FC-mästerskapen 26-27/1, dag 1      Dag 2

    MÄN 60 M  HEAT 1  
1Magnus Linder -81Nyköpings BIS7,13Final
2Patrik Lado -82Stocksäters IF7,41Final
3Erik Henrysson -79KFUM Örebro7,55Final
4Erik Nilsson -80GoIF Tjalve7,68Final
5Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8,60

    MÄN 60 M  HEAT 2  
1Oscar Tidblom -78Norrköpings FIK7,36Final
2Andreas Sandgren -78FK013 Athletics7,46Final
3Joakim Hagelmann -81KFUM Örebro7,82Final
4Markus Nordén -75Fjugesta IF7,99Final

    MÄN 60 M  FINAL  
1Magnus Linder -81Nyköpings BIS7,06
2Erik Henrysson -79KFUM Örebro7,17
3Oscar Tidblom -78Norrköpings FIK7,31
4Andreas Sandgren -78FK013 Athletics7,39
5Patrik Lado -82Stocksäters IF7,44
6Erik Nilsson -80GoIF Tjalve7,74
7Joakim Hagelmann -81KFUM Örebro7,79
8Markus Nordén -75Fjugesta IF7,93

    MÄN 400 M    
1Tommy Käcker -78Söderköpings FIK53,99
2Johan Forslund -87Stocksäters IF54,9154,905
3Dan Gyllensvärd -84Söderköpings FIK54,9154,907

    MÄN HÖJD    
1Oskar Jonsson -81Råby-Rekarne FIF2,00
2Jerker Porat -78KFUM Örebro1,84
3Christian Dimitrijevic -82Råby-Rekarne FIF1,84

    MÄN LÄNGD    
1Erik Henrysson -79KFUM Örebro6,74
2Christian Dimitrijevic -82Råby-Rekarne FIF5,96
3Markus Nordén -75Fjugesta IF5,73

    P 19 60 M    
1Erik Gustafsson -84KFUM Örebro7,60
2Tommy Morell-Persson -83Storådalens SK8,02
3Daniel Ståhl -84Garphyttans IF8,57

    P 19 1500 M    
1David Lindh -83FK013 Athletics4.12,19
2Stefan Ericsson -84Söderköpings FIK4.13,22
3Mattias Fager -83GoIF Tjalve4.14,63

    P 19 HÖJD    
1Tobias Lillemets -83Råby-Rekarne FIF1,90
2Peter Norstedt -83Råby-Rekarne FIF1,80
3Gunnar Krig -84GoIF Tjalve1,75
4Daniel Ståhl -84Garphyttans IF1,50

    P 19 LÄNGD    
1Niklas Larsson -83GoIF Tjalve6,51
2Peter Norstedt -83Råby-Rekarne FIF5,57

    P 17 60 M  HEAT 1  
1Tim Greneby -85KFUM Örebro7,43Final
2Jonathan Waern -86Stocksäters IF7,71Final
3Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF7,72Final
4Frat Kanat -85Råby-Rekarne FIF7,76Final
5Daniel Doyle -86Stocksäters IF7,78
6Tobias Åhsberg -86Glanshammars IF8,07

    P 17 60 M  HEAT 2  
1Viktor Lindfors -86Katrineholms SK7,54Final
2Tobias Otterbring -85Lima IF7,56Final
3Johan Häggman -86Stocksäters IF7,59Final
4Andreas Otterling -86KFUM Örebro7,67Final
5Johan Andersson -86Wedevågs IF8,04

    P 17 60 M  FINAL  
1Tim Greneby -85KFUM Örebro7,42
2Viktor Lindfors -86Katrineholms SK7,50
3Tobias Otterbring -85Lima IF7,55
4Johan Häggman -86Stocksäters IF7,58
5Andreas Otterling -86KFUM Örebro7,71
6Jonathan Waern -86Stocksäters IF7,71
7Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF7,72
8Frat Kanat -85Råby-Rekarne FIF7,77

    P 17 1500 M    
1André Mineur -85Motala AIF4.34,37
2Markus Forsman -86Råby-Rekarne FIF4.42,99
3Erik Thollander -86Söderköpings FIK4.44,74
4Mattias Forsman -85Råby-Rekarne FIF4.44,89

    P 17 HÖJD    
1Tobias Otterbring -85Lima IF1,81
2Johan Andersson -86Wedevågs IF1,70
3Tim Greneby -85KFUM Örebro1,70
4Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF1,70
5Christian Friberg -86Nyköpings BIS1,60

    P 17 LÄNGD    
1Andreas Otterling -86KFUM Örebro6,47
2Tobias Otterbring -85Lima IF6,14
3Christian Friberg -86Nyköpings BIS5,43
4Frat Kanat -85Råby-Rekarne FIF5,41
5Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF5,31
6Mikael Hammar -85Motala AIF5,30

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  
1Anita Norr-Ericson -60GoIF Tjalve27,97
2Ann-Britt Eriksson -49IF Start30,85

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  
1Ingrid Jemt -84KFUM Örebro28,12
2Camilla Stenberg -86Glanshammars IF28,42

    KVINNOR 200 M  HEAT 3  
1Frida Hilmersson -84Glanshammars IF26,51
2Anna Lilja -81Nyköpings BIS26,95
3Sanna Jansson -89KFUM Örebro27,38

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1Frida Hilmersson -84Glanshammars IF26,51
2Anna Lilja -81Nyköpings BIS26,95
3Sanna Jansson -89KFUM Örebro27,38
4Anita Norr-Ericson -60GoIF Tjalve27,97
5Ingrid Jemt -84KFUM Örebro28,12
6Camilla Stenberg -86Glanshammars IF28,42
7Ann-Britt Eriksson -49IF Start30,85

    KVINNOR 800 M    
1Märta Mollén -87Söderköpings FIK2.28,00
2Hanna Ribers -85Motala AIF2.28,14

    KVINNOR 60 M HÄCK    
1Jenny Jansson -81Råby-Rekarne FIF9,46

    KVINNOR KULA    
1Josefine Sundh -77Södertälje IF11,90
2Stina Lindblad -76Norrköpings FIK10,92

    F 19 400 M    
1Elin Hardell -84IF Start67,17

    F 19 60 M HÄCK    
1Caroline Larsson -83Norrköpings FIK10,08

    F 19 KULA    
1Mikaela Johansson -84Ärla IF12,47
2Katrine Larsson -84KFUM Örebro9,92
3Caroline Larsson -83Norrköpings FIK8,25

    F 17 400 M    
1Jenny Olsson -85KFUM Örebro60,15

    F 17 60 M HÄCK    
1Marie Barenfeld -85KFUM Örebro9,32
3Anna Fernlund -86Kvismaredalens IF9,76
5Henny Olofsson -86Norrköpings FIK10,16

    F 17 TRESTEG    
1Anna Fernlund -86Kvismaredalens IF10,61
2Henny Olofsson -86Norrköpings FIK10,39
3Isabelle Sandelin -85KFUM Örebro9,60

    F 17 KULA    
1Marie Barenfeld -85KFUM Örebro15,12
2Lina Törnqvist -85Motala AIF12,76
3Martina Efraimsson -85Motala AIF12,26
4Anna Hansson -85Motala AIF10,93
5Lina Aldrin -86Ärla IF8,96
6Jennifer Johansson -86Katrineholms SK8,02