Resultat FIF-spelen 24 aug 2013

   Fjugesta IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    P13 HÖJD      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF1,28

    P13 LÄNGD ZON      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF4,04

    P13 KULA 3,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF9,57

    P11 60 M      
1Filip Andersson -02Fjugesta IF10,43

    P11 HÖJD      
1Filip Andersson -02Fjugesta IF1,11

    P10 60 M      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,66
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro10,12
3Emrik Fröding -03Götlunda IF10,21
4Vilhelm Larsson -03Götlunda IF10,21
5William Kindvall -03Fjugesta IF10,68

    P10 600 M      
1Emrik Fröding -03Götlunda IF2.06,10
2William Kindvall -03Fjugesta IF2.27,07

    P10 HÖJD      
1Vilhelm Larsson -03Götlunda IF1,14
2William Kindvall -03Fjugesta IF1,11
3Emrik Fröding -03Götlunda IF1,11
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1,11
5Pelle Karlsson -03Götlunda IF0,99

    P10 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF3,68
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro3,60
3Vilhelm Larsson -03Götlunda IF3,42
4Emrik Fröding -03Götlunda IF3,33
5William Kindvall -03Fjugesta IF3,20

    P10 KULA 2,0      
1William Kindvall -03Fjugesta IF5,69

    P8 60 M      
1Martin Wröbel -05Fjugesta IF11,66
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,06
3Johan Runesson -05Fjugesta IF12,25
4Teodor Wallén -05Götlunda IF12,34
5Isak Sundell -05Fjugesta IF13,75

    P8 400 M      
1Martin Wröbel -05Fjugesta IF1.41,85
2Johan Runesson -05Fjugesta IF1.43,16
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1.43,24

    P8 LÄNGD ZON      
1Martin Wröbel -05Fjugesta IF2,56
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF2,54
3Johan Runesson -05Fjugesta IF2,44
4Isak Sundell -05Fjugesta IF2,16

    P8 KULA 2,0      
1Teodor Wallén -05Götlunda IF5,79
2Johan Runesson -05Fjugesta IF4,18
3Martin Wröbel -05Fjugesta IF3,88
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,75
5Isak Sundell -05Fjugesta IF3,25

    P7 60 M      
1Isak Persson -06Fjugesta IF12,51
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF13,33
3Romeo Lindström -06Fjugesta IF13,60
4Ethan Barrington -07Fjugesta IF15,91

    P7 LÄNGD ZON      
1Isak Persson -06Fjugesta IF2,42
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,18
3Romeo Lindström -06Fjugesta IF1,98

    F13 80 M      
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,41
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF11,73
3Louise Fröding -01Götlunda IF12,39
4Nora Larsson -01Götlunda IF12,56

    F13 600 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF1.42,66

    F13 LÄNGD ZON      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,61
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,49
3Louise Fröding -01Götlunda IF3,78
4Nora Larsson -01Götlunda IF3,41

    F13 KULA 2,0      
1Nora Larsson -01Götlunda IF7,52
2Louise Fröding -01Götlunda IF7,44

    F11 60 M      
1Zandra Lindén -02IFK Nora9,57
2Elin Persson -02Stocksäters IF10,13
3Hanna Knutsson -02Glanshammars IF10,35
4Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF10,95

    F11 600 M      
1Zandra Lindén -02IFK Nora2.19,56
2Elin Persson -02Stocksäters IF2.25,66

    F11 HÖJD      
1Elin Persson -02Stocksäters IF1,18
2Zandra Lindén -02IFK Nora1,06
3Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,03

    F11 LÄNGD ZON      
1Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,31
2Elin Persson -02Stocksäters IF3,29
3Hanna Knutsson -02Glanshammars IF3,27
4Linnéa Grahn -02Fjugesta IF3,20
5Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,10
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,75

    F11 KULA 2,0      
1Elin Persson -02Stocksäters IF6,76
2Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,47
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro6,36

    F10 60 M      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,67
2Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,78
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro10,21
4Tuva Alton -03Fjugesta IF10,57
5Selma Bräutigam -03Fjugesta IF10,64
6Gabriela Andersson -03Fjugesta IF10,92

    F10 600 M      
1Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.14,36
2Selma Bräutigam -03Fjugesta IF2.19,84
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF2.22,13
4Gabriela Andersson -03Fjugesta IF2.23,25

    F10 HÖJD      
1Tuva Alton -03Fjugesta IF1,09
2Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF1,03

    F10 LÄNGD ZON      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro3,55
2Tuva Alton -03Fjugesta IF3,24
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF3,18
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2,84
5Selma Bräutigam -03Fjugesta IF2,75

    F10 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro7,61
2Selma Bräutigam -03Fjugesta IF5,45
3Tuva Alton -03Fjugesta IF5,17

    F9 60 M      
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro10,31
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,49
3Elsa Nordell -04Götlunda IF10,62
4Alva Nilsson -04KFUM Örebro11,17
5Ester Axelsson -04Fjugesta IF11,30
6Maja Granqvist -04KFUM Örebro11,42

    F9 400 M      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF1.28,07
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro1.29,95
3Maja Granqvist -04KFUM Örebro1.38,38
4Ester Axelsson -04Fjugesta IF1.47,21

    F9 HÖJD      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF1,06
2Maja Granqvist -04KFUM Örebro1,03
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro1,00

    F9 LÄNGD ZON      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,33
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,30
3Elsa Nordell -04Götlunda IF3,002.95
4Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,002.80
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,95
6Ester Axelsson -04Fjugesta IF2,79
7Maja Granqvist -04KFUM Örebro2,68

    F9 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro5,82
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro5,77
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF5,36
4Ester Axelsson -04Fjugesta IF4,90

    F8 60 M      
1Emeli Persson -05Fjugesta IF11,62
2Tuvali Isudde -05Fjugesta IF11,96
3Agnes Lindby -05Fjugesta IF12,42
4Wilma Nilsson Brenkman -05Fjugesta IF12,72
5Mathilda Grahn -05Fjugesta IF13,11

    F8 400 M      
1Agnes Lindby -05Fjugesta IF1.40,96
2Emeli Persson -05Fjugesta IF1.55,66

    F8 LÄNGD ZON      
1Emeli Persson -05Fjugesta IF2,60
2Tuvali Isudde -05Fjugesta IF2,58
3Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,40
4Mathilda Grahn -05Fjugesta IF2,29

    F8 KULA 2,0      
1Emeli Persson -05Fjugesta IF5,04

    F7 60 M      
1Elise Emmoth -06Fjugesta IF11,57

    F7 400 M      
1Elise Emmoth -06Fjugesta IF1.45,78
2Lova Knutsson -06Glanshammars IF2.00,84

    F7 LÄNGD ZON      
1Elise Emmoth -06Fjugesta IF2,80
2Lova Knutsson -06Glanshammars IF1,96

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram