Närkesstatistik utomhus 2017

MÄN 100 M
10,37Odain Rose -92, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
10,92Alexander Andersson -94, Thorengruppen TFCKvilles VårtävlingGöteborg3 jun
10,94Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCKvilles VårtävlingGöteborg3 jun
11,07Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
11,12Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
11,32Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
11,35Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
11,61Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroUSMFalun11 aug
11,72Amir Musa -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
11,72Braulio Ribeiro -92, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås6 aug
11,81Ayob Hilwan -96, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
11,81Emanuel Lindberg 93, Thorengruppen TFCSkarakampenSkara3 sep
11,87Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
11,99Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
12,03Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
12,13Marcus Führ -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

MÄN 100 M mv
10,34Odain Rose -92, Thorengruppen TFCSMHelsingborg25 aug
10,83Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
10,91Alexander Andersson -94, Thorengruppen TFCKvilles VårtävlingGöteborg3 jun
10,93Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCKvilles VårtävlingGöteborg3 jun
11,02Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
11,16Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun

MÄN 200 M
21,90Eric Larsson -93, Thorengruppen TFCFolksam GPKarlstad25 jul
21,99Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
22,49Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
22,76Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
23,88Jonathan Granath -00, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
23,91Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
24,11Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
24,17Gustaf Otterhed -01, Thorengruppen TFCSkarakampenSkara3 sep
25,18Alfred Sandell -93, Thorengruppen TFCSkarakampenSkara3 sep
25,30Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

MÄN 200 M mv
22,48Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCJSMGävle12 aug
23,67Jonathan Granath -00, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun

MÄN 400 M
51,62Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
52,10Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
53,04Gustaf Otterhed -01, Thorengruppen TFCUSMFalun11 aug
53,24Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug
54,53Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
55,33Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

MÄN 800 M
1.58,19William Wickholm -98, KFUM ÖrebroTäby OpenTäby26 aug
1.58,89Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
1.59,56Michael Welday -99, Stocksäters IFMälarspelenEskilstuna17 jun
1.59,85Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge20 maj
2.00,74Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroJSMGävle12 aug
2.01,98Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.11,69Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFSvealandsGävle9 sep
2.12,10Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
2.12,84Henrik Franzén -03, Thorengruppen TFCSvealandsGävle9 sep

MÄN 1500 M
4.05,17Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna11 jun
4.06,51Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
4.07,60William Wickholm -98, KFUM ÖrebroSommarspelenStockholm22 aug
4.07,82Michael Welday -99, Stocksäters IFJSMGävle12 aug
4.14,34Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna11 jun
4.18,33Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroUSMFalun12 aug

MÄN 3000 M
8.45,40Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
9.24,30Michael Welday -99, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun
9.24,64Per Arvidsson -86, IF StartNärkespelenHallsberg10 jun
9.47,16Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
9.53,63Mohamed Hassan -99, IF StartNärkespelenHallsberg10 jun
9.59,65David Berg -89, IF StartNärkespelenHallsberg10 jun

MÄN 5000 M
14.41,79Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroSMHelsingborg27 aug
14.47,9mLinus Rosdal -92, KFUM ÖrebroÖstergötlands DMLinköping26 apr
15.46,88Erik Lindgren -94, OK TisarenDMGlanshammar21 jun
16.17,12Per Arvidsson -86, IF StartDMGlanshammar21 jun
16.21,67Heshlu Andemariam -97, IF StartDMGlanshammar21 jun
16.25,98Jakob Nilsson -84, Örebro AIKDMGlanshammar21 jun
16.40,54Michael Welday -99, Stocksäters IFDMGlanshammar21 jun
16.59,45Gustav Grek -82, Örebro AIKDMGlanshammar21 jun
17.02,94David Berg -89, IF StartDMGlanshammar21 jun
17.04,03Pär Englund -77, Wedevågs IFDMGlanshammar21 jun
17.19,95Mohamed Hassan -99, IF StartDMGlanshammar21 jun

MÄN 10000 M
30.48,70Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroSMHelsingborg25 aug
32.51,79Daniel Attås -87, OK TisarenDMHallsberg6 aug
34.20,75Per Arvidsson -86, IF StartDMHallsberg6 aug
35.10,89Niklas Bitén -88, Svillinge IFEnhörna ChallengeSödertälje26 jul
35.32,97Gustav Grek -82, Örebro AIKDMHallsberg6 aug
35.37,50Heshlu Andemariam -97, IF StartDMHallsberg6 aug
35.50,99Eric Segelberg -84, LK GränslöstDMHallsberg6 aug
35.54,34Patrik Nilvér -83, LK GränslöstDMHallsberg6 aug
36.18,83Johan Ingjald -87, IF StartDMHallsberg6 aug
36.38,32Mohamed Hassan -99, IF StartDMHallsberg6 aug

MÄN 10 KM VÄG
31.34Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroSM-milenStockholm15 jun
32.31Thomas Chaillou -85, KFUM ÖrebroStevensloopNijmegen, NED19 mar
33.30Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro1 apr
33.33Erik Anfält -76, Örebro AIKStartmilenÖrebro1 apr
34.02Jakob Nilsson -84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
34.07Ludvig Börjesson -77, Örebro AIKStartmilenÖrebro1 apr
34.21Andreas Ingberg -82, Örebro AIKLucialoppetVretstorp9 dec
34.34Cimmie Wignell -87, IF StartStartmilenÖrebro1 apr
34.47Per Arvidsson -86, IF StartStartmilenÖrebro1 apr
34.49Niklas Bitén -88, Svillinge IFStartmilenÖrebro1 apr
34.51William Wickholm -98, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
34.52Heshlu Andemariam -97, IF StartStartmilenÖrebro1 apr
35.21Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKStartmilenÖrebro1 apr
35.39Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroLucialoppetVretstorp9 dec
35.49Habtom Tesfamichael -90, Wedevågs IFStartmilenÖrebro1 apr
35.51Viktor Johansson -90, LK GränslöstStartmilenÖrebro1 apr
35.53Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
36.00Jonas Nilsson -92, Östansjö SKKumla StadsloppKumla29 apr
Nettotider
32.15Erik Anfält -76, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro24 aug
33.41Daniel Attås -87, OK TisarenBlodomloppetÖrebro24 aug
34.46Erik Fernlund -91, OK TisarenBlodomloppetÖrebro24 aug
35.01Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro24 aug
35.26Kaj Tolonen -73, (Lindesberg)BlodomloppetÖrebro24 aug
35.51Pär Englund -77, Wedevågs IFBlodomloppetÖrebro24 aug
35.56Patrik Nilvér -83, LK GränslöstBlodomloppetÖrebro24 aug
36.00Jonathan Kandelin -90, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro24 aug

MÄN HALVMARATHON
1.09.01Martin Regborn -92, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.09.02Linus Rosdal -92, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.10.58Erik Anfält -76, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.11.00Thomas Chaillou -85, KFUM ÖrebroStevensloopNijmegen, NED19 mar
1.14.05Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroNorasjön RuntNora9 sep
1.14.49Ludvig Börjesson -77, Örebro AIKÖAIK HalvmarathonÖrebro19 apr
1.15.37Andreas Ingberg -82, Örebro AIKÖAIK HalvmarathonÖrebro19 apr
1.15.59Heshlu Andemariam -97, IF StartÖAIK HalvmarathonÖrebro19 apr
1.16.17Tomas Bjurström -87, KFUM ÖrebroMarathon EindhovenEindhoven, NED8 okt
1.16.52Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKKungsholmen RuntStockholm13 maj
1.18.01Oskar Arlebo -77, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.18.02Per Arvidsson -86, IF StartÖAIK HalvmarathonÖrebro19 apr
1.18.27Johan Eriksson -68, Kopparbergs IFGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.18.38Elias Zika -81, IF StartÖAIK HalvmarathonÖrebro19 apr
1.18.45Niklas Bitén -88, Svillinge IFMarató de BarcelonaBarcelona, ESP12 mar
1.19.02Morgan Pätsi -77, Örebro AIKStockholm HalvmaraStockholm9 sep
1.19.14Pär Englund -77, Wedevågs IFÖAIK HalvmarathonÖrebro19 apr
1.19.18Jonathan Kandelin -90, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.19.28Eric Segelberg -84, LK GränslöstGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.19.29Johan Stunz -76, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.19.40Jonas Nilsson -92, Östansjö SKGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.19.42Gustav Grek -82, Örebro AIKSemesterhalvmaranTorp22 jul
1.19.58Fredrik Rådström -83, Hällefors LKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt

MÄN MARATHON
2.27.52Thomas Chaillou -86, KFUM ÖrebroMarathon de ParisParis, FRA9 apr
2.29.24Erik Anfält -76, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
2.37.37Niklas Bitén -88, Svillinge IFStockholm MarathonStockholm3 jun
2.40.17Morgan Pätsi -77, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin24 sep
2.40.40Andreas Ingberg -82, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin24 sep
2.46.31Sören Forsberg -63, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
2.48.24Martin Ingberg -81, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP19 nov
2.49.00Gustav Grek -82, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin24 sep
2.50.35Pär Englund -77, Wedevågs IFVäxjö MarathonVäxjö21 okt
2.51.12Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP19 nov
2.51.38Anders Larsson -69, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin24 sep
2.53.49Elias Zika -81, IF StartVäxjö MarathonVäxjö21 okt
2.53.55Mathias Lidson -78, LK GränslöstStockholm MarathonStockholm3 jun
2.55.14Oskar Larsson -90, Örebro AIKVäxjö MarathonVäxjö21 okt
2.56.07Jesper Damström -70, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin24 sep
2.56.44Jonas Karlsson -86, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin24 sep
2.58.22Johan Flodén -76, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
2.58.46Ludvig Börjesson -77, Örebro AIKMaratón ValenciaValencia, ESP19 nov
2.59.59Pär Johansson -74, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun

MÄN 110 M HÄCK 1.06
16,38Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

MÄN 400 M HÄCK 0.91
63,94Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

MÄN HÖJD
1,93Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
1,88Marcus Führ -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,80Mikael Jansson -98, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
1,76Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug

MÄN STAV
5,10Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroSMHelsingborg26 aug
4,80Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroUdda grenars kvällEnskede8 aug
4,72Dennis Fransson-Bergetoft -92, KFUM ÖrebroSMHelsingborg26 aug
3,96Karl Johansson -01, Stocksäters IFJustin, TX20 apr
3,90Erik Hanell -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
3,13Joel Bergquist -03, Stocksäters IFKurts tävlingHallsberg19 jul

MÄN LÄNGD
7,05Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
6,90Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroUSMFalun12 aug
6,70Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCSAYOSollentuna10 jun
6,49Jonathan Granath -00, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
5,99Amir Musa -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
5,97Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

MÄN LÄNGD mv
7,18Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroJSMGävle12 aug
6,28Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

MÄN TRESTEG
12,90Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
12,83Amir Musa -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
11,64Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun

MÄN KULA 7,26
13,86Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
10,64Kolë Lleshi -68, IFK NoraVSMKarlskrona19 aug
10,03Johan Eisler -76, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun

MÄN DISKUS 2,0
53,35Albin Lager -96, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

MÄN SLÄGGA 7,26
35,93Albin Lager -96, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

MÄN SPJUT 800
80,44Jiannis Smalios -87, Thorengruppen TFCGötas UngdomsspelKarlstad22 jul
66,86Theodor Thor -93, Thorengruppen TFCKringelkastetSödertälje6 jun
50,11Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

P19 100 M
11,12Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
11,32Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
11,35Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
11,87Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

P19 100 M mv
10,83Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
11,16Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun

P19 200 M
22,49Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
22,76Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

P19 200 M mv
22,48Andreas Führ -98, Thorengruppen TFCJSMGävle12 aug

P19 400 M
52,10Anders Pihlblad -98, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
54,53Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug

P19 800 M
1.58,19William Wickholm -98, KFUM ÖrebroTäby OpenTäby26 aug
1.59,56Michael Welday -99, Stocksäters IFMälarspelenEskilstuna17 jun
1.59,85Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge20 maj
2.00,74Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroJSMGävle12 aug

P19 1500 M
4.05,17Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna11 jun
4.06,51Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
4.07,60William Wickholm -98, KFUM ÖrebroSommarspelenStockholm22 aug
4.07,82Michael Welday -99, Stocksäters IFJSMGävle12 aug

P19 3000 M
9.24,30Michael Welday -99, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun
9.53,63Mohamed Hassan -99, IF StartNärkespelenHallsberg10 jun

P19 5000 M
16.40,54Michael Welday -99, Stocksäters IFDMGlanshammar21 jun
17.19,95Mohamed Hassan -99, IF StartDMGlanshammar21 jun

P19 10000 M
36.38,32Mohamed Hassan -99, IF StartDMHallsberg6 aug

P19 110 M HÄCK 1.06
16,38Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

P19 110 M HÄCK 1.00
16,42Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroJSMGävle13 aug

P19 HÖJD
1,93Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
1,80Mikael Jansson -98, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

P19 STAV
4,80Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroUdda grenars kvällEnskede8 aug

P19 LÄNGD
7,05Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
5,97Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

P19 LÄNGD mv
7,18Jonathan Hirsh -98, KFUM ÖrebroJSMGävle12 aug
6,28Kristoffer Kold Erlandsen -99, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

P17 100 M
11,07Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
11,61Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroUSMFalun11 aug
11,72Amir Musa -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
11,99Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
12,03Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
12,13Marcus Führ -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
12,39Jonathan Holmefur -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
12,57Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
12,59Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun

P17 100 M mv
11,02Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
12,51Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

P17 200 M
21,99Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
23,88Jonathan Granath -00, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
23,91Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
24,11Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
24,17Gustaf Otterhed -01, Thorengruppen TFCSkarakampenSkara3 sep
25,30Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

P17 200 M mv
23,67Jonathan Granath -00, Thorengruppen TFCSkararacetSkara6 jun

P17 400 M
51,62Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
53,04Gustaf Otterhed -01, Thorengruppen TFCUSMFalun11 aug
53,24Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug
55,33Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
56,21Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug

P17 800 M
1.58,89Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
2.01,98Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad25 jul
2.14,72Axel Sandberg -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun

P17 1500 M
4.14,34Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna11 jun
4.18,33Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroUSMFalun12 aug

P17 3000 M
9.47,16Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug

P17 2000 M HINDER 0.91
6.41,85Melker Forsberg -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun

P17 300 M HÄCK 0.84
38,67Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCJSMGävle13 aug
43,51Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug

P17 400 M HÄCK 0.91
63,94Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

P17 HÖJD
1,88Marcus Führ -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,76Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug

P17 STAV
3,96Karl Johansson -01, Stocksäters IFJustin, TX20 apr
3,90Erik Hanell -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

P17 LÄNGD
6,90Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroUSMFalun12 aug
6,70Gustav Karlsson -00, Thorengruppen TFCSAYOSollentuna10 jun
6,49Jonathan Granath -00, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
5,99Amir Musa -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
5,43Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
5,18Karl Hällgren -01, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
5,01Oscar Persson -01, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar13 maj

P17 TRESTEG
12,90Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
12,83Amir Musa -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
11,64Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun

P17 KULA 5,0
11,30Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
10,42Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFMälarspelenEskilstuna17 jun
8,84Jonathan Holmefur -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
8,84Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

P17 DISKUS 1,5
32,81Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFGurkspelenVästerås5 aug

P17 SLÄGGA 5,0
35,96Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFGötas UngdomsspelKarlstad22 jul

P17 SPJUT 700
41,28Bimo Soenarso -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
36,39Amir Musa -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
33,93Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
31,94Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFGötas UngdomsspelKarlstad22 jul

P15 80 M
10,14Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
10,35William Nilsson -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
10,63Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
10,66Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun
10,68Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
10,83Elias Åström -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
11,22Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep

P15 200 M
26,34Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika30 jul
26,73William Nilsson -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj

P15 300 M
42,03Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

P15 800 M
2.11,69Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFSvealandsGävle9 sep
2.12,10Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
2.12,84Henrik Franzén -03, Thorengruppen TFCSvealandsGävle9 sep
2.18,06Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
2.20,86Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep
2.31,75Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFLeksands Sparb.spelLeksand22 jul

P15 2000 M
6.26,45Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFUDMGlanshammar17 aug
6.26,48Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar17 aug
6.41,09Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCBauhaus-galanStockholm18 jun
6.41,48Valter Pettersson -02, OK TisarenUDMGlanshammar17 aug
6.54,06Henrik Franzén -03, Thorengruppen TFCSvealandsGävle10 sep

P15 5000 M
17.27,75Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCDMGlanshammar21 jun

P15 1500 M HINDER 0.76
5.02,33Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCUSMFalun13 aug

P15 80 M HÄCK 0.84
13,50Elias Åström -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
14,82Noah Kihlberg -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
14,83Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFLeksands Sparb.spelLeksand23 jul

P15 80 M HÄCK 0.84 mv
14,63Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFLeksands Sparb.spelLeksand23 jul

P15 300 M HÄCK 0.76
47,46Noha Olsson -02, Thorengruppen TFCUSMFalun11 aug

P15 HÖJD
1,52Elias Åström -02, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,48Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,45Rasmus Rågstad -02, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun
1,44Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

P15 STAV
3,13Joel Bergquist -03, Stocksäters IFKurts tävlingHallsberg19 jul
2,50Oliver Lundström -03, KFUM ÖrebroUDMGlanshammar17 aug

P15 LÄNGD
5,29Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFLeksands Sparb.spelLeksand23 jul
5,00Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
4,81Stefan Franzén -03, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

P15 LÄNGD mv
5,43Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika29 jul

P15 TRESTEG
10,93Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
10,92Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroSvealandsGävle10 sep
10,36Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFGurkspelenVästerås5 aug
10,08Elias Åström -02, KFUM ÖrebroV. MälardalsspelenKöping17 jun

P15 TRESTEG mv
10,96Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika30 jul
10,67Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika30 jul

P15 KULA 4,0
11,04Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
10,59Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
8,93William Nilsson -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
8,44Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
8,20Wilhelm Bergentz -02, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun

P15 DISKUS 1,0
39,23Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika29 jul
34,69Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
33,13Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFUDMGlanshammar17 aug

P15 SLÄGGA 4,0
40,61Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika30 jul
37,59Karl-William Einarson -02, Wedevågs IFStjärnspelenArvika30 jul
35,50Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFUDMGlanshammar24 aug

P15 SPJUT 600
34,08Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFVårkastetBålsta13 maj
33,67Oskar Hjelte -02, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar13 maj

P13 60 M
8,48Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
8,49Albin Lammgård -04, Glanshammars IFSvealandsGävle9 sep
8,73Felix Wilhelmsson -05, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
8,83Max Titus -05, Frövi IKVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
8,98Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,03Viktor Stenberg Lilja -04, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar13 maj
9,13Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,23Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

P13 60 M mv
8,45Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFGurkspelenVästerås5 aug

P13 200 M
29,13Max Titus -05, Frövi IKVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
30,45Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
30,77Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
31,19Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

P13 200 M mv
27,57Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle10 sep
28,02Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFSvealandsGävle10 sep
28,17Albin Lammgård -04, Glanshammars IFSvealandsGävle10 sep

P13 600 M
1.38,46Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep
1.50,85Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
1.51,11Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna10 jun
2.01,12Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroV. MälardalsspelenKöping18 jun

P13 800 M
2.36,81Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun

P13 1500 M
4.58,82Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle10 sep

P13 60 M HÄCK 0.76
11,08Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFGurkspelenVästerås5 aug
12,62Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroV. MälardalsspelenKöping18 jun
12,76Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroGötas UngdomsspelKarlstad23 jul
13,43Daniel Kindvall -05, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

P13 60 M HÄCK 0.76 mv
11,00Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFSvealandsGävle10 sep

P13 200 M HÄCK 0.68
31,35Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep

P13 HÖJD
1,40Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,33Max Titus -05, Frövi IKNobelspelenKarlskoga18 jun
1,24Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
1,24Filip Knochenhauer -05, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

P13 STAV
2,47Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle10 sep

P13 LÄNGD ZON
5,05Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFGurkspelenVästerås5 aug
4,59Alvin Reinebo -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep
4,55Albin Lammgård -04, Glanshammars IFSvealandsGävle9 sep
4,51Max Titus -05, Frövi IKVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
4,16Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
4,11Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
4,07Hampus Wiborg -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
4,06Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj

P13 TRESTEG ZON
10,15Patrik Pettersson -04, Wedevågs IFSvealandsGävle10 sep
8,59Albin Gyhlenius -05, KFUM ÖrebroV. MälardalsspelenKöping18 jun
8,18Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep

P13 TRESTEG ZON mv
8,32Markus Karlsson -04, Wedevågs IFSvealandsGävle10 sep

P13 KULA 3,0
9,84Torbjörn Ekestubbe -04, IFK NoraÖrebro6 jun
9,56Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroGötas UngdomsspelKarlstad23 jul
8,64Johan Runesson -05, Fjugesta IFNärkespelenHallsberg10 jun
8,63Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås5 aug
7,48Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFKMAskersund11 sep
7,46Emil Larsson -04, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun

P13 DISKUS 0,6
32,25Torbjörn Ekestubbe -04, IFK NoraÖrebro6 jun
26,23Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroUDMGlanshammar17 aug
24,38Ludvig Sjöberg -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
23,58Johan Runesson -05, Fjugesta IFUDMGlanshammar17 aug
21,38Markus Karlsson -04, Wedevågs IFSvealandsGävle9 sep

P13 SLÄGGA 3,0
27,21Markus Karlsson -04, Wedevågs IFMälarspelenEskilstuna17 jun
17,57Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroUDMGlanshammar24 aug
17,10Johan Runesson -05, Fjugesta IFUDMGlanshammar24 aug

P13 SPJUT 400
28,81Anton Eklind -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
28,12Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep
27,52Edwin Gyllander -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
25,59John Nordlander -04, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
25,27Torbjörn Ekestubbe -04, IFK NoraÖrebro6 jun
25,23Robin Ringström -05, KFUM ÖrebroSunnespelenSunne8 jul

P11 60 M
8,56Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås5 aug
8,99Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCGavlehovspelenGävle16 jul
9,24Albin Bolin -07, Glanshammars IFStefanHolmspelenKil3 jun
9,56Noah Karlsson Hjortborg -08, KFUM ÖrebroStefanHolmspelenKil3 jun
9,58Jon Joelsson -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
9,71Josef Nyberg -08, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

P11 60 M mv
8,76Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCGavlehovspelenGävle16 jul
9,18Albin Bolin -07, Glanshammars IFGoliatspelenKil19 aug

P11 150 M
22,27Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCGavlehovspelenGävle16 jul

P11 200 M
28,50Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar17 aug
30,57Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCSunnespelenSunne8 jul
31,61Karl-Axel Athlin -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar13 maj
32,99Noah Karlsson Hjortborg -08, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga18 jun
33,33Albin Bolin -07, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
33,55Johan Lindkvist -06, Wedevågs IFStjärnspelenArvika30 jul
33,64Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga18 jun
33,78Viggo Olsson -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar13 maj

P11 400 M
1.11,10Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCSunnespelenSunne8 jul
1.16,82Svante Gustafsson -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
1.19,46Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFLeksands Sparb.spelLeksand22 jul

P11 600 M
1.48,46Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCBrommaspelenStockholm10 sep
1.55,69Sigge Bergentz -06, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1.59,29Karl-Axel Athlin -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar13 maj
1.59,85Buster Runheim -06, Thorengruppen TFCGIF-spelenGlanshammar13 maj
2.02,08Bastian Widlund -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
2.04,26Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
2.04,67Albin Wallgren -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
2.06,44Danny Frykholm -07, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

P11 HÖJD
1,27Jon Joelsson -06, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,24Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,17Måns Kareliussén -06, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,17Johan Lindkvist -06, Wedevågs IFMoraspelenMora2 sep
1,16Simon Svartengren -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,15Lucas Asplund -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,13Liam Haili -06, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar13 maj

P11 LÄNGD ZON
3,96Jon Joelsson -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
3,85Folke Eriksson -06, Thorengruppen TFCGötas UngdomsspelKarlstad23 jul
3,73Albin Bolin -07, Glanshammars IFGoliatspelenKil19 aug
3,71Noah Karlsson Hjortborg -08, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
3,63Viggo Olsson -06, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
3,55Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
3,55Josef Nyberg -08, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

P11 KULA 2,0
8,53Liam Haili -06, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
8,19Noah Karlsson Hjortborg -08, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
8,14Johan Lindkvist -06, Wedevågs IFMoraspelenMora2 sep
7,68Ville Bjuremar -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
7,54Jasper Norlander -06, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
7,47Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

P11 SPJUT 400
19,93Liam Haili -06, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
18,20Johan Lindkvist -06, Wedevågs IFStjärnspelenArvika29 jul
17,08Sigvard Einarson -07, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

KVINNOR 100 M
11,61Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
12,01Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
12,17Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
12,40Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroUSMFalun11 aug
12,52Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
12,91Anna Westher -97, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug
13,14Klara Frih -02, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
13,52Elin Wallin -03, Glanshammars IFSurbullespelenNorrköping19 aug
13,57Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
13,60Alva Kujic -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj

KVINNOR 100 M mv
11,77Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
12,09Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug

KVINNOR 200 M
23,63Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroSurbullespelenNorrköping20 aug
24,31Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroBauhaus-galanStockholm18 jun
25,88Sandra Wagner -92, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
26,25Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
26,32Klara Frih -02, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar13 maj
26,70Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås5 aug
27,57Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
27,59Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
27,83Therese Knutsson -00, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
28,20Alva Kujic -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj

KVINNOR 200 M mv
23,44Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroSMHelsingborg27 aug
25,47Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
27,25Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle10 sep

KVINNOR 300 M
40,76Klara Frih -02, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
42,71Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroUSMFalun12 aug
45,16Elin Wallin -03, Glanshammars IFSvealandsGävle10 sep

KVINNOR 400 M
58,54Klara Frih -02, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås6 aug
58,97Sandra Wagner -92, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug
61,38Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
63,37Hanna Säfström -00, Thorengruppen TFCUppsalaspelenUppsala18 jun

KVINNOR 800 M
2.13,66Klara Frih -02, Åsbro GoIFBauhaus-galanStockholm18 jun
2.33,82Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
2.39,08Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
2.41,00Julia Widén -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
2.41,91Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun

KVINNOR 1500 M
5.05,41Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
5.29,52Maria Eriksson -76, IF StartVSMKarlskrona19 aug
5.40,23Lisa Brorson -99, Thorengruppen TFCUppsalaspelenUppsala18 jun
5.44,32Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug

KVINNOR 3000 M
11.17,37Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
11.49,60Maria Eriksson -76, IF StartNärkespelenHallsberg10 jun

KVINNOR 5000 M
18.19,85Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKDMGlanshammar21 jun
19.15,25Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKDMGlanshammar21 jun
20.12,77Maria Eriksson -76, IF StartDMGlanshammar21 jun
20.22,89Anna Pettersson -70, IF StartDMGlanshammar21 jun
20.25,08Ida Lilja -85, Örebro AIKDMGlanshammar21 jun
21.17,10Susanna Hellsten -71, IF StartDMGlanshammar21 jun
22.01,66Anna-Karin Frih -75, Örebro AIKDMGlanshammar21 jun

KVINNOR 10000 M
37.23,15Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKDMHallsberg6 aug
38.48,12Åsa Höög -71, Kumla SFDMHallsberg6 aug
39.40,07Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKDMHallsberg6 aug
42.41,95Anna Pettersson -70, IF StartDMHallsberg6 aug
43.16,79Maria Eriksson -76, IF StartDMHallsberg6 aug
47.36,50Carina Yngström -64, Storådalens SKDMHallsberg6 aug

KVINNOR 10 KM VÄG
37.36Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKStartmilenÖrebro1 apr
37.59Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKLucialoppetVretstorp9 dec
39.38Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroKumla StadsloppKumla29 apr
41.30Anna Pettersson -70, IF StartStartmilenÖrebro1 apr
41.37Julia Johnsson -76, Örebro AIKKumla StadsloppKumla29 apr
41.38Ida Lilja -85, Örebro AIKStartmilenÖrebro1 apr
41.42Annika Larsson -84, Örebro AIKWedevågloppetVedevåg6 maj
41.48Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKStartmilenÖrebro1 apr
41.58Frida Gustafsson Pettersson -96, (Örebro)StartmilenÖrebro1 apr
42.23Ia Sandberg -69, Örebro AIKWedevågloppetVedevåg6 maj
42.42Marie Dasler -68, IF StartLucialoppetVretstorp9 dec
43.08Jessika Karlsson -91, (Örebro)Å-stadsloppetÖrebro14 okt
43.33Maria Eriksson -76, IF StartTjejmilenStockholm2 sep
43.40Stina Gustafsson Pettersson -96, (Örebro)StartmilenÖrebro1 apr
43.45Ida Nilsson -78, (Örebro)StartmilenÖrebro1 apr
44.00Siri Englund -91, IF StartStartmilenÖrebro1 apr
Nettotider
37.29Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro24 aug
37.34Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro24 aug
39.10Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro24 aug
39.54Hanna Thorold -91, (Örebro)BlodomloppetÖrebro24 aug
41.08Frida Nilsson -85, (Örebro)BlodomloppetÖrebro24 aug
41.35Rebecka Nylin -89, OK TisarenBlodomloppetÖrebro24 aug
42.04Elin Winblad -87, Hagaby GoIFBlodomloppetÖrebro24 aug
42.29Ida Larsson -90, Örebro AIKVarvetmilenÖrebro26 mar
43.23Lovisa Persson -91, OK TisarenBlodomloppetÖrebro24 aug
43.53Katrina Huss -86, (Örebro)BlodomloppetÖrebro24 aug
43.58Elin Heimer -80, (Örebro)BlodomloppetÖrebro24 aug

KVINNOR HALVMARATHON
1.24.05Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.24.46Erica Lech -77, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.24.57Erika Bergentz -73, Thorengruppen TFCGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.25.12Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.25.48Åsa Höög -71, Kumla SFVSMMariestad26 aug
1.25.50Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKSemesterhalvmaranTorp22 jul
1.28.16AnneMarie Eldholm -70, Örebro AIKKungsholmen RuntStockholm13 maj
1.30.38Kajsa Lihagen -91, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.30.42Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.31.56Anna Pettersson -70, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.33.03Ida Larsson -90, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.33.14Ingmarie Johansson -64, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.33.47Marie Dasler -68, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro14 okt
1.34.26Cecilia Svedin -76, Thorengruppen TFCGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.35.14Rebecka Nylin -89, OK TisarenGöteborgsvarvetGöteborg20 maj
1.36.53Maja Blom -85, (Örebro)Å-stadsloppetÖrebro14 okt
1.37.05Nina Gustafsson -73, Örebro AIKStockholm HalvmaraStockholm9 sep
1.37.24Maria Eriksson -76, IF StartVSMMariestad26 aug

KVINNOR MARATHON
2.57.37Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.02.51Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.04.32Åsa Höög -71, Kumla SFMaraton PrahaPraha, CZE7 maj
3.10.32Erica Lech -77, Örebro AIKFt Lauderdale Mar.Fort Lauderdale, FL19 feb
3.12.13Marie Dasler -68, IF StartMaratón ValenciaValencia, ESP19 nov
3.13.19Liduina van Sitteren -89, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.14.36Anette Carlsson -78, (KFUM Örebro Orientering)Stockholm MarathonStockholm3 jun
3.15.39AnneMarie Eldholm -70, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.23.56Julia Johnsson -76, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.25.01Ingmarie Johansson -64, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.40.22Cecilia Andersson -86, (Fjugesta)Stockholm MarathonStockholm3 jun
3.40.59Anna-Karin Frih -75, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun
3.44.12Katarina Erixon -63, Örebro AIKStockholm MarathonStockholm3 jun

KVINNOR 100 M HÄCK 0.84
14,12Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

KVINNOR 100 M HÄCK 0.84 mv
13,83Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås5 aug

KVINNOR HÖJD
1,65Klara Frykholm -03, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
1,57Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra13 maj
1,57Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
1,54Irma Kron -04, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,52Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,52Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,50Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
1,45Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
1,45Myra Eriksson -03, Stocksäters IFStjärnspelenArvika29 jul
1,44Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,40Emma Stenman -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
1,40Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun

KVINNOR STAV
3,35Emma Johansson -02, Stocksäters IFGurkspelenVästerås5 aug
3,30Ebba Blomstrand -00, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
2,80Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCSvealandsGävle9 sep
2,63Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCKurts tävlingHallsberg19 jul
2,34Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
2,23Myra Eriksson -03, Stocksäters IFSvealandsGävle10 sep

KVINNOR LÄNGD
5,90Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug
5,71Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
5,55Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroFolksam ChallengeGöteborg10 jun
5,23Therese Knutsson -00, Glanshammars IFJSMGävle12 aug
5,07Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFMälarspelenEskilstuna17 jun
5,07Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan27 aug
5,06Klara Frih -02, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
5,06Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
5,01Klara Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna10 jun
5,01Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
4,89Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
4,89Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun

KVINNOR LÄNGD mv
5,56Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroFolksam ChallengeGöteborg10 jun
5,22Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroGötas UngdomsspelKarlstad23 jul

KVINNOR TRESTEG
11,39Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroUSMFalun13 aug
11,27Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar24 aug
10,99Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSvealandsGävle9 sep
10,88Therese Knutsson -00, Glanshammars IFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
10,47Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
10,09Nanna Frih -04, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås6 aug
9,86Klara Frih -02, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
9,82Lisa Ljung -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,54Myra Eriksson -03, Stocksäters IFV. MälardalsspelenKöping18 jun
9,42Julia Widén -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug

KVINNOR TRESTEG mv
10,00Lisa Ljung -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,50Wera Molin -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,48Julia Widén -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,45Elin Wallin -03, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug

KVINNOR KULA 4,0
11,42Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
9,34Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep
8,77Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
8,50Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
7,93Johanna Pettersson -94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep

KVINNOR DISKUS 1,0
20,87Josefine Larsson -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

KVINNOR SLÄGGA 4,0
50,34Sabine Steen -97, KFUM ÖrebroSista ChansenKarlstad29 dec
48,50Josefine Larsson -98, Glanshammars IFJSMGävle11 aug
30,98Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
29,52Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep

KVINNOR SPJUT 600
53,68Elisabeth Lithell -90, KFUM ÖrebroKringelkastetSödertälje6 jun
38,35Eunice Nilsson -98, Thorengruppen TFCKringelkastetSödertälje6 jun
28,90Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
20,55Sara Angelmyr -94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
20,40Johanna Pettersson -94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep

F19 100 M
12,17Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

F19 100 M mv
12,09Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug

F19 1500 M
5.40,23Lisa Brorson -99, Thorengruppen TFCUppsalaspelenUppsala18 jun

F19 100 M HÄCK 0.84
14,12Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

F19 100 M HÄCK 0.84 mv
13,83Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås5 aug

F19 LÄNGD
5,90Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug

F19 KULA 4,0
11,42Ida Thunberg -99, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
9,34Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep
7,06Josefine Larsson -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F19 DISKUS 1,0
20,87Josefine Larsson -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep
17,87Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F19 SLÄGGA 4,0
48,50Josefine Larsson -98, Glanshammars IFJSMGävle11 aug
17,45Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F19 SPJUT 600
38,35Eunice Nilsson -98, Thorengruppen TFCKringelkastetSödertälje6 jun
18,19Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F17 100 M
12,40Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroUSMFalun11 aug
12,52Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun
13,57Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
13,60Alva Kujic -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
13,68Therese Knutsson -00, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
14,08Lisa Msoffe Kumlin -01, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun

F17 200 M
26,25Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
27,83Therese Knutsson -00, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
28,20Alva Kujic -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
28,46Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra13 maj

F17 200 M mv
25,47Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug

F17 400 M
63,37Hanna Säfström -00, Thorengruppen TFCUppsalaspelenUppsala18 jun

F17 800 M
2.42,16Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra14 maj

F17 100 M HÄCK 0.76
15,64Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
15,82Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra13 maj
16,95Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroSM mångkampLinköping9 sep
18,37Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroSM mångkampLinköping9 sep

F17 300 M HÄCK 0.76
55,52Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug

F17 HÖJD
1,57Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra13 maj
1,57Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroJSMGävle11 aug
1,45Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

F17 STAV
3,30Ebba Blomstrand -00, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
2,34Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug

F17 LÄNGD
5,71Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
5,23Therese Knutsson -00, Glanshammars IFJSMGävle12 aug
5,06Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
4,89Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
4,37Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

F17 TRESTEG
11,39Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroUSMFalun13 aug
10,88Therese Knutsson -00, Glanshammars IFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
8,46Alwa Mossberg -01, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug

F17 TRESTEG mv
8,57Alwa Mossberg -01, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug

F17 KULA 4,0
8,77Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
7,33Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
7,20Therese Knutsson -00, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F17 KULA 3,0
11,63Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
10,54Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroMälarspelenEskilstuna17 jun
8,87Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun

F17 DISKUS 1,0
18,48Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
17,62Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
17,41Therese Knutsson -00, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F17 SLÄGGA 4,0
30,98Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
29,52Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
18,60Therese Knutsson -00, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F17 SLÄGGA 3,0
49,68Alice Nilsson -00, Thorengruppen TFCJSMGävle13 aug
39,07Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås5 aug

F17 SPJUT 600
28,90Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
17,92Therese Knutsson -00, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar23 sep

F17 SPJUT 500
32,33Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroJSMGävle12 aug
30,76Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroSM mångkampLinköping10 sep
21,76Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra14 maj

F17 SJUKAMP
3845pIngrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroSthlms DM mångk.Sätra14 maj
3558pLinnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroSM mångkampLinköping10 sep
2642pEbba Löfholm -00, KFUM ÖrebroSM mångkampLinköping10 sep

F15 80 M
10,46Klara Frih -02, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar13 maj
10,62Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
10,64Elin Wallin -03, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
10,73Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroUSMFalun11 aug
11,12Julia Widén -02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
11,31Wera Molin -02, Glanshammars IFSurbullespelenNorrköping19 aug
11,37Maja Persson -02, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
11,44Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFLeksands Sparb.spelLeksand22 jul
11,45Emma Karlsson -02, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
11,53Sofie Fransson -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj

F15 100 M
13,14Klara Frih -02, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
13,52Elin Wallin -03, Glanshammars IFSurbullespelenNorrköping19 aug
14,28Emma Johansson -02, Stocksäters IFWylie, TX18 feb
14,42Maja Persson -02, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun

F15 200 M
26,32Klara Frih -02, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar13 maj
27,59Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
28,50Julia Widén -02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
28,99Wera Molin -02, Glanshammars IFSurbullespelenNorrköping20 aug
29,87Maja Persson -02, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar13 maj

F15 300 M
40,76Klara Frih -02, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
42,71Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroUSMFalun12 aug
45,16Elin Wallin -03, Glanshammars IFSvealandsGävle10 sep
46,95Julia Widén -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar17 aug
48,74Maja Persson -02, Stocksäters IFUDMGlanshammar17 aug
49,23Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar17 aug
49,51Matilda Eklind -02, KFUM ÖrebroV. MälardalsspelenKöping18 jun

F15 400 M
58,54Klara Frih -02, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås6 aug
61,38Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj

F15 600 M
1.57,21Julia Widén -02, Glanshammars IFSM mångkampLinköping10 sep

F15 800 M
2.13,66Klara Frih -02, Åsbro GoIFBauhaus-galanStockholm18 jun
2.33,82Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroLag-USMTanumshede19 aug
2.41,00Julia Widén -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
2.41,91Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
2.44,36Sofie Franzén -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
2.44,50Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
2.50,84Matilda Eklind -02, KFUM ÖrebroV. MälardalsspelenKöping17 jun
2.52,39Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
2.52,40Klara Frykholm -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
2.55,46Lisa Ljung -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun

F15 2000 M
7.48,78Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug
8.51,40Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar17 aug

F15 3000 M
13.47,16Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun

F15 80 M HÄCK 0.76
12,69Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna11 jun
12,75Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
12,83Klara Frih -02, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
13,03Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
13,53Klara Frykholm -03, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
14,32Lisa Ljung -02, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
14,82Julia Widén -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
15,18Myra Eriksson -03, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
16,56Wera Molin -02, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
16,59Maja Bjurman -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun

F15 80 M HÄCK 0.76 mv
12,29Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCGurkspelenVästerås5 aug
14,50Julia Widén -02, Glanshammars IFSM mångkampLinköping9 sep

F15 300 M HÄCK 0.76
45,36Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCUSMFalun12 aug
48,58Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFSvealandsGävle9 sep

F15 HÖJD
1,65Klara Frykholm -03, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
1,52Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,50Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
1,45Myra Eriksson -03, Stocksäters IFStjärnspelenArvika29 jul
1,44Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,40Emma Stenman -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
1,36Lisa Ljung -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
1,28Elin Wallin -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
1,28Julia Widén -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
1,28Lisa Kareliussén -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun

F15 STAV
3,35Emma Johansson -02, Stocksäters IFGurkspelenVästerås5 aug
2,23Myra Eriksson -03, Stocksäters IFSvealandsGävle10 sep

F15 LÄNGD
5,07Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFMälarspelenEskilstuna17 jun
5,07Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan27 aug
5,06Klara Frih -02, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
5,01Klara Frykholm -03, Glanshammars IFSAYOSollentuna10 jun
5,01Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
4,89Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
4,39Elin Wallin -03, Glanshammars IFGötas UngdomsspelKarlstad23 jul
4,27Lisa Ljung -02, Glanshammars IFKraftmätningenTäby3 sep
4,26Matilda Eklind -02, KFUM ÖrebroGötas UngdomsspelKarlstad23 jul
4,18Julia Widén -02, Glanshammars IFSM mångkampLinköping10 sep

F15 LÄNGD mv
5,22Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroGötas UngdomsspelKarlstad23 jul
4,40Lisa Ljung -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun

F15 TRESTEG
11,27Clara Bernhult -02, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar24 aug
10,99Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSvealandsGävle9 sep
10,47Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroSvealandsserienEskilstuna25 maj
9,86Klara Frih -02, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
9,82Lisa Ljung -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,54Myra Eriksson -03, Stocksäters IFV. MälardalsspelenKöping18 jun
9,42Julia Widén -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,39Elin Wallin -03, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,25Wera Molin -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,08Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep

F15 TRESTEG mv
10,00Lisa Ljung -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,50Wera Molin -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,48Julia Widén -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
9,45Elin Wallin -03, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug

F15 KULA 3,0
9,19Maja Bjurman -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
8,54Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun
8,26Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
8,06Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
7,48Klara Frih -02, Åsbro GoIFKMAskersund11 sep
7,26Matilda Eklind -02, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala21 maj
7,26Wera Molin -02, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep
7,07Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
6,92Elin Wallin -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
6,77Lisa Ljung -02, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep

F15 DISKUS 0,75
24,37Emma Karlsson -02, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
24,12Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar17 aug
23,62Maja Bjurman -02, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
22,58Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSvealandsGävle9 sep
20,70Klara Frih -02, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
20,38Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar17 aug
20,14Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug
19,10Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
18,95Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
17,21Emma Stenman -02, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun

F15 SLÄGGA 3,0
35,71Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFSvealandsGävle10 sep
32,45Julia Runesson -03, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar24 aug
25,69Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFUDMGlanshammar24 aug
23,05Maja Bjurman -02, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
22,42Helena Kuksa -02, Åsbro GoIFUDMGlanshammar24 aug
20,75Maja Nilsson -02, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
19,55Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
18,90Myra Eriksson -03, Stocksäters IFUDMGlanshammar24 aug
18,65Moa Karlsson -03, Åsbro GoIFKMAskersund18 sep
17,87Klara Frih -02, Åsbro GoIFKMAskersund18 sep

F15 SPJUT 500
30,34Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFUSMFalun13 aug
24,98Matilda Eklind -02, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås6 aug
22,09Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
19,50Julia Widén -02, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun
17,59Julia Runesson -03, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
16,59Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
15,90Klara Frih -02, Åsbro GoIFKMAskersund18 sep
15,49Elin Wallin -03, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun

F15 SEXKAMP
2263pJulia Widén -02, Glanshammars IFSM mångkampLinköping10 sep

F13 60 M
8,23Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga18 jun
8,57Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
8,62Melinda Qwarforth -04, Fjugesta IFNobelspelenKarlskoga18 jun
8,70Nanna Frih -04, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
8,75Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
8,85Klara Johnsson -04, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
8,86Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
8,87Linnea Bolin -04, Glanshammars IFGoliatspelenKil19 aug
9,15Irma Kron -04, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
9,22Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
9,22Lova Andersson -04, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg1 jul

F13 60 M mv
8,12Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
8,67Nanna Frih -04, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
9,22Ebba Wessman -05, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar13 maj

F13 200 M
27,57Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
28,77Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
28,78Klara Johnsson -04, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
29,00Nanna Frih -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug
29,74Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroUDMGlanshammar17 aug
30,11Melinda Qwarforth -04, Fjugesta IFNobelspelenKarlskoga18 jun
30,59Irma Kron -04, Åsbro GoIFLudvikaspelenLudvika6 jun
30,65Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug
32,31Emma Rosmark -05, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
32,33Julia Eriksson -05, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj

F13 200 M mv
27,25Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle10 sep
28,73Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul

F13 600 M
1.51,49Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1.53,76Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1.55,43Lova Andersson -04, KFUM ÖrebroVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
1.59,47Sara Sävenstrand -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
2.03,52Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
2.04,90Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
2.09,11Julia Eriksson -05, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj

F13 800 M
2.39,08Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
2.45,32Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
2.52,86Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun

F13 1500 M
5.44,32Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug
5.54,68Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroUDMGlanshammar17 aug

F13 60 M HÄCK 0.68
10,07Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
10,35Irma Kron -04, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
10,51Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
10,58Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
10,95Melinda Qwarforth -04, Fjugesta IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
10,98Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg30 jun
11,49Nanna Frih -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
11,65Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
12,00Molly Eriksson -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
12,21Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun

F13 60 M HÄCK 0.68 mv
9,93Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCSvealandsGävle10 sep
10,43Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCSvealandsGävle10 sep

F13 200 M HÄCK 0.68
32,98Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFSvealandsGävle9 sep
33,15Nanna Frih -04, Åsbro GoIFSvealandsGävle9 sep
33,20Irma Kron -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
34,39Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCNärkespelenHallsberg10 jun

F13 HÖJD
1,54Irma Kron -04, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,52Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,40Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
1,37Sara Persson -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
1,37Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

F13 STAV
2,80Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCSvealandsGävle9 sep
2,63Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCKurts tävlingHallsberg19 jul

F13 LÄNGD ZON
4,99Nanna Frih -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
4,80Ebba Asp -04, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
4,66Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg2 jul
4,63Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
4,61Irma Kron -04, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
4,59Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCMälarspelenEskilstuna17 jun
4,47Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
4,46Alva Lindmark -05, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
4,41Klara Johnsson -04, KFUM ÖrebroNärkespelenHallsberg10 jun
4,24Linnea Bolin -04, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

F13 LÄNGD ZON mv
4,67Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
4,53Agnes Bjerke -04, Glanshammars IFSvealandsGävle10 sep
4,33Linnea Bolin -04, Glanshammars IFSvealandsGävle10 sep

F13 TRESTEG ZON
10,29Nanna Frih -04, Åsbro GoIFSvealandsGävle9 sep
9,76Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar24 aug
9,64Irma Kron -04, Åsbro GoIFVärldsungd.spelenGöteborg1 jul
9,50Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar24 aug
9,32Klara Johnsson -04, KFUM ÖrebroSvealandsGävle9 sep
9,07Iris Norlander -04, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
8,89Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar24 aug
8,88Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep

F13 KULA 3,0
7,84Iris Norlander -04, Glanshammars IFKraftmätningenTäby2 sep

F13 KULA 2,0
13,06Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan27 aug
11,28Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCStjärnspelenArvika29 jul
10,96Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
9,15Iris Norlander -04, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
8,62Nikita Karlsson -04, Wedevågs IFSurbullespelenNorrköping20 aug
8,60Isabell Lundholm -04, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan27 aug
8,13Runa Eriksson -05, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun
8,10Emilia Öster -05, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
7,78Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFKMAskersund11 sep
7,65Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFKMAskersund11 sep

F13 DISKUS 0,6
34,45Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCUDMGlanshammar17 aug
30,22Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
22,95Jenna Mogren-Dowding -04, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
22,32Iris Norlander -04, Glanshammars IFUDMGlanshammar17 aug
20,02Nanna Frih -04, Åsbro GoIFUDMGlanshammar17 aug
18,40Angelina Mogren-Dowding -05, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
17,28Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
17,15Irma Kron -04, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
16,25Nikita Karlsson -04, Wedevågs IFNärkespelenHallsberg10 jun
15,84Runa Eriksson -05, Stocksäters IFNärkespelenHallsberg10 jun

F13 SLÄGGA 2,0
41,99Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCSvealandsGävle10 sep
29,27Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala21 maj
27,53Irma Kron -04, Åsbro GoIFKMAskersund18 sep
27,46Iris Norlander -04, Glanshammars IFUDMGlanshammar24 aug
26,80Stella Stenman -04, Thorengruppen TFCSvealandsGävle10 sep
23,57Nanna Frih -04, Åsbro GoIFKMAskersund18 sep
23,53Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
20,00Nikita Karlsson -04, Wedevågs IFSurbullespelenNorrköping19 aug

F13 SPJUT 500
16,47Iris Norlander -04, Glanshammars IFKraftmätningenGlanshammar18 jun

F13 SPJUT 400
34,60Tilda Bernhult -04, Thorengruppen TFCKilsbergskampenGarphyttan27 aug
24,69Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFÖrebro6 jun
22,15Stella Stenman -04, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
20,37Alva Nilsson -04, Thorengruppen TFCÖrebro6 jun
17,63Linnea Bolin -04, Glanshammars IFSvealandsGävle9 sep
14,20Elsa Söder -05, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj

F11 60 M
9,21Kayla Collin -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,32Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,49Tuva Frih -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,62Maja Söderquist -06, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,72Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
9,77Stella Önander -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug

F11 60 M mv
9,19Kayla Collin -07, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar13 maj

F11 200 M
30,80Kayla Collin -07, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar13 maj
31,74Tilde Söberg Lager -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
32,29Maja Söderquist -06, Fjugesta IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
33,52Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
33,87Wilma Wessman -08, Frövi IKNobelspelenKarlskoga18 jun
35,15Julia Karlsson -07, Fjugesta IFNobelspelenKarlskoga18 jun

F11 400 M
1.09,18Elin Freed -06, Glanshammars IFGrosvadskampenFinspång3 jun
1.18,59Frida Arenvang -08, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1.19,20Wilma Wessman -08, Frövi IKKilsbergskampenGarphyttan27 aug

F11 600 M
1.53,89Elin Freed -06, Glanshammars IFNärkespelenHallsberg10 jun
1.58,49Tuva Frih -07, Åsbro GoIFNärkespelenHallsberg10 jun
2.08,35Kim Semstrand -07, IFK NoraKilsbergskampenGarphyttan27 aug
2.10,50Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
2.12,54Maja Söderquist -06, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
2.13,69Frida Arenvang -08, Wedevågs IFGurkspelenVästerås5 aug

F11 1500 M
5.48,25Elin Freed -06, Glanshammars IFUDMGlanshammar17 aug

F11 HÖJD
1,26Maja Söderquist -06, Fjugesta IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,24Wilma Larsson -07, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,23Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,20Frida Sävenstrand -07, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,19Kayla Collin -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
1,10Stella Holmquist -06, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
1,10Noomi Ericsson -07, IFK NoraKilsbergskampenGarphyttan27 aug

F11 LÄNGD ZON
4,03Kayla Collin -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
3,93Maja Söderquist -06, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
3,87Tuva Frih -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
3,63Stella Önander -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
3,58Linn von Hofsten -06, Glanshammars IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
3,43Alva Brunström -07, IFK NoraNärkespelenHallsberg10 jun
3,43Edith Evertson Thuvander -08, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika29 jul

F11 TRESTEG ZON
7,72Kayla Collin -07, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep
7,62Tuva Frih -07, Åsbro GoIFKMAskersund7 sep

F11 KULA 2,0
6,64Lillie Kron -07, Åsbro GoIFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
6,61Ida Larsson -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
6,60Olivia Sjöholm -07, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug
5,85Kayla Collin -07, Åsbro GoIFKMAskersund11 sep
5,67Wilma Tagesson -08, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar13 maj
5,67Amanda Sjöberg -07, Fjugesta IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug

F11 SPJUT 400
14,49Frida Arenvang -08, Wedevågs IFKilsbergskampenGarphyttan27 aug
12,88Stella Önander -06, KFUM ÖrebroKilsbergskampenGarphyttan27 aug