Kilsbergskampen i Garphyttan 19 juni 2005

  Garphyttans IF arrangerade på Kilsbergsvallen
 
    MÄN 100 M    Vind -0,6
1Patrik Lado -82KFUM Örebro11.64
2Per Larsson -84Garphyttans IF11.93
3Björn Sundh -74Klippans FK12.14
4Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF12.38
5Leif Johansson -50Kils AIK14.07
-Tomas Eriksson -51KFUM Örebroej start

    P17 100 M    Vind -1,7
1André Larsson -88Glanshammars IF11.77
2Robin Nordenberg -88Kils AIK12.09
3Tomas Olsson -88Kils AIK12.42
4William Pirsech -89Åsbro GoIF13.11
5Simon Bergqvist -89KFUM Örebro13.91

    P17 400 M    
1Robin Nordenberg -88Kils AIK53.57
2Andreas Karlsson -88KFUM Örebro54.27
3Fredrik Bergström -90KFUM Örebro55.12
4Tomas Olsson -88Kils AIK59.04
5Simon Bergqvist -89KFUM Örebro63.67
-Mattias Karlsson -89Åsbro GoIFdiskv F4.2.9

    P17 3000 M    
1Daniel Pelvén -89IK Westmannia10.02,47

    P17 HÖJD    
1Robin Nordenberg -88Kils AIK1.80

    P17 KULA 5,0    
1Anders Lundell -88KFUM Arvika15.72
2Amir Hatab -89Mosjö SK9.40

    P17 DISKUS 1,5    
1Anders Lundell -88KFUM Arvika48.50
2Amir Hatab -89Mosjö SK23.96

    P17 SPJUT 700    
1Niklas Lönnermo -89Garphyttans IF36.02
2Amir Hatab -89Mosjö SK28.33

    P15 100 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro12.12Final
2Emil Johansson -90Kils AIK12.89Final
3Eric Andersson -90Wedevågs IF12.92Final
4Johan Olsson -91Kils AIK13.48
5Simon Suontausta -91KFUM Örebro13.55

    P15 100 M  HEAT 2  Vind -1,4
1Fredrik Karlsson -91Kils AIK12.71Final
2Markus Lenell -90IF Göta12.99Final
3Jakob Holm -91Stocksäters IF13.28Final
4Johan Pirsech -91Åsbro GoIF14.25
5Rickard Sundström -91Garphyttans IF14.46

    P15 100 M  FINAL  Vind -2,2
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro12.28
2Fredrik Karlsson -91Kils AIK12.34
3Markus Lenell -90IF Göta12.76
4Eric Andersson -90Wedevågs IF13.02
5Emil Johansson -90Kils AIK13.05
-Jakob Holm -91Stocksäters IFej start

    P15 HÖJD    
1Fredrik Karlsson -91Kils AIK1.70
2Emil Johansson -90Kils AIK1.60
3Simon Suontausta -91KFUM Örebro1.55
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.40
5Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.35

    P15 KULA 4,0    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF11.89
2Jakob Holm -91Stocksäters IF11.13

    P15 DISKUS 1,0    
1Eric Andersson -90Wedevågs IF40.97
2Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro15.77

    P15 SPJUT 600    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF37.82
2Markus Lenell -90IF Göta35.87
-Per Larsson -84Garphyttans IF52.23800g

    P13 80 M    Vind -1,3
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.00
2Mattias Coleman -92Västerås FK11.96
3Johannes Särnblad -92KFUM Örebro12.06

    P13 200 M    Vind -0,1
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF27.99
2Mattias Coleman -92Västerås FK31.21
3Anton Wirén -94KFUM Örebro31.75

    P13 60 M HÄCK    Vind -1,1
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF10.42
2Mattias Coleman -92Västerås FK11.42
3Johannes Särnblad -92KFUM Örebro12.07
-Oskar Norström -93Stocksäters IFbröt

    P13 HÖJD    
1Ted Ellbén -92Stocksäters IF1.45
2Oskar Norström -93Stocksäters IF1.40
3Oskar Wange -92Glanshammars IF1.35

    P13 STAV    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF2.42
-Mattias Coleman -92Västerås FK0.00

    P13 LÄNGD ZON    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF5.18+0,1
2Ted Ellbén -92Stocksäters IF4.98+0,3
3Johannes Särnblad -92KFUM Örebro4.11+2,24,10 -0,1

    P13 KULA 3,0    
1Ted Ellbén -92Stocksäters IF8.64
2Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF8.23
3Mattias Holmkvist -92Kvismaredalens IF7.40

    P13 SPJUT 400    
1Ted Ellbén -92Stocksäters IF32.60
2Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF30.80
3Mattias Holmkvist -92Kvismaredalens IF24.37
4Oskar Wange -92Glanshammars IF24.30

    P11 60 M    Vind -1,1
1Anton Wirén -94KFUM Örebro9.17
2Simon Skoglund -94Frövi IK9.67
3Adam Filmby -95Glanshammars IF9.69
4Benjamin Örneus -94KFUM Örebro9.77
5Trolle Smedberg -95KFUM Örebro10.22
6Nicklas Arvidsson -95IK Westmannia10.38

    P11 HÖJD    
1Anton Wirén -94KFUM Örebro1.37
2Oskar Mellkvist -94Fjugesta IF1.14
3Alexander Malm -96KFUM Örebro1.08
4William Malm -96KFUM Örebro1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1Anton Wirén -94KFUM Örebro3.95+3,03,90 +0,2
2Benjamin Örneus -94KFUM Örebro3.81+0,6
3Simon Skoglund -94Frövi IK3.68+0,9
4Adam Filmby -95Glanshammars IF3.51+1,9
5Trolle Smedberg -95KFUM Örebro3.46+3,13,34 +1,1
6Nicklas Arvidsson -95IK Westmannia3.39+1,0

    P11 KULA 2,0    
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF8.74
2Oskar Mellkvist -94Fjugesta IF7.36
3Simon Skoglund -94Frövi IK7.35
4Trolle Smedberg -95KFUM Örebro6.32

    P11 SPJUT 400    
1Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF28.35
2Martin Bergvall -94Mosjö SK27.95
3Simon Skoglund -94Frövi IK23.94
4Oskar Mellkvist -94Fjugesta IF13.42

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -1,8
1Hampus Edkvist -96Mosjö SK10.49Final
2Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro10.67Final
3William Malm -96KFUM Örebro10.86
4Malkolm Godlund -96Fjugesta IF11.20
5Adrian Fagerberg -96Västerås FK11.23

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,7
1Philip Granath -96Mosjö SK9.53Final
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.61Final
3Alexander Malm -96KFUM Örebro10.42Final
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro10.43Final

    P9 60 M  FINAL  Vind -0,8
1Philip Granath -96Mosjö SK9.84
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.88
3William Gunnarsson -97KFUM Örebro10.42
4Hampus Edkvist -96Mosjö SK10.44
5Alexander Malm -96KFUM Örebro10.52
6Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro10.57

    P9 LÄNGD ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF3.78+0,2
2Philip Granath -96Mosjö SK3.76+0,8
3Hampus Edkvist -96Mosjö SK3.35+1,6
4Adrian Fagerberg -96Västerås FK3.16-0,3
5Alexander Malm -96KFUM Örebro3.12-0,2
6William Gunnarsson -97KFUM Örebro3.10+1,7
7William Malm -96KFUM Örebro3.06+1,4
8Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro2.98+1,6
9Malkom Godlund -96Fjugesta IF2.65+0,2

    P9 KULA 2,0    
1Hampus Edkvist -96Mosjö SK6.36
2Alexander Malm -96KFUM Örebro5.70
3Philip Granath -96Mosjö SK5.45
4William Malm -96KFUM Örebro5.27
5William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.72
6Malkom Godlund -96Fjugesta IF4.80

    MÄN VET 3000 M    
1Christher Johansson -63Glanshammars IF10.09,01
2Bengt Jansson -61IF Start10.45,20
3Kjell Adolfsson -58IF Start10.53,93
4Sivert Lignell -53IF Start12.05,23

    KVINNOR DISKUS    
1Maria Jansson -86Götlunda IF34.45
2Karin Larsson -81Garphyttans IF33.23
3Veronica Karlsson -83Götlunda IF31.13

    F17 100 M    Vind -1,7
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.63

    F17 400 M    
1Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro62.20
2Anna Wettler -89KFUM Örebro63.93
3Julia Skugge -88Glanshammars IF64.72
4Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro68.03

    F17 HÖJD    
1Ellinor Segerlind -88Glanshammars IF1.50
-Karin Larsson -81Garphyttans IF1.53utom tävl.

    F17 STAV    
1Erika Drageryd -89KFUM Örebro3.32
2Emilie Palm -89KFUM Örebro2.82
3Anneli Eklund -89KFUM Örebro2.62

    F17 KULA 3,0    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF11.78

    F17 DISKUS 1,0    
1Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF35.05
2Elin Sundlöf -89Glanshammars IF32.75

    F15 100 M  HEAT 1  Vind +0,4
1Elin Östlund -91KFUM Örebro13.26Final
2Olivia Arle -91KFUM Örebro13.77
3Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK13.93
4Linn Andersson -90Stocksäters IF15.04
5Sandra Alm -91Åsbro GoIF15.59

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +0,6
1Emma Johansson -90Mosjö SK13.24Final
2Anna Svensson -90Stocksäters IF13.53Final
3Joanna Wilkås -91KFUM Örebro13.72Final
4Elin Kindberg -90KFUM Örebro13.72Final

    F15 100 M  HEAT 3  Vind -0,5
1Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.62Final
2Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.90
3Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro14.08
4Elin Erixon -90Åsbro GoIF14.59

    F15 100 M  FINAL  Vind +0,2
1Elin Östlund -91KFUM Örebro12.89
2Emma Johansson -90Mosjö SK13.13
3Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.33
4Elin Kindberg -90KFUM Örebro13.71
5Joanna Wilkås -91KFUM Örebro13.72
6Anna Svensson -90Stocksäters IF13.77

    F15 800 M    
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro2.35,36
2Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.47,57
3Sandra Alm -91Åsbro GoIF3.08,02

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,5
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro12.46Final
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF13.17Final
3Ida Johansson -91Åsbro GoIF15.69Final
-Elin Erixon -90Åsbro GoIFbröt

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,1
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.41Final
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF12.72Final
3Elin Östlund -91KFUM Örebro12.76Final
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro16.15

    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -1,6
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro12.61
2Hanna Andersson -90Garphyttans IF12.90
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF13.00
4Elin Östlund -91KFUM Örebro13.13
5Ellen Sääw -90Stocksäters IF14.05
6Ida Johansson -91Åsbro GoIF15.77

    F15 HÖJD    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK1.50
2Anna Svensson -90Stocksäters IF1.45
3Olivia Arle -91KFUM Örebro1.45
4Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro1.40

    F15 STAV    
1Antonia Fagerberg -91Västerås FK3.12
2Andrea Smedberg -90KFUM Örebro2.82
3Joanna Wilkås -91KFUM Örebro2.32

    F15 KULA 3,0    
1Johanna Larsson -92Filipstads FIK11.34
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF9.92
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF8.68
4Olivia Arle -91KFUM Örebro8.66
5Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF8.50
6Linn Andersson -90Stocksäters IF5.09

    F15 DISKUS 0,6    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK35.88
2Johanna Larsson -92Filipstads FIK29.27
3Louise Bergvall -91Mosjö SK26.36
4Ida Johansson -91Åsbro GoIF20.13
5Elin Erixon -90Åsbro GoIF19.42
6Veronica Örtenberg -93Mosjö SK18.84

    F15 SPJUT 400    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK31.16
2Antonia Fagerberg -91Västerås FK30.56
3Olivia Arle -91KFUM Örebro29.97
4Louise Bergvall -91Mosjö SK27.19
5Ida Johansson -91Åsbro GoIF25.50
6Elin Erixon -90Åsbro GoIF24.71

    F13 80 M  HEAT 1  Vind -1,3
1Josefin Löf -92KFUM Örebro10.92Final
2Emma Andersson -92Garphyttans IF11.84Final
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro11.87Final
4Sara Jernfält -93KFUM Örebro12.38Final

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -3,0
1Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF11.40Final
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro11.66Final
3Cecilia Elfving -92Stocksäters IF12.81
4Sofie Andersson -93IK Westmannia14.10

    F13 80 M  FINAL  Vind -1,1
1Josefin Löf -92KFUM Örebro10.95
2Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF11.29
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro11.48
4Emma Andersson -92Garphyttans IF11.87
5Sara Jernfält -93KFUM Örebro12.59
-Ellen Hjort -93KFUM Örebrobröt

    F13 200 M    Vind -2,1
1Josefin Löf -92KFUM Örebro27.81
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro28.66
3Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF28.68
4Jenny Almqvist -92IK Westmannia29.60
5Emma Andersson -92Garphyttans IF30.08
6Sara Jernfält -93KFUM Örebro33.58

    F13 60 M HÄCK    Vind -1,1
1Josefin Löf -92KFUM Örebro9.81
2Sofie Hallström -92KFUM Örebro10.01
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro10.61
4Emma Norström -92Stocksäters IF11.43

    F13 HÖJD    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro1.51
2Emma Norström -92Stocksäters IF1.48
3Jenny Almqvist -92IK Westmannia1.35

    F13 STAV    
1Emma Norström -92Stocksäters IF2.52
2Teresia Tollstern-Landin -93SoIK Hellas2.02

    F13 LÄNGD ZON    
1Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.49+0,2
2Emma Andersson -92Garphyttans IF4.31+0,5
3Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF4.24+1,7
4Jenny Almqvist -92IK Westmannia4.13-0,2
5Veronica Örtenberg -93Mosjö SK4.05-0,1
6Sara Jernfält -93KFUM Örebro3.83-0,4
7Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.83+0,3
8Amanda Eliasson -93Fjugesta IF3.75+0,2

    F13 KULA 2,0    
1Johanna Larsson -92Filipstads FIK12.47
2Emmy Fahlström -92Fjugesta IF11.76
3Jenny Almqvist -92IK Westmannia9.51
4Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.46
5Sofie Andersson -93IK Westmannia6.36
6Cecilia Elfving -92Stocksäters IF9.32

    F13 SPJUT 400    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF30.42
2Johanna Larsson -92Filipstads FIK29.01
3Sofie Hallström -92KFUM Örebro25.90
4Jenny Almqvist -92IK Westmannia24.94
5Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF22.79
6Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF22.24
7Sofie Andersson -93IK Westmannia14.89

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,7
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.50Final
2Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF9.84Final
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF9.95Final
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.97

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,4
1Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.46Final
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.57Final
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.76Final

    F11 60 M  FINAL  Vind -2,0
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro9.54
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.60
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF9.66
4Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.94
5Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF10.02
6Jessica Nilsson -94Fjugesta IF10.22

    F11 HÖJD    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.17
2Jennie Hedman -95KFUM Örebro1.08

    F11 LÄNGD ZON    
1Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.11+0,3
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF3.97+1,6
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro3.95+0,8
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF3.78+1,5
5Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF3.56+1,2
6Emma Isosalo-Jansson -94IFK Nora3.47+1,3
7Cecilia Djupström -95Glanshammars IF2.42+0,9

    F11 KULA 2,0    
1Malin Stenmark -94Sundsvalls FI8.62
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro7.86
3Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF7.85
4Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF7.84
5Emma Isosalo-Jansson -94IFK Nora7.24
6Frida Lundberg -95KFUM Örebro6.26
7Cecilia Djupström -95Glanshammars IF3.69

    F11 SPJUT 400    
1Alexandra Johansson -94Kvismaredalens IF24.93
2Malin Stenmark -94Sundsvalls FI24.81
3Emma Isosalo-Jansson -94IFK Nora20.47
4Frida Lundberg -95KFUM Örebro12.84
5Jennie Hedman -95KFUM Örebro12.61
6Jessica Nilsson -94Fjugesta IF12.17
7Cecilia Djupström -95Glanshammars IF7.28

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,2
1Julia Nygård -96IFK Nora9.90Final
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.95Final
3Astrid Arle -96KFUM Örebro11.03Final
4Amanda Öberg -96Fjugesta IF11.32Final

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +0,5
1Amanda Fagerström -96Glanshammars IF10.15Final
2Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF11.20Final
3Paulina Rasch -96Fjugesta IF11.34
4Elin Garberg -96Stocksäters IF11.50
5Ida Skoglund -97Frövi IK11.79

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,5
1Julia Nygård -96IFK Nora10.13
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.25
3Amanda Fagerström -96Glanshammars IF10.49
4Astrid Arle -96KFUM Örebro11.03
5Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF11.29
6Amanda Öberg -96Fjugesta IF11.84

    F9 LÄNGD ZON    
1Julia Nygård -96IFK Nora3.34+0,4
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.30+1,7
3Amanda Fagerström -96Glanshammars IF3.25+0,7
4Astrid Arle -96KFUM Örebro3.23+0,8
5Paulina Rasch -96Fjugesta IF2.86+1,6
6Amanda Öberg -96Fjugesta IF2.670,0
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF2.59+2,0
8Elin Garberg -96Stocksäters IF2.59+1,4
9Ida Skoglund -97Frövi IK2.55+1,7
10Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF2.51+1,7

    F9 KULA 2,0    
1Amanda Öberg -96Fjugesta IF5.24
2Julia Nygård -96IFK Nora5.09
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF5.06
4Astrid Arle -96KFUM Örebro4.99
5Ida Skoglund -97Frövi IK4.49
6Paulina Rasch -96Fjugesta IF4.22
7Amanda Fagerström -96Glanshammars IF4.12

FÖRENINGSPOÄNG
KFUM Örebro 84
Glanshammars IF 36
Mosjö SK 30
Stocksäters IF 30
Fjugesta IF 19
Garphyttans IF 16
Kils AIK 16
Kvismaredalens IF 15
Filipstads FIK 10
IFK Nora 9
Västerås FK 8
Åsbro GoIF 7
KFUM Arvika 6
Wedevågs IF 6
Frövi IK 5
IK Westmannia 5
Sundsvalls FI 5
Götlunda IF 4
IF Göta 3
IF Start 3
Karlskoga FIF 1
Klippans FK 1

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram