Resultat Vinterspelen 6 dec 2008

    MÄN 60 M  Sprang med Kvinnor  
1 Hugo Jansson -92 Glanshammars IF 7.31
2 Joakim Andersson -90 Wedevågs IF 7.88
3 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 8.29
4 Torgny Lindkvist -62 Wedevågs IF 8.88
5 Leif Johansson -50 Kils AIK 8.92

    MÄN 200 M  HEAT 1  
1 Kristian Persson -90 KFUM Örebro 24.86
2 Bengt Jansson -61 IF Start 28.66
3 Leif Johansson -50 Kils AIK 30.35

    MÄN 200 M  HEAT 2  
1 Joakim Andersson -90 Wedevågs IF 24.68
2 Petter Kroon -94 KFUM Örebro 27.20
- Geir Thyresson -93 Stocksäters IF Ej start

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA  
1 Joakim Andersson -90 Wedevågs IF 24.68
2 Kristian Persson -90 KFUM Örebro 24.86
3 Petter Kroon -94 KFUM Örebro 27.20
4 Bengt Jansson -61 IF Start 28.66
5 Leif Johansson -50 Kils AIK 30.35
6 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF Ej start

    MÄN 2000 M    
1 Per Sjögren -79 KFUM Örebro 5.42,30
2 Niklas Källmén -75 KFUM Örebro 5.49,13
3 Tomas Bjurström -88 KFUM Örebro 5.52,83
4 Patrik Persson -83 KFUM Örebro 6.00,05
5 Muhammed Abdullahi -90 KFUM Örebro 6.21,26
6 Lars Drageryd -89 KFUM Örebro 6.25,07
7 Tauno Mertala -53 IF Start 6.42,56
8 Alfred Wreeby -93 Mosjö FK 6.59,14

    MÄN HÖJD    
1 Petter Billinger -91 KFUM Örebro 1.85
2 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 1.79
3 Jimmy Axelsson 93 Stocksäters IF 1.70

    MÄN LÄNGD    
1 Joakim Andersson -90 Wedevågs IF 5.80
2 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 5.35
3 Espen Svejstrup -92 Wedevågs IF 4.25

    MÄN KULA    
1 Torgny Lindkvist -62 Wedevågs IF 10.22
2 Börje Nordin -50 Åsbro GoIF 8.67

    Kula M 55 6,0kg    
1 Börje Nordin -50 Åsbro IF 9.89

    P15 60 M    
1 Robin Gustavsson -94 Fjugesta IF 8.30
2 Emil Nordin Jansson -95 Glanshammars IF 8.74
3 Adam Filmby -95 Glanshammars IF 8.82
4 Oskar Öholm -95 KFUM Örebro 9.10
5 Samuel Spjut -95 Frövi IK 9.67
- Henrik Hultgren -95 KFUM Örebro Ej Start

    P15 800 M    
1 Petter Kroon -94 KFUM Örebro 2.16,85
2 Jacob Rhan -94 Glanshammars IF 2.30,07
3 Oskar Öholm -95 KFUM Örebro 2.40,78
4 Samuel Spjut -95 Frövi IK 2.49,51

    P15 HÖJD    
1 Edvin Heggemann -94 KFUM Örebro 1.76
2 Robin Gustavsson -94 Fjugesta IF 1.52
3 Nicklas Wallin -94 KFUM Örebro 1.40
- Joar Thyresson -95 Stocksäters IF Ej start
- Carl-Johan Renberg -95 KFUM Örebro Ej start

    P15 LÄNGD    
1 Robin Forsell -94 KFUM Örebro 5.36
2 Robin Gustavsson -94 Fjugesta IF 4.46
3 Adam Filmby -95 Glanshammars IF 4.20
4 Emil Nordin Jansson -95 Glanshammars IF 4.17
5 Nicklas Wallin -94 KFUM Örebro 4.01
6 Samuel Spjut -95 Frövi IK 3.68
- Joar Thyresson -95 Stocksäters IF - Ej start

    P13 60 M    
1 Anton Johansson -96 KFUM Örebro 8.44
2 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 8.91
3 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 9.13
4 Anton Östebo -96 Glanshammars IF 9.14
5 William Bergenarp -96 Glanshammars IF 9.17
6 Lucas Rådström -97 Kils AIK 9.21
7 Adrian Bergenarp -97 Glanshammars IF 9.33
8 Oscar Ronquist -97 Glanshammars IF 9.53

    P13 600 M    
1 Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 1.51,86
2 Andreas Grandelius -96 Mosjö FK 1.53,0
3 Carl Valjus -96 Glanshammars IF 1.56,98
4 Lucas Rådström -97 Kils AIK 1.58,92
- Oscar Östebo -96 Glanshammars IF Ej start

    Utom tävlan M 35 med P 13 600 M    
5 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 1.57,07

    P13 HÖJD    
1 Hampus Edqvist -96 Mosjö FK 1.49
2 Anton Östebo -96 Glanshammars IF 1.35 0
3 Lucas Rådström -97 Kils AIK 1.35 x0
4 Filip Åstrand -96 KFUM Örebro 1.25
5 Adrian Bergenarp -97 Glanshammars IF 1.20
6 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 1.10
7 Oscar Ronquist -97 Glanshammars IF 1.05

    P13 LÄNGD ZON    
1 Anton Johansson -96 KFUM Örebro 5.03
2 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 4.63
3 Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 4.51
4 Hampus Edqvist -96 Mosjö FK 4.48
5 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 4.41
6 Lucas Rådström -97 Kils AIK 4.32 4.26
7 Anton Östebo -96 Glanshammars IF 4.32 4.21
8 Adrian Bergenarp -97 Glanshammars IF 4.18
9 William Bergenarp -96 Glanshammars IF 4.10
10 Filip Åstrand -96 KFUM Örebro 3.48

    P13 KULA 3,0    
1 Albin Lager -96 KFUM Örebro 13.04
2 Anton Johansson -96 KFUM Örebro 11.30
3 Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 8.57
4 Lucas Rådström -97 Kils AIK 7.57
5 Adrian Bergenarp -97 Glanshammars IF 7.03
6 Oscar Östebo -96 Glanshammars IF 6.91

    P11 60 M  HEAT 1  
1 Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 9.46 Final
2 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 10.04 Final
3 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 10.13 Final
4 Hampus Nordin Jansson -99 Glanshammars IF 10.20 Final
5 Martin Askegren -98 KFUM Örebro 10.34 Final
6 Tom Johansson -99 KFUM Örebro 10.66
7 Fredrik Lannhard -99 Stocksäters IF 10.75
8 Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 10.94

    P11 60 M  HEAT 2  
1 Gustaf Montin -98 KFUM Örebro 9.36 Final
2 Pontus Grandelius -98 Mosjö FK 9.59 Final
3 Erik Wirén -99 IF Spartacus 10.57 Final
4 Malcolm Öholm -99 Stocksäters IF 11.06
5 William Wallström -98 Glanshammars IF 11.08
6 William Lannhard -98 Stocksäters IF 11.08
7 Filip Blückert -99 Glanshammars IF 11.48
8 Kevin Gustafsson -99 IFK Nora 11.51

    P11 60 M  FINAL  
1 Gustaf Montin -98 KFUM Örebro 9.12
2 Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 9.36
3 Pontus Grandelius -98 Mosjö FK 9.48
4 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 10.00
5 Hampus Nordin Jansson -99 Glanshammars IF 10.14
6 Martin Askegren -98 KFUM Örebro 10.26
7 Erik Wirén -99 IF Spartacus 10.42
- Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Ej start

    P11 600 M    
1 Gustaf Montin -98 KFUM Örebro 2.00,11
2 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 2.02,39
3 Pontus Grandelius -98 Mosjö FK 2.04,69
4 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 2.06,90
5 Ludvig Renberg -99 KFUM Örebro 2.08,43
6 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 2.08,70
7 Erik Wirén -99 IF Spartacus 2.16,85

    P11 HÖJD    
1 Robin Edqvist -99 Mosjö FK 1.30
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.25 färre rivn
3 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 1.25 fler rivn
4 Andreas Führ -98 KFUM Örebro 1.22
5 Tom Johansson -99 KFUM Örebro 1.19
6 Anton Larsson -00 KFUM Örebro 1.11 o
7 Pontus Grandelius -98 Mosjö FK 1.11 xxo
8 Ludvig Widarsson -99 KFUM Örebro 1.06 o
8 Ludvig Renberg -99 KFUM Örebro 1.06 o
10 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 1.06 xo
11 Simon Lindholm -99 KFUM Örebro 1.01 o
12 Erik Wirén -99 IF Spartacus 1.01 xo
13 Fredrik Lannhard -99 Stocksäters IF 1.01 xxo
14 Filip Blückert -99 Glanshammars IF 1.01 fler rivn
15 William Lannhard -98 Stocksäters IF 0.96
16 Malcolm Öholm -99 Stocksäters IF 0.91
- William Wallström -98 Glanshammars IF Ej start
- Adam Hult -99 Glanshammars IF Ej start
- Pleurat Hasani -99 Glanshammars IF Ej start

    P11 LÄNGD ZON    
1 Gustaf Montin -98 KFUM Örebro 4.03
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 3.71
3 Ludvig Widarsson -99 KFUM Örebro 3.69
4 Robin Edqvist -99 Mosjö FK 3.56 3.52
5 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 3.56 3.49
6 Martin Askegren -98 KFUM Örebro 3.53
7 Andreas Führ -98 KFUM Örebro 3.47
8 Ludvig Renberg -99 KFUM Örebro 3.46
9 Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 3.26
10 William Wallström -98 Glanshammars IF 3.09
11 Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 2.92
12 Erik Wirén -99 IF Spartacus 2.91 2.83
13 Fredrik Lannhard -99 Stocksäters IF 2.91 2.82
14 William Lannhard -98 Stocksäters IF 2.88
15 Malcolm Öholm -99 Stocksäters IF 2.79
16 Filip Blückert -99 Glanshammars IF 2.76
17 Ludvig Egeryd -99 KFUM Örebro 2.71
18 Kevin Gustafsson -99 IFK Nora 2.66
19 Hampus Nordin Jansson -99 Glanshammars IF Ej start
20 Joakim Björklund -99 Stocksäters IF Ej start
21 Pleurat Hasani -99 Glanshammars IF Ej start

    P11 KULA 2,0    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 10.25
2 Robin Edqvist -99 Mosjö FK 7.73
3 Pelle Mälman -98 Glanshammars IF 7.09
4 William Lannhard -98 Stocksäters IF 6.99
5 Simon Lindholm -99 KFUM Örebro 6.65
6 Fredrik Lannhard -99 Stocksäters IF 6.45 6.24
7 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 6.45 x
8 Tom Johansson -99 KFUM Örebro 6.27
9 Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 6.12
10 Ludvig Widarsson -99 KFUM Örebro 6.02
11 Malcolm Öholm -99 Stocksäters IF 5.51
12 Kevin Gustafsson -99 IFK Nora 5.23
13 Adam Hult -99 Glanshammars IF 4.00

    P9 60 M  HEAT 1  
1 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 10.22 Final
2 Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF 10.44 Final
3 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 10.78 Final
4 Hampus Andersson -01 Glanshammars IF 11.11 Final
5 Fredrik Wirén -01 IF Spartacus 12.43

    P9 60 M  HEAT 2  
1 Isak Palmén -00 KFUM Örebro 10.60 Final
2 Lukas Wisell -00 Glanshammars IF 10.86 Final
3 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 10.90 Final
4 Albin Öunapuu -00 KFUM Örebro 11.69 Final
- William Furth -00 KFUM Örebro Ej start

    P9 60 M  FINAL  
1 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 10.04
2 Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF 10.35
3 Isak Palmén -00 KFUM Örebro 10.41
4 Lukas Wisell -00 Glanshammars IF 10.49
5 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 10.51
6 Hampus Andersson -01 Glanshammars IF 10.89
7 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 10.93
8 Albin Öunapuu -00 KFUM Örebro 10.95

    P9 400 M    
1 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 1,17,28
2 Isak Palmén -00 KFUM Örebro 1.23,14
3 Erik Valjus -00 Glanshammars IF 1.24,81
4 Lukas Wisell -00 Glanshammars IF 1.30,00
5 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 1.34,81
6 Fredrik Wirén -01 IF Spartacus 1.36,0 Manuell tid
7 Oskar Ringholm-00 Stocksäters IF 1.37,46

    P9 LÄNGD ZON    
1 Anton Larsson -00 KFUM Örebro 3.71
2 Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF 3.10
3 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 3.06
4 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 2.98
5 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 2.94
6 Hampus Andersson -01 Glanshammars IF 2.81
7 Albin Öunapuu -00 KFUM Örebro 2.76
8 William Furth -00 KFUM Örebro 2.71
9 Erik Valjus -00 Glanshammars IF 2.61
10 Fredrik Wirén -01 IF Spartacus 2.38
11 Oskar Ringholm-00 Stocksäters IF 2.19

    P9 KULA 2,0    
1 Erik Valjus -00 Glanshammars IF 5.73
2 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 5.53
3 Anton Larsson -00 KFUM Örebro 4.41

    Kvinnor 60 M  Sprang med Män  
1 Julia Skugge -88 Glanshammars IF 7.62
2 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 8.73
3 Anna Sundström -93 KFUM Örebro 9.37

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  
1 Helena Karlsson -92 KFUM Örebro 26.94
2 Julia Hammarberg -94 KFUM Örebro 29.34

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  
1 Sandra Wagner -92 KFUM Örebro 26.55
2 Emelie Forsell -91 KFUM Örebro 28.04

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1 Sandra Wagner -92 KFUM Örebro 26.55
2 Helena Karlsson -92 KFUM Örebro 26.94
3 Emelie Forsell -91 KFUM Örebro 28.04
4 Julia Hammarberg -94 KFUM Örebro 29.34

    KVINNOR 2000 M    
1 Carina Persson -87 Sävedalens AIK 6.50,20
2 Pernilla Eriksson -90 Hällefors LK 6.50,58
3 Yvonne Persson -88 KFUM Örebro 7.21,53
4 Isabelle Carlsson-Pallin -94 Mosjö FK 7.29,05

    KVINNOR LÄNGD    
1 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 4.99
2 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 4.93
3 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 4.33
4 Anna Sundström -93 KFUM Örebro 3.76

    KVINNOR KULA 4,0    
1 Rebecca Karlsson -92 Åsbro GoIF 9.86
2 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 7.26

    F15 60 M    
1 Lovisa Frykholm -95 Glanshammars IF 8.60
2 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 8.73
3 Julia Hammarberg -94 KFUM Örebro 8.85
4 Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF 8.90
5 Emma Nordlund -95 IFK Nora 8.97
6 Sandra Larsson -94 Ludvika FFI 9.04
7 Kayla Mokede -95 KFUM Örebro 9.21
8 EmmaLinnea Björkman -95 IFK Nora 9.81

    F15 800 M    
1 Julia Blomberg -94 Mosjö FK 2.33,44
2 Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF 2.33,73
3 Julia Gustafsson -94 Frövi IK 2.35,49

    F15 HÖJD    
1 Petra Levtshuk -94 Mosjö FK 1.50
2 Kayla Mokede -95 KFUM Örebro 1.35

    F15 LÄNGD    
1 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 4.84
2 Lovisa Frykholm -95 Glanshammars IF 4.51
3 Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF 4.48
4 Sandra Larsson -94 Ludvika FFI 4.35
5 Emma Nordlund -95 IFK Nora 4.23
6 Kayla Mokede -95 KFUM Örebro 4.10
7 Ida Seger -95 KFUM Örebro 3.81
8 EmmaLinnea Björkman -95 IFK Nora 3.42
- Sara Angelmyr -94 IFK Nora - Ej start

    F15 KULA 3,0    
1 Julia Gustafsson -94 Frövi IK 10.61
2 Sandra Larsson -94 Ludvika FFI 10.30
3 Malin Gillman -94 Stocksäters IF 9.69
4 Erica Lignell -94 Stocksäters IF 8.27

    F13 60 M  HEAT 1  
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 8.65 Final
2 Anna Hildingsson -96 Glanshammars IF 9.12 Final
3 Lina Gustavsson -97 Fjugesta IF 9.56 Final
4 Linnéa Andersson -97 Glanshammars IF 9.62
5 Louise Berghem -97 Istrums SK 9.73
6 Lova Bergelin -97 Stocksäters IF 9.95

    F13 60 M  HEAT 2  
1 Anna Westher -97 KFUM Örebro 8.56 Final
2 Matina Atti-Danka -97 KFUM Örebro 8.69 Final
3 Julia Nygård -96 IFK Nora 9.04 Final
4 Julia Ryhed -97 KFUM Örebro 9.05 Final
5 Ida Skoglund -97 Frövi IK 9.54 Final
6 Sofia Hjort -96 KFUM Örebro 9.75
7 Elvira Lindén -96 IFK Nora 9.83

    F13 60 M  FINAL  
1 Anna Westher -97 KFUM Örebro 8.57
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 8.63
3 Matina Atti-Danka -97 KFUM Örebro 8.84
4 Julia Ryhed -97 KFUM Örebro 9.10
5 Julia Nygård -96 IFK Nora 9.13
6 Anna Hildingsson -96 Glanshammars IF 9.15
7 Ida Skoglund -97 Frövi IK 9.55
8 Lina Gustavsson -97 Fjugesta IF 9.62

    F13 600 M    
1 Anna Westher -97 KFUM Örebro 1.54,57
2 Julia Nygård -96 IFK Nora 1.55,85
3 Johanna Saari -97 Frövi IK 2.06,62
4 Louise Berghem -97 Istrums SK 2.14,61

    F13 HÖJD    
1 Julia Nygård -96 IFK Nora 1.43
2 Emma Skålberg -96 Stocksäters IF 1.35 0
2 Wilma Nilsagård -97 KFUM Örebro 1.35 0
4 Julia Ryhed -97 KFUM Örebro 1.35 x0
5 Louise Berghem -97 Istrums SK 1.30
6 Frida Pettersson -96 Stocksäters IF 1.15
7 Linnéa Andersson -97 Glanshammars IF 1.10
- Johanna Elfving -96 KFUM Örebro Ej start
- Diana Andreasson -96 Åsbro GoIF Ej start

    F13 LÄNGD ZON    
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 4.91
2 Matina Atti-Danka -97 KFUM Örebro 4.50
3 Signe Flygare -96 Glanshammars IF 4.39
4 Julia Nygård -96 IFK Nora 4.36
5 Julia Ryhed -97 KFUM Örebro 4.31
6 Anna Hildingsson -96 Glanshammars IF 4.20
7 Emma Skålberg -96 Stocksäters IF 4.08
8 Wilma Nilsagård -97 KFUM Örebro 4.01
9 Louise Berghem -97 Istrums SK 3.95
10 Ida Skoglund -97 Frövi IK 3.76
11 Linnéa Andersson -97 Glanshammars IF 3.74
12 Elvira Carlsson -97 KFUM Örebro 3.59 3.57
13 Elvira Lindén -96 IFK Nora 3.59 3.39
14 Lova Bergelin -97 Stocksäters IF 2.97
- Diana Andreasson -96 Åsbro GoIF - Ej start
- My Andersson -97 Åsbro GoIF - Ej start

    F13 KULA 2,0    
1 Jenny Nilsson -96 Fjugesta IF 10.57
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 10.25
3 Ida Skoglund -97 Frövi IK 9.88
4 Frida Pettersson -96 Stocksäters IF 9.52
5 Elvira Lindén -96 IFK Nora 9.40
6 Lina Gustavsson -97 Fjugesta IF 8.52
7 Matina Atti-Danka -97 KFUM Örebro 8.05
8 Louise Berghem -97 Istrums SK 7.64
- Diana Andreasson -96 Åsbro GoIF - Ej start

    F11 60 M  HEAT 1  
1 Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 9.30 Final
2 Moa Seger -99 Glanshammars IF 9.47 Final
3 Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 9.49 Final
4 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 9.75 Final
5 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 9.80
6 Lisa Johansson -98 Åsbro GoIF 11.13

    F11 60 M  HEAT 2  
1 Julia Björkengren -98 IF Göta 9.20 Final
2 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 9.87 Final
3 Emmy Andersson -99 Åsbro GoIF 9.98
4 Jessica Larsson -99 Glanshammars IF 10.23
5 Natalie Hacksell -99 IFK Nora 10.66
6 Anna Hallmén -99 KFUM Örebro 10.73
7 Alice Forssander -99 Glanshammars IF 11.58

    F11 60 M  HEAT 3  
1 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro 9.37 Final
2 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 9.74 Final
3 Grete Wahl -98 KFUM Örebro 9.93
4 Maria Husby -99 KFUM Örebro 9.99
5 Louise Kling Vieweg -99 IFK Nora 10.81
6 Hanna Lundkvist -98 Glanshammars IF 11.07

    F11 60 M  FINAL  
1 Julia Björkengren -98 IF Göta 9.19
2 Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 9.22
3 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro 9.43
4 Moa Seger -99 Glanshammars IF 9.44
5 Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 9.52
6 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 9.66
7 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 9.68
8 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 10.07

    F11 600 M    
1 Julia Björkengren -98 IF Göta 2.04,79
2 Anna Hallmén -99 KFUM Örebro 2.08,96
3 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 2.18,31
4 Emmy Andersson -99 Åsbro GoIF 2.23,64
5 Lisa Johansson -98 Åsbro GoIF 2.37,89
- Klara Flygare -98 Glanshammars IF Ej start
- Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF Ej start

    F11 HÖJD    
1 Elin Domberg -98 KFUM Örebro 1.28
2 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 1.22 o
3 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 1.22 Fler rivningar
4 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 1.22 xo
5 Linnea Skålberg -98 Stocksäters IF 1.22 Fler rivningar
6 Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 1.16
7 Maria Husby -99 KFUM Örebro 1.13
8 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 1.10
9 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro 1.10
10 Alice Forssander -99 Glanshammars IF 1.05
11 Julia Björkengren -98 IF Göta 1.00
12 Eve-Lina Knutsson -99 Kvismaredalens IF 0.90
13 Therese Knutsson -00 Glanshammars IF Ej start
14 Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF Ej start

    F11 LÄNGD ZON    
1 Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 4.02
2 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro 3.87
3 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 3.66
4 Elin Domberg -98 KFUM Örebro 3.65
5 Julia Björkengren -98 IF Göta 3.62
6 Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 3.60
7 Grete Wahl -98 KFUM Örebro 3.33 3.24
8 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 3.33 3.22
9 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 3.28
10 Linnea Skålberg -98 Stocksäters IF 3.20
11 Emmy Andersson -99 Åsbro GoIF 2.98
12 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 2.91
13 Hanna Lundkvist -98 Glanshammars IF 2.88
14 Louise Kling Vieweg -99 IFK Nora 2.86
15 Lovisa Andersson -98 Glanshammars IF 2.84
16 My Andersson -98 Åsbro GoIF 2.71
17 Lisa Johansson -98 Åsbro GoIF 2.61
18 Natalie Hacksell -99 IFK Nora 2.60
19 Eve-Lina Knutsson -99 Kvismaredalens IF 2.23
- Wilma Toivola -98 KFUM Örebro - Ej start
- Ellen Sköld-Harrestam -98 KFUM Örebro - Ej start
- Afrora Hasani -99 Glanshammars IF - Ej start

    F11 KULA 2,0    
1 Grete Wahl -98 KFUM Örebro 7.15
2 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 6.77
3 Wilma Toivola -98 KFUM Örebro 6.66
4 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 6.51
5 Linnea Skålberg -98 Stocksäters IF 6.04
6 Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 6.00
7 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 5.89
8 Julia Björkengren -98 IF Göta 5.62
9 Hanna Lundkvist -98 Glanshammars IF 5.51
10 Anna Hallmén -99 KFUM Örebro 4.57
11 Kajsa Anjak - Ljungkvist -98 Glanshammars IF 4.33
12 Lisa Johansson -98 Åsbro GoIF 4.20
13 Eve-Lina Knutsson -99 Kvismaredalens IF 3.22
- Ellen Sköld-Harrestam -98 KFUM Örebro Ej start

    F9 60 M    
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 9.39
2 Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 10.52
3 Hanna Berghem -00 Istrums SK 10.83
4 Frida Grandelius -00 Mosjö FK 10.85
5 Emma Pettersson -00 KFUM Örebro 10.92
6 Emmie Kling Vieweg -01 IFK Nora 11.88
7 Emmy Norgren Johansson -00 IFK Nora 11.89
8 Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 12.88

    F9 400 M    
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 1.18,24
2 Hanna Berghem -00 Istrums SK 1.35,11
- Ellen Lindh -00 KFUM Örebro Ej start

    F9 LÄNGD ZON    
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 4.08
2 Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 3.19
3 Frida Grandelius -00 Mosjö FK 3.02
4 Hanna Berghem -00 Istrums SK 3.01
5 Emmy Norgren Johansson -00 IFK Nora 2.34
6 Emmie Kling Vieweg -01 IFK Nora 2.30
7 Ellen Lindh -00 KFUM Örebro Ej start
8 Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF Ej start
9 Mathilda Hultberg -00 KFUM Örebro Ej start

    F9 KULA 2,0    
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 6.47
2 Frida Grandelius -00 Mosjö FK 5.85
3 Hanna Berghem -00 Istrums SK 3.68
- Ellen Lindh -00 KFUM Örebro Ej start

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram