Kilsbergskampen i Garphyttan 20 juni 2004

   Arrangör: Garphyttans IF

    MÄN 100 M    Vind +1,3
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF11.72
2Daniel Sandberg -78Frövi IK11.97
3Lars Ressem -86Hällefors LK12.21
4Rebar Ali Aziz -86Glanshammars IF12.92
5Tomas Eriksson -51KFUM Örebro14.05

    MÄN 3000 M    
1Mats Granström -83Eksjö Södra IK8.43,34
2Mathias Lidson -78Kumla SF8.47,33
3Lasse Höög -66Kumla SF9.45,20
4Bertil Sundin -72Örebro AIK9.53,68
5Daniel Brånn -82Kumla SF9.58,07

    MÄN VET 3000 M    
1Fredrick Djupström -68Glanshammars IF9.43,66
2Christher Johansson -63Glanshammars IF10.02,89
3Peter Virtanen -66Glanshammars IF10.21,41

    MÄN DISKUS    
1Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF32.88

    P17 100 M    Vind +2,0
1Andreas Andersson -87Upsala IF11.81
2Anders Terning -87Wedevågs IF12.62

    P17 400 M    
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro58.42

    P17 800 M    
1Andreas Karlsson -88KFUM Örebro2.09,30

    P17 110 M HÄCK    Vind +2,8
1Andreas Andersson -87Upsala IF15.45
2Anders Terning -87Wedevågs IF18.39

    P17 DISKUS 1,5    
1Anders Terning -87Wedevågs IF36.89

    P15 100 M    Vind +1,8
1Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF12.92
2Fredrik Bergström -90KFUM Örebro12.99
3Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF13.23
4Gonzalo Paras-Svensson -90Vallentuna FK14.39

    P15 800 M    
1Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF2.09,31
2Gonzalo Paras-Svensson -90Vallentuna FK2.24,78
3Lars Drageryd -89KFUM Örebro2.29,34
4Simon Bergqvist -89KFUM Örebro2.34,48
5Patrick Thomenius -90Vallentuna FK2.40,89

    P15 2000 M    
1Jens Bengtsson -90IF Göta6.23,07
2Tim Sundström -89KFUM Örebro6.29,36
3Gonzalo Paras-Svensson -90Vallentuna FK7.12,85

    P15 100 M HÄCK    Vind +2,0
1Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF17.67

    P15 HÖJD    
1Daniel Larsson -89Filipstads IF FIK1.58
2Sebastian Holmén -90Fjugesta IF1.55
3Patrick Thomenius -90Vallentuna FK1.40

    P15 STAV    
1Shad Askari -90KFUM Örebro2.43

    P15 KULA 4,0    
1Gonzalo Paras-Svensson -90Vallentuna FK7.44

    P15 DISKUS 1,0    
1Daniel Larsson -89Filipstads IF FIK42.73

    P15 SPJUT 600    
1Niklas Lönnermo -89Garphyttans IF32.91
2Marcus Gullberg -89Kvismaredalens IF32.58
-Torbjörn Sörman -86 (u.t.)Wedevågs IF48.42800g
-Anders Terning -87 (u.t.)Wedevågs IF47.33700g

    P13 80 M  HEAT 1  Vind +3,6
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF10.87Final
2Johan Pirsech -91Åsbro GoIF11.07Final
3Oskar Andersson -91Stocksäters IF11.97Final

    P13 80 M  HEAT 2  Vind -0,1
1Olle Torstensson -92KFUM Örebro11.73Final
2Niklas Strand -92Karlskoga FIF11.96Final
3Ludwig Gustafsson -92Tiveds IF12.43Final
4Niklas Solvang -92IFK Nora14.41

    P13 80 M  FINAL  Vind +1,8
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF10.84
2Johan Pirsech -91Åsbro GoIF10.97
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro11.62
4Oskar Andersson -91Stocksäters IF11.89
5Niklas Strand -92Karlskoga FIF12.09
6Ludwig Gustafsson -92Tiveds IF12.39

    P13 200 M    Vind +2,0
1Simon Sveder -91Hällefors LK29.17
2Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF33.08

    P13 600 M    
1Simon Sveder -91Hällefors LK1.43,49
2Oskar Norström -93Stocksäters IF1.53,14
3Mårten Tapper -93Vallentuna FK1.57,97

    P13 HÖJD    
1Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.36
2Niklas Strand -92Karlskoga FIF1.30
3Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.25

    P13 STAV    
1Per Drageryd -91KFUM Örebro2.23

    P13 LÄNGD ZON    
1Johan Pirsech -91Åsbro GoIF4.55+0,5
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro4.500,0
3Oskar Andersson -91Stocksäters IF4.37+0,1
4Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF3.94+0,2

    P13 KULA 3,0    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF9.58
2Daniel Ohlsson -92Gillberga-Lista IF8.55
3Pontus Strand -91Karlskoga FIF8.28
4Niklas Strand -92Karlskoga FIF7.37
5Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF6.93
6Niklas Solvang -92IFK Nora6.51
7Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro5.50

    P13 SPJUT 400    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF36.43
2Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF30.74
3Oskar Andersson -91Stocksäters IF29.66
4Pontus Strand -91Karlskoga FIF28.24
5Daniel Ohlsson -92Gillberga-Lista IF25.28
6Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF22.94
7Niklas Solvang -92IFK Nora21.89
8Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro10.89

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,9
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.12Final
2Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.42Final
3Anton Wirén -94KFUM Örebro9.48
4Kasper Andersson -94Stocksäters IF9.84
5Pierre Strand -94Karlskoga FIF10.52

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,5
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.33Final
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.34Final
3Mårten Tapper -93Vallentuna FK9.36Final
4Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.46Final
5Joakim Solvang -94IFK Nora11.02

    P11 60 M  FINAL  Vind +2,7
1Oskar Norström -93Stocksäters IF8.99
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.18
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.24
4Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.27
5Mårten Tapper -93Vallentuna FK9.27
6Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.30

    P11 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.35
2Johannes Pettersson -93KFUM Örebro1.32
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.32
4=Robin Forsell -94KFUM Örebro1.15
4=Martin Bergvall -94Mosjö SK1.15
4=Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF1.15

    P11 LÄNGD ZON    
1Johannes Pettersson -93KFUM Örebro4.34+1,5
2Geir Thyresson -93Stocksäters IF4.27+1,5
3Jonatan Alméen -93Mosjö SK3.69+0,6
4Martin Bergvall -94Mosjö SK3.47+2,63,42 +1,9
5Pierre Strand -94Karlskoga FIF3.45+0,9
6Christer Olsson -93Tiveds IF3.28+2,23,21 +1,5
7Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF3.02+3,52,98 +1,7

    P11 KULA 2,0    
1Jonatan Alméen -93Mosjö SK8.39
2Robin Forsell -94KFUM Örebro8.02
3Oskar Norström -93Stocksäters IF7.87
4Erik Gullberg -94Kvismaredalens IF7.11
5Pierre Strand -94Karlskoga FIF7.06
6Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF6.96
7Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF6.83
8Christer Olsson -93Tiveds IF6.72

    P11 SPJUT 400    
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF26.04
2Jesper Jakobsson -94Garphyttans IF23.37
3Martin Bergvall -94Mosjö SK22.77
4Kasper Andersson -94Stocksäters IF18.32
5Jonatan Alméen -93Mosjö SK18.23
6Pierre Strand -94Karlskoga FIF17.81
7Joakim Solvang -94IFK Nora14.14
8Oskar Mellkvist -94Fjugesta IF10.63

    P9 60 M    Vind +2,4
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF9.72
2Joar Thyresson -95Stocksäters IF10.26

    P9 LÄNGD ZON    
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF3.66+2,63,65 +1,5
2Joar Thyresson -95Stocksäters IF3.43+1,1

    P9 KULA 2,0    
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF6.50

    KVINNOR 3000 M    
1Åsa Höög -71Kumla SF10.07,71
2Karin Elf -80IF Start10.43,48

    KVINNOR DISKUS    
1Maria Jansson -86Götlunda IF33.16
2Anneli Brånsgård -59Fjugesta IF26.73

    F17 100 M  HEAT 1  Vind +1,5
1Karin Johansson -88KFUM Örebro13.27Final
2Fredrica Andersson -88Upsala IF13.29Final
3Susanne Eriksson -87Glanshammars IF13.38Final
4Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF14.55

    F17 100 M  HEAT 2  Vind +1,6
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.86Final
2Maria Mejsjö -87Karlskoga FIF13.06Final
3Kristin Sörman -88Wedevågs IF13.59Final

    F17 100 M  FINAL  Vind +2,2
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.52
2Maria Mejsjö -87Karlskoga FIF12.96
3Karin Johansson -88KFUM Örebro13.20
4Fredrica Andersson -88Upsala IF13.21
5Susanne Eriksson -87Glanshammars IF13.25
-Kristin Sörman -88Wedevågs IFej start

    F17 400 M    
1Maria Mejsjö -87Karlskoga FIF60.33
2Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro61.50
3Ronja Thomenius -88Vallentuna FK77.71

    F17 3000 M    
1Ronja Thomenius -88Vallentuna FK13.33,99

    F17 100 M HÄCK    Vind +2,0
1Josefin Danielsson -87Filipstads IF FIK15.28
2Therese Wettler -87KFUM Örebro16.14
3Fredrica Andersson -88Upsala IF16.38

    F17 HÖJD    
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF1.46
2Fredrica Andersson -88Upsala IF1.46
-Anneli Brånsgård -59 (u.t.)Fjugesta IF1.46

    F17 KULA 3,0    
1Kristin Sörman -88Wedevågs IF11.37
-Anneli Brånsgård -59 (u.t.)Fjugesta IF9.264kg

    F17 DISKUS 1,0    
1Sabina Börjesson -87Fjugesta IF33.95
-Kristin Sörman -88Wedevågs IF0.00

    F15 100 M  HEAT 1  Vind +2,7
1Emma Johansson -90Mosjö SK12.94Final
2Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.48Final
3Erika Drageryd -89KFUM Örebro13.59Final
4Ann-Sofie Wase -90Hällefors LK15.13

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +4,1
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.90Final
2Rebecca Strand -89Karlskoga FIF13.34Final
3Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.45Final
4Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.90
5Elin Erixon -90Åsbro GoIF14.19

    F15 100 M  FINAL  Vind +1,8
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.89
2Emma Johansson -90Mosjö SK13.08
3Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.40
4Rebecca Strand -89Karlskoga FIF13.50
5Erika Drageryd -89KFUM Örebro13.51
6Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.68

    F15 2000 M    
1Hanna Jakobsen -90IF Start8.21,45
2Sofie Tapper -90Vallentuna FK8.29,43
3Ann-Sofie Wase -90Hällefors LK9.22,53
4Maria Sandkvist -90Östansjö SK9.24,00

    F15 80 M HÄCK    Vind +2,4
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.30
2Sara Cavretti -90KFUM Örebro12.41
3Rebecca Strand -89Karlskoga FIF12.62

    F15 HÖJD    
1Rebecca Strand -89Karlskoga FIF1.49

    F15 STAV    
1Erika Drageryd -89KFUM Örebro2.93
2Anneli Eklund -89Stocksäters IF2.63
3Andrea Smedberg -90KFUM Örebro2.53
4Emilie Palm -89Stocksäters IF2.43

    F15 KULA 3,0    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF11.58
2Erika Drageryd -89KFUM Örebro11.32
3Linnea Börjesson -90Fjugesta IF9.94
4Rebecca Strand -89Karlskoga FIF8.95

    F15 DISKUS 0,6    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF39.43
2Linnea Börjesson -90Fjugesta IF26.22
3Louise Bergvall -91Mosjö SK25.68
4Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF20.57
5Elin Erixon -90Åsbro GoIF20.10
6Johanna Kroon -90KFUM Örebro16.96

    F15 SPJUT 400    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF32.97
2Linnea Börjesson -90Fjugesta IF29.10
3Johanna Kroon -90KFUM Örebro27.27
4Elin Erixon -90Åsbro GoIF18.82

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +4,9
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.60Final
2Olivia Särnbratt-Fransson -92Vallentuna FK11.15Final
3Patricia Hedström -92Wedevågs IF12.05
4Emma Andersson -92Garphyttans IF12.23
5Christine Andersson -91Stocksäters IF12.37
-Sandra Barkestam -92KFUM Örebroej start

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +0,6
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF11.04Final
2Josefine Löf -92KFUM Örebro11.25Final
3Matilda Andersson -91Rånäs 4H11.74
4Cecilia Elfving -92Stocksäters IF12.59
5Sandra Alm -91Åsbro GoIF13.23
6Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF13.35

    F13 80 M  HEAT 3  Vind +1,0
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.49Final
2Matilda Eriksson -91Karlskoga FIF11.68Final
3Amanda Andersson -91Kvismaredalens IF11.78
4Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF11.89
5Rebecka Persson -91Tiveds IF12.28
6Malin Lignell -92Stocksäters IF12.80

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,8
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.77
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF10.95
3Josefine Löf -92KFUM Örebro11.19
4Olivia Särnbratt-Fransson -92Vallentuna FK11.32
5Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.69
6Matilda Eriksson -91Karlskoga FIF11.72

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +1,6
1Sandra Wagner -92KFUM Örebro29.64
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro29.87
3Cornelia Jedselius -92IFK Nora32.08
4Ellen Hjorth -93KFUM Örebro32.52
5Lisa Bergström -92IFK Nora33.02
6Malin Lignell -92Stocksäters IF33.56

    F13 200 M  HEAT 2  Vind +0,6
1Elin Östlund -91KFUM Örebro27.68
2Josefine Löf -92KFUM Örebro27.81
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF28.07
4Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK29.62
5Matilda Andersson -91Rånäs 4H29.68
6Emma Norström -92Stocksäters IF31.27

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro27.68
2Josefine Löf -92KFUM Örebro27.81
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF28.07
4Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK29.62
5Sandra Wagner -92KFUM Örebro29.64
6Matilda Andersson -91Rånäs 4H29.68
7Emelie Forsell -91KFUM Örebro29.87
8Emma Norström -92Stocksäters IF31.27
9Cornelia Jedselius -92IFK Nora32.08
10Ellen Hjorth -93KFUM Örebro32.52
11Lisa Bergström -92IFK Nora33.02
12Malin Lignell -92Stocksäters IF33.56

    F13 600 M    
1Emelie Forsell -91KFUM Örebro1.47,72
2Emma Norström -92Stocksäters IF1.49,10
3Sandra Wagner -92KFUM Örebro1.53,01
4Amanda Sundström -91KFUM Örebro1.53,65
-Matilda Andersson -91Rånäs 4Hej start
-Ann-Britt Eriksson -49IF Start (u.t.)1.53,92

    F13 60 M HÄCK    Vind +3,4
1Johanna Andersson -91Stocksäters IF9.97
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro10.62
3Josefine Löf -92KFUM Örebro11.00
4Matilda Andersson -91Rånäs 4H11.65
5Ida Johansson -91Åsbro GoIF12.40
6Matilda Eriksson -91Karlskoga FIF12.81

    F13 HÖJD    
1Emma Göthlin -91Stocksäters IF1.46
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro1.43
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF1.37
4Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF1.34
5Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro1.34
6Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF1.34
7Emma Norström -92Stocksäters IF1.34
8Patricia Hedström -92Wedevågs IF1.28
9Christine Andersson -91Stocksäters IF1.28
10Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF1.25
11Nargiz Farajova -92Wedevågs IF0.95

    F13 STAV    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro2.53
2Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro1.93

    F13 LÄNGD ZON    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.59+1,2
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.54+0,8
3Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.46+1,3
4Sofie Hallström -92KFUM Örebro4.46+1,4
5Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF4.44+0,1
6Elin Östlund -91KFUM Örebro4.41+1,1
7Cornelia Jedselius -92IFK Nora4.32+2,44,24 +0,7
8Matilda Eriksson -91Karlskoga FIF4.25+2,74,22 0,0
9Rebecka Persson -91Tiveds IF4.04+1,2
10Sandra Wagner -92KFUM Örebro4.02+3,63,71 +1,1
11Lisa Bergström -92IFK Nora4.01+1,0
12Patricia Hedström -92Wedevågs IF3.96+0,7
13Amanda Andersson -91Kvismaredalens IF3.91+2,13,79 +0,6
14Christine Andersson -91Stocksäters IF3.76+1,5
15Olivia Särnbratt-Fransson -92Vallentuna FK3.71+0,8
16Emma Andersson -92Garphyttans IF3.71+2,0
17Rebecka Johansson -91Kvismaredalens IF3.67+2,23,63 +1,6
18Malin Lignell -92Stocksäters IF3.60+2,63,47 -0,2
19Ida Johansson -91Åsbro GoIF3.49+0,7
20Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.48+1,8
21Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF3.46+0,1
22Sandra Alm -91Åsbro GoIF3.09+1,3
23Nargiz Farajova -92Wedevågs IF2.51+3,12,31 +0,3

    F13 KULA 2,0    
1Johanna Larsson -92Filipstads IF FIK12.26
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF10.01
3Emmy Fahlström -92Fjugesta IF9.85
4Louise Bergvall -91Mosjö SK9.52
5Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK9.23
6Maria Björk -92Stocksäters IF8.17
7Cecilia Elfving -92Stocksäters IF7.46
8Kristina Erlandsson -92Kvismaredalens IF7.28
9Nargiz Farajova -92Wedevågs IF6.92
10Malin Lignell -92Stocksäters IF6.32
11Emma Andersson -92Garphyttans IF5.98

    F13 SPJUT 400    
1Louise Bergvall -91Mosjö SK24.95
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK24.89
3Emmy Fahlström -92Fjugesta IF23.25
4Ida Johansson -91Åsbro GoIF22.52
5Johanna Larsson -92Filipstads IF FIK20.86
6Patricia Hedström -92Wedevågs IF18.01
7Matilda Andersson -91Rånäs 4H16.27
8Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF15.20
9Nargiz Farajova -92Wedevågs IF13.33
10Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro12.52

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +3,0
1Helena Tärnlund -93Wedevågs IF9.27Final
2Rebecca Fredrikson -94Kvismaredalens IF9.69Final
3Cornelia Särnbratt-Fransson -94Vallentuna FK10.46
4Amanda Notstam -93Glanshammars IF10.78
5Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.19

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +4,2
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.23Final
2Karolina Andersson -93Rånäs 4H9.52Final
3Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.48
4Louise Johansson -93Tiveds IF10.50
5Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.07

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +4,4
1Ellen Hjorth -93KFUM Örebro9.44Final
2Melinda Hedström -93Wedevågs IF9.92Final
3Louise Harker -94Mosjö SK9.99
4Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF10.57
5Evelina Norin -93Stocksäters IF10.93
6Linnea Eriksson -94Glanshammars IF11.55

    F11 60 M  FINAL  Vind +3,6
1Helena Tärnlund -93Wedevågs IF9.15
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.25
3Karolina Andersson -93Rånäs 4H9.33
4Ellen Hjorth -93KFUM Örebro9.44
5Rebecca Fredrikson -94Kvismaredalens IF9.65
6Melinda Hedström -93Wedevågs IF10.01

    F11 HÖJD    
1Melinda Hedström -93Wedevågs IF1.21
2Helena Tärnlund -93Wedevågs IF1.18
3Karolina Andersson -93Rånäs 4H1.18
4Malin Gillman -94Stocksäters IF1.10
5Evelina Norin -93Stocksäters IF1.00

    F11 LÄNGD ZON    
1Helena Tärnlund -93Wedevågs IF4.15+2,23,91 +1,2
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK3.98+1,3
3Karolina Andersson -93Rånäs 4H3.94+1,9
4Rebecca Fredrikson -94Kvismaredalens IF3.71+2,13,68 +1,3
5Ellen Hjorth -93KFUM Örebro3.55+3,23,34 +0,6
6Melinda Hedström -93Wedevågs IF3.55+2,93,25 +0,8
7Louise Harker -94Mosjö SK3.47+3,03,08 +0,7
8Siri Andersson -93IFK Nora3.46+2,8-
9Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF3.25+2,0
10Amanda Notstam -93Glanshammars IF3.18+2,52,95 +1,0
11Cornelia Särnbratt-Fransson -94Vallentuna FK3.16+1,1
12Louise Johansson -93Tiveds IF3.15+0,5
13Ida Augustsson -94Stocksäters IF3.05+1,9
14Evelina Norin -93Stocksäters IF3.00+1,1
15Erica Lignell -94Stocksäters IF2.85+2,2-
16Linnea Eriksson -94Glanshammars IF2.40+3,72,35 +1,9

    F11 KULA 2,0    
1Louise Johansson -93Tiveds IF7.28
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK7.10
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF6.94
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF6.62
5Malin Gillman -94Stocksäters IF5.98
6Erica Lignell -94Stocksäters IF5.16
7Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF4.83
8Ida Augustsson -94Stocksäters IF4.65

    F11 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF15.95
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK14.63
3Melinda Hedström -93Wedevågs IF12.47
4Karolina Andersson -93Rånäs 4H12.16
5Erica Lignell -94Stocksäters IF11.77
6Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.34
7Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF11.17
8Malin Gillman -94Stocksäters IF11.12
9Ida Augustsson -94Stocksäters IF9.23
10Louise Harker -94Mosjö SK8.19

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +3,6
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.23Final
2Anna Skoogh -95IFK Nora10.58Final
3Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF10.94Final

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,2
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.83Final
2Julia Nygård -96IFK Nora10.56Final
3Elsa Lindroth -96Kvismaredalens IF11.44Final
4Josefin Norin -96Stocksäters IF11.47

    F9 60 M  FINAL  Vind +3,3
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.97
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.19
3Julia Nygård -96IFK Nora10.38
4Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF10.53
5Anna Skoogh -95IFK Nora10.69
6Elsa Lindroth -96Kvismaredalens IF11.51

    F9 LÄNGD ZON    
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro3.29+2,73,22 +1,0
2Maja Lindroth -95Kvismaredalens IF3.18+3,12,99 +1,9
3Julia Nygård -96IFK Nora3.14+2,53,09 +1,5
4Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.10+4,33,08 +1,2
5Anna Skoogh -95IFK Nora2.95+2,82,85 +1,4
6Josefin Norin -96Stocksäters IF2.62+2,0

    F9 KULA 2,0    
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro5.07
2Anna Skoogh -95IFK Nora4.31
3Cecilia Djupström -95Glanshammars IF3.20

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram