Resultatlistan som PDF

  Resultat GIF-spelen 13 maj 2010

   Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
    MÄN 100 M  HEAT 1  Vind +1,3  
1Robert Filipsson -92KFUM Örebro11,64Final
2Patrick Ahonen -90KFUM Örebro11,79Final
3Pontus Lundin -90KFUM Örebro12,23Final
4Sebastian Johansson -89KFUM Örebro12,40
5Adam Nyberg -92Glanshammars IF12,55

    MÄN 100 M  HEAT 2  Vind +1,0  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11,25Final
2Viktor Söderberg -87KFUM Örebro11,80Final
3Jonathan Waern -86KFUM Örebro11,95Final
4Gustav Schölin -94Finspångs AIK11,99Final
5Robin Forsell -94KFUM Örebro12,26Final
6Petter Kroon -94KFUM Örebro13,24

    MÄN 100 M  FINAL  Vind +0,2  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11,34
2Robert Filipsson -92KFUM Örebro11,73
3Viktor Söderberg -87KFUM Örebro11,84
4Jonathan Waern -86KFUM Örebro11,93
5Gustav Schölin -94Finspångs AIK12,16
-Patrick Ahonen -90KFUM Örebroej start
-Robin Forsell -94KFUM Örebroej start
-Pontus Lundin -90KFUM Örebroej start

    MÄN 800 M      
1Tomas Bjurström -87KFUM Örebro1.58,37
2John Foitzik -91Ludvika FFI2.02,83
3Petter Åström -90KFUM Örebro2.05,19
-Petter Kroon -94KFUM Örebrobröt

    MÄN 3000 M      
1Nicklas Källmén -75KFUM Örebro9.12,85
2Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.26,54
3Lars Drageryd -89KFUM Örebro9.29,82
4Patrik Persson -83KFUM Örebro9.30,48
5Jonas Rosengren -72KFUM Örebro9.42,58
6Lukas Melander -90KFUM Örebro9.56,44
7Alfred Wreeby -93Mosjö FK9.57,54
8Tauno Mertala -53IF Start10.42,74
9Kent Ekblad -57Glanshammars IF12.09,99
-Simon Bergqvist -89KFUM Örebrobröt

    MÄN DISKUS      
1Linus Bernhult -75KFUM Örebro47,83
2Börje Nordin -50Åsbro GoIF25,33

    P15 100 M    Vind 0,0  
1Eddy Meyerdierks -95IF Hagen12,01
2Alexander Thunberg -96IK Stål12,87
3Jens Roslund -96Stocksäters IF13,34
4Patrik Renell -96Råby-Rekarne FIF13,60

    P15 800 M      
1Carl Valjus -96Glanshammars IF2.35,14

    P15 HÖJD      
1Jens Roslund -96Stocksäters IF1,33

    P15 LÄNGD      
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4,790,0
2Adam Filmby -95Glanshammars IF4,630,0

    P15 SPJUT 600      
1Alexander Thunberg -96IK Stål41,50
2Patrik Johansson -96IFK Arboga31,75

    P13 80 M    Vind +0,3  
1Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF11,53
2David Svensson -98IFK Tumba11,59
3David Svensson -97Stocksäters IF12,00
4William Dernfält -98KFUM Örebro13,07

    P13 200 M    Vind 0,0  
1David Svensson -98IFK Tumba30,40
2Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF30,78
3Pontus Grandelius -98KFUM Örebro31,73
4David Svensson -97Stocksäters IF33,54
5Simon Persson -98KFUM Örebro35,10

    P13 600 M      
1Pontus Grandelius -98KFUM Örebro2.00,70
2Jonatan Angergård -98KFUM Örebro2.04,72
3Simon Persson -98KFUM Örebro2.13,66

    P13 60 M HÄCK    Vind 0,0  
1David Svensson -98IFK Tumba11,96
2Jonatan Angergård -98KFUM Örebro12,68
3Thomas Rönnmark -97IFK Tumba13,68

    P13 HÖJD      
1David Svensson -98IFK Tumba1,29
2Thomas Rönnmark -97IFK Tumba1,29
3Gustaf Montin -98KFUM Örebro1,29
4Sebastian Larsson -97Råby-Rekarne FIF1,16
5William Dernfält -98KFUM Örebro1,16

    P13 STAV      
1David Svensson -98IFK Tumba1,60

    P13 LÄNGD ZON      
1David Svensson -98IFK Tumba4,340,0
2Thomas Rönnmark -97IFK Tumba4,07+0,5
3Pontus Grandelius -98KFUM Örebro4,010,0
4David Svensson -97Stocksäters IF3,940,0
5Christoffer Sandell -97Råby-Rekarne FIF3,890,0
6Sebastian Larsson -97Råby-Rekarne FIF3,54-0,3
7William Dernfält -98KFUM Örebro3,37+0,2
8Simon Persson -98KFUM Örebro3,340,0

    P13 KULA 3,0      
1David Svensson -98IFK Tumba7,65
2Pelle Mälman -98Glanshammars IF7,33
3Daniel Karlsson -98Åsbro GoIF6,69

    P13 SLÄGGA 3,0      
1David Svensson -98IFK Tumba16,92
2Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF14,24

    P13 SPJUT 400      
1Sebastian Larsson -98Råby-Rekarne FIF24,88
2Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF23,69
3Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro21,65
4Pelle Mälman -98Glanshammars IF18,60
5Jonatan Angergård -98KFUM Örebro17,62

    P11 60 M    Vind 0,0  
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro9,47
2Filip Skoog -99Västerås FK9,60
3Patrik Lindskog -99KFUM Örebro9,78
4Philip Silvano -99Västerås FK9,79
5Sebastian Carone -99KFUM Örebro9,87
6Alexander Sjödin -99IK Stål10,07
7Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro10,24
8Tom Johansson -99KFUM Örebro10,30

    P11 600 M      
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.53,88
2Philip Silvano -99Västerås FK1.59,10
3Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro1.59,86
4Alexander Sjödin -99IK Stål2.01,40
5Patrik Lindskog -99KFUM Örebro2.08,16
6Sebastian Carone -99KFUM Örebro2.12,62

    P11 HÖJD      
1Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro1,28
2Tom Johansson -99KFUM Örebro1,28
3Sebastian Carone -99KFUM Örebro1,01

    P11 LÄNGD ZON      
1Filip Skoog -99Västerås FK3,84
2Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3,64
3Sebastian Carone -99KFUM Örebro3,58
4Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3,39

    P11 KULA 2,0      
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro8,65
2Filip Skoog -99Västerås FK8,43
3Tom Johansson -99KFUM Örebro7,84
4Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro7,83
5Sebastian Carone -99KFUM Örebro6,29
6Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro6,03

    P10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,28Final
2Edvin Schölin -00Finspångs AIK9,61Final
3Simon Lundqvist -00KFUM Örebro10,15Final
4Aron Karlsson -00KFUM Örebro10,33Final
5Axel Brandt -00KFUM Örebro10,77

    P10 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro9,42Final
2Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,51Final
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro10,11Final
4Oskar Arensmeier -00Frövi IK10,69Final
5Hilding Anger -00KFUM Örebro10,86

    P10 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9,24
2Jonathan Granath -00KFUM Örebro9,32
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,55
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK9,56
5Simon Lundqvist -00KFUM Örebro10,13
6Aron Karlsson -00KFUM Örebro10,18
7Alexander Larsson -00KFUM Örebro10,25
8Oskar Arensmeier -00Frövi IK10,92

    P10 600 M      
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.56,14
2Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.01,80
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.03,84
4Simon Lundqvist -00KFUM Örebro2.12,33
5Eric Valjus -00Glanshammars IF2.14,33
6Hilding Anger -00KFUM Örebro2.25,88

    P10 HÖJD      
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1,20
2Aron Karlsson -00KFUM Örebro1,06
3=Oskar Arensmeier -00Frövi IK1,06
3=Eric Valjus -00Glanshammars IF1,06
5Simon Lundqvist -00KFUM Örebro1,06

    P10 LÄNGD ZON      
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro3,89
2Simon Lundqvist -00KFUM Örebro3,57
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF3,53
4Aron Karlsson -00KFUM Örebro3,51
5Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro3,39
6Oskar Arensmeier -00Frövi IK2,82
7Hilding Anger -00KFUM Örebro2,82

    P10 KULA 2,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro8,52
2Axel Brandt -00KFUM Örebro7,09
3Edvin Schölin -00Finspångs AIK6,62
4Simon Lundqvist -00KFUM Örebro6,43
5Eric Valjus -00Glanshammars IF5,92

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF10,41Final
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro10,59Final
3Oscar Persson -01Frövi IK10,69Final
4Alexander Mossberg -02Fellingsbro AIK11,07Final
5Rasmus Strand -02Filipstads FIK11,14Final

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,4  
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro10,44Final
2Emil Imhagen -01Glanshammars IF10,55Final
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF11,06Final
4Noha Olsson -02KFUM Örebro11,48
5Hugo Normark -02Glanshammars IF11,53
6Ludvig Ljunggren -02Glanshammars IF11,86

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,9  
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF10,42
2Emil Imhagen -01Glanshammars IF10,57
3Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro10,61
4Oscar Persson -01Frövi IK10,68
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro10,69
6Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF11,06
7Alexander Mossberg -02Fellingsbro AIK11,14
8Rasmus Strand -02Filipstads FIK11,23

    P9 400 M      
1Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF1.23,18
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF1.25,87
3Emil Imhagen -01Glanshammars IF1.26,84
4Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro1.27,39
5Noha Olsson -02KFUM Örebro1.28,32
6Ludvig Ljunggren -02Glanshammars IF1.32,15
7Alexander Mossberg -02Fellingsbro AIK1.37,97
8Oscar Persson -01Frövi IK1.40,54

    P9 HÖJD      
1Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF0,92
2Johan Ivarsson -01KFUM Örebro0,88
3Oscar Persson -01Frövi IK0,88

    P9 LÄNGD ZON      
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF3,24
2Oscar Persson -01Frövi IK3,09
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,08
4Hampus Andersson -01Glanshammars IF3,01
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2,83
6Johan Ivarsson -01KFUM Örebro2,72
7Hugo Normark -02Glanshammars IF2,70
8Ludvig Ljunggren -02Glanshammars IF2,50
9Alexander Mossberg -02Fellingsbro AIK2,37

    P9 KULA 2,0      
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF5,72
2Rasmus Strand -02Filipstads FIK5,69
3Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF5,39
4Johan Ivarsson -01KFUM Örebro5,07
5Emil Imhagen -01Glanshammars IF4,80
6Alexander Mossberg -02Fellingsbro AIK4,73

    M60 DISKUS 1,0      
1Börje Nordin -50Åsbro GoIF36,07

    KVINNOR 100 M    Vind +0,2  
1Anna Birgersson -94Karlskoga FIF13,42
2Malin Lignell -92Stocksäters IF13,68
3Olivia Blixt -94Råby-Rekarne FIF13,72
4Olivia Karlsson -94Råby-Rekarne FIF13,90

    KVINNOR 800 M      
1Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro2.21,60
2Emma Jansson -91Ludvika FFI2.25,37
3Yvonne Persson -88KFUM Örebro2.27,06
4Filippa Afzelius -94Mosjö FK2.31,42
5Louise Sundström -94KFUM Örebro2.33,03
6Johanna Hultgren -93Ludvika FFI2.34,68
7Julia Blomberg -94Mosjö FK2.39,13

    KVINNOR 3000 M      
1Johanna Karlroth -85IF Åland10.42,17
2Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK11.23,07
3Sofia Reyier -80Falu IK11.38,41

    KVINNOR LÄNGD      
1Mergime Jashari -92IK Westmannia5,270,0

    KVINNOR DISKUS      
1Mari Kogstad -89KFUM Örebro37,93
2Malin Lignell -92Stocksäters IF26,79
3Erika Glimsholt -94IFK Arboga24,76

    KVINNOR SPJUT      
1Sofie Flink -95Västerås FK41,70
2Yuselin Greek -92Filipstads FIK31,98
3Erika Glimsholt -94IFK Arboga30,52

    F15 100 M  HEAT 1  Vind +0,3  
1Susanne Schussler -95IF Göta12,78Final
2Rebecka Reutu -96Råby-Rekarne FIF14,51Final
3Katharina Rönnmark -95IFK Tumba14,83Final
-Louise Graff -96Råby-Rekarne FIFej start
-Julia Nygård -96IFK Noraej start

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Ella Frödin -97Västerås FK13,44Final
2Sofia Nilsson -95Linköpings GIF13,75Final
3Emma Nordlund -95IFK Nora13,95Final
4Viktoria Voskresenskaia -96Råby-Rekarne FIF14,39Final
5Anna Hildingsson -96Glanshammars IF14,50Final
6Camilla Lindstrand-Liikala -96Råby-Rekarne FIF15,25

    F15 100 M  FINAL  Vind -0,2  
1Susanne Schussler -95IF Göta12,84
2Ella Frödin -97Västerås FK13,63
3Sofia Nilsson -95Linköpings GIF13,77
4Emma Nordlund -95IFK Nora13,92
5Viktoria Voskresenskaia -96Råby-Rekarne FIF14,36
6Anna Hildingsson -96Glanshammars IF14,65
7Rebecka Reutu -96Råby-Rekarne FIF14,81
8Katharina Rönnmark -95IFK Tumba15,12

    F15 200 M    Vind +0,8  
1Susanne Schussler -95IF Göta26,24
2Sofia Nilsson -95Linköpings GIF28,67
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF28,79
4Emma Nordlund -95IFK Nora29,91
5Isabella Rosenqvist -95IF Göta30,46

    F15 800 M      
1Sandra Olsson -95SK Bore2.21,38
2Jacqueline Larsson -96IF Göta2.25,39
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.28,43
4Sofia Nilsson -95Linköpings GIF2.29,02

    F15 80 M HÄCK    Vind 0,0  
1Susanne Schussler -95IF Göta12,89
2Julia Nygård -96IFK Nora13,79

    F15 HÖJD      
1Hanna Österberg -95IF Göta1,51
2Isabella Rosenqvist -95IF Göta1,47
3Julia Nygård -96IFK Nora1,39
4Katharina Rönnmark -95IFK Tumba1,35

    F15 STAV      
1Sara Larsson -95IF Göta2,20

    F15 LÄNGD      
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF5,000,0
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4,700,0
3Emma Nordlund -95IFK Nora4,390,0
4Julia Nygård -96IFK Nora4,36+0,2
5Anna Hildingsson -96Glanshammars IF4,180,0

    F15 KULA 3,0      
1Viktoria Voskresenskaia -96Råby-Rekarne FIF6,70
2Camilla Lindstrand-Liikala -96Råby-Rekarne FIF6,24

    F15 SLÄGGA 3,0      
1Julia Karlsson -95IF Göta43,56
2Signe Flygare -96Glanshammars IF18,99
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF18,58
4Katharina Rönnmark -95IFK Tumba17,78

    F15 SPJUT 400      
1Cornelia Hjalmarsson -95Karlskoga FIF25,48

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,5  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba11,41Final
2Sandra Östby -97IFK Tumba11,75Final
3Ida Skoglund -97Frövi IK11,76Final
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF11,85Final
5Emilia Andersson -98Stocksäters IF12,12
6Wilma Toivola -98Glanshammars IF12,36

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Ella Frödin -97Västerås FK10,99Final
2Lovisa Östervall -97IFK Tumba11,49Final
3Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF11,86Final
4Linnea Andersson -97Glanshammars IF11,92Final
5Klara Flygare -98Glanshammars IF12,57
6Lovisa Larsson -98KFUM Örebro14,07

    F13 80 M  FINAL  Vind 0,0  
1Ella Frödin -97Västerås FK11,13
2Lovisa Östervall -97IFK Tumba11,48
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba11,62
4Sandra Östby -97IFK Tumba11,77
5Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF11,88
6Ida Skoglund -97Frövi IK11,89
7Linnea Andersson -97Glanshammars IF12,00
8Josefine Larsson -98Glanshammars IF12,11

    F13 200 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Sandra Östby -97IFK Tumba31,14
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro31,47
3Linnea Andersson -97Glanshammars IF31,50
4My Aggefors -99IFK Tumba32,81
5Andrea Hedin -98IFK Tumba33,99

    F13 200 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba29,39
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba29,58
3Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn30,02
4Nelly Dahlgren -97Filipstads FIK31,46
-Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIFej start

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba29,39
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba29,58
3Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn30,02
4Sandra Östby -97IFK Tumba31,14
5Nelly Dahlgren -97Filipstads FIK31,46
6Fanny Runheim -99KFUM Örebro31,47
7Linnea Andersson -97Glanshammars IF31,50
8My Aggefors -99IFK Tumba32,81
9Andrea Hedin -98IFK Tumba33,99

    F13 600 M      
1Sofia Hultgren -97Ludvika FFI1.51,68
2Beatrice Larsson -98IF Göta1.53,10
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.57,08
4Nelly Dahlgren -97Filipstads FIK1.58,19

    F13 60 M HÄCK    Vind 0,0  
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba10,36
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10,79
3Sandra Östby -97IFK Tumba11,49
4Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn11,90
5Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF11,95

    F13 HÖJD      
1Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn1,39
2Elin Domberg -98KFUM Örebro1,26
3Andrea Hedin -98IFK Tumba1,11

    F13 STAV      
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,80
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba1,50
3Elin Domberg -98KFUM Örebro1,40

    F13 LÄNGD ZON      
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba4,860,0
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4,570,0
3Ida Skoglund -97Frövi IK4,42-0,1
4Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF4,260,0
5Sandra Östby -97IFK Tumba4,250,0
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4,210,0
7Wilma Toivola -98Glanshammars IF4,120,0
8Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,11-0,1
9Elin Domberg -98KFUM Örebro4,010,0
10Klara Flygare -98Glanshammars IF4,010,0
11Linnea Andersson -97Glanshammars IF4,000,0
12Emilia Andersson -98Stocksäters IF3,960,0
13Andrea Hedin -98IFK Tumba3,370,0
14Lovisa Larsson -98KFUM Örebro3,210,0

    F13 KULA 2,0      
1Ida Skoglund -97Frövi IK10,97
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9,82
3Fanny Eriksson -97Djurmo-Sifferbo IF9,23
4Ella Frödin -97Västerås FK9,16
5Andrea Hedin -98IFK Tumba8,43
6Klara Flygare -98Glanshammars IF8,08
7Wilma Toivola -98Glanshammars IF7,36

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba29,58
2Andrea Hedin -98IFK Tumba22,11
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF15,95

    F13 SPJUT 400      
1Ida Skoglund -97Frövi IK30,93
2Ida Thunberg -99IK Stål27,00
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba26,19
4Lovisa Östervall -97IFK Tumba25,05
5Fanny Eriksson -97Djurmo-Sifferbo IF23,98
6Klara Flygare -98Glanshammars IF18,26
7Wilma Toivola -98Glanshammars IF17,80
8Sabina Forsberg -98Glanshammars IF13,67
9Emilia Andersson -98Stocksäters IF11,57
10Josefine Larsson -98Glanshammars IF10,64
11Sandra Östby -97IFK Tumba9,00

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Alexandra Sörensen -99Falu IK9,10Final
2My Aggefors -99IFK Tumba9,19Final
3Ida Thunberg -99IK Stål9,27Final
4Irma Comstedt -99KFUM Örebro9,57Final
5Ella Moberg -99Västerås FK9,76
6Emilia Johansson -99Åsbro GoIF9,90
7Julia Åberg -99IK Stål10,04
8Hanna Otterhed -99KFUM Örebro10,27

    F11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Moa Seger -99Glanshammars IF9,14Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,19Final
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,19Final
4Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,55Final
5Alma Lindberg -99Västerås FK9,58
6Hanna Högberg -99KFUM Örebro9,82
7Filippa Carlson -99Råby-Rekarne FIF9,87
8Jessica Larsson -99Glanshammars IF10,31

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Alexandra Sörensen -99Falu IK8,99
2Moa Seger -99Glanshammars IF9,15
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,24
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,26
5My Aggefors -99IFK Tumba9,29
6Amanda Mattsson -99Stocksäters IF9,44
7Irma Comstedt -99KFUM Örebro9,67
-Ida Thunberg -99IK Stålej start

    F11 600 M      
1Irma Comstedt -99KFUM Örebro2.01,68
2Julia Åberg -99IK Stål2.12,21

    F11 HÖJD      
1Hanna Rynler -99Västerås FK1,38
2Alexandra Sörensen -99Falu IK1,38
3Hanna Högberg -99KFUM Örebro1,21
4My Aggefors -99IFK Tumba1,21
5Ella Moberg -99Västerås FK1,21
6Filippa Söderholm -99KFUM Örebro1,16

    F11 LÄNGD ZON      
1Ida Thunberg -99IK Stål4,370,0
2Alexandra Sörensen -99Falu IK4,280,0
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro4,190,0
4My Aggefors -99IFK Tumba4,130,0
5Moa Seger -99Glanshammars IF4,050,0
6Irma Comstedt -99KFUM Örebro3,990,0
7Ella Moberg -99Västerås FK3,990,0
8Alma Lindberg -99Västerås FK3,890,0
9Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3,82+0,1
10Hanna Högberg -99KFUM Örebro3,790,0
11Hanna Rynler -99Västerås FK3,550,0
12Emilia Johansson -99Åsbro GoIF3,450,0
13Filippa Carlson -99Råby-Rekarne FIF3,38-0,1
14Josefine Edström -99Stocksäters IF3,380,0
15Hanna Otterhed -99KFUM Örebro3,360,0
16Sofia Bellgran -99Råby-Rekarne FIF3,310,0
17Elin Nyqvist -99KFUM Örebro3,220,0
18Ella Hedborg -99KFUM Örebro3,170,0

    F11 KULA 2,0      
1Julia Åberg -99IK Stål7,70
2Filippa Söderholm -99KFUM Örebro7,45
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF7,42
4Alma Lindberg -99Västerås FK7,25
5Hanna Rynler -99Västerås FK7,05
6Josefine Edström -99Stocksäters IF6,31
7Amanda Mattsson -99Stocksäters IF6,13
8Emilia Johansson -99Åsbro GoIF5,75
9Sofia Bellgran -99Råby-Rekarne FIF5,03

    F10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF9,94Final
2Maja Hagelvik -00KFUM Örebro10,06Final
3Sara Lindblom -00Råby-Rekarne FIF10,21
4Emilia Ekberg -00Råby-Rekarne FIF10,30
5Alice Jyrkäs -00Råby-Rekarne FIF10,66
6Tuwa Ewert -00KFUM Örebro11,18
7Ellinor Strand -00Filipstads FIK11,37
8Felicia Sandberg -00KFUM Örebro11,70

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  
1Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,85Final
2Hannah Hellbom -00Falu IK9,90Final
3Emilia Engström -00IK Stål10,01Final
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro10,15
5Amanda Thor -00Hässelby SK10,30
6Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,34
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,69
8Isabelle Lindblom -00Råby-Rekarne FIF14,06

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -0,1  
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,90Final
2Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF10,47
3Nina Mäki Runsas -00Glanshammars IF10,92
4Julia Norberg -00IK Stål11,24
5Elsa Karlsson -00KFUM Örebro11,80

    F10 60 M  HEAT 4  Vind +0,6  
1Malin Eriksson -00IFK Tumba9,68Final
2Emelie Svensson -00IFK Tumba9,88Final
3Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF10,10
4Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro10,21

    F10 60 M  FINAL  Vind +0,4  
1Malin Eriksson -00IFK Tumba9,56
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF9,77
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,78
4Hannah Hellbom -00Falu IK9,84
5Emilia Engström -00IK Stål9,86
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF9,89
7Emelie Svensson -00IFK Tumba9,91
8Maja Hagelvik -00KFUM Örebro10,08

    F10 600 M      
1Emilia Engström -00IK Stål2.00,45
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.03,15
3Hannah Hellbom -00Falu IK2.03,62
4Emelie Svensson -00IFK Tumba2.08,27
5Arizona Eriksson -00KFUM Örebro2.09,09
6Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF2.20,55
7Elina Hedin -00IFK Tumba2.22,75
8Amanda Thor -00Hässelby SK2.25,37
9Therese Knutsson -00Glanshammars IF2.28,66

    F10 HÖJD      
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,16
2Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF1,16
3Malin Eriksson -00IFK Tumba1,16
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,11
5Hannah Hellbom -00Falu IK1,06
5Elina Hedin -00IFK Tumba1,06
5Frida Grandelius -00KFUM Örebro1,06
8Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF1,01
9Ebba Löfholm -00KFUM Örebro0,96
10Julia Norberg -00IK Stål0,96
10Therese Knutsson -00Glanshammars IF0,96
12Alva Angergård -00KFUM Örebro0,96
13Amanda Bollman -00KFUM Örebro0,91
-Felicia Sandberg -00KFUM Örebro0,00

    F10 LÄNGD ZON      
1Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF3,92
2Malin Eriksson -00IFK Tumba3,85
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,67
4Hannah Hellbom -00Falu IK3,66
5Maja Hagelvik -00KFUM Örebro3,62
6Sara Lindblom -00Råby-Rekarne FIF3,45
7Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,41
8Stina Rydell -00Råby-Rekarne FIF3,40
9Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF3,32
10Arizona Eriksson -00KFUM Örebro3,28
11Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,26
12Emelie Svensson -00IFK Tumba3,24
13Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro3,21
14Emilia Ekberg -00Råby-Rekarne FIF3,11
15Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF3,07
16Amanda Thor -00Hässelby SK3,06
17Julia Norberg -00IK Stål3,01
18Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF3,00
19Alice Jyrkäs -00Råby-Rekarne FIF3,00
20Elina Hedin -00IFK Tumba2,98
21Alva Angergård -00KFUM Örebro2,74
22Amanda Bollman -00KFUM Örebro2,71
23Elsa Karlsson -00KFUM Örebro2,54
24Isabelle Lindblom -00Råby-Rekarne FIF2,01

    F10 KULA 2,0      
1Malin Eriksson -00IFK Tumba6,79
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro6,54
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro6,48
4Sara Gustavsson -00Råby-Rekarne FIF6,46
5Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF6,41
6Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF6,29
7Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF6,21
8Emelie Svensson -00IFK Tumba6,16
9Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF5,94
10Ellinor Strand -00Filipstads FIK5,40
11Amanda Thor -00Hässelby SK5,38
12Nina Mäki Runsas -00Glanshammars IF5,20
13Elina Hedin -00IFK Tumba5,15
14Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF5,09
15Stina Rydell -00Råby-Rekarne FIF4,94
16Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,88
17Amanda Bollman -00KFUM Örebro4,75
18Elsa Karlsson -00KFUM Örebro4,63
19Felicia Sandberg -00KFUM Örebro4,53

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Hilda Lindberg -01Västerås FK10,22Final
2Linn Flodin -01IK Westmannia10,96Final
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro11,14Final
4Matilda Strand -02Filipstads FIK11,28
5Elvira Forsberg -02Glanshammars IF11,56
6Ebba Lindström -02Glanshammars IF11,79
7Stina Hagberg -02Glanshammars IF12,63

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,74Final
2Minna Seger -01Glanshammars IF10,83Final
3Klara Källenback -01Glanshammars IF11,29
4Hanna Knutsson -02Glanshammars IF11,43
5Elin Ståhl -02KFUM Örebro11,47
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF11,98

    F9 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF9,81Final
2Karin Palmér -01KFUM Örebro10,17Final
3Linnea Sjödin -01IK Stål10,92Final
4Vera Hertzman -01Glanshammars IF11,17
5Clara Larsson -01KFUM Örebro11,36
6Klara Frykholm -03Glanshammars IF11,80
7Maja Strand -02Glanshammars IF12,25

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,1  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,70
2Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF9,88
3Hilda Lindberg -01Västerås FK10,20
4Karin Palmér -01KFUM Örebro10,55
5Linnea Sjödin -01IK Stål10,66
6Minna Seger -01Glanshammars IF10,88
7Linn Flodin -01IK Westmannia10,95
8Clara Bernhult -02KFUM Örebro11,00

    F9 400 M      
1Linnea Sjödin -01IK Stål1.27,29
2Minna Seger -01Glanshammars IF1.29,24
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1.30,41
4Klara Källenback -01Glanshammars IF1.31,33
5Linn Flodin -01IK Westmannia1.36,44
6Elin Karlsson -01Karlskoga FIF1.38,87
7Hanna Knutsson -02Glanshammars IF1.39,04

    F9 HÖJD      
1Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF1,10
2Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF1,00
3Linn Flodin -01IK Westmannia0,90
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF0,86

    F9 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro3,79
2Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF3,46
3Hilda Lindberg -01Västerås FK3,38
4Karin Palmér -01KFUM Örebro3,22
5Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF3,16
6Linn Flodin -01IK Westmannia2,80
7Matilda Strand -02Filipstads FIK2,79
8Clara Bernhult -02KFUM Örebro2,75
9Clara Larsson -01KFUM Örebro2,67
10Elin Ståhl -02KFUM Örebro2,49
11Klara Frykholm -03Glanshammars IF2,49
12Tilda Bernhult -04KFUM Örebro2,48
13Stina Hagberg -02Glanshammars IF2,42
14Hanna Knutsson -02Glanshammars IF2,41
15Tindra Frykholm -03Glanshammars IF2,39
16Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2,37
17Ebba Lindström -02Glanshammars IF2,37
18Maja Strand -02Glanshammars IF2,33
19Vera Hertzman -01Glanshammars IF2,32

    F9 KULA 2,0      
1Valantina Mourad -01Kvismaredalens IF5,24
2Nicolina Eriksson -01Djurmo-Sifferbo IF4,99
3Elin Karlsson -01Karlskoga FIF4,81
4Linn Flodin -01IK Westmannia4,04
5Maja Strand -02Glanshammars IF3,94

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram