Resultat   Kilsbergskampen 18 juni 2006

  Garphyttans IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    MÄN 100 M    Vind +1,1
1Leif Johansson -50Kils AIK13.46
2Mats Eliasson -64Katrineholms SK13.64
3Tomas Eriksson -51KFUM Örebro14.15

    MÄN DISKUS    
1Christer Högrelius -51SoIK Hellas34.37

    P17 100 M    Vind +2,6
1Tomas Olsson -89Kils AIK11.99
2Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF12.16
3Emil Johansson -90Kils AIK12.22

    P17 400 M    
1Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF54.57
2Tomas Olsson -89Kils AIK55.83

    P17 HÖJD    
1Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF1.80
2Emil Johansson -90Kils AIK1.55

    P17 SPJUT 700    
1Niklas Lönnermo -89Garphyttans IF37.53

    P15 100 M    Vind +3,5
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF11.98
2Jakob Holm -91Stocksäters IF12.19
3Johan Olsson -91Kils AIK12.23
4Robert Philipsson -91Karlskoga FIF12.39
5Ted Ellbén -92Stocksäters IF13.06
6Adam Nyberg -92Glanshammars IF14.41

    P15 800 M    
1Joakim Nilsson -91Fjugesta IF2.40,28
2Oskar Wange -92Glanshammars IF2.44,80

    P15 100 M HÄCK    Vind +1,4
1Albin Axelsson -92IF Göta15.85
2Adam Nyberg -92Glanshammars IF18.88

    P15 HÖJD    
1Ted Ellbén -92Stocksäters IF1.58
2Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.50
2Oskar Wange -92Glanshammars IF1.50
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.50

    P15 STAV    
1Albin Axelsson -92IF Göta2.52
2Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF2.42

    P15 KULA 4,0    
1Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF8.39

    P15 DISKUS 1,0    
1Albin Axelsson -92IF Göta33.52
2Joakim Nilsson -91Fjugesta IF24.75

    P15 SPJUT 600    
1Jakob Holm -91Stocksäters IF37.88
2Ted Ellbén -92Stocksäters IF36.64
3Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF32.23
4Joakim Nilsson -91Fjugesta IF26.99

    P13 80 M    Vind +2,3
1Niklas Utterheim -93KFUM Örebro12.00
2Jonas Bergqvist -94Filipstads FIK12.43
3Robin Gustavsson -94Fjugesta IF12.90

    P13 200 M    Vind +3,2
1Niklas Utterheim -93KFUM Örebro31.57

    P13 600 M    
1Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF1.57,51
2Axel Frisén -93Stocksäters IF2.00,09

    P13 60 M HÄCK    Vind +2,8
1Oskar Norström -93Stocksäters IF10.62

    P13 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.54
2Andreas Kallström -93IK Westmannia1.39
3Jonas Bergqvist -94Filipstads FIK1.33
4Axel Frisén -93Stocksäters IF1.24
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.03

    P13 STAV    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF2.92
2Axel Frisén -93Stocksäters IF2.12

    P13 LÄNGD ZON    
1Andreas Kallström -93IK Westmannia4.34+1,1
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro3.73+0,5

    P13 KULA 3,0    
1Axel Frisén -93Stocksäters IF8.34
2Niklas Utterheim -93KFUM Örebro7.95
3Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF7.18
4Theodor Eriksson-Kekki -93KFUM Örebro6.98
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF4.93

    P13 SPJUT 400    
1Theodor Eriksson-Kekki -93KFUM Örebro27.33
2Simon Skoglund -94Frövi IK24.07
3Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF20.41
4Robin Gustavsson -94Fjugesta IF16.04

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,1
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.18Final
2Adam Filmby -95Glanshammars IF9.31Final
3Philip Granath -96Mosjö SK9.36Final
4Olle Ahlsson -96Mosjö SK10.44
5Per Nilsson -95Stocksäters IF10.48

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,3
1Samuel Spjut -95Frövi IK9.67Final
2Anton Östebo -96Glanshammars IF9.73Final
3Niklas Arvidsson -95IK Westmannia9.85Final
4Jens Roslund -96Mosjö SK10.62

    P11 60 M  FINAL  Vind +1,4
1Adam Filmby -95Glanshammars IF9.17
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF9.23
3Philip Granath -96Mosjö SK9.49
4Samuel Spjut -95Frövi IK9.76
5Niklas Arvidsson -95IK Westmannia9.79
6Anton Östebo -96Glanshammars IF9.90

    P11 600 M    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.59,18
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.01,48
3Samuel Spjut -95Frövi IK2.02,45
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro2.06,58
5Niklas Arvidsson -95IK Westmannia2.08,58
6Adam Axelsson -96Stocksäters IF2.11,67
7Albin Lager -96KFUM Örebro2.11,75

    P11 HÖJD    
1Hampus Edqvist -96Mosjö SK1.28
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.19
3Didrik Eriksson-Kekki -96KFUM Örebro1.13
4Anton Östebo -96Glanshammars IF1.13
4Olle Ahlsson -96Mosjö SK1.13
6Philip Granath -96Mosjö SK1.10
7Albin Lager -96KFUM Örebro1.05
8Per Nilsson -95Stocksäters IF1.05
9Samuel Spjut -95Frövi IK1.00
10Jens Roslund -96Mosjö SK0.90

    P11 LÄNGD ZON    
1Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.08+1,8
2Philip Granath -96Mosjö SK3.89+2,23,65 +1,8
3Samuel Spjut -95Frövi IK3.71+4,43,53 +1,6
4Hampus Edqvist -96Mosjö SK3.69+1,7
5William Bergenarp -96Glanshammars IF3.60+1,8
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF3.56+0,7
7Jens Roslund -96Mosjö SK3.31+2,13,11 +1,8
8Adam Axelsson -96Stocksäters IF3.17+1,0
9Albin Lager -96KFUM Örebro3.08+3,7

    P11 KULA 2,0    
1Olle Ahlsson -96Mosjö SK8.23
2Hampus Edqvist -96Mosjö SK8.20
3Didrik Eriksson-Kekki -96KFUM Örebro7.86
4Emil Svantesson -96KFUM Örebro7.77
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF6.91
6Philip Granath -96Mosjö SK6.83
7William Bergenarp -96Glanshammars IF6.77
8Albin Lager -96KFUM Örebro6.75
9Jens Roslund -96Mosjö SK6.23

    P11 SPJUT 400    
1Didrik Eriksson-Kekki -96KFUM Örebro19.83
2Olle Ahlsson -96Mosjö SK15.45
3Emil Svantesson -96KFUM Örebro14.98
4Anton Östebo -96Glanshammars IF10.00

    P9 60 M    Vind +0,3
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro10.03
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.96

    P9 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro3.49+0,9
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF2.93+2,72,90 +1,5

    P9 KULA 2,0    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro5.67
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF5.08

    MVET 3000 M    
1Sören Forsberg -63IF Start10.11,16
2Christher Johansson -63Glanshammars IF10.14,92
-Bosse Enghborg -55Hällefors LKbröt

    KVINNOR 100 M    
1Anna Ryhed -88Filipstads FIK13.31

    KVINNOR 100 M EXTRA    Vind +1,8
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.53
2Sanna Jansson -89KFUM Örebro12.60

    KVINNOR 800 M    
1Malin Bjergestam -88Kils AIK2.31,04

    KVINNOR 3000 M    
1Karin Sennvall -80Hässelby SK9.56,23

    KVINNOR DISKUS    
1Angela Åkesson -79Kils AIK44.53
2Elisabeth Brånsgård -89Fjugesta IF38.68

    F17 100 M    Vind +2,1
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.55
2Sanna Jansson -89KFUM Örebro12.59
3Andrea Nybäck -90IK Westmannia12.83
4Emma Johansson -90Mosjö SK13.03
5Anna Svensson -90Stocksäters IF13.70
6Elin Andersson -89Karlskoga FIF14.02

    F17 400 M    
1Hanna Andersson -90Garphyttans IF61.43
2Emma Johansson -90Mosjö SK64.42
3Josefin Särén -89Kils AIK66.17

    F17 800 M    
1Pernilla Eriksson -90Hällefors LK2.31,28

    F17 100 M HÄCK    Vind +1,0
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF14.64
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia14.95

    F17 HÖJD    
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia1.53
2Anna Svensson -90Stocksäters IF1.53

    F17 STAV    
1Emilie Palm -89KFUM Örebro2.92

    F17 DISKUS 1,0    
1Lisa Boss -89Ekshärads FI28.56

    F15 100 M  HEAT 1  Vind +2,5
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF13.20Final
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro13.65Final
3Malin Lignell -92Stocksäters IF14.04Final

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +1,7
1Josefine Löf -92KFUM Örebro13.22Final
2Sara Eklund -92Filipstads FIK13.61Final
3Olivia Arle -91KFUM Örebro13.73Final
4Cecilia Elfving -92Stocksäters IF14.21

    F15 100 M  FINAL  Vind +0,8
1Elin Hultgren -92Karlskoga FIF13.13
2Josefine Löf -92KFUM Örebro13.36
3Sandra Barkestam -92KFUM Örebro13.50
4Sara Eklund -92Filipstads FIK13.53
5Olivia Arle -91KFUM Örebro13.95
6Malin Lignell -92Stocksäters IF14.26

    F15 800 M    
1Emma Andersson -92Garphyttans IF2.30,78
2Sandra Wagner -92KFUM Örebro2.46,39
3Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF2.51,30
4Anna Lilja -91Kvismaredalens IF2.56,31
5Sandra Alm -91Åsbro GoIF3.04,87
6Rebecca Nilsson -91IFK Nora3.09,06

    F15 80 M HÄCK    Vind +0,9
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro12.62
2Mergime Jashari -92IK Westmannia12.66
3Josefine Löf -92KFUM Örebro12.85
4Olivia Arle -91KFUM Örebro12.97
5Sandra Barkestam -92KFUM Örebro13.22
6Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK13.40

    F15 HÖJD    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia1.56
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK1.53
-Rebecca Nilsson -91IFK Nora0.00

    F15 STAV    
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro2.62

    F15 KULA 3,0    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia10.86
2Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF9.72
3Olivia Arle -91KFUM Örebro9.68
4Cecilia Elfving -92Stocksäters IF8.46
5Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF7.50

    F15 DISKUS 0,6    
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK37.84
2Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF28.68
3Malin Lignell -92Stocksäters IF23.01
4Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF22.02
5Cecilia Elfving -92Stocksäters IF19.31

    F15 SPJUT 400    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia37.12
2Olivia Arle -91KFUM Örebro32.79
3Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK30.76
4Rebecka Johansson -92Karlskoga FIF24.72

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,5
1Rebecka Schelander -94Österhaninge IF11.15Final
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro11.45Final
3Louise Harker -94Mosjö SK11.91Final

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +0,9
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro11.01Final
2Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF12.11Final
3Lisa Andersson -93IK Westmannia12.18Final
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF13.08

    F13 80 M  FINAL  Vind +2,3
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro10.88
2Rebecka Schelander -94Österhaninge IF11.13
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro11.41
4Louise Harker -94Mosjö SK11.88
5Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF11.97
6Lisa Andersson -93IK Westmannia12.15

    F13 200 M    Vind +3,2
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.22
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro29.78
3Angelica Öhrn -94Mosjö SK31.67
4Louise Sundström -94KFUM Örebro32.11
5Lisa Andersson -93IK Westmannia33.39

    F13 600 M    
1Julia Blomberg -94Mosjö SK1.52,49
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.53,60
3Malin Gillman -94Stocksäters IF1.58,75
4Louise Sundström -94KFUM Örebro2.02,66

    F13 60 M HÄCK    Vind +2,8
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro10.27
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro10.81
3Emma Bengtson -94KFUM Örebro12.25
4Angelica Öhrn -94Mosjö SK12.89
-Johanna Pettersson -94KFUM Örebroej start

    F13 HÖJD    
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.39
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.39
3Emma Bengtson -94KFUM Örebro1.30
4Malin Stenmark -94Sundsvalls FIF1.27
5Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF1.27
6Lisa Andersson -93IK Westmannia1.27
7Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.21
8Malin Gillman -94Stocksäters IF1.21

    F13 STAV    
1Teresia Tollstern-Landin -93KFUM Örebro2.52
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.32

    F13 LÄNGD ZON    
1Rebecka Schelander -94Österhaninge IF4.47+0,4
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.34+1,6
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF4.10+2,44,02 +1,2
4Miriam Lindroos -93Mosjö SK4.10+1,7
5Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF4.05+2,94,02 +1,4
6Ida Augustsson -94Stocksäters IF3.49+0,7

    F13 KULA 2,0    
1Malin Stenmark -94Sundsvalls FIF11.01
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.25
3Malin Gillman -94Stocksäters IF9.08
4Rebecka Fredriksson -94Kvismaredalens IF8.78
5Ida Augustsson -94Stocksäters IF7.12

    F13 SPJUT 400    
1Malin Stenmark -94Sundsvalls FIF28.07
2Malin Gillman -94Stocksäters IF23.38
3Ida Augustsson -94Stocksäters IF15.17
4Louise Harker -94Mosjö SK12.20

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,7
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.24Final
2Emilia Danielsson -96IK Westmannia9.78Final
3Julia Nygård -96IFK Nora9.94Final
4Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF10.27
5Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro10.33
6Astrid Arle -96KFUM Örebro10.66

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,1
1Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.53Final
2Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.77Final
3Hanna Thuresson -95Garphyttans IF9.97Final
4Emma Nordlund -95IFK Nora10.02
5Idali Andersson -96IFK Nora10.35
6Sofia Gerhardsson -95IK Westmannia10.38

    F11 60 M  FINAL  Vind +2,1
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF9.29
2Johanna Elfving -96Stocksäters IF9.58
3Emilia Danielsson -96IK Westmannia9.65
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.79
5Julia Nygård -96IFK Nora9.83
6Hanna Thuresson -95Garphyttans IF9.83

    F11 600 M    
1Julia Nygård -96IFK Nora2.28,77
2Idali Andersson -96IFK Nora2.31,25
3Linnea Holmstedt -96Nyköpings BIS2.32,78

    F11 HÖJD    
1Julia Nygård -96IFK Nora1.21
2Frida Lundberg -95KFUM Örebro1.18
3Ida Sohlman -95Garphyttans IF1.18
4Sara Johansson -95IFK Arboga1.15
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.12
6Linnea Holmstedt -96Nyköpings BIS1.12
7Sofia Gerhardsson -95IK Westmannia1.12
8Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.09

    F11 LÄNGD ZON    
1Jennie Hedman -95KFUM Örebro3.94+2,0
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF3.81+2,93,71 +1,4
3Frida Lundberg -95KFUM Örebro3.80+1,5
4Signe Flygare -96Glanshammars IF3.77+1,2
5Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.71+1,1
6Hanna Thuresson -95Garphyttans IF3.55+1,1
7Emilia Danielsson -96IK Westmannia3.55+0,8
8Astrid Arle -96KFUM Örebro3.52+1,9
9Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro3.42+0,6
10Ida Sohlman -95Garphyttans IF3.38+3,23,30 +1,6
11Angelica Kallström -96IK Westmannia3.25+2,62,96 +1,0
12Lotta Stenmark -96Sundsvalls FIF3.23+0,5
13Viola Ragnarsson -96Garphyttans IF3.20+0,5
14Cecilia Djupström -95Glanshammars IF2.47+2,32,28 +1,3

    F11 KULA 2,0    
1Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro8.35
2Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora8.34
3Sara Johansson -95IFK Arboga8.00
4Frida Lundberg -95KFUM Örebro7.75
5Evelyn Wahlberg -96Nyköpings BIS7.37
6Jennie Hedman -95KFUM Örebro6.52
7Jenny Nilsson -96Fjugesta IF6.50
8Johanna Elfving -96Stocksäters IF6.45
9Astrid Arle -96KFUM Örebro6.34
10Sofia Gerhardsson -95IK Westmannia5.77
11Emilia Danielsson -96IK Westmannia5.73
12Angelica Kallström -96IK Westmannia5.56
13Cecilia Djupström -95Glanshammars IF4.63
14Lotta Stenmark -96Sundsvalls FIF4.24

    F11 SPJUT 400    
1Emma Isosalo-Jansson -95IFK Nora19.65
2Frida Lundberg -95KFUM Örebro15.52
3Sara Johansson -95IFK Arboga14.53
4Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro13.97
5Julia Nygård -96IFK Nora13.38
6Jennie Hedman -95KFUM Örebro12.99
7Evelyn Wahlberg -96Nyköpings BIS12.02
8Jenny Nilsson -96Fjugesta IF11.71
9Linnea Holmstedt -96Nyköpings BIS8.92
10Astrid Arle -96KFUM Örebro8.89
11Cecilia Djupström -95Glanshammars IF7.39

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Cajsa Widén -97IK Westmannia10.34Final
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.51Final
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.53Final
4Felicia Auvinen -97IK Westmannia10.57Final
5Fanny Runheim -99KFUM Örebro11.00

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,6
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro9.91Final
2Sandra Vestlund -99Kils AIK10.27Final
3Elsa Frisén -97Stocksäters IF10.90
4Sabina Forsberg -98Glanshammars IF11.06
5Ida Skoglund -97Frövi IK11.07
6Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF11.77

    F9 60 M  FINAL  Vind +1,2
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro9.84
2Cajsa Widén -97IK Westmannia10.22
3Sandra Vestlund -99Kils AIK10.26
4Felicia Auvinen -97IK Westmannia10.51
5Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.52
6Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.53

    F9 LÄNGD ZON    
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro3.45+3,5-
2Cajsa Widén -97IK Westmannia3.44+3,23,33 +1,7
3Caroline Gylling -97Stocksäters IF3.33+2,23,26 +1,6
4Felicia Auvinen -97IK Westmannia3.33+2,13,15 +1,6
5Sandra Vestlund -99Kils AIK3.21+2,0
6Ida Skoglund -97Frövi IK3.03+2,72,91 +0,8
7Fanny Runheim -99KFUM Örebro2.89+1,8
8Elsa Frisén -97Stocksäters IF2.80+1,7
9Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.70+2,52,23 +1,9
10Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF2.69+2,42,66 +1,2

    F9 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK5.55
2Felicia Auvinen -97IK Westmannia4.98
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF4.91
4Caroline Gylling -97Stocksäters IF4.83
5Cajsa Widén -97IK Westmannia4.50
6Anna Tivemo -97KFUM Örebro4.37
7Fanny Runheim -99KFUM Örebro4.25
8Sabina Forsberg -98Glanshammars IF4.16
9Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.90

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram