Närkes JDM-UDM 21-22 augusti 2004

  Arrangör: Garphyttans IF på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
  Resultat dag 1    dag 2

    M22 100 M    Vind +2,2
1Patrik Lado -82KFUM Örebro11.58

    P19 100 M    Vind +2,2
1Jonathan Waern -86Stocksäters IF11.63
2Lars Ressem -86Hällefors LK11.97
3Marcus Andersson -86Glanshammars IF12.29
4Rebar Ali Aziz -86Glanshammars IF12.61

    P17 100 M    Vind +3,7
1Tomas Bjurström -87KFUM Örebro11.62
2André Larsson -88Glanshammars IF11.79
3Pontus Eliason -87Wedevågs IF11.80
4Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF12.08
5Anders Terning -87Wedevågs IF12.37
6Pontus Waern -88Stocksäters IF12.71

    P17 400 M    
1Tomas Bjurström -87KFUM Örebro54.25
2Pontus Eliason -87Wedevågs IF57.41

    P17 1500 M    
1Christian Gustafsson -87Hällefors LK4.57,20

    P17 HÖJD    
1Andreas Karlsson -88KFUM Örebro1.57

    P17 TRESTEG    
1André Larsson -88Glanshammars IF12.22+3,1-
2Andreas Karlsson -88KFUM Örebro10.52+2,6-

    P17 KULA 5,0    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF12.69
2Andreas Karlsson -88KFUM Örebro8.79

    P17 SPJUT 700    
1Anders Terning -87Wedevågs IF43.83

    P15 100 M    Vind +4,1
1Johan Stjernqvist -89Fjugesta IF12.35
2Fredrik Bergström -90KFUM Örebro12.45
3Eric Andersson -90Wedevågs IF12.61
4Pontus Lundin -90KFUM Örebro12.73
5Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF12.87
6Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF13.14

    P15 800 M    
1Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF2.14,04
2Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF2.14,72
3Simon Bergqvist -89KFUM Örebro2.28,31

    P15 100 M HÄCK    Vind +3,1
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro15.53
2Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF16.67
3Robin Åhlgren -90Wedevågs IF17.00
4Lars Drageryd -89KFUM Örebro20.56

    P15 STAV    
-Lars Drageryd -89KFUM Örebro0.00
-Robin Åhlgren -90Wedevågs IF0.00

    P15 TRESTEG    
1Johan Stjernqvist -89Fjugesta IF12.34+1,8
2Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF11.60+3,4-
3Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF9.78+8,2-
-Eric Andersson -90Wedevågs IF0.00

    P15 SPJUT 600    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF35.45
2Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF34.7233.69
3Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF34.7231.83
4Niklas Lönnermo -89Garphyttans IF33.11
5Lars Drageryd -89KFUM Örebro23.60

    P13 80 M  HEAT 1  Vind +3,2
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.01Final
2Johan Pirsech -91Åsbro GoIF11.03Final
3Erik Alex -92Fjugesta IF11.38
4Oskar Andersson -91Stocksäters IF11.90
5Niklas Solvang -92IFK Nora13.98
-Ludwig Gustafsson -92Tiveds IFej start

    P13 80 M  HEAT 2  Vind +3,8
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.65Final
2Jakob Holm -91Stocksäters IF10.72Final
3Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF10.96Final
4Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF11.16Final
5Olle Torstensson -92KFUM Örebro11.36
6Joakim Nilsson -91Fjugesta IF12.80

    P13 80 M  FINAL  Vind +2,6
1Jakob Holm -91Stocksäters IF10.73
2Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.85
3Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.04
4Johan Pirsech -91Åsbro GoIF11.13
5Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF11.16
6Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF11.46

    P13 600 M    
1Simon Sveder -91Hällefors LK1.46,58
2Erik Alex -92Fjugesta IF1.46,97
3Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF2.02,97
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.08,65

    P13 60 M HÄCK    Vind +3,5
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF10.64
2Sebastian Waern -91Stocksäters IF11.10
3Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF11.59
4Adam Nyberg -92Glanshammars IF12.91
5Oskar Wange -92Glanshammars IF13.11
-Erik Jacobsson -92Fjugesta IFej start

    P13 STAV    
1Per Drageryd -91KFUM Örebro2.56
2Robin Olsson -91Stocksäters IF2.35

    P13 LÄNGD ZON    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF5.14+5,04,78 +1,2
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF5.12+3,44,69 +2,0
3Jakob Holm -91Stocksäters IF4.93+3,04,59 +2,0
4Sebastian Waern -91Stocksäters IF4.92+1,6
5Simon Suontausta -91KFUM Örebro4.86+2,6-
6Johan Pirsech -91Åsbro GoIF4.65+3,04,51 +1,9
7Oskar Andersson -91Stocksäters IF4.62+2,94,46 +1,1
8Olle Torstensson -92KFUM Örebro4.58+3,64,34 +1,9
9Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF4.50+2,64,40 +0,1
10Erik Jacobsson -92Fjugesta IF4.31+2,5-
11Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF3.95+4,93,88 +1,5
12Oskar Wange -92Glanshammars IF3.86+3,7-
13Adam Nyberg -92Glanshammars IF3.77+2,53,72 +2,0

    P13 SLÄGGA 3,0    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF25.57
2Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro15.01

    P13 SPJUT 400    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF36.27
2Oskar Andersson -91Stocksäters IF32.14
3Jakob Holm -91Stocksäters IF31.77
4Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF31.00
5Pontus Jakobsson -91Garphyttans IF30.65
6Erik Alex -92Fjugesta IF27.68
7Niklas Solvang -92IFK Nora21.76
8Robin Olsson -91Stocksäters IF21.73

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +2,2
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.19Final
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.23Final
3Anton Wirén -94KFUM Örebro9.56Final
4Carl Gustafsson -95Tiveds IF9.78

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +4,3
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.07Final
2Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.09Final
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.43Final
4Christer Olsson -93Tiveds IF10.02
5Joakim Solvang -94IFK Nora10.84

    P11 60 M  FINAL  Vind +0,7
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.03
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.13
3Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.30
4Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.35
5Anton Wirén -94KFUM Örebro9.53
6Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.64

    P11 600 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.54,74
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.55,48
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF2.00,99
4Robin Forsell -94KFUM Örebro2.01,06
5Anton Wirén -94KFUM Örebro2.04,33
6Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF2.21,64

    P11 LÄNGD ZON    
1Johannes Pettersson -93KFUM Örebro4.34+4,74,15 +1,4
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK4.30+2,8-
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF4.13+4,84,03 +1,9
4Oskar Norström -93Stocksäters IF4.13+4,4-
5Carl Gustafsson -95Tiveds IF3.85+2,93,40 +1,1
6Martin Bergvall -94Mosjö SK3.80+3,93,66 +1,4
7Robin Forsell -94KFUM Örebro3.64+4,03,52 +1,3
8Christer Olsson -93Tiveds IF3.54+4,23,24 +1,5
9Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF3.27+3,43,26 +2,0

    P11 SPJUT 400    
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF26.83
2Martin Bergvall -94Mosjö SK23.34
3Robin Forsell -94KFUM Örebro21.10
4Jonatan Alméen -93Mosjö SK17.60
5Oskar Norström -93Stocksäters IF16.71
6Joakim Solvang -94IFK Nora14.87
7Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF10.40

    F19 100 M    Vind +2,9
1Jenny Olsson -85KFUM Örebro12.94
2Anna Fernlund -86KFUM Örebro13.08

    F19 LÄNGD    
1Jenny Olsson -85KFUM Örebro5.05+4,04,53 +0,9
2Anna Fernlund -86KFUM Örebro4.88+4,5-

    F17 100 M    Vind +3,7
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.19
2Susanne Eriksson -87Glanshammars IF13.10
3Kristin Sörman -88Wedevågs IF13.33
4Ida Edrell -88Stocksäters IF13.57
5Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF14.40

    F17 100 M HÄCK    Vind +3,1
1Therese Wettler -87KFUM Örebro15.81
2Susanne Eriksson -87Glanshammars IF16.33

    F17 HÖJD    
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF1.48
2Karin Johansson -88KFUM Örebro1.42

    F17 KULA 3,0    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF11.45
2Susanne Eriksson -87Glanshammars IF9.02
3Karin Johansson -88KFUM Örebro6.50

    F17 SPJUT 600    
1Susanne Eriksson -87Glanshammars IF25.32
2Kristin Sörman -88Wedevågs IF22.36
3Karin Johansson -88KFUM Örebro16.13

    F15 100 M  HEAT 1  Vind +1,4
1Emma Johansson -90Mosjö SK13.15Final
2Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.73Final
3Anna Svensson -90Stocksäters IF13.85Final
4Malvina Edqvist -90KFUM Örebro14.33

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +1,8
1Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.36Final
2Sarah Vickman -89KFUM Örebro13.53Final
3Johanna Johansson -89Wedevågs IF13.93Final
4Elin Erixon -90Åsbro GoIF14.55

    F15 100 M  FINAL  Vind +2,8
1Emma Johansson -90Mosjö SK12.94
2Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.09
3Sarah Vickman -89KFUM Örebro13.31
4Anna Svensson -90Stocksäters IF13.60
5Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.77
6Johanna Johansson -89Wedevågs IF13.83

    F15 800 M    
1Hanna Jakobsen -90KFUM Örebro2.34,07

    F15 80 M HÄCK    Vind +1,2
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro12.57
2Erika Drageryd -89KFUM Örebro13.06
3Sarah Vickman -89KFUM Örebro13.27
4Karin Andersson -89Fjugesta IF13.57
5Anna Svensson -90Stocksäters IF13.80
6Joanna Nydén -89Wedevågs IF14.00

    F15 STAV    
1Erika Drageryd -89KFUM Örebro3.00
2Emilie Palm -89Stocksäters IF2.70
3Anneli Eklund -89Stocksäters IF2.40

    F15 TRESTEG    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.34+3,910,02 +1,3
2Sarah Vickman -89KFUM Örebro10.19+2,19,97 +1,6
3Pernilla Sörman -89Glanshammars IF10.05+9,09,77 +1,7
4Malvina Edqvist -90KFUM Örebro9.98+3,89,38 +0,6
5Sara Cavretti -90KFUM Örebro9.65+1,8
6Elin Erixon -90Åsbro GoIF9.08+4,6-

    F15 SLÄGGA 3,0    
1Joanna Nydén -89Wedevågs IF34.48
2Anna Svensson -90Stocksäters IF30.13
3Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF26.73
4Elin Sundlöf -89Glanshammars IF26.23

    F15 SPJUT 400    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF33.54
2Johanna Johansson -89Wedevågs IF32.13
3Erika Drageryd -89KFUM Örebro29.45
4Elin Sundlöf -89Glanshammars IF27.66
5Karin Andersson -89Fjugesta IF25.02
6Linnea Börjesson -90Fjugesta IF24.48
7Joanna Nydén -89Wedevågs IF22.89
8Angelica Brus -89KFUM Örebro21.03
9Sarah Vickman -89KFUM Örebro17.41

    F13 80 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.62Semi
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.51Semi
3Olivia Arle -91KFUM Örebro11.63Semi
4Emma Andersson -92Garphyttans IF12.71
5Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF13.11

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +1,8
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF11.32Semi
2Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF11.39Semi
3Sara Ljunggren -91KFUM Örebro11.41Semi
4Sandra Wagner -92KFUM Örebro12.02
5Emma Norström -92Stocksäters IF12.29
6Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF12.80

    F13 80 M  HEAT 3  Vind +4,1
1Sandra Brus -91KFUM Örebro11.07Semi
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.18Semi
3Patricia Hedström -92Wedevågs IF11.54Semi
4Christine Andersson -91Stocksäters IF11.86
5Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro12.67

    F13 80 M  HEAT 4  Vind +1,7
1Josefine Löf -92KFUM Örebro11.06Semi
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro11.43Semi
3Amanda Andersson -91Kvismaredalens IF11.78Semi
4Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF11.88
5Cecilia Elfving -92Stocksäters IF12.35

    F13 80 M  SEMIFINAL 1  Vind +2,3
1Josefine Löf -92KFUM Örebro11.03Final
2Sandra Brus -91KFUM Örebro11.16Final
3Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF11.46
4Sandra Barkestam -92KFUM Örebro11.56
5Olivia Arle -91KFUM Örebro11.59
6Patricia Hedström -92Wedevågs IF11.86

    F13 80 M  SEMIFINAL 2  Vind +3,0
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.61Final
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.18Final
3Sara Ljunggren -91KFUM Örebro11.23Final
4Johanna Andersson -91Stocksäters IF11.36Final
5Amanda Andersson -91Kvismaredalens IF11.61
6Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.63

    F13 80 M  FINAL  Vind +4,5
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.52
2Josefine Löf -92KFUM Örebro10.94
3Sandra Brus -91KFUM Örebro11.13
4Sara Ljunggren -91KFUM Örebro11.24
5Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.40
6Johanna Andersson -91Stocksäters IF12.80

    F13 600 M    
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro1.49,89
2Emma Norström -92Stocksäters IF1.50,68
3Amanda Sundström -91KFUM Örebro1.53,90
4Helena Karlsson -92IFK Nora1.55,17
5Sandra Wagner -92KFUM Örebro1.58,05
6Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.09,39
7Hanna Lindén -92KFUM Örebro2.11,84
8Sandra Alm -91Åsbro GoIF2.16,85

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,1
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF9.94Final
2Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro11.90Final
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro12.11Final
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro12.77

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +4,1
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro10.26Final
2Sandra Brus -91KFUM Örebro10.32Final
3Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.75Final
4Ida Johansson -91Åsbro GoIF12.12

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind +0,8
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF10.00
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro10.38
3Sandra Brus -91KFUM Örebro10.45
4Sandra Barkestam -92KFUM Örebro12.05
5Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro12.05
-Charlotte Björkgren -91Stocksäters IFbröt

    F13 STAV    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro2.49
2Emma Norström -92Stocksäters IF2.35
3Joanna Wilkås -91KFUM Örebro2.00

    F13 LÄNGD ZON    
1Elin Östlund -91KFUM Örebro4.84+2,7-
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.66+3,24,51 +0,5
3Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.58+1,8
4Patricia Hedström -92Wedevågs IF4.53+2,54,13 +1,2
5Caroline Stjernqvist -91Fjugesta IF4.52+2,94,42 +1,4
6Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.47+3,24,26 +1,7
7Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.44+2,54,39 +0,3
8Sandra Brus -91KFUM Örebro4.43+4,2-
9Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF4.33+4,53,53 +1,4
10Josefine Löf -92KFUM Örebro4.33+1,9
11Amanda Andersson -91Kvismaredalens IF4.18+1,4
12Sara Ljunggren -91KFUM Örebro4.15+2,7-
13Olivia Arle -91KFUM Örebro3.99+1,0
14Sandra Wagner -92KFUM Örebro3.94+4,23,86 +2,0
15Sandra Barkestam -92KFUM Örebro3.79+2,0
16Emma Andersson -92Garphyttans IF3.78+4,43,72 +2,0
17Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF3.77+1,9
18Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.67+3,3-
19Sandra Alm -91Åsbro GoIF2.70+1,7

    F13 SLÄGGA 2,0    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF35.07
2Emmy Fahlström -92Fjugesta IF27.77
3Louise Bergvall -91Mosjö SK27.41
4Ida Johansson -91Åsbro GoIF24.43

    F13 SPJUT 400    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF28.97
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK26.62
3Louise Bergvall -91Mosjö SK26.57
4Ida Johansson -91Åsbro GoIF24.92
5Patricia Hedström -92Wedevågs IF22.49
6Olivia Arle -91KFUM Örebro20.54
7Johanna Andersson -91Stocksäters IF19.75
8Christine Andersson -91Stocksäters IF18.98
9Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF18.85
10Hanna Lindén -92KFUM Örebro16.77
11Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF15.96
12Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF13.29
13Emma Norström -92Stocksäters IF12.61

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,9
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.28Final
2Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.33Final
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.11
4Linnea Urberg -93Tiveds IF10.22
5Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF10.94

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,9
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro9.09Final
2Denise Sandell -94Wedevågs IF9.37Final
3Elin Johansson -95Wedevågs IF9.94
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.45
5Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF10.65

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,1
1Rebecca Andersson -93IFK Nora9.43Final
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.45Final
3Melinda Hedström -93Wedevågs IF9.69
4Evelina Norin -93Stocksäters IF10.00
5Louise Harker -94Mosjö SK10.07

    F11 60 M  FINAL  Vind +2,3
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro9.31
2Denise Sandell -94Wedevågs IF9.34
3Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.42
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.50
5Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.62
6Rebecca Andersson -93IFK Nora9.67

    F11 600 M    
1Ellen Hjorth -93KFUM Örebro2.06,39
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.10,10
3Louise Harker -94Mosjö SK2.19,16
4Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.19,33
5Louise Sundström -94KFUM Örebro2.20,19
6Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.32,62

    F11 LÄNGD ZON    
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK3.92-1,43.82
2Rebecca Andersson -93IFK Nora3.92-1,83.74
3Melinda Hedström -93Wedevågs IF3.89-2,7
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF3.81-3,9
5Denise Sandell -94Wedevågs IF3.77-2,7
6Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF3.71-2,3
7Elin Johansson -95Wedevågs IF3.57-1,7
8Siri Andersson -93IFK Nora3.53-2,0
9Sara Jernfält -93KFUM Örebro3.40-2,7
10Evelina Norin -93Stocksäters IF3.34-3,4
11Jessica Nilsson -94Fjugesta IF3.22-2,6
12Ida Augustsson -94Stocksäters IF3.07-3,6
13Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.02-1,1
14Louise Harker -94Mosjö SK3.00-2,9
15Linnea Urberg -93Tiveds IF2.95-0,9

    F11 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF21.19
2Denise Sandell -94Wedevågs IF20.82
3Melinda Hedström -93Wedevågs IF18.21
4Veronica Örtenberg -93Mosjö SK15.41
5Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF13.24
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.00
7Louise Harker -94Mosjö SK8.70

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram