Resultat WIF-spelen 8 juni 2008

    Wedevågs IF arrangerade på Smedvallen i Vedevåg
 
    MÄN LÄNGD    
1Tobias Larsson -86Wedevågs IF2.20

    MÄN KULA    
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.52
2Jens Gustafsson -69Frövi IK9.71
3Tobias Larsson -86Wedevågs IF5.80

    MÄN DISKUS    
1Jens Gustafsson -69Frövi IK28.74
2Börje Nordin -50Åsbro GoIF28.62
3Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF22.03

    MÄN SLÄGGA    
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF53.80
2Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF29.20
3Jens Gustafsson -69Frövi IK23.53
4Tobias Larsson -86Wedevågs IF15.48

    MÄN SPJUT    
1Tobias Larsson -86Wedevågs IF15.74

    M55 DISKUS 1,5    
1Börje Nordin -50Åsbro GoIF33.79

    P15 LÄNGD    
1Robin Gustavsson -94Fjugesta IF4.90

    P15 KULA 4,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF10.05

    P15 DISKUS 1,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF29.59
2Robin Gustavsson -94Fjugesta IF24.95

    P15 SLÄGGA 4,0    
1Oskar Mellquist -94Fjugesta IF26.36

    P15 SPJUT 600    
1Simon Skoglund -94Frövi IK29.02
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF27.20

    P13 80 M    
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro11.51
2Samuel Spjut -95Frövi IK12.65

    P13 HÖJD    
1Philip Capobianco -95KFUM Örebro1.40

    P13 LÄNGD ZON    
1Samuel Spjut -95Frövi IK3.67

    P13 SPJUT 400    
1Samuel Spjut -95Frövi IK20.07

    P12 60 M    
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.42
2Andreas Grandelius -96Mosjö FK9.92

    P12 200 M    
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF32.13
2Andreas Grandelius -96Mosjö FK33.98

    P12 600 M    
1Alexander Malm -96KFUM Örebro2.04,69
-Andreas Grandelius -96Mosjö FKbröt

    P12 HÖJD    
1Alexander Malm -96KFUM Örebro1.28

    P12 LÄNGD ZON    
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF4.40
2Andreas Grandelius -96Mosjö FK4.03
3Alexander Malm -96KFUM Örebro3.75

    P12 KULA 3,0    
1Andreas Grandelius -96Mosjö FK6.68

    P12 SLÄGGA 3,0    
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF26.53

    P12 SPJUT 400    
1Alexander Malm -96KFUM Örebro17.22

    P11 60 M    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK9.90
2Zacharias Nordlöf -97Frövi IK12.27

    P11 200 M    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK36.39

    P11 600 M    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK2.14,79
2Zacharias Nordlöf -97Frövi IK2.30,93

    P11 HÖJD    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK1.25
2Hampus Gustafsson -97Frövi IK1.19

    P11 LÄNGD ZON    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK3.76
2Hampus Gustafsson -97Frövi IK3.19

    P11 KULA 2,0    
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF9.85
2Hampus Gustafsson -97Frövi IK8.20

    P11 SLÄGGA 2,0    
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF36.20

    P11 SPJUT 400    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK18.09

    P10 60 M    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro9.71
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.99
3Pontus Jansson -98Frövi IK10.14
4Andreas Führ -98KFUM Örebro10.20
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF10.57

    P10 200 M    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro33.61
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK34.51
3Pontus Jansson -98Frövi IK36.13
4Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF36.99

    P10 600 M    
1Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.14,80
2Gustaf Montin -98KFUM Örebro2.17,17
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.23,14

    P10 HÖJD    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro1.19
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF1.07
3Andreas Führ -98KFUM Örebro1.07

    P10 LÄNGD ZON    
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro3.75
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK3.45
3Pontus Jansson -98Frövi IK3.44
4Andreas Führ -98KFUM Örebro3.29
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3.27

    P10 KULA 2,0    
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF6.60
2Pontus Grandelius -98Mosjö FK5.29

    P9 60 M    
1Henrik Westher -99KFUM Örebro10.64
2Jack Saari -99Frövi IK10.98

    P9 200 M    
1Henrik Westher -99KFUM Örebro35.91

    P9 600 M    
1Henrik Westher -99KFUM Örebro2.25,61

    P9 HÖJD    
1Jack Saari -99Frövi IK1.04

    P9 LÄNGD ZON    
1Jack Saari -99Frövi IK3.10

    P9 KULA 2,0    
1Jack Saari -99Frövi IK5.80

    P7 60 M    
1Jeff Saari -02Frövi IK13.58
2Lucas Toll -01Wedevågs IF14.02

    P7 200 M    
1Lucas Toll -01Wedevågs IF50.89

    P7 600 M    
1Lucas Toll -01Wedevågs IF3.15,07

    P7 HÖJD    
1Lucas Toll -01Wedevågs IF0.62

    P7 LÄNGD ZON    
1Lucas Toll -01Wedevågs IF2.14
2Jeff Saari -02Frövi IK2.03
3Elias Skoglund -02Frövi IK1.81

    P7 KULA 2,0    
1Elias Skoglund -02Frövi IK3.57
2Jeff Saari -02Frövi IK2.66

    KVINNOR DISKUS    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF29.83

    KVINNOR SLÄGGA    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF45.56

    F17 KULA 3,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF10.78
2Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF8.78

    F17 DISKUS 1,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF27.18
2Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF20.88

    F17 SLÄGGA 4,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF38.81
2Louise Bergwall -91Mosjö FK35.08

    F17 SPJUT 600    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF27.34

    F15 100 M    
1Sara Angelmyr -94IFK Nora14.50
2Julia Nygård -96IFK Nora15.13

    F15 HÖJD    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK1.52
2Denise Sandell -94Wedevågs IF1.49
3Sara Angelmyr -94IFK Nora1.34
4Anja Bröyn -94Wedevågs IF1.22

    F15 LÄNGD    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF4.84
2Sara Angelmyr -94IFK Nora4.65
3Julia Gustafsson -94Frövi IK4.07
4Linn Nordkvist -94Fjugesta IF3.88
5Karolina Edberger -94Fjugesta IF3.61

    F15 KULA 3,0    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK9.91
2Denise Sandell -94Wedevågs IF7.66
3Anja Bröyn -94Wedevågs IF7.18
4Sara Angelmyr -94IFK Nora7.16
5Karolina Edberger -94Fjugesta IF6.59

    F15 DISKUS 1,0    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK27.71
2Denise Sandell -94Wedevågs IF25.28
3Karolina Edberger -94Fjugesta IF23.32
4Anja Bröyn -94Wedevågs IF22.96

    F15 SLÄGGA 3,0    
1Anja Bröyn -94Wedevågs IF28.83
2Karolina Edberger -94Fjugesta IF22.89

    F15 SPJUT 400    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF25.96
2Anja Bröyn -94Wedevågs IF20.84

    F13 80 M    
1Emma Nordlund -95IFK Nora12.44
2Josefine Saari -95Frövi IK13.32
3Emma Björkman 95IFK Nora13.37

    F13 200 M    
1Emma Nordlund -95IFK Nora33.56
2Emma Björkman 95IFK Nora36.01

    F13 600 M    
1Emma Nordlund -95IFK Nora2.17,98

    F13 HÖJD    
1Josefine Saari -95Frövi IK1.13

    F13 LÄNGD ZON    
1Emma Nordlund -95IFK Nora4.46
2Josefine Saari -95Frövi IK3.71

    F13 KULA 2,0    
1Josefine Saari -95Frövi IK6.92

    F13 SLÄGGA 2,0    
1Josefine Saari -95Frövi IK19.84

    F13 SPJUT 400    
1Josefine Saari -95Frövi IK14.97

    F12 60 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora9.38
2Julia Jansson -96Kils AIK9.43
3Anna Jansson -96Kils AIK9.58

    F12 200 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora31.35
2Julia Jansson -96Kils AIK33.59
3Anna Jansson -96Kils AIK35.98

    F12 600 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora1.56,63

    F12 HÖJD    
1Julia Jansson -96Kils AIK1.25
2Anna Jansson -96Kils AIK1.25

    F12 LÄNGD ZON    
1Julia Nygård -96IFK Nora4.35
2Anna Jansson -96Kils AIK4.23
3Julia Jansson -96Kils AIK4.08

    F12 KULA 2,0    
1Julia Nygård -96IFK Nora9.75
2Elvira Lindén -96IFK Nora8.35
3Anna Jansson -96Kils AIK5.65
4Julia Jansson -96Kils AIK5.65

    F12 SLÄGGA 2,0    
1Elvira Lindén -96IFK Nora29.06
2Paulina Rasch -96Fjugesta IF28.73

    F12 SPJUT 400    
1Julia Nygård -96IFK Nora18.48
2Elvira Lindén -96IFK Nora13.10

    F11 60 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro9.21
2Linnéa Andersson -97Glanshammars IF9.95
3Sandra Englund -97KFUM Örebro9.97
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.25
5Ida Skoglund -97Frövi IK10.49

    F11 200 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro32.17
2Linnéa Andersson -97Glanshammars IF33.90
3Ida Skoglund -97Frövi IK35.23

    F11 600 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro2.07,58
2Johanna Saari -97Frövi IK2.14,33

    F11 HÖJD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.36
2Linnéa Andersson -97Glanshammars IF1.16

    F11 LÄNGD ZON    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.64
2Linnéa Andersson -97Glanshammars IF3.61
3Sandra Englund -97KFUM Örebro3.41
4Ida Skoglund -97Frövi IK3.38

    F11 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK8.66
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF7.48
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF7.23

    F11 SLÄGGA 2,0    
1Lina Gustavsson -97Fjugesta IF22.64

    F11 SPJUT 400    
1Ida Skoglund -97Frövi IK20.52

    F10 60 M    
1Sofie Löfberg -98Stocksäters IF9.92
2Emilia Bäckström -98KFUM Örebro10.22
3Elin Domberg -98KFUM Örebro10.48

    F10 200 M    
1Emilia Bäckström -98KFUM Örebro35.66
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF36.26

    F10 600 M    
1Emilia Bäckström -98KFUM Örebro2.37,02

    F10 HÖJD    
1Elin Domberg -98KFUM Örebro1.19
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF1.10

    F10 LÄNGD ZON    
1Elin Domberg -98KFUM Örebro3.44
2Sofie Löfberg -98Stocksäters IF3.32

    F9 60 M    
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora10.48
2Hanna Högberg -99Mosjö FK11.57

    F9 200 M    
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora38.03

    F9 600 M    
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora2.33,88

    F9 HÖJD    
1Hanna Högberg -99Mosjö FK1.07

    F9 LÄNGD ZON    
1Linnéa Nordlund -99IFK Nora2.90
2Hanna Högberg -99Mosjö FK2.70

    F8 60 M    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK11.12
2Lisa Nordberg -00Wedevågs IF12.81

    F8 200 M    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK41.70

    F8 600 M    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK2.40,99

    F8 LÄNGD ZON    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK2.94

    F8 KULA 2,0    
1Frida Grandelius -00Mosjö FK3.65

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram