäters IF8.97Final
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.06Final
5Niklas Westerberg -96Stocksäters IF9.24Final
6Oscar Öholm -95KFUM Örebro9.79
7Philip Capobianco -96KFUM Örebro10.48

    P13 60 M  FINAL  
1Adam Filmby -95Glanshammars IF8.76
2Anton Johansson -96KFUM Örebro8.92
3Philip Granath -96Mosjö FK8.94
4Felix Andersson -95Stocksäters IF9.15
5Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.18
6Fredrik Adamsson -96Frövi IK9.36
-Henrik Hultgren -95KFUM Örebroej start
-Niklas Westerberg -96Stocksäters IFej start

    P13 600 M    
1Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.52,54
2Jesper Wismar -95Karlskoga FIF1.53,11
3Carl Valjus -96Glanshammars IF1.58,08
4William Fransson -96KFUM Örebro2.02,07
5Oscar Öholm -95KFUM Örebro2.03,40
6Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro2.03,67

    P13 HÖJD    
1Albin Lager -96KFUM Örebro1.42
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.39
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.36
4Daniel Rickardsson -95Götlunda IF1.30
5Philip Granath -96Mosjö FK1.25
5Niklas Westerberg -96Stocksäters IF1.25
7Jesper Wismar -95Karlskoga FIF1.25
8Philip Capobianco -96KFUM Örebro1.20
9Olle Ahlsson -96Mosjö FK1.15
10Benjamin Danbrant -96Glanshammars IF0.95

    P13 LÄNGD ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.41
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK4.39
3Philip Granath -96Mosjö FK4.38
4Anton Johansson -96KFUM Örebro4.22
5William Bergenarp -96Glanshammars IF4.09
6Fredrik Adamsson -96Frövi IK4.02
7Felix Andersson -95Stocksäters IF3.99
8Jens Roslund -96Mosjö FK3.89
9Jesper Wismar -95Karlskoga FIF3.89
10Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro3.88
11Niklas Westerberg -96Stocksäters IF3.88
12Linus Forskil -95Götlunda IF3.75
13Philip Capobianco -96KFUM Örebro3.59
14William Fransson -96KFUM Örebro3.18
15Sebastian Fridell -95Götlunda IF2.74

Philip Capobianco
Sebastian Fridell
Jesper Frykholm
Anton Johansson
Jesper Wismar
Linus Forskil
Fredrik Adamsson
William Fransson
Niklas Westerberg
Felix Andersson
Jens Roslund
William Bergenarp
Philip Granath
Carl-Johan Renberg
Hampus Edqvist
355  359  347   -    -    - 
274  274  269   -    -    - 
441  420  435  434   -   422
420  405  408  377  412  422
365  377  389   -    -    - 
371   x   375   -    -    - 
395  360  398  402  376  365
310  318  302   -    -    - 
388  355  372   -    -    - 
399  379  391  370  372  372
380  389  353   -    -    - 
171  395  409  396  391  376
424  430  407  409  426  438
388  384  373   -    -    - 
421  411  418  411  434  439
    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro8.748.52
2Anton Johansson -96KFUM Örebro8.748.39
3Pontus Nilsson -95Götlunda IF8.61
4Hampus Edqvist -96Mosjö FK8.35
5Linus Forskil -95Götlunda IF8.15
6Didrik Thor -96Mosjö FK7.61
7Philip Granath -96Mosjö FK7.56
8Olle Ahlsson -96Mosjö FK7.53
9Tobias Hagström -96Istrums SK7.32
10Anton Persson -95Stocksäters IF7.21
11Oscar Öholm -95KFUM Örebro7.18
12Fredrik Adamsson -96Frövi IK6.99
13Felix Andersson -95Stocksäters IF6.23
14Philip Capobianco -96KFUM Örebro6.23
15Jesper Frykholm -96Glanshammars IF6.19
16Jens Roslund -96Mosjö FK5.85
17Sebastian Fridell -95Götlunda IF5.22

    P11 60 M  HEAT 1  
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK9.63Final
2Oscar Ronquist -97Glanshammars IF9.84Final
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.92Final
4Jonathan Karlsson -97Frövi IK9.97Final
5Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF10.14
6Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF10.52
7Filip Gunnarsson -98KFUM Örebro12.91
-Calle Berg -98Frövi IKej start

    P11 60 M  HEAT 2  
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.83Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.24Final
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.78Final
4Albin Hård -98Karlskoga FIF9.97Final
5Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF10.07
6Andreas Fuhr -98KFUM Örebro10.27
7Linus Lindkvist -97Wedevågs IF10.53
8William Lannhard -98Stocksäters IF11.62

    P11 60 M  FINAL  
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8.94
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.17
3Kristoffer Andersson -97Frövi IK9.50
4Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.68
5Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.74
6Jonathan Karlsson -97Frövi IK9.92
7Oscar Ronquist -97Glanshammars IF10.03
8Albin Hård -98Karlskoga FIF10.14

    P11 600 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.58,84
2Hampus Gustafsson -97Frövi IK2.07,55
3Oskar Deubler -97Glanshammars IF2.12,44
4Jonathan Karlsson -97Frövi IK2.14,18
5Albin Hård -98Karlskoga FIF2.14,63
6Erik Deubler -97Glanshammars IF2.16,25
7Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.17,45
8Gustaf Montin -98KFUM Örebro2.19,66

    P11 HÖJD    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.25
2Kristoffer Andersson -97Frövi IK1.19
3Hampus Gustafsson -97Frövi IK1.10
4Gustaf Montin -98KFUM Örebro1.05
5Albin Hård -98Karlskoga FIF1.05
6Oskar Deubler -97Glanshammars IF1.05
7Oscar Ronquist -97Glanshammars IF1.00
8Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF0.95

    P11 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.18
2Kristoffer Andersson -97Frövi IK4.09
3Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn3.92
4Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF3.70
5Gustaf Montin -98KFUM Örebro3.50
6Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.33
7Jonathan Karlsson -97Frövi IK3.31
8Oscar Ronquist -97Glanshammars IF3.28
9Andreas Fuhr -98KFUM Örebro3.25
10Viktor Närkeby -98Kvismaredalens IF3.22
11Anton Öunapuu -98KFUM Örebro3.22
12Linus Lindkvist -97Wedevågs IF3.13
13Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3.11
14Erik Deubler -97Glanshammars IF3.03
15Oskar Deubler -97Glanshammars IF2.80
16Pelle Mälman -98Glanshammars IF2.58
17Filip Gunnarsson -98KFUM Örebro2.44
18William Lannhard -98Stocksäters IF2.43

Kristoffer Andersson
Pontus Grandelius
Mateusz Ostrowski
Filip Gunnarsson
Viktor Närkeby
Oscar Ronquist
Linus Lindkvist
Oskar Deubler
Erik Deubler
Oscar Jansson
Anton Öunapuu
Andreas Fuhr
William Gunnarsson
Jonathan Karlsson
William Lannhard
Gustaf Montin
Pelle Mälman
Adrian Bergenarp
409  374  363  392  394  373
333  328  325  324  324  310
311  306  301   -    -    - 
244  228   x    -    -    - 
320  316  322   -    -    - 
328  300  218  302  302  316
313  308  283   -    -    - 
278  280  280   -    -    - 
303  270  290   -    -    - 
370  392  338  361  374  346
322  293  293   -    -    - 
325  312  310   -    -    - 
418  401  418  330  415  416
331  320  325  311  292   x 
243  238   x    -    -    - 
320  332  350  348  347  334
253   x   258   -    -    - 
351  361  370   x   347  356
    P11 KULA 2,0    
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8.34
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro7.54
3Hampus Gustafsson -97Frövi IK6.58
4Pelle Mälman -98Glanshammars IF6.21
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF5.48
6Andreas Fuhr -98KFUM Örebro5.40
7William Lannhard -98Stocksäters IF5.10
8Filip Gunnarsson -98KFUM Örebro4.52

    P9 60 M  HEAT 1  
1Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.84Final
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10.97Final
3Samuel Andersson -99IFK Nora10.98
4Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro11.24
5Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF11.57
6Joseph Isaacson -99KFUM Örebro11.82

    P9 60 M  HEAT 2  
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.41Final
2Jack Saari -99Frövi IK10.86Final
3Erik Wirén -99KFUM Örebro10.91Final
4Malcolm Öholm -99Stocksäters IF11.42
5Elias Godlund -99Fjugesta IF11.63
6Melker Karlsson -01Östra Almby11.68

    P9 60 M  HEAT 3  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.06Final
2Robin Edqvist -99Mosjö FK10.75Final
3Simon Lindholm -99KFUM Örebro10.96Final
4Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF11.01
5Benamin Brolin -99KFUM Örebro11.12
6Anton Rosengren -99KFUM Örebro11.89

    P9 60 M  FINAL  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro10.12
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro10.28
3Edvin Sandén -99Stocksäters IF10.64
4Jack Saari -99Frövi IK10.85
5Robin Edqvist -99Mosjö FK10.95
6Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10.98
7Erik Wirén -99KFUM Örebro11.28
8Simon Lindholm -99KFUM Örebro11.35

    P9 400 M    
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.21,90
2Simon Lindholm -99KFUM Örebro1.24,12
3Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.24,72
4Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro1.25,13
5Ludvig Renberg -99KFUM Örebro1.25,74
6Erik Wirén -99KFUM Örebro1.27,93
7Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF1.31,89
8Benamin Brolin -99KFUM Örebro1.33,57
9Melker Karlsson -01Östra Almby1.33,59

    P9 LÄNGD ZON    
1Jonathan Granath -00Mosjö FK3.22
2Robin Edqvist -99Mosjö FK3.21
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.21
4Jack Karlsson -99KFUM Örebro3.20
5Jack Saari -99Frövi IK3.12
6Simon Lindholm -99KFUM Örebro3.08
7Samuel Andersson -99IFK Nora2.93
8Erik Wirén -99KFUM Örebro2.82
9Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.80
10Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF2.72
11Edvin Sandén-99Stocksäters IF2.71
12Johan Axling -99KFUM Örebro2.68
13Malcolm Öholm -99Stocksäters IF2.59
14Anton Rosengren -99KFUM Örebro2.53
15Melker Karlsson -01Östra Almby2.51
16Benamin Brolin -99KFUM Örebro2.47
17Joseph Isaacson -99KFUM Örebro2.25
18Elias Godlund -99Fjugesta IF2.18

Melker Karlsson
Jack Karlsson
Anton Rosengren
Johan Axling
Erik Wirén
Samuel Andersson
Joseph Isaacson
Elias Godlund
Benamin Brolin
Malcolm Öholm
Jack Saari
Fredrik Lannhard
Ludvig Renberg
Daniel Gustavsson
Jonathan Granath
Simon Lindholm
Robin Edqvist
Edvin Sandén-99
238  230  251   -    -    - 
271  282  280  293  295  320
239  253  248   -    -    - 
268  241  258   -    -    - 
251  264  282  277  277  267
280  276  282  275  220  293
225  216  219   -    -    - 
 x   218  218   -    -    - 
247  196   x    -    -    - 
259  257  250   -    -    - 
264  295   x   306  312  299
230  252  272   -    -    - 
 x   301  307  321  316  318
279  252  280   -    -    - 
288  291  310  280   x   322
301  290  286  272  307  308
321  306  320  303  308  301
203  251  271   -    -    - 
    P9 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK6.21
2Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF5.92
3Simon Lindholm -99KFUM Örebro5.86
4Jack Saari -99Frövi IK5.34
5Ludvig Renberg -99KFUM Örebro4.92
6Malcolm Öholm -99Stocksäters IF4.81
7Elias Godlund -99Fjugesta IF4.79
8Johan Axling -99KFUM Örebro4.74
9Jack Karlsson -99KFUM Örebro4.26
10Anton Rosengren -99KFUM Örebro4.26
11Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro3.67
12Melker Karlsson -01Östra Almby2.96

    KVINNOR 60 M  HEAT 1  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.59Final
2Sofie Lundberg -86Glanshammars IF8.33Final
3Helena Karlsson -92IFK Nora8.46Final
4Sandra Wagner -92KFUM Örebro8.49Final
5Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF8.68

    KVINNOR 60 M  HEAT 2  
1Ulrika Nyhlén -93Mölndals AIK8.06Final
2Emma Johansson -90KFUM Örebro8.18Final
3Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro8.50Final
4Anneli Hulldin -73Glanshammars IF8.62Final
5Malin Lignell -92Stocksäters IF8.71

    KVINNOR 60 M  FINAL  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.58
2Ulrika Nyhlén -93Mölndals AIK7.96
3Emma Johansson -90KFUM Örebro8.12
4Sofie Lundberg -86Glanshammars IF8.19
5Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro8.57
6Helena Karlsson -92IFK Nora8.60
7Anneli Hulldin -73Glanshammars IF8.65
8Sandra Wagner -92KFUM Örebro8.81

    KVINNOR 200 M    
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro27.19
2Helena Karlsson -92IFK Nora27.34
3Catarina Hillblom -66Uppsala LK33.90

    KVINNOR 2000 M    
1Linda Ström -77Hässelby SK6.42,84
2Pernilla Eriksson -90Hällefors LK6.58,33
3Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK8.12,49
4Rebecca Nilsson -91IFK Nora8.22,25
5Catarina Hillblom -66Uppsala LK8.27,06
6Sandra Eriksson -90Glanshammars IF8.36,98
7Sandra Borgström -90Glanshammars IF9.15,51

    KVINNOR KULA    
1Johanna Kroon -90KFUM Örebro8.56
2Malin Lignell -92Stocksäters IF7.74
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF7.70

    F15 60 M  HEAT 1  
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro8.59Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.62Final
3Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.69Final
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI8.90
5Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK9.07
6Jessica Nilsson -94Fjugesta IF9.31
7Josefine Hagström -93Istrums SK9.34
8Matilda Wahl -94KFUM Örebro9.67

    F15 60 M  HEAT 2  
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.36Final
2Mathilda Fredh -93Tibro AIK FIK8.66Final
3Denise Sandell -94Wedevågs IF8.69Final
4Hanna Nilsson -93KFUM Örebro8.78Final
5Emma Ophus -94Istrums SK8.82Final
6Julia Hammarberg -94KFUM Örebro8.89
7Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.62
8Vega Schortz -94KFUM Örebro10.25

    F15 60 M  FINAL  
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.32
2Hanna Nilsson -93KFUM Örebro8.56
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro8.58
4Mathilda Fredh -93Tibro AIK FIK8.61
5Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.65
6Denise Sandell -94Wedevågs IF8.73
7Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.82
8Emma Ophus -94Istrums SK8.87

    F15 800 M    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK2.41,47
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.41,78
-Ewa Wahlberg -55Uppsala LK2.49,32utom tävl

    F15 HÖJD    
1Petra Levtshuk -94Mosjö FK1.48
2Julia Gustafsson -94Frövi IK1.40
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.40
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.35
5Rebecca Andersson -93IFK Nora1.35
6Anna Birgersson -94Karlskoga FIF1.30
6Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.30
8Emma Ophus -94Istrums SK1.25
9Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK1.25

    F15 LÄNGD    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF4.82
2Rebecca Andersson -93IFK Nora4.60
3Julia Gustafsson -94Frövi IK4.50
4Anna Birgersson -94Karlskoga FIF4.41
5Sandra Larsson -94Ludvika FFI4.37
6Mathilda Fredh -93Tibro AIK FIK4.26
7Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF4.18
8Josefine Hagström -93Istrums SK4.04
9Julia Hammarberg -94KFUM Örebro3.99
10Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro3.98
11Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK3.94
12Malin Linder -94IFK Kristinehamn3.75
13Vega Schortz -94KFUM Örebro3.72
14Matilda Wahl -94KFUM Örebro3.48
15Emma Ophus -94Istrums SK3.30

Alexandra Johansson
Anna Birgersson
Denise Sandell
Sandra Larsson
Rebecca Andersson
Vega Schortz
Emma Ophus
Malin Linder
Julia Gustafsson
Josefine Hagström
Mathilda Fredh
Julia Hammarberg
Matilda Wahl
Angelica Gelfgren
Sara Kristersson
418  411   x   413   x    x 
 x   420  376   x   441  437
482   x   456  444  465   x 
437   x   427  410  398  423
424   x   460   x    x    x 
372   x    x    -    -    - 
330  320  313   -    -    - 
 x   375   x    -    -    - 
423   x    -   400  439  450
400  401  404  403  383  374
412  418  423  412  414  426
 x   399   x    -    -    - 
315  327  348   -    -    - 
 x   398  387   -    -    - 
384  370  394   -    -    - 
    F15 KULA 3,0    
1Ida Sörén -93IFK Arboga11.07
2Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.73
3Erica Glimsholt -94IFK Arboga9.69
4Julia Gustafsson -94Frövi IK9.36
5Josefine Hagström -93Istrums SK9.19
6Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.18
7Malin Gillman -94Stocksäters IF8.67
8Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro7.98
9Malin Linder -94IFK Kristinehamn7.88
10Johanna Pettersson -94KFUM Örebro7.79
11Sara Kristersson -94Tibro AIK FIK6.88
12Anja Bröyn -94Wedevågs IF6.48

    F13 60 M  HEAT 1  
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.56Final
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8.95Final
3Julia Nygård -96IFK Nora9.37
4Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn9.48
5Alicia Skagerström -95Frövi IK9.92
6Emma Skålberg -96Stocksäters IF10.01
7Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF10.09
8Sofia Mälman -96Glanshammars IF11.57

    F13 60 M  HEAT 2  
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF8.38Final
2Clara Bideby -95Glanshammars IF8.87Final
3Emma Karlsson -95Frövi IK9.21Final
4Emely Zachariasén -96IFK Kristinehamn9.21
5Lovisa Stenberg -96Istrums SK9.46
6Emma Ronquist -95Glanshammars IF10.16
7Frida Pettersson -96Stocksäters IF10.59
-Malaika Mokede -96KFUM Örebroej start

    F13 60 M  HEAT 3  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.87Final
2Julia Ortheden -95KFUM Örebro9.03Final
3Signe Flygare -96Glanshammars IF9.15Final
4Josefine Saari -95Frövi IK10.22
5Nathalie Waara Sääf -96Karlskoga FIF10.35
6Moa Nyqvist -96Frövi IK10.53
-Kayla Mokede -95KFUM Örebroej start

    F13 60 M  FINAL  
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF8.43
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.64
3Clara Bideby -95Glanshammars IF8.77
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.86
5Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8.98
6Julia Ortheden -95KFUM Örebro9.09
7Signe Flygare -96Glanshammars IF9.18
8Emma Karlsson -95Frövi IK9.29

    F13 600 M    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF1.52,29
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.52,66
3Julia Nygård -96IFK Nora1.56,78
4Emma Krantz -96KFUM Örebro1.57,89
5Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.07,10
-Ewa Wahlberg -55Uppsala LK1.58,84utom tävl
-Catarina Hillblom -66Uppsala LK2.04,92utom tävl

    F13 HÖJD    
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF1.43
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.36
3Clara Bideby -95Glanshammars IF1.36
4Kayla Mokede -95KFUM Örebro1.33
5Emma Karlsson -95Frövi IK1.33
6Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.33
7Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.33
8Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn1.25
9Emma Skålberg -96Stocksäters IF1.25
10Emely Zachariasén -96IFK Kristinehamn1.25
11Moa Nyqvist -96Frövi IK1.20
12Alicia Skagerström -95Frövi IK1.15
13Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF1.15
13Emma Krantz -96KFUM Örebro1.15
14Malaika Mokede -96KFUM Örebro1.15
15Fredrika Palmqvist -96Istrums SK1.10

    F13 LÄNGD ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn4.83
2Linnea Hård -96Karlskoga FIF4.70
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.51
4Julia Ortheden -95KFUM Örebro4.43
5Julia Nygård -96IFK Nora4.21
6Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn4.14
7Emely Zachariasén -96IFK Kristinehamn4.12
8Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.05
9Kayla Mokede -95KFUM Örebro3.91
10Ida Seger -95KFUM Örebro3.87
11Emma Karlsson -95Frövi IK3.86
12Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro3.71
13Elin Sjödahl -95KFUM Örebro3.65
14Josefin Hoonk -95Götlunda IF3.61
15Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.56
16Emma Ronquist -95Glanshammars IF3.50
17Alicia Skagerström -95Frövi IK3.47
18Lovisa Stenberg -96Istrums SK3.38
19Emma Skålberg -96Stocksäters IF3.29
20Josefine Saari -95Frövi IK3.25
21Moa Nyqvist -96Frövi IK3.12
22Fredrika Palmqvist -96Istrums SK3.10
23Elenor Erdinc -96KFUM Örebro3.09
24Fredrika Eriksson Corp -96Stocksäters IF3.07
25Malaika Mokede -96KFUM Örebro3.04
26Nathalie Waara Sääf -96Karlskoga FIF2.79
27Frida Pettersson -96Stocksäters IF2.76

Linnea Hård
Kayla Mokede
Emma Karlsson
Josefine Saari
Elenor Erdinc
Malaika Mokede
Julia Nygård
Frida Pettersson
Emely Zachariasén
Jenny Nilsson
Lovisa Frykholm
Linn Skånberg-Hellström
Alicia Skagerström
Sofie Karlsson
Emma Skålberg
Julia Ortheden
Ida Seger
Fredrika Palmqvist
Fredrika Eriksson Corp
Nathalie Waara Sääf
Josefin Hoonk
Elvira Richardsson
Moa Nyqvist
Emma Ronquist
Elin Sjödahl
Lovisa Stenberg
Johanna Elfving
470  450  307  252  327  457
391  355  375   -    -    - 
373  386  383   -    -    - 
325  321   x    -    -    - 
309  305  304   -    -    - 
304  276  277   -    -    - 
 x   421   -    x   406  397
276  262  252   -    -    - 
397  392  393  395  412  410
356  337  348   -    -    - 
446  437  444  435  439  451
371  348  336   -    -    - 
346  347  318   -    -    - 
387  394  400  406  414  401
329  327  324   -    -    - 
443  435  433  424  429  442
387   x   384   -    -    - 
293  310  283   -    -    - 
307  260  191   -    -    - 
270  279  279   -    -    - 
246  354  361   -    -    - 
457  471  442  463  482  483
294  312   x    -    -    - 
350  344  339   -    -    - 
365  356   x    -    -    - 
298  332  338   -    -    - 
 x   399  405  401  393  405
    F13 KULA 2,0    
1Julia Ortheden -95KFUM Örebro11.35
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.37
3Julia Nygård -96IFK Nora9.15
4Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro9.08
5Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8.95
6Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF8.31
7Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.14
8Sofie Karlsson -96IFK Kristinehamn8.03
9Josefin Hoonk -95Götlunda IF7.75
10Elvira Lindén -96IFK Nora7.41
11Frida Pettersson -96Stocksäters IF7.37
12Emely Zachariasén -96IFK Kristinehamn7.17
13Malaika Mokede -96KFUM Örebro6.26
14Josefine Saari -95Frövi IK6.24
15Elenor Erdinc -96KFUM Örebro6.23
16Kayla Mokede -95KFUM Örebro5.93
17Sofia Mälman -96Glanshammars IF5.74

    F11 60 M  HEAT 1  
1Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro9.43Final
2Rebecca Björkholm -97KFUM Örebro9.80Final
3Fanny Karlsson -97IFK Kristinehamn10.03
4Emilia Andersson -98Stocksäters IF10.07
5Ida Skoglund -97Frövi IK10.24
6Maja Hård -98Karlskoga FIF10.25
7Hanna Öholm -97KFUM Örebro10.62
8Victoria Westin -97Stocksäters IF12.60

    F11 60 M  HEAT 2  
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.24Final
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro9.59Final
3Johanna Grahn -97Kvismaredalens IF10.00
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.10
5Grete Wahl -98KFUM Örebro10.20
6Louise Berghem -97Istrums SK10.35
7Josefine Larsson -98Glanshammars IF10.49
8Tova Hedström-Nilsson -97Glanshammars IF11.40

    F11 60 M  HEAT 3  
1Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.80Final
2Hanna Karlsson -97KFUM Örebro9.86Final
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.96
4Moa Karlsson -97IFK Kristinehamn10.11
5Elin Domberg -98KFUM Örebro10.54
6Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.74
7Linnea Skålberg -98Stocksäters IF10.89
8Nchilija Mokede -98KFUM Örebro11.07

    F11 60 M  HEAT 4  
1Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.82Final
2Sandra Englund -97KFUM Örebro9.93Final
3Caroline Gylling -97Stocksäters IF9.95
4Klara Flygare -98Glanshammars IF10.09
5Annie Eriksson -97KFUM Örebro10.78
6Amanda Sundin -97Glanshammars IF10.95
7Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF10.97

    F11 60 M  FINAL  
1Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro9.12
2Anna Westher -97KFUM Örebro9.13
3Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro9.67
4Lovisa Berglund -97KFUM Örebro9.72
5Rebecca Björkholm -97KFUM Örebro9.83
6Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.85
7Hanna Karlsson -97KFUM Örebro9.92
8Sandra Englund -97KFUM Örebro9.95

    F11 600 M    
1Lisa Piscator -97Karlskoga FIF2.02,58
2Anna Westher -97KFUM Örebro2.05,22
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.09,62
4Johanna Saari -97Frövi IK2.09,78
5Moa Karlsson -97IFK Kristinehamn2.10,75
6Emilia Bäckström -98KFUM Örebro2.15,55
7Johanna Grahn -97Kvismaredalens IF2.17,74
8Hanna Öholm -97KFUM Örebro2.19,83
9Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF2.21,64
10Grete Wahl -98KFUM Örebro2.23,21
11Nchilija Mokede -98KFUM Örebro2.37,52
-Annie Eriksson -97KFUM Örebrobröt

    F11 HÖJD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.28
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro1.28
3Lisa Piscator -97Karlskoga FIF1.25
4Lovisa Berglund -97KFUM Örebro1.20
5Moa Karlsson -97IFK Kristinehamn1.20
6Johanna Grahn -97Kvismaredalens IF1.20
7Linnea Rosman -97Istrums SK1.20
8Elin Domberg -98KFUM Örebro1.20
9Louise Berghem -97Istrums SK1.15
10Hanna Karlsson -97KFUM Örebro1.10
11Freja Olofsson -98KFUM Örebro1.10
12Maja Hård -98Karlskoga FIF1.05
12Klara Flygare -98Glanshammars IF1.05
14Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.05
15Fanny Karlsson -97IFK Kristinehamn1.00
15Paulina Lindqvist -97Glanshammars IF1.00
15Annie Eriksson -97KFUM Örebro1.00
18Tova Hedström-Nilsson -97Glanshammars IF1.00
19Linnéa Andersson -97Glanshammars IF1.00
20Linnea Skålberg -98Stocksäters IF0.95
21Amanda Sundin -97Glanshammars IF0.95

    F11 LÄNGD ZON    
1Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro4.02
2Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro3.99
3Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.95
4Linnea Rosman -97Istrums SK3.73
5Fanny Ernestam -98KFUM Örebro3.69
6Lisa Piscator -97Karlskoga FIF3.67
7Louise Berghem -97Istrums SK3.57
8Sandra Englund -97KFUM Örebro3.53
9Lovisa Berglund -97KFUM Örebro3.52
10Moa Karlsson -97IFK Kristinehamn3.49
11Elin Domberg -98KFUM Örebro3.36
12Emilia Bäckström -98KFUM Örebro3.35
13Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.32
14Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3.32
15Ida Skoglund -97Frövi IK3.31
16Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.30
17Josefine Larsson -98Glanshammars IF3.27
18Hanna Karlsson -97KFUM Örebro3.23
19Linnea Skålberg -98Stocksäters IF3.15
20Fanny Karlsson -97IFK Kristinehamn3.09
21Klara Flygare -98Glanshammars IF3.08
22Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF3.03
23Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.90
24Annie Eriksson -97KFUM Örebro2.88
25Nchilija Mokede -98KFUM Örebro2.88
26Maja Hård -98Karlskoga FIF2.87
27Amanda Sundin -97Glanshammars IF2.69
28Tova Hedström-Nilsson -97Glanshammars IF2.49

Klara Flygare
Caroline Gylling
Josefine Larsson
Ida Skoglund
Emilia Andersson
Emilia Bäckström
Maja Hård
Hanna Karlsson
Sabina Forsberg
Tova Hedström-Nilsson
Wilma Nilsagård
Annie Eriksson
Elin Domberg
Lova Bergelin
Moa Karlsson
Linnea Rosman
Fanny Ernestam
Daniela Bjärmark
Linnea Skålberg
Nchilija Mokede
Amanda Sundin
Louise Berghem
Lovisa Berglund
Lisa Piscator
Linnéa Andersson
Fanny Karlsson
Matina Atti-Danka
Sandra Englund
307  302  308   -    -    - 
381  386  379  382  390  395
327  305  323   -    -    - 
331  327  309   -    -    - 
331  331  332   -    -    - 
316  329  335   -    -    - 
286  283  287   -    -    - 
313  320  323   -    -    - 
305  332  310   -    -    - 
249  240  245   -    -    - 
364  376  387  387  390  402
288  285   x    -    -    - 
327  336   x    -    -    - 
290  282  269   -    -    - 
337  331  349   -    -    - 
322  332  353  363  358  373
 x   363  360  369   x   361
298  303  215   -    -    - 
308  315  308   -    -    - 
288  280  268   -    -    - 
248  269  256   -    -    - 
342  357  357  349  339   x 
352  344  352   -    -    - 
345  367  356  367  363  362
322  317  330   -    -    - 
302  309  290   -    -    - 
377  376  338  379  378  399
353  349  350  352  348  338
    F11 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK8.30
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF7.24
3Linnea Rosman -97Istrums SK7.04
4Grete Wahl -98KFUM Örebro6.12
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5.83
6Daniela Bjärmark -97Åsbro GoIF5.37
7Josefine Larsson -98Glanshammars IF5.20
8Annie Eriksson -97KFUM Örebro5.16
9Nchilija Mokede -98KFUM Örebro5.12
10Emilia Andersson -98Stocksäters IF5.09
11Linnéa Andersson -97Glanshammars IF5.08
12Moa Karlsson -97IFK Kristinehamn5.03
13Amanda Sundin -97Glanshammars IF4.70
14Freja Olofsson -98KFUM Örebro4.64
15Fanny Karlsson -97IFK Kristinehamn4.52
16Linnea Skålberg -98Stocksäters IF4.49
17Tova Hedström-Nilsson -97Glanshammars IF4.45
18Victoria Westin -97Stocksäters IF3.45

    F9 60 M  HEAT 1  
1Frida Grandelius -00Mosjö FK11.03Final
2Hanna Berghem -00Istrums SK11.66Final
3Emma Quennerstedt -99Kvismaredalens IF11.80Final
4Eleonora Stenberg -99Istrums SK12.03Final
5Izabella Sutic -99Fjugesta IF12.19

    F9 60 M  HEAT 2  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.84Final
2Ebba Zetterström -99KFUM Örebro10.98Final
3Liv Nordqvist -99Fjugesta IF11.47Final
4Hannah Hoonk -99Götlunda IF11.92Final

    F9 60 M  FINAL  
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.97
2Ebba Zetterström -99KFUM Örebro10.49
3Frida Grandelius -00Mosjö FK11.02
4Liv Nordqvist -99Fjugesta IF11.10
5Hanna Berghem -00Istrums SK11.67
6Emma Quennerstedt -99Kvismaredalens IF11.77
7Eleonora Stenberg -99Istrums SK12.43
-Hannah Hoonk -99Götlunda IFej start

    F9 400 M    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro1.26,06
2Eleonora Stenberg -99Istrums SK1.44,31

    F9 LÄNGD ZON    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.72
2Frida Grandelius -00Mosjö FK2.90
3Marielle Gennel -99KFUM Örebro2.70
4Hanna Berghem -00Istrums SK2.67
5Eleonora Stenberg -99Istrums SK2.41
6Hannah Hoonk -99Götlunda IF2.32
7Liv Nordqvist -99Fjugesta IF2.31
8Emma Quennerstedt -99Kvismaredalens IF2.25
9Izabella Sutic -99Fjugesta IF2.09

Izabella Sutic
Frida Grandelius
Liv Nordqvist
Hannah Hoonk
Emma Quennerstedt
Eleonora Stenberg
Marielle Gennel
Fanny Runheim
Hanna Berghem
209  180  186  190  195  203
273  290  265  251  271  277
210   x   209  226  220  231
223  232  204  212  225   x 
223  220  225  222  216  218
239  235  222  211  238  241
256  258  246  236  270  269
357   x    x    x    x   372
249  239  241  267  251  248
    F9 KULA 2,0    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro5.85
2Hannah Hoonk -99Götlunda IF3.81
3Izabella Sutic -99Fjugesta IF3.54
4Liv Nordqvist -99Fjugesta IF3.53
5Hanna Berghem -00Istrums SK3.25

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram