Resultat Svealands inne 16-17 mars 2019

  Närkes FIF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro  Distriktspoäng  Youtube  PDF-resultat
  Tävlingsledning: Börje Nordin och Lennart Andersson
 
    P14 60 M  HEAT 1    2019-03-17
1Elias Bouloussaa -05STO IFK Lidingö7,78FinalA
2Gabriel Dag -05VÄS Västerås FK8,00FinalA
3Leo Steen -05NÄR KFUM Örebro8,40FinalB
4Love Sällberg -05GÄS Högbo GIF8,84
5Hampus Wiborg -05NÄR KFUM Örebro8,89
6Theodor Holm -05GÄS Gefle IF8,97
7Viggo Torstensson -05VÄS Västerås FK9,23

    P14 60 M  HEAT 2    
1Vidar Lind -05STO Hässelby SK7,88FinalA
2Ethan Chalon -05UPP Upsala IF8,02FinalA
3Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK8,32FinalB
4Mohamed Sheriff -05GÄS IF Skade8,58FinalB
5Gustav Almen -05UPP Upsala IF8,65FinalB
6Alexander Nilsson -05GÄS Gefle IF8,66FinalB
7William Lindgren -05UPP Rånäs 4H9,02
8Mio Sörling -05NÄR KFUM Örebro9,15

    P14 60 M  HEAT 3    
1Elias Sadek -05GÄS Gefle IF7,80FinalA
2Victor Törnström -05STO Danderyds SK8,02FinalA
3William Brändeborn -05SÖD Råby-Rekarne FIF8,53FinalB
4Wilmer Daleskog -05NÄR KFUM Örebro8,82
5Liam Helen -05UPP Tierps IF9,22
6Axel Gustavsson -05GÄS Högbo GIF9,35
7Sven Holmgren -05DAL Ludvika FFI10,67

    P14 60 M  HEAT 4    
1August Calles -05STO IFK Lidingö7,89FinalA
2Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad8,19FinalA
3Edwin Gyllander -05NÄR KFUM Örebro8,42FinalB
4Elis Gemzell -05UPP Tierps IF8,72FinalB
5William Klacksell -05SÖD Råby-Rekarne FIF8,75
6Johan Pellas -05DAL Djurmo-Sifferbo IF8,88
7Thomas Wallentin -05GOT Visby IF Gute9,16

    P14 60 M  A-FINAL    2019-03-17
1Elias Sadek -05GÄS Gefle IF7,73
2August Calles -05STO IFK Lidingö7,78
3Elias Bouloussaa -05STO IFK Lidingö7,79
4Vidar Lind -05STO Hässelby SK7,99
5Victor Törnström -05STO Danderyds SK8,02
6Gabriel Dag -05VÄS Västerås FK8,02
7Ethan Chalon -05UPP Upsala IF8,08
8Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad8,18

    P14 60 M  B-FINAL    
1Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK8,22
2Leo Steen -05NÄR KFUM Örebro8,33
3Edwin Gyllander -05NÄR KFUM Örebro8,45
4William Brändeborn -05SÖD Råby-Rekarne FIF8,49
5Gustav Almen -05UPP Upsala IF8,54
6Mohamed Sheriff -05GÄS IF Skade8,60
7Elis Gemzell -05UPP Tierps IF8,76
8Alexander Nilsson -05GÄS Gefle IF8,76

    P14 200 M  HEAT 1    2019-03-16
1Theodor Holm -05GÄS Gefle IF29,31
2Elias Sandelin -05UPP Enköpings AIF30,10
3Thomas Wallentin -05GOT Visby IF Gute30,97

    P14 200 M  HEAT 2    
1Johan Pellas -05DAL Djurmo-Sifferbo IF30,26
2Liam Helen -05UPP Tierps IF31,11
3Julius Messering -05GÄS Högbo GIF31,87

    P14 200 M  HEAT 3    
1Love Sällberg -05GÄS Högbo GIF28,83
2William Klacksell -05SÖD Råby-Rekarne FIF29,22
3Joel Holst -05VÄS Västerås FK29,44
4Alex Eriksson -05UPP Alunda SK30,07

    P14 200 M  HEAT 4    
1Edwin Gyllander -05NÄR KFUM Örebro27,47
2Gabriel Akkurt -05VÄS Västerås FK27,98
3Markus Andersson -05VÄS Västerås FK28,67
4Mio Sörling -05NÄR KFUM Örebro28,82

    P14 200 M  HEAT 5    
1Ethan Chalon -05UPP Upsala IF26,69
2Mohamed Sheriff -05GÄS IF Skade28,78
3Wilmer Daleskog -05NÄR KFUM Örebro29,06
-Gustav Almen -05UPP Upsala IFDQ linje

    P14 200 M  HEAT 6    
1David Carlson -05STO Bromma IF25,61
2Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK26,51
3Albin Gyhlenius -05NÄR KFUM Örebro26,60
4William Brändeborn -05SÖD Råby-Rekarne FIF27,11

    P14 200 M  HEAT 7    
1Elias Sadek -05GÄS Gefle IF24,62
2Joel Enander -05STO Täby IS24,87
3Elias Bouloussaa -05STO IFK Lidingö25,13
4Edvin Unger -05STO IFK Lidingö26,15

    P14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Sadek -05GÄS Gefle IF24,62
2Joel Enander -05STO Täby IS24,87
3Elias Bouloussaa -05STO IFK Lidingö25,13
4David Carlson -05STO Bromma IF25,61
5Edvin Unger -05STO IFK Lidingö26,15
6Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK26,51
7Albin Gyhlenius -05NÄR KFUM Örebro26,60
8Ethan Chalon -05UPP Upsala IF26,69
9William Brändeborn -05SÖD Råby-Rekarne FIF27,11
10Edwin Gyllander -05NÄR KFUM Örebro27,47
11Gabriel Akkurt -05VÄS Västerås FK27,98
12Markus Andersson -05VÄS Västerås FK28,67
13Mohamed Sheriff -05GÄS IF Skade28,78
14Mio Sörling -05NÄR KFUM Örebro28,82
15Love Sällberg -05GÄS Högbo GIF28,83
16Wilmer Daleskog -05NÄR KFUM Örebro29,06
17William Klacksell -05SÖD Råby-Rekarne FIF29,22
18Theodor Holm -05GÄS Gefle IF29,31
19Joel Holst -05VÄS Västerås FK29,44
20Alex Eriksson -05UPP Alunda SK30,07
21Elias Sandelin -05UPP Enköpings AIF30,10
22Johan Pellas -05DAL Djurmo-Sifferbo IF30,26
23Thomas Wallentin -05GOT Visby IF Gute30,97
24Liam Helen -05UPP Tierps IF31,11
25Julius Messering -05GÄS Högbo GIF31,87

    P14 1000 M  HEAT 1    2019-03-16
1Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK3.19,05
2Gabriel Akkurt -05VÄS Västerås FK3.19,23
3Julius Messering -05GÄS Högbo GIF3.21,39
4Ethan Chalon -05UPP Upsala IF3.27,16
5Gustav Almen -05UPP Upsala IF3.43,40
6Elias Sandelin -05UPP Enköpings AIF3.43,68

    P14 1000 M  HEAT 2    
1Anton Eklind -05NÄR KFUM Örebro2.57,40
2Victor Törnström -05STO Danderyds SK2.58,72
3Markus Andersson -05VÄS Västerås FK2.58,97
4Erik Norlén -05STO Täby IS3.04,72
5Samuel Berhane -05STO Hässelby SK3.05,56
6Viktor Rahm -05VÄS Västerås FK3.06,73
7Marcus Julin -05STO Hanvikens SK3.12,71
-Mio Sörling -05NÄR KFUM ÖrebroDNF

    P14 1000 M  SAMLAD LISTA    
1Anton Eklind -05NÄR KFUM Örebro2.57,40
2Victor Törnström -05STO Danderyds SK2.58,72
3Markus Andersson -05VÄS Västerås FK2.58,97
4Erik Norlén -05STO Täby IS3.04,72
5Samuel Berhane -05STO Hässelby SK3.05,56
6Viktor Rahm -05VÄS Västerås FK3.06,73
7Marcus Julin -05STO Hanvikens SK3.12,71
8Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK3.19,05
9Gabriel Akkurt -05VÄS Västerås FK3.19,23
10Julius Messering -05GÄS Högbo GIF3.21,39
11Ethan Chalon -05UPP Upsala IF3.27,16
12Gustav Almen -05UPP Upsala IF3.43,40
13Elias Sandelin -05UPP Enköpings AIF3.43,68

    P14 60 M HÄCK  HEAT 1    2019-03-16
1David Carlson -05STO Bromma IF9,01Final
2Viggo Stridh -05STO Täby IS9,27Final
3Anton Eklind -05NÄR KFUM Örebro10,23Final
4Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad10,57Final
5Benjamin Cefo -05VÄS Västerås FK10,82
6Viggo Torstensson -05VÄS Västerås FK11,19
7Axel Gustavsson -05GÄS Högbo GIF11,73
8William Lindgren -05UPP Rånäs 4H12,17

    P14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Joel Enander -05STO Täby IS8,99Final
2Albin Gyhlenius -05NÄR KFUM Örebro9,84Final
3Victor Törnström -05STO Danderyds SK9,85Final
4Joel Holst -05VÄS Västerås FK10,56Final
5Love Sällberg -05GÄS Högbo GIF10,97
6Thomas Wallentin -05GOT Visby IF Gute11,12
7Axel Nilsson -05UPP Bålsta IK11,67

    P14 60 M HÄCK  FINAL    2019-03-16
1Joel Enander -05STO Täby IS8,78
2David Carlson -05STO Bromma IF8,97
3Viggo Stridh -05STO Täby IS9,36
4Victor Törnström -05STO Danderyds SK9,57
5Albin Gyhlenius -05NÄR KFUM Örebro9,76
6Anton Eklind -05NÄR KFUM Örebro10,02
7Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad10,20
8Joel Holst -05VÄS Västerås FK10,46

    P14 HÖJD      2019-03-17
1Edvin UngerSTO IFK Lidingö1,70
2Tiruchai Schröder -05GÄS Gefle IF1,64
3Mikola Ahlgren -05VÄS Västerås FK1,61
4Rasmus Berg -05GÄS Hedesunda IF1,58
5Albin Gyhlenius -05NÄR KFUM Örebro1,55
6Albin Edgert -05STO Täby IS1,55
7Kiseri Ezuz -05GÄS Hedesunda IF1,52
8Axel Nilsson -05UPP Bålsta IK1,46
9Thomas Wallentin -05GOT Visby IF Gute1,43
10Axel Gustavsson -05GÄS Högbo GIF1,43
11Joel Holst -05VÄS Västerås FK1,39
12Alex Eriksson -05UPP Alunda SK1,27


Albin Gyhlenius
Thomas Wallentin
Tiruchai Schröder
Axel Nilsson
Mikola Ahlgren
Alex Eriksson
Kiseri Ezuz
Albin Edgert
Axel Gustavsson
Joel Holst
Rasmus Berg
Edvin Unger
122 127 131 135 139 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 172
-   -   -   -   -   o   -   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
o   -   -   -   xxo o   xxo -xx
-   -   -   -   -   o   -   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
o   o   xo  o   xxo xxo xo  xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

    P14 STAV      2019-03-16
1Viktor Rahm -05VÄS Västerås FK3,42
2Alfons Elmgren Hallinger -05NÄR KFUM Örebro3,32
3Axel Nilsson -05UPP Bålsta IK3,22
4Adrian Siwek -05SÖD Nyköpings BIS3,12
5Albin Gyhlenius -05NÄR KFUM Örebro3,02
6Marcus Julin -05STO Hanvikens SK2,82
7Victor Törnström -05STO Danderyds SK2,82
8Erik Norlén -05STO Täby IS2,62
9Elis Gemzell -05UPP Tierps IF2,52
10Lucas Törnström -05STO Danderyds SK2,52
11Rasmus Berg -05GÄS Hedesunda IF2,42
12Noah Simonsson -05NÄR KFUM Örebro2,42
13Kiseri Ezuz -05GÄS Hedesunda IF2,42
14Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad2,22
15Julius Messering -05GÄS Högbo GIF2,02


Kiseri Ezuz
Victor Törnström
Noah Simonsson
Erik Norlén
Lucas Törnström
Daniel Forsman
Viktor Rahm
Albin Gyhlenius
Axel Nilsson
Marcus Julin
Rasmus Berg
Alfons Elmgren Hallinger
Julius Messering
Adrian Siwek
Elis Gemzell
202 222 242 252 262 272 282 292 302 312 322 332 342 352
-   xxo xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   xxo xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   o   xo  xxo xxx
o   xo  xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   o   xxx
xo  xxx
-   -   -   -   -   xo  o   xo  o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx

    P14 LÄNGD pool 1      2019-03-16
1August Calles -05STO IFK Lidingö5,77
2Gabriel Dag -05VÄS Västerås FK5,50
3Tirachai Schröder -05GÄS Gefle IF5,40
4Elias Sadek -05GÄS Gefle IF5,21
5Edvin Unger -05STO IFK Lidingö5,06
6William Brändeborn -05SÖD Råby-Rekarne FIF4,86
7Elis Gemzell -05UPP Tierps IF4,78
8Leo Sten -05NÄR KFUM Örebro4,75
9Mohamed Sheriff -05GÄS IF Skade4,72
10Markus Andersson -05VÄS Västerås FK4,50
11Wilmer Daleskog -05NÄR KFUM Örebro4,36
12Alex Eriksson -05UPP Alunda SK4,34
13Edwin Gyllander -05NÄR KFUM Örebro4,21

Elias Sadek
Edvin Unger
Elis Gemzell
Wilmer Daleskog
Tirachai Schröder
Mohamed Sheriff
Gabriel Dag
Edwin Gyllander
Alex Eriksson
Markus Andersson
August Calles
William Brändeborn
Leo Sten
 486   521   460   301   496     x
 498   506   497   505     x     x
 478   416   462   463     x     x
   x   436   262
 509   517   502   540   533     x
 464   472   439
   x   516   550     x   472   520
 326     x   421
 402   430   434
 450     -     -
   x   544     x     x     x   577
 486   466   471   470   462   483
 475   464     x

    P14 LÄNGD pool 2      2019-03-16
1Viktor Rahm -05VÄS Västerås FK4,92
2Kiseri Ezuz -05GÄS Hedesunda IF4,39
3William Lindgren -05UPP Rånäs 4H4,37
4Daniel Kindvall -05NÄR Fjugesta IF4,36
5William Klacksell -05SÖD Råby-Rekarne FIF4,33
6Gustav Rydåker -05UPP Alunda SK4,24
7Liam Helen -05UPP Tierps IF4,18
8Viggo Torstensson -05VÄS Västerås FK3,91
9Axel Gustavsson -05GÄS Högbo GIF3,91
10Johan Pellas -05DAL Djurmo-Sifferbo IF3,88
11Alexander Nilsson -05GÄS Gefle IF3,34
12Sven Holmgren -05DAL Ludvika FFI2,61

Johan Pellas
Viktor Rahm
Alexander Nilsson
Sven Holmgren
William Lindgren
Gustav Rydåker
Viggo Torstensson
Axel Gustavsson
Liam Helen
William Klacksell
Daniel Kindvall
Kiseri Ezuz
 388   359   383
 477   457   472   429   478   492
 277   318   334
   x   261     x
 414   428   437
 394   415   424
 384   391   361
 391     x     x
 393   395   418
 433   417   423
 436   364     x
 420   429   439

    P14 TRESTEG pool 1      2019-03-17
1Joel Enander -05STO Täby IS12,55
2Tiruchai Schröder -05GÄS Gefle IF11,80
3Jacob Nilsson -05STO Spårvägens FK11,70
4Elis Gemzell -05UPP Tierps IF10,89
5Mikola Ahlgren -05VÄS Västerås FK10,83
6Adrian Siwek -05SÖD Nyköpings BIS10,68
7Lucas Törnström -05STO Danderyds SK10,48
8Anton Eklind -05NÄR KFUM Örebro10,33
9Love Sällberg -05GÄS Högbo GIF9,84
10Gustav Rydåker -05UPP Alunda SK9,46

Love Sällberg
Elis Gemzell
Joel Enander
Gustav Rydåker
Tiruchai Schröder
Anton Eklind
Lucas Törnström
Jacob Nilsson
Mikola Ahlgren
Adrian Siwek
 961   984   919
1051     x  1060  1013     x  1089
   x  1134  1105  1167  1188  1255
 916   946     x
1122  1130  1171  1079  1170  1180
1033   997     x
1048  1038  1041  1044     x     x
1096  1130  1170  1165     x     x
 990     x  1083  1046     -     -
1068  1054  1059  1009  1034  1062

    P14 TRESTEG pool 2      2019-03-17
1Gabriel Dag -05VÄS Västerås FK11,75
2Markus Andersson -05VÄS Västerås FK10,33
3Alex Eriksson -05UPP Alunda SK10,13
4Daniel Kindvall -05NÄR Fjugesta IF9,67
5Rasmus Berg -05GÄS Hedesunda IF9,25
6William Lindgren -05UPP Rånäs 4H9,12
7Kiseri Ezuz -05GÄS Hedesunda IF9,09
8Julius Messering -05GÄS Högbo GIF8,96
9William Klacksell -05SÖD Råby-Rekarne FIF8,93
10Viggo Torstensson -05VÄS Västerås FK8,88
11Hampus Wiborg -05NÄR KFUM Örebro8,20

Rasmus Berg
Daniel Kindvall
Gabriel Dag
Kiseri Ezuz
Viggo Torstensson
William Lindgren
Hampus Wiborg
Markus Andersson
William Klacksell
Alex Eriksson
Julius Messering
 924   920   925
 906   945   967
1133  1160     x  1088  1174  1175
 909   857   867
 878     -   888
 887   912   906
 798   656   820
1014  1022  1033
 846   893   892
   x   959  1013
   x   893   896

    P14 KULA 4,0      2019-03-17
1Viktor Lögdahl -05SÖD Råby-Rekarne FIF12,13
2Fabian Mix -05STO Täby IS12,06
3Joel Enander -05STO Täby IS11,76
4Jacob Nilsson -05STO Spårvägens FK11,58
5Gustav Jansson -05VÄS IK Westmannia11,45
6Viggo Stridh -05STO Täby IS10,19
7Leo Steen -05NÄR KFUM Örebro10,18
8Mikola Ahlgren -05VÄS Västerås FK10,00
9Albin Edgert -05STO Täby IS9,43
10Gabriel Dag -05VÄS Västerås FK9,35
11Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad8,98
12Johan Runesson -05NÄR Fjugesta IF8,85
13Anton Eklind -05NÄR KFUM Örebro8,80
14Daniel Kindvall -05NÄR Fjugesta IF8,20
15Edwin Gyllander -05NÄR KFUM Örebro8,05
16Gustav Rydåker -05UPP Alunda SK7,86
17Robin Ringström -05NÄR KFUM Örebro6,95
18Mohamed Sheriff -05GÄS IF Skade6,76
19Lukas Lies -05DAL Falu IK6,55
20Sven Holmgren -05DAL Ludvika FFI6,15
21Elias Sandelin -05UPP Enköpings AIF5,22

Elias Sandelin
Leo Steen
Robin Ringström
Sven Holmgren
Gustav Jansson
Mohamed Sheriff
Gustav Rydåker
Joel Enander
Jacob Nilsson
Daniel Kindvall
Edwin Gyllander
Albin Edgert
Viktor Lögdahl
Viggo Stridh
Mikola Ahlgren
Fabian Mix
Daniel Forsman
Gabriel Dag
Johan Runesson
Lukas Lies
Anton Eklind
   x     x   522
1016   903   968   967   999  1018
   x   695     -
 528   514   615
 967  1007  1005  1022  1145   999
 610   560   676
 786     x     x
1040  1038   960     x  1176     x
 997  1070  1081  1158  1083     x
 748   820   784
 801   805   783
 895   943   890
1165  1213     x  1209  1195     x
 863  1019   934   933   838   887
 966   944   986  1000   957   986
1147   882     x     x  1180  1206
 898   889   858
 935   918   906
 862   831   885
 655   604   453
 872   812   880

    P14 VIKT 9,08      2019-03-16
1Fabian Mix -05STO Täby IS13,78
2Mikola Ahlgren -05VÄS Västerås FK11,01
3Gustav Jansson -05VÄS IK Westmannia10,27
4Jacob Nilsson-05STO Spårvägens FK10,05
5Gustav Rydåker -05UPP Alunda SK9,89
6Johan Runesson -95NÄR Fjugesta IF8,93
7Robin Ringström -05NÄR KFUM Örebro6,62
8Axel Nilsson -05UPP Bålsta IK5,96

Gustav Rydåker
Fabian Mix
Gustav Jansson
Robin Ringström
Mikola Ahlgren
Axel Nilsson
Johan Runesson
Jacob Nilsson-05
 909   989   919     x     x   696
   x  1356  1378  1233  1299     x
1003   894  1027   984   973   951
 505   662   635   539   656     x
1059     x     x   981     x  1101
   x     x     x   596   569     x
   x   818     x   851   893     x
 986  1005     x     x     x     x

    P13 60 M  HEAT 1    2019-03-17
1Oliver O Ericsson -06STO Österhaninge IF8,06FinalA
2Nils Hammar -06VÄS Västerås FK8,47FinalA
3Sixten Danielsson -06VÄR KFUM Arvika8,83FinalB
4Hannes Erlingsson -06UPP Bålsta IK9,01
5Jon Joelsson -06NÄR KFUM Örebro9,28
6David Jonhed -06VÄR IF Göta Karlstad9,61
7Elias Vikersjö -06DAL Ludvika FFI11,82

    P13 60 M  HEAT 2    
1Elias Kapell -06STO Hammarby IF8,27FinalA
2Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF8,44FinalA
3Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H8,74FinalB
4Benjamin Bodin -06DAL Säters IF8,76FinalB
5Felix Johnsson -06UPP Upsala IF8,81FinalB
6Edvin Tögenmark -06UPP Upsala IF8,92FinalB
7Melvin Dahlen -06VÄS Västerås FK9,42

    P13 60 M  HEAT 3    
1Ali Dawood -06VÄR IF Göta Karlstad8,09FinalA
2Carl Lindgren -06DAL Falu IK8,46FinalA
3Oscar Setthammar -06VÄS Västerås FK8,88FinalB
4Folke Eriksson -06NÄR Thorengruppen TFC9,08
5Isak Danielsson -06VÄR Säffle FIK9,08
6Jasper Norlander -06NÄR Glanshammars IF9,13
7Tim Lindblom -06UPP Bålsta IK9,47
8Alfred Ekström -06GÄS Hedesunda IF10,73

    P13 60 M  HEAT 4    
1Oscar Reinholdsson-06STO Hässelby SK7,69FinalA
2Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF8,60FinalA
3Elton Holmberg -06VÄR IF Göta Karlstad8,81FinalB
4Axel Engestang -06DAL Falu IK8,92FinalB
5Rasmus Karlsson -06VÄR IF Göta Karlstad9,14
6Felix Lind -06VÄR IF Göta Karlstad9,66
7Marcus Gangstad -06VÄS Västerås FK9,72

    P13 60 M  A-FINAL    2019-03-17
1Oscar Reinholdsson-06STO Hässelby SK7,57
2Elias Kapell -06STO Hammarby IF7,94
3Ali Dawood -06VÄR IF Göta Karlstad7,95
4Carl Lindgren -06DAL Falu IK8,42
5Oliver O Ericsson -06STO Österhaninge IF8,46
6Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF8,52
7Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF8,55
8Nils Hammar -06VÄS Västerås FK8,61

    P13 60 M  B-FINAL    
1Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H8,76
2Sixten Danielsson -06VÄR KFUM Arvika8,77
3Benjamin Bodin -06DAL Säters IF8,81
4Elton Holmberg -06VÄR IF Göta Karlstad8,85
5Felix Johnsson -06UPP Upsala IF8,89
6Axel Engestang -06DAL Falu IK8,95
7Oscar Setthammar -06VÄS Västerås FK9,06
8Edvin Tögenmark -06UPP Upsala IF11,90

    P13 200 M  HEAT 1    2019-03-16
1Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF29,06
2Jack Forsberg -06VÄS Västerås FK29,70
3Felix Lind -06VÄR IF Göta Karlstad32,39

    P13 200 M  HEAT 2    
1Hugo Engkvist -06UPP Upsala IF30,85
2Oskar Dahlen -06VÄS Västerås FK31,66
-Tim Lindblom -06UPP Bålsta IKDQ linje

    P13 200 M  HEAT 3    
1Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H29,33
2Edvin Tögenmark -06UPP Upsala IF29,48
3Valter Löwkvist -06VÄS Västerås FK30,19
4Hannes Erlingsson -06UPP Bålsta IK30,64

    P13 200 M  HEAT 4    
1Felix Johnsson -06UPP Upsala IF29,12
2Viggo Olsson -06NÄR KFUM Örebro29,39
3Jasper Norlander -06NÄR Glanshammars IF30,12
-Axel Engestang -06DAL Falu IKDQ linje

    P13 200 M  HEAT 5    
1Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF28,47
2Nils Hammar -06VÄS Västerås FK28,77
-Karl Ottfalk -06STO IFK LidingöDNF
-Elton Holmberg -06VÄR IF Göta KarlstadDNS

    P13 200 M  HEAT 6    
1Elias Dahlström -06STO Täby IS27,94
2Filip Herre -06STO Hammarby IF28,28
3Danilo Moberg -06VÄR IF Göta Karlstad28,47
4Sixten Danielsson -06VÄR KFUM Arvika28,58

    P13 200 M  HEAT 7    
1Oscar Reinholdsson-06STO Hässelby SK24,90
2William Loqvist -06STO Hammarby IF27,54
3Edvin Sidwall -06STO Täby IS28,60
-Ali Dawood -06VÄR IF Göta KarlstadDQ linje

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Oscar Reinholdsson-06STO Hässelby SK24,90
2William Loqvist -06STO Hammarby IF27,54
3Elias Dahlström -06STO Täby IS27,94
4Filip Herre -06STO Hammarby IF28,28
5Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF28,47
6Danilo Moberg -06VÄR IF Göta Karlstad28,47
7Sixten Danielsson -06VÄR KFUM Arvika28,58
8Edvin Sidwall -06STO Täby IS28,60
9Nils Hammar -06VÄS Västerås FK28,77
10Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF29,06
11Felix Johnsson -06UPP Upsala IF29,12
12Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H29,33
13Viggo Olsson -06NÄR KFUM Örebro29,39
14Edvin Tögenmark -06UPP Upsala IF29,48
15Jack Forsberg -06VÄS Västerås FK29,70
16Jasper Norlander -06NÄR Glanshammars IF30,12
17Valter Löwkvist -06VÄS Västerås FK30,19
18Hannes Erlingsson -06UPP Bålsta IK30,64
19Hugo Engkvist -06UPP Upsala IF30,85
20Oskar Dahlen -06VÄS Västerås FK31,66
21Felix Lind -06VÄR IF Göta Karlstad32,39
22Karl Ottfalk -06STO IFK LidingöDNF
23Elton Holmberg -06VÄR IF Göta KarlstadDNS
24Tim Lindblom -06UPP Bålsta IKDQ linje
25Axel Engestang -06DAL Falu IKDQ linje
26Ali Dawood -06VÄR IF Göta KarlstadDQ linje

    P13 800 M  HEAT 1    2019-03-16
1Emil Åberg -06UPP Upsala IF2.40,05
2Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF2.44,34
3Erik Bromée -06UPP Upsala IF2.53,26
4Valter Löwkvist -06VÄS Västerås FK2.53,32
5Oskar Jansson -06UPP Alunda SK2.54,58
6Felix Lind -06VÄR IF Göta Karlstad2.54,81
7Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF2.57,62
8Viktor Norrby -06UPP Upsala IF3.01,15

    P13 800 M  HEAT 2    
1Max Österberg -06STO Värmdö IF2.15,50
2Folke Eriksson -06NÄR Thorengruppen TFC2.18,54
3Karl Ottfalk -06STO IFK Lidingö2.22,32
4Neo Hall -06STO Hammarby IF2.25,05
5Danilo Moberg -06VÄR IF Göta Karlstad2.25,93
6Felix Johnsson -06UPP Upsala IF2.31,16
7Oscar Setthammar -06VÄS Västerås FK2.31,85
8John Bäck -06STO Turebergs FK2.39,72
9Bo Rydstrand -06UPP Rånäs 4H2.51,32

    P13 800 M  SAMLAD LISTA    
1Max Österberg -06STO Värmdö IF2.15,50
2Folke Eriksson -06NÄR Thorengruppen TFC2.18,54
3Karl Ottfalk -06STO IFK Lidingö2.22,32
4Neo Hall -06STO Hammarby IF2.25,05
5Danilo Moberg -06VÄR IF Göta Karlstad2.25,93
6Felix Johnsson -06UPP Upsala IF2.31,16
7Oscar Setthammar -06VÄS Västerås FK2.31,85
8John Bäck -06STO Turebergs FK2.39,72
9Emil Åberg -06UPP Upsala IF2.40,05
10Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF2.44,34
11Bo Rydstrand -06UPP Rånäs 4H2.51,32
12Erik Bromée -06UPP Upsala IF2.53,26
13Valter Löwkvist -06VÄS Västerås FK2.53,32
14Oskar Jansson -06UPP Alunda SK2.54,58
15Felix Lind -06VÄR IF Göta Karlstad2.54,81
16Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF2.57,62
17Viktor Norrby -06UPP Upsala IF3.01,15

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    2019-03-16
1Elias Kapell -06STO Hammarby IF9,35Final
2Elias Dahlström -06STO Täby IS9,76Final
3John Bäck -06STO Turebergs FK10,21Final
4Gabriel Mattson -06UPP Rånäs 4H10,98Final
5Felix Johnsson -06UPP Upsala IF11,63
6Valter Löwkvist -06VÄS Västerås FK12,40
7Oskar Dahlen -06VÄS Västerås FK12,42

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Filip Herre -06STO Hammarby IF9,87Final
2William Loqvist -06STO Hammarby IF10,19Final
3Benjamin Sporre -06GOT Roma IF10,77Final
4Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H11,05Final
5Max Holm -06SÖD Råby-Rekarne FIF12,46
6Gustav Malmkvist -06SÖD Katrineholms SK12,66
7Alfred Ekström -06GÄS Hedesunda IF14,64
8Sigge Bergentz -06NÄR KFUM Örebro15,38

    P13 60 M HÄCK  FINAL    2019-03-16
1Elias Kapell -06STO Hammarby IF9,47
2Filip Herre -06STO Hammarby IF9,77
3Elias Dahlström -06STO Täby IS9,85
4William Loqvist -06STO Hammarby IF10,03
5John Bäck -06STO Turebergs FK10,13
6Gabriel Mattson -06UPP Rånäs 4H11,01
7Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H11,13
8Benjamin Sporre -06GOT Roma IF11,17

    P13 HÖJD pool 1      2019-03-16
1Oliver O Ericsson -06STO Österhaninge IF1,68
2Hampus Hillding -06NÄR KFUM Örebro1,63
3Jonathan Edberg -06STO Turebergs FK1,57
4William Freifelt -06STO Hammarby IF1,54
5Gustav Malmkvist -06SÖD Katrineholms SK1,51
6Benjamin Sporre -06GOT Roma IF1,51
7Kim Wingren -08STO Bromma IF1,48
8Neo Hall -06STO Hammarby IF1,45
9=Gabriel Mattson -06UPP Rånäs 4H1,39
9=Erik Bromée -06UPP Upsala IF1,39
9=Oskar Jansson -06UPP Alunda SK1,39
12Oskar Bergman -06DAL IFK Mora1,39


Gabriel Mattson
Erik Bromée
Neo Hall
Oskar Bergman
William Freifelt
Oskar Jansson
Oliver O Ericsson
Jonathan Edberg
Gustav Malmkvist
Hampus Hillding
Kim Wingren
Benjamin Sporre
117 122 127 131 135 139 142 145 148 151 154 157 160 163 166 168 170
-   -   xo  o   o   o   xxx
-   xo  o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xo  xxo x-
-   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  o   xo  o   xxo o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx

    P13 HÖJD pool 2      2019-03-16
1Jack Forsberg -06VÄS Västerås FK1,35
2Benjamin Bodin -06DAL Säters IF1,35
3Jasper Norlander -06NÄR Glanshammars IF1,31
4Max Holm -06SÖD Råby-Rekarne FIF1,27
5Isak Danielsson -06VÄR Säffle FIK1,27
6=Rasmus Karlsson -06VÄR IF Göta Karlstad1,22
6=Melvin Dahlen -06VÄS Västerås FK1,22
8=Marcus Gangstad -06VÄS Västerås FK1,22
8=Linus Edmarker -06DAL Falu IK1,22


Marcus Gangstad
Rasmus Karlsson
Benjamin Bodin
Jack Forsberg
Max Holm
Melvin Dahlen
Isak Danielsson
Linus Edmarker
Jasper Norlander
112 117 122 127 131 135 139
o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
-   o   xo  xo  xxo o   xxx
-   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xx-
-   o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  xxx

    P13 STAV      2019-03-17
1Hampus Hillding -06NÄR KFUM Örebro2,72
2Elias Kapell -06STO Hammarby IF2,72
3Jacob Semb-Josefsson -06STO Turebergs FK2,52
4Max Österberg -06STO Värmdö IF2,52
5Oliver Sandberg -06STO Huddinge AIS2,52
6Hugo Engkvist -06UPP Upsala IF2,42
7Oscar Setthammar -06VÄS Västerås FK2,32
8Jack Forsberg -06VÄS Västerås FK2,02
9Tim Lindblom -06UPP Bålsta IK1,82
10Bo Rydstrand -06UPP Rånäs 4H1,42


Oscar Setthammar
Tim Lindblom
Jacob Semb-Josefsson
Elias Kapell
Jack Forsberg
Hugo Engkvist
Hampus Hillding
Max Österberg
Bo Rydstrand
Oliver Sandberg
142 162 182 202 222 232 242 252 262 272 282
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   xo  o   xo  xo  o   o   xxx
-   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx

    P13 LÄNGD ZON pool 1      2019-03-17
1Oliver O Ericsson -06STO Österhaninge IF5,36
2Hampus Hillding -06NÄR KFUM Örebro5,29
3Oscar Reinholdsson-06STO Hässelby SK5,27
4William Freifelt -06STO Hammarby IF5,20
5Nils Hammar -06VÄS Västerås FK4,96
6Benjamin Bodin -06DAL Säters IF4,96
7Filip Herre -06STO Hammarby IF4,77
8William Loqvist -06STO Hammarby IF4,73
9Sixten Danielsson -06VÄR KFUM Arvika4,66
10Joel Härensjö -06UPP Rånäs 4H4,60
11Benjamin Sporre -06GOT Roma IF4,49
12Oskar Bergman -06DAL IFK Mora4,49
13Oscar Setthammar -06VÄS Västerås FK4,39
14Edvin Tögenmark -06UPP Upsala IF4,38
15Rasmus Karlsson -06VÄR IF Göta Karlstad4,34
16Ludvig Hjertberg -06GÄS Gefle IF4,34
17Jon Joelsson -06NÄR KFUM Örebro4,31
18Hannes Erlingsson -06UPP Bålsta IK4,27
19Viggo Olsson -06NÄR KFUM Örebro4,21
20Viktor Norrby -06UPP Upsala IF4,11

William Freifelt
Joel Härensjö
Benjamin Sporre
Rasmus Karlsson
Oscar Setthammar
William Loqvist
Benjamin Bodin
Viktor Norrby
Edvin Tögenmark
Jon Joelsson
Hampus Hillding
Hannes Erlingsson
Oscar Reinholdsson-06
Viggo Olsson
Ludvig Hjertberg
Filip Herre
Oskar Bergman
Sixten Danielsson
Nils Hammar
Oliver O Ericsson
 495   520   486   331   493     x
 460   442   459
 424   449   437
 418   427   434
 241   439   195
 461   473   473   459   453   471
 466   414   496   441   462   466
 411   406   405
 394   410   438
 411   407   431
 518   511   515   503   527   529
   x     x   427
   x   511   526   504     x   527
 421   388   419
 426   411   434
 243   477   272   469   452   433
 449   421   428
 458   451   466
 479   495   488   494   496   496
 511     -   536   504     -     -

    P13 LÄNGD ZON pool 2      2019-03-17
1Carl Lindgren -06DAL Falu IK4,58
2Gabriel Mattson -06UPP Rånäs 4H4,34
3Hugo Engkvist -06UPP Upsala IF4,17
4Gustav Malmkvist -06SÖD Katrineholms SK4,15
5Oskar Jansson -06UPP Alunda SK4,14
6Albin Zettergren -06GÄS Gefle IF4,08
7Jasper Norlander -06NÄR Glanshammars IF3,97
8Valter Löwkvist -06VÄS Västerås FK3,96
9Max Holm -06SÖD Råby-Rekarne FIF3,93
10Isak Danielsson -06VÄR Säffle FIK3,81
11Liam Haili -06NÄR Wedevågs IF3,81
12Oskar Dahlen -06VÄS Västerås FK3,69
13Oscar Båtmästar -06DAL Djurmo-Sifferbo IF3,68
14Neo Jansson -06SÖD Råby-Rekarne FIF3,64
15Melvin Dahlen -06VÄS Västerås FK3,56
16Karl Westerlind -06VÄR Säffle FIK3,55
17Felix Lind -06VÄR IF Göta Karlstad3,45
18David Jonhed -06VÄR IF Göta Karlstad3,20
19Alfred Ekström -06GÄS Hedesunda IF2,82
20Elias Vikersjö -06DAL Ludvika FFI2,55

David Jonhed
Neo Jansson
Isak Danielsson
Max Holm
Karl Westerlind
Gabriel Mattson
Melvin Dahlen
Gustav Malmkvist
Albin Zettergren
Liam Haili
Hugo Engkvist
Alfred Ekström
Oskar Dahlen
Oskar Jansson
Elias Vikersjö
Carl Lindgren
Felix Lind
Valter Löwkvist
Jasper Norlander
Oscar Båtmästar
 320   287   284
 364   363   257
 372   381   347
 393   385   379
 355   326   323
 434   280   420
 356     x     x
 406   401   415
 408   378   390
 381   213   345
 379   399   417
 256   258   282
 361   369
 394   408   414
 228   255   243
 458   454     x
 305   337   345
 382   381   396
 397   390   394
 361   355   368

    P13 TRESTEG ZON      2019-03-16
1Oliver O Ericsson -06STO Österhaninge IF11,56
2Elias Kapell -06STO Hammarby IF10,95
3Hampus Hillding -06NÄR KFUM Örebro10,58
4John Bäck -06STO Turebergs FK10,15
5Kim Wingren -08STO Bromma IF9,65
6Edvin Tögenmark -06UPP Upsala IF9,65
7Viktor Norrby -06UPP Upsala IF9,49
8Jon Joelsson-06NÄR KFUM Örebro9,35
9Nils Hammar -06VÄS Västerås FK9,33
10Gustav Malmkvist -06SÖD Katrineholms SK9,01
11Oskar Jansson -06UPP Alunda SK8,87
12Edvin Sidwall -06STO Täby IS8,83
13Tim Lindblom -06UPP Bålsta IK8,79
14Jack Forsberg -06VÄS Västerås FK8,78
15Max Holm -06SÖD Råby-Rekarne FIF8,77
16Ludvig Fredman -06UPP IFK Märsta7,63
17Karl Westerlind -06VÄR Säffle FIK7,56

Karl Westerlind
Gustav Malmkvist
Ludvig Fredman
Tim Lindblom
Max Holm
Edvin Tögenmark
John Bäck
Oskar Jansson
Viktor Norrby
Jack Forsberg
Elias Kapell
Hampus Hillding
Kim Wingren
Edvin Sidwall
Nils Hammar
Oliver O Ericsson
Jon Joelsson-06
 722   744   756
 866   901   851
 736   759   763
   x   879   854
 838   876   877
 945   965   938   927   936   918
 996   992     x   996  1015  1014
 887     x   880
 949   948   949   948   944   942
 878     x   859
1009  1027  1029   869  1080  1095
1007  1053   989  1044  1046  1058
 959     x   916   931   965   923
 883     x     -
 933   912     x
1099  1045  1055  1014  1156  1149
 907   885   935   904   887   934

    P13 KULA 3,0      2019-03-16
1Joel Wikström -06STO Huddinge AIS11,45
2Mattias Nilsson -06STO Hanvikens SK10,71
3Gabriel Mattson -06UPP Rånäs 4H10,49
4Benjamin Sporre -06GOT Roma IF10,26
5Ludvig Fredman -06UPP IFK Märsta10,10
6Jacob Semb-Josefsson -06STO Turebergs FK9,98
7Neo Jansson -06SÖD Råby-Rekarne FIF9,38
8Benjamin Bodin -06DAL Säters IF9,19
9Jonathan Edberg -06STO Turebergs FK9,09
10Bo Rydstrand -06UPP Rånäs 4H8,90
11Liam Haili -06NÄR Wedevågs IF8,84
12Elias Dahlström -06STO Täby IS8,80
13Oscar Båtmästar -06DAL Djurmo-Sifferbo IF8,57
14Erik Bromée -06UPP Upsala IF7,58
15Melvin Dahlen -06VÄS Västerås FK7,34
16Oskar Dahlen -06VÄS Västerås FK7,13
17Isak Danielsson -06VÄR Säffle FIK6,68
18Karl Westerlind -06VÄR Säffle FIK6,21
19Elias Vikersjö -06DAL Ludvika FFI6,01
20Axel Engestang -06DAL Falu IK5,69
21David Jonhed -06VÄR IF Göta Karlstad4,57
22Alfred Ekström -06GÄS Hedesunda IF4,18

Mattias Nilsson
Erik Bromée
Ludvig Fredman
Elias Vikersjö
Oscar Båtmästar
Oskar Dahlen
Elias Dahlström
Axel Engestang
David Jonhed
Melvin Dahlen
Karl Westerlind
Benjamin Sporre
Bo Rydstrand
Benjamin Bodin
Alfred Ekström
Joel Wikström
Jonathan Edberg
Jacob Semb-Josefsson
Isak Danielsson
Gabriel Mattson
Liam Haili
Neo Jansson
1018   997  1015   993  1001  1071
 724   724   758
 886   815   941   878   992  1010
 587   601   551
   x   840   857
 709   669   713
 879   880   873
 558   569   562
 457   457   441
 703   682   734
 591   621   585
1008  1020   984  1020   999  1026
 864   864   890
 860   919   887   817   905   899
 418   372   396
1079  1145     x  1117   986  1035
 840   859   909
 931     x   986   959   998   981
 642   593   668
 975  1049     -  1032   905   982
 884   782   796
 871   921   938   909   925   874

    F14 60 M  HEAT 1    2019-03-17
1Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad8,29FinalA
2Ronja Magnusson -05GÄS Gefle IF8,48FinalB
3Hjördis Bäckman -05STO IFK Lidingö8,63FinalB
4Caroline Johansson -05SÖD Nyköpings BIS8,75
5Isabelle Johansson -05SÖD Nyköpings BIS8,85
6Eowyn Svahn -05NÄR Wedevågs IF9,19
7Matilda Oscarsson Löwgren -05UPP Upsala IF9,26

    F14 60 M  HEAT 2    
1Sofia Hasler -05VÄS Västerås FK8,23FinalA
2Emma Carlsson -05STO Turebergs FK8,27FinalA
3Nike Agerfjord -05UPP Bålsta IK8,67
4Vendela Stridsberg -05VÄR IFK Kristinehamn8,87
5Lisa Nordin -05GÄS Gefle IF9,18
6Ängla Herold -05VÄR IFK Kristinehamn9,18
7Jeanna Ulfvin -05GÄS IF Skade9,27
8Alice Näsman -05SÖD Nyköpings BIS9,79

    F14 60 M  HEAT 3    
1Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad8,34FinalA
2Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK8,42FinalB
3Amanda Hägg -05VÄS Västerås FK8,66FinalB
4Frida Westfeldt -05UPP Upsala IF8,71
5Agnes Strandman -05VÄS Västerås FK8,97
6Tilde Andersson -05DAL Säters IF9,16
7Alva Wibrand -05DAL Djurmo-Sifferbo IF9,51
8Samra Mehanovic -05NÄR IFK Nora10,64

    F14 60 M  HEAT 4    
1Alexandra Hovenäs -05STO Huddinge AIS8,30FinalA
2Linnéa Boqvist -05STO Hanvikens SK8,54FinalB
3Malin Garbell -05UPP Östhammar FI8,69
4Elin Jakobsson -05NÄR KFUM Örebro8,85
5Tuva Grop -05DAL Djurmo-Sifferbo IF8,90
6Maja Särnholm -05NÄR KFUM Örebro9,30
7Tuwa Karlsson -05NÄR KFUM Örebro9,42

    F14 60 M  HEAT 5    
1Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF8,01FinalA
2Evelina Sparf -05STO Spårvägens FK8,34FinalA
3Emma Sjöblom -05UPP Rånäs 4H8,68
4Emmy Jonsson -05GÄS Gefle IF8,78
5Ester Lithén -05GÄS Gefle IF9,30
6Anna Leykauf -05UPP Rånäs 4H9,43
7Elin Sjöblom -05DAL Ludvika FFI9,62
8Ida Nyström -05DAL Djurmo-Sifferbo IF9,91

    F14 60 M  HEAT 6    
1Meja Wolwan -05UPP Upsala IF8,25FinalA
2Ida Malmborg -05STO Hässelby SK8,50FinalB
3Wilma Söderlund -05VÄS Västerås FK8,64FinalB
4Edith Viklund -05DAL Hulåns IF8,65FinalB
5Sara Persson -05NÄR KFUM Örebro9,17
6Molly Eriksson -05NÄR KFUM Örebro9,37
7Julia Isaksson -05DAL Ludvika FFI9,69
8Emma Lloyd -05VÄR IFK Kristinehamn9,87

    F14 60 M  A-FINAL    2019-03-17
1Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF8,01
2Sofia Hasler -05VÄS Västerås FK8,18
3Meja Wolwan -05UPP Upsala IF8,23
4Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad8,29
5Alexandra Hovenäs -05STO Huddinge AIS8,30
6Evelina Sparf -05STO Spårvägens FK8,32
7Emma Carlsson -05STO Turebergs FK8,37
8Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad8,43

    F14 60 M  B-FINAL    
1Ronja Magnusson -05GÄS Gefle IF8,39
2Ida Malmborg -05STO Hässelby SK8,41
3Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK8,44
4Hjördis Bäckman -05STO IFK Lidingö8,65
5Amanda Hägg -05VÄS Västerås FK8,70
6Wilma Söderlund -05VÄS Västerås FK8,81
6Edith Viklund -05DAL Hulåns IF8,81
-Linnéa Boqvist -05STO Hanvikens SKDNS

    F14 200 M  HEAT 1    2019-03-16
1Ellen Heldt Cassel -05DAL Ludvika FFI30,25
2Ängla Herold -05VÄR IFK Kristinehamn31,64
3Märta Wrede -05SÖD Råby-Rekarne FIF32,06
4Elin Sjöblom -05DAL Ludvika FFI32,62

    F14 200 M  HEAT 2    
1Amelia Lundgren -05VÄR IFK Kristinehamn30,98
2Emilia Öster -05NÄR KFUM Örebro31,52
3Astrid Krusemo -05UPP Upsala IF31,59
4Mathilda Nehme -05DAL Ludvika FFI32,78

    F14 200 M  HEAT 3    
1Amanda Hägg -05VÄS Västerås FK28,88
2Tuva Grop -05DAL Djurmo-Sifferbo IF31,24
3Tuwa Karlsson -05NÄR KFUM Örebro31,99
-Sara Larsson -05VÄR Kils AIKDNS

    F14 200 M  HEAT 4    
1Sara Persson -05NÄR KFUM Örebro30,55
2Emelie Lenke -05UPP Upsala IF30,60
3Molly Eriksson -05NÄR KFUM Örebro31,02
-Jeanna Ulfvin -05GÄS IF SkadeDNF

    F14 200 M  HEAT 5    
1Agnes Strandman -05VÄS Västerås FK29,02
2Filippa Eklund -05UPP Upsala IF29,65
3Vendela Stridsberg -05VÄR IFK Kristinehamn29,66
4Elin Jakobsson -05NÄR KFUM Örebro29,82

    F14 200 M  HEAT 6    
1Caroline Johansson -05SÖD Nyköpings BIS28,43
2Isabelle Johansson -05SÖD Nyköpings BIS28,97
3Hjördis Bäckman -05STO IFK Lidingö29,49
4Lisa Nordin -05GÄS Gefle IF31,85

    F14 200 M  HEAT 7    
1Emma Sjöblom -05UPP Rånäs 4H28,54
2Tindra Dahlberg -05UPP Upsala IF28,84
3Nike Agerfjord -05UPP Bålsta IK29,53
4Malin Garbell -05UPP Östhammar FI29,95

    F14 200 M  HEAT 8    
1Sofia Hasler -05VÄS Västerås FK27,08
2Emma Carlsson -05STO Turebergs FK27,40
3Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad27,91
4Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK28,84

    F14 200 M  HEAT 9    
1Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad27,71
1Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF27,71
3Ida Malmborg -05STO Hässelby SK27,84
4Alice Lindgren -05STO IFK Lidingö28,47

    F14 200 M  HEAT 10    
1Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad26,41
2Evelina Sparf -05STO Spårvägens FK27,07
3Mellanie Neudinger Nellmer -05STO IFK Lidingö27,16
4Alexandra Hovenäs -05STO Huddinge AIS28,54

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad26,41
2Evelina Sparf -05STO Spårvägens FK27,07
3Sofia Hasler -05VÄS Västerås FK27,08
4Mellanie Neudinger Nellmer -05STO IFK Lidingö27,16
5Emma Carlsson -05STO Turebergs FK27,40
6Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad27,71
7Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF27,71
8Ida Malmborg -05STO Hässelby SK27,84
9Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad27,91
10Caroline Johansson -05SÖD Nyköpings BIS28,43
11Alice Lindgren -05STO IFK Lidingö28,47
12Emma Sjöblom -05UPP Rånäs 4H28,54
13Alexandra Hovenäs -05STO Huddinge AIS28,54
14Tindra Dahlberg -05UPP Upsala IF28,84
15Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK28,84
16Amanda Hägg -05VÄS Västerås FK28,88
17Isabelle Johansson -05SÖD Nyköpings BIS28,97
18Agnes Strandman -05VÄS Västerås FK29,02
19Hjördis Bäckman -05STO IFK Lidingö29,49
20Nike Agerfjord -05UPP Bålsta IK29,53
21Filippa Eklund -05UPP Upsala IF29,65
22Vendela Stridsberg -05VÄR IFK Kristinehamn29,66
23Elin Jakobsson -05NÄR KFUM Örebro29,82
24Malin Garbell -05UPP Östhammar FI29,95
25Ellen Heldt Cassel -05DAL Ludvika FFI30,25
26Sara Persson -05NÄR KFUM Örebro30,55
27Emelie Lenke -05UPP Upsala IF30,60
28Amelia Lundgren -05VÄR IFK Kristinehamn30,98
29Molly Eriksson -05NÄR KFUM Örebro31,02
30Tuva Grop -05DAL Djurmo-Sifferbo IF31,24
31Emilia Öster -05NÄR KFUM Örebro31,52
32Astrid Krusemo -05UPP Upsala IF31,59
33Ängla Herold -05VÄR IFK Kristinehamn31,64
34Lisa Nordin -05GÄS Gefle IF31,85
35Tuwa Karlsson -05NÄR KFUM Örebro31,99
36Märta Wrede -05SÖD Råby-Rekarne FIF32,06
37Elin Sjöblom -05DAL Ludvika FFI32,62
38Mathilda Nehme -05DAL Ludvika FFI32,78

    F14 1000 M  HEAT 1    2019-03-16
1Felicia Jansson -05UPP Alunda SK3.30,71
2Tintin Engström -05UPP Rånäs 4H3.33,63
3Jennifer Thor -05UPP Upsala IF3.36,54
4Rebecka Molund -05UPP Gottsunda IF3.37,19
5Hanna Lahti -05VÄS Västerås FK3.37,52
6Ida Fransson -05UPP Upsala IF3.37,53
7Ellen Heldt Cassel -05DAL Ludvika FFI3.48,41
8Ingrid Lundin -05UPP Upsala IF3.49,82
9Josefin Ross -05DAL Djurmo-Sifferbo IF4.08,73

    F14 1000 M  HEAT 2    
1Lowa Branth -05UPP Gottsunda IF3.08,37
2Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad3.08,43
3Ella Holmqvist -05VÄR IF Göta Karlstad3.13,58
4Ida Grimheden -05STO Mälarhöjdens IK3.18,45
5Evelina Sparf -05STO Spårvägens FK3.21,09
6Lisa Mårtensson -05STO Huddinge AIS3.22,17
7Ingrid Kirstein -05STO IFK Lidingö3.22,92
8Celina Andersson -05VÄS Västerås FK3.27,55
9Tindra Dahlberg -05UPP Upsala IF3.30,67

    F14 1000 M  SAMLAD LISTA    
1Lowa Branth -05UPP Gottsunda IF3.08,37
2Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad3.08,43
3Ella Holmqvist -05VÄR IF Göta Karlstad3.13,58
4Ida Grimheden -05STO Mälarhöjdens IK3.18,45
5Evelina Sparf -05STO Spårvägens FK3.21,09
6Lisa Mårtensson -05STO Huddinge AIS3.22,17
7Ingrid Kirstein -05STO IFK Lidingö3.22,92
8Celina Andersson -05VÄS Västerås FK3.27,55
9Tindra Dahlberg -05UPP Upsala IF3.30,67
10Felicia Jansson -05UPP Alunda SK3.30,71
11Tintin Engström -05UPP Rånäs 4H3.33,63
12Jennifer Thor -05UPP Upsala IF3.36,54
13Rebecka Molund -05UPP Gottsunda IF3.37,19
14Hanna Lahti -05VÄS Västerås FK3.37,52
15Ida Fransson -05UPP Upsala IF3.37,53
16Ellen Heldt Cassel -05DAL Ludvika FFI3.48,41
17Ingrid Lundin -05UPP Upsala IF3.49,82
18Josefin Ross -05DAL Djurmo-Sifferbo IF4.08,73

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    2019-03-16
1Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad9,53FinalA
2Lisa Mårtensson -05STO Huddinge AIS9,66FinalA
3Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK9,73FinalA
4Edvina Norberg -05VÄR Ransäters AIS10,32FinalB
5Jennifer Thor -05UPP Upsala IF10,97FinalB
6Caroline Johansson -05SÖD Nyköpings BIS11,23
7Tilda Åstrand -05UPP Upsala IF11,44

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Alice Lindgren -05STO IFK Lidingö9,72FinalA
2Linnéa Lindefalk -05STO Hammarby IF9,97FinalB
3Ruth Eklöf -05UPP Alunda SK10,76FinalB
4Wilma Fjäll -05UPP Bålsta IK11,11
5Ester Müller -05GOT IK Tjelvar11,49
6Ida Nyström -05DAL Djurmo-Sifferbo IF12,87
7Sofia Hasler -05VÄS Västerås FK21,76

    F14 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Meja Wolwan -05UPP Upsala IF9,37FinalA
2Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad9,68FinalA
3Jeanna Ulfvin -05GÄS IF Skade10,94FinalB
4Tuva Grop -05DAL Djurmo-Sifferbo IF11,13
5Molly Eriksson -05NÄR KFUM Örebro11,16
6Emmy Jonsson -05GÄS Gefle IF11,24

    F14 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF9,26FinalA
2Agnes Jansson -05STO Hammarby IF9,67FinalA
3Frida Westfeldt -05UPP Upsala IF10,42FinalB
4Hilda Östergren -05GOT Visby IF Gute10,92FinalB
5Gabriella Pranjic -05VÄR IFK Kristinehamn11,02FinalB
6Maja Särnholm -05NÄR KFUM Örebro12,00
7Alice Näsman -05SÖD Nyköpings BIS13,21

    F14 60 M HÄCK  A-FINAL    2019-03-16
1Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF9,32
2Meja Wolwan -05UPP Upsala IF9,32
3Alice Lindgren -05STO IFK Lidingö9,52
4Latifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad9,61
5Lisa Mårtensson -05STO Huddinge AIS9,68
6Agnes Jansson -05STO Hammarby IF9,68
7Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad9,75
8Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK9,77

    F14 60 M HÄCK  B-FINAL    
1Linnéa Lindefalk -05STO Hammarby IF9,87
2Edvina Norberg -05VÄR Ransäters AIS10,05
3Frida Westfeldt -05UPP Upsala IF10,46
4Gabriella Pranjic -05VÄR IFK Kristinehamn10,82
5Hilda Östergren -05GOT Visby IF Gute10,83
6Jeanna Ulfvin -05GÄS IF Skade10,91
7Jennifer Thor -05UPP Upsala IF10,99
8Ruth Eklöf -05UPP Alunda SK11,02

    F14 HÖJD pool 1      2019-03-17
1Iris Kihl -05STO Mälarhöjdens IK1,61
2Lisa Mårtensson -05STO Huddinge AIS1,61
3Norah Lind -05STO Tyresö FK1,61
4Greta Erlandsson -05UPP Rånäs 4H1,55
5Edith Viklund -05DAL Hulåns IF1,55
6Filippa Eklund -05UPP Upsala IF1,49
7Celina Andersson -05VÄS Västerås FK1,46
8Wilma Fjäll -05UPP Bålsta IK1,43
9Angelina Mogren-Dowding -05NÄR Åsbro GoIF1,43
10Stella Nordgren Westin -05UPP Alunda SK1,43
11Sara Larsson -05VÄR Kils AIK1,43
12Mellanie Neudinger Nellmer -05STO IFK Lidingö1,43


Wilma Fjäll
Edith Viklund
Mellanie Neudinger Nellmer
Norah Lind
Filippa Eklund
Iris Kihl
Sara Larsson
Greta Erlandsson
Celina Andersson
Lisa Mårtensson
Stella Nordgren Westin
Angelina Mogren-Dowding
122 127 131 135 139 143 146 149 152 155 158 161 164 164 161
-   -   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxo xo  o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx x   o
-   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx x   x
-   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   xxx

    F14 HÖJD pool 2      2019-03-17
1Hilda Östergren -05GOT Visby IF Gute1,49
2Hanna Andersson -05DAL Falu IK1,46
3Alva Nylander -05GÄS Gefle IF1,46
4Tindra Dahlberg -05UPP Upsala IF1,46
5Jennifer Thor -05UPP Upsala IF1,43
6Gabriella Pranjic -05VÄR IFK Kristinehamn1,43
7Sara Persson -05NÄR KFUM Örebro1,39
8Wilma Söderlund -05VÄS Västerås FK1,39
9Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad1,39
10=Emmy Jonsson -05GÄS Gefle IF1,35
10=Elin Jakobsson -05NÄR KFUM Örebro1,35
12Mollie Gavin -05UPP Bålsta IK1,31
13Emilia Johansson -05UPP Rånäs 4H1,22


Irma Jonhed
Emmy Jonsson
Sara Persson
Mollie Gavin
Hanna Andersson
Gabriella Pranjic
Jennifer Thor
Elin Jakobsson
Tindra Dahlberg
Hilda Östergren
Alva Nylander
Wilma Söderlund
Emilia Johansson
122 127 131 135 139 143 146 149 152
o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   o   o   xo  xo  o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  xx-
-   o   o   o   xo  xxx
o   xxx

    F14 STAV      2019-03-16
1Greta Erlandsson -05UPP Rånäs 4H3,70
2Alvah Lind -05STO Tyresö FK3,42
3Norah Lind -05STO Tyresö FK3,22
4Emma Carlsson -05STO Turebergs FK2,82
5Sofia Eskilsson -05STO Tyresö FK2,82
6Ida Grimheden -05STO Mälarhöjdens IK2,62
7Emilia Johansson -05UPP Rånäs 4H2,42
8Tintin Engström -05UPP Rånäs 4H2,42
9=Agnes Strandman -05VÄS Västerås FK2,02
9=Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad2,02
11Tilda Åstrand -05UPP Upsala IF1,62
Alice Näsman -05SÖD Nyköpings BIS0,00


Emilia Johansson
Emma Carlsson
Norah Lind
Alice Näsman
Agnes Strandman
Alvah Lind
Greta Erlandsson
Ida Grimheden
Irma Jonhed
Tilda Åstrand
Tintin Engström
Sofia Eskilsson
162 182 202 222 232 242 252 262 272 282 292 302 312 322 332 342 352 370 381
-   -   -   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  xxo x-
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xo  xxx
-   -   o   xxx
o   xxx
-   -   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx

    F14 LÄNGD pool 1      2019-03-16
1Alvah Lind -05STO Tyresö FK5,32
2Sofia Hasler -05VÄS Västerås FK5,11
3Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad5,06
4Melina Lidberg -05STO Hammarby IF4,93
5Linnéa Boqvist -05STO Hanvikens SK4,81
6Ronja Magnusson -05GÄS Gefle IF4,79
7Edith Viklund -05DAL Hulåns IF4,73
8Maya Bergström Weeks -05UPP Upsala IF4,66
9Meja Wolwan -05UPP Upsala IF4,64
10Mellanie Neudinger Nellmer -05STO IFK Lidingö4,59
11Nike Agerfjord -05UPP Bålsta IK4,55
12Agnes Jansson -05STO Hammarby IF4,53
13Filippa Eklund -05UPP Upsala IF4,47
14Matilda Halfwordson -05STO Bromma IF4,46
15Elin Jakobsson -05NÄR KFUM Örebro4,46
16Emelie Holmvin -05VÄS Västerås FK4,45
17Wilma Söderlund -05VÄS Västerås FK4,44
18Frida Westfeldt -05UPP Upsala IF4,38
19Gabriella Pranjic -05VÄR IFK Kristinehamn4,33
20Wilma Fjäll -05UPP Bålsta IK4,26
21Hjördis Bäckman -05STO IFK Lidingö4,25
22Edvina Norberg -05VÄR Ransäters AIS4,20
23Vendela Stridsberg -05VÄR IFK Kristinehamn4,19
24Lisa Nordin -05GÄS Gefle IF4,15
25Hilda Östergren -05GOT Visby IF Gute4,13
26Smilla Eriksson -05UPP Alunda SK4,00

Maya Bergström Weeks
Matilda Halfwordson
Lisa Nordin
Melina Lidberg
Gabriella Pranjic
Frida Westfeldt
Vendela Stridsberg
Hilda Östergren
Ronja Magnusson
Smilla Eriksson
Elin Jakobsson
Sofia Hasler
Hjördis Bäckman
Filippa Eklund
Nike Agerfjord
Mellanie Neudinger Nellmer
Agnes Jansson
Emelie Holmvin
Edvina Norberg
Alvah Lind
Wilma Fjäll
Wilma Söderlund
Meja Wolwan
Edith Viklund
Märta Larsson
Linnéa Boqvist
 372   431   466   466   465   425
 446   426   441
 412   410   415
 453   481   478   481   490   493
 426   433     x
   x     x   438
 419   399   404
   x   378   413
 468   465   459   457   459   479
   x     x   400
 446   419   421
 511   497   494   509   504   501
 403   409   425
   x   446   447
 424   426   455
 454   439   459
 453   450   447
   x   445     x
 402   420   413
   x   514   499   532     x   512
 426   418   401
   x     x   444
   x   464     x
 455   472   453   448   473   465
 459   477   472   482   479   506
 474   460   470   481   458     x

    F14 LÄNGD pool 2      2019-03-16
1Caroline Johansson -05SÖD Nyköpings BIS4,39
2Isabelle Johansson -05SÖD Nyköpings BIS4,25
3Amanda Hägg -05VÄS Västerås FK4,22
4Amelia Lundgren -05VÄR IFK Kristinehamn4,17
5Eowyn Svahn -05NÄR Wedevågs IF4,14
6Tuva Grop -05DAL Djurmo-Sifferbo IF4,10
7Hanna Lahti -05VÄS Västerås FK4,07
8Emilia Öster -05NÄR KFUM Örebro4,02
9Ellen Heldt Cassel -05DAL Ludvika FFI3,98
10Alva Nylander -05GÄS Gefle IF3,98
11Stella Nordgren Westin -05UPP Alunda SK3,98
12Hanna Andersson -05DAL Falu IK3,93
13Molly Eriksson -05NÄR KFUM Örebro3,89
14Ängla Herold -05VÄR IFK Kristinehamn3,88
15Maja Särnholm -05NÄR KFUM Örebro3,88
16Ilva Gunnarsson -05NÄR Glanshammars IF3,87
17Jeanna Ulfvin -05GÄS IF Skade3,80
18Doris Dodik -05VÄS Västerås FK3,78
19Ester Müller -05GOT IK Tjelvar3,63
20Alva Wibrand -05DAL Djurmo-Sifferbo IF3,63
21Felicia Alvelius -05DAL Djurmo-Sifferbo IF3,50
22Tuwa Karlsson -05NÄR KFUM Örebro3,47
23Mathilda Nehme -05DAL Ludvika FFI3,35
24Emmy Jonsson -05GÄS Gefle IF2,98
25Emma Lloyd -05VÄR IFK Kristinehamn2,39
26Ester Lithén -05GÄS Gefle IF0,96

Maja Särnholm
Hanna Lahti
Ängla Herold
Alva Nylander
Jeanna Ulfvin
Amelia Lundgren
Molly Eriksson
Caroline Johansson
Doris Dodik
Ester Lithén
Ilva Gunnarsson
Amanda Hägg
Emmy Jonsson
Alva Wibrand
Tuwa Karlsson
Isabelle Johansson
Ellen Heldt Cassel
Tuva Grop
Hanna Andersson
Stella Nordgren Westin
Eowyn Svahn
Mathilda Nehme
Emilia Öster
Ester Müller
Emma Lloyd
Felicia Alvelius
 388   369   365
 405   407   386
 388   387   380
 387   383   398
 379   380   373
 417   407   385
 389   384   370
 439   435   438
 378   339     -
 96     x     x
 365   387   378
 422   402   393
   x   298   293
   x   348   363
 336   335   347
 419   421   425
   x   397   398
   x   410   406
 393     x     x
 369   354   398
 364   384   414
   x   335   323
 396   400   402
   x   363   358
   x   239     -
 329   337   350

    F14 TRESTEG pool 1      2019-03-17
1Melina Lidberg -05STO Hammarby IF11,28
2Alvah Lind -05STO Tyresö FK10,55
3Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad10,53
4Edith Viklund -05DAL Hulåns IF10,34
5Alice Lindgren -05STO IFK Lidingö10,33
6Meja Wolwan -05UPP Upsala IF10,19
7Matilda Halfwordson -05STO Bromma IF9,84
8Agnes Jansson -05STO Hammarby IF9,65
9Emma Sjöblom -05UPP Rånäs 4H9,61
10Anna Strunke -05STO Turebergs FK9,57
11Lisa Carlborg -05UPP Upsala IF9,02
Alexandra Hovenäs -05STO Huddinge AIS0,00
Frida Westfeldt -05UPP Upsala IF0,00

Matilda Halfwordson
Lisa Carlborg
Alvah Lind
Alice Lindgren
Alexandra Hovenäs
Agnes Jansson
Emma Sjöblom
Märta Larsson
Edith Viklund
Melina Lidberg
Frida Westfeldt
Anna Strunke
Meja Wolwan
 978   984   955   961   946   901
 890   898   902
 983  1048  1020  1030  1054  1055
1019  1009  1008   978  1003  1033
   x     -     -
 965   942   960   929   935   953
 935   952   961
 983     x  1014  1007   975  1053
1015  1032  1023  1007  1034  1027
1113  1128  1099     -  1089  1087
   x     x     x
 921   911   957
 977   991  1019   994  1015  1001

    F14 TRESTEG pool 2      2019-03-17
1Lisa Mårtensson -05STO Huddinge AIS9,60
2Smilla Eriksson -05UPP Alunda SK9,50
3Gabriella Pranjic -05VÄR IFK Kristinehamn9,48
4Hilda Östergren -05GOT Visby IF Gute9,25
5Isabelle Johansson -05SÖD Nyköpings BIS9,18
6Vendela Stridsberg -05VÄR IFK Kristinehamn9,17
7Ruth Eklöf -05UPP Alunda SK9,07
8Nike Agerfjord -05UPP Bålsta IK8,46
9Celina Andersson -05VÄS Västerås FK8,44
10Agnes Strandman -05VÄS Västerås FK8,35
11Amelia Lundgren -05VÄR IFK Kristinehamn8,31
12Matilda Oscarsson Löwgren -05UPP Upsala IF8,29
13Ester Müller -05GOT IK Tjelvar8,26
14Eowyn Svahn -05NÄR Wedevågs IF8,13
15Ilva Gunnarsson -05NÄR Glanshammars IF8,03
16Emma Lloyd -05VÄR IFK Kristinehamn7,85

Eowyn Svahn
Gabriella Pranjic
Lisa Mårtensson
Celina Andersson
Hilda Östergren
Amelia Lundgren
Nike Agerfjord
Vendela Stridsberg
Ester Müller
Matilda Oscarsson Löwgren
Ilva Gunnarsson
Emma Lloyd
Agnes Strandman
Isabelle Johansson
Ruth Eklöf
Smilla Eriksson
   x    813    807
   x      x    948
 960      x    954
 828    844    840
 922    888    925
 831    808    806
 803    846    834
 917      x      -
 826    813    818
 829      x    818
   x    803    799
 734    785    651
 835    767    788
   x    918    857
   x      x    907
   x    857    950

    F14 KULA 3,0      2019-03-17
1Norah Lind -05STO Tyresö FK12,06
2Edvina Norberg -05VÄR Ransäters AIS11,92
3Anna Strunke -05STO Turebergs FK11,15
4Malin Garbell -05UPP Östhammar FI10,44
5Sofia Eskilsson -05STO Tyresö FK9,86
6Emma Larsson -05VÄR Kils AIK9,68
7Hanna Andersson -05DAL Falu IK9,62
8Alva Nylander -05GÄS Gefle IF9,39
9Smilla Eriksson -05UPP Alunda SK9,03
10Felicia Alvelius -05DAL Djurmo-Sifferbo IF8,97
11Tilde Andersson -05DAL Säters IF8,60
12Ruth Eklöf -05UPP Alunda SK8,55
13Wilma Fjäll -05UPP Bålsta IK8,51
14Olivia Ellgren -05STO Turebergs FK8,50
15Alice Näsman -05SÖD Nyköpings BIS8,46
16Ellen Heldt Cassel -05DAL Ludvika FFI8,39
17Tintin Engström -05UPP Rånäs 4H8,16
18Emilia Öster -05NÄR KFUM Örebro7,83
19Mollie Gavin -05UPP Bålsta IK7,79
20Emilia Johansson -05UPP Rånäs 4H7,53
21Tova Wåhlander -05VÄS IK Westmannia7,48
22Wilma Söderlund -05VÄS Västerås FK7,07
23Amelia Lundgren -05VÄR IFK Kristinehamn6,94
24Ilva Gunnarsson -05NÄR Glanshammars IF6,92
25Emma Lloyd -05VÄR IFK Kristinehamn6,80
26Lovisa Ridderstråle -05UPP Bålsta IK6,60
27Mathilda Nehme -05DAL Ludvika FFI6,38
28Samra Mehanovic -05NÄR IFK Nora5,96
29Doris Dodik -05VÄS Västerås FK5,87
30Julia Isaksson -05DAL Ludvika FFI5,82
31Ester Lithén -05GÄS Gefle IF4,63

Emma Lloyd
Hanna Andersson
Felicia Alvelius
Ruth Eklöf
Emilia Johansson
Ellen Heldt Cassel
Mollie Gavin
Emilia Öster
Smilla Eriksson
Tintin Engström
Julia Isaksson
Tova Wåhlander
Norah Lind
Alice Näsman
Edvina Norberg
Alva Nylander
Amelia Lundgren
Wilma Söderlund
Lovisa Ridderstråle
Olivia Ellgren
Mathilda Nehme
Malin Garbell
Wilma Fjäll
Ilva Gunnarsson
Emma Larsson
Sofia Eskilsson
Samra Mehanovic
Tilde Andersson
Doris Dodik
Anna Strunke
Ester Lithén
 680   522   660
 927   929   946   962     x   958
 897   854   781
 782   795   855
 739   753   748
 834   817   839
 779   729   735
 747   707   783
 859   903   848
 779   816   723
 507   582   565
 748   732   737
1123  1162  1180  1190  1155  1206
 846     x   672
1034  1139  1058  1111  1151  1192
 883   939   936   921   938   932
 694   671   692
 618   656   707
 617   660   646
 850     x   847
   x   612   638
 984  1018  1044     x     x  1039
 813   771   851
 692   681   668
 917     x   812     x   857   968
 889   906   986   921   904   969
 579   579   596
 860   822   794
 587   447     -
1059  1089  1080  1113  1083  1115
 463     -     -

    F14 VIKT 7,26      2019-03-16
1Edvina Norberg -05VÄR Ransäters AIS13,36
2Norah Lind -05STO Tyresö FK13,24
3Alva Nylander -05GÄS Gefle IF13,06
4Alvah Lind -05STO Tyresö FK12,68
5Ruth Eklöf -05UPP Alunda SK11,70
6Tindra Dahlberg -05UPP Upsala IF11,69
7Olivia Ellgren -05STO Turebergs FK11,27
8Malin Garbell -05UPP Östhammar FI11,27
9Smilla Eriksson -05UPP Alunda SK9,98
10Emma Larsson -05VÄR Kils AIK9,36
11Hanna Andersson -05DAL Falu IK9,26
12Mollie Gavin -05UPP Bålsta IK8,62
13Tilde Andersson -05DAL Säters IF8,58
14Linnéa Lindefalk -05STO Hammarby IF7,65
15Lovisa Ridderstråle -05UPP Bålsta IK6,91
16Ilva Gunnarsson -05NÄR Glanshammars IF6,14
17Tintin Engström -05UPP Rånäs 4H6,06

Olivia Ellgren
Smilla Eriksson
Tilde Andersson
Norah Lind
Tintin Engström
Mollie Gavin
Linnéa Lindefalk
Ilva Gunnarsson
Lovisa Ridderstråle
Tindra Dahlberg
Ruth Eklöf
Malin Garbell
Hanna Andersson
Alva Nylander
Emma Larsson
Edvina Norberg
Alvah Lind
1082  1127  1105  1066  1060  1056
   x     x   998
 716     x   858
 984     x  1281  1324  1141  1324
   x     x   606
 862   807     x
 663   765     x
 484   614   464
 691   644   678
   x  1045   975  1067  1137  1169
   x  1023     x     x  1020  1170
1050   989  1127     x     x     x
   x   926   700
1288  1222  1273  1306  1233  1306
   x     x   936
 964  1057  1237  1252     x  1336
   x  1196     x     x  1194  1268

    F13 60 M  HEAT 1    2019-03-17
1Lii Jabbour-Clarke -06STO Hammarby IF8,56FinalA
2Leona Widell -06UPP Bålsta IK8,67FinalB
3Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad8,98FinalB
4Isa Sweström -06SÖD Råby-Rekarne FIF9,07
5Felicia Persson -06SÖD Katrineholms SK9,08
6Ebba Lindblad -06VÄS Västerås FK9,24
7Sheena Mästerbo -06DAL Djurmo-Sifferbo IF10,76

    F13 60 M  HEAT 2    
1Linn von Hofsten -06NÄR Glanshammars IF8,51FinalA
2Kajsa Cabanas Andersson -06STO Turebergs FK8,61FinalA
3Juni Bengtsson -06UPP Rånäs 4H8,80FinalB
4Clara Jansson -06VÄS Västerås FK9,07
5Hanna Gabrielli Gustafsson -06SÖD Råby-Rekarne FIF9,22
6Ellinor Rosberg -06GÄS Högbo GIF9,60

    F13 60 M  HEAT 3    
1Esther Sahlqvist -06STO Hammarby IF8,36FinalA
2Lovisa Söderlund -06VÄS Västerås FK8,66FinalA
3Adela Tryggvesson -06DAL Falu IK9,05FinalB
4Emelie Hammarqvist -06UPP Bålsta IK9,24
5Lovisa Blomsten -06UPP Rånäs 4H9,27
6Tilde Fondelius -06DAL Falu IK9,47
7Amanda Faramazi -06VÄS Västerås FK10,02

    F13 60 M  HEAT 4    
1Elsa Kagevik -06STO Turebergs FK8,47FinalA
2Lovisa Tosteby -06DAL IK Heros FIK8,84FinalB
3Sigrid Elfgren -06VÄR IFK Sunne9,11
4Ella Grimheden -06VÄS Västerås FK9,29
5Linnea Elias -06UPP Tierps IF9,39
6Alicia Hall -06VÄR IF Göta Karlstad9,65
7Davina Fimmerstad -06VÄS Västerås FK10,45

    F13 60 M  HEAT 5    
1Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne8,15FinalA
2Rut Grufman -06STO Täby IS8,98FinalB
3Annie Grindange -06STO Turebergs FK9,05FinalB
4Ida Larsson -06NÄR KFUM Örebro9,20
5Emma Durakovic -06VÄS Västerås FK9,39
6Stella Holmquist -06NÄR KFUM Örebro9,80
7Märta Hedström -06GÄS Högbo GIF9,81

    F13 60 M  HEAT 6    
1Fanny Bergqvist -06VÄR IFK Sunne8,54FinalA
2Elin Rodefors -06NÄR KFUM Örebro8,74FinalB
3Lily Eurenius -06GÄS Gefle IF9,13
4Tilda Karlsson -06SÖD Nyköpings BIS9,21
5Ella Silvergren -06GÄS Gefle IF9,36
6Lova Jonsson -06VÄS Västerås FK9,39
7Alice Kallberg -06DAL Djurmo-Sifferbo IF9,79

    F13 60 M  A-FINAL    2019-03-17
1Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne8,08
2Esther Sahlqvist -06STO Hammarby IF8,40
3Fanny Bergqvist -06VÄR IFK Sunne8,48
4Linn von Hofsten -06NÄR Glanshammars IF8,51
5Elsa Kagevik -06STO Turebergs FK8,51
6Lovisa Söderlund -06VÄS Västerås FK8,54
7Lii Jabbour-Clarke -06STO Hammarby IF8,58
8Kajsa Cabanas Andersson -06STO Turebergs FK8,62

    F13 60 M  B-FINAL    
1Leona Widell -06UPP Bålsta IK8,68
2Elin Rodefors -06NÄR KFUM Örebro8,72
3Juni Bengtsson -06UPP Rånäs 4H8,81
4Lovisa Tosteby -06DAL IK Heros FIK8,84
5Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad8,93
6Adela Tryggvesson -06DAL Falu IK8,95
7Rut Grufman -06STO Täby IS8,95
-Annie Grindange -06STO Turebergs FKDNS

    F13 200 M  HEAT 1    2019-03-16
1Ella Silvergren -06GÄS Gefle IF31,72
2Isa Sweström -06SÖD Råby-Rekarne FIF32,02
3Stella Holmquist -06NÄR KFUM Örebro33,37

    F13 200 M  HEAT 2    
1Elvira Ledin -06DAL Falu IK32,08
2Mina Björnsson -06UPP Upsala IF32,87
3Märta Hedström -06GÄS Högbo GIF33,52
4Amanda Faramazi -06VÄS Västerås FK34,02

    F13 200 M  HEAT 3    
1Ida Wennerbo -06GÄS Gefle IF31,15
2Maja Söderquist -06NÄR Fjugesta IF31,36
3Tilda Karlsson -06SÖD Nyköpings BIS31,63
4Alicia Hall -06VÄR IF Göta Karlstad32,20

    F13 200 M  HEAT 4    
1Ellinor Rosberg -06GÄS Högbo GIF30,62
2Juni Bengtsson -06UPP Rånäs 4H30,93
3Ida Larsson -06NÄR KFUM Örebro31,66
4Lova Jonsson -06VÄS Västerås FK32,88

    F13 200 M  HEAT 5    
1Felicia Persson -06SÖD Katrineholms SK30,27
2Clara Jansson -06VÄS Västerås FK30,37
3Ebba Lindblad -06VÄS Västerås FK30,82
4Emelie Hammarqvist -06UPP Bålsta IK32,13

    F13 200 M  HEAT 6    
1Lova Mattsson -06STO IFK Lidingö28,67
2Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad29,01
3Lovisa Söderlund -06VÄS Västerås FK29,04
4Elin Rodefors -06NÄR KFUM Örebro30,23

    F13 200 M  HEAT 7    
1Linn von Hofsten -06NÄR Glanshammars IF28,35
2Linn Adolfsson -06STO Hässelby SK29,02
3Alice Enetjärn -06SÖD Nyköpings BIS29,50
4Eleonora Wahlin -06STO Täby IS30,26

    F13 200 M  HEAT 8    
1Ayla Hallberg Hossain -06STO Turebergs FK26,99
2Elsa Kagevik -06STO Turebergs FK28,08
3Ida Chrifi -06STO Turebergs FK28,25
4Kajsa Cabanas Andersson -06STO Turebergs FK28,47

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ayla Hallberg Hossain -06STO Turebergs FK26,99
2Elsa Kagevik -06STO Turebergs FK28,08
3Ida Chrifi -06STO Turebergs FK28,25
4Linn von Hofsten -06NÄR Glanshammars IF28,35
5Kajsa Cabanas Andersson -06STO Turebergs FK28,47
6Lova Mattsson -06STO IFK Lidingö28,67
7Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad29,01
8Linn Adolfsson -06STO Hässelby SK29,02
9Lovisa Söderlund -06VÄS Västerås FK29,04
10Alice Enetjärn -06SÖD Nyköpings BIS29,50
11Elin Rodefors -06NÄR KFUM Örebro30,23
12Eleonora Wahlin -06STO Täby IS30,26
13Felicia Persson -06SÖD Katrineholms SK30,27
14Clara Jansson -06VÄS Västerås FK30,37
15Ellinor Rosberg -06GÄS Högbo GIF30,62
16Ebba Lindblad -06VÄS Västerås FK30,82
17Juni Bengtsson -06UPP Rånäs 4H30,93
18Ida Wennerbo -06GÄS Gefle IF31,15
19Maja Söderquist -06NÄR Fjugesta IF31,36
20Tilda Karlsson -06SÖD Nyköpings BIS31,63
21Ida Larsson -06NÄR KFUM Örebro31,66
22Ella Silvergren -06GÄS Gefle IF31,72
23Isa Sweström -06SÖD Råby-Rekarne FIF32,02
24Elvira Ledin -06DAL Falu IK32,08
25Emelie Hammarqvist -06UPP Bålsta IK32,13
26Alicia Hall -06VÄR IF Göta Karlstad32,20
27Mina Björnsson -06UPP Upsala IF32,87
28Lova Jonsson -06VÄS Västerås FK32,88
29Stella Holmquist -06NÄR KFUM Örebro33,37
30Märta Hedström -06GÄS Högbo GIF33,52
31Amanda Faramazi -06VÄS Västerås FK34,02

    F13 800 M  HEAT 1    2019-03-16
1Tilde Andersson -06VÄR IF Göta Karlstad2.48,49
2Emma Eriksson -06VÄS IK Westmannia2.49,14
3Alva Öman -06UPP Upsala IF2.53,46
4Alma Nyström -06SÖD Katrineholms SK2.56,02
5Elvira Elenäs -06UPP Alunda SK2.59,89
6Lilly Brusling -06VÄS Västerås FK3.00,78
7Lovisa Blomsten -06UPP Rånäs 4H3.10,34

    F13 800 M  HEAT 2    
1Hannah Kinane -06STO Hässelby SK2.25,60
2Olivia Grahn -06STO Hammarby IF2.26,11
3Ella Fallope -06STO Turebergs FK2.30,69
4Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad2.31,47
5Linn Adolfsson -06STO Hässelby SK2.33,68
6Evelina Orre Swärdborn -06SÖD Nyköpings BIS2.40,48
7Clara Knutsson -06UPP Upsala IF2.49,59

    F13 800 M  SAMLAD LISTA    
1Hannah Kinane -06STO Hässelby SK2.25,60
2Olivia Grahn -06STO Hammarby IF2.26,11
3Ella Fallope -06STO Turebergs FK2.30,69
4Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad2.31,47
5Linn Adolfsson -06STO Hässelby SK2.33,68
6Evelina Orre Swärdborn -06SÖD Nyköpings BIS2.40,48
7Tilde Andersson -06VÄR IF Göta Karlstad2.48,49
8Emma Eriksson -06VÄS IK Westmannia2.49,14
9Clara Knutsson -06UPP Upsala IF2.49,59
10Alva Öman -06UPP Upsala IF2.53,46
11Alma Nyström -06SÖD Katrineholms SK2.56,02
12Elvira Elenäs -06UPP Alunda SK2.59,89
13Lilly Brusling -06VÄS Västerås FK3.00,78
14Lovisa Blomsten -06UPP Rånäs 4H3.10,34

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2019-03-16
1Lii Jabbour-Clarke -06STO Hammarby IF9,69Final
2Annie Grindange -06STO Turebergs FK9,88Final
3Sigrid Elfgren -06VÄR IFK Sunne9,98Final
4Alva Back -06STO Turebergs FK10,46
5Ella Grimheden -06VÄS Västerås FK11,31
6Disa Stighäll -06UPP Rånäs 4H11,78
7Stella Holmquist -06NÄR KFUM Örebro13,33
-Elvira Elenäs -06UPP Alunda SKDNF

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Ayla Hallberg Hossain -06STO Turebergs FK9,52Final
2Leona Widell -06UPP Bålsta IK10,07Final
3Tilde Andersson -06VÄR IF Göta Karlstad10,13Final
4Clara Knutsson -06UPP Upsala IF10,62
5Ellinor Rosberg -06GÄS Högbo GIF11,17
6Clara Jansson -06VÄS Västerås FK11,44
7Alma Nyström -06SÖD Katrineholms SK12,25
8Tilda Karlsson -06SÖD Nyköpings BIS12,51

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Esther Sahlqvist -06STO Hammarby IF9,80Final
2Wilma Rydström -06STO Hammarby IF10,03Final
3Ella Fallope -06STO Turebergs FK10,29
4Stella Önander -06NÄR KFUM Örebro10,95
5Emma Eriksson -06VÄS IK Westmannia11,10
6Lilly Brusling -06VÄS Västerås FK11,89
7Märta Hedström -06GÄS Högbo GIF12,82
8Emma Lökken -06VÄS Västerås FK15,35

    F13 60 M HÄCK  FINAL    2019-03-16
1Ayla Hallberg Hossain -06STO Turebergs FK9,42
2Esther Sahlqvist -06STO Hammarby IF9,74
3Annie Grindange -06STO Turebergs FK9,83
4Wilma Rydström -06STO Hammarby IF9,89
5Lii Jabbour-Clarke -06STO Hammarby IF9,95
6Leona Widell -06UPP Bålsta IK10,04
7Tilde Andersson -06VÄR IF Göta Karlstad10,22
-Sigrid Elfgren -06VÄR IFK SunneDNF

    F13 HÖJD pool 1      2019-03-16
1Ayla Hallberg Hossain -06STO Turebergs FK1,57
2Sigrid Elfgren -06VÄR IFK Sunne1,51
3Alice Enetjärn -06SÖD Nyköpings BIS1,51
4Annie Grindange -06STO Turebergs FK1,51
5Fanny Bergqvist -06VÄR IFK Sunne1,48
6Saga Ågren Lundman -06STO Danderyds SK1,48
7Rut Grufman -06STO Täby IS1,39
8Elin Nystedt -06VÄR IF Göta Karlstad1,39
9Alva Back -06STO Turebergs FK1,39
10Tove Olsson -06STO Hammarby IF1,35
11Clara Knutsson -06UPP Upsala IF1,27


Annie Grindange
Tove Olsson
Rut Grufman
Sigrid Elfgren
Clara Knutsson
Fanny Bergqvist
Alva Back
Elin Nystedt
Saga Ågren Lundman
Alice Enetjärn
Ayla Hallberg Hossain
117 122 127 131 135 139 142 145 148 151 154 157 167
-   -   -   -   -   xo  o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   -   o   o   -   o   o   xxx
-   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   o   xo  xo  xo  xxo xxx
-   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx

    F13 HÖJD pool 2      2019-03-16
1Emma Eriksson -06VÄS IK Westmannia1,39
2=Mina Björnsson -06UPP Upsala IF1,35
2=Altea Mellberg -06VÄS Västerås FK1,35
4Lovisa Blomsten -06UPP Rånäs 4H1,35
5Karolina Nyblom -06VÄS Västerås FK1,31
6=Evelina Orre Swärdborn -06SÖD Nyköpings BIS1,27
6=Lily Eurenius -06GÄS Gefle IF1,27
6=Lovisa Sundström -06UPP Rånäs 4H1,27
6=Linnéa Westlin -06GÄS Gefle IF1,27
10=Emelie Hammarqvist -06UPP Bålsta IK1,27
10=Lova Jonsson -06VÄS Västerås FK1,27
12Emma Durakovic -06VÄS Västerås FK1,27
13Emma Lökken -06VÄS Västerås FK1,12


Evelina Orre Swärdborn
Emelie Hammarqvist
Lova Jonsson
Karolina Nyblom
Lovisa Blomsten
Emma Lökken
Emma Durakovic
Emma Eriksson
Lily Eurenius
Lovisa Sundström
Mina Björnsson
Linnéa Westlin
Altea Mellberg
112 117 122 127 131 135 139
-   -   o   o   xxx
-   o   xxo o   xxx
-   o   xxo o   xxx
-   o   o   xxo xxo xxx
-   o   o   o   xxo xxo xxx
xxo xxx
-   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xo
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  x-

    F13 STAV      2019-03-17
1Alva Back -06STO Turebergs FK2,62
2Tove Olsson -06STO Hammarby IF2,52
3=Alva Öman -06UPP Upsala IF2,02
3=Lii Jabbour-Clarke -06STO Hammarby IF2,02
3=Elin Nystedt -06VÄR IF Göta Karlstad2,02
6Leona Widell -06UPP Bålsta IK2,02
7Tyra Hedberg -06STO Hammarby IF1,82
8Alicia Hall -06VÄR IF Göta Karlstad1,62
9Tilda Karlsson -06SÖD Nyköpings BIS1,62
10Lilly Brusling -06VÄS Västerås FK1,42
Lovisa Blomsten -06UPP Rånäs 4H0,00


Tove Olsson
Alicia Hall
Alva Öman
Lii Jabbour-Clarke
Lovisa Blomsten
Leona Widell
Tyra Hedberg
Lilly Brusling
Tilda Karlsson
Elin Nystedt
Alva Back
142 162 182 202 222 232 242 252 262 272
-   -   -   -   o   xo  o   xxo xxx
o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
xxx
o   o   xxo xo  -
-   -   o   xxx
xo  xxx
xxo o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxx

    F13 LÄNGD ZON pool 1      2019-03-17
1Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne5,20
2Annie Grindange -06STO Turebergs FK4,91
3Lova Mattsson -06STO IFK Lidingö4,87
4Fanny Bergqvist -06VÄR IFK Sunne4,85
5Ellen Forsell -06STO IFK Tumba4,84
6Alice Enetjärn -06SÖD Nyköpings BIS4,63
7Eleonora Wahlin -06STO Täby IS4,62
8Linn von Hofsten -06NÄR Glanshammars IF4,58
9Tilde Andersson -06VÄR IF Göta Karlstad4,53
10Tyra Hedberg -06STO Hammarby IF4,53
11Juni Bengtsson -06UPP Rånäs 4H4,49
12Sigrid Elfgren -06VÄR IFK Sunne4,46
13Clara Knutsson -06UPP Upsala IF4,45
14Wilma Rydström -06STO Hammarby IF4,38
15Alva Back -06STO Turebergs FK4,37
16Lily Eurenius -06GÄS Gefle IF4,32
17Stella Önander -06NÄR KFUM Örebro4,32
18Rut Grufman -06STO Täby IS4,30
19Maja Söderquist -06NÄR Fjugesta IF4,28
20Tilde Fondelius -06DAL Falu IK4,27
21Emma Eriksson -06VÄS IK Westmannia4,26
22Hannah Hedström -06VÄR IF Göta Karlstad4,20
23Ida Wennerbo -06GÄS Gefle IF4,13

Ellen Forsell
Tilde Andersson
Lily Eurenius
Sigrid Elfgren
Tyra Hedberg
Rut Grufman
Annie Grindange
Alice Enetjärn
Fanny Bergqvist
Emma Eriksson
Tilde Fondelius
Wilma Rydström
Ida Wennerbo
Lova Mattsson
Eleonora Wahlin
Alva Back
Maja Söderquist
Ebba Vold Johannesson
Juni Bengtsson
Clara Knutsson
Stella Önander
Hannah Hedström
Linn von Hofsten
 476   478   484   474   458   387
 452   453   452
 428   415   432
 444   441   446
 441   438   453
   x   417   430
 474   478   471   468   483   491
 455   452   463   460   446   457
 456   476   478   470   474   485
   x   426   414
 420   418   427
 438   431   415
 403   404   413
 481   456   455   446   487   477
 459   443   416   392     x   462
 427   432   437
 418   428   417
 516   507   494   520   502   485
 434   434   449
 429   445     x
 427   432   426
 418   409   420
 452   445   457   456   458   457

    F13 LÄNGD ZON pool 2      2019-03-17
1Ella Grimheden -06VÄS Västerås FK4,26
2Elin Rodefors -06NÄR KFUM Örebro4,25
3Lovisa Tosteby -06DAL IK Heros FIK4,25
4Ellinor Rosberg -06GÄS Högbo GIF4,21
5Adela Tryggvesson -06DAL Falu IK4,19
6Linnéa Westlin -06GÄS Gefle IF4,05
7Evelina Orre Swärdborn -06SÖD Nyköpings BIS4,01
8Mina Björnsson -06UPP Upsala IF4,01
9Ebba Lindblad -06VÄS Västerås FK3,98
10Isa Sweström -06SÖD Råby-Rekarne FIF3,96
11Elvira Elenäs -06UPP Alunda SK3,95
12Ella Silvergren -06GÄS Gefle IF3,87
13Kajsa Berg -06UPP Östhammar FI3,79
14Disa Stighäll -06UPP Rånäs 4H3,79
15Alva Öman -06UPP Upsala IF3,73
16Märta Hedström -06GÄS Högbo GIF3,72
17Elin Nystedt -06VÄR IF Göta Karlstad3,61
18Linnea Elias -06UPP Tierps IF3,61
19Amanda Faramazi -06VÄS Västerås FK3,52
20Stella Holmquist -06NÄR KFUM Örebro3,48
21Alma Nyström -06SÖD Katrineholms SK3,43
22Alice Kallberg -06DAL Djurmo-Sifferbo IF3,41
23Sheena Mästerbo -06DAL Djurmo-Sifferbo IF3,22
24Desiree Essman -06SÖD Råby-Rekarne FIF2,98

Elvira Elenäs
Amanda Faramazi
Ellinor Rosberg
Isa Sweström
Mina Björnsson
Stella Holmquist
Märta Hedström
Sheena Mästerbo
Alice Kallberg
Ebba Lindblad
Ella Silvergren
Alva Öman
Alma Nyström
Linnea Elias
Ella Grimheden
Disa Stighäll
Evelina Orre Swärdborn
Elin Rodefors
Elin Nystedt
Lovisa Tosteby
Desiree Essman
Linnéa Westlin
Adela Tryggvesson
Kajsa Berg
 395   373   365
 316   342   352
 416   421   404
 393   391   396
 393   401   391
 178   327   348
 372   370   365
 322   208     x
 341   196   328
   x   394   398
 358   364   387
 370   371   373
 322   330   343
 353   361   356
 419   426     x
 366   379   373
 394   401   380
 425   423   406
 361   361   360
 406   415   425
 298   172     x
 405   397   402
 419   365   401
 379   374   367

    F13 TRESTEG ZON pool 1      2019-03-16
1Ayla Hallberg Hossain -06STO Turebergs FK10,82
2Ellen Forsell -06STO IFK Tumba10,25
3Lii Jabbour-Clarke -06STO Hammarby IF10,20
4Lova Mattsson -06STO IFK Lidingö9,97
5Tyra Hedberg -06STO Hammarby IF9,95
6Fanny Bergqvist -06VÄR IFK Sunne9,84
7Leona Widell -06UPP Bålsta IK9,81
8Tilde Andersson -06VÄR IF Göta Karlstad9,66
9Tove Olsson -06STO Hammarby IF9,44
10Eleonora Wahlin -06STO Täby IS9,33
11Wilma Rydström -06STO Hammarby IF9,30
12Alice Enetjärn -06SÖD Nyköpings BIS9,28
13Clara Jansson -06VÄS Västerås FK9,02
14Ella Grimheden -06VÄS Västerås FK8,64
15Ida Wennerbo -06GÄS Gefle IF8,57
16Felicia Persson -06SÖD Katrineholms SK8,19

Ayla Hallberg Hossain
Ida Wennerbo
Ellen Forsell
Lii Jabbour-Clarke
Lova Mattsson
Tyra Hedberg
Fanny Bergqvist
Leona Widell
Wilma Rydström
Tove Olsson
Eleonora Wahlin
Alice Enetjärn
Ella Grimheden
Clara Jansson
Tilde Andersson
Felicia Persson
1082  1070  1078     x  1068  1078
 810   857   774
1022     x  1025   993  1000   999
1002   989   983   968  1020  1016
 926   997   971   952     x   970
 988   955   966   977   978   995
 961   982   984   968   957   957
 947   965   973   978   981   976
 930   928   930
   x   934   944
 933   923   895
 890   891   928
 864   856   841
 902   886   880
 928   950   966   958   952   957
 800   819   790

    F13 TRESTEG ZON pool 2      2019-03-16
1Ebba Lindblad -06VÄS Västerås FK8,97
2Elvira Elenäs -06UPP Alunda SK8,93
3Stella Önander -06NÄR KFUM Örebro8,80
4Disa Stighäll -06UPP Rånäs 4H8,71
5Mina Björnsson -06UPP Upsala IF8,69
6Kajsa Berg -06UPP Östhammar FI8,56
7Emelie Hammarqvist -06UPP Bålsta IK8,55
8Linnéa Westlin -06GÄS Gefle IF8,54
9Elin Rodefors -06NÄR KFUM Örebro8,44
10Lilly Brusling -06VÄS Västerås FK8,38
11Altea Mellberg -06VÄS Västerås FK8,09
12Lovisa Sundström -06UPP Rånäs 4H7,92
13Emma Durakovic -06VÄS Västerås FK7,88
14Alma Nyström -06SÖD Katrineholms SK7,79
15Ida Larsson -06NÄR KFUM Örebro7,61
16Emma Lökken -06VÄS Västerås FK6,29

Mina Björnsson
Emelie Hammarqvist
Stella Önander
Ebba Lindblad
Lilly Brusling
Emma Durakovic
Elvira Elenäs
Kajsa Berg
Disa Stighäll
Ida Larsson
Altea Mellberg
Alma Nyström
Elin Rodefors
Linnéa Westlin
Emma Lökken
Lovisa Sundström
 869   847   822
 851   829   855
 859   880   855
 871   865   897
   x     x   838
 788     x   782
   x     x   893
 856     x     x
 852   871   848
 761   759     x
 809     x   736
 779   757   719
 838   805   844
 848   854   806
 629     x     x
 788   792   770

    F13 KULA 2,0      2019-03-16
1Kajsa Cabanas Andersson -06STO Turebergs FK13,06
2Tindra Törnestam -06STO Spårvägens FK12,12
3Rut Grufman -06STO Täby IS12,03
4Ida Chrifi -06STO Turebergs FK11,52
5Elise Angsten -06UPP Upsala IF11,41
6Tove Olsson -06STO Hammarby IF11,37
7Hanna Gabrielli Gustafsson -06SÖD Råby-Rekarne FIF10,80
8Ellen Forsell -06STO IFK Tumba10,77
9Felicia Persson -06SÖD Katrineholms SK10,04
10Tindra Skogtoft -06DAL IK Heros FIK9,63
11Linnéa Westlin -06GÄS Gefle IF9,63
12Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne9,30
13Isa Sweström -06SÖD Råby-Rekarne FIF8,95
14Karolina Nyblom -06VÄS Västerås FK8,90
15Desiree Essman -06SÖD Råby-Rekarne FIF8,77
16Kajsa Berg -06UPP Östhammar FI8,34
17Stella Önander -06NÄR KFUM Örebro8,29
18Ida Larsson -06NÄR KFUM Örebro8,07
19Ella Fallope -06STO Turebergs FK7,94
20Alice Kallberg -06DAL Djurmo-Sifferbo IF7,90
21Ida Wennerbo -06GÄS Gefle IF7,58
22Alicia Hall -06VÄR IF Göta Karlstad7,50
23Altea Mellberg -06VÄS Västerås FK7,49
24Elvira Ledin -06DAL Falu IK7,27
25Lovisa Sundström -06UPP Rånäs 4H7,10
26Lova Jonsson -06VÄS Västerås FK6,62
27Ella Silvergren -06GÄS Gefle IF6,38
28Elin Nystedt -06VÄR IF Göta Karlstad6,22
29Juni Bengtsson -06UPP Rånäs 4H6,11
30Amanda Faramazi -06VÄS Västerås FK5,35

Linnéa Westlin
Felicia Persson
Lovisa Sundström
Kajsa Berg
Stella Önander
Desiree Essman
Tove Olsson
Ida Larsson
Ida Wennerbo
Alicia Hall
Isa Sweström
Tindra Skogtoft
Ella Silvergren
Amanda Faramazi
Elvira Ledin
Altea Mellberg
Ella Fallope
Ellen Forsell
Karolina Nyblom
Lova Jonsson
Rut Grufman
Elin Nystedt
Hanna Gabrielli Gustafsson
Alice Kallberg
Elise Angsten
Tindra Törnestam
Ebba Vold Johannesson
Juni Bengtsson
Kajsa Cabanas Andersson
Ida Chrifi
 935   921   963
1004   821   808
   x   710   693
 834     x     x
 761   829   798
 877   848   821
   x     x  1137  1064     x  1119
 807   788   778
 758   742   713
 750   732   736
 845   895   797
 963   927   955
 627   638   589
 473   535   527
 727   693   712
 749   680   675
 776   794   790
1072  1077  1001  1063  1025  1065
 880   890   804
 624   613   662
1019  1107  1051  1063  1203  1099
 596   622     x
1073  1049  1016   995  1009  1080
 770   760   790
1137  1119  1141  1102  1127  1080
1158  1167  1212  1166  1141     x
 891   930   857
 466   611   571
1306  1203  1194  1169  1177  1170
1035   755   970  1129  1032  1152

    STAFETT 8x200 M  HEAT 1     2019-03-17
1Stockholm 53.47,67
Alva Back - Eleonora Wahlin - Mattias Nilsson - Johan Bäck - Ida Grimheden - Anna Strunke - Lucas Törnström - August Calles
2Stockholm 43.47,86
Ella Fallope - Wilma Rydström - Max Österberg - Elias Dahlström - Alice Lindgren - Linnea Lindenfalk - Erik Norlén - Samuel Berhane
3Västmanland 23.59,12
Emma Eriksson - Lova Jonsson - Jack Forsberg - Melvin Dahlen - Agnes Strandman - Amanda Hägg - Markus Andersson - Benjamin Cefo
4Uppland 44.10,66
Alva Öman - Lovisa Blomsten - Hugo Engkvist - Tim Lindblom - Filippa Eklund - Malin Garbell - Smilla Eriksson - Wilma Fjäll
5Uppland 34.13,20
Mina Björnsson - Elvira Elenäs - Oskar Jansson - Viktor Norrby - Emma Sjöblom - Frida Westfeldt - Elias Sandelin - Gustav Rydåker

    STAFETT 8x200 M  HEAT 2     
1Stockholm 23.39,91
Hannah Kinane - Rut Grufman - Jonathan Edberg - Elias Kapell - Lisa Mårtensson - Ida Malmborg - Vidar Lind - David Carlsson
2Stockholm 33.42,36
Ayla Hallberg - Emma Carlsson - Jacob Semb - William Loqvist - Sofia Eskilsson - Linn Adolfsson - Marcus Julin - Victor Törnström
3Södermanland3.57,38
Alice Näsman - Felicia Persson - Max Holm - Gustav Malmkvist - Caroline Johansson - Isabelle Johansson - William Klacksell - William Brändeborn
4Uppland 24.03,12
Juni Bengtsson - Emelie Hammarqvist - Edvin Tögenmark - Hannes Erlingsson - Nike Agerfjord - Tindra Dahlberg - Gustav Almén - Alex Eriksson
5Dalarna4.15,62
Tilde Fondelius - Lovisa Tosteby - Oscar Båtmästar - Benjamin Bodin - Elin Sjöblom - Julie Isaksson - Lukas Lies - Johan Pellas

    STAFETT 8x200 M  HEAT 3     
1Stockholm 13.34,23
Esther Sahlqvist - Elsa Kagevik - Filip Herre - Oscar Reinholdsson - Mellanie Nellmer - Evelina Sparf - Edvin Unger - Joel Enander
2Värmland3.41,56
Ali Dawood - Tilde Andersson - Irma Jonhed - Märta Larsson - Hannah Hedström - Danilo Moberg - Daniel Forsman - Latifa Afrah
3Västmanland 13.47,53
Clara Jansson - Lovisa Söderlund - Oscar Setthammar - Nils Hammar - Emelie Holmvin - Sofia Hasler - Mikola Ahlgren - Gabriel Dag
4Uppland 13.48,52
Leona Widell - Clara Knutsson - Felix Johansson - Joel Härensjö - Maya BergströmWeeks - Meja Wolwan - Axel Nilsson - Ethan Chalon
5Närke3.49,55
Elin Rodefors - Linn von Hofsten - Folke Eriksson - Viggo Olsson - Elin Jakobsson - Sara Persson - Anton Eklind - Albin Gyhlenius
6Gästrikland3.54,02
Thirachai Schröder - Ronja Magnusson - Ludvig Hjertberg - Lisa Nordin - Ida Wennerbo - Albin Zettergren - Ellinor Rosberg - Elias Sadek

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram