GIF-spelen i Glanshammar 5 maj 2005

    MÄN 100 M    Vind -2,6
1Viktor Ludén -87IK Westmannia12.24
2Pontus Eliason -87Wedevågs IF12.25
3Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF12.51
4Anders Terning -87Wedevågs IF12.75
5Rebar Ali-Aziz -86Glanshammars IF12.82
6Rikard Hultberg -87Katrineholms SK12.85
7Mats Eliasson -64Katrineholms SK14.22

    MÄN 200 M    Vind -0,7
1André Larsson -88Glanshammars IF23.59
2Viktor Ludén -87IK Westmannia24.32
3Rebar Ali-Aziz -86Glanshammars IF25.94

    MÄN 800 M    
1Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF2.21,79

    MÄN 3000 M    
1Kristoffer Kallio -82Kumla SF9.42,67
2Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF9.51,59
3Bertil Sundin -72Örebro AIK9.53,47
4Per Boström -62Gillberga-Lista IF9.54,31
5Torbjörn Eriksson -71Glanshammars IF10.07,34
6Christher Johansson -63Glanshammars IF10.17,25
7Kjell Adolfsson -58IF Start11.18,91

    MÄN HÖJD    
1Viktor Ohlsson -89Gillberga-Lista IF1.75
2Rikard Hultberg -87Katrineholms SK1.66
3Marcus Andersson -86Glanshammars IF1.60

    MÄN LÄNGD    
1Marcus Andersson -86Glanshammars IF5.97+1,0
2Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF5.91+1,6
3Pontus Eliason -87Wedevågs IF5.62+1,5
4Mats Eliasson -64Katrineholms SK4.59+0,8

    MÄN DISKUS    
1Anders Terning -87Wedevågs IF35.08

    P17 100 M    Vind -1,0
1André Larsson -88Glanshammars IF11.85
2Joakim Freidenfelt -88Upsala IF12.41
3Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF12.94

    P17 LÄNGD    
1Joakim Freidenfelt -88Upsala IF6.21+3,75,62 +0,7
2Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF5.49+0,9

    P15 100 M    Vind -2,1
1Robin Nilsson -90IFK Kristinehamn12.68
2Oskar Maarof -90Upsala IF13.14
3Jakob Holm -91Stocksäters IF13.26
4Sebastian Waern -91Stocksäters IF13.35
5Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn13.86
-Martin Bergqvist -90IK Westmanniaej start

    P15 800 M    
1Simon Sveder -91Hällefors LK2.21,12
2Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn2.43,16
3Joakim Andersson -90Frövi IK2.46,32
4Linus Ekblad -91Glanshammars IF2.48,39

    P15 100 M HÄCK    Vind -0,1
1Robin Nilsson -90IFK Kristinehamn15.95
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF16.90
3Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn20.00

    P15 HÖJD    
1Emil Bergqvist -91IK Westmannia1.63
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF1.60
3Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.47
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.37

    P15 STAV    
1Hugo Moberg -91IFK Kristinehamn2.40

    P15 LÄNGD    
1Emil Bergqvist -91IK Westmannia5.10+2,0
2Jakob Holm -91Stocksäters IF4.80+0,6
3Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn4.30+0,1
4Oskar Maarof -90Upsala IF4.29+0,7
5Joakim Andersson -90Frövi IK4.24+1,4
-Martin Bergqvist -90IK Westmannia0.00

    P15 KULA 4,0    
1Simon Gustafsson -90Katrineholms SK17.80
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF11.42
3Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.73
4Robin Nilsson -90IFK Kristinehamn10.35
5Jakob Holm -91Stocksäters IF10.17
6Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn8.86
7Oskar Maarof -90Upsala IF8.69

    P15 DISKUS 1,0    
1Simon Gustafsson -90Katrineholms SK50.06
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF34.70
3Robin Åhlgren -90Wedevågs IF33.54
4Sebastian Waern -91Stocksäters IF32.42
5Robin Nilsson -90IFK Kristinehamn31.28
6Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn22.56
7Joakim Andersson -90Frövi IK17.82

    P13 80 M  HEAT 1  Vind -1,8
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF10.80Final
2Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF11.49Final
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF12.29Final
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn12.47
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro13.46
6Axel Frisén -93Stocksäters IF13.64
7Jonathan Antique-Henningsson -93Frövi IK14.45

    P13 80 M  HEAT 2  Vind -0,7
1Olle Torstensson -92KFUM Örebro11.56Final
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro12.00Final
3Johannes Pettersson -93KFUM Örebro12.12Final
4Robin Karlsson -93Flens FS12.39Final
5Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF12.45Final
6Adam Nyberg -92Glanshammars IF12.53
7Fredrik Robertsson -93Frövi IK12.80

    P13 80 M  FINAL  Vind -3,3
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF10.94
2Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF11.45
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro11.79
4Filip Gärdefors -93KFUM Örebro12.25
5Geir Thyresson -93Stocksäters IF12.37
6Johannes Pettersson -93KFUM Örebro12.45
7Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF12.55
8Robin Karlsson -93Flens FS12.99

    P13 600 M    
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.58,36
2Joel Tolsheden -92Glanshammars IF2.00,12
3Adam Lenell -92Glanshammars IF2.00,98
4Anton Lindgren -93IK Westmannia2.06,04
5Anders Sveder -92Hällefors LK2.17,22

    P13 60 M HÄCK    Vind -1,8
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF10.58
2Oskar Norström -93Stocksäters IF11.67
3Robin Karlsson -93Flens FS12.05
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn12.08
5Adam Nyberg -92Glanshammars IF12.91

    P13 HÖJD    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.46
2Filip Östman -93IFK Kristinehamn1.40
3Oskar Norström -93Stocksäters IF1.40
4Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.35
4Johannes Pettersson -93KFUM Örebro1.35
6Oskar Wange -92Glanshammars IF1.35
7Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF1.30
7Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.30
9Marco Kahelin -93IK Westmannia1.15
10Axel Frisén -93Stocksäters IF1.15

    P13 STAV    
1Filip Östman -93IFK Kristinehamn2.40
2Oskar Wange -92Glanshammars IF2.00
3Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.80

    P13 LÄNGD ZON    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF5.25+3,25,17 +1,3
2Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF4.72+1,4
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro4.64+2,54,48 +1,9
4Adam Nyberg -92Glanshammars IF4.44+2,54,22 +0,7
5Joel Tolsheden -92Glanshammars IF4.39+1,9
6Geir Thyresson -93Stocksäters IF4.36+1,2
7Filip Östman -93IFK Kristinehamn4.33+2,14,18 +1,5
8Johannes Pettersson -93KFUM Örebro4.29+0,3
9Robin Karlsson -93Flens FS4.18+0,6
10Adam Lenell -92Glanshammars IF4.08+2,33,88 +2,0
11Niklas Utterheim -93KFUM Örebro3.46+3,03,28 +0,9

    P13 KULA 3,0    
1Philip Gustafsson -92Katrineholms SK11.07
2Erik Stjärnfeldt -93Råby-Rekarne FIF8.97
3Fredrik Robertsson -93Frövi IK7.46
4Filip Östman -93IFK Kristinehamn7.14
5Marco Kahelin -93IK Westmannia6.53
6Niklas Utterheim -93KFUM Örebro6.48
7Jonathan Antique-Henningsson -93Frövi IK6.01

    P13 DISKUS 0,6    
1Philip Gustafsson -92Katrineholms SK33.90
2Filip Östman -93IFK Kristinehamn23.00
3Oskar Wange -92Glanshammars IF16.66
4Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF15.06
5Marco Kahelin -93IK Westmannia13.50

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -1,8
1Patrick Lundemo -94Heby AIF9.20Final
2Jesper Gravé -95IFK Arboga10.04Final
3Alexander Fagerström -94Glanshammars IF10.08Final
4Benjamin Örneus -94KFUM Örebro10.08Final
5Simon Skoglund -94Frövi IK10.18
6Jakob Rahn -94Glanshammars IF10.23
7Niklas Arvidsson -95IK Westmannia10.69

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -1,3
1Anton Wirén -94KFUM Örebro9.36Final
2Samuel Spjut -95Frövi IK9.91Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF10.02Final
4Charlie Marlowe -94KFUM Örebro10.10Final
5Joar Thyresson -95Stocksäters IF10.74
6Johan Lundemo -95Heby AIF11.26

    P11 60 M  FINAL  Vind -1,7
1Patrick Lundemo -94Heby AIF9.21
2Anton Wirén -94KFUM Örebro9.33
3Charlie Marlowe -94KFUM Örebro9.81
4Samuel Spjut -95Frövi IK9.90
5Adam Filmby -95Glanshammars IF9.91
6Alexander Fagerström -94Glanshammars IF10.03
7Jesper Gravé -95IFK Arboga10.06
8Benjamin Örneus -94KFUM Örebro10.36

    P11 600 M    
1Anton Wirén -94KFUM Örebro2.00,66
2Petter Kroon -94KFUM Örebro2.04,42
3Charlie Marlowe -94KFUM Örebro2.04,90
4Jesper Gravé -95IFK Arboga2.07,29
5Samuel Spjut -95Frövi IK2.09,46
6Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF2.14,92
7Sebastian Eklund -95Fjugesta IF2.18,72

    P11 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.33
2Anton Wirén -94KFUM Örebro1.27
3Charlie Marlowe -94KFUM Örebro1.24
4Patrick Lundemo -94Heby AIF1.21
5Jesper Gravé -95IFK Arboga1.21
6Alexander Fagerström -94Glanshammars IF1.15
7Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF1.10
8Sebastian Eklund -95Fjugesta IF1.05

    P11 LÄNGD ZON  Motvind i alla hopp  
1Patrick Lundemo -94Heby AIF4.38
2Edvin Heggemann -94KFUM Örebro4.10
3Anton Wirén -94KFUM Örebro3.88
4Adam Filmby -95Glanshammars IF3.66
5Alexander Fagerström -94Glanshammars IF3.64
6Jesper Gravé -95IFK Arboga3.60
7Benjamin Örneus -94KFUM Örebro3.59
8Charlie Marlowe -94KFUM Örebro3.39
9Joar Thyresson -95Stocksäters IF3.35
10Simon Skoglund -94Frövi IK3.33
11Samuel Spjut -95Frövi IK3.23
12Niklas Arvidsson -95IK Westmannia3.13

    P11 KULA 2,0    
1Patrick Lundemo -94Heby AIF8.63
2Jesper Gravé -95IFK Arboga7.83
3Simon Skoglund -94Frövi IK7.51
4Alexander Fagerström -94Glanshammars IF7.18
5Joar Thyresson -95Stocksäters IF7.04
6Johan Lundemo -95Heby AIF5.74
7Adam Filmby -95Glanshammars IF5.46

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,7
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.91Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro10.31Final
3Patrik Johansson -96IFK Arboga10.70Final
4Casper Lindberg -96IFK Kristinehamn10.88Final
5Manuel Antique-Henningsson -96Frövi IK10.94
6Tobias Björling -97Frövi IK11.61
7Albin Lövstedt -96Glanshammars IF11.97

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,8
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF10.02Final
2Vincent Almgren -96KFUM Örebro10.51Final
3Anton Östebo -96Glanshammars IF10.69Final
4Jonas Classon -97Stocksäters IF10.81Final
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF11.00
6Martin Strandberg -96Råby-Rekarne FIF12.13

    P9 60 M  FINAL  Vind -1,8
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF10.09
2Daniel Nordberg -96Wedevågs IF10.09
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro10.39
4Vincent Almgren -96KFUM Örebro10.68
5Jonas Classon -97Stocksäters IF10.70
6Patrik Johansson -96IFK Arboga10.79
7Anton Östebo -96Glanshammars IF10.82
8Casper Lindberg -96IFK Kristinehamn10.85

    P9 600 M    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.08,66
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.09,37
3Casper Lindberg -96IFK Kristinehamn2.10,13
4Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.12,25
5Patrik Johansson -96IFK Arboga2.13,04
6Tobias Björling -97Frövi IK2.42,01
-Daniel Nordberg -96Wedevågs IFej start

    P9 HÖJD    
1Casper Lindberg -96IFK Kristinehamn1.12
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.12
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF1.06
4Vincent Almgren -96KFUM Örebro1.00
5Manuel Antique-Henningsson -96Frövi IK0.95
5Patrik Johansson -96IFK Arboga0.95
7Jonas Classon -97Stocksäters IF0.90
8Martin Strandberg -96Råby-Rekarne FIF0.90
9William Gunnarsson -97KFUM Örebro0.90

    P9 LÄNGD ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF3.81
2Vincent Almgren -96KFUM Örebro3.62
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF3.59
4Anton Östebo -96Glanshammars IF3.51
5Manuel Antique-Henningsson -96Frövi IK3.39
6Casper Lindberg -96IFK Kristinehamn3.39
7Patrik Johansson -96IFK Arboga3.33
8Jonas Classon -97Stocksäters IF3.28
9Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.27
10William Gunnarsson -97KFUM Örebro3.22
11Martin Strandberg -96Råby-Rekarne FIF2.94
12Albin Lövstedt -96Glanshammars IF2.32
13Gustaf Haglind -96Glanshammars IF2.27

    P9 KULA 2,0    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro6.09
2Casper Lindberg -96IFK Kristinehamn5.98
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF5.54
4Vincent Almgren -96KFUM Örebro5.34
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF5.13
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.90
7Albin Lövstedt -96Glanshammars IF4.42

    KVINNOR 200 M    Vind -0,7
1Julia Skugge -88Glanshammars IF25.83
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF27.56

    KVINNOR 800 M    
1Joanna Frisk -88Gillberga-Lista IF2.33,62

    KVINNOR 3000 M    
1Anna Örneving -87Turebergs FK11.49,02

    KVINNOR HÖJD    
1Anna Hultberg -89Katrineholms SK1.55
2Joanna Nydén -89Wedevågs IF1.52
3Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF1.52

    KVINNOR DISKUS    
1Elin Sundlöf -89Glanshammars IF33.92
2Maria Jansson -86Götlunda IF32.98
3Veronica Karlsson -83Götlunda IF29.87
4Joanna Nydén -89Wedevågs IF28.23
5Elin Andersson -89Karlskoga FIF20.58

    F17 100 M    Vind -2,2
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.71
2Anna Hultberg -89Katrineholms SK13.81
3Lina Hedly -89Leksands FIK14.19
4Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn14.40
5Pernilla Sörman -89Glanshammars IF14.46
6Joanna Nydén -89Wedevågs IF14.49

    F17 100 M HÄCK    Vind -0,1
1Emma Lahtinen -88IFK Kristinehamn18.81

    F17 LÄNGD  Motvind  
1Lina Hedly -89Leksands FIK4.68
2Pernilla Sörman -89Glanshammars IF4.63
3Johanna Aalto -89IFK Kristinehamn4.51
4Emma Lahtinen -88IFK Kristinehamn4.48
5Amelie Gustafsson -88Katrineholms SK4.39
6Joanna Nydén -89Wedevågs IF4.34
7Elin Andersson -89Karlskoga FIF4.15

    F15 100 M  HEAT 1  Vind -0,7
1Anna Stångberg -90Upsala IF13.08Final
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.48Final
3Erika Karlsson -91Råby-Rekarne FIF13.90Final
4Sandra Aalto -91IFK Kristinehamn14.06
5Johanna Andersson -91Stocksäters IF14.37
6Erika Andersson -91IFK Kristinehamn14.53

    F15 100 M  HEAT 2  Vind -1,2
1Marine Jonsson -91IF Göta13.38Final
2Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn13.68Final
3Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF13.93Final
4Kristina Andersson -91Råby-Rekarne FIF14.15
5Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK14.24
6Christine Malmén -91Stocksäters IF14.82

    F15 100 M  HEAT 3  Vind -2,0
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia13.46Final
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF13.48Final
3Anna Svensson -90Stocksäters IF14.27
4Johanna Östman -91IFK Kristinehamn14.39
5Linn Andersson -90Stocksäters IF15.04
-Jorun Lindgren -91IK Westmanniaej start

    F15 100 M  FINAL  Vind -2,1
1Anna Stångberg -90Upsala IF13.03
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.52
3Marine Jonsson -91IF Göta13.56
4Andrea Nybäck -90IK Westmannia13.59
5Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn13.75
6Ellen Sääw -90Stocksäters IF13.85
7Erika Karlsson -91Råby-Rekarne FIF13.91
8Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF14.23

    F15 800 M    
1Linnea Hagström -91Råby-Rekarne FIF2.34,90
2Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia2.36,98
3Erika Andersson -91IFK Kristinehamn2.47,41
4Emma Hålldin -91Ärla IF2.50,35

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,1
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia12.55Final
2Sandra Allerhed -91Ärla IF14.22Final
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF14.52Final
4Emma Hålldin -91Ärla IF15.88
5Sandra Aalto -91IFK Kristinehamn16.00

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,2
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.59Final
2Maria Larsson -91IK Westmannia13.83Final
3Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF13.89Final
4Erika Andersson -91IFK Kristinehamn14.79Final
5Frida Niva -91Katrineholms SK15.12

    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -0,7
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.46
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia12.66
3Maria Larsson -91IK Westmannia13.63
4Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF13.86
5Sandra Allerhed -91Ärla IF14.45
6Erika Andersson -91IFK Kristinehamn15.06
-Johanna Andersson -91Stocksäters IFbröt

    F15 HÖJD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF1.53
2Frida Niva -91Katrineholms SK1.44
3Emma Göthlin -91Stocksäters IF1.38
4Johanna Östman -91IFK Kristinehamn1.35
5Christine Malmén -91Stocksäters IF1.30
6Gabriella Backman -91IFK Kristinehamn1.20

    F15 STAV    
1Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn2.20

    F15 LÄNGD    
1Hanna Andersson -90Garphyttans IF5.02+2,84,96 +1,7
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia5.01+1,3
3Emma Hålldin -91Ärla IF4.97+4,8
4Anna Svensson -90Stocksäters IF4.97+2,3
5Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.78+3,04,53 +1,9
6Erika Karlsson -91Råby-Rekarne FIF4.77+3,24,64 +0,9
7Johanna Andersson -91Stocksäters IF4.77+1,2
8Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn4.74+1,9
9Marine Jonsson -91IF Göta4.53+1,7
10Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF4.47+1,1
11Sandra Aalto -91IFK Kristinehamn4.40+1,5
12Anna Stångberg -90Upsala IF4.40+3,3
13Linnea Hagström -91Råby-Rekarne FIF4.37+3,3
14Erika Andersson -91IFK Kristinehamn4.28+3,1
15Johanna Östman -91IFK Kristinehamn4.19+2,43,88 +1,1
16Johanna Eliasson -91Katrineholms SK3.94+2,3
17Linn Andersson -90Stocksäters IF3.76+1,3

    F15 KULA 3,0    
1Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia10.97
2Johanna Larsson -92Filipstads IF FIK10.40
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF9.79
4Maria Larsson -91IK Westmannia9.67
5Frida Niva -91Katrineholms SK9.66
6Gabriella Backman -91IFK Kristinehamn9.62
7Sandra Allerhed -91Ärla IF9.12
8Carin Österman -90Götlunda IF8.95
9Ellen Sääw -90Stocksäters IF8.48
10Johanna Östman -91IFK Kristinehamn8.04
11Kristina Andersson -91Råby-Rekarne FIF7.56

    F15 DISKUS 0,6    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK33.96
2Sandra Allerhed -91Ärla IF32.67
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF31.45
4Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia29.43
5Mia Axelsson -91IFK Kristinehamn28.64
6Louise Bergvall -91Mosjö SK27.07
7Gabriella Backman -91IFK Kristinehamn25.78
8Johanna Östman -91IFK Kristinehamn23.20
9Erika Andersson -91IFK Kristinehamn19.69
10Maria Larsson -91IK Westmannia18.96

    F13 80 M  HEAT 1  Vind -2,3
1Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF11.51Final
2Ida Sörén -93IFK Arboga11.63Final
3Emma Andersson -92Garphyttans IF12.08Final
4Ellen Hjort -93KFUM Örebro12.11
5Anna Berndtsson -92IFK Arboga12.43
6Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF12.94

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -2,5
1Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF11.43Final
2Sofia Peterson -92Katrineholms SK11.85Final
3Emma Classon -93Stocksäters IF12.09
4Therese Karlsson -92Karlskoga FIF12.18
5Cecilia Elfving -92Stocksäters IF12.64
6Teresia Tollstern Landin -93SoIK Hellas12.97
7Amanda Notstam -93Glanshammars IF13.97

    F13 80 M  HEAT 3  Vind -0,7
1Karin Stångberg -92Upsala IF11.78Final
2Rebecca Bockholt -92Glanshammars IF12.02Final
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro12.08Final
4Emma Norström -92Stocksäters IF12.21
5Veronica Örtenberg -93Mosjö SK12.35
6Hanna Johansson -92IFK Arboga12.58
7Ronja Sjögren -93Glanshammars IF13.65

    F13 80 M  FINAL  Vind -3,0
1Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF11.47
2Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF11.52
3Ida Sörén -93IFK Arboga11.67
4Karin Stångberg -92Upsala IF11.97
5Sofia Peterson -92Katrineholms SK12.08
6Emma Andersson -92Garphyttans IF12.11
7Rebecca Bockholt -92Glanshammars IF12.23
8Sara Jernfält -93KFUM Örebro13.37

    F13 600 M    
1Frida Sjöström -92IK Westmannia2.02,14
2Emma Andersson -92Garphyttans IF2.06,21
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro2.06,26
4Ronja Sjögren -93Glanshammars IF2.23,90

    F13 60 M HÄCK    Vind -1,1
1Mergime Jashari -92IK Westmannia10.05
2Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF11.00
3Ida Sörén -93IFK Arboga11.22
4Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF11.50
5Hanna Larsson -93IK Westmannia12.38
6Rebecca Andersson -93IFK Nora12.49
7Josefin Eliasson -93Katrineholms SK12.58

    F13 HÖJD    
1Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF1.47
2Emma Norström -92Stocksäters IF1.47
3Frida Sjöström -92IK Westmannia1.30
4Jennifer Backman -93IFK Kristinehamn1.15
5Teresia Tollstern Landin -93SoIK Hellas1.15

    F13 STAV    
1Teresia Tollstern Landin -93SoIK Hellas2.00

    F13 LÄNGD ZON  Motvind  
1Mergime Jashari -92IK Westmannia5.05
2Ida Sörén -93IFK Arboga4.88
3Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF4.58
4Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.38
5Sofia Peterson -92Katrineholms SK4.28
6Emma Andersson -92Garphyttans IF4.28
7Karin Stångberg -92Upsala IF4.26
8Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF4.03
9Emma Classon -93Stocksäters IF4.03
10Therese Karlsson -92Karlskoga FIF4.02
11Frida Sjöström -92IK Westmannia3.99
12Ellen Hjort -93KFUM Örebro3.99
13Hanna Larsson -93IK Westmannia3.92
14Anna Berndtsson -92IFK Arboga3.91
15Rebecca Andersson -93IFK Nora3.90
16Josefin Eliasson -93Katrineholms SK3.88
17Hanna Johansson -92IFK Arboga3.77
18Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.75
19Rebecca Bockholt -92Glanshammars IF3.75
20Teresia Tollstern Landin -93SoIK Hellas3.70
21Linnea Berghäger -93IK Westmannia3.65
22Sara Jernfält -93KFUM Örebro3.53
23Amanda Notstam -93Glanshammars IF3.20

    F13 KULA 2,0    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia12.36
2Johanna Larsson -92Filipstads IF FIK11.92
3Ida Sörén -93IFK Arboga9.83
4Cecilia Elfving -92Stocksäters IF9.21
5Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.07
6Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.48
7Linnea Berghäger -93IK Westmannia8.44
8Jennifer Backman -93IFK Kristinehamn8.33
9Josefine Sternoff -93Glanshammars IF7.86
10Hanna Johansson -92IFK Arboga7.45
11Emma Classon -93Stocksäters IF7.43
12Teresia Tollstern Landin -93SoIK Hellas6.18

    F13 DISKUS 0,6    
1Johanna Larsson -92Filipstads IF FIK32.22
2Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF21.69
3Karin Stångberg -92Upsala IF20.88
4Veronica Örtenberg -93Mosjö SK20.25
5Jennifer Backman -93IFK Kristinehamn19.51
6Teresia Tollstern Landin -93SoIK Hellas15.19

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,6
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.21Semi
2Clara Bideby -95Glanshammars IF9.72Semi
3Linn Simonsson -94IFK Arboga9.75Semi
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.92Semi
5Julia Gustafsson -94Frövi IK9.94Semi
6Ulrika Andersson -94Råby-Rekarne FIF10.13Semi
7Johanna Sohlén -95IFK Arboga11.47

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,3
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF9.27Semi
2Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF9.56Semi
3Louise Harker -94Mosjö SK10.14Semi
4Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn10.21Semi
5Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF10.32
6Hanna Rylander -95Frövi IK11.00
7Alicia Skagerström -95Frövi IK11.99

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -1,8
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.54Semi
2Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF9.74Semi
3Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.24Semi
4Erica Glimsholt -94IFK Arboga10.41
5Rebecca Utterheim -95KFUM Örebro10.66
6Emma Ljunggren -95KFUM Örebro11.09
7Amanda Fridman -95Frövi IK11.89

    F11 60 M  HEAT 4  Vind -2,0
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF10.13Semi
2Angelica Öhrn -94Mosjö SK10.21Semi
3Julia Jovanovic -95IK Westmannia10.23Semi
4Agnes Sjöström -94IK Westmannia10.24
5Sara Johansson -95IFK Arboga11.00
6Emma Sivertsson -94IFK Arboga11.12
7Emma Ronqvist -95Glanshammars IF11.65

    F11 60 M  SEMIFINAL 1  Vind -0,3
1Caroline Taxén -94Enköpings AIF9.57Final
2Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.80Final
3Clara Bideby -95Glanshammars IF9.85Final
4Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF10.04
5Julia Gustafsson -94Frövi IK10.07
6Ulrika Andersson -94Råby-Rekarne FIF10.21
7Louise Harker -94Mosjö SK10.36
-Julia Jovanovic -95IK Westmanniaej start

    F11 60 M  SEMIFINAL 2  Vind -1,4
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.29Final
2Linn Simonsson -94IFK Arboga9.63Final
3Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF9.71Final
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.98Final
5Jessica Nilsson -94Fjugesta IF10.02Final
6Angelica Öhrn -94Mosjö SK10.28
7Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn10.37
8Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.42

    F11 60 M  FINAL  Vind -2,0
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.19
2Caroline Taxén -94Enköpings AIF9.25
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.66
4Clara Bideby -95Glanshammars IF9.72
5Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF9.77
6Linn Simonsson -94IFK Arboga9.84
7Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.10
8Jessica Nilsson -94Fjugesta IF10.32

    F11 600 M    
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia1.55,28
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.58,97
3Julia Gustafsson -94Frövi IK2.05,08
4Malin Gillman -94Stocksäters IF2.06,98
5Louise Sundström -94KFUM Örebro2.08,04
6Clara Bideby -95Glanshammars IF2.10,42
7Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.17,97
8Angelica Öhrn -94Mosjö SK2.18,83
9Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn2.27,39
10Louise Harker -94Mosjö SK2.40,54
11Emma Ronqvist -95Glanshammars IF2.44,06
-Elin Hålldin -94Ärla IFej start

    F11 HÖJD    
1Kajsa Eckerwall -94Stocksäters IF1.33
2Linn Simonsson -94IFK Arboga1.30
3Malin Gillman -94Stocksäters IF1.24
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.15
5Ida Augustsson -94Stocksäters IF1.05
5Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn1.05
5Isabelle Wange -94Glanshammars IF1.05
8Hanna Hellsing -94Wedevågs IF1.05
9Emma Ronqvist -95Glanshammars IF1.05
9Emelie Strandberg -94Råby-Rekarne FIF1.05
11Rebecca Utterheim -95KFUM Örebro1.00

    F11 LÄNGD ZON  Motvind  
1Linn Simonsson -94IFK Arboga3.97
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro3.93
3Caroline Taxén -94Enköpings AIF3.90
4Agnes Sjöström -94IK Westmannia3.63
5Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF3.52
6Elin Hålldin -94Ärla IF3.42
7Anna Birgersson -94Karlskoga FIF3.38
8Louise Harker -94Mosjö SK3.33
9Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn3.29
10Erica Glimsholt -94IFK Arboga3.27
11Isabelle Wange -94Glanshammars IF3.25
12Julia Jovanovic -95IK Westmannia3.20
13Hanna Hellsing -94Wedevågs IF3.16
14Clara Bideby -95Glanshammars IF3.15
15Emma Sivertsson -94IFK Arboga3.09
16Ulrika Andersson -94Råby-Rekarne FIF3.02
17Sara Johansson -95IFK Arboga2.97
18Rebecca Utterheim -95KFUM Örebro2.87
19Emma Ljunggren -95KFUM Örebro2.82
20Hanna Rylander -95Frövi IK2.75
21Emma Ronqvist -95Glanshammars IF2.74
22Alicia Skagerström -95Frövi IK2.64
23Amanda Fridman -95Frövi IK2.52
24Johanna Sohlén -95IFK Arboga2.51
25Cecilia Djupström -95Glanshammars IF2.45

    F11 KULA 2,0    
1Erica Glimsholt -94IFK Arboga7.70
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro7.17
3Hanna Hellsing -94Wedevågs IF7.11
4Malin Gillman -94Stocksäters IF6.54
5Ulrika Andersson -94Råby-Rekarne FIF6.38
6Rebecca Utterheim -95KFUM Örebro6.35
7Julia Gustafsson -94Frövi IK6.24
8Sara Johansson -95IFK Arboga6.12
9Evelina Simonsen -95IFK Kristinehamn5.80
10Ida Augustsson -94Stocksäters IF5.77
11Julia Jovanovic -95IK Westmannia5.74
12Hanna Rylander -95Frövi IK5.09
13Johanna Sohlén -95IFK Arboga4.75
14Emma Ljunggren -95KFUM Örebro4.66
15Amanda Fridman -95Frövi IK4.01
16Cecilia Djupström -95Glanshammars IF3.36

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,1
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.88Final
2Amanda Fagerström -96Glanshammars IF10.15Final
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.22Final
4Malin Berndtsson -96IFK Arboga10.53Final
5Astrid Arle -96KFUM Örebro11.09
6Julia Carlsson -96IFK Arboga11.91

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.94Final
2Pernilla Robertsson -96Frövi IK10.07Final
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga10.10Final
4Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF10.38Final
5Signe Flygare -96Glanshammars IF10.83
6Fanny Runheim -99KFUM Örebro12.59
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF12.70

    F9 60 M  FINAL  Vind -3,9
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.85
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn10.29
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga10.37
4Pernilla Robertsson -96Frövi IK10.47
5Amanda Fagerström -96Glanshammars IF10.51
6Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.59
7Malin Berndtsson -96IFK Arboga10.63
8Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF10.82

    F9 600 M    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn2.14,13
2Ebba Sjöström -96IK Westmannia2.15,84
3Pernilla Robertsson -96Frövi IK2.23,13
4Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF2.23,51
5Amanda Fagerström -96Glanshammars IF2.35,85

    F9 HÖJD    
1Vera Sivertsson -96IFK Arboga1.06
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF1.03
3Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn1.00
3Hanna Garman -96IFK Arboga1.00
5Michelle Strandberg -96Råby-Rekarne FIF0.95
5Amanda Fagerström -96Glanshammars IF0.95
7Astrid Arle -96KFUM Örebro0.95
8Elin Garberg -96Stocksäters IF0.80

    F9 LÄNGD ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn3.92+0,9
2Vera Sivertsson -96IFK Arboga3.69+2,13,47 +1,9
3Ebba Sjöström -96IK Westmannia3.45+1,8
4Hanna Garman -96IFK Arboga3.38+1,3
5Cornelia Berg -96Frövi IK3.29+1,1
6Pernilla Robertsson -96Frövi IK3.26+0,3
7Malin Berndtsson -96IFK Arboga3.26+3,23,20 +2,0
8Amanda Fagerström -96Glanshammars IF3.21+1,3
9Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.09+0,3
10Astrid Arle -96KFUM Örebro3.03+1,7
11Signe Flygare -96Glanshammars IF2.83+0,2
12Fanny Runheim -99KFUM Örebro2.62+2,12,42 +0,6
13Elin Garberg -96Stocksäters IF2.55+1,9
14Julia Carlsson -96IFK Arboga2.46+0,5
15Sofia Hjort -96KFUM Örebro2.43+1,3

    F9 KULA 2,0    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn5.31
2Ebba Sjöström -96IK Westmannia5.13
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF5.00
4Vera Sivertsson -96IFK Arboga4.95
5Signe Flygare -96Glanshammars IF4.62
6Amanda Fagerström -96Glanshammars IF4.40
7Astrid Arle -96KFUM Örebro4.34
8Hanna Garman -96IFK Arboga4.30
9Elin Garberg -96Stocksäters IF3.67
10Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.51
11Cornelia Berg -96Frövi IK3.50

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram