Resultat Bergavallskampen 28 aug 2004

   Fjugesta IF arrangerade på Bergavallen i Fjugesta

    P15 HÖJD    
1Sebastian Holmén -90Fjugesta IF1.65

    P13 80 M    
1Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF10.9
2Erik Alex -92Fjugesta IF11.7
3Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF12.6
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF12.8
-Pontus Jakobsson -91Garphyttans IFej start

    P13 200 M    
1Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF28.4
2Erik Alex -92Fjugesta IF29.4
3Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF31.3
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF34.4

    P13 600 M    
1Erik Alex -92Fjugesta IF1.50,2
2Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF1.59,6
3Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.13,2

    P13 HÖJD    
1Ted Ellbén -92Stocksäters IF1.37
2Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF1.34
3Erik Alex -92Fjugesta IF1.34
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.23

    P13 LÄNGD ZON    
1Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF4.50
2Erik Alex -92Fjugesta IF4.25
3Ted Ellbén -92Stocksäters IF4.08
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF3.84
5Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF3.83

    P13 KULA 3,0    
1Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF6.60
2Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro6.01

    P13 DISKUS 0,6    
1Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro21.54
2Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF20.25

    P11 60 M  HEAT 1  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.3Final
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.7Final
3Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF10.5Final

    P11 60 M  HEAT 2  
1Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.2Final
2Anton Wikström -93Karlskoga FIF9.7Final
3Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF11.0

    P11 60 M  FINAL  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.0
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.1
3Anton Wikström -93Karlskoga FIF9.3
4Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.7
5Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF10.4

    P11 200 M  HEAT 1  
1Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF37.6
2Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF38.0

    P11 200 M  HEAT 2  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF31.8
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK32.5
3Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF35.4
4Mattias Nyman -94Stocksäters IF35.5

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF31.8
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK32.5
3Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF35.4
4Mattias Nyman -94Stocksäters IF35.5
5Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF37.6
6Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF38.0

    P11 600 M    
1Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF2.18,4
2Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF2.22,6

    P11 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.28
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF1.24
3Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF1.16
4Mattias Nyman -94Stocksäters IF1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1Jonatan Alméen -93Mosjö SK3.91
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF3.73
3Oskar Norström -93Stocksäters IF3.46
4Anton Wikström -93Karlskoga FIF3.36
5Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF3.30
6Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF3.01
7Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF2.98

    P11 KULA 2,0    
1Jonatan Alméen -93Mosjö SK8.91
2Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF7.76
3Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF7.68
4Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF7.65
5Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF5.43

    P11 DISKUS 0,6    
1Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF18.50
2Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF16.37
3Mattias Nyman -94Stocksäters IF13.02
4Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF11.56

    P9 60 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK10.4
2Hannes Larsson -95Fjugesta IF10.9
3Edvin Larsson -95Fjugesta IF11.2

    P9 200 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK35.8

    P9 600 M    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.15,8
2Samuel Spjut -95Frövi IK2.27,8
-Edvin Larsson -95Fjugesta IFbröt

    P9 HÖJD    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.00
2Philip Granath -96Mosjö SK0.96

    P9 LÄNGD ZON    
1Philip Granath -96Mosjö SK3.29
2Samuel Spjut -95Frövi IK2.99
3John Fredriksson -96Kvismaredalens IF2.85
4Hannes Larsson -95Fjugesta IF2.75
5Edvin Larsson -95Fjugesta IF2.60
6Erik Isosalo-Jansson -97IFK Nora2.48
7Alexander Westling -96Mosjö SK2.22

    P9 KULA 2,0    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro5.79
2Edvin Larsson -95Fjugesta IF5.30
3Samuel Spjut -95Frövi IK4.63
4Alexander Westling -96Mosjö SK3.85

    F17 DISKUS 1,0    
1Sabina Börjesson -87Fjugesta IF35.27

    F15 KULA 3,0    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF12.08
2Linnea Börjesson -90Fjugesta IF10.19

    F15 DISKUS 0,6    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF42.88
2Linnea Börjesson -90Fjugesta IF29.14

    F13 80 M  HEAT 1  
1Olivia Arle -91KFUM Örebro11.7Final
2Emma Bjelke -91Fjugesta IF12.4Final
3Cecilia Elfving -92Stocksäters IF12.7
4Johanna Jönsson -91Karlskoga FIF13.5

    F13 80 M  HEAT 2  
1Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.7Final
2Emma Norström -92Stocksäters IF12.3Final
3Caroline Sjöberg -92Fjugesta IF12.6Final
4Malin Lignell -92Stocksäters IF13.0
5Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF13.1

    F13 80 M  FINAL  
1Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.4
2Olivia Arle -91KFUM Örebro11.4
3Emma Norström -92Stocksäters IF12.1
4Caroline Sjöberg -92Fjugesta IF12.4
5Emma Bjelke -91Fjugesta IF12.5

    F13 200 M    
1Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF31.4
2Emma Norström -92Stocksäters IF32.4
3Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF34.0
4Johanna Jönsson -91Karlskoga FIF35.4

    F13 600 M    
1Erika Isosalo-Jansson -92IFK Nora2.13,9
2Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF2.15,2
3Malin Lignell -92Stocksäters IF2.15,6

    F13 HÖJD    
1Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF1.39
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF1.35
3Emma Norström -92Stocksäters IF1.35
4Emma Bjelke -91Fjugesta IF1.27

    F13 LÄNGD ZON    
1Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.35
2Olivia Arle -91KFUM Örebro4.28
3Caroline Sjöberg -92Fjugesta IF3.70
4Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.54
5Malin Lignell -92Stocksäters IF3.48
6Johanna Jönsson -91Karlskoga FIF3.45

    F13 KULA 2,0    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF10.26
2Olivia Arle -91KFUM Örebro9.64
3Emma Bjelke -91Fjugesta IF9.41
4Maria Björk -92Stocksäters IF8.35
5Cecilia Elfving -92Stocksäters IF8.34
6Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF8.33
7Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF7.53

    F13 DISKUS 0,6    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF24.53
2Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF21.24
3Olivia Arle -91KFUM Örebro19.51
4Maria Björk -92Stocksäters IF17.21

    F11 60 M  HEAT 1  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.4Final
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF10.1Final
3Louise Harker -94Mosjö SK10.8
4Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.1

    F11 60 M  HEAT 2  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF9.2Final
2Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.6Final
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF10.6
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.8

    F11 60 M  HEAT 3  
1Lovisa Liljegren -94KFUM Örebro9.7Final
2Evelina Norin -93Stocksäters IF10.1Final
3Johanna Hermansson -93Karlskoga FIF10.8
4Julia Höök -94Stocksäters IF11.0

    F11 60 M  FINAL  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.1
2Denise Sandell -94Wedevågs IF9.2
3Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.4
4Lovisa Liljegren -94KFUM Örebro9.7
5Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.8
6Evelina Norin -93Stocksäters IF9.9

    F11 200 M  HEAT 1  
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF36.4
2Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF38.6
3Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK41.6

    F11 200 M  HEAT 2  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF33.0
2Denise Sandell -94Wedevågs IF34.3
3Louise Harker -94Mosjö SK37.6
4Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF39.4

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF33.0
2Denise Sandell -94Wedevågs IF34.3
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF36.4
4Louise Harker -94Mosjö SK37.6
5Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF38.6
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF39.4
7Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK41.6

    F11 600 M    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.13,2
2Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.38,3
3Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.43,7

    F11 HÖJD    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF1.25
2Lovisa Liljegren -94KFUM Örebro1.16
3Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.10
4Louise Harker -94Mosjö SK1.02
5Jessica Nilsson -94Fjugesta IF0.98

    F11 LÄNGD ZON    
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF4.03
2Denise Sandell -94Wedevågs IF3.92
3Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF3.55
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF3.54
5Evelina Norin -93Stocksäters IF3.44
6Lovisa Liljegren -94KFUM Örebro3.29
7Ida Augustsson -94Stocksäters IF3.10
8Julia Höök -94Stocksäters IF3.00
9Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.63
10Louise Harker -94Mosjö SK2.62
11Erica Lignell -94Stocksäters IF2.58

    F11 KULA 2,0    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF6.63
2Johanna Hermansson -93Karlskoga FIF6.16
3Malin Gillman -94Stocksäters IF5.96
4Evelina Norin -93Stocksäters IF5.79
5Erica Lignell -94Stocksäters IF5.53
6Ida Augustsson -94Stocksäters IF5.45
7Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF4.62

    F11 DISKUS 0,6    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF16.00
2Johanna Hermansson -93Karlskoga FIF14.97
3Ida Augustsson -94Stocksäters IF13.61
4Malin Gillman -94Stocksäters IF11.16
5Erica Lignell -94Stocksäters IF8.43

    F9 60 M  HEAT 1  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.1Final
2Linda Jacobsson -95Fjugesta IF10.8Final
3Malin Karlsson -96KFUM Örebro11.2
4Astrid Arle -96KFUM Örebro11.3

    F9 60 M  HEAT 2  
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro10.0Final
2Sara Martinsson -95KFUM Örebro10.6Final
3Johanna Lindholm -95Mosjö SK10.8Final
4Josefin Norin -96Stocksäters IF11.6
5Emma Ljunggren -95KFUM Örebro11.8

    F9 60 M  FINAL  
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.9
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.2
3Sara Martinsson -95KFUM Örebro10.3
4Linda Jacobsson -95Fjugesta IF10.6
4Johanna Lindholm -95Mosjö SK10.6

    F9 200 M    
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro36.0
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF36.2
3Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora38.0
4Jenny Nilsson -96Fjugesta IF41.9

    F9 600 M    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.52,0

    F9 HÖJD    
1Linda Jacobsson -95Fjugesta IF1.02
2Frida Lundberg -95KFUM Örebro0.98
3Jennie Hedman -95KFUM Örebro0.86

    F9 LÄNGD ZON    
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.16
2Sara Martinsson -95KFUM Örebro3.11
3Frida Lundberg -95KFUM Örebro3.083,083.05
4Johanna Lindholm -95Mosjö SK3.083,083.02
5Linda Jacobsson -95Fjugesta IF2.83
6Josefin Norin -96Stocksäters IF2.81
7Astrid Arle -96KFUM Örebro2.69
8Amanda Öberg -96Fjugesta IF2.53
9Emma Ljunggren -95KFUM Örebro2.46
10Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.45
11Cecilia Djupström -95Glanshammars IF2.12
12Alma Löwenhamn -95KFUM Örebro2.07

    F9 KULA 2,0    
1Frida Lundberg -95KFUM Örebro5.46
2Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora5.21
3Malin Karlsson -96KFUM Örebro5.15
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF4.97
5Astrid Arle -96KFUM Örebro4.36
6Alma Löwenhamn -95KFUM Örebro4.29
7Emma Ljunggren -95KFUM Örebro4.13
8Josefin Norin -96Stocksäters IF3.97
9Cecilia Djupström -95Glanshammars IF3.54
10Jenny Nilsson -96Fjugesta IF3.36

    F9 DISKUS 0,6    
1Malin Karlsson -96KFUM Örebro7.66

 Föreningspoäng
Fjugesta IF utom tävl56
Stocksäters IF50
KFUM Örebro43
Kvismaredalens IF35
Mosjö SK15
Frövi IK11
Wedevågs IF9
Pålsboda GoIF8
Garphyttans IF7
IFK Nora6
Karlskoga FIF5

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram