Uttagning till Svealands Nordeamästerskap

Närkes Friidrottsförbund har tagit ut följande till Nordeamästerskapen för flickor och pojkar födda 93-94 i Katrineholm den 15-16 september. Buss utgår från Lindesberg. Alla tävlar för sin klubb men i lag tävlingen ingår man i Närkes lag.
 
Söndagens (9 sept) samling för distriktets 13-14 åringar på GIH:s IP, Örebro
Mellan 10:00-13:00 träning o mat.
Golf vid banan i Mosås från 13:30-ca14:30
 
För vidare upplysning Lars Allbertson 019-45 01 69, 070-650 44 35

Pojkar 13
Oskar Mellqvist -94 Fjugesta IF 600 m 1500 m Diskus Slägga
Robin Gustavsson -94 Fjugesta IF 80 m Diskus Spjut Kula
Joakim Johansson -94 Fjugesta IF Stav Höjd
Jakob Rhan -94 Glanshammars IF 80 m 200 m 600 m Längd
Robin Forsell -94 KFUM Örebro 200 m 60 m H Längd Kula
Edvin Heggemann -94 KFUM Örebro Tresteg Höjd
Gustav Karlsson -94 KFUM Örebro Höjd
Petter Kroon -94 KFUM Örebro 60 m H 600 m 1500 m Höjd
Joel Carlsson -94 KFUM Örebro Längd

Flickor 13
Jessica Nilsson -94 Fjugesta IF 600m Stav Höjd Längd
Karolina Edberger -94 Fjugesta IF Diskus Slägga
Linn Nordkvist -94 Fjugesta IF Slägga Längd
Anna Isgren -94 Glanshammars IF Kula Spjut
Julia Gustavsson -94 Frövi IK 600 m Kula Tresteg Längd
Sara Angelmyr -94 IFK Nora 80 m 200 m 600 m Längd
Alexandra Johansson -94 Kvismaredalens IF Diskus Spjut Längd 200 m
Sofia Jonsson - Röök -94 Kvismaredalens IF 80 m Längd Kula
Cissi Erlandsson -94 Kvismaredalens IF Spjut 200 m
Malin Erlandsson -94 Kvismaredalens IF 80 m Spjut 200 m
Julia Blomberg -94 Mosjö FK 200 m 600 m
Louise Harker -94 Mosjö FK 80 m 200 m
Angelica Öhrn -94 Mosjö FK 600 m
Filippa Afzelius -94 Mosjö FK 600 m 1500 m
Isabelle Carlsson-Pallin -94 Mosjö FK 600 m 1500 m
Ellen Franzén -94 Mosjö FK 60 m H Längd
Petra Levtshuk -94 Mosjö FK Höjd
Denise Sandell -94 Wedevågs IF Spjut 60 m H Tresteg Slägga
Anja Bröyn -94 Wedevågs IF Slägga Spjut
Nicole Asprou -94 Wedevågs IF Slägga Diskus
Ellen Mattsson -94 Stocksäters IF 80 m 200 m 600 m
Malin Gillman -94 Stocksäters IF Längd Kula Diskus Spjut
Sofia Sandgren -94 KFUM Örebro 80 m 200 m 60 m H
Johanna Pettersson -94 KFUM Örebro 80 m Stav Kula Höjd
Louise Sundström -94 KFUM Örebro 600 m 1500 m
Julia Hammarberg -94 KFUM Örebro Stav 80 m Tresteg
Emma Bengtsson -94 KFUM Örebro 60 m H Höjd

Pojkar 14
Alfred Wreeby -93 Mosjö FK 800 m 2000 m
Adam Lignell -93 Mosjö FK 800 m 2000 m
Oskar Norström -93 Stocksäters IF 100 m 100 m H Höjd Stav
Daniel Axelsson -93 Stocksäters IF 100 m Spjut Kula
Joel Prim -93 Stocksäters IF Höjd Längd
Axel Frisén -93 Stocksäters IF Stav Diskus
Geir Thyresson -93 Stocksäters IF Höjd Längd
Filip Gärdefors -93 KFUM Örebro Kula Diskus
Carl Modig -93 KFUM Örebro 800 m 2000 m
Niklas Utterheim -93 KFUM Örebro 100 m 300 m Längd Kula
Theodor Thor -93 KFUM Örebro Diskus Spjut
Teo Wilkås-93 KFUM Örebro Spjut

Flickor 14
Sara Berger -93 Mosjö FK Kula Slägga
Miriam Lindroos -93 Mosjö FK Längd
Elin Ahl -93 Stocksäters IF 100 m 800 m Längd
Camilla Björkgren -93 Stocksäters IF 100 m
Emma Classon -93 Stocksäters IF 100 m Kula Diskus Längd
Sara Andersson -93 Wedevågs IF Slägga Längd
Rebecka Andersson -93 IFK Nora Höjd 300 m
Sara Jernfält -93 KFUM Örebro 100 m längd Höjd 300 m
Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 100 m 300 m 80 m H
Caroline Ståhl -93 KFUM Örebro 100 m 80 m H Höjd Längd
Angelica Gelfgren -93 KFUM Örebro 80 m H Höjd Längd