Resultat  Höstrusket 27 nov 2005

  Sydnärkes Friidrottsallians (Åsbro GoIF och Stocksäters IF)
  arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 50 M    
1Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF6.71
2Anders Terning -87Wedevågs IF6.72
3Oscar Andersson -87KFUM Örebro6.91

    MÄN 150 M    
1Oscar Andersson -87KFUM Örebro19.01

    MÄN 1000 M    
1Mikael Kroon -67Kumla SF2.54,18
2Lukas Melander -90Åsbro GoIF3.01,08
3Olaf Kämmerling -68IF Start3.12,29
4Oscar Andersson -87KFUM Örebro3.13,72

    MÄN TRESTEG    
1Markus Dahlberg -83IK Finish12.91
2Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF11.84
3Oscar Andersson -87KFUM Örebro11.31

    MÄN KULA    
1Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF10.41
2Anders Terning -87Wedevågs IF9.76

    P17 50 M    
1Shad Askari -90KFUM Örebro7.19

    P17 150 M    
1Shad Askari -90KFUM Örebro20.44
2Lukas Melander -90Åsbro GoIF20.88

    P17 TRESTEG    
1Robin Åhlgren -90Wedevågs IF11.89
2Shad Askari -90KFUM Örebro9.94

    P17 KULA 5,0    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF10.85
2Isac Nordin -90Åsbro GoIF8.64

    P15 50 M    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF6.94
2Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn7.14
3Christopher Gördén -91IFK Kristinehamn7.63
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF8.29

    P15 150 M    
1Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn20.07

    P15 600 M    
1Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn1.48,87
2Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.08,68

    P15 TRESTEG    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF10.96
-Christopher Gördén -91IFK Kristinehamn0.00

    P15 KULA 4,0    
1Christopher Gördén -91IFK Kristinehamn10.08
2Jakob Holm -91Stocksäters IF9.75
3Niklas Hedlund -91IFK Kristinehamn9.34
4Ted Ellbén -92Stocksäters IF8.36
5Joakim Nilsson -91Fjugesta IF8.28

    P13 50 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF7.39
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF7.70
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF7.74
4Axel Frisén -93Stocksäters IF8.15
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro8.15
6Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF8.67

    P13 150 M  HEAT 1  
1Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF25.00
2Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF26.02

    P13 150 M  HEAT 2  
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF22.91
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro24.54

    P13 150 M  HEAT 3  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF21.41
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF21.94
3Robin Forsell -94KFUM Örebro21.99

    P13 150 M  SAMLAD LISTA  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF21.41
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF21.94
3Robin Forsell -94KFUM Örebro21.99
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF22.91
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro24.54
6Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF25.00
7Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF26.02

    P13 600 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro1.51,88
2Robin Forsell -94KFUM Örebro2.01,78
3Axel Frisén -93Stocksäters IF2.04,38
4Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF2.13,75
5Niklas Utterheim -93KFUM Örebro2.14,36

    P13 TRESTEG ZON    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.75
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.73
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.86
4Axel Frisén -93Stocksäters IF7.89
5Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF7.59

    P13 KULA 3,0    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.72
2Axel Frisén -93Stocksäters IF7.77
3Niklas Utterheim -93KFUM Örebro7.66
4Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF7.33
5Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF6.83

    P11 50 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK8.01
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro8.38
3Alexander Malm -96KFUM Örebro8.39
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro8.43
5William Malm -96KFUM Örebro8.49

    P11 150 M  HEAT 1  
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro24.60
2Joar Thyresson -95Stocksäters IF25.47

    P11 150 M  HEAT 2  
1Samuel Spjut -95Frövi IK23.80
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro25.03

    P11 150 M  SAMLAD LISTA  
1Samuel Spjut -95Frövi IK23.80
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro24.60
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro25.03
4Joar Thyresson -95Stocksäters IF25.47

    P11 600 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK2.00,99
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.02,25
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.05,41

    P11 TRESTEG ZON    
1Samuel Spjut -95Frövi IK7.27

    P11 KULA 2,0    
1Joar Thyresson -95Stocksäters IF8.47
2Alexander Malm -96KFUM Örebro7.63
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro7.50
4William Malm -96KFUM Örebro5.76

    F17 50 M    
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF6.89
2Emma Johansson -90Mosjö SK7.03
3Malin Wahlström -90Åsbro GoIF7.23
4Joanna Nydén -89Wedevågs IF7.49

    F17 150 M  HEAT 1  
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro20.64
2Joanna Nydén -89Wedevågs IF21.76

    F17 150 M  HEAT 2  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF19.21
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF19.76
3Emma Johansson -90Mosjö SK19.96

    F17 150 M  SAMLAD LISTA  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF19.21
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF19.76
3Emma Johansson -90Mosjö SK19.96
4Elin Kindberg -90KFUM Örebro20.64
5Joanna Nydén -89Wedevågs IF21.76

    F17 600 M    
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro1.43,61

    F17 TRESTEG    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.55

    F17 KULA 3,0    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.82
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF10.40

    F15 50 M  HEAT 1  
1Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF7.23Final
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF7.34Final
3Julia Frejd -92KFUM Örebro7.52Final
4Jenny Boberg -92Åsbro GoIF7.59Final
5Malin Granander -91Mosjö SK7.80
6Anna Karlsson -91Stocksäters IF7.83

    F15 50 M  HEAT 2  
1Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF7.25Final
2Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF7.36Final
3Erika Andersson -91IFK Kristinehamn7.40Final
4Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF7.43Final
5Natalie Berger -91Mosjö SK7.78
6Cecilia Elfving -92Stocksäters IF7.86
7Anna Wreding -91Åsbro GoIF8.84

    F15 50 M  FINAL  
1Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF7.15
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF7.28
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF7.33
4Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF7.34
5Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF7.43
6Erika Andersson -91IFK Kristinehamn7.45
7Julia Frejd -92KFUM Örebro7.49
8Jenny Boberg -92Åsbro GoIF7.79

    F15 150 M  HEAT 1  
1Malin Lignell -92Stocksäters IF22.24
2Sandra Alm -91Åsbro GoIF23.94

    F15 150 M  HEAT 2  
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro21.45
2Anna Karlsson -91Stocksäters IF22.42
3Cecilia Elfving -92Stocksäters IF22.78

    F15 150 M  HEAT 3  
1Erika Andersson -91IFK Kristinehamn21.58
2Sandra Svallin -92Åsbro GoIF22.07
3Jenny Boberg -92Åsbro GoIF22.75

    F15 150 M  HEAT 4  
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF20.86
2Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF21.07
3Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF21.48

    F15 150 M  HEAT 5  
1Sandra Barkestam -92KFUM Örebro20.66
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF20.80
3Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF20.88

    F15 150 M  SAMLAD LISTA  
1Sandra Barkestam -92KFUM Örebro20.66
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF20.80
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF20.86
4Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF20.88
5Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF21.07
6Emelie Forsell -91KFUM Örebro21.45
7Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF21.48
8Erika Andersson -91IFK Kristinehamn21.58
9Sandra Svallin -92Åsbro GoIF22.07
10Malin Lignell -92Stocksäters IF22.24
11Anna Karlsson -91Stocksäters IF22.42
12Jenny Boberg -92Åsbro GoIF22.75
13Cecilia Elfving -92Stocksäters IF22.78
14Sandra Alm -91Åsbro GoIF23.94

    F15 600 M    
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro1.44,63
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro1.45,53
3Sandra Svallin -92Åsbro GoIF1.51,71
4Erika Andersson -91IFK Kristinehamn1.53,09
5Emma Andersson -92Garphyttans IF1.53,84
6Hanna Bergenbrant -92KFUM Örebro1.54,26
7Natalie Berger -91Mosjö SK2.03,92
8Malin Lignell -92Stocksäters IF2.06,91
9Sandra Alm -91Åsbro GoIF2.10,55

    F15 TRESTEG    
1Erika Andersson -91IFK Kristinehamn9.73
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF9.60
3Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF9.46
4Julia Frejd -92KFUM Örebro8.92
5Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF8.60

    F15 KULA 3,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF9.89
2Ida Lindkvist -92Wedevågs IF8.83
3Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF7.13
4Cecilia Elfving -92Stocksäters IF6.86
5Katarina Dahlgren -91Åsbro GoIF6.61
6Anna Wreding -91Åsbro GoIF6.32

    F13 50 M  HEAT 1  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF7.73Final
2Frida Östlund -93Åsbro GoIF7.79Final
3Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn7.88Final
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF8.20
5Malin Linder -94IFK Kristinehamn8.54
6Emma Bengtsson -94KFUM Örebro8.61
7Anja Bröyn -94Wedevågs IF8.68

    F13 50 M  HEAT 2  
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro7.61Final
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro7.66Final
3Angelica Gelfgren -94KFUM Örebro7.93
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro8.15
5Louise Harker -94Mosjö SK8.35
6Jessica Nilsson -94Fjugesta IF8.56

    F13 50 M  HEAT 3  
1Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn7.34Final
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF7.54Final
3Sofia Röök -94Kvismaredalens IF7.81Final
4Diana Doss -93KFUM Örebro8.17
5Angelica Öhrn -94Mosjö SK8.52
6Linnea Pirsech -93Åsbro GoIF8.78

    F13 50 M  FINAL  
1Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn7.34
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF7.49
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro7.51
4Sara Jernfält -93KFUM Örebro7.70
5Frida Östlund -93Åsbro GoIF7.71
6Denise Sandell -94Wedevågs IF7.80
7Sofia Röök -94Kvismaredalens IF7.86
8Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn8.00

    F13 150 M  HEAT 1  
1Julia Gustafsson -94Frövi IK22.94
2Linnea Pirsech -93Åsbro GoIF24.69

    F13 150 M  HEAT 2  
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF23.65
2Angelica Öhrn -94Mosjö SK24.25
3Malin Linder -94IFK Kristinehamn25.14

    F13 150 M  HEAT 3  
1Diana Doss -93KFUM Örebro23.34
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF23.65
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro24.79

    F13 150 M  HEAT 4  
1Sofia Röök -94Kvismaredalens IF22.54
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro22.90
3Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn23.05

    F13 150 M  HEAT 5  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro21.77
2Denise Sandell -94Wedevågs IF22.09
3Frida Östlund -93Åsbro GoIF23.02

    F13 150 M  HEAT 6  
1Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn20.95
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro21.47
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF21.63

    F13 150 M  SAMLAD LISTA  
1Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn20.95
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro21.47
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF21.63
4Sara Jernfält -93KFUM Örebro21.77
5Denise Sandell -94Wedevågs IF22.09
6Sofia Röök -94Kvismaredalens IF22.54
7Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro22.90
8Julia Gustafsson -94Frövi IK22.94
9Frida Östlund -93Åsbro GoIF23.02
10Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn23.05
11Diana Doss -93KFUM Örebro23.34
12Jessica Nilsson -94Fjugesta IF23.65
13Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF23.65
14Angelica Öhrn -94Mosjö SK24.25
15Linnea Pirsech -93Åsbro GoIF24.69
16Johanna Pettersson -94KFUM Örebro24.79
17Malin Linder -94IFK Kristinehamn25.14

    F13 600 M    
1Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.57,08
2Julia Gustafsson -94Frövi IK1.58,47
3Louise Sundström -94KFUM Örebro2.01,47
4Malin Gillman -94Stocksäters IF2.07,39
5Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.18,08
6Malin Linder -94IFK Kristinehamn2.27,21

    F13 TRESTEG ZON    
1Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn9.79
2Denise Sandell -94Wedevågs IF9.76
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.24
4Julia Gustafsson -94Frövi IK8.80
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro8.49
6Diana Doss -93KFUM Örebro8.20
7Malin Linder -94IFK Kristinehamn8.03
8Malin Gillman -94Stocksäters IF7.91
9Louise Harker -94Mosjö SK7.55
-Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn0.00

    F13 KULA 2,0    
1Sofia Röök -94Kvismaredalens IF9.73
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.57
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.44
4Malin Gillman -94Stocksäters IF9.43
5Carolin Andersson -93IFK Kristinehamn9.38
6Malin Linder -94IFK Kristinehamn7.81
7Josefine Ekberg -93IFK Kristinehamn7.70
8Denise Sandell -94Wedevågs IF7.09
9Erica Lignell -94Stocksäters IF6.55

    F11 50 M    
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.17
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF8.37
3Vera Johansson -95Stocksäters IF8.59
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro8.88
5Astrid Arle -96KFUM Örebro8.91
6Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9.38

    F11 150 M  HEAT 1  
1Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro25.86
2Astrid Arle -96KFUM Örebro26.08
3Emma Ronqvist -95Glanshammars IF26.22

    F11 150 M  HEAT 2  
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF23.93
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF24.52
3Vera Johansson -95Stocksäters IF25.45

    F11 150 M  SAMLAD LISTA  
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF23.93
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF24.52
3Vera Johansson -95Stocksäters IF25.45
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro25.86
5Astrid Arle -96KFUM Örebro26.08
6Emma Ronqvist -95Glanshammars IF26.22

    F11 600 M    
1Emma Ronqvist -95Glanshammars IF2.35,93
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.39,76
3Rebecca Mellqvist -96Fjugesta IF2.49,30
4Astrid Arle -96KFUM Örebro2.58,48

    F11 KULA 2,0    
1Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro7.61
2Jenny Nilsson -96Fjugesta IF6.41
3Astrid Arle -96KFUM Örebro6.04
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF5.99
5Vera Johansson -95Stocksäters IF4.69

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram