Resultat Höstrusket 26 nov 2006

  Sydnärkes Friidrottsallians (Åsbro GoIF och Stocksäters IF)
  arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Andreas Andersson -88Wedevågs IF7.59
2Jim Asprou -82Wedevågs IF7.88

    MÄN 200 M    
1Jim Asprou -82Wedevågs IF26.58

    MÄN 1000 M    
1Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.54,11
2Kenneth Karlsson -66Åsbro GoIF3.08,38
3Petter Kroon -94KFUM Örebro3.16,88

    P17 60 M    
1Andreas Asprou -90Wedevågs IF8.23
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF8.34
3Björn Andersson -91Bålsta IK8.52
4Robin Nordqvist -91Stocksäters IF9.58

    P17 200 M    
1Andreas Asprou -90Wedevågs IF26.32
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF26.93
3Robin Nordqvist -91Stocksäters IF32.67

    P17 1000 M    
1Lukas Melander -90KFUM Örebro2.57,59
2Joakim Nilsson -91Fjugesta IF3.28,37

    P17 TRESTEG    
1Björn Andersson -91Bålsta IK11.07
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF10.74
3Johan Lindfors -91IK Stål10.55

    P17 KULA 5,0    
1Johan Lindfors -91IK Stål12.39
2Andreas Asprou -90Wedevågs IF10.51
3Joakim Nilsson -91Fjugesta IF8.52

    P15 60 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF8.13
2Daniel Axelsson -93Stocksäters IF8.62
3Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF9.87

    P15 200 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF27.20
2Oskar Norström -93Stocksäters IF28.90
3Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF33.34

    P15 1000 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF3.17,89

    P15 TRESTEG    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF9.74
2Robin Hanberger-Perez -92Åsbro GoIF8.69

    P15 KULA 4,0    
1Daniel Axelsson -93Stocksäters IF9.34

    P13 60 M  HEAT 1  
1Erik Gustavsson -94Garphyttans IF8.95Final
2Gustav Karlsson -94KFUM Örebro9.12Final
3Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.26Final
4Simon Skoglund -94Frövi IK9.54
5Anton Dahl -94KFUM Örebro10.33

    P13 60 M  HEAT 2  
1Arvid Engdahl -95KFUM Örebro8.94Final
2Olof Högberg -94Åsbro GoIF9.35Final
3Jesper Millertsson -95KFUM Örebro9.78
4Oskar Mellquist -94Fjugesta IF9.86
5Adam Nilsson -95KFUM Örebro10.46
6Ali El Dawi -94Åsbro GoIF11.12

    P13 60 M  HEAT 3  
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro8.69Final
2Jakob Rahn -94Glanshammars IF9.01Final
3Adam Filmby -95Glanshammars IF9.04Final
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF9.50
5Samuel Spjut -95Frövi IK9.56
6Ante Jälevik -95KFUM Örebro9.60

    P13 60 M  FINAL  
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro8.68
2Erik Gustavsson -94Garphyttans IF8.91
3Arvid Engdahl -95KFUM Örebro8.93
4Jakob Rahn -94Glanshammars IF8.99
5Adam Filmby -95Glanshammars IF9.14
6Gustav Karlsson -94KFUM Örebro9.14
7Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.33
8Olof Högberg -94Åsbro GoIF9.34

    P13 200 M  HEAT 1  
1Christoffer Alm -94Åsbro GoIF35.54
2Adam Bilock -95KFUM Örebro36.63

    P13 200 M  HEAT 2  
1Anton Dahl -94KFUM Örebro34.47
2Adam Nilsson -95KFUM Örebro37.64

    P13 200 M  HEAT 3  
1Jesper Millertsson -95KFUM Örebro31.71
2Samuel Spjut -95Frövi IK31.80
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro32.35

    P13 200 M  HEAT 4  
1Gustav Karlsson -94KFUM Örebro31.20
2Simon Skoglund -94Frövi IK31.65
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF33.75

    P13 200 M  HEAT 5  
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro29.99
2Arvid Engdahl -95KFUM Örebro30.82
-Erik Gustavsson -94Garphyttans IFdiskv F4.2.9

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Joel Carlsson -94KFUM Örebro29.99
2Arvid Engdahl -95KFUM Örebro30.82
3Gustav Karlsson -94KFUM Örebro31.20
4Simon Skoglund -94Frövi IK31.65
5Jesper Millertsson -95KFUM Örebro31.71
6Samuel Spjut -95Frövi IK31.80
7Ante Jälevik -95KFUM Örebro32.35
8Robin Gustavsson -94Fjugesta IF33.75
9Anton Dahl -94KFUM Örebro34.47
10Christoffer Alm -94Åsbro GoIF35.54
11Adam Bilock -95KFUM Örebro36.63
12Adam Nilsson -95KFUM Örebro37.64

    P13 600 M    
1Petter Kroon -94KFUM Örebro1.55,24
2Samuel Spjut -95Frövi IK1.56,16
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.56,84
4Jesper Millertsson -95KFUM Örebro1.59,90
5Oskar Mellquist -94Fjugesta IF2.02,87

    P13 TRESTEG ZON    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.96
2Gustav Karlsson -94KFUM Örebro9.36
3Samuel Spjut -95Frövi IK7.53

    P13 KULA 3,0    
1Simon Skoglund -94Frövi IK8.29
2Oskar Mellquist -94Fjugesta IF8.28
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF7.55
4Daniel Karlsson -95KFUM Örebro7.00

    P11 60 M  HEAT 1  
1Alexander Thunberg -96IK Stål9.44Final
2William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.45Final
3Hampus Edqvist -96Mosjö SK9.48Final
4Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro10.33
5Olle Ahlsson -96Mosjö SK10.34
6Axel Östman -97Stocksäters IF10.44
7Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.71

    P11 60 M  HEAT 2  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.24Final
2Philip Granath -96Mosjö SK9.25Final
3Anton Östebo -96Glanshammars IF9.71Final
4Jens Roslund -96Mosjö SK9.89Final
5Fredrik Johansson -96IK Stål10.29Final
6Olof Englund -96Mosjö SK10.53
7Erik Nyman -98Stocksäters IF11.84

    P11 60 M  FINAL  
1Philip Granath -96Mosjö SK9.21
2Anton Johansson -96KFUM Örebro9.27
3Alexander Thunberg -96IK Stål9.32
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.44
5Anton Östebo -96Glanshammars IF9.57
6Hampus Edqvist -96Mosjö SK9.65
7Jens Roslund -96Mosjö SK9.99
8Fredrik Johansson -96IK Stål10.36

    P11 200 M  HEAT 1  
1William Olsson -96KFUM Örebro35.76
2Axel Östman -97Stocksäters IF35.80

    P11 200 M  HEAT 2  
1Olof Englund -96Mosjö SK34.72
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF39.00

    P11 200 M  HEAT 3  
1Philip Granath -96Mosjö SK32.42
2Anton Johansson -96KFUM Örebro32.65
3Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro35.60

    P11 200 M  HEAT 4  
1Martin Björnsson -96Sköldinge IF30.09
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF31.03
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro32.12

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Martin Björnsson -96Sköldinge IF30.09
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF31.03
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro32.12
4Philip Granath -96Mosjö SK32.42
5Anton Johansson -96KFUM Örebro32.65
6Olof Englund -96Mosjö SK34.72
7Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro35.60
8William Olsson -96KFUM Örebro35.76
9Axel Östman -97Stocksäters IF35.80
10Emil Gustavsson -97Fjugesta IF39.00

    P11 600 M    
1Martin Björnsson -96Sköldinge IF1.53,33
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF1.57,92
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.00,58
4Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.05,10
5Olof Englund -96Mosjö SK2.14,03
6William Olsson -96KFUM Örebro2.14,05

    P11 TRESTEG ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF8.87
2Alexander Thunberg -96IK Stål8.40
3Hampus Edqvist -96Mosjö SK8.38
4Anton Johansson -96KFUM Örebro8.37
5Philip Granath -96Mosjö SK8.06
6Emil Svantesson -96KFUM Örebro8.05
7Jens Roslund -96Mosjö SK7.64
8Olle Ahlsson -96Mosjö SK7.53

    P11 KULA 2,0    
1Hampus Edqvist -96Mosjö SK8.76
2Olle Ahlsson -96Mosjö SK8.59
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro7.73
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro6.74
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF6.70
6Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro6.45
7Emil Gustavsson -97Fjugesta IF6.42
8Jens Roslund -96Mosjö SK6.36
9Daniel Karlsson -96Glanshammars IF6.36

    KVINNOR 60 M    
1Johanna Johansson -89Wedevågs IF8.85
2Katarina Karlsson -72IK Stål9.04

    KVINNOR KULA    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF10.81
2Johanna Johansson -89Wedevågs IF8.01
3Katarina Karlsson -72IK Stål7.47

    F17 60 M    
1Hanna Wetterlund -91IF Göta8.99
2Alexandra Fernlöf -91IF Göta9.34

    F17 200 M    
1Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro28.74
2Hanna Wetterlund -91IF Göta30.62
3Alexandra Fernlöf -91IF Göta31.74

    F17 1000 M    
1Pernilla Eriksson -90Hällefors LK3.19,42

    F15 60 M    
1Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF8.61
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro8.78
3Emma Classon -93Stocksäters IF8.85
4Sara Andersson -93Wedevågs IF9.07
5Diana Doss -93KFUM Örebro9.17
6Nina Shirafkan -93IF Göta10.15
7Sofia Mitander -92IF Göta10.28

    F15 200 M  HEAT 1  
1Diana Doss -93KFUM Örebro30.87
2Sofia Mitander -92IF Göta35.06

    F15 200 M  HEAT 2  
1Emma Andersson -92Garphyttans IF28.37
2Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF29.84

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emma Andersson -92Garphyttans IF28.37
2Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF29.84
3Diana Doss -93KFUM Örebro30.87
4Sofia Mitander -92IF Göta35.06

    F15 600 M    
1Emma Andersson -92Garphyttans IF1.49,80

    F15 TRESTEG    
1Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.62
2Diana Doss -93KFUM Örebro9.18
3Beatrice Johansson -92Åsbro GoIF8.94

    F15 KULA 3,0    
1Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.73
2Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF8.29
3Emma Classon -93Stocksäters IF7.53
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro7.13

    F13 60 M  HEAT 1  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.73Final
2Denise Sandell -94Wedevågs IF8.96Final
3Louise Harker -94Mosjö SK9.16Final
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.55
5Sara Liljedal -95KFUM Örebro9.68
6Anja Bröyn -94Wedevågs IF10.18

    F13 60 M  HEAT 2  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.91Final
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.04Final
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.10Final
4Amanda Öhlander -94KFUM Örebro9.81
5Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF9.89

    F13 60 M  HEAT 3  
1Julia Karlsson -95IF Göta9.00Final
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.17Final
3Nicole Asprou -94Wedevågs IF9.84
4Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro10.07
5Emma Ronqvist -95Glanshammars IF10.35
6Mathilda Wahl -94KFUM Örebro10.84

    F13 60 M  FINAL  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.68
2Denise Sandell -94Wedevågs IF8.85
3Julia Karlsson -95IF Göta8.91
4Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.99
5Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.08
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.14
7Louise Harker -94Mosjö SK9.17
8Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.21

    F13 200 M  HEAT 1  
1Anja Bröyn -94Wedevågs IF33.94
2Mathilda Wahl -94KFUM Örebro34.85

    F13 200 M  HEAT 2  
1Nicole Asprou -94Wedevågs IF33.65
2Sara Liljedal -95KFUM Örebro33.96

    F13 200 M  HEAT 3  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF29.71
2Malin Linder -94IFK Kristinehamn32.88
3Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF35.52

    F13 200 M  HEAT 4  
1Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF31.00
2Louise Sundström -94KFUM Örebro31.89
3Emma Bengtsson -94KFUM Örebro32.68

    F13 200 M  HEAT 5  
1Julia Gustafsson -94Frövi IK30.60
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF30.94
3Angelica Öhrn -94Mosjö SK32.00

    F13 200 M  HEAT 6  
1Louise Harker -94Mosjö SK30.41
2Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK31.08
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro32.11

    F13 200 M  HEAT 7  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.62
2Denise Sandell -94Wedevågs IF29.64
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.68

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29.62
2Denise Sandell -94Wedevågs IF29.64
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro29.68
4Ellen Mattsson -94Stocksäters IF29.71
5Louise Harker -94Mosjö SK30.41
6Julia Gustafsson -94Frövi IK30.60
7Jessica Nilsson -94Fjugesta IF30.94
8Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF31.00
9Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK31.08
10Louise Sundström -94KFUM Örebro31.89
11Angelica Öhrn -94Mosjö SK32.00
12Johanna Pettersson -94KFUM Örebro32.11
13Emma Bengtsson -94KFUM Örebro32.68
14Malin Linder -94IFK Kristinehamn32.88
15Nicole Asprou -94Wedevågs IF33.65
16Anja Bröyn -94Wedevågs IF33.94
17Sara Liljedal -95KFUM Örebro33.96
18Mathilda Wahl -94KFUM Örebro34.85
19Gabrielle Asprou -95Wedevågs IF35.52

    F13 600 M    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK1.52,38
2Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK1.54,32
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.54,35
4Julia Blomberg -94Mosjö SK1.55,01
5Louise Sundström -94KFUM Örebro1.55,72
6Emma Schagerström -95KFUM Örebro1.57,20
7Filippa Afzelius -94Mosjö SK1.59,56

    F13 TRESTEG ZON    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF10.08
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.47
3Julia Gustafsson -94Frövi IK9.39
4Julia Karlsson -95IF Göta9.26
5Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.07
6Emma Bengtsson -94KFUM Örebro8.90
7Jessica Nilsson -94Fjugesta IF8.65
8Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.06
9Josefine Saari -95Frövi IK7.18

    F13 KULA 2,0    
1Julia Karlsson -95IF Göta10.23
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.06
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.67
4Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.58
5Malin Gillman -94Stocksäters IF9.53
6Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8.64
7Denise Sandell -94Wedevågs IF7.68
8Lisa Bergdahl -95Fellingsbro AIK7.56
9Linn Skånberg-Hellström -95KFUM Örebro6.65
10Nicole Asprou -94Wedevågs IF6.37
11Mathilda Wahl -94KFUM Örebro6.31
12Alexandra Gelfgren -94KFUM Örebro5.98
13Josefine Saari -95Frövi IK5.07

    F11 60 M  HEAT 1  
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.56Final
2Elin Pettersson -96KFUM Örebro9.69Final
3Anna Hildingsson -96Mosjö SK10.03Final
4Wilma Franssila -96KFUM Örebro10.16
5Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.38
6Elin Garberg -96Stocksäters IF10.44

    F11 60 M  HEAT 2  
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.40Final
2Signe Flygare -96Glanshammars IF9.47Final
3Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro9.78Final
4Ida Skoglund -97Frövi IK10.91
5Lova Bergelin -97Stocksäters IF11.04
6Johanna Saari -97Frövi IK11.39

    F11 60 M  HEAT 3  
1Cornelia Berg -96Frövi IK9.25Final
2Amanda Fagerström -96Glanshammars IF9.56Final
3Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF10.22
4Ida Thunberg -99IK Stål10.51
5Emma Skålberg -96Stocksäters IF10.84
6Frida Pettersson -96Stocksäters IF11.03
7Linnea Skålberg -98Stocksäters IF11.35

    F11 60 M  FINAL  
1Cornelia Berg -96Frövi IK9.32
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn9.33
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.40
4Signe Flygare -96Glanshammars IF9.43
5Elin Pettersson -96KFUM Örebro9.67
6Amanda Fagerström -96Glanshammars IF9.68
7Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro9.85
8Anna Hildingsson -96Mosjö SK10.13

    F11 200 M  HEAT 1  
1Linnea Skålberg -98Stocksäters IF42.02
2Lova Bergelin -97Stocksäters IF42.34

    F11 200 M  HEAT 2  
1Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF36.16
2Emma Skålberg -96Stocksäters IF38.81
3Johanna Saari -97Frövi IK39.70

    F11 200 M  HEAT 3  
1Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro32.96
2Wilma Franssila -96KFUM Örebro35.04
3Elin Garberg -96Stocksäters IF37.42

    F11 200 M  HEAT 4  
1Elin Pettersson -96KFUM Örebro33.49
2Anna Hildingsson -96Mosjö SK34.41
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF34.53

    F11 200 M  HEAT 5  
1Signe Flygare -96Glanshammars IF31.71
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF32.45
3Amanda Fagerström -96Glanshammars IF34.31

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Signe Flygare -96Glanshammars IF31.71
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF32.45
3Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro32.96
4Elin Pettersson -96KFUM Örebro33.49
5Amanda Fagerström -96Glanshammars IF34.31
6Anna Hildingsson -96Mosjö SK34.41
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF34.53
8Wilma Franssila -96KFUM Örebro35.04
9Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF36.16
10Elin Garberg -96Stocksäters IF37.42
11Emma Skålberg -96Stocksäters IF38.81
12Johanna Saari -97Frövi IK39.70
13Linnea Skålberg -98Stocksäters IF42.02
14Lova Bergelin -97Stocksäters IF42.34

    F11 600 M    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.11,05
2Wilma Franssila -96KFUM Örebro2.17,07

    F11 TRESTEG ZON    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8.84
2Ida Skoglund -97Frövi IK6.80
3Johanna Saari -97Frövi IK5.40

    F11 KULA 2,0    
1Jenny Nilsson -96Fjugesta IF8.08
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn7.31
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF7.14
4Amanda Öberg -96Fjugesta IF6.90
5Ida Skoglund -97Frövi IK6.76
6Wilma Franssila -96KFUM Örebro6.20
7Ellinor Erdinc -96KFUM Örebro5.60
8Isa Olofsson-Lindberg -96KFUM Örebro5.50
9Lina Gustavsson -97Fjugesta IF4.95
10Elin Garberg -96Stocksäters IF4.90
11Ida Thunberg -99IK Stål4.58
12Johanna Saari -97Frövi IK4.54

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram