Resultatlistan i pdf-format

  GIF-spelen 21 maj 2009

  Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
    MÄN 60 M    Vind +2,4
1Patrik Ahonen -90KFUM Örebro7.39
2Daniel Sandberg -78Frövi IK7.64

    MÄN 100 M  HEAT 1  Vind +2,0
1Mattias Karlsson -92Enköpings AI11.37Final
2Robert Filipsson -92KFUM Örebro11.37Final
3Per-Erik Söderqvist -87Bollnäs FIK11.50Final
4Filip Gärdefors -93KFUM Örebro12.14

    MÄN 100 M  HEAT 2  Vind +3,9
1Amir Shaker -89Eskilstuna FI11.22Final
2Patrik Ahonen -90KFUM Örebro11.32Final
3Erik Näsman -87Bollnäs FIK11.33Final
4Daniel Sandberg -78Frövi IK11.85

    MÄN 100 M  HEAT 3  Vind +2,2
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.26Final
2Viktor Söderberg -87IK Westmannia11.60Final
3Omar Amer Abdlah -91Eskilstuna FI12.34
4Samuel Yobio -90Eskilstuna FI12.84

    MÄN 100 M  A-FINAL  Vind +2,4
1Amir Shaker -89Eskilstuna FI11.22
2Erik Näsman -87Bollnäs FIK11.40
3Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.43
4Patrik Ahonen -90KFUM Örebro11.53

    MÄN 100 M  B-FINAL  Vind +1,2
1Mattias Karlsson -92Enköpings AI11.47
2Robert Filipsson -92KFUM Örebro11.49
3Per-Erik Söderqvist -87Bollnäs FIK11.57
4Viktor Söderberg -87IK Westmannia11.71

    MÄN 800 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF1.59,54
2Jonathan Waern -86KFUM Örebro2.00,55
3Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.02,17
4Patrik Persson -83KFUM Örebro2.08,26
5Dan Bergström -89Huddinge AIS2.10,15

    MÄN 3000 M    
1Johan Jendeberg -72Örebro AIK9.30,77
2Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.41,88
3Mohammed Abdullahi -90KFUM Örebro9.57,40
4Sören Forsberg -63IF Start9.59,17
5Lukas Melander -90KFUM Örebro10.00,24
6Tatsuro Kobayashi -65Hallstahammars SK10.42,87

    MÄN HÖJD    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF1.95
2Oskar Norström -93Stocksäters IF1.80
3Hampus Larsson -93Katrineholms SK1.76
4Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.63


Erik Sundlöf
Geir Thyresson
Hampus Larsson
Oskar Norström
163 168 172 176 180 185 190 195 201
                        o   xo  xxx
o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
    MÄN LÄNGD    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6.63+3,36,43 +1,6
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF5.98+2,45,90 +1,7
3Esben Svejstrup -92Wedevågs IF4.18+2,33,99 +1,2

Hugo Jansson
Joakim Andersson
Esben Svejstrup
626  640  663  643  650  656
590  598  596  202  244   x 
 x    x    x   418  399  405
    MÄN DISKUS    
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF37.39
2Hampus Bergman -87KFUM Örebro29.74
3Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF25.66

Torgny Lindkvist
Magnus Håkansson
Hampus Bergman
2089   x    2566  2379   x    2500
3739  3711   x     x    3653  3707
2508  2799  2706  2974  2652  2576
    P17 DISKUS    
1Oscar Törnros -92IFK Sala40.38
2Theodor Thor -93KFUM Örebro30.74
3Axel Frisén -93Stocksäters IF21.72
4André Nilsson -92Åsbro GoIF21.68

André Nilsson
Oscar Törnros
Theodor Thor
Axel Frisén
 x    2107  2095  2168  2079   x 
3945  3945  4038  3888  3988  3863
 x    2758  3036  3074   x     x 
2041  2079   x     x     x    2172
    P15 100 M  HEAT 1  Vind +3,1
1Christopher Sentell -94Turebergs FK12.27Final
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF12.62Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF14.11

    P15 100 M  HEAT 2  Vind +3,9
1Felix Norén -95Katrineholms SK12.61Final
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro13.24Final
3Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF13.76
4Samuel Spjut -95Frövi IK14.57

    P15 100 M  FINAL  Vind +2,5
1Christopher Sentell -94Turebergs FK12.12
2Felix Norén -95Katrineholms SK12.32
3Jacob Rhan -94Glanshammars IF12.69
-Henrik Hultgren -95KFUM Örebroej start

    P15 200 M    Vind -1,2
1Christopher Sentell -94Turebergs FK25.12
2Felix Norén -95Katrineholms SK26.79

    P15 800 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro2.15,63
2Oscar Öholm -95KFUM Örebro2.32,06
3Samuel Spjut -95Frövi IK2.42,81

    P15 100 M HÄCK    Vind +2,8
1Ayad Shaker -94Eskilstuna FI14.90
2Felix Norén -95Katrineholms SK16.49
3Adam Filmby -95Glanshammars IF20.33

    P15 HÖJD    
1Jacob Rhan -94Glanshammars IF1.60


Jacob Rhan
143 148 155 160 163
o   o   xo   o  xxx
    P15 STAV    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF2.60

    P15 LÄNGD    
1Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF4.52+0,8
2Adam Filmby -95Glanshammars IF4.21+1,4
3Samuel Spjut -95Frövi IK3.45+2,53,26 +0,2

Adam Filmby
Samuel Spjut
Emil Nordin-Jansson
 x    x    x   317  405  421
 x    x    -   298  345  326
430  418  410  452   x   439
    P15 SPJUT 600    
1Jonatan Elfviksson -94IFK Märsta39.18
2Christian Hämäläinen -94Råby-Rekarne FIF36.84
-Theodor Thor -93KFUM Örebro47.76700g
-Hampus Bergman -87KFUM Örebro38.52800g

Hampus Bergman
Jonatan Elfviksson
Theodor Thor
Christian Hämäläinen
3717  3483  3641  3816  3832  3852
3918   x     x     x     -     - 
4557   x    4442  4356  4422  4776
2427   -    3684  3156  3383   x 
    P13 80 M  HEAT 1  Vind +3,2
1Isak Stenberg -96Hulåns IF10.37Final
2Albin Lager -96KFUM Örebro10.53Final
3William Bergenarp -96Glanshammars IF11.32
-Anton Östebo -96Glanshammars IFej start

    P13 80 M  HEAT 2  Vind +2,4
1Anton Johansson -96KFUM Örebro10.61Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro11.12Final
3Oscar Hjerm -97Västerås FK11.74
4Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF12.64
5Oliwer Johnsson -97Gillberga-Lista IF13.78

    P13 80 M  HEAT 3  Vind +1,7
1Alexander Thunberg -96IK Stål10.55Final
2Andreas Gustafsson -97Falu IK11.19Final
3Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF11.49
4Daniel Nordberg -96Wedevågs IF11.78
5Adam Frisk -97Gillberga-Lista IF12.82

    P13 80 M  FINAL  Vind +3,3
1Isak Stenberg -96Hulåns IF10.48
2Albin Lager -96KFUM Örebro10.54
3Alexander Thunberg -96IK Stål10.57
4Anton Johansson -96KFUM Örebro10.64
5Andreas Gustafsson -97Falu IK11.11
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro11.13

    P13 200 M  HEAT 1  Vind -3,2
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF30.04
2Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK31.66
3Adam Frisk -97Gillberga-Lista IF34.26

    P13 200 M  HEAT 2  Vind -0,7
1Anton Johansson -96KFUM Örebro28.39
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro29.26
3Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF29.85
-Andreas Gustafsson -97Falu IKej start

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro28.39
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro29.26
3Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF29.85
4Daniel Nordberg -96Wedevågs IF30.04
5Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK31.66
6Adam Frisk -97Gillberga-Lista IF34.26

    P13 600 M    
1Maximilian Markl -96IK Westmannia1.47,42
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.49,79
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.50,53
4Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK1.50,85
5Carl Valjus -96Glanshammars IF1.56,27

    P13 60 M HÄCK    Vind +3,5
1Alexander Thunberg -96IK Stål9.41
2Andreas Gustafsson -97Falu IK10.13
3Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF10.59
4Oscar Hjerm -97Västerås FK10.80
5Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF12.68
6Oscar Ronquist -97Glanshammars IF13.29

    P13 HÖJD    
1Albin Lager -96KFUM Örebro1.60
2Andreas Gustafsson -97Falu IK1.43
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.43
3Henrik Thoms -96Hanvikens SK1.43
5Oscar Hjerm -97Västerås FK1.43
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.38
7Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF1.23
8Jens Roslund -96Mosjö FK1.18
-Oscar Ronquist -97Glanshammars IF0.00


Hampus Edqvist
Andreas Gustafsson
Oscar Hjerm
Henrik Thoms
Albin Lager
Oscar Ronquist
Jens Roslund
Adrian Bergenarp
William Gunnarsson
113 118 123 128 133 138 143 148 155 160 163
            o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxx
            o   xo  -   xxo xxx
                    o   xo  xxx
                            o   o   xo  xxx
xx-
    xo  xxx
xo  o   o   xxx
        o   o   xxo o   xxx
    P13 STAV    
1Jens Roslund -96Mosjö FK2.40

    P13 LÄNGD ZON    
1Alexander Thunberg -96IK Stål5.26+2,5-
2Isak Stenberg -96Hulåns IF5.13+2,15,07 +1,5
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro5.10+2,45,09 +1,7
4Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF5.03+3,04,69 +1,9
5William Bergenarp -96Glanshammars IF4.77+2,0
6Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.67+2,14,66 +1,3
7Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF4.13+3,13,89 0,0
8Oscar Hjerm -97Västerås FK4.12+1,3
9Jens Roslund -96Mosjö FK4.07+2,12,21 +0,8
10Sebastian Ekberg -96Råby-Rekarne FIF3.96+2,43,92 +0,2
11Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF3.49+1,9
12Adam Frisk -97Gillberga-Lista IF3.45+3,73,39 +1,5
13Jonathan Hoinard -96Katrineholms SK3.44+2,93,34 +2,0
14Oliwer Johnsson -97Gillberga-Lista IF3.11+1,7
-Anton Johansson -96KFUM Örebro0.00

Oliwer Johnsson
Sebastian Ekberg
Adam Frisk
William Gunnarsson
Alexander Thunberg
Oscar Hjerm
Jens Roslund
Jesper Frykholm
Edwin Sahlin
William Bergenarp
Isak Stenberg
Christoffer Sandell
Adrian Bergenarp
Anton Johansson
Jonathan Hoinard
311  297  276
392  396  395
339  345  328
485   x    x   496  509  510
526  513   -    -    -    - 
412  405  385   -    -    - 
391  407  221
466  463  457  467  444  456
503  496  469   x    -   498
 x    x   477  462  457   x 
 x   513  508  507   x    - 
339   x   349
380  413  389   x   384  389
 x    x    x 
344  334   - 
    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro13.43
2Patrik Johansson -96IFK Arboga10.03
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK9.71
4Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8.80
5Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF7.44
6Oliwer Johnsson -97Gillberga-Lista IF5.17

Oliwer Johnsson
Adrian Bergenarp
Linus Lindkvist
Patrik Johansson
Hampus Edqvist
Albin Lager
 478   478   497   517   477   x 
 691   649   675   691   744   726
 870   x     880   842   850   x 
 865   928   939   998  1003   964
 889   853   848   971   933   x 
1207  1343  1259   x    1296   x 
    P13 SLÄGGA 3,0    
1Daniel Nordberg -96Wedevågs IF32.06
2Linus Lindkvist -97Wedevågs IF25.17
3Patrik Johansson -96IFK Arboga23.63
4Henrik Thoms -96Hanvikens SK14.79

Linus Lindkvist
Henrik Thoms
Daniel Nordberg
Patrik Johansson
2234  2486   x     x     x    2517
1479   x    1303   x     -     - 
2705  3085  2518  3206   x    3130
 x     x    1654  2363   x     x 
    P13 SPJUT 400    
1Alexander Thunberg -96IK Stål45.29
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK33.95
3Henrik Thoms -96Hanvikens SK33.11
4Didrik Thor -96Mosjö FK31.49
5Patrik Johansson -96IFK Arboga29.70
6Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF28.42
7Jonatan Wrede -96Tyresö FK24.75
8Adrian Bergenarp -97Glanshammars IF20.89
9Sebastian Ekberg -96Råby-Rekarne FIF18.62
10Oscar Hjerm -97Västerås FK14.27
11Oscar Ronquist -97Glanshammars IF11.74

Oscar Hjerm
Didrik Thor
Jonatan Wrede
Adrian Bergenarp
Oscar Ronquist
Henrik Thoms
Patrik Johansson
Sebastian Ekberg
Alexander Thunberg
Hampus Edqvist
Edwin Sahlin
 -    1427  1234   -     -     - 
3149   x    3041  3055  2895  2895
 x    2475  2325  2232  2176  2427
 x    1829  2089  2047  2066  1707
 x     x    1174   -     -     - 
3204  3311  3077  2782  3166  2982
2714  2602  2970  2584  2562  2609
1862   x    1774   x    1852  1633
4529  4264  4246   -     -     - 
 -    3165  2507  3395  3377  3228
2842  2779  2399   -     -     - 
    P11 60 M  HEAT 1  Vind +3,6
1Gustav Montin -98KFUM Örebro9.03Final
2Simon Wrede -98Tyresö FK9.75
3Patrik Lindskog -99KFUM Örebro9.80
4Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF9.91
5Tim Lundemo-Ekström -99Katrineholms SK10.40

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +5,2
1David Svensson -98IFK Tumba8.83Final
2Manuel Södergren -98Falu IK9.26Final
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro9.52
4Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10.26
5Kevin Gustavsson -99IFK Nora11.35

    P11 60 M  HEAT 3  Vind +1,8
1Alexander Hoinard -98Katrineholms SK9.35Final
2Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF9.36Final
3Filip Skoog -99Västerås FK9.90
4Marcus Andersson -99Råby-Rekarne FIF10.31
5Martin Askengren -98KFUM Örebro10.31

    P11 60 M  HEAT 4  Vind +3,6
1Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.09Final
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9.89
3Filip Blückert -99Glanshammars IF9.93
4Erik Wirén -99IF Spartacus10.21
5Martin Söderberg -99Glanshammars IF10.97

    P11 60 M  FINAL  Vind +2,8
1David Svensson -98IFK Tumba8.67
2Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF9.06
3Alexander Hoinard -98Katrineholms SK9.08
4Gustav Montin -98KFUM Örebro9.10
5Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.10
-Manuel Södergren -98Falu IKej start

    P11 600 M  HEAT 1  
1Martin Söderberg -99Glanshammars IF2.06,1m
2Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.08,1m
3Erik Wirén -99IF Spartacus2.11,0m
4Martin Askengren -98KFUM Örebro2.19,1m
5Marcus Andersson -99Råby-Rekarne FIF2.21,2m
6Kevin Gustavsson -99IFK Nora2.29,7m
7Tim Lundemo-Ekström -99Katrineholms SK2.32,4m

    P11 600 M  HEAT 2  
1David Svensson -98IFK Tumba1.56,59
2Gustav Montin -98KFUM Örebro1.59,56
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.00,29
4Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.05,45
-Alexander Hoinard -98Katrineholms SKej start
-Simon Wrede -98Tyresö FKej start
-Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IFej start

    P11 600 M  SAMLAD LISTA  
1David Svensson -98IFK Tumba1.56,59
2Gustav Montin -98KFUM Örebro1.59,56
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.00,29
4Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.05,45
5Martin Söderberg -99Glanshammars IF2.06,1m
6Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.08,1m
7Erik Wirén -99IF Spartacus2.11,0m
8Martin Askengren -98KFUM Örebro2.19,1m
9Marcus Andersson -99Råby-Rekarne FIF2.21,2m
10Kevin Gustavsson -99IFK Nora2.29,7m
11Tim Lundemo-Ekström -99Katrineholms SK2.32,4m

    P11 HÖJD    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK1.41
2Manuel Södergren -98Falu IK1.30
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF1.21
4Simon Wrede -98Tyresö FK1.18
5Tom Johansson -99KFUM Örebro1.13
6Pontus Grandelius -98Mosjö FK1.13
7Hampus Nordin-Jansson -99Glanshammars IF1.03
8Tim Lundemo-Ekström -99Katrineholms SK0.98
9Filip Blückert -99Glanshammars IF0.98


Filip Blückert
Tom Johansson
Simon Wrede
Hampus Nordin-Jansson
Tim Lundemo-Ekström
Pontus Grandelius
Manuel Södergren
Mateusz Ostrowski
Robin Edqvist
78  83  88  93  98  103 108 113 118 121 124 127 130 133 136 139 141 142
o   o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   xxx
                    o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxx
                        o   o   o   o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   xo  xo  xxx
                            o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
    P11 LÄNGD ZON    
1David Svensson -98IFK Tumba4.31+3,44,24 +1,6
2Filip Larsson -98Råby-Rekarne FIF4.20+1,7
3Manuel Södergren -98Falu IK4.01+1,8
4Gustav Montin -98KFUM Örebro3.98+2,23,91 +1,9
5Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3.96+2,83,84 +1,9
6Alexander Hoinard -98Katrineholms SK3.95+1,8
7Robin Edqvist -99Mosjö FK3.79+2,13,64 0,0
8Simon Wrede -98Tyresö FK3.74+0,8
9Martin Askengren -98KFUM Örebro3.60+2,23,50 +1,5
10Jack Karlsson -99KFUM Örebro3.59+1,9
11Filip Skoog -99Västerås FK3.52+2,0
12Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3.48+2,1
13Martin Söderberg -99Glanshammars IF3.45+2,1
14Tom Johansson -99KFUM Örebro3.33+2,23,13 +1,5
15Erik Wirén -99IF Spartacus3.21+2,83,00 +1,9
16Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3.07+1,4
17Marcus Andersson -99Råby-Rekarne FIF2.99+2,22,84 +1,0
18Kevin Gustavsson -99IFK Nora2.66+1,2

Patrik Lindskog
Jack Karlsson
Kevin Gustavsson
Martin Askengren
Marcus Andersson
David Svensson
Mateusz Ostrowski
Simon Wrede
Alexander Hoinard
Martin Söderberg
Manuel Södergren
Filip Skoog
Erik Wirén
Tobias Tranderyd
Gustav Montin
Filip Larsson
Tom Johansson
Robin Edqvist
348   x   323   x 
357  352  359  344
240  264  259  266
337  360  350  349
284  299  286  281
401  424  431  430
 x   396  384   x 
374  357  363   x 
395  359  358  384
345  334  322  341
401  289  394   x 
352   x    x    x 
300  321  300  304
307  295   x   288
391  398  387  394
369  390  410  420
333  331  324  313
362  375  379  364
    P11 KULA 2,0    
1David Svensson -98IFK Tumba8.80
2Manuel Södergren -98Falu IK8.67
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF8.59
4Robin Edqvist -99Mosjö FK8.46
5Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF7.56
6Filip Skoog -99Västerås FK7.43
7Tom Johansson -99KFUM Örebro7.36
8Marcus Andersson -99Råby-Rekarne FIF6.63
9Kevin Gustavsson -99IFK Nora5.06

Robin Edqvist
Tom Johansson
Rasmus Blomstrand
Marcus Andersson
David Svensson
Mateusz Ostrowski
Manuel Södergren
Filip Skoog
Kevin Gustavsson
846  785  811  798
684  711  711  736
660  756  724  655
579  663  510  662
880  854  880  810
842   x   849  859
823  867  829  844
731  743  703  736
441  450  488  506
    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,7
1Eric Hjerm -00Västerås FK9.84Final
2Ludwig Gustafsson -00Falu IK9.89Final
3Simon Lundqvist -00Fjugesta IF10.10Final
4Ville Nygård -01Råby-Rekarne FIF10.66
5Melker Forsberg -01Glanshammars IF11.00

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +4,6
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF10.33
2Oskar Jansson -00Råby-Rekarne FIF10.59
3Sebastian Eriksson -00Råby-Rekarne FIF10.60
4Max Robertsson -00Råby-Rekarne FIF10.96

    P9 60 M  HEAT 3  Vind +5,1
1Joakim King -00IFK Stocksund9.16Final
2Philip Sjöberg -00Wedevågs IF9.51Final
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro10.28Final
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro10.35
5Fredrik Wirén -01IF Spartacus11.40

    P9 60 M  FINAL  Vind +2,9
1Joakim King -00IFK Stocksund9.17
2Ludwig Gustafsson -00Falu IK9.49
3Philip Sjöberg -00Wedevågs IF9.54
4Eric Hjerm -00Västerås FK9.92
5Simon Lundqvist -00Fjugesta IF10.24
6Alexander Larsson -00KFUM Örebro10.44

    P9 400 M    
1Joakim King -00IFK Stocksund1.13,81
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.19,58
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.22,77
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro1.23,63
5Oskar Jansson -00Råby-Rekarne FIF1.23,76
6Eric Valjus -00Glanshammars IF1.25,03
7Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF1.35,75

    P9 HÖJD    
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro1.06
2Ville Nygård -01Råby-Rekarne FIF1.00
2Eric Valjus -00Glanshammars IF1.00
4Melker Forsberg -01Glanshammars IF0.93


Melker Forsberg
Sebastian Erlandh
Ville Nygård
Eric Valjus
83  88  93  97  100 103 106 108
o   o   o   xxx
o   xo  o   o   xo  xo  xxo xxx
o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    P9 LÄNGD ZON    
1Jonathan Granath -00Mosjö FK3.75+3,43,70 +0,2
2Ludvig GustafssonFalu IK3.48+2,63,43 +2,0
3Eric Hjerm -00Västerås FK3.30+2,8-
4Simon Lundqvist-00Fjugesta3.21+3,8-
5Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3.21+1,9
6Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro3.16+1,5
7Oskar Jansson -00Råby-Rekarne FIF3.15+4,63,04 +1,6
8Sebastian Eriksson -00Råby-Rekarne FIF3.13+1,5
9Ville Nygård -01Råby-Rekarne FIF3.02+2,23,01 +1,9
10Max Robertsson -00Råby-Rekarne FIF2.90+3,3-
11Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.78+3,0-
12Melker Karlsson -01KFUM Örebro2.77+3,12,47 +1,7
13Fredrik Wirén -01IF Spartacus2.63+3,4-
14Oscar Larsson -00Kvismaredalens IF2.61+2,3-
15Jonas Berg -00Kvismaredalens IF2.59+2,92,32 +2,0
16Jesper Karlsson -00Kvismaredalens IF2.32+2,5-
17Alexander Larsson -02Ludvika FFI1.84+1,4

Rickard Bergenarp
Oscar Larsson
Ville Nygård
Jonathan Granath
Jonas Berg
Eric Hjerm
Jesper Karlsson
Alexander Larsson
Melker Forsberg
Oskar Jansson
Sebastian Erlandh
Max Robertsson
Sebastian Eriksson
Melker Karlsson
Fredrik Wirén
Simon Lundqvist-00
Ludvig Gustafsson
321  309  304  298
261  243  229  207
302  301  271  258
375  350  370  369
259  255  232  232
330  308  309  311
232  229  213  220
184  172  171  167
258  269  278  268
309  304  315  307
309  312  307  316
290  281  265  284
248  311  308  313
261  277  247  277
263  259   x    x 
321   x   229  320
343  321  348  329
    P9 KULA 2,0    
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro7.05
2Eric Valjus -00Glanshammars IF6.12
3Eric Hjerm -00Västerås FK5.89
4Jonas Berg -00Kvismaredalens IF5.38
5Oskar Jansson -00Råby-Rekarne FIF4.58
6Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF4.44
7Alexander Larsson -02Ludvika FFI3.57

Sebastian Erlandh
Jonas Berg
Eric Valjus
Eric Hjerm
Oskar Jansson
Rickard Bergenarp
Alexander Larsson
705  673  674  646
500  479  538  471
552  583  612  604
 x   589  495  531
415  435  393  458
437  414  442  444
242  278  357  324
    KVINNOR 60 M    Vind +2,9
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.55
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.26
3Sandra Sääw -87KFUM Örebro8.27
4Anna Stångberg -90Upsala IF8.29

    KVINNOR 100 M  HEAT 1  Vind +3,7
1Malin Ström -86Bollnäs FIK11.99Final
2Sofie Pettersson -93Katrineholms SK12.97Final
3Anna Stångberg -90Upsala IF13.10Final
4Elin Hultgren -92Karlskoga FIF13.15Final

    KVINNOR 100 M  HEAT 2  Vind +3,5
1Julia Skugge -88Glanshammars IF11.78Final
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro12.69Final
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.01Final
4Malin Lignell -92Stocksäters IF13.73Final

    KVINNOR 100 M  A-FINAL  Vind +0,9
1Julia Skugge -88Glanshammars IF11.94
2Malin Ström -86Bollnäs FIK12.03
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro12.93
4Sofie Pettersson -93Katrineholms SK12.99

    KVINNOR 100 M  B-FINAL  Vind +1,9
1Anna Stångberg -90Upsala IF13.08
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro13.19
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF13.30
-Malin Lignell -92Stocksäters IFej start

    KVINNOR 800 M    
1Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro2.22,40
2Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.23,92

    KVINNOR 3000 M    
1Karin Sennvall -80Hässelby SK10.02,13
2Ninni Djibril -82KFUM Örebro11.14,31

    KVINNOR LÄNGD    
1Malin Eriksson -91KFUM Örebro5.48+0,9
2Sandra Sääw -87KFUM Örebro5.33+0,3
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.99+2,64,81 +0,4
4Caroline Ståhl -93KFUM Örebro4.85+3,74,81 +1,6
5Sofie Pettersson -93Katrineholms SK4.62+1,9
6Ellen Hjort -93KFUM Örebro4.54+1,4

Caroline Ståhl
Sandra Sääw
Sofie Pettersson
Elin Hultgren
Ellen Hjort
Malin Eriksson
473  485  460  481  469  432
501  515   x   495   x   533
 x    x   382  410  452  462
463  454  446  461  481  499
 x    x   436  436  454  435
519  522  534  548  532  536
    KVINNOR DISKUS    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika41.38
2Mari Kogstad -89KFUM Örebro33.67
3Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF32.27
4Malin Lignell -92Stocksäters IF22.49
5Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF20.72

Rebecka Johansson
Malin Lignell
Sandra Andersson
Rebecca Karlsson
Mari Kogstad
2450  3227  2850  3001  3197  3147
2249   x     x     -    2183  2170
4010  4019   x    3860  4138   x 
 x    2072  2058  1898  2052   x 
3069   x    3367   x    3366  3309
    KVINNOR SPJUT    
1Anna Pihlgren -82KFUM Örebro36.68
2Yuselin Greek -92Filipstads FIK35.13
3Alexandra Mrak -93Råby-Rekarne FIF34.83
4Mari Kogstad -89KFUM Örebro30.46
5Malin Eriksson -91KFUM Örebro28.09

Mari Kogstad
Malin Eriksson
Alexandra Mrak
Anna Pihlgren
Yuselin Greek
2472  2260  2646  3046  2902   x 
2809  2344  2523  2758  2745  2473
3230  3437  3482  3483  3382  3049
3414  3668   x     x     x     x 
3180  3427  3398  3380  3513  3420
    F15 100 M  HEAT 1  Vind +4,3
1Susanne Schussler -95IFK Sunne12.38Final
2Emma Nordlund -95IFK Nora13.91Final
3Denise Sandell -94Wedevågs IF13.93

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +2,7
1Nikita Burton -94IFK Arboga12.61Final
2Sara Angelmyr -94IFK Nora14.07
3Angelica Öhrn -94Mosjö FK14.20

    F15 100 M  HEAT 3  Vind +3,0
1Caroline Taxén -94Enköpings AI12.48Final
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13.51Final
3Josefine Brånn -94Katrineholms SK13.78Final

    F15 100 M  HEAT 4  Vind +4,2
1Louise Harker -94Mosjö FK13.64Final
2Petra Levtshuk -94Mosjö FK14.14
3Olivia Carlson -94Råby-Rekarne FIF14.21
4Sanna Jansson -95Wedevågs IF14.74

    F15 100 M  A-FINAL  Vind +3,2
1Susanne Schussler -95IFK Sunne12.36
2Caroline Taxén -94Enköpings AI12.41
3Nikita Burton -94IFK Arboga12.65
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13.65

    F15 100 M  B-FINAL  Vind +2,2
1Emma Nordlund -95IFK Nora13.82
2Louise Harker -94Mosjö FK13.83
3Josefine Brånn -94Katrineholms SK14.03
4Denise Sandell -94Wedevågs IF14.11

    F15 200 M  HEAT 1  Vind -1,1
1Sara Angelmyr -94IFK Nora29.90
2Olivia Carlson -94Råby-Rekarne FIF30.11
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF34.68

    F15 200 M  HEAT 2  Vind -1,7
1Nikita Burton -94IFK Arboga26.15
2Susanne Schussler -95IFK Sunne26.56
3Louise Harker -94Mosjö FK29.58
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.88

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Nikita Burton -94IFK Arboga26.15
2Susanne Schussler -95IFK Sunne26.56
3Louise Harker -94Mosjö FK29.58
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.88
5Sara Angelmyr -94IFK Nora29.90
6Olivia Carlson -94Råby-Rekarne FIF30.11
7Sanna Jansson -95Wedevågs IF34.68

    F15 800 M    
1Sandra Olsson -95SK Bore2.24,25
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.24,56
3Jacqueline Larsson -96IF Göta2.38,53
4Sara Angelmyr -94IFK Nora2.55,50

    F15 80 M HÄCK    Vind +2,3
1Angelica Öhrn -94Mosjö FK13.56
2Sara Angelmyr -94IFK Nora13.61

    F15 HÖJD    
1Sara Larsson -95IF Göta1.351.37omhopp
2Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.35
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF1.30


Lisa Bergdahl
Emma Ronquist
Sara Larsson
120 125 130 135 140 140 137
-   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx x   x 
-   o   o   xo  xxx x   o
    F15 STAV    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF2.70
2Jessica Nilsson -94Stocksäters IF2.60
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF2.40
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn2.20

    F15 LÄNGD    
1Caroline Taxén -94Enköpings AI5.49+0,5
2Denise Sandell -94Wedevågs IF4.94+2,84,67 +0,6
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.79+1,8
4Susanne Schussler -95IFK Sunne4.73+1,8
5Julia Gustafsson -94Frövi IK4.70+4,04,58 +1,0
6Emma Nordlund -95IFK Nora4.67+0,9
7Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4.66+3,24,56 +1,4
8Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.62+1,4
9Sara Angelmyr -94IFK Nora4.24+1,9
10Sara Larsson -95IF Göta4.13+2,3
11Josefine Brånn -94Katrineholms SK4.08+2,0
12Sanna Jansson -95Wedevågs IF3.50+1,3

Lisa Bergdahl
Sara Larsson
Sanna Jansson
Johanna Pettersson
Emma Nordlund
Lovisa Frykholm
Sara Angelmyr
Susanne Schussler
Josefine Brånn
Denise Sandell
Caroline Taxén
Julia Gustafsson
456   x   448  438  466   x 
 x   413   x 
350  331   x 
456  469  464  463  479  474
436  254  444   x   440  467
462  462  404  443  445   x 
418  424  345
454  399  460  448  473   x 
 x   351  408
480  479  494  448   -   467
 x    x   515  337  535  549
459  470   x   448   x   458
    F15 KULA 3,0    
1Erica Glimsholt -94IFK Arboga10.91
2Amanda Hanstål -95Säffle FIK10.18
3Freja Liljedahl -94Gefle IF9.95
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.58
5Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.43
6Sara Larsson -95IF Göta7.83
7Sanna Jansson -95Wedevågs IF7.19

Freja Liljedahl
Erica Glimsholt
Sanna Jansson
Sara Larsson
Amanda Hanstål
Sandra Larsson
Johanna Pettersson
 973   x     941   964   973   995
1011  1077  1064  1035  1091  1050
 591   682   580   662   678   719
 683   745   713   781   783   750
1018   x     999   960   995   965
 943   851   901   872   893   889
 958   902   x     943   853   853
    F15 SLÄGGA 3,0    
1Freja Liljedahl -94Gefle IF43.41
2Ida Rosén -94Gefle IF37.56
3Amanda Hanstål -95Säffle FIK33.55
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI30.53
5Anna-Clara Rydberg -94SK Bore29.65
6Erica Glimsholt -94IFK Arboga27.34

Sandra Larsson
Anna-Clara Rydberg
Amanda Hanstål
Freja Liljedahl
Erica Glimsholt
Ida Rosén
 x    2855  3036  3053  2976  2594
 x     x    2427   x    2965   x 
 x     x    3041  3350  3355   x 
4239  4199  4163  4282  4341  4236
2526   x    2466  2674  2567  2734
3756   x     x     x     x     x 
    F15 SPJUT 400    
1Erica Glimsholt -94IFK Arboga37.51
2Freja Liljedahl -94Gefle IF29.69
3Therese Karlsson -94Råby-Rekarne FIF26.44
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI26.13
5Malin Linder -94IFK Kristinehamn24.79
6Emma Ronquist -95Glanshammars IF10.27

Malin Linder
Sandra Larsson
Therese Karlsson
Freja Liljedahl
Erica Glimsholt
Emma Ronquist
2126   x    2087  2366  2469  2479
2505  2407  2365  2613  2246  2421
2376  2580  2554  2456  2432  2644
2519  2849  2817  2814  2969  2718
3676  3751  3504  3173  3457  3407
1027   -     -     -     -     - 
    F13 80 M  HEAT 1  Vind +2,5
1Tove Ågren -96Falu IK10.98Final
2Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro11.82
3Beatrice Karlsson -97Katrineholms SK12.04
4Rebecka Reittu -96Råby-Rekarne FIF12.14
5Frida Eriksson -96Västerås FK12.80

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +2,0
1Anna Westher -97KFUM Örebro10.76Final
2Ella Frödin -97Västerås FK11.28Final
3Viktoria Vaskrenssenskaia -96Råby-Rekarne FIF12.02
4Linnea Andersson -97Glanshammars IF12.37
5Sandra Bergenulf -96Falu IK12.37

    F13 80 M  HEAT 3  Vind +3,2
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro10.78Final
2Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro10.79Final
3Mikaela Waernulf -97Västerås FK11.16Final
4Louise Graff -96Råby-Rekarne FIF11.31
5Diana Andreasson -96Åsbro GoIF11.41
6Lina Roslund -97Mosjö FK12.80

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,7
1Anna Westher -97KFUM Örebro10.72
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro10.78
3Tove Ågren -96Falu IK10.87
4Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro11.06
5Mikaela Waernulf -97Västerås FK11.27
6Ella Frödin -97Västerås FK11.58

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -0,8
1Signe Flygare -96Glanshammars IF29.58
2Rebecka Reittu -96Råby-Rekarne FIF32.72
3Linnea Andersson -97Glanshammars IF33.82

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -2,6
1Anna Westher -97KFUM Örebro28.50
2Tove Ågren -96Falu IK28.99
3Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro29.00
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro29.28
5Mikaela Waernulf -97Västerås FK29.60
6Louise Graff -96Råby-Rekarne FIF29.84

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Anna Westher -97KFUM Örebro28.50
2Tove Ågren -96Falu IK28.99
3Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro29.00
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro29.28
5Signe Flygare -96Glanshammars IF29.58
6Mikaela Waernulf -97Västerås FK29.60
7Louise Graff -96Råby-Rekarne FIF29.84
8Rebecka Reittu -96Råby-Rekarne FIF32.72
9Linnea Andersson -97Glanshammars IF33.82

    F13 600 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora1.54,85
2Signe Flygare -96Glanshammars IF1.57,82
3Beatrice Karlsson -97Katrineholms SK1.59,05
4Johanna Bertils -96Västerås FK2.00,96
5Nelly Dahlgren -97Filipstads FIK2.01,30
6Viktoria Vaskrenssenskaia -96Råby-Rekarne FIF2.17,68

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,8
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro12.19
2Elsa Frisén -97Stocksäters IF12.82
3Sanna Lindström -97Glanshammars IF12.96

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,4
1Nicole Sörensen -96Falu IK10.40
2Julia Nygård -96IFK Nora10.83
3Anna Westher -97KFUM Örebro11.16
4Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro11.80

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1Nicole Sörensen -96Falu IK10.40
2Julia Nygård -96IFK Nora10.83
3Anna Westher -97KFUM Örebro11.16
4Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro11.80
5Fanny Runheim -99KFUM Örebro12.19
6Elsa Frisén -97Stocksäters IF12.82
7Sanna Lindström -97Glanshammars IF12.96

    F13 HÖJD    
1Julia Nygård -96IFK Nora1.43
2Izabelle Kjellberg -96IF Göta1.43
3Nicole Sörensen -96Falu IK1.35
4Johanna Bertils -96Västerås FK1.30


Izabelle Kjellberg
Julia Nygård
Nicole Sörensen
Johanna Bertils
125 130 135 140 143 146
-   o   o   o   xxo xxx
-   o   xo  o   o   xxx
-   o   xxo xxx
xo  xo  xxx
    F13 STAV    
1Sandra Bergenulf -96Falu IK2.70
2Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF1.60

    F13 LÄNGD ZON    
1Signe Flygare -96Glanshammars IF4.87+1,4
2Julia Nygård -96IFK Nora4.85+1,4
3Izabelle Kjellberg -96IF Göta4.84+2,0
4Tove Ågren -96Falu IK4.80+0,5
5Johanna Elfving -96KFUM Örebro4.73+3,74,61 +0,9
6Louise Graff -96Råby-Rekarne FIF4.71+2,74,48 +2,0
7Ella Frödin -97Västerås FK4.59+2,84,56 +1,4
8Viktoria Vaskrenssenskaia -96Råby-Rekarne FIF4.25+2,0
9Johanna Bertils -96Västerås FK4.25+0,4
10Rebecka Reittu -96Råby-Rekarne FIF4.15+1,6
11Sandra Bergenulf -96Falu IK4.11+0,3
12Diana Andreasson -96Åsbro GoIF4.07+2,64,00 +1,0
13Ellen Weckström -97IFK Arboga3.75+1,2
14Linnea Andersson -97Glanshammars IF3.73+2,0
15Malin Hedberg -97IFK Arboga3.54+1,1
16Sanna Lindström -97Glanshammars IF3.16+0,3

Izabelle Kjellberg
Signe Flygare
Ellen Weckström
Viktoria Vaskrenssenskaia
Linnea Andersson
Rebecka Reittu
Johanna Bertils
Sandra Bergenulf
Louise Graff
Tove Ågren
Julia Nygård
Sanna Lindström
Ella Frödin
Johanna Elfving
Malin Hedberg
Diana Andreasson
423  474  478  484  463  479
452  464  466  448  487  460
364  375  369   -    -    - 
425  397  411  404  386  395
373  371  358   -    -    - 
415  402  401   -    -    - 
425  410  402   -    -    - 
411  408  403   -    -    - 
471  445  462  462  448  465
463  462  480  477  470  301
458  478  485  483   -   470
316  313  316   -    -    - 
448  448  459  438  456  451
473  461   x   461   x    x 
354  342  340   -    -    - 
389  400  407   -    -    - 
    F13 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF11.59
2Lisa Lingvall -96Högbo GIF10.33
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga10.05
4Elvira Lindén -96IFK Nora9.26
5Ella Frödin -97Västerås FK8.21
6Lina Roslund -97Mosjö FK7.25
7Frida Eriksson -96Västerås FK7.01

Ella Frödin
Jenny Nilsson
Frida Eriksson
Lisa Lingvall
Elvira Lindén
Vera Sivertsson
Lina Roslund
 801   821   -     755   739   797
1005  1122  1159  1100  1116  1075
 685   701   645   694   -     664
 x     983  1003   907   990  1033
 x     898   832   926   906   849
1001  1005   966   828   761   x 
 725   x     569   661   -     - 
    F13 SLÄGGA 2,0    
1Elvira Lindén -96IFK Nora38.27
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF31.10
3Elin Rosén -96Gefle IF30.29

Elvira Lindén
Jenny Nilsson
Elin Rosén
3577  3582   x     x    3827   x 
 x     x    2221  2912  3058  3110
3029   x    2952  2813  2567   x 
    F13 SPJUT 400    
1Lisa Lingvall -96Högbo GIF29.26
2Nicole Sörensen -96Falu IK26.18
3Vera Sivertsson -96IFK Arboga26.10
4Elsa Frisén -97Stocksäters IF19.92
5Frida Eriksson -96Västerås FK18.51

Lisa Lingvall
Frida Eriksson
Elsa Frisén
Vera Sivertsson
Nicole Sörensen
 x    2433  2430  2564  2859  2926
1693  1381  1730  1835  1851  1436
1450   x    1684  1281  1992  1507
2181  2494  2395  2340  2367  2610
2364  2542  2556  2618  2297  2515
    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,9
1Moa Seger -99Glanshammars IF9.28Final
2Elin Domberg -98KFUM Örebro9.78
3Emma Widén -99Götlunda IF10.17
4Hanna Ahopelto -99Västerås FK10.46
5Stina Antman -99Västerås FK10.54

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,2
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9.24Final
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9.34Final
3Emilia Andersson -98Stocksäters IF9.45
4Grete Wahl -98KFUM Örebro9.77
5Nathalie Hacksell -99IFK Nora10.29
6Ella Hedborg -99KFUM Örebro10.51

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +2,3
1Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF9.18Final
2Klara Flygare -98Glanshammars IF9.71
3Julia Bertils -98Västerås FK9.89
4Tindra Liljedahl -98Gefle IF10.27
5Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF10.85
6Lisa Johansson -98Åsbro GoIF10.91

    F11 60 M  HEAT 4  Vind +2,5
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro9.46
2Linnea Nordlund -99IFK Nora9.66
3Tova Eriksson -98Västerås FK9.68
4Jessica Larsson -99Glanshammars IF10.00
5Hanna Högberg -99Mosjö FK10.08
6Hanna Otterhed -99KFUM Örebro10.33

    F11 60 M  HEAT 5  Vind +3,8
1Ida Thunberg -99IK Stål9.40
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9.41
3Beatrice Larsson -98IF Göta9.95
4Julia Holmgren-Karlsson -99KFUM Örebro10.04
5Elin Nyqvist -99KFUM Örebro10.36
6Louise Kling Viewegg -99IFK Nora10.59

    F11 60 M  HEAT 6  Vind +2,1
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba8.89Final
2Alma Lindberg -99Västerås FK9.69
3Ella Moberg -99Västerås FK9.99
4Emmy Andersson -99Åsbro GoIF10.02
5Maja Gustafsson -98Västerås FK10.11

    F11 60 M  HEAT 7  Vind +2,8
1Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF9.19Final
2Elvira Zetterberg -99Västerås FK9.68
3Wilma Toivola -98Glanshammars IF9.69
4Filippa Carlson -99Råby-Rekarne FIF10.00
5Amanda Jansson -99IK Westmannia10.17
6Linnéa Bergmark -99Glanshammars IF10.71

    F11 60 M  FINAL  Vind +1,7
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba8.80
2Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF9.16
3Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF9.29
4Fanny Ernestam -98KFUM Örebro9.32
5Moa Seger -99Glanshammars IF9.44
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF9.68

    F11 600 M  HEAT 1  
1Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.13,09
2Stina Antman -99Västerås FK2.16,09
3Agnes Linnér -99Glanshammars IF2.26,49
4Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF2.28,83
5Linnea Nordlund -99IFK Nora2.33,82
6Amanda Jansson -99IK Westmannia2.37,01

    F11 600 M  HEAT 2  
1Tova Eriksson -98Västerås FK1.58,23
2Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF2.02,13
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.03,64
4Emma Jansson -98IK Westmannia2.04,36
5Anna Hallmén -99KFUM Örebro2.06,96
6Beatrice Larsson -98IF Göta2.08,60
7Julia Bertils -98Västerås FK2.16,47

    F11 600 M  SAMLAD LISTA  
1Tova Eriksson -98Västerås FK1.58,23
2Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF2.02,13
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.03,64
4Emma Jansson -98IK Westmannia2.04,36
5Anna Hallmén -99KFUM Örebro2.06,96
6Beatrice Larsson -98IF Göta2.08,60
7Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.13,09
8Stina Antman -99Västerås FK2.16,09
9Julia Bertils -98Västerås FK2.16,47
10Agnes Linnér -99Glanshammars IF2.26,49
11Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF2.28,83
12Linnea Nordlund -99IFK Nora2.33,82
13Amanda Jansson -99IK Westmannia2.37,01

    F11 HÖJD    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba1.39
2Elin Domberg -98KFUM Örebro1.29
3Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF1.26
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.23
4Hanna Ahopelto -99Västerås FK1.23
6Ella Moberg -99Västerås FK1.18
7Filippa Söderholm -99KFUM Örebro1.18
8Irma Comstedt -99KFUM Örebro1.18
8Agnes Jansson -98IK Westmannia1.18
10Klara Flygare -98Glanshammars IF1.18
11Hanna Höglund -99Mosjö FK1.13
11Josefine Larsson -98Glanshammars IF1.13
13Linnea Nordlund -99IFK Nora1.08
13Amanda Jansson -99IK Westmannia1.08
13Anna Sahlin -99Råby-Rekarne FIF1.08
16Cornelia Winter -98IFK Arboga1.08
17Stina Antman -99Västerås FK1.03
17Emma Widén -99Götlunda IF1.03
17Elvira Zetterberg -99Västerås FK1.03
20Maxine Ohlsson -99Katrineholms SK0.98
21Louise Kling Viewegg -99IFK Nora0.93
21Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro0.93
23Nathalie Hacksell -99IFK Nora0.93
Alexandra Sörensen -99Falu IK0.00
Ida Thunberg -99IK Stål0.00


Hanna Höglund
Alexandra Sörensen
Louise Kling Viewegg
Stina Antman
Maxine Ohlsson
Irma Comstedt
Nathalie Hacksell
Linnea Nordlund
Ella Moberg
Filippa Söderholm
Cornelia Winter
Victoria Almerén Hansson
Ida Thunberg
Josefine Larsson
Sabina Forsberg
Elin Domberg
Klara Flygare
Amanda Jansson
Hanna Ahopelto
Agnes Jansson
Anna Sahlin
Emma Widén
Mathilda Eriksson
Elvira Zetterberg
Wilma Hallqvist
83  88  93  98  103 108 113 118 123 126 129 132 139
                o   o   o   xxx

o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    o   xo  o   xxx
        o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   xxx
            o   o   o   xxo o   xxx
o   o   xxo o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxo o   xo  xxx

    o   o   o   o   o   o   xxx
                        o   xo  xo  xxx
                        o   o   xxo o   xxo xxx
                o   o   xo  xo  xxx
        o   o   o   xo  xxx
                    o   o   xo  xo  xxx
                    o   o   xo  xxx
        o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
                        o   o   o   o   o   o   xxo
        o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba4.61+3,84,48 +1,2
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4.40+1,9
3Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF4.29+3,54,21 +2,0
4Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF4.24+5,04,20 +1,1
5Ida Thunberg -99IK Stål4.24+2,74,12 +2,0
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4.22+1,9
7Fanny Runheim -99KFUM Örebro4.01+3,23,84 +1,0
8Emilia Andersson -98Stocksäters IF4.00+2,6
9Tova Eriksson -98Västerås FK3.93+4,3
10Josefine Larsson -98Glanshammars IF3.85+3,33,80 +2,0
11Ella Moberg -99Västerås FK3.83+3,83,30 +1,4
12Emma Jansson -98IK Westmannia3.80+1,5
13Klara Flygare -98Glanshammars IF3.76+4,53,61 +1,6
14Wilma Toivola -98Glanshammars IF3.75+4,13,45 +1,7
15Elvira Zetterberg -99Västerås FK3.73+3,6
16Elin Domberg -98KFUM Örebro3.70+2,0
17Irma Comstedt -99KFUM Örebro3.63+3,3
18Maja Gustafsson -98Västerås FK3.58+2,4
19Hanna Ahopelto -99Västerås FK3.56+1,9
20Hanna Höglund -99Mosjö FK3.54+4,7
21Moa Seger -99Glanshammars IF3.53+2,8
22Emma Widén -99Götlunda IF3.47+1,4
23Filippa Söderholm -99KFUM Örebro3.37+2,1
24Alma Lindberg -99Västerås FK3.34+2,53,13 +1,8
25Agnes Linnér -99Glanshammars IF3.32+2,63,12 +1,9
26Louise Kling Viewegg -99IFK Nora3.26+2,72,95 +1,4
27Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF3.22+3,1
28Anna Hallmén -99KFUM Örebro3.20+4,7
29Cornelia Winter -98IFK Arboga3.17+1,5
30Julia Bertils -98Västerås FK3.14+3,3
31Linnea Nordlund -99IFK Nora3.10+2,7
32Elin Nyqvist -99KFUM Örebro3.05+5,2
33Emmy Andersson -99Åsbro GoIF2.98+2,4
34Maxine Ohlsson -99Katrineholms SK2.95+3,02,92 +1,0
35Filippa Carlson -99Råby-Rekarne FIF2.94+3,12,65 +2,0
36Hanna Otterhed -99KFUM Örebro2.93+2,92,86 +1,9
37Linnéa Bergmark -99Glanshammars IF2.88+1,6
38Nathalie Hacksell -99IFK Nora2.85+3,62,56 +1,8
39Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro2.61+2,12,51 +1,3
40Klara Eriksson -99Glanshammars IF2.48+3,0

Alma Lindberg
Julia Bertils
Matilda Eriksson
Ella Moberg
Amanda Lindblom
Emma Jansson
Wilma Toivola
Josefine Larsson
Irma Comstedt
Fanny Runheim
Moa Seger
Wilma Hallqvist
Filippa Carlson
Mathilda Eriksson
Nathalie Hacksell
Louise Kling Viewegg
Linnéa Bergmark
Sabina Forsberg
Hanna Otterhed
Agnes Linnér
Cornelia Winter
Elin Domberg
Emmy Andersson
Ida Thunberg
Victoria Almerén Hansson
Fanny Ernestam
Elin Nyqvist
Emma Widén
Hanna Ahopelto
Klara Flygare
Elvira Zetterberg
Maxine Ohlsson
Filippa Söderholm
Klara Eriksson
Tova Eriksson
Anna Hallmén
Linnea Nordlund
Emilia Andersson
Hanna Höglund
Maja Gustafsson
334  310  323  313
300  277  265  314
300  312  317  322
371  351  330  383
418  424  420  422
380  374  375  372
375  343  358  345
382  380  362  385
363   x   351  361
401  389  395  384
351  351  353  344
261  255  251   x 
265  291   x   294
432  461  431  448
236  276  256  285
295  282  286  326
270  270  283  288
 x    x   422  401
288  293   x   286
314  312  311  332
299  317  298  277
355  370  358  356
 x    x    x   298
424  412  402  381
427  421  410  429
438  440  426  433
305   x    -    - 
318  309  340  347
356  331  339  343
376  352  361  337
337  314  315  373
290  285  295  292
329  307  337   x 
226  219  248   x 
388  375  387  393
 x   320  316   x 
310  296  301   x 
398  400  370  387
354  329  317  347
 x   349  345  358
    F11 KULA 2,0    
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba8.47
2Klara Flygare -98Glanshammars IF7.57
3Grete Wahl -98KFUM Örebro7.42
4Beatrice Larsson -98IF Göta7.36
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF7.06
6Wilma Toivola -98Glanshammars IF6.94
7Maja Gustafsson -98Västerås FK6.77
8Klara Eriksson -99Glanshammars IF6.45
9Filippa Söderholm -99KFUM Örebro6.27
10Hanna Ahopelto -99Västerås FK6.24
11Josefine Larsson -98Glanshammars IF6.07
12Tova Eriksson -98Västerås FK6.04
13Emilia Andersson -98Stocksäters IF5.85
14Alma Lindberg -99Västerås FK5.75
15Julia Bertils -98Västerås FK5.70
16Linnea Nordlund -99IFK Nora5.68
17Anna Hallmén -99KFUM Örebro5.65
18Tindra Liljedahl -98Gefle IF5.45
19Elvira Zetterberg -99Västerås FK5.45
20Emma Widén -99Götlunda IF4.91
21Jessica Larsson -99Glanshammars IF4.68
22Maxine Ohlsson -99Katrineholms SK4.51
23Kajsa Anjala-Ljungkvist -98Glanshammars IF4.50
24Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro4.34
25Agnes Linnér -99Glanshammars IF4.06
26Matilda Eriksson -99Råby-Rekarne FIF3.89

Grete Wahl
Maxine Ohlsson
Klara Eriksson
Wilma Hallqvist
Maja Gustafsson
Wilma Toivola
Beatrice Larsson
Filippa Söderholm
Emma Widén
Sabina Forsberg
Tova Eriksson
Mathilda Eriksson
Linnea Nordlund
Hanna Ahopelto
Tindra Liljedahl
Jessica Larsson
Matilda Eriksson
Julia Bertils
Klara Flygare
Elvira Zetterberg
Kajsa Anjala-Ljungkvist
Josefine Larsson
Emilia Andersson
Alma Lindberg
Anna Hallmén
Agnes Linnér
742  682   x    x 
400  421  451  409
613  624  586  645
434  379  411  428
677   x   630  669
644  674  694  616
736  676  709  681
570  547  627  531
456  481  455  491
673  594  706  680
604   x   569  555
843  847  811  822
509  568  473  517
624  575  567  615
538  545  462  528
 x   468  466  425
360  389  318  346
528  570  533  529
713  757  697  724
545  465  487   x 
412  450  345  436
607  579  576  584
576  560  561  585
499  575  464  513
484  528  565  508
386  396  338  406
    F9 60 M  HEAT 1  Vind +4,5
1Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF10.09Final
2Emilia Ekberg -00Råby-Rekarne FIF10.46
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10.86
4Alva Widén -01Götlunda IF11.15
5Amanda Bollman -00KFUM Örebro11.95
6Elvira Forsberg -02Glanshammars IF12.41

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +4,5
1Arizona Eriksson -00KFUM Örebro10.18
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10.33
3Andrea Bergenulf -00Falu IK10.65
4Clara Cetterberg -01Västerås FK11.18
5Lisa Hallmén -01KFUM Örebro11.97
6Felicia Sandberg -00KFUM Örebro12.02

    F9 60 M  HEAT 3  Vind +3,9
1Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF9.89Final
2Ellen Lindh -00KFUM Örebro10.05Final
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10.67
4Amanda Andersson -00KFUM Örebro10.98
5Emmie Kling Viewegg -01IFK Nora11.65

    F9 60 M  HEAT 4  Vind +1,2
1Hannah Hellbom -00Falu IK9.94Final
2Linnea Ahl -00Råby-Rekarne FIF10.20
3Hilda Lindberg -01Västerås FK10.83
4Lina Kallio -00Glanshammars IF10.92
5Isabell Lindblom -00Råby-Rekarne FIF15.15

    F9 60 M  HEAT 5  Vind +2,5
1Malin Eriksson -00IFK Tumba9.79Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF10.16Final
3Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro10.47
4Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF10.54
5Minna Seger -01Glanshammars IF11.18
6Maja Sjöberg -02Wedevågs IF11.61

    F9 60 M  FINAL  Vind +3,3
1Malin Eriksson -00IFK Tumba9.67
2Hannah Hellbom -00Falu IK9.91
3Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF9.94
4Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF9.97
5Therese Knutsson -00Glanshammars IF10.06
6Ellen Lindh -00KFUM Örebro10.13

    F9 400 M    
1Malin Eriksson -00IFK Tumba1.17,08
2Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF1.17,62
3Hannah Hellbom -00Falu IK1.19,38
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro1.20,54
5Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF1.26,90
6Filippa Markl -00IK Westmannia1.29,04
7Therese Knutsson -00Glanshammars IF1.29,19
8Hilda Lindberg -01Västerås FK1.32,78
9Lisa Hallmén -01KFUM Örebro1.37,37

    F9 HÖJD    
1Malin Eriksson -00IFK Tumba1.16
2Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF1.16
3Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF1.13
4Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1.13
5Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF1.08
5Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro1.08
7Arizona Eriksson -00KFUM Örebro1.08
8Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1.08
9Linnea Ahl -00Råby-Rekarne FIF1.03
10Ellen Lindh -00KFUM Örebro1.03
11Stina Rydell -00Råby-Rekarne FIF1.03
12Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF0.98
13Felicia Wirenborg -00Glanshammars IF0.98
14Frida Grandelius -00Mosjö FK0.93
15Ebba Löfholm -00KFUM Örebro0.93
16Amanda Bollman -00KFUM Örebro0.88
16Andrea Bergenulf -00Falu IK0.88
16Amanda Andersson -00KFUM Örebro0.88
19Hilda Lindberg -01Västerås FK0.88
20Emmie Kling Viewegg -01IFK Nora0.83
21Felicia Sandberg -00KFUM Örebro0.78

    F9 LÄNGD ZON    
1Malin Eriksson -00IFK Tumba3.56+2,93,49 +1,9
2Hannah Hellbom -00Falu IK3.55+1,5
3Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF3.54+2,6
4Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF3.35+2,43,30 +2,0
5Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF3.30+2,83,29 +1,9
6Stina Rydell -00Råby-Rekarne FIF3.29+2,73,26 +1,3
7Ellen Lindh -00KFUM Örebro3.28+2,7
8Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro3.27+2,83,09 +1,1
9Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF3.24+2,73,13 +1,0
10Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3.22+2,0
11Kajsa Jansson -00IK Westmannia3.18+2,13,17 +1,8
12Therese Knutsson -00Glanshammars IF3.18+2,43,09 +1,2
13Linnea Ahl -00Råby-Rekarne FIF3.09+2,32,99 +1,8
14Linnéa Bodin -00KFUM Örebro3.07+3,12,92 +1,1
15Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF3.06+2,52,94 +1,5
16Frida Grandelius -00Mosjö FK3.04+2,13,02 +1,2
17Arizona Eriksson -00KFUM Örebro3.02+3,02,91 +1,0
18Emilia Ekberg -00Råby-Rekarne FIF3.00+3,4
19Andrea Bergenulf -00Falu IK2.92+2,12,80 +1,3
20Hilda Lindberg -01Västerås FK2.82+3,52,67 +1,7
21Amanda Andersson -00KFUM Örebro2.76+1,9
22Alva Widén -01Götlunda IF2.71+1,6
23Ebba Löfholm -00KFUM Örebro2.70+2,32,68 +1,4
24Clara Cetterberg -01Västerås FK2.70+2,5
25Felicia Sandberg -00KFUM Örebro2.63+3,6
26Felicia Wirenborg -00Glanshammars IF2.58+1,5
27Amanda Bollman -00KFUM Örebro2.53+2,52,49 +1,3
28Minna Seger -01Glanshammars IF2.52+2,52,13 +1,4
29Emmie Kling Viewegg -01IFK Nora2.48+2,3
30Lina Kallio -00Glanshammars IF2.32+1,9
31Tindra Frykholm -03Glanshammars IF2.24+2,82,20 +1,5
32Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2.24+1,9
33Isabell Lindblom -00Råby-Rekarne FIF1.52+2,41,51 +2,0

Ingrid Holmqvist
Andrea Bergenulf
Sarah Lindblom
Hannah Hellbom
Lina Kallio
Emmie Kling Viewegg
Kajsa Jansson
Minna Seger
Elvira Forsberg
Ebba Blomstrand
Mathilda Ekholm
Felicia Larsson
Ebba Löfholm
Stina Rydell
Tindra Frykholm
Hilda Lindberg
Linnéa Bodin
Malin Eriksson
Clara Cetterberg
Isabell Lindblom
Therese Knutsson
Ellen Lindh
Felicia Sandberg
Emilia Ekberg
Alva Widén
Amanda Widlund
Linnea Ahl
Sara Gustavsson
Felicia Wirenborg
Frida Grandelius
Amanda Bollman
Arizona Eriksson
Amanda Andersson
327  322  303  309
292  288  270  280
304  324  313  310
333  346  355  341
 x   229  220  232
248  243  224  217
318  314  305  317
252  243  202  213
218  193  208  224
 x   310  322  306
352  354  353   x 
330  307  335  308
268  268  270  267
318  329  326  326
224  224  210  220
252  255  282  267
304  307  292  297
317  356  349  334
264   x   270  255
133  151  130  152
318  309  305  311
328  319  327  321
251  241  263  230
300   x    x    x 
264  256  257  271
315  329  317  330
309  299  299  308
301  294  297  306
250  244  258   x 
304  302  300  290
253  241  249  245
302  291  273  286
265  275  262  276
    F9 KULA 2,0    
1Malin Eriksson -00IFK Tumba5.96
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF5.89
3Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF5.70
4Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF5.42
5Kajsa Jansson -00IK Westmannia5.34
6Frida Grandelius -00Mosjö FK5.05
7Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF4.89
8Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4.69
9Stina Rydell -00Råby-Rekarne FIF4.37
10Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4.19
11Amanda Bollman -00KFUM Örebro4.12
12Ellen Lindh -00KFUM Örebro3.99
13Felicia Sandberg -00KFUM Örebro3.56
14Clara Cetterberg -01Västerås FK2.97
15Hilda Lindberg -01Västerås FK2.67

Hilda Lindberg
Felicia Larsson
Amanda Widlund
Linnéa Bodin
Malin Eriksson
Mathilda Ekholm
Amanda Bollman
Kajsa Jansson
Frida Grandelius
Ebba Löfholm
Ellen Lindh
Stina Rydell
Felicia Sandberg
Clara Cetterberg
Sara Gustavsson
263  248  267  246
542  496  477  533
517  548  570  569
436  457  446  469
558  596  571  588
589  557  541   x 
377  412  385  365
463  534  420  330
 x   487  493  505
393  329  419  379
312  399  366   x 
422  435  437  432
356  311  287  335
 x   221  293  297
418  396  489  428

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram