Resultat Vinterspelen 14 nov 2015

  Glanshammars IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
  OBS Sent tillägg i resultatlistan: KVINNOR KULA
 
    MÄN 60 M      
1Josef Gustafsson -97Ludvika FFI7,88
2Siem Goilem -99Stocksäters IF7,92
3Philip Stömne -00Valbo AIF7,93
4Anders Bäckman -71Danderyds SK8,57
5Albin Melin -00Katrineholms SK8,72

    MÄN 200 M      
1Siem Goilem -99Stocksäters IF25,11
2Rodney Hundemark -69IFK Nora27,78
3Josef Gustafsson -97Ludvika FFI28,23
4Albin Melin -00Katrineholms SK30,18

    MÄN 3000 M      
1Nassir Dawud -91Eskilstuna FI8.39,66
2Haben Kidane -98Eskilstuna FI9.14,28
3Ulf Hallmén -68Hagaby GoIF9.43,89
4Magnus Wallenius -73Västerås FK9.47,41
5Patrik Johansson -65Östansjö SK9.47,46
6Michel Welday -99Stocksäters IF10.05,71
7Simon Wiklund -99IK Wilske10.07,43
8Rodney Hundemark -69IFK Nora10.53,19
9Martin Larsson -71Huddinge AIS12.49,02

    MÄN HÖJD      
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,90


Simon Wiklund
175 180 184 187 190 192
o   o   o   o   xxo xxx
    MÄN LÄNGD      
1Simon Jonsson -00Lidköpings IS5,33
2Anders Bäckman -71Danderyds SK5,19
3Albin Melin -00Katrineholms SK4,48

Simon Jonsson
Albin Melin
Anders Bäckman
 516   533     x   517   512     x
 448   240   448   445   439   427
 482   508   479   512   519   518
    P15 60 M  HEAT 1    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,91Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro8,39Final
3Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro8,41Final
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,52Final
5André Särnholm -02KFUM Örebro9,09

    P15 60 M  HEAT 2    
1Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,05Final
2Jakob Johansson -01Flens FS8,11Final
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro8,67Final
4Oscar Persson -01Frövi IK8,99Final

    P15 60 M  FINAL    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,89
2Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,01
3Jakob Johansson -01Flens FS8,05
4Amir Musa -01KFUM Örebro8,40
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,57
6Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro8,62
7Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro8,80
8Oscar Persson -01Frövi IK8,96

    P15 200 M  HEAT 1    
1Linus Strand -01KFUM Örebro28,73
2Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro28,74
3Noha Ohlsson -02KFUM Örebro30,05
4Oscar Persson -01Frövi IK30,71

    P15 200 M  HEAT 2    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro25,52
2Jakob Johansson -01Flens FS26,19
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,19
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,44

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro25,52
2Jakob Johansson -01Flens FS26,19
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,19
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,44
5Linus Strand -01KFUM Örebro28,73
6Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro28,74
7Noha Ohlsson -02KFUM Örebro30,05
8Oscar Persson -01Frövi IK30,71

    P15 800 M      
1Hassan Abdiqadir -01Västerås FK2.16,73
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.18,01
3Noha Ohlsson -02KFUM Örebro2.38,93

    P15 60 M HÄCK      
1Linus Strand -01KFUM Örebro10,63
2Noha Ohlsson -02KFUM Örebro11,24

    P15 HÖJD      
1Marcus Führ -01KFUM Örebro1,64
2Oscar Persson -01Frövi IK1,25
3Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,25


Erik Lindkvist
Marcus Führ
Oscar Persson
110 115 120 125 130 145 150 155 160 164 166
xo  o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   xo  xo  o   xo  xo  xxx
-   xo  o   o   xxx
    P15 LÄNGD      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro5,49
2Jakob Johansson -01Flens FS4,98
3Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,80
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,54
5Amir Musa -01KFUM Örebro4,52
6Linus Strand -01KFUM Örebro4,27
7Oscar Persson -01Frövi IK4,17
8Simon Stjärnfelt -02IF Åland4,02

Simon Stjärnfelt
Rasmus Hugosson
Philip Wilhelmsson
Jakob Johansson
Jonathan Johnsson
Amir Musa
Linus Strand
Oscar Persson
 393    400    381    377    394    402
 535    549    514      -    369      -
 454    429    421      x    438    416
 498    485      -    466    485    496
 475    480    457    429      x    450
 452    314    403      -      x      x
   x    427      x      x    422      x
 410    396    407    391    400    417
    P15 KULA      
1Victor Sahlin -02SLK Oxelösund9,44
2Lucas Stjärnfelt -01IF Åland8,37
3Oscar Persson -01Frövi IK7,82
4Erik Lindkvist -02Wedevågs IF6,98

Erik Lindkvist
Oscar Persson
Lucas Stjärnfelt
Victor Sahlin
   x   628   641   675   684   698
   x   645   694   777   782   753
 777   800   789   821   803   837
 944   937   896   929   899     x
    P13 60 M  HEAT 1    
1Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK9,05Final
2Elias Holmström -03Hjo FK9,19Final
3Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro9,35Final
4Marlin Kero -03KFUM Örebro9,46
5Agustin Hilmersson -03IK Orient9,47
6Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,66
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF9,85
8Lee Annerstedt -04Upsala IF10,37

    P13 60 M  HEAT 2    
1William Nilsson -03KFUM Örebro8,54Final
2Hugo Zander -03Hjo FK9,12Final
3Tobias Erlandsson -03KFUM Örebro9,18Final
4Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,33Final
5Oskar Joob -04Hjo FK9,44Final
6Benjamin Berge -03Motala AIF10,04
7Martin Lövgren -04KFUM Örebro10,35
8Oskar Svensson -04KFUM Örebro10,39

    P13 60 M  FINAL    
1William Nilsson -03KFUM Örebro8,48
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIK9,00
3Hugo Zander -03Hjo FK9,06
4Tobias Erlandsson -03KFUM Örebro9,20
5Elias Holmström -03Hjo FK9,20
6Oskar Joob -04Hjo FK9,30
7Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro9,31
8Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,38

    P13 200 M  HEAT 1    
1Tobias Erlandsson -03KFUM Örebro30,25
2Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro32,57
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF34,67

    P13 200 M  HEAT 2    
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF29,79
2Agustin Hilmersson -03IK Orient31,49
3Emil Larsson -04KFUM Örebro32,41
4Elias Holmström -03Hjo FK32,66

    P13 200 M  HEAT 3    
1Hugo Zander -03Hjo FK30,65
2Leo Eriksson -04KFUM Örebro32,64
3Lee Annerstedt -04Upsala IF36,39
4Linnar Rosebrink -04Hjo FK39,83

    P13 200 M  HEAT 4    
1William Nilsson -03KFUM Örebro28,20
2Alvin Reinebo -04KFUM Örebro31,04
3Lukas Zander -03Hjo FK36,36
-Albin Wallenius -03Västerås FKDiskad

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1William Nilsson -03KFUM Örebro28,20
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF29,79
3Tobias Erlandsson -03KFUM Örebro30,25
4Hugo Zander -03Hjo FK30,65
5Alvin Reinebo -04KFUM Örebro31,04
6Agustin Hilmersson -03IK Orient31,49
7Emil Larsson -04KFUM Örebro32,41
8Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro32,57
9Leo Eriksson -04KFUM Örebro32,64
10Elias Holmström -03Hjo FK32,66
11Markus Karlsson -04Wedevågs IF34,67
12Lukas Zander -03Hjo FK36,36
13Lee Annerstedt -04Upsala IF36,39
14Linnar Rosebrink -04Hjo FK39,83

    P13 600 M      
1Albin Wallenius -03Västerås FK1.39,41
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.45,13
3Emil Larsson -04KFUM Örebro2.01,69
4Hugo Zander -03Hjo FK2.01,96
5Benjamin Berge -03Motala AIF2.12,04
-Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens FIKej start

    P13 60 M HÄCK      
1Oskar Joob -04Hjo FK12,16
2Lukas Zander -03Hjo FK12,20
3Agustin Hilmersson -03IK Orient12,25
4Elias Holmström -03Hjo FK12,31
5Benjamin Berge -03Motala AIF13,18
6Linnar Rosebrink -04Hjo FK15,29

    P13 HÖJD      
1Agustin Hilmersson -03IK Orient1,46
2Elias Holmström -03Hjo FK1,40
3Arvid KlingbergKvarnsvedens FIK1,36
4Lukas Zander -03Hjo FK1,28
5Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1,15
6Lee Annerstedt -04Upsala IF1,15
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,10


Lee Annerstedt
Lukas Zander
Agustin Hilmersson
Elias Holmström
Markus Karlsson
Anton Högkvist
Arvid Klingberg
100 105 110 115 120 124 128 132 136 140 144 146 148
-   -   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   xo  xxo xo  xxx
    P13 LÄNGD      
1Arvid Klingberg -03Kvarnsveden4,68
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro4,50
3Elias Holmström -03Hjo FK4,38
4Hugo Zander -03Hjo FK4,26
5Tobias Erlandh -03KFUM Örebro4,22
6Alvin Reinebo -04KFUM Örebro4,20
7Oskar Joob -04Hjo FK4,09
8Agustin Hilmersson -03IK Orient4,00
9Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,93
10Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,81
11Lukas Zander -03Hjo FK3,76
12Benjamin Berge -03Motala AIF3,74
13Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,73
14Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro3,64
15Leo Eriksson -04KFUM Örebro3,57
16Oskar Svensson -04KFUM Örebro3,54
17Lee Annerstedt -04Upsala IF3,53
18Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,39
19Linnar Rosebrink -04Hjo FK2,99

Oskar Joob
Benjamin Berge
Linnar Rosebrink
Emil Fredensborg
Anton Högkvist
Markus Karlsson
Hugo Zander
Leo Eriksson
Ludvig Molinder
Elias Holmström
Lee Annerstedt
Alvin Reinebo
Tobias Erlandh
Lukas Zander
Viktor Stenberg Lilja
Oskar Svensson
Oscar Johnsson
Agustin Hilmersson
Arvid Klingberg
 409   372   365   348   355   308
 362   348   374
 283   299   293
 375   377   381
 371   389   393
 339   329   309
 411   409   419   409   426   418
 357   352   316
 441   439   424   431   437   450
 422   410   416   422   435   438
 338   343   353
 382   405   407   396   420   410
 410   422   413   416   416   415
 376   361   351
 364   349   360
 335   354   340
 373   370   344
 394   400   370   381   400   344
 419   432   422   468   451   451
    P13 KULA      
1Lukas Zander -03Hjo FK8,39
2William Nilsson -03KFUM Örebro8,35
3Arvid Klingberg -03Kvarnsveden FIK8,32
4Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,12
5Elias Holmström -03Hjo FK7,47
6Agustin Hilmersson -03IK Orient7,27
7Oscar Johnsson -04KFUM Örebro6,08
8Emil Fredensborg -04KFUM Örebro5,94
9Markus Karlsson -04Wedevågs IF5,60
10Martin Lövgren -04KFUM Örebro5,43
11Lee Annerstedt -04Upsala IF5,15
12Linnar Rosebrink -04Hjo FK4,22

Markus Karlsson
Viktor Sjökvist
Elias Holmström
William Nilsson
Lee Annerstedt
Agustin Hilmersson
Martin Lövgren
Emil Fredensborg
Lukas Zander
Oscar Johnsson
Linnar Rosebrink
Arvid Klingberg
 419   560   525
 698   790   812   775   778   743
 689     x   685   639   661   747
 657   763   693   835     x   724
 500   515   474
 672   603   661   727   697   650
 533   543   541
 594   574   559   534   533   564
 781   763   736   791   830   839
 560   572   576   569   548   608
 422   407   406
 774   832   744   800     x   797
    P11 60 M  HEAT 1    
1Viktor Rahm -05Västerås FK9,37Final
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,40Final
3Max Österberg -06Värmdö IF10,07
4Axel Hedman -05Hjo FK10,33
5Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro10,60
6Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro10,63
7Love Löfdahl -06Kvarnsvedens FIK10,81

    P11 60 M  HEAT 2    
1Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,21Final
2Calle Lindstedt -05Motala AIF9,27Final
3Alvin Rydin-Fahlin -06Västerås FK9,64Final
4Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,65Final
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,81
6Jon Joelsson -06KFUM Örebro10,13
7Liam Haili -06Wedevågs IF10,77
8Olle Persson -06Stocksäters IF10,90

    P11 60 M  HEAT 3    
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,60Final
2Nils Wallin -06Glanshammars IF9,75
3Mio Sörling -05KFUM Örebro10,11
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,11
5Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,37
6Robin Ringström -05KFUM Örebro10,38
7Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,17

    P11 60 M  HEAT 4    
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,29Final
2Tim Forsberg -05Huddinge AIS9,75
3Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF9,96
4Simon Pettersson -05KFUM Örebro10,33
5Wilhelm Österlund -05Glanshammars IF10,53
6Isak Skogwik -06Fjugesta IF10,64
7Lucas Asplund -06KFUM Örebro10,94

    P11 60 M  FINAL    
1Viktor Rahm -05Västerås FK9,23
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,34
3Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,35
4Calle Lindstedt -05Motala AIF9,35
5William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,47
6Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,61
7Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,75
8Alvin Rydin-Fahlin -06Västerås FK9,77

    P11 200 M  HEAT 1    
1Edward Anshelm -05KFUM Örebro32,51
2Tim Forsberg -05Huddinge AIS33,35
3Simon Pettersson -05KFUM Örebro35,46
4Jesper Lundgren -06Stocksäters IF44,32

    P11 200 M  HEAT 2    
1Calle Lindstedt -05Motala AIF31,61
2Sebastian Brodin -05Glanshammars IF33,35
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro34,71
4Olle Persson -06Stocksäters IF40,23

    P11 200 M  HEAT 3    
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro34,66
2Hugo Fransson -06KFUM Örebro37,04
3Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro37,46
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF39,48

    P11 200 M  HEAT 4    
1Max Titus -05Frövi IK32,17
2Anton Eklind -05KFUM Örebro33,89
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF34,10
4Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF34,91

    P11 200 M  HEAT 5    
1Viktor Rahm -05Västerås FK31,62
2Alvin Rydin-Fahlin -06Västerås FK32,28
3Max Österberg -06Värmdö IF32,79
-Oliver Hegbart -06IFK Lidingöej start

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Calle Lindstedt -05Motala AIF31,61
2Viktor Rahm -05Västerås FK31,62
3Max Titus -05Frövi IK32,17
4Alvin Rydin-Fahlin -06Västerås FK32,28
5Edward Anshelm -05KFUM Örebro32,51
6Max Österberg -06Värmdö IF32,79
7Tim Forsberg -05Huddinge AIS33,35
8Sebastian Brodin -05Glanshammars IF33,35
9Anton Eklind -05KFUM Örebro33,89
10Johan Lindkvist -06Wedevågs IF34,10
11Hampus Wiborg -05KFUM Örebro34,66
12Jon Joelsson -06KFUM Örebro34,71
13Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF34,91
14Simon Pettersson -05KFUM Örebro35,46
15Hugo Fransson -06KFUM Örebro37,04
16Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro37,46
17Jasper Norlander -06Glanshammars IF39,48
18Olle Persson -06Stocksäters IF40,23
19Jesper Lundgren -06Stocksäters IF44,32

    P11 600 M      
1Max Österberg -06Värmdö IF1.57,71
2Viktor Rahm -05Västerås FK2.00,52
3Max Titus -05Frövi IK2.03,36
4Mio Sörling -05KFUM Örebro2.04,36
5Tim Forsberg -05Huddinge AIS2.08,65
6Julius Wiklund -06IK Wilske2.10,12
7Mikola Ahlgren -05Västerås FK2.12,30
8Nino Bolinder -05KFUM Örebro2.17,85
9Theo Pelgander -06KFUM Örebro2.18,85
10Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.25,50
-Oliver Hegbart -06IFK Lidingöej start

    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Julius Wiklund -06IK Wilske11,56Final
2Max Österberg -06Värmdö IF12,13Final
3Anton Eklind -05KFUM Örebro12,56Final
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,64Final
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF14,99

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,13Final
2Oliver Hegbart -06IFK Lidingö12,47Final
3Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF12,54Final
4Johan Runesson -05Fjugesta IF12,88
5Liam Haili -06Wedevågs IF13,07
6Kalle Svensén -06KFUM Örebro13,66

    P11 60 M HÄCK  FINAL    
1Julius Wiklund -06IK Wilske11,61
2Anton Eklind -05KFUM Örebro11,95
3Max Österberg -06Värmdö IF12,11
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro12,13
5Oliver Hegbart -06IFK Lidingö12,44
6Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF12,72
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF13,00

    P11 HÖJD      
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,28
2Mikola Ahlgren -05Västerås FK1,24
3Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF1,20
4Max Titus -05Frövi IK1,20
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,12
6Tim Forsberg -05Huddinge AIS1,12
7Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro1,12
8Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,08
9Max Österberg -06Värmdö IF1,04
10Axel Hedman -05Hjo FK1,04
11Love Löfdahl -06Kvarnsvedens FIK1,04
12Liam Haili -06Wedevågs IF1,00


Liam Haili
Julius Wiklund
Filip B Knochenhauer
Max Österberg
Mikola Ahlgren
Tim Dahlgren Wigh
Love Löfdahl
Tim Forsberg
Johan Lindkvist
Max Titus
Axel Hedman
Daniel Kindvall
95  100 104 108 112 116 120 124 128 131
o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
xo  o   xxo xxx
o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
    P11 LÄNGD      
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,04
2William Lindh -05KFUM Örebro3,95
3Max Österberg -06Värmdö IF3,92
4Max Titus -05Frövi IK3,91
5Alvin Rydin-Fahlin -06Västerås FK3,88
6Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF3,87
7Edward Anshelm -05KFUM Örebro3,87
8Viktor Rahm -05Västerås FK3,76
9Calle Lindstedt -05Motala AIF3,71
10Buster Runheim -06KFUM Örebro3,66
11Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF3,62
12Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro3,62
13Mikola Ahlgren -05Västerås FK3,60
14Tim Forsberg -05Huddinge AIS3,59
15Oliver Hegbart -06IFK Lidingö3,52
16Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,46
17Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,43
18Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro3,42
19Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,38
20Robin Ringström -05KFUM Örebro3,38
21Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,37
22Liam Haili -06Wedevågs IF3,34
23Mio Sörling -05KFUM Örebro3,27
24Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,22
25Johan Runesson -05Fjugesta IF3,21
26Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,11
27Axel Hedman -05Hjo FK3,10
28Kalle Svensén -06KFUM Örebro3,05
29Nino Bolinder -05KFUM Örebro3,02
30Hugo Fransson -06KFUM Örebro2,94
31Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,86
32Isak Skogwik -06Fjugesta IF2,85
33Love Löfdahl -06Kvarnsvedens FIK2,76
34Jasper Norlander -06Glanshammars IF2,71
35Theo Pelgander -06KFUM Örebro2,70
36Olle Persson -06Stocksäters IF2,39
37William Runfeldt -06Glanshammars IF2,07
38Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1,73

Tim Dahlgren Wigh
Johan Lindkvist
Mio Sörling
Ville Bjuremar
Johan Runesson
Robin Ringström
Max Österberg
Daniel Kindvall
Jasper Norlander
Mikola Ahlgren
Jon Joelsson
Alvin Rydin-Fahlin
Hampus Wiborg
Theo Pelgander
Viktor Lögdahl
Tim Forsberg
William Brändeborn
Olle Persson
Oliver Hegbart
Max Titus
Calle Lindstedt
Felix Wilhelmsson
Nino Bolinder
Hampus Hillding
William Runfeldt
Jesper Lundgren
Isak Skogwik
Love Löfdahl
Liam Haili
Buster Runheim
Lucas Asplund
William Lindh
Edward Anshelm
Filip B Knochenhauer
Viktor Rahm
Axel Hedman
Hugo Fransson
Kalle Svensén
 362   343   334   326
 335   320   338   329
 327   310   271     x
 311   280   295   297
 296   305   315   321
 338   312   312   301
 392   365   368   356
 305   313     x   337
 245   271   258   227
 308   360   352   340
   x   322   322   322
 388   385   372   379
 343   320   326   310
 193   270   266   267
 365   379   386   387
 350   359   356   346
 404   382   388   369
 210   221   231   239
 338   352   344     x
 390   387   384   391
 371   324   309   318
 341   324   362     x
 302   276   281   275
 343   336   345   346
 194   207   200   199
 173     x     x     x
 247   274   285   239
 276   269   260   237
 334   327   307   304
 366   331   347   348
 224   253   278   286
 395   388   390   388
 387   377   318   367
 319   309   323   342
 376   376   371   367
 310   297   289     x
 287   284   285   294
 294   285   305     x
    P11 KULA      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,97
2Robin Ringström -05KFUM Örebro8,56
3William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF7,49
4Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,41
5Johan Runesson -05Fjugesta IF7,21
6Liam Haili -06Wedevågs IF7,15
7Mikola Ahlgren -05Västerås FK6,84
8Calle Lindstedt -05Motala AIF6,78
9Anton Eklind -05KFUM Örebro6,72
10Wilhelm Österlund -05Glanshammars IF6,57
11Ville Bjuremar -06KFUM Örebro6,48
12Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,40
13Kalle Svensén -06KFUM Örebro6,18
14Nino Bolinder -05KFUM Örebro6,03
15Johan Lindkvist -06Wedevågs IF5,83
16Axel Hedman -05Hjo FK5,72
17Oliver Hegbart -06IFK Lidingö5,64
18Theo Pelgander -06KFUM Örebro4,83
19Isak Skogwik -06Fjugesta IF4,71
20Jesper Lundgren -06Stocksäters IF4,44
21William Runfeldt -06Glanshammars IF4,32
22Olle Persson -06Stocksäters IF4,16

Wilhelm Österlund
Olle Persson
Anton Eklind
Isak Skogwik
Axel Hedman
Liam Haili
Viktor Lögdahl
Jasper Norlander
Robin Ringström
William Runfeldt
Wille Gäverth
Nino Bolinder
Ville Bjuremar
Mikola Ahlgren
Kalle Svensén
Theo Pelgander
Calle Lindstedt
Johan Runesson
Johan Lindkvist
Jesper Lundgren
Oliver Hegbart
William Brändeborn
 563   657   628   613
 370   389   376   416
 617   577   503   672
 428   435   458   471
 551   572   540   537
   x   661   715   576
 795   830   782   897
 640   576   624   599
 815   751   774   856
 432   340   369   428
 741   649   666   682
 603   557   509   508
 556   626   573   648
 565     x   643   684
 571   618   616   570
 483   411   463   458
 647   678   612   560
 721   685   692   691
 579   583     x   537
 444   420   425   423
 564   553     -     -
 725   623   749   711
    P9 60 M  HEAT 1    
1Albin Bolin -07Glanshammars IF10,20Final
2Philip Sjödin -07Stocksäters IF10,30Final
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,47Final
4Alexander Eriksson -08KFUM Örebro11,32
5Isak Jönsson -08KFUM Örebro11,44
6Wilhelm Stenlund -07Glanshammars IF11,54

    P9 60 M  HEAT 2    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,28Final
2Isak Larsson -08OK Tisaren10,92
3David Elander -08KFUM Örebro10,99
4Axel Larsson -07KFUM Örebro11,08
5Herman Fransson -07Upsala IF11,16
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,57

    P9 60 M  HEAT 3    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI10,03Final
2Tor Vilmar -07Boo IF10,28Final
3Svante Widlund -07KFUM Örebro10,30Final
4Elis Averbo -08Mälarö SOK10,47Final
5Svante Gustafsson -08KFUM Örebro11,42
6Max Lann -07KFUM Örebro11,49
7Tage Juthnäs -08KFUM Örebro11,63

    P9 60 M  FINAL    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI9,95
2Albin Bolin -07Glanshammars IF10,06
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,24
4Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,27
5Svante Widlund -07KFUM Örebro10,30
6Elis Averbo -08Mälarö SOK10,34
7Tor Vilmar -07Boo IF10,49
8Philip Sjödin -07Stocksäters IF10,51

    P9 400 M      
1Svante Widlund -07KFUM Örebro1.23,42
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.23,43
3Tor Vilmar -07Boo IF1.25,27
4Herman Fransson -07KFUM Örebro1.25,32
5Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.27,07
6Philip Sjödin -07Stocksäters IF1.29,45
7Elis Averbo -08Mälarö SOK1.30,98
8Isak Larsson -08OK Tisaren1.33,09

    P9 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Tor Vilmar -07Boo IF11,53
2Isak Aren -07Eskilstuna FI11,53
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta11,89
4Isak Larsson -08OK Tisaren13,99

    P9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Philip Sjödin -07Stocksäters IF12,53
2David Elander -08KFUM Örebro12,74
3Elis Averbo -08Mälarö SOK13,49
4Svante Gustafsson -08KFUM Örebro13,64

    P9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tor Vilmar -07Boo IF11,53
2Isak Aren -07Eskilstuna FI11,53
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta11,89
4Philip Sjödin -07Stocksäters IF12,53
5David Elander -08KFUM Örebro12,74
6Elis Averbo -08Mälarö SOK13,49
7Svante Gustafsson -08KFUM Örebro13,64
8Isak Larsson -08OK Tisaren13,99

    P9 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,16
2Isak Aren -07Eskilstuna FI1,05
3David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF1,00
4Tor Vilmar -07Boo IF1,00
5Philip Sjödin -07Stocksäters IF0,90


Philip Sjödin
Kevin Sjöström
David Dahlgren Wigh
Isak Aren
Tor Vilmar
80  85  90  95  100 105 108 113 116 119
o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxo o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   xxo xo  xxx
    P9 LÄNGD      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI3,80
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,60
3Tor Vilmar -07Boo IF3,43
4Elis Averbo -08Mälarö SOK3,35
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,24
6Svante Widlund -07KFUM Örebro3,15
7Albin Bolin -07Glanshammars IF3,15
8Philip Sjödin -07Stocksäters IF3,08
9Isak Larsson -08OK Tisaren2,98
10David Elander -08KFUM Örebro2,97
11Max Lann -07KFUM Örebro2,93
12Axel Larsson -07KFUM Örebro2,88
13Wilhelm Stenlund -07Glanshammars IF2,82
14Herman Fransson -07Upsala IF2,72
15Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2,70
16Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,68
17Tage Juthnäs -08KFUM Örebro2,61
18Filip Stackling -08Stocksäters IF2,44
19Alexander Eriksson -08KFUM Örebro2,41

Noah Karlsson Hjortborg
Wilhelm Stenlund
Elis Averbo
Alexander Eriksson
Herman Fransson
Svante Gustafsson
Albin Bolin
Kevin Sjöström
Max Lann
Tage Juthnäs
David Elander
Philip Sjödin
Tor Vilmar
Axel Larsson
Isak Larsson
Svante Widlund
Hannes Kindvall
Filip Stackling
Isak Aren
 277   324   307   323
 267   230   282   266
 307   324   331   335
 241   190   182   229
 272   265   259   249
 252   270   260   243
 315   296   282   278
 316   330   337   360
 293   250   259   272
 261   245   256   254
 294   297   269   243
 308   301   299   299
 327   328   311   343
 281   245   284   288
 284   298   285   225
 310   312   307   315
 257   268   246   261
 244   237   219     x
 374   380   357   379
    P9 KULA      
1Tor Vilmar -07Boo IF6,50
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta6,32
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,64
4Isak Aren -07Eskilstuna FI5,50
5David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF4,98
6Isak Larsson -08OK Tisaren4,95
7Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro4,89
8Elis Averbo -08Mälarö SOK4,47
9Axel Larsson -07KFUM Örebro4,43
10Alexander Eriksson -08KFUM Örebro4,40
11Tage Juthnäs -08KFUM Örebro3,95
12Filip Stackling -08Stocksäters IF3,85

Alexander Eriksson
Kevin Sjöström
Elis Averbo
Isak Aren
Filip Stackling
Tage Juthnäs
Isak Larsson
Noah Karlsson Hjortborg
David Dahlgren Wigh
Axel Larsson
Tor Vilmar
Hannes Kindvall
 377   426   440     x
 628   617   581   632
 447     -     -     -
 530   517   550   479
 376   361   385   304
 362   342   395   361
   x   428   495     x
 487   479   489   423
 460   498   441   454
 421   404   438   443
 608   620   642   650
 506   476   405   564
    KVINNOR 60 M      
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,08
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,31
3Felicia Kölvall -00Flens FS8,37
4Felicia Lindberg -97Hammarby IF8,52
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro8,75
6Maja Hagelvik -00KFUM Örebro8,81
7Emelie Johansson -98Stocksäters IF9,07
-Ingrid Holmquist -00KFUM ÖrebroDiskad

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Felicia Kölvall -00Flens FS27,83
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF27,85
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF28,68
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro29,51

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS26,30
2Moa Seger -99Glanshammars IF26,57
3Felicia Lindberg -97Hammarby IF27,73
4Maja Hagelvik -00KFUM Örebro29,12

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS26,30
2Moa Seger -99Glanshammars IF26,57
3Felicia Lindberg -97Hammarby IF27,73
4Felicia Kölvall -00Flens FS27,83
5Therese Knutsson -00Glanshammars IF27,85
6Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF28,68
7Maja Hagelvik -00KFUM Örebro29,12
8Ebba Löfholm -00KFUM Örebro29,51

    KVINNOR 60 M HÄCK      
1Amanda Holmberg -98Lidköping IS8,79

    KVINNOR HÖJD      
1Felicia Lindberg -97Hammarby IF1,43


Felicia Lindberg
140 143 146
xxo xo  xxx
    KVINNOR LÄNGD      
1Felicia Lindberg -97Hammarby IF4,78
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,76
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,55

Therese Knutsson
Felicia Lindberg
Josefine Larsson
 463     x   468     x   468   476
   x     x   478     x     x   470
 429   275   455   449   442   454
    KVINNOR KULA      
1Amanda Lejros -99KFUM Örebro11,31
2Felicia Lindberg -97Hammarby IF11,04

Felicia Lindberg
Amanda Lejros
1026  1092  1050  1077  1042  1104
1111     x  1100     x  1131  1083
    F15 60 M  HEAT 1    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,63Final
2Tuva Lundqvist -02Finspångs AIK8,64Final
3Ebba Melin -02Katrineholms SK8,89
4Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,00
5Amira Musa -01KFUM Örebro9,05
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,57

    F15 60 M  HEAT 2    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,06Final
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,40Final
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,47Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF9,26
5Nellie Bergkvist KFUM Örebro9,28
6Bianca Löfdahl -02Kvarnsvedens FIK9,57
7Maja Bjurman -02KFUM Örebro9,76

    F15 60 M  HEAT 3    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,36Final
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,58Final
3Julia Widén -02Glanshammars IF8,78Final
4Hanna Gustafsson -02Ludvika FFI9,13
5Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK9,61
6Ida Karlsson -02Kvarnsvedens GoIF9,87

    F15 60 M  FINAL    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,05
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,41
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,43
4Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK8,53
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,58
6Tuva Lundqvist -02Finspångs AIK8,65
7Julia Widén -02Glanshammars IF8,76
8Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,79

    F15 200 M  HEAT 1    
1Maja Persson -02Stocksäters IF30,70
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF33,16
3Maja Bjurman -02KFUM Örebro33,29

    F15 200 M  HEAT 2    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,21
2Elin Ekengren -02Nyköpings BIS29,48
3Julia Widén -02Glanshammars IF29,87
4Nellie Bergkvist KFUM Örebro30,60

    F15 200 M  HEAT 3    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,17
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro27,74
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK29,30
4Tuva Lindqvist -02Finspångs AIK29,31

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,17
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro27,74
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,21
4Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK29,30
5Tuva Lindqvist -02Finspångs AIK29,31
6Elin Ekengren -02Nyköpings BIS29,48
7Julia Widén -02Glanshammars IF29,87
8Nellie Bergkvist KFUM Örebro30,60
9Maja Persson -02Stocksäters IF30,70
10Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF33,16
11Maja Bjurman -02KFUM Örebro33,29

    F15 800 M      
1Elsa Wallenius -01Västerås FK2.21,98
2Elin Ekengren -02Nyköpings BIS2.31,42
3Sofie Franzén -02KFUM Örebro2.35,48
4Minna Seger -01Glanshammars IF2.35,50
5Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.53,22

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,71Final
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro9,75Final
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,63Final
4Maja Bjurman -02KFUM Örebro12,80Final

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,52Final
2Stella Vetro -02Katrineholms SK10,32Final
3Johanna Wirebro -02Motala AIF10,45Final
4Ida Karlsson -02Kvarnsvedens GoIF11,79Final
5Wilma Gabenius -02KFUM Örebro12,83

    F15 60 M HÄCK  FINAL    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,35
2Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,61
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro9,71
4Stella Vetro -02Katrineholms SK10,28
5Johanna Wirebro -02Motala AIF10,31
6Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,62
7Ida Karlsson -02Kvarnsvedens GoIF11,93
8Maja Bjurman -02KFUM Örebro12,16

    F15 HÖJD      
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,43
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,43
3Jenny Jonsson -02Lidköpings IS1,43
4Johanna Wirebro -02Motala AIF1,43
5Ebba Melin -02Katrineholms SK1,35
5Stella Vetro -02Katrineholms SK1,35
7Bianca Löfdahl -02Kvarnsvedens FIK1,35
8Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK1,30
9Ida Karlsson -02Kvarnsvedens GoIF1,20


Ebba Melin
Ida Pettersson
Johanna Wirebro
Bianca Löfdahl
Anna Klingberg
Stella Vetro
Jenny Jonsson
Filippa Dedorsson
Ida Karlsson
115 120 125 130 135 140 143 146
-   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
    F15 LÄNGD      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,86
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,44
3Ebba Melin -02Katrineholms SK4,41
4Jenny Jonsson -02Lidköpings IS4,36
5Tuva Lindqvist -02Finspångs AIK4,32
6Amira Musa -01KFUM Örebro4,17
7Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF4,09
8Emelie Lindgren -02Glanshammars IF4,03
9Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,93
10Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK3,88
11Bianca Löfdahl -02Kvarnsvedens FIK3,87
12Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,60
13Alva Larsson -02 Tibro AIK Friidrott3,56
14Ida Karlsson -02Kvarnsvedens GoIF3,55
15Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,53
16Alma Sjöberg -02Tibro AIK Friidrott3,39
17Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,17
-Emily Capobianco -01KFUM Örebro0,00

Amira Musa
Lisa Kareliussén
Bianca Löfdahl
Alva Larsson
Emelie Lindgren
Lisa Ljung
Sofie Fransson
Tuva Lindqvist
Anna Klingberg
Emily Capobianco
Emma Karlsson
Filippa Dedorsson
Jenny Jonsson
Ida Karlsson
Ebba Melin
Ida Pettersson
Vendela Högkvist
Alma Sjöberg
 396   393   389   417   392     x
   x     x   360
 387     x   383
 356   324   340
 347   403   397   371   379   392
 388   387   393
 353   317   348
 415   432   417     x   416   429
 372   384   388
   x     x     x
 303   276   317
 460     x     x     x     x   486
 417   436     x   409     x     x
 332   305   355
 419     x     x   441     x   430
   x   408   423   444     x   425
 409   401   409   399   407   390
 337   337   339
    F15 KULA      
1Jenny Jonsson -02Lidköpings IS10,26
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,74
3Johanna Wirebro -02Motala AIF8,73
4Anna Klingberg -02Kvarnsvedens FIK7,90
5Stella Vetro -02Katrineholms SK7,89
6Ebba Melin -02Katrineholms SK7,33
7Moa Jansson -01KFUM Örebro7,31
8Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,13
9Hanna Gustafsson -02Ludvika FFI7,00
10Sofie Fransson -02KFUM Örebro6,75
11Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,67
12Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro6,55
13Bianca Löfdahl -02Kvarnsvedens FIK6,43
14Alma Sjöberg -02Tibro AIK Friidrott5,71
15Ida Karlsson -02Kvarnsvedens GoIF5,62

Alma Sjöberg
Sara Bergenbrant
Ida Karlsson
Emelie Lindgren
Moa Jansson
Stella Vetro
Jenny Jonsson
Johanna Wirebro
Filippa Dedorsson
Anna Klingberg
Sofie Fransson
Bianca Löfdahl
Maja Nilsson
Ebba Melin
Hanna Gustafsson
 494   499   571
   x     x   655
 562     x   545
 659   700   692   691   713   641
   x   713   706     x   690   731
 781   766   771   746   789     -
 943  1026   953   987   933  1023
 872   836   873   853   861   873
 792   813   838   874   862   850
 748   720   695     x   773   790
 568   675     x
 643   615   530
 610   667   639
 683   712   657   672   733   692
 638   700   647
    F13 60 M  HEAT 1    
1Maja Matsson -04Västerås FK8,83Final
2Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI9,00Final
3Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,03Final
4Linnea Bolin -04Glanshammars IF9,50
5Liv Norberg -04IK Stål9,98
6Lina Lundvall -04Glanshammars IF10,22
7Aurora Zune -04Motala AIF10,34
-Emma Eliasson -03Kvarnsvedens FIKej start

    F13 60 M  HEAT 2    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,65Final
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,20
3Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,23
4Moa Ringqvist -04Tyresö FK9,38
5Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,41
-Myra Eriksson -03Stocksäters IFej start
-Sanna Pernerdal -03KFUM Örebroej start

    F13 60 M  HEAT 3    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,84Final
2Desireé Mwepu -04Västerås FK8,95Final
3Fiona Eriksson -03Västerås FK9,18
4Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,25
5Wilma Gäfvert -04Åsbro GoIF9,45
6Ida Österberg -04Värmdö IF9,80
7Amanda Sjödin -04Stocksäters IF10,02
8Iris Norlander -04Glanshammars IF10,15

    F13 60 M  HEAT 4    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,78Final
2Tyra Tjulander -04Västerås FK9,10Final
3Nora Eriksson -03Motala AIF10,01
4Ronja Löfdahl -04KFUM Örebro10,17
5Sara Sävenstrand -04Glanshammars IF10,33
6Agnes Adamsson -04Glanshammars IF11,26
-Irma Kroon -04Åsbro GoIFej start

    F13 60 M  FINAL    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,58
2Ebba Asp -04KFUM Örebro8,66
3Maja Matsson -04Västerås FK8,75
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,00
5Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,10
6Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI9,14
7Tyra Tjulander -04Västerås FK9,18
8Desireé Mwepu -04Västerås FK9,34

    F13 200 M  HEAT 1    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF30,12
2Moa Ringqvist -04Tyresö FK32,77
3Aurora Zune -04Motala AIF34,42

    F13 200 M  HEAT 2    
1Desireé Mwepu -04Västerås FK30,19
2Nova Fogelqvist -04Motala AIF31,73
-Emma Eliasson -03Kvarnsvedens FIKej start
-Isabella Wiklund -03Västerås FKej start

    F13 200 M  HEAT 3    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF29,28
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF29,60
3Ebba Ström -04KFUM Örebro36,41
-Elvira Jonsson -03Västerås FKej start

    F13 200 M  HEAT 4    
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro31,68
2Ida Österberg -04Värmdö IF32,43
3Liv Norberg -04IK Stål33,84
4Sara Sävenstrand -04Glanshammars IF34,57

    F13 200 M  HEAT 5    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK30,29
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,46
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro32,07
4Linnea Bolin -04Glanshammars IF32,73

    F13 200 M  HEAT 6    
1Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI29,22
2Maja Matsson -04Västerås FK29,27
3Ida Persson -03Västerås FK29,98
4Fiona Eriksson -03Västerås FK30,01

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI29,22
2Maja Matsson -04Västerås FK29,27
3Elin Wallin -03Glanshammars IF29,28
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF29,60
5Ida Persson -03Västerås FK29,98
6Fiona Eriksson -03Västerås FK30,01
7Tindra Frykholm -03Glanshammars IF30,12
8Desireé Mwepu -04Västerås FK30,19
9Tyra Tjulander -04Västerås FK30,29
10Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,46
11Klara Johnsson -04KFUM Örebro31,68
12Nova Fogelqvist -04Motala AIF31,73
13Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro32,07
14Ida Österberg -04Värmdö IF32,43
15Linnea Bolin -04Glanshammars IF32,73
16Moa Ringqvist -04Tyresö FK32,77
17Liv Norberg -04IK Stål33,84
18Aurora Zune -04Motala AIF34,42
19Sara Sävenstrand -04Glanshammars IF34,57
20Ebba Ström -04KFUM Örebro36,41

    F13 600 M      
1Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI1.57,28
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1.58,62
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro1.59,65
4Tea Edelborg -03Västerås FK2.00,73
5Izabella Lukic -03Västerås FK2.02,63
6Ida Österberg -04Värmdö IF2.04,17
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.15,86
-Emma Eliasson -03Kvarnsvedens FIKej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Desireé Mwepu -04Västerås FK10,80Final
2Irma Kroon -04Åsbro GoIF10,89Final
3Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,94Final
4Linn Thorsén -03Västerås FK11,57Final
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro12,27
6Ida Österberg -04Värmdö IF13,29

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Elvira Jonsson -03Västerås FK11,40Final
2Matilda Eriholm -04Västerås FK11,62Final
3Emma karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF11,75Final
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF12,39
5Isabella Wiklund -03Västerås FK13,69
6Nora Eriksson -03Motala AIF14,07

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,46Final
2Tyra Tjulander -04Västerås FK12,20
3Tea Edelborg -03Västerås FK12,50
4Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,76
5Aurora Zune -04Motala AIF13,62

    F13 60 M HÄCK  FINAL    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,44
2Desireé Mwepu -04Västerås FK10,82
3Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,97
4Matilda Eriholm -04Västerås FK11,36
5Irma Kroon -04Åsbro GoIF11,42
6Linn Thorsén -03Västerås FK11,47
7Elvira Jonsson -03Västerås FK11,74
8Emma karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF12,02

    F13 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,49
2Irma Kroon -04Åsbro GoIF1,40
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,40
4Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,36
5Tea Edelborg -03Västerås FK1,36
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,36
7Isabella Wiklund -03Västerås FK1,32
7Desireé Mwepu -04Västerås FK1,32
9Matilda Eriholm -04Västerås FK1,28
10Elvira Jonsson -03Västerås FK1,28
11Emma karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF1,28
12Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,28
13Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,24
14Moa Ringqvist -04Tyresö FK1,20
15Alma Olsson -04Glanshammars IF1,15
16Linn Thorsén -03Västerås FK1,15
16Liv Norberg -04IK Stål1,15


Tea Edelborg
Irma Kroon
Emma karlsson Svedstam
Klara Frykholm
Matilda Eriholm
Alma Olsson
Jenna Mogren
Linn Thorsén
Moa Ringqvist
Agnes Bjerke
Isabell Lundholm
Isabella Wiklund
Tindra Frykholm
Desireé Mwepu
Elvira Jonsson
Liv Norberg
Myra Eriksson
105 110 115 120 124 128 132 136 140 144 147 149
-   -   o   o   xo  xxo o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxo
-   -   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   xo  xxx
o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   xo  o   xxo xo  xxx
o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xo  xxo xxx
    F13 LÄNGD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,81
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,74
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,64
4Desireé Mwepu -04Västerås FK4,62
5Ebba Asp -04KFUM Örebro4,56
6Maja Matsson -04Västerås FK4,54
7Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,51
8Elin Wallin -03Glanshammars IF4,31
9Ida Persson -03Västerås FK4,18
10Linn Thorsén -03Västerås FK4,14
11Emma karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF4,14
12Matilda Eriholm -04Västerås FK4,11
13Tea Edelborg -03Västerås FK4,10
14Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,07
15Moa Ringqvist -04Tyresö FK4,06
16Wilma Gäfvert -04Åsbro GoIF4,02
17Irma Kroon -04Åsbro GoIF4,00
18Linea BolinGlanshammars IF3,79
19Agnes Bjerke -04Glanshammars IF3,78
20Nora Eriksson -03Motala AIF3,76
21Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,71
22Nova Fogelqvist -04Motala AIF3,68
23Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,68
24Ida Österberg -04Värmdö IF3,68
25Liv Norberg -04IK Stål3,63
26Iris Norlander -04Glanshammars IF3,50
27Tamina Lindgren -03Glanshammars IF3,48
28Sofia Thörn -03KFUM Örebro3,36
29Aurora Zune -04Motala AIF3,30
30Lina Lundvall -04Glanshammars IF3,27
31Ebba Ström -04KFUM Örebro3,19
32Agnes Adamsson -04Glanshammars IF3,08

Ebba Ström
Aurora Zune
Tindra Frykholm
Irma Kroon
Tea Edelborg
Tamina Lindgren
Amanda Sjödin
Ida Österberg
Agnes Adamsson
Wilma Gäfvert
Nova Fogelqvist
Moa Ringqvist
Nora Eriksson
Lina Lundvall
Jennifer Axelsson
Maja Matsson
Ebba Asp
Emma karlsson Svedstam
Sofia Thörn
Iris Norlander
Linn Thorsén
Sanna Pernerdal
Agnes Bjerke
Elin Wallin
Emma Eliasson
Alva Nilsson
Klara Johnsson
Ida Persson
Klara Frykholm
Desireé Mwepu
Liv Norberg
Nanna Frih
Arvid Klingberg
Matilda Eriholm
Linea Bolin
 240     x   319
 330   325   317
 448   422   414   439   449   474
 400   387   394
 391   399   410
 348   309   332
 368   354   354
 335   354   368
 308   283   293
 397   402   402
 368   365   367
 402   406   389
 376   376   374
 314   317   327
 427   441     -   451   446     x
 424   431   423   432   437   454
 443   425   456   419   416   456
 403   389   414
   x   336   325
 350   335   320
 414     -   410
 418   452   412   439   464   462
 378   360   360
 424   415   407   421   400   431
   -     -     -
   -     -     -
 365   371   356
 397   418   382
 480   480   462   452   475   481
 440   448   443   444   434   462
 363   359   360
 407   399   405
   -     -     -
 377   404   411
 379   369   362
    F13 KULA      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,66
2Ida Persson -03Västerås FK8,52
3Nora Eriksson -03Motala AIF8,41
4Matilda Eriholm -04Västerås FK8,31
5Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF8,08
6Wilma Gäfvert -04Åsbro GoIF7,79
7Elvira Jonsson -03Västerås FK7,25
8Iris Norlander -04Glanshammars IF7,03
9Aurora Zune -04Motala AIF6,81
10Tamina Lindgren -03Glanshammars IF6,38
11Isabella Wiklund -03Västerås FK6,38
12Nova Fogelqvist -04Motala AIF5,67
13Moa Ringqvist -04Tyresö FK5,18
14Ebba Ström -04KFUM Örebro4,94
15Lina Lundvall -04Glanshammars IF4,22

Nova Fogelqvist
Lina Lundvall
Elvira Jonsson
Matilda Eriholm
Nora Eriksson
Moa Ringqvist
Iris Norlander
Sanna Pernerdal
Tamina Lindgren
Emma Karlsson Svedstam
Isabella Wiklund
Wilma Gäfvert
Aurora Zune
Ebba Ström
Ida Persson
 543   546   567
 419   422   304
 715     x   636   725     x   672
 831   695   825   798   763   734
 716   841   750   770   823   672
 513   518   476
 668   670   697   588   642   703
1030  1066   992  1023  1024  1023
 620   578   638
 712   796   776   802   808   806
 638     x     x
 724   725   750   757   764   779
 600   601   681
 454   490   494
 852     x   805   839   826   812
    F11 60 M  HEAT 1    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,25Final
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,30Final
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,72Final
4Malva Axén -05Motala AIF9,77
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro9,93
6Astrid Svensson -05Motala AIF10,41
7Elin Larsson -06Fjugesta IF10,77
8Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,81

    F11 60 M  HEAT 2    
1Livia Tibbling -05GoIF Tjalve9,25Final
2Ida Karlkvist -05Wedevågs IF9,67Final
3Ida Kindbom -05Skeninge IK9,83
4Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,26
5Julia Eriksson -05Glanshammars IF10,29
6Lilja Gustander -06KFUM Örebro10,48
7Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,59
8Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,73

    F11 60 M  HEAT 3    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,40Final
2Agnes Jansson -05Hammarby IF10,04
3Maja Särnholm -05KFUM Örebro10,27
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn10,68
5Emilia Haldemar -06IK Stål10,79
6Nora Malmgren -05Motala AIF10,87
7Ella Jönsson -06KFUM Örebro11,13
8Wera Falk -06KFUM Örebro12,16

    F11 60 M  HEAT 4    
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,60Final
2Norah Lind -05Hammarby IF9,86
3Alvah Lind -05Hammarby IF10,05
4Matilda Martini -06Skeninge IK10,10
5Maja Söderquist -06Fjugesta IF10,24
6Ebba Fagg -05Hjo FK10,33
7Wilma Wikström -05Skeninge IK10,80
8Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF11,16

    F11 60 M  HEAT 5    
1Sofia Hasler -05Västerås FK9,35Final
2Elsa Söder -05Glanshammars IF10,01
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,14
4Filippa Bjönrskog -06KFUM Örebro10,24
5Svea Eklundh -05Motala AIF10,55
6Nora Eriksson -05Frövi IK10,63
7Vera Lech -06KFUM Örebro10,74
8Alma Sundlöf -06IK Westmannia11,78

    F11 60 M  FINAL    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,13
2Sofia Hasler -05Västerås FK9,14
3Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,15
4Livia Tibbling -05GoIF Tjalve9,29
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,41
6Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,69
7Ida Karlkvist -05Wedevågs IF9,70
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,77

    F11 200 M  HEAT 1    
1Svea Eklundh -05Motala AIF35,01
2Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro36,49
3Hanna Svensson -05Hjo FK38,63

    F11 200 M  HEAT 2    
1Ida Karlkvist -05Wedevågs IF34,68
2Vera Lech -06KFUM Örebro37,78
3Astrid Svensson -05Motala AIF38,59

    F11 200 M  HEAT 3    
1Johann Fernberg -06IK Westmannia33,93
2Lilja Gustander -06KFUM Örebro36,31
3Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn38,40

    F11 200 M  HEAT 4    
1Livia Tibbling -05GoIF Tjalve32,62
2Filippa Bjönrskog -06KFUM Örebro34,03
3Malva Axén -05Motala AIF34,21
4Ebba Fagg -05Hjo FK40,76

    F11 200 M  HEAT 5    
1Matilda Martini -06Skeninge IK36,43
2Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro38,82
3Tuva Runesson -06KFUM Örebro46,95
-Agnes Jansson -05Hammarby IFej start

    F11 200 M  HEAT 6    
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF32,95
2Ida Larsson -06KFUM Örebro35,92
3Wilma Wikström -05Skeninge IK39,05
4Lova Knutsson -06Glanshammars IF40,06

    F11 200 M  HEAT 7    
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro31,65
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF36,01
3Emilia Öster -05KFUM Örebro36,19
4Nora Malmgren -05Motala AIF38,50

    F11 200 M  HEAT 8    
1Angelina Mogren -05Åsbro GoIF33,77
2Norah Lind -05Hammarby IF34,17
3Emilia Haldemar -06IK Stål36,22
-Ida Kindbom -05Skeninge IKej start

    F11 200 M  HEAT 9    
1Sofia Hasler -05Västerås FK31,20
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF31,89
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn33,25
4Alvah Lind -05Hammarby IF33,42

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sofia Hasler -05Västerås FK31,20
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro31,65
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF31,89
4Livia Tibbling -05GoIF Tjalve32,62
5Tilde Adolfsson -05Motala AIF32,95
6Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn33,25
7Alvah Lind -05Hammarby IF33,42
8Angelina Mogren -05Åsbro GoIF33,77
9Johann Fernberg -06IK Westmannia33,93
10Filippa Bjönrskog -06KFUM Örebro34,03
11Norah Lind -05Hammarby IF34,17
12Malva Axén -05Motala AIF34,21
13Ida Karlkvist -05Wedevågs IF34,68
14Svea Eklundh -05Motala AIF35,01
15Ida Larsson -06KFUM Örebro35,92
16Tilda Eriksson -06Filipstads IF36,01
17Emilia Öster -05KFUM Örebro36,19
18Emilia Haldemar -06IK Stål36,22
19Lilja Gustander -06KFUM Örebro36,31
20Matilda Martini -06Skeninge IK36,43
21Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro36,49
22Vera Lech -06KFUM Örebro37,78
23Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn38,40
24Nora Malmgren -05Motala AIF38,50
25Astrid Svensson -05Motala AIF38,59
26Hanna Svensson -05Hjo FK38,63
27Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro38,82
28Wilma Wikström -05Skeninge IK39,05
29Lova Knutsson -06Glanshammars IF40,06
30Ebba Fagg -05Hjo FK40,76
31Tuva Runesson -06KFUM Örebro46,95

    F11 600 M  HEAT 1    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.07,26
2Emilia Haldemar -06IK Stål2.11,99
3Matilda Martini -06Skeninge IK2.16,93
4Malva Axén -05Motala AIF2.19,14
5Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2.27,51
6Hanna Svensson -05Hjo FK2.28,79
7Clara Sundqvist -05Frövi IK2.30,83

    F11 600 M  HEAT 2    
1Delia Lukic -05Västerås FK2.07,53
2Ida Kindbom -05Skeninge IK2.08,18
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.08,24
4Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.08,48
5Svea Eklundh -05Motala AIF2.17,59
6Emma Eriksson -06IK Westmannia2.22,95
7Vera Lech -06KFUM Örebro2.35,51
-Stella Holmquist -06KFUM Örebrobröt

    F11 600 M  SAMLAD LISTA    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.07,26
2Delia Lukic -05Västerås FK2.07,53
3Ida Kindbom -05Skeninge IK2.08,18
4Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.08,24
5Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.08,48
6Emilia Haldemar -06IK Stål2.11,99
7Matilda Martini -06Skeninge IK2.16,93
8Svea Eklundh -05Motala AIF2.17,59
9Malva Axén -05Motala AIF2.19,14
10Emma Eriksson -06IK Westmannia2.22,95
11Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2.27,51
12Hanna Svensson -05Hjo FK2.28,79
13Clara Sundqvist -05Frövi IK2.30,83
14Vera Lech -06KFUM Örebro2.35,51

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Ida Kindbom -05Skeninge IK11,94
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF12,54
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF13,41
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF13,47
5Matilda Martini -06Skeninge IK13,51
6Stella Önander -06KFUM Örebro13,68

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Livia Tibbling -05GoIF Tjalve11,79
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF12,27
3Molly Eriksson -05KFUM Örebro12,42
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF12,51
5Nora Malmgren -05Motala AIF13,26
6Astrid Svensson -05Motala AIF14,85

    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Svea Eklundh -05Motala AIF11,50Final
2Norah Lind -05Hammarby IF11,63Final
3Wilma Wikström -05Skeninge IK12,74
4Nora Eriksson -05Frövi IK13,07
5Emilia Haldemar -06IK Stål13,13
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn13,79

    F11 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Alvah Lind -05Hammarby IF10,61Final
2Klara Pettersson -05KFUM Örebro11,75
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF11,91
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro13,49
5Thea Aversjö -06KFUM Örebro13,85
6Stella Holmquist -06KFUM Örebro15,08

    F11 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Sofia Hasler -05Västerås FK10,68Final
2Elsa Johansson -05KFUM Örebro11,15Final
3Agnes Jansson -05Hammarby IF11,43Final
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn11,45Final
5Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia12,99
6Ida Larsson -06KFUM Örebro13,89

    F11 60 M HÄCK  FINAL    
1Sofia Hasler -05Västerås FK10,46
2Alvah Lind -05Hammarby IF10,59
3Agnes Jansson -05Hammarby IF11,16
4Elsa Johansson -05KFUM Örebro11,25
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn11,31
6Norah Lind -05Hammarby IF11,50
7Svea Eklundh -05Motala AIF11,53

    F11 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,37
2Alvah Lind -05Hammarby IF1,34
3Norah Lind -05Hammarby IF1,31
4Wilma Wikström -05Skeninge IK1,24
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,24
6Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,20
7Sofia Hasler -05Västerås FK1,20
8Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,16
9Svea Eklundh -05Motala AIF1,08
9Nora Malmgren -05Motala AIF1,08
11Agnes Jansson -05Hammarby IF1,08
12Ida Karlkvist -05Wedevågs IF1,04
13Tilde Adolfsson -05Motala AIF1,04
14Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro1,04
14Filippa Bjönrskog -06KFUM Örebro1,04
16Stella Holmquist -06KFUM Örebro1,00
17Linn von Hofsten -06Glanshammars IF1,00
18Emilia Haldemar -06IK Stål1,00
19Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn0,95
20Wera Falk -06KFUM Örebro0,95
21Lilja Gustander -06KFUM Örebro0,90
21Astrid Svensson -05Motala AIF0,90
-Hanna Svensson -05Hjo FK0,00


Alvah Lind
Tilde Andersson
Hanna Svensson
Johanna Fernberg
Wilma Wikström
Ida Karlkvist
Svea Eklundh
Iselin Karlsson
Norah Lind
Linn von Hofsten
Emilia Haldemar
Tilde Adolfsson
Nora Malmgren
Wera Falk
Tuwa Karlsson
Agnes Jansson
Ida Kindbom
Filippa Bjönrskog
Lilja Gustander
Sofia Hasler
Lina Ånstad
Astrid Svensson
Stella Holmquist
90  95  100 104 108 112 116 120 124 128 131 134 137 140
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxo xxx
o   xo  o   xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   xxo xxx
o   o   xo  xo  xxx
-    -  -   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xo  xxx
xo  xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo x-- xx
xo  xxx
o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD      
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF4,00
2Norah Lind -05Hammarby IF3,94
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,90
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro3,86
5Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,83
6Sofia Hasler -05Västerås FK3,81
7Livia Tibbling -05GoIF Tjalve3,81
8Agnes Jansson -05Hammarby IF3,77
9Ida Kindbom -05Skeninge IK3,75
10Ida Karlkvist -05Wedevågs IF3,69
11Johann Fernberg -06IK Westmannia3,65
12Malva Axén -05Motala AIF3,55
13Elsa Söder -05Glanshammars IF3,50
14Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,48
15Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,48
16Alvah Lind -05Hammarby IF3,46
17Tilde Adolfsson -05Motala AIF3,44
18Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,40
19Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,36
20Nora Malmgren -05Motala AIF3,34
21Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,32
22Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,32
23Svea Eklundh -05Motala AIF3,31
24Astrid Svensson -05Motala AIF3,29
25Märta Frih -05KFUM Örebro3,26
26Matilda Martini -06Skeninge IK3,26
27Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro3,22
28Wilma Wikström -05Skeninge IK3,21
29Hanna Svensson -05Hjo FK3,20
30Maja Söderquist -06Fjugesta IF3,19
31Emilia Öster -05KFUM Örebro3,17
32Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,16
33Elin Jakobsson -05KFUM Örebro3,11
34Linn von Hofsten -06Glanshammars IF3,07
35Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,07
36Nora Eriksson -05Frövi IK2,99
37Emilia Haldemar -06IK Stål2,98
38Stella Önander -06KFUM Örebro2,74
39Julia Eriksson -05Glanshammars IF2,64
40Clara Sundqvist -05Frövi IK2,63
41Elin Larsson -06Fjugesta IF2,59
42Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,58
43Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF2,55
44Wera Falk -06KFUM Örebro2,52
45Emma Söderlund -05IK Westmannia2,50
46Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia2,44
47Alma Sundlöf -06IK Westmannia2,18

Agnes Jansson
Maja Söderquist
Johann Fernberg
Tilde Andersson
Hanna Sjökvist
Astrid Svensson
Tove Holmberg-Nerman
Tilde Adolfsson
Klara Pettersson
Elin Larsson
Thea Aversjö
Wera Falk
Lina Ånstad
Clara Sundqvist
Maja Särnholm
Linn von Hofsten
Tilda Eriksson
Emilia Öster
Jennifer Eldholm
Elsa Johansson
Ida Kindbom
Emma Söderlund
Livia Tibbling
Elise Emmoth
Alva Lindmark
Märta Frih
Iselin Karlsson
Emilia Haldemar
Malva Axén
Lova Knutsson
Matilda Martini
Molly Eriksson
Wilma Wikström
Nora Eriksson
Alma Sundlöf
Elsa Söder
Ilva Gunnarsson
Hanna Svensson
Elin Jakobsson
Svea Eklundh
Nora Malmgren
Norah Lind
Ida Karlkvist
Stella Önander
Alvah Lind
Sofia Hasler
Julia Eriksson
 350   377   367   363
 292   309   313   319
 365   356   358   353
 390   355   358   359
 291   290   307   292
 329   292   306   286
 244   228   230   244
 344   327   315   329
 348   346   320   345
 233   259   239   252
 331   348   337   341
 250   252   240     x
 400   232   369     -
 263   247   244   255
 340   335   332   316
 301   293   274   307
 332   328   323   315
 312   315   317   302
 299   322   301     -
 363   359   383   382
 365   375   368   371
 241   250   244   227
 381   360   360   334
 336     x     -     -
 373   370   386     -
 306   317   326   293
 315   317   332   307
   x   291   298   298
 346   355   352   353
 258   251   255   255
 326   310   299   273
 303   299   316   311
 314   309   310   321
 299   290     x   295
 218   213   172   211
 348   344   350   348
 255   242   232   252
 320   318   302   311
 311   307   291   281
 331   306   300     -
 308   287   334   321
 367   394   382   378
 369   369   334     -
 264   265   263   274
   x     x     x   346
 355   340   381   363
 147   264   258   263
    F11 KULA      
1Norah Lind -05Hammarby IF8,27
2Sofia Hasler -05Västerås FK7,77
3Malva Axén -05Motala AIF7,41
4Elsa Söder -05Glanshammars IF6,83
5Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,81
6Alvah Lind -05Hammarby IF6,37
7Ida Kindbom -05Skeninge IK6,31
8Runa Eriksson -05Stocksäters IF6,09
9Lina Ånstad -05Linköpings GIF6,01
10Agnes Jansson -05Hammarby IF5,90
11Emma Söderlund -05IK Westmannia5,88
12Svea Eklundh -05Motala AIF5,81
13Tilda Eriksson -06Filipstads IF5,15
14Tilde Adolfsson -05Motala AIF5,09
15Emilia Öster -05KFUM Örebro5,02
16Astrid Svensson -05Motala AIF5,00
17Matilda Martini -06Skeninge IK4,80
18Ida Larsson -06KFUM Örebro4,79
19Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia4,77
20Wilma Wikström -05Skeninge IK4,73
21Nora Malmgren -05Motala AIF4,72
22Stella Önander -06KFUM Örebro4,46
23Alma Sundlöf -06IK Westmannia4,27
24Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF4,08
25Julia Eriksson -05Glanshammars IF4,05
26Emilia Haldemar -06IK Stål3,99
27Elin Larsson -06Fjugesta IF3,84

Lina Ånstad
Ida Larsson
Agnes Jansson
Svea Eklundh
Emma Söderlund
Ilva Gunnarsson
Matilda Martini
Klara Pettersson
Tove Holmberg-Nerman
Norah Lind
Julia Eriksson
Wilma Wikström
Emilia Haldemar
Tilde Adolfsson
Tilda Eriksson
Sofia Hasler
Ida Kindbom
Alvah Lind
Runa Eriksson
Elin Larsson
Emilia Öster
Malva Axén
Stella Önander
Elsa Söder
Nora Malmgren
Astrid Svensson
Alma Sundlöf
 601   590   563     -
 387   434   474   479
 571   483   527   590
 581   542   529   475
 559   562   588   516
 363   398   394   408
 463   480     x   450
 567   566   681   621
 472   469   354   477
 756   782   827   758
 403   405   384   395
 473   456   428   443
 349   398   399   363
 458   463   503   509
 515   503   479   509
   x   769   756   777
 591   576   599   631
 631   583   625   637
 498   609   553   583
 332   384   361     -
 486   484   469   502
 534     x   741     x
 398   356   446   309
 645   616   683   626
 446   433   444   472
 500   482   494   479
 393   391   427   310
    F9 60 M  HEAT 1    
1Nellie Wikström -07Skeninge IK10,39Final
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,85
3Wilma Wessman -08Frövi IK11,03
4Elin Granath -07IF Start11,34
5Maja Sjödin -07Stocksäters IF11,48
6Svea Widner -08KFUM Örebro11,54
7Ingrid Josefsson -07IF Start11,78

    F9 60 M  HEAT 2    
1Edith Evertson Thuvander -08Danderyds SK10,71Final
2Nike Tibbling -08GoIF Tjalve10,85
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,09
4Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF11,74
5Sanna Pettersson -07IF Start12,03
6Linnéa Eliason -08IF Start12,03
7Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,18

    F9 60 M  HEAT 3    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK10,41Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,49Final
3Klara Thelin -07IFK Kristinehamn10,73Final
4Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,84Final
5Midea Allard -08Eskilstuna FI11,64
6Daga Eriksson -07Stocksäters IF11,99
-Ella Lindgren -07KFUM ÖrebroEj start

    F9 60 M  HEAT 4    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF10,10Final
2Nelly Bergstrand -07IK Stål10,44Final
3Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF10,96
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn11,29
5Ellen Olsson -07Glanshammars IF11,46
6Miranda Koubek -08IF Start11,83

    F9 60 M  FINAL    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK10,24
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF10,28
3Nellie Wikström -07Skeninge IK10,31
4Nelly Bergstrand -07IK Stål10,31
5Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,51
6Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,62
7Klara Thelin -07IFK Kristinehamn10,66
8Edith Evertson Thuvander -08Danderyds SK11,00

    F9 400 M  HEAT 1    
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1.27,42
2Elin Granath -07IF Start1.30,65
3Ellen Olsson -07Glanshammars IF1.34,71
4Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1.37,04
5Maja Sjödin -07Stocksäters IF1.37,43
-Wilma Wessman -08Frövi IKBRÖT
-Isolde Rosebrink -08Hjo FKBRÖT

    F9 400 M  HEAT 2    
1Nelly Bergstrand -07IK Stål1.31,00
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn1.32,97
3Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF1.37,01
4Miranda Koubek -08IF Start1.38,34
5Alva Sundqvist -08Frövi IK1.38,48
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF1.39,15
7Sanna Pettersson -07IF Start1.45,25

    F9 400 M  HEAT 3    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.20,64
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.22,72
3Nellie Wikström -07Skeninge IK1.22,74
4Astrid Wallenius -08Västerås FK1.26,67
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.28,38
6Caitlyn Stömne -07Valbo AIF1.28,72
7Nike Tibbling -08GoIF Tjalve1.44,16
8Alva Brundin -09KFUM Örebro1.47,23

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.20,64
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.22,72
3Nellie Wikström -07Skeninge IK1.22,74
4Astrid Wallenius -08Västerås FK1.26,67
5Midea Allard -08Eskilstuna FI1.27,42
6Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.28,38
7Caitlyn Stömne -07Valbo AIF1.28,72
8Elin Granath -07IF Start1.30,65
9Nelly Bergstrand -07IK Stål1.31,00
10Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn1.32,97
11Ellen Olsson -07Glanshammars IF1.34,71
12Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF1.37,01
13Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1.37,04
14Maja Sjödin -07Stocksäters IF1.37,43
15Miranda Koubek -08IF Start1.38,34
16Alva Sundqvist -08Frövi IK1.38,48
17Linnea Ekström -08Wedevågs IF1.39,15
18Nike Tibbling -08GoIF Tjalve1.44,16
19Sanna Pettersson -07IF Start1.45,25
20Alva Brundin -09KFUM Örebro1.47,23

    F9 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK11,89Final
2Nellie Wikström -07Skeninge IK12,75Final
3Lisen Söder -08Glanshammars IF13,21Final
4Maja Sjödin -07Stocksäters IF13,79
5Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF13,94
6Daga Eriksson -07Stocksäters IF14,29

    F9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF11,83Final
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF14,06
3Amelie Widegren -08KFUM Örebro14,25
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF14,95
5Alva Brundin -09KFUM Örebro15,63
6Midea Allard -08Eskilstuna FI15,79

    F9 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF12,00Final
2Nelly Bergstrand -07IK Stål12,58Final
3Nike Tibbling -08GoIF Tjalve12,92Final
4Wilma Tagesson -08KFUM Örebro15,39
-Wilma Wessman -08Frövi IKBröt

    F9 60 M HÄCK  FINAL    
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF11,72
2Moa Kindbom -07Skeninge IK11,79
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF12,14
4Lisen Söder -08Glanshammars IF12,67
5Nelly Bergstrand -07IK Stål12,71
6Nellie Wikström -07Skeninge IK12,75
7Nike Tibbling -08GoIF Tjalve13,84

    F9 HÖJD      
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF1,20
2Nellie Wikström -07Skeninge IK1,14
3Moa Kindbom -07Skeninge IK1,05
4Nelly Bergstrand -07IK Stål1,00
4Midea Allard -08Eskilstuna FI1,00
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn0,90
7Isolde Rosebrink -08Hjo FK0,80


Nellie Wikström
Caitlyn Stömne
Isolde Rosebrink
Moa Kindbom
Nelly Bergstrand
Midea Allard
Elin Rubertsson
80  85  90  95  100 105 108 111 114 117 120 122
o   o   o   o   o   xo  xo  o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xo  o   xo  o   x-
o   xxx
-   -   -   -   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   xo  xo  xxx
    F9 LÄNGD      
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF3,41
2Nelly Bergstrand -07IK Stål3,36
3Moa Kindbom -07Skeninge IK3,31
4Nellie Wikström -07Skeninge IK3,19
5Ella Lindgren -07KFUM Örebro2,98
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF2,96
7Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF2,94
8Nike Tibbling -08GoIF Tjalve2,93
9Lilly Sartz -07Stocksäters IF2,93
10Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro2,87
11Wilma Tagesson -08KFUM Örebro2,86
12Klara Thelin -07IFK Kristinehamn2,83
13Wilma Wessman -08Frövi IK2,82
14Lisen Söder -08Glanshammars IF2,72
15Midea Allard -08Eskilstuna FI2,63
16Svea Widner -08KFUM Örebro2,60
17Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn2,59
18Amelie Widegren -08KFUM Örebro2,58
19Maja Sjödin -07Stocksäters IF2,51
20Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,50
21Frida Arenvang -08Wedevågs IF2,48
22Isolde Rosebrink -08Hjo FK2,42
23Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF2,38
24Miranda Koubek -08IF Start2,13
25Linnea Friström -08KFUM Örebro1,92
26Ingrid Josefsson -07IF Start1,90

Tuva Frih
Linnea Friström
Amelie Widegren
Nelly Bergstrand
Svea Widner
Frida Sävenstrand
Edith Evertson Thuvander
Maja Sjödin
Moa Kindbom
Caitlyn Stömne
Isolde Rosebrink
Miranda Koubek
Klara Thelin
Midea Allard
Lisen Söder
Nellie Wikström
Wilma Tagesson
Lilly Sartz
Ingrid Josefsson
Wilma Wessman
Linnea Ekström
Frida Arenvang
Elin Rubertsson
Ella Lindgren
Nike Tibbling
Kajsa Karlkvist
 296   289   291   282
 176   192   185   170
 251   224   219   258
 336   320   326   329
 260   256   237     x
 274   265   273   294
 287   269   281   282
 245   237   246   251
 331   325   302   310
 332   336   341   316
 222   230   237   242
 210   204   213   211
 280   283   283   276
 263   261   259     x
 268   272   271   270
 319   274   275   291
   x   282   286   277
 293   254   269   255
 178   171   190   176
 260   282   276   279
 246   244   250   243
 244   248   241   245
 237   254   259   241
 256   268   254   298
 273   270   245   293
 238   226   226   238
    F9 KULA      
1Nellie Wikström -07Skeninge IK5,35
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF5,04
3Midea Allard -08Eskilstuna FI4,69
4Nelly Bergstrand -07IK Stål4,47
5Moa Kindbom -07Skeninge IK4,17
6Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,89
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,82
8Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,79
9Lisen Söder -08Glanshammars IF3,60
10Linnea Ekström -08Wedevågs IF3,40
11Daga Eriksson -07Stocksäters IF3,22
12Amelie Widegren -08KFUM Örebro2,70
13Wilma Wessman -08Frövi IK2,52

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram