RESULTATLISTA I PDF-FORMAT   

  Resultat GIF-spelen 24 maj 2014

   Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt
 
    MÄN 100 M    Vind +1,2  
1Erik Annerfalk -94Mariestads AIF10,99
2Braulio Ribeiro -92IFK Nora11,22
3Martin Jonsson -95Torsby Sport&Event IF11,71
4Andreas Führ -98KFUM Örebro11,81
5Anton Östebo -96Glanshammars IF12,23
6Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF12,47

    MÄN 200 M    Vind 0,0  
1Erik Annerfalk -94Mariestads AIF22,49
2Braulio Ribeiro -92IFK Nora22,75
3David Svensson -97Stocksäters IF25,36

    MÄN 800 M      
1Benjamin Eklund -98IK Westmannia2.09,3m
2Ahmed Aboluqaadir -97IK Westmannia2.09,6m

    MÄN HÖJD      
1Fabian Delryd -96Täby IS2,05
2Simon Throgen -97Karlskoga FIF1,80




Fabian Delryd

Simon Throgen


170 175 180 184 195 200 205 208

o   -   o   -   xo  o   o   xxx

o   o   o   xxx

    MÄN LÄNGD      
1Nils Andersson -94Torsby Sport&Event IF6,53
2Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF5,93
3Simon Throgen -97Karlskoga FIF5,79
4Anton Östebo -96Glanshammars IF5,78
5Martin Jonsson -95Torsby Sport&Event IF5,54
6David Svensson -97Stocksäters IF5,39


Adrian Kamlin

Nils Andersson

Anton Östebo

David Svensson

Martin Jonsson

Simon Throgen


   x +0,1   593 +0,7   551 +2,1     x +1,5     x +0,0   580 -0,8

   x +0,5   653 +0,2     x +0,9     x +0,8   642 +0,8     x -0,3

   x +0,6     x +1,4     x +2,2   578 +0,9     x +0,0     x +0,0

   x +0,0     x +1,3   512 +0,7     x +1,1   507 +0,0   539 -0,3

   x +0,1     x +1,1   440 +1,2   373 +0,6     x +0,0   554 -0,2

   x +0,0   579 +1,5     x +1,5   574 +0,0   375 +0,0   544 -0,6

    P19 DISKUS 1,75      
1Albin Lager -96KFUM Örebro50,65


Albin Lager


5065     x  4979  4938     x  4989

    P17 DISKUS 1,5      
1Ozzie Hinshaw -00Motala AIF18,87


Ozzie Hinshaw


1523  1887     x     x     x     x

    P15 80 M    Vind -0,2  
1Noa Fridell -99Eskilstuna FI10,24
2Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF10,86
3Simon Lövgren -00Stocksäters IF12,07

    P15 200 M    Vind 0,0  
1Victor Wiberg -99IK Stål24,78
2Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro25,86
3Simon Lövgren -00Stocksäters IF29,91

    P15 80 M HÄCK    Vind +1,0  
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro11,75

    P15 HÖJD      
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,62
2Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,51




Jack Tranderyd

Robin Edqvist


136 140 144 148 151 154 158 162 166

o   o   xo  xo  xxo xxx

                    o   o   o   xxx

    P15 STAV      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro2,80




Tomas Johansson


240 250 260 270 280 290

o   xxo xxo xo  xo  xxx

    P15 LÄNGD      
1Oskar Erixon -99IK Westmannia5,95
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro5,52
3Noa Fridell -99Eskilstuna FI5,26
4Jonathan Granath -00KFUM Örebro4,65


Gustav Karlsson

Jonathan Granath

Oskar Erixon

Noa Fridell


 552 +0,0   530 +0,0     -        175 +0,7     -          - 

 442 +0,0   465 +0,0   446 +1,5   434 +0,4   425 -0,8   410 +0,0

 595 +0,0   590 +0,0     x +1,3     x +1,2   592 +0,0   288 +0,0

 519 +0,0   526 +0,0   473 +1,3   523 +1,0   512 +0,0   484 +0,0

    P15 KULA 4,0      
1Victor Wiberg -99IK Stål12,34
2Ozzie Hinshaw -00Motala AIF8,45


Victor Wiberg

Ozzie Hinshaw


1234  1217     x     x     x     -

 845   839     x     x   819     -

    P15 SPJUT 600      
1Victor Wiberg -99IK Stål44,97
2Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro41,67
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro38,90
4Noa Fridell -99Eskilstuna FI34,30
5Ozzie Hinshaw -00Motala AIF34,10
6Oskar Arensmeier -00Frövi IK30,76


Oskar Arensmeier

Robin Edqvist

Sebastian Erlandh

Noa Fridell

Victor Wiberg

Ozzie Hinshaw


2359  2627     x  2799  3076     -

3586  3890  3577  3761     -     -

4167  3916  3875  3934  3772  4161

2788  3024  3274  2907  3430  3131

4013  4211  4079  4327  4497  4484

2997  2890  2977  3087  3017  3410

    P13 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  
1Mattias Waernulf -02Västerås FK8,63Final
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,68Final
3Sebastian Andersson -01Västerås FK8,69Final
4Linus Strand -01KFUM Örebro9,06Final
5Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF9,54
6Oscar Persson -01Frövi IK9,55

    P13 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,86Final
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,91Final
3André Särnholm -02KFUM Örebro8,94Final
4Linus Callenvik -02Karlskoga FIF9,01Final
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,10

    P13 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1Mattias Waernulf -02Västerås FK8,59
2Sebastian Andersson -01Västerås FK8,68
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,77
4Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,02
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro9,03
6Linus Strand -01KFUM Örebro9,15
7André Särnholm -02KFUM Örebro9,16
8Linus Callenvik -02Karlskoga FIF9,16

    P13 200 M  HEAT 1  Vind +0,1  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF30,06
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro30,15
3Adam Thunell -01Västerås FK30,67
4Felix Antman -01Västerås FK33,57
5Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF34,34

    P13 200 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö28,46
2Sebastian Andersson -01Västerås FK28,49
3August Kallin -02Västerås FK30,21
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro30,33
5Linus Strand -01KFUM Örebro31,57
6Pontus Gustavsson -02Västerås FK31,64

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö28,46
2Sebastian Andersson -01Västerås FK28,49
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF30,06
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro30,15
5August Kallin -02Västerås FK30,21
6Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro30,33
7Adam Thunell -01Västerås FK30,67
8Linus Strand -01KFUM Örebro31,57
9Pontus Gustavsson -02Västerås FK31,64
10Felix Antman -01Västerås FK33,57
11Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF34,34

    P13 600 M      
1Dennis Holmstedt -02IK Westmannia1.42,3m
2Kevin Bodén -02Motala AIF1.49,9m
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.51,3m
4Adam Thunell -01Västerås FK1.53,0m
5August Kallin -02Västerås FK1.54,5m
6Linus Callenvik -02Karlskoga FIF1.55,0m
7Valter Pettersson -02OK Tisaren2.01,7m

    P13 60 M HÄCK    Vind +0,8  
1Kevin Bodén -02Motala AIF12,16

    P13 HÖJD      
1Sebastian Andersson -01Västerås FK1,51
2Linus Callenvik -02Karlskoga FIF1,40
3Felix Antman -01Västerås FK1,36
4Kevin Bodén -02Motala AIF1,21
5Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,11




Linus Callenvik

Felix Antman

Kevin Bodén

Sebastian Andersson

Erik Lindkvist


101 106 111 116 121 126 131 136 140 143 148 151 154

-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx

-   -   -   o   o   xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,50
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,46
3André Särnholm -02KFUM Örebro4,35
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö4,31
5Oscar Persson -01Frövi IK4,01
6Linus Strand -01KFUM Örebro3,97
7Karl Ekshagen -02Åsbro GoIF3,92
8August Kallin -02Västerås FK3,88
-Hampus Holm -01Västerås FK0,00


André Särnholm

Linus Strand

Karl-William Einarsson

Karl Ekshagen

Jonathan Johnsson

Oscar Persson

August Kallin

Robin Isaksson

Hampus Holm


 435 -0,8   427 +0,0   423 +0,0   421 +1,2   416 +0,0   415 +0,0

 391 -0,9   397 +0,0   382 +0,0     x +1,3   387 +0,0     x +0,0

 441 -0,0   441 +0,0   431 +0,9   435 +1,5   435 +1,1   446 +0,0

 374 -0,5   386 +0,3   392 +1,4   380 +1,6     x +0,5   379 +0,0

 441 +0,0   410 +0,7   438 +0,5   432 +1,0   445 -0,0   450 +0,0

 381 +0,0   376 +0,0   401 +1,4   391 +0,2   393 +0,0   396 +0,0

 375 +0,0     x -0,6     x +0,5   388 +0,8   384 +0,0     x +0,0

   x +0,0   431 -0,3     x +1,6   427 +0,7   420 +0,0     - 

   x +0,0     -          -          -          -          - 

    P13 KULA 3,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF11,53
2Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,45
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,55
4Sebastian Andersson -01Västerås FK8,15
5Albin Lundgren -01Götlunda IF7,40
6August Kallin -02Västerås FK6,70
7Viktor Laurent -01Västerås FK5,89
8Erik Lindkvist -02Wedevågs IF5,87
9Oscar Persson -01Frövi IK5,03


August Kallin

Robin Isaksson

Erik Lindkvist

Pontus Gustavsson

Albin Lundgren

Sebastian Andersson

Oscar Persson

Viktor Laurent

Hugo Karlsson


 670     -     -     -     -     -

 793     x   772   802   855     -

 544   567   558   587   583   570

 945   857   912   920   923   895

 711   693   671   684   740     x

   x   716   793   744   815   810

 503     -     -     -     -     -

 589   580   577   563   532     -

1002  1020     -  1153  1033     x

    P13 SPJUT 400      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö33,45
2Pontus Gustavsson -02Västerås FK32,18
3August Kallin -02Västerås FK24,34
4Linus Callenvik -02Karlskoga FIF24,09
5Hampus Holm -01Västerås FK22,94
6Kevin Bodén -02Motala AIF22,11
7Ludvig Ljunggren -02Glanshammars IF16,57


August Kallin

Ludvig Ljunggren

Pontus Gustavsson

Kevin Bodén

Hampus Holm

Robin Isaksson

Linus Callenvik


2294  1936  1866  2434  2232  1955

1582  1657  1359  1142  1152  1202

3218     x  2439  3094  2840  2940

1959  1085  1753  2059  2211  1202

2042  2239  1934  2294  2167  2063

2909  2674  3345  2691  3266  2899

2316  2409  2307  2191     -     -

    P11 60 M    Vind +2,1  
1Philip Zetterman -03KFUM Örebro9,34
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro9,39
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,51
4Benjamin Berge -03Motala AIF10,19

    P11 600 M      
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.56,1m
2Benjamin Berge -03Motala AIF2.15,9m

    P11 HÖJD      
1William Kindvall -03Fjugesta IF1,14
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro1,14




William Kindvall

Tobias Erlandh


84  89  94  98  102 105 108 111 114 117

o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro3,94
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,88
3Philip Zetterman -03KFUM Örebro3,84
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,72
5William Kindvall -03Fjugesta IF3,63
6Benjamin Berge -03Motala AIF2,94


Henrik Franzén

William Kindvall

Benjamin Berge

Ludvig Molinder

Philip Zetterman

Tobias Erlandh


 386 +0,0   388 +0,0   386 +1,1   388 +1,5

 343 +0,2   354 +0,0   363 +0,9   348 +1,4

 284 +0,2   285 +0,0   292 +0,9   294 +1,4

 385 +0,0   387 +0,0   388 +1,2   394 +2,0

 384 +0,2   356 -0,2   372 +0,0   372 +2,0

   x          x        372 +1,0   369 +2,1

    P11 KULA 2,0      
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro7,17
2Philip Zetterman -03KFUM Örebro6,39
3Benjamin Berge -03Motala AIF4,09


Philip Zetterman

Tobias Erlandh

Benjamin Berge


 639   609   562   622

 662   644   713   717

 409   369   365   378

    P10 60 M    Vind +1,6  
1Alexander Boström -04Frövi IK9,61
2Ludvig Höök -04Glanshammars IF9,71
3David Kjellström -04KFUM Örebro10,13
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro10,36
5Ebbe Ledin -04Glanshammars IF11,89

    P10 HÖJD      
1Alexander Boström -04Frövi IK1,14
2Ludvig Höök -04Glanshammars IF1,11




Alexander Boström

Ludvig Höök


84  89  94  98  102 105 108 111 114 120

-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xo  o   xo  xo  xxo xxx

    P10 LÄNGD ZON      
1Alexander Boström -04Frövi IK3,74
2Ludvig Höök -04Glanshammars IF3,73
3Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,26
4David Kjellström -04KFUM Örebro3,21


Ludvig Höök

Oscar Johnsson

Alexander Boström

David Kjellström


 373 +0,0   329 +0,0   323 +0,0   325 +1,4

 308 +0,0   326 +0,0   303 +0,0   318 +1,2

 351 +0,0   374 +0,0   352 +0,0   367 +1,6

 311 +0,0   310 +0,0   291 +0,8   321 +1,6

    P10 KULA 2,0      
1Alexander Boström -04Frövi IK7,38
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,07
3Ebbe Ledin -04Glanshammars IF4,74


Ebbe Ledin

Alexander Boström

Emil Fredensborg


 470   439   474   472

 738   734   704   733

   x   594   567   607

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  
1Ed Permstäde -05Glanshammars IF10,49Final
2Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,71Final
3Leon Bodén -05Motala AIF10,98Final
4Viggo Olsson -06KFUM Örebro11,03
5Johan Runesson -05Fjugesta IF11,54
6Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF12,07

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,64Final
2Dennis Larsson -05Fjugesta IF10,68Final
3Liam Haili -06Wedevågs IF11,24
4Erik Högberg -05KFUM Örebro11,25
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,54
6Teodor Wallén -05Götlunda IF12,77

    P9 60 M  HEAT 3  Vind +1,6  
1Sebastian Brodin -05Glanshammars IF10,35Final
2Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,64Final
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,74Final
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,15
5Anton Nordberg -05Glanshammars IF11,92
6Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF12,24
7Olle Persson -06Stocksäters IF13,23

    P9 60 M  FINAL  Vind -0,7  
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,71
2Ed Permstäde -05Glanshammars IF10,36
3Sebastian Brodin -05Glanshammars IF10,47
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,55
5Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,79
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,94
7Leon Bodén -05Motala AIF11,10
-Dennis Larsson -05Fjugesta IFej start

    P9 400 M      
1Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF1.22,90
2Sebastian Brodin -05Glanshammars IF1.24,16
3Hugo Wirén -05Glanshammars IF1.24,76
4Leon Bodén -05Motala AIF1.25,21
5Noah Simonsson -05KFUM Örebro1.25,81
6Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.32,43
7Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.40,50
8Liam Haili -06Wedevågs IF1.50,47

    P9 HÖJD      
1Daniel Kindvall -05Fjugesta IF0,94
1Johan Lindkvist -06Wedevågs IF0,94
3Liam Haili -06Wedevågs IF0,94
4Gustav Jansson -05IK Westmannia0,84




Liam Haili

Gustav Jansson

Daniel Kindvall

Johan Lindkvist


79  84  89  94  98

-   o   xo  xo  xxx

o   o   xxx

o   o   o   xo  xxx

-   o   o   xo  xxx

    P9 LÄNGD ZON      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF3,62
2Dennis Larsson -05Fjugesta IF3,39
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF2,98
4Oscar Hjortsberg -05Glanshammars IF2,96
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2,94
6Liam Haili -06Wedevågs IF2,92
7Erik Högberg -05KFUM Örebro2,92
8Hugo Wirén -05Glanshammars IF2,91
9Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,82
10Viggo Olsson -06KFUM Örebro2,78
11Leon Bodén -05Motala AIF2,78
12Hugo Rosenholm -05Glanshammars IF2,62
13Johan Runesson -05Fjugesta IF2,51
14Gustav Jansson -05IK Westmannia2,46
15Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,40
16Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,27
17Ville Ulvmyr -05Glanshammars IF2,26
18Teodor Wallén -05Götlunda IF2,22
19Olle Persson -06Stocksäters IF1,92


Johan Lindkvist

Gustav Jansson

Sigvard Einarsson

Kasper Lögdahl

Jesper Lundgren

Hugo Wirén

Johan Runesson

Leon Bodén

Oscar Hjortsberg

Erik Högberg

Dennis Larsson

Hugo Rosenholm

Viggo Olsson

Daniel Kindvall

Liam Haili

Ville Ulvmyr

Teodor Wallén

Olle Persson

Viktor Lögdahl


 280 +0,0   269 +0,0   294 +0,0   294 +0,0

 240 +0,1   246 +0,0     x +0,0   229 +0,0

 275 +0,0   282 +0,0   266 +0,0   267 +0,0

 227 +0,0   210 +0,1   221 +0,0   216 +0,0

 240 +0,0   229 +0,1   188 +0,0   187 +0,1

 291 +0,0   284 +0,1   275 +0,1   281 +0,0

 249 +0,0   251 +0,1   251 +0,0   249 +0,0

 271 +0,0   278 +0,0     x +0,0   257 +0,0

 291 +0,0   277 +0,0   288 +0,0   296 +0,0

 292 +0,0   281 +0,0   270 +0,0     x +0,0

 339 +0,0   321 +0,0   280 +0,0   290 +0,0

 254 +0,0   262 +0,0   244 +0,0   229 +0,0

 278 +0,0   230 +0,0   278 +0,0   274 +0,0

 279 +0,0     x +0,0   298 +0,0   293 +0,0

 292 +0,0   258 +0,0   268 +0,0   290 +0,0

   x +0,0   212 +0,1   218 +0,0   226 +0,0

 208 +0,0   217 +0,3     x +0,1   222 +0,0

 183 +0,0   182 +1,1   192 +0,0   192 +0,0

 356 +0,0   357 +0,0     x +0,0   362 +0,0

    P9 KULA 2,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF6,89
2Teodor Wallén -05Götlunda IF6,72
3Gustav Jansson -05IK Westmannia6,65
4Leon Bodén -05Motala AIF6,00
5Johan Runesson -05Fjugesta IF5,56
6Liam Haili -06Wedevågs IF5,43
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF4,63
8Anton Nordberg -05Glanshammars IF4,18
9Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,77


Johan Lindkvist

Teodor Wallén

Liam Haili

Johan Runesson

Anton Nordberg

Viktor Lögdahl

Leon Bodén

Kasper Lögdahl

Gustav Jansson


 418   401   463   375

 672   606   661   672

 543   461   487   493

 506   556   506   483

 398   418   392   382

 615   637   689   577

 570   561   545   600

 256   198   277   263

 572   635   665   598

    KVINNOR 100 M    Vind +0,2  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,26
2Hanna Karlsson -97IFK Nora13,65

    KVINNOR 200 M    Vind +1,4  
1Anna Lennman -98Katrineholms SK27,36
2Hanna Karlsson -97IFK Nora27,56

    KVINNOR LÄNGD      
1Wilma Toivola -98Glanshammars IF4,80
2Anna Lennman -98Katrineholms SK4,77
3Josefin Larsson -98Glanshammars IF4,43


Anna Lennman

Wilma Toivola

Josefin Larsson


 437 +0,0   469 +0,3   477 +1,1   458 -0,2   454 -0,1     x +0,0

 444 +0,0     x +0,4   470 +0,5   472 +0,0     x +0,0   480 +0,0

 441 +0,0   443 +0,0   433 +0,0   414 -0,1     x -0,2     x -1,4

    KVINNOR SPJUT      
1Wilma Toivola -98Glanshammars IF25,23


Wilma Toivola


2523  2384  2445  2360     x  2504

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +0,2  
1Moa Seger -99Glanshammars IF10,52Final
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF11,02Final
3Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,30Final
4Orchina Ghreibo -00Motala AIF11,43Final
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro11,69

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Elin Bärjegård -99Leksands FIK10,96Final
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF10,97Final
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro11,20Final
4Ida Callenvik -99Karlskoga FIF11,27Final
5Hanna Strandahl -00KFUM Örebro11,93

    F15 80 M  FINAL  Vind -0,2  
1Moa Seger -99Glanshammars IF10,53
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF10,92
3Therese Knutsson -00Glanshammars IF10,94
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK11,00
5Orchina Ghreibo -00Motala AIF11,10
6Ida Callenvik -99Karlskoga FIF11,24
7Hanna Säfström -00KFUM Örebro11,25
8Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,29

    F15 200 M  HEAT 1  Vind +1,1  
1Emelina Wirebro -99Motala AIF28,48
2Ebba Löfholm -00KFUM Örebro30,11
3Linnea Johansson -00KFUM Örebro30,95

    F15 200 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Moa Seger -99Glanshammars IF26,60
2Orchina Ghreibo -00Motala AIF27,90
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro28,24
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,95
-Isabella Bornälv -00KFUM Örebroej start

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Seger -99Glanshammars IF26,60
2Orchina Ghreibo -00Motala AIF27,90
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro28,24
4Emelina Wirebro -99Motala AIF28,48
5Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,95
6Ebba Löfholm -00KFUM Örebro30,11
7Linnea Johansson -00KFUM Örebro30,95

    F15 800 M      
1Mathilda Eklund -00IK Westmannia2.37,2m

    F15 80 M HÄCK    Vind +1,8  
1Elin Bärjegård -99Leksands FIK12,66
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF12,77
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro14,23
4Hanna Strandahl -00KFUM Örebro15,25

    F15 HÖJD      
1Wilma Throgen -00Karlskoga FIF1,43
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,35




Wilma Throgen

Ingrid Holmquist


131 135 139 143 147

o   o   xxo xo  xxx

-   o   x--

    F15 STAV      
1Amanda Bollmann -00KFUM Örebro2,30




Amanda Bollmann


210 220 230 240

xo  o   xo  xxx

    F15 LÄNGD      
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro5,53
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,93
3Emelina Wirebro -99Motala AIF4,84
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK4,82
5Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF4,75
6Hanna Strandahl -00KFUM Örebro4,19
7Linnea Johansson -00KFUM Örebro4,13
8Amanda Bollmann -00KFUM Örebro3,75
9Ebba Löfholm -00KFUM Örebro3,73


Mathilda Ekholm

Amanda Bollmann

Elin Bärjegård

Ebba Löfholm

Therese Knutsson

Hanna Strandahl

Linnea Johansson

Emelina Wirebro

Fanny Runheim


 475 +0,0   441 -0,1     x +0,1   460 +0,0   218 +0,9   471 -0,1

 345 +0,0   375 -1,7   245 +0,8   335 +0,0     x +0,3   299 -1,2

 376 +0,0     x -0,1   482 +0,0   466 +0,0     x +0,0   467 -0,2

 356 +0,0   373 +0,0   363 +0,0

 452 -0,1   493 +0,0   465 +0,0     -        485 +0,8   471 +0,0

 412 -0,2   419 +0,0     x +0,0   397 -1,1     x +0,0     x +0,0

 413 +0,0     x +0,0   402 +0,1   384 +1,0     -        352 +0,0

 470 +0,0   451 +1,3   437 +0,0     x +1,7   482 +0,2   484 +0,0

 541 +0,0     x +1,0     x +0,1     x +1,2   523 -0,3   553 -0,6

    F15 KULA 3,0      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,18
2Alice Nilsson -00KFUM Örebro9,15
3Anna Götberg -01Västerås FK8,94
4Amanda Bollmann -00KFUM Örebro8,65


Anna Götberg

Alice Nilsson

Kajsa Jansson

Amanda Bollmann


   x   820   759   866   894   831

 892   839   865   850   915   850

 905   877   860     x   918   904

 758     x   791   844   865   861

    F15 SPJUT 500      
1Elin Bärjegård -99Leksands FIK27,36
2Tova Åhs -99Motala AIF26,68
3Elsa Karlsson -00KFUM Örebro24,33
4Alice Nilsson -00KFUM Örebro21,41
Kajsa Jansson -00IK Westmannia0,00


Elin Bärjegård

Kajsa Jansson

Elsa Karlsson

Tova Åhs

Alice Nilsson


   x  2667  2628  2580  2505  2736

   x     x     x     x     x     x

   x     x     x  2273  2433     x

2178  2517  2381  2585  2668  2264

1811  1833  1575  2078  2141     x

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  
1Elin Antonsson -01Västerås FK8,54Final
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,72Final
3Zandra Lindén -02IFK Nora9,20
4Louise Fröding -01Götlunda IF9,45
5Hanna Knutsson -02Glanshammars IF9,81
6Wera Molin -02Glanshammars IF9,88

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,8  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,47Final
2Minna Seger -01Glanshammars IF8,76Final
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,18Final
4Julia Hultebring -02Motala AIF9,32
5Amira Musa -01KFUM Örebro10,22
6Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF10,50

    F13 60 M  HEAT 3  Vind +0,4  
1Lovisa Ulegård -01Västerås FK8,72Final
2Alva Hilding -02Motala AIF8,97Final
3Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,00Final
4Ida Boström -02Frövi IK9,51
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,88
6Evelina Nilsson -02Fjugesta IF10,88

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,5  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,60
2Elin Antonsson -01Västerås FK8,65
3Lovisa Ulegård -01Västerås FK8,68
4Minna Seger -01Glanshammars IF8,81
5Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,86
6Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,20
7Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro9,33
-Alva Hilding -02Motala AIFej start

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +0,3  
1Alva Hilding -02Motala AIF29,83
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro30,36
3Louise Fröding -01Götlunda IF31,96
4Evelina Nilsson -02Fjugesta IF38,03

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Hilda Lindberg -01Västerås FK27,76
2Elin Antonsson -01Västerås FK28,78
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro29,24
4Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,05
5Sofie Franzén -02KFUM Örebro30,42

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hilda Lindberg -01Västerås FK27,76
2Elin Antonsson -01Västerås FK28,78
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro29,24
4Alva Hilding -02Motala AIF29,83
5Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,05
6Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro30,36
7Sofie Franzén -02KFUM Örebro30,42
8Louise Fröding -01Götlunda IF31,96
9Evelina Nilsson -02Fjugesta IF38,03

    F13 600 M      
1Hilda Lindberg -01Västerås FK1.43,4m
2Minna Seger -01Glanshammars IF1.49,9m
3Julia Hultebring -02Motala AIF1.52,1m
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.08,6m

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,2  
1Julia Hultebring -02Motala AIF11,43
2Elin Karlsson -01Karlskoga FIF11,76
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro12,60

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,2  
1Alva Hilding -02Motala AIF11,44
2Ida Boström -02Frövi IK12,13
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF12,56

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,5  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,88
2Tilde Larsen -01IK Stål9,94
3Lovisa Ulegård -01Västerås FK10,25
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,51
5Johanna Wirebro -02Motala AIF11,23

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,88
2Tilde Larsen -01IK Stål9,94
3Lovisa Ulegård -01Västerås FK10,25
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,51
5Johanna Wirebro -02Motala AIF11,23
6Julia Hultebring -02Motala AIF11,43
7Alva Hilding -02Motala AIF11,44
8Elin Karlsson -01Karlskoga FIF11,76
9Ida Boström -02Frövi IK12,13
10Elvira Forsberg -02Glanshammars IF12,56
11Clara Bernhult -02KFUM Örebro12,60

    F13 HÖJD      
1Alva Hilding -02Motala AIF1,42
2Julia Hultebring -02Motala AIF1,39
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,35
4Johanna Wirebro -02Motala AIF1,31
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,26
6Ida Boström -02Frövi IK1,21
7Emma Lundvall -02Glanshammars IF1,16




Elvira Forsberg

Ida Boström

Emma Lundvall

Julia Hultebring

Ida Pettersson

Alva Hilding

Johanna Wirebro


91  96  101 106 111 116 121 126 131 135 139 142 144

-   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xo  o   o   xxx

-   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxo xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx

-   -   -   -   -   -   o   o   xxo xxx

    F13 STAV      
1Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,80




Elvira Forsberg


140 150 160 170 180 190

o   o   o   o   xxo xxx

    F13 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,69
2Tilde Larsen -01IK Stål4,53
3Alva Hilding -02Motala AIF4,44
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro4,43
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,39
6Johanna Wirebro -02Motala AIF4,25
7Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,24
8Julia Hultebring -02Motala AIF4,20
9Ida Boström -02Frövi IK3,79
10Louise Fröding -01Götlunda IF3,71
11Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,30
12Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,29
13Amira Musa -01KFUM Örebro3,22
14Emma Lundvall -02Glanshammars IF3,13
15Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,87


Alva Hilding

Maja Nilsson

Julia Hultebring

Louise Fröding

Emma Lundvall

Emily Capobianco

Johanna Sedström

Sara Bergenbrant

Amira Musa

Johanna Wirebro

Ida Pettersson

Lisa Ljung

Ida Boström

Tilde Larsen

Lisa Kareliussén


 444 +0,0   329 +0,0   428 +0,0   433 -0,3   438 -0,0   422 -0,0

 287 -0,5   270 +0,5   250 -0,6

 414 -1,3   414 +0,0   392 -0,3   391 +0,0   420 -0,1   418 +0,0

 368 -0,2   366 -1,6   371 -0,2

 313 -0,2   310 -1,7   267 -0,5

 385 +0,0   469 +0,0   466 +0,0   454 -0,2   434 -0,2   456 +0,0

 208 +0,0   419 -1,3   419 +0,0   424 -0,3   414 -0,9   423 +0,0

 397 +0,0   404 -0,2   415 +0,0   421 -0,0   443 +0,0   400 -0,1

 321 +0,0   298 -0,1   322 -0,3

 425 +0,0   419 +0,0   412 +0,0     x +0,0     x +0,0   417 -0,3

 439 +0,0   419 -1,0   415 -0,8   410 -1,0   427 +0,0   401 -0,3

 330 +0,0   324 -0,3   328 +0,0

 350 +0,0   379 +0,0   351 -0,1

 446 +0,0   453 +0,0   439 -0,0   429 -1,7   276 +0,0   445 -0,0

 320 +0,0   308 +0,0   329 -0,5

    F13 KULA 2,0      
1Anna Götberg -01Västerås FK10,78
2Johanna Wirebro -02Motala AIF9,04
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF8,85
4Alva Hilding -02Motala AIF8,82
5Elin Karlsson -01Karlskoga FIF8,57
6Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,46
7Louise Fröding -01Götlunda IF7,92
8Ida Pettersson -02KFUM Örebro7,64
9Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,86
10Ida Boström -02Frövi IK6,86
11Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,80
12Julia Sjömark -02Glanshammars IF5,43
13Emma Lundvall -02Glanshammars IF5,43


Louise Fröding

Emelie Lindgren

Maja Nilsson

Anna Götberg

Alva Hilding

Johanna Wirebro

Elvira Forsberg

Emma Lundvall

Johanna Sedström

Julia Sjömark

Ida Pettersson

Elin Karlsson

Ida Boström


 744   749   785   792   723   748

 686   653   647

 680   599   644

 865   974   939   995   981  1078

 869   785   863   820     882

 790   803   851   879   900   904

 760   885   884   817   853   695

 543   489   511

 797   761   824   793   846   805

 527   498   543

 703   694   764   677   728   747

 785   845   857     x   812   847

 468   627   686

    F13 SPJUT 400      
1Johanna Wirebro -02Motala AIF23,32
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF18,81
3Elin Karlsson -01Karlskoga FIF18,63
4Alva Hilding -02Motala AIF17,58
5Clara Bernhult -02KFUM Örebro16,49
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF13,46
7Maja Nilsson -02KFUM Örebro13,22
8Julia Sjömark -02Glanshammars IF12,01
9Ida Boström -02Frövi IK11,98


Julia Sjömark

Maja Nilsson

Alva Hilding

Elin Karlsson

Clara Bernhult

Emelie Lindgren

Johanna Wirebro

Johanna Sedström

Ida Boström


 987  1201   939  1086  1052  1126

 838   745  1302  1308  1322  1155

1697  1758  1667  1331  1534  1437

1863  1595  1516  1673  1350  1458

1082  1616  1447  1496  1649  1431

 988  1247  1346  1124   997   993

1953  1963  2332  2010  1896  2040

1399  1254  1268  1527  1721  1881

1103  1063  1179  1084  1183  1198

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,06Final
2Alice Widegren -03KFUM Örebro9,28Final
3Nora Eriksson -03Motala AIF10,04Final
4Miranda Bergman -03Glanshammars IF10,71Final
5Tamina Lindgren -03Glanshammars IF10,82
6Ylva Bergman -03Glanshammars IF11,13

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,84Final
2Elin Wallin -03Glanshammars IF8,93Final
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,03Final
4Tuva Alton -03Fjugesta IF10,21Final
5Amy Smith-MacGowan -03Glanshammars IF11,11

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,2  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,88
2Elin Wallin -03Glanshammars IF9,00
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,14
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,29
5Alice Widegren -03KFUM Örebro9,37
6Tuva Alton -03Fjugesta IF10,36
7Nora Eriksson -03Motala AIF10,49
8Miranda Bergman -03Glanshammars IF10,86

    F11 600 M      
1Elin Wallin -03Glanshammars IF2.05,7m
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF2.10,7m
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF2.10,8m
4Malin Simonsson -03Götlunda IF2.17,4m
5Nora Eriksson -03Motala AIF2.23,2m
6Ella Sköld -03KFUM Örebro2.24,9m

    F11 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,25
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,18
2Elin Wallin -03Glanshammars IF1,18
4Tuva Alton -03Fjugesta IF1,06
5Nora Eriksson -03Motala AIF1,01




Klara Frykholm

Tindra Frykholm

Nora Eriksson

Elin Wallin

Tuva Alton


96  101 106 111 115 118 121 125 128

-   -   -   o   o   o   o   xo  x-

-   -   o   o   o   o   xxx

o   xo  xxx

-   -   o   o   o   o   xxx

-   xo  xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,36
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,29
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,19
4Elin Wallin -03Glanshammars IF4,09
5Nora Eriksson -03Motala AIF3,48
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF3,02
7Ylva Bergman -03Glanshammars IF2,99
8Miranda Bergman -03Glanshammars IF2,88
9Ella Sköld -03KFUM Örebro2,82
10Alva Edvardsson -03Götlunda IF2,80
11Amy Smith-MacGowan -03Glanshammars IF2,58


Amy Smith-MacGowan

Ylva Bergman

Nora Eriksson

Tamina Lindgren

Sanna Pernerdal

Ella Sköld

Elin Wallin

Miranda Bergman

Alva Edvardsson

Tindra Frykholm

Klara Frykholm


   x        235 -0,4   258 -0,7   257 +0,0

 277 -0,5   291 -0,7   285 -0,2   299 -1,9

 348 +0,0   332 -1,0   325 -1,2   325 +0,0

 288 -1,6   271 +0,0   286 -0,2   302 -0,2

 409 +0,0   436 -0,5   431 -1,4   433 +0,0

 276 -2,2   271 -0,0   282 -0,3   273 -0,0

 389 +0,0   383 +0,0   384 -0,0   409 +0,0

 266 -0,1     x        259 +0,5   288 +0,0

 277 +0,0   279 -0,2   272 -0,3   280 +0,0

 386 +0,0   383 -0,2   384 -0,0   419 -0,1

 418 -0,5   397 -1,3   422 -1,1   429 -1,4

    F11 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,99
2Elin Wallin -03Glanshammars IF6,69
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF6,25
4Nora Eriksson -03Motala AIF6,03
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF6,02
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF5,46
7Alva Edvardsson -03Götlunda IF5,37
8Malin Simonsson -03Götlunda IF4,66
9Amy Smith-MacGowan -03Glanshammars IF4,18
10Miranda Bergman -03Glanshammars IF4,05
11Ylva Bergman -03Glanshammars IF3,98


Elin Wallin

Miranda Bergman

Nora Eriksson

Malin Simonsson

Klara Frykholm

Tindra Frykholm

Sanna Pernerdal

Ylva Bergman

Tamina Lindgren

Amy Smith-MacGowan

Alva Edvardsson


 661   585   664   669

 329   345   350   405

 603     -   603   598

 428   414   466   450

 619   618   623   625

 583   582   558   602

 879   704   799   899

 334   398     -     - 

 504   471   546   516

 418   376   384   363

 532   535   507   537

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +2,5  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,08Final
2Tilda Borgström -04Glanshammars IF9,48Final
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,74Final
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,75Final
5Linnéa Bolin -04Glanshammars IF9,75Final
6Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,80Final
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,09

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,71Final
2Stina Larsson -04IK Wilske9,90Final
3Irma Kroon -04Åsbro GoIF9,94
4Maja Granqvist -04KFUM Örebro10,18
5Ida Karlsson -04Motala AIF10,46
6Aurora Zune -04Motala AIF10,91
7Agnes Adamsson -04Glanshammars IF11,10

    F10 60 M  FINAL  Vind -0,1  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,14
2Tilda Borgström -04Glanshammars IF9,68
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,81
4Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,90
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,91
6Agnes Bjerke -04Glanshammars IF9,92
7Linnéa Bolin -04Glanshammars IF9,98
8Stina Larsson -04IK Wilske10,20

    F10 600 M      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.05,8m
2Linnéa Bolin -04Glanshammars IF2.22,6m
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.25,4m

    F10 HÖJD      
1Stina Larsson -04IK Wilske1,18
2Irma Kroon -04Åsbro GoIF1,11
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,11
4Tilda Borgström -04Glanshammars IF1,11
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF1,06
6Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,06
7Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,01
7Linnéa Bolin -04Glanshammars IF1,01
9Maja Granqvist -04KFUM Örebro1,01
10Vilma Stolpe -04Götlunda IF0,91




Maja Granqvist

Nanna Frih

Alva Nilsson

Alma Mikaelsson

Agnes Bjerke

Irma Kroon

Linnéa Bolin

Stina Larsson

Vilma Stolpe

Tilda Borgström


86  91  96  101 106 111 115 118 121

xo  o   o   o   xxx

o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   o   xxx

o   o   xo  o   xxo xxx

-   o   o   o   xo  o   xxx

-   o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   o   o   o   xxx

o   o   xxx

-   o   o   o   o   xo  xxx

    F10 LÄNGD ZON      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö3,75
2Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,53
3Tilda Borgström -04Glanshammars IF3,53
4Irma Kroon -04Åsbro GoIF3,31
5Agnes Bjerke -04Glanshammars IF3,29
6Stina Larsson -04IK Wilske3,26
7Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,25
8Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,21
9Linnéa Bolin -04Glanshammars IF3,16
10Maja Granqvist -04KFUM Örebro3,16
11Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,10
12Ida Karlsson -04Motala AIF3,10
13Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,88
14Aurora Zune -04Motala AIF2,87
15Lina Lundvall -04Glanshammars IF2,82
16Agnes Adamsson -04Glanshammars IF2,71


Tilda Borgström

Agnes Adamsson

Klara Johnsson

Aurora Zune

Linnéa Bolin

Ida Karlsson

Agnes Bjerke

Irma Kroon

Maja Granqvist

Stina Larsson

Wilma Gäverth

Nanna Frih

Nike Isaksson

Alma Mikaelsson

Alva Nilsson

Lina Lundvall


 331 +0,0   326 +0,0   315 +0,4   353 +0,0

 266 +0,0   271 +0,0   257 +1,0     x 

 325 +0,2   313 +0,3   310 +1,0   314 +1,2

 287 +0,0     x        264 +0,0   276 +0,0

 264 +1,5   311 +0,0   275 +0,0   316 +0,0

 310 +0,5   245 +0,0   285 +0,0   254 +0,0

 327 +0,8   317 +0,0   329 +0,0   326 +0,0

 318 +0,0   315 +0,0   331 +0,0     x 

 309 +0,0   283 +0,0   316 +0,2     - 

 314 +0,0   326 +0,0     -          - 

 316 +0.0   311 +0,0   321 +0,2   321 +0,0

 310 +0,0   297 +0,0   298 +0,0   301 +0,0

 369 +0,0   366 +0,0     x        375 +0,3

 328 +0,0   330 +0,0   339 +0,0   353 +0,0

 280 +0,0   286 +0,0   288 +0,4     - 

 282 +0,0   271 +0,1   265 +0,0   267 +0,0

    F10 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,29
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro6,56
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro6,39
4Alma Mikaelsson -04Götlunda IF6,30
5Nike Isaksson -04IFK Lidingö5,93
6Vilma Stolpe -04Götlunda IF5,71
7Ida Karlsson -04Motala AIF5,14
8Aurora Zune -04Motala AIF4,90
9Lina Lundvall -04Glanshammars IF4,68


Alva Nilsson

Nike Isaksson

Alma Mikaelsson

Aurora Zune

Tilda Bernhult

Wilma Gäverth

Ida Karlsson

Lina Lundvall

Vilma Stolpe


 550   568   639   596

 590   508   559   593

 541   522   585   630

 490   470   463   444

 607   620   605   656

 703   678   611   729

 470     -   404   514

   -   366   428   468

 571   485   552   563

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,5  
1Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,94Final
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF10,14Final
3Alma Waller -05KFUM Örebro10,47Final
4Hanna Andersson -05IK Stål10,51Final
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,52Final
6Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,87
7Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro11,07

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +3,1  
1Sara Persson -05KFUM Örebro9,90Final
2Nora Eriksson -05Frövi IK10,36Final
3Alexandra Forsberg -05Hammarby IF10,39Final
4Moa Sköld -05KFUM Örebro10,73
5Julia Eriksson -05Glanshammars IF10,79
6Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,97
7Nova Blomberg -06KFUM Örebro12,06
8Tilda Granquist -06KFUM Örebro12,38

    F9 60 M  FINAL  Vind -1,8  
1Sara Persson -05KFUM Örebro10,03
2Elsa Johansson -05KFUM Örebro10,03
3Linn von Hofsten -06Glanshammars IF10,27
4Nora Eriksson -05Frövi IK10,74
5Hanna Andersson -05IK Stål10,74
6Alma Waller -05KFUM Örebro10,87
7Alexandra Forsberg -05Hammarby IF10,88
8Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,93

    F9 400 M      
1Sara Persson -05KFUM Örebro1.19,21
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro1.34,75
3Elin Freed -06Glanshammars IF1.39,66
4Tilda Granquist -06KFUM Örebro1.46,04
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro1.46,46

    F9 HÖJD      
1Hanna Andersson -05IK Stål1,12
2Sara Persson -05KFUM Örebro1,09
3Moa Sköld -05KFUM Örebro0,99
4Nora Eriksson -05Frövi IK0,99
5Klara Petterssson -05KFUM Örebro0,84
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro0,79




Moa Sköld

Hanna Andersson

Sara Persson

Tuwa Karlsson

Nora Eriksson

Klara Petterssson


79  84  89  94  99  103 106 109 112 119

o   o   o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

-   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx

o   xxx

-   o   o   o   xxo xxx

o   o   x-

    F9 LÄNGD ZON      
1Elsa Söder -05Glanshammars IF3,20
2Hanna Andersson -05IK Stål3,13
3Alma Waller -05KFUM Örebro3,12
4Nora Eriksson -05Frövi IK3,02
5Klara Petterssson -05KFUM Örebro3,02
6Alice Hagberg -05Glanshammars IF2,98
7Elsa Johansson -05KFUM Örebro2,92
8Thea Aversjö -06KFUM Örebro2,88
9Alexandra Forsberg -05Hammarby IF2,86
10Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro2,84
11Elin Freed -06Glanshammars IF2,80
12Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro2,75
13Josefin Borgström -06Glanshammars IF2,62
14Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,52
15Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,36
16Tilda Granquist -06KFUM Örebro2,35
17Nova Blomberg -06KFUM Örebro1,86


Stella Holmquist

Hanna Andersson

Tilda Granquist

Elsa Söder

Nova Blomberg

Alma Waller

Klara Petterssson

Alice Hagberg

Tuwa Karlsson

Elsa Johansson

Elin Freed

Jennifer Eldholm

Thea Aversjö

Lova Knutsson

Alexandra Forsberg

Nora Eriksson

Josefin Borgström


 252 +0,0   244 +0,0   237 +0,0   246 +0,0

 313 +0,8   294 +0,2   300 +0,0   302 +0,0

 231 +0,0   235 +0,0   235 +0,0   217 +0,0

 302 +0,5   317 +0,0   308 +0,0   320 +0,0

 169 +0,0   175 +0,0   185 +0,0   186 +0,0

 290 +0,0   289 +0,0   269 +0,0   312 +0,1

 295 +0,0   302 +0,4   291 +0,0   295 +0,0

 298 +0,4   277 +0,0   284 +0,0   285 +0,0

 284 +0,7   281 +1,0   268 +0,0   270 +0,0

 292 +0,3   250 +0,5   288 +0,1   270 +0,0

 280 +0,6   263 +0,0   248 +0,0   242 +0,0

 275 +0,0   255 +0,0   250 +0,0   243 +0,0

 274 +0,0   288 +0,7   277 +0,0   254 +0,1

 210 +0,0   235 +0,0   236 +0,0     x +0,0

 276 +0,0   286 +0,0   280 +0,0   284 +1,3

 302 +0,0   294 +0,0   292 +0,0   297 +0,5

 262 +0,0   256 +0,0   254 +0,0   257 +0,1

    F9 KULA 2,0      
1Hanna Andersson -05IK Stål5,98
2Klara Petterssson -05KFUM Örebro4,86
3Elsa Söder -05Glanshammars IF4,84
4Alexandra Forsberg -05Hammarby IF4,37
5Josefin Borgström -06Glanshammars IF4,23
6Elin Freed -06Glanshammars IF4,21
7Moa Sköld -05KFUM Örebro3,96
8Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,45
9Nova Blomberg -06KFUM Örebro2,44


Lova Knutsson

Nova Blomberg

Alexandra Forsberg

Josefin Borgström

Moa Sköld

Elsa Söder

Klara Petterssson

Hanna Andersson

Elin Freed


 245   208   211   213

 231   221   205   244

 437   424   401   429

 377   324   423   389

 390   396   375   347

 421   460   484   470

 473   449   480   486

 567   519   541   598

   x   401   421   398


  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram