Resultat   Bergavallskampen 23 aug

    P 15 100 M    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF12.6
2Johan Stjernqvist -89Fjugesta IF12.9

    P 15 200 M    
1Niklas Pettersson -88Stocksäters IF26.5
2Johan Stjernqvist -89Fjugesta IF27.0
3Pontus Waern -88Stocksäters IF27.1

    P 15 HÖJD    
1Niklas Pettersson -88Stocksäters IF1.60
2Johan Stjernqvist -89Fjugesta IF1.43

    P 15 LÄNGD    
1Johan Stjernqvist -89Fjugesta IF5.32
2Pontus Waern -88Stocksäters IF4.99

    P 15 KULA 4,0    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF13.58
2Niklas Pettersson -88Stocksäters IF12.03
3Andreas Gustavsson -89Tiveds IF8.68
4Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF6.84

    P 15 DISKUS 1,0    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF40.76
2Niklas Pettersson -88Stocksäters IF35.88
3Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF18.23

    P 13 80 M    
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF11.5
2Oskar Andersson -91Stocksäters IF11.9

    P 13 200 M    
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF30.9
2Tomas Andersson -91Tiveds IF33.9

    P 13 600 M    
1Oskar Andersson -91Stocksäters IF2.08,5

    P 13 LÄNGD ZON    
1Oskar Andersson -91Stocksäters IF4.33

    P 13 KULA 3,0    
1Linus Rydén -90Tiveds IF9.00
2Sebastian Waern -91Stocksäters IF8.49
3Oskar Andersson -91Stocksäters IF8.23
4Tomas Andersson -91Tiveds IF7.43
5Peter Olsson -90Tiveds IF6.60

    P 13 DISKUS 0,6    
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF24.84
2Tomas Andersson -91Tiveds IF21.94
3Peter Olsson -90Tiveds IF16.55

    P 11 60 M  HEAT 1  
1Erik Alex -92Fjugesta IF9.0Final
2Oskar Norström -93Stocksäters IF9.2Final
3Ludwig Gustafsson -92Tiveds IF9.3
4Filip Gärdefors -93KFUM Örebro10.0

    P 11 60 M  HEAT 2  
1Erik Jacobsson -92Fjugesta IF9.1Final
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.4
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.5
4Theo Wilkås -93KFUM Örebro10.6
5Robert Johnsson -93Fjugesta IF10.9

    P 11 60 M  HEAT 3  
1Olle Torstensson -92KFUM Örebro9.1Final
2David Göthlin -93Stocksäters IF9.1Final
3Johannes Särnblad -92KFUM Örebro9.6
4Anders Törnblom -92Sköllersta IF11.3

    P 11 60 M  FINAL  
1Erik Alex -92Fjugesta IF8.9
2Erik Jacobsson -92Fjugesta IF8.9
3David Göthlin -93Stocksäters IF9.0
4Olle Torstensson -92KFUM Örebro9.1
5Oskar Norström -93Stocksäters IF9.2

    P 11 200 M  HEAT 1  
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF32.5
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro32.6
3Jonatan Alméen -93Mosjö SK33.3

    P 11 200 M  HEAT 2  
1Erik Alex -92Fjugesta IF30.6
2David Göthlin -93Stocksäters IF31.7
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro32.3

    P 11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Erik Alex -92Fjugesta IF30.6
2David Göthlin -93Stocksäters IF31.7
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro32.3
4Geir Thyresson -93Stocksäters IF32.5
5Filip Gärdefors -93KFUM Örebro32.6
6Jonatan Alméen -93Mosjö SK33.3

    P 11 600 M    
1Erik Alex -92Fjugesta IF1.59,3
2David Göthlin -93Stocksäters IF2.05,5
3Christer Olsson -93Tiveds IF2.29,6

    P 11 HÖJD    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.38
2Johannes Särnblad -92KFUM Örebro1.26
3David Göthlin -93Stocksäters IF1.22
4Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.18
5Jonas Klaesson -92Kvismaredalens IF1.14
5Oskar Norström -93Stocksäters IF1.14
7Jonatan Alméen -93Mosjö SK1.10
8Christer Olsson -93Tiveds IF1.06

    P 11 LÄNGD ZON    
1David Göthlin -93Stocksäters IF4.21
2Erik Jacobsson -92Fjugesta IF3.99
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF3.95
4Jonatan Alméen -93Mosjö SK3.89
5Johannes Särnblad -92KFUM Örebro3.84
6Olle Torstensson -92KFUM Örebro3.84
7Ludwig Gustafsson -92Tiveds IF3.59
8Theo Wilkås -93KFUM Örebro3.17
9Anders Törnblom -92Sköllersta IF2.85

    P 11 KULA 2,0    
1Erik Alex -92Fjugesta IF8.47
2Jonas Klaesson -92Kvismaredalens IF7.80
3Erik Jacobsson -92Fjugesta IF7.79
4Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF7.53
5Jonatan Alméen -93Mosjö SK7.43
6Robert Johnsson -93Fjugesta IF6.84
7Anders Törnblom -92Sköllersta IF6.56
8Theo Wilkås -93KFUM Örebro6.08

    P 11 DISKUS 0,6    
1David Göthlin -93Stocksäters IF24.27
2Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF19.25

    P 9 60 M  HEAT 1  
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.8Final
2Edvin Heggeman -94KFUM Örebro9.9Final
3Markus Müller -94Wedevågs IF10.8
4Joar Thyresson -95Stocksäters IF12.1

    P 9 60 M  HEAT 2  
1Martin Bergvall -94Mosjö SK10.1Final
2Mattias Nyman -94Stocksäters IF10.6
3Benjamin Örneus -94KFUM Örebro10.8
4Edvin Östlund -96KFUM Örebro11.5

    P 9 60 M  HEAT 3  
1Jesper Jansson -94KFUM Örebro10.3Final
2Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF10.5Final
3Martin Almqvist -94IF Spartacus11.2
3Viktor Müller -96Wedevågs IF11.2

    P 9 60 M  FINAL  
1Edvin Heggeman -94KFUM Örebro9.5
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF10.0
2Jesper Jansson -94KFUM Örebro10.0
4Martin Bergvall -94Mosjö SK10.1
5Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF10.5

    P 9 200 M  HEAT 1  
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF39.1
2Viktor Müller -96Wedevågs IF39.6

    P 9 200 M  HEAT 2  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro33.9
2Markus Müller -94Wedevågs IF36.3
3Erik Sundelius -94IF Spartacus36.8
4Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF38.2

    P 9 200 M  HEAT 3  
1Edvin Heggeman -94KFUM Örebro34.9
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF35.2
3Jesper Jansson -94KFUM Örebro35.2
4Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF38.3

    P 9 200 M  SAMLAD LISTA  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro33.9
2Edvin Heggeman -94KFUM Örebro34.9
3Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF35.2
4Jesper Jansson -94KFUM Örebro35.2
5Markus Müller -94Wedevågs IF36.3
6Erik Sundelius -94IF Spartacus36.8
7Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF38.2
8Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF38.3
9Joar Thyresson -95Stocksäters IF39.1
10Viktor Müller -96Wedevågs IF39.6

    P 9 600 M    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro2.16,3
2Erik Sundelius -94IF Spartacus2.18,9
3Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF2.24,5
4Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF2.28,2
5Daniel Andersson -95Sköllersta IF2.29,4
6Joar Thyresson -95Stocksäters IF2.42,0

    P 9 HÖJD    
1Edvin Heggeman -94KFUM Örebro1.25
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF1.20
3Martin Bergvall -94Mosjö SK1.16
4Robin Forsell -94KFUM Örebro1.08
5Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF1.08
6Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF1.08
7Markus Müller -94Wedevågs IF1.04
8Jesper Jansson -94KFUM Örebro1.04
9Mattias Nyman -94Stocksäters IF1.00
10Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF1.00

    P 9 LÄNGD ZON    
1Edvin Heggeman -94KFUM Örebro3.76
2Robin Forsell -94KFUM Örebro3.50
3Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF3.38
4Jesper Jansson -94KFUM Örebro3.23
5Benjamin Örneus -94KFUM Örebro3.22
6Mattias Nyman -94Stocksäters IF3.22
7Martin Bergvall -94Mosjö SK3.14
8Markus Müller -94Wedevågs IF3.05
9Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF3.00
10Joar Thyresson -95Stocksäters IF2.93
11Viktor Müller -96Wedevågs IF2.90
12Edvin Östlund -96KFUM Örebro2.81
13Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF2.69
14Martin Almqvist -94IF Spartacus2.65
15Daniel Andersson -95Sköllersta IF2.09

    P 9 KULA 2,0    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro7.41
2Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF6.67
3Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF6.24
4Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF6.02
5Carl Gustafsson -95Tiveds IF5.58
6Mattias Segelström -94Kvismaredalens IF5.34
7Mattias Nyman -94Stocksäters IF5.17
8Daniel Andersson -95Sköllersta IF3.69

    P 9 DISKUS 0,6    
1Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF18.19
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF16.73
3Martin Bergvall -94Mosjö SK15.95
4Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF14.07

    F 15 100 M    
1Erika Drageryd -89KFUM Örebro13.8
2Karin Andersson -89Fjugesta IF13.8
3Moa Widström -88Stocksäters IF13.9
4My Andersson -89Stocksäters IF14.1

    F 15 HÖJD    
1Karin Andersson -89Fjugesta IF1.57
2Sofia Sundström -89Fjugesta IF1.43
3My Andersson -89Stocksäters IF1.35

    F 15 LÄNGD    
1Karin Andersson -89Fjugesta IF4.50
2Moa Widström -88Stocksäters IF4.20
3My Andersson -89Stocksäters IF3.41

    F 15 KULA 3,0    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF12.07
2Erika Drageryd -89KFUM Örebro10.32
3Karin Andersson -89Fjugesta IF9.77
4Lisa Boholm -88Fjugesta IF9.29
5Moa Widström -88Stocksäters IF7.95
6My Andersson -89Stocksäters IF7.48

    F 15 DISKUS 0,6    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF40.22
2Lisa Boholm -88Fjugesta IF25.61

    F 13 80 M  HEAT 1  
1Anna Forslund -90Stocksäters IF11.2Final
2Isabell Runesson -90Stocksäters IF12.1
3Christine Andersson -91Stocksäters IF12.8
4Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro13.1
5Sofia Eriksson -90Sköllersta IF13.3

    F 13 80 M  HEAT 2  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro11.2Final
2Olivia Arle -91KFUM Örebro11.9Final
3Anna Karlsson -91Stocksäters IF12.1
4Rebecka Persson -91Tiveds IF12.5
5Linn Binning -90Sköllersta IF14.8

    F 13 80 M  HEAT 3  
1Gabriella Bager -91Fellingsbro AIK10.9Final
2Sofia Lilja -91Stocksäters IF11.2Final
3Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF12.8
4Emilia Molin -90Sköllersta IF13.4
5Frida Andersson -91Stocksäters IF13.5

    F 13 80 M  FINAL  
1Gabriella Bager -91Fellingsbro AIK10.7
2Elin Östlund -91KFUM Örebro11.0
3Anna Forslund -90Stocksäters IF11.1
4Sofia Lilja -91Stocksäters IF11.2
5Olivia Arle -91KFUM Örebro12.2


F13 80 m final. Från vänster Sofia Lilja, Gabriella Bager, Elin Östlund, Olivia Arle och Anna Forslund.

    F 13 200 M  HEAT 1  
1Joanna Wilkås -91KFUM Örebro32.3
2Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF33.4
2Christine Andersson -91Stocksäters IF33.4

    F 13 200 M  HEAT 2  
1Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF30.4
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro30.9
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro31.2
4Amanda Sundström -91KFUM Örebro32.2

    F 13 200 M  HEAT 3  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro28.9
2Sofia Lilja -91Stocksäters IF29.4
3Anna Forslund -90Stocksäters IF29.7
4Zara Nilsson -90KFUM Örebro30.2

    F 13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro28.9
2Sofia Lilja -91Stocksäters IF29.4
3Anna Forslund -90Stocksäters IF29.7
4Zara Nilsson -90KFUM Örebro30.2
5Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF30.4
6Emelie Forsell -91KFUM Örebro30.9
7Elin Kindberg -90KFUM Örebro31.2
8Amanda Sundström -91KFUM Örebro32.2
9Joanna Wilkås -91KFUM Örebro32.3
10Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF33.4
10Christine Andersson -91Stocksäters IF33.4

    F 13 600 M    
1Zara Nilsson -90KFUM Örebro1.58,4
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro1.59,3
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.03,8
4Amanda Sundström -91KFUM Örebro2.06,3
5Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.08,3
6Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF2.15,0
7Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF2.15,3
-Johanna Aitoharju -91Tiveds IFbröt
-Christine Andersson -91Stocksäters IFbröt

    F 13 HÖJD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF1.40
2Rebecka Persson -91Tiveds IF1.29
3Christine Andersson -91Stocksäters IF1.25
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro1.25
4Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF1.25
6Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF1.25
6Sofia Eriksson -90Sköllersta IF1.25
8Joanna Wilkås -91KFUM Örebro1.17
9Elin Müller -91Wedevågs IF1.13
10Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro1.09
11Frida Andersson -91Stocksäters IF1.05

    F 13 LÄNGD ZON    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF4.63
2Anna Forslund -90Stocksäters IF4.60
3Sofia Lilja -91Stocksäters IF4.33
4Mikaela Widström -90Stocksäters IF4.23
5Gabriella Bager -91Fellingsbro AIK4.14
6Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.13
7Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF4.09
8Elin Östlund -91KFUM Örebro4.04
9Isabell Runesson -90Stocksäters IF3.88
10Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF3.87
11Elin Kindberg -90KFUM Örebro3.81
12Olivia Arle -91KFUM Örebro3.76
13Emelie Forsell -91KFUM Örebro3.53
14Anna Karlsson -91Stocksäters IF3.46
15Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF3.21
16Frida Andersson -91Stocksäters IF3.21
17Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro3.19
18Emilia Molin -90Sköllersta IF3.17
19Elin Müller -91Wedevågs IF3.14
20Jennifer Rydelius -90Sköllersta IF2.72

    F 13 KULA 2,0    
1Linnea Börjesson -90Fjugesta IF11.59
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF10.33
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF9.31
4Mikaela Widström -90Stocksäters IF8.63
5Louise Bergvall -91Mosjö SK8.39
6Sofia Eriksson -90Sköllersta IF8.18
7Olivia Arle -91KFUM Örebro8.00
8Elin Müller -91Wedevågs IF7.83
9Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF7.10
10Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF6.54
11Jennifer Rydelius -90Sköllersta IF6.04
12Emilia Molin -90Sköllersta IF5.42

    F 13 DISKUS 0,6    
1Linnea Börjesson -90Fjugesta IF29.40
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF26.78
3Louise Bergvall -91Mosjö SK22.51
4Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF21.14
5Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF20.73
6Elin Müller -91Wedevågs IF17.79
7Jennifer Rydelius -90Sköllersta IF16.78
8Anna Svensson -90Stocksäters IF15.85

    F 11 60 M  HEAT 1  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.2Final
2Hannah Frisk -92IF Spartacus9.6Final
3Malin Lignell -92Stocksäters IF9.9
4Johanna Tivenius -92KFUM Örebro10.5

    F 11 60 M  HEAT 2  
1Josefine Löf -92KFUM Örebro9.0Final
2Teresia Tollstern-Landin -93SoIK Hellas10.3
3Evelina Norin -93Stocksäters IF10.8
4Erika Willson-Petterson -92Sköllersta IF10.9

    F 11 60 M  HEAT 3  
1Emma Norström -92Stocksäters IF9.6Final
2Isabella Andersson -92KFUM Örebro9.8
3Moa Helgesson -92Sköllersta IF12.0
-Matilda Österling -93KFUM Örebroej start

    F 11 60 M  HEAT 4  
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro9.2Final
2Cecilia Elfving -92Stocksäters IF9.8
3Moa Sundelius -92IF Spartacus11.2
4Moa Kindberg -93KFUM Örebro12.0

    F 11 60 M  FINAL  
1Josefine Löf -92KFUM Örebro8.9
2Emma Norström -92Stocksäters IF9.2
3Sofie Hallström -92KFUM Örebro9.5
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.5
5Hannah Frisk -92IF Spartacus9.6

    F 11 200 M    
1Josefine Löf -92KFUM Örebro30.5
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro32.1
3Malin Lignell -92Stocksäters IF35.0
4Johanna Tivenius -92KFUM Örebro37.3

    F 11 600 M    
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro2.06,4
2Hanna Lindén -92KFUM Örebro2.18,9
3Malin Lignell -92Stocksäters IF2.21,2
-Jessica Rydelius -92Sköllersta IFbröt

    F 11 HÖJD    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro1.28
2Emma Norström -92Stocksäters IF1.20
3Evelina Norin -93Stocksäters IF1.00
4Linnea Uhrberg -93Tiveds IF0.88

    F 11 LÄNGD ZON    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro4.26
2Josefine Löf -92KFUM Örebro4.19
3Emma Norström -92Stocksäters IF3.94
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF3.74
5Sandra Wagner -92KFUM Örebro3.70
6Hanna Lindén -92KFUM Örebro3.43
7Johanna Tivenius -92KFUM Örebro3.39
8Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.20
9Malin Lignell -92Stocksäters IF3.14
10Hannah Frisk -92IF Spartacus3.14
11Teresia Tollstern-Landin -93SoIK Hellas3.06
12Evelina Norin -93Stocksäters IF2.94
13Jessica Rydelius -92Sköllersta IF2.93
14Erika Willson-Petterson -92Sköllersta IF2.91
15Lisa Lindell -93Stocksäters IF2.71
16Moa Sundelius -92IF Spartacus2.57
17Moa Kindberg -93KFUM Örebro2.43
18Moa Helgesson -92Sköllersta IF2.40

    F 11 KULA 2,0    
1Isabella Andersson -92KFUM Örebro8.10
2Hanna Lindén -92KFUM Örebro6.83
3Linnea Uhrberg -93Tiveds IF5.95
4Lisa Lindell -93Stocksäters IF5.86
5Erika Willson-Petterson -92Sköllersta IF5.80
6Malin Lignell -92Stocksäters IF5.80
7Moa Kindberg -93KFUM Örebro5.75
8Sandra Wagner -92KFUM Örebro5.67
9Teresia Tollstern-Landin -93SoIK Hellas4.43
10Jessica Rydelius -92Sköllersta IF4.26
11Evelina Norin -93Stocksäters IF4.19

    F 11 DISKUS 0,6    
1Teresia Tollstern-Landin -93SoIK Hellas12.74
2Moa Helgesson -92Sköllersta IF12.48

    F 9 60 M  HEAT 1  
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro10.9Final
2Josefine Nilsson -94KFUM Örebro11.0Final
3Elisabeth Pastor -95Stocksäters IF11.9
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF12.9

    F 9 60 M  HEAT 2  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.3Final
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF10.8Final
3Johanna Lindholm -95Mosjö SK11.5
4Frida Lundberg -95KFUM Örebro12.0

    F 9 60 M  HEAT 3  
1Rebecca Andersson -94Mosjö SK10.4Final
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF11.1
3Erica Lignell -94Stocksäters IF11.2
4Märta-Sofia Geijer -94Kvismaredalens IF11.3
5Linda Jacobsson -95Fjugesta IF11.4

    F 9 60 M  FINAL  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF9.7
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF10.3
3Rebecca Andersson -94Mosjö SK10.5
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro10.9
5Josefine Nilsson -94KFUM Örebro11.2

    F 9 200 M  HEAT 1  
1Louise Sundström -94KFUM Örebro38.7
2Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK40.2
3Elisabeth Pastor -95Stocksäters IF41.6

    F 9 200 M  HEAT 2  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF37.6
2Rebecca Andersson -94Mosjö SK38.1
3Jennie Hedman -95KFUM Örebro39.5
4Märta-Sofia Geijer -94Kvismaredalens IF41.6

    F 9 200 M  SAMLAD LISTA  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF37.6
2Rebecca Andersson -94Mosjö SK38.1
3Louise Sundström -94KFUM Örebro38.7
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro39.5
5Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK40.2
6Elisabeth Pastor -95Stocksäters IF41.6
6Märta-Sofia Geijer -94Kvismaredalens IF41.6

    F 9 600 M    
1Louise Sundström -94KFUM Örebro2.30,4
2Josefine Nilsson -94KFUM Örebro2.34,6
3Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.51,1
-Erica Lignell -94Stocksäters IFej start

    F 9 HÖJD    
1Rebecca Andersson -94Mosjö SK1.00
2Malin Gillman -94Stocksäters IF1.00

    F 9 LÄNGD ZON    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF3.67
2Rebecca Andersson -94Mosjö SK3.03
3Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF3.002,99
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro3.002,90
5Ida Augustsson -94Stocksäters IF2.94
6Malin Gillman -94Stocksäters IF2.90
7Johanna Elfving -96Stocksäters IF2.85
8Linda Jacobsson -95Fjugesta IF2.80
9Johanna Lindholm -95Mosjö SK2.71
10Elisabeth Pastor -95Stocksäters IF2.65
11Emma Frisk -94IF Spartacus2.65
12Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.62
13Frida Lundberg -95KFUM Örebro2.61
14Erica Lignell -94Stocksäters IF2.49
15Astrid Arle -96KFUM Örebro2.48
16Josefine Nilsson -94KFUM Örebro2.36

    F 9 KULA 2,0    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF5.69
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF5.26
3Josefine Nilsson -94KFUM Örebro4.78
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF4.58
5Erica Lignell -94Stocksäters IF4.07
6Märta-Sofia Geijer -94Kvismaredalens IF3.82

    F 9 DISKUS 0,6    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF15.90
2Malin Gillman -94Stocksäters IF14.07
3Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.58
4Josefine Nilsson -94KFUM Örebro10.07

 FÖRENINGSTÄVLINGEN
 Stocksäters IF97
 KFUM Örebro76,5
 Fjugesta IF51
 Kvismaredalens IF27,5
 Tiveds IF13
 Mosjö SK12
 Wedevågs IF10
 Fellingsbro AIK3
 SoIK Hellas3
 IF Spartacus2
 Sköllersta IF2

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram