Resultatlista i pdf-format

  Resultat Kuliga Hoppgalan 5/3 2011

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
    MÄN STAV      
1Oskar Norström -93Stocksäters IF4,424,52omhopp
2Dennis Fransson-Bergetoft -92KFUM Örebro4,42
3Axel Frisén -93Stocksäters IF4,12

    MÄN LÄNGD      
1Gabriel Berg -82KFUM Örebro6,28


Gabriel Berg


606  628   x   596   x    x 

    MÄN TRESTEG      
1Gabriel Berg -82KFUM Örebro12,68


Gabriel Berg


1214  1216  1217  1239  1240  1268

    MÄN KULA      
1Hampus Bergman -87KFUM Örebro10,29
2Joakim Andersson -90KFUM Örebro9,73

    P17 HÖJD      
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1,79
2Robin Forsell -94KFUM Örebro1,76
3Philip Capobianco -95KFUM Örebro1,68
4Niclas Wallin -94KFUM Örebro1,48




Robin Forsell

Edvin Heggemann

Niclas Wallin

Philip Capobianco


143 148 153 168 173 176 179 190

            o   o   o   xxx

                o   o   o   xxx

o   xxo xxx

            xxo xxx

    P17 LÄNGD      
1Robin Forsell -94KFUM Örebro5,93
2Jacob Rhan -94Glanshammars IF5,76
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro5,27
4Niclas Wallin -94KFUM Örebro4,94


Robin Forsell

Carl-Johan Renberg

Jacob Rhan

Niclas Wallin


589  558  587  593  446  588

493  512  527  491   -    - 

553  576  569  563  547   x 

494  474   -    -    -    - 

    P17 TRESTEG      
1Philip Capobianco -95KFUM Örebro11,59
2Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro11,46


Carl-Johan Renberg

Philip Capobianco


1096  1099  1120  1140  1146  1134

 x     x    1148  1159    x   1140

    P15 HÖJD      
1Linus Falck -96Hökensås UR1,80
2Hampus Edqvist -96KFUM Örebro1,77
3Simon Andersson -97SOK Träff1,62
4Anton Östebo -96Glanshammars IF1,56
5Edwin Sahlin -97Västerås FK1,56




Linus Falck

Hampus Edqvist

Anton Östebo

Edwin Sahlin

Simon Andersson


141 144 147 150 153 156 159 162 165 168 171 174 177 180 182

                            o   o   o   xo  o   o   xo  xxx

                        o   xo  xo  o   o   xo  xo  xxx

o   o   o   o   o   xo  xxx

    o   xxo o   xxo xo  xxx

    o   o   o   xo  o   xo  o   xxx

    P15 STAV      
1Jens Roslund -96Stocksäters IF3,42
2Edwin Sahlin -97Västerås FK3,02

    P15 LÄNGD      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro5,52
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF5,39
3Anton Östebo -96Glanshammars IF5,06
4Edwin Sahlin -97Västerås FK4,98
5David Svensson -97Stocksäters IF3,81


Anton Johansson

Edwin Sahlin

Anton Östebo

David Svensson

Jesper Frykholm


 x    x   552   x    x    x 

 x   488  477  487   x   498

497  493  499  490  479  506

381  366  360  367  366  368

537  534  535  539  401   x 

    P15 TRESTEG      
1Anton Johansson -96KFUM Örebro11,71
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF11,44


Jesper Frykholm

Anton Johansson


1144  1126  1117   x   1140   x 

 x    1171   x   1160  1164   x 

    P15 KULA 4,0      
1Albin Lager -96KFUM Örebro14,34
2Anton Johansson -96KFUM Örebro14,09

    P13 HÖJD      
1David Appelgren -98Tyresö FK1,44
2Joel Mattsson -98Tierps IF1,41
3Andreas Führ -98KFUM Örebro1,33
4Benjamin Eklund -98IK Westmannia1,28
5Andreas Holm -98KFUM Örebro1,13




Andreas Führ

Joel Mattsson

David Appelgren

Benjamin Eklund

Andreas Holm


113 118 123 128 133 138 141 144 147

    o   o   o   xxo xxx

        o   o   o   xo  o   xxx

            o   o   xo  o   xxo - 

o   o   o   o   xxx

o   xxx

    P13 STAV      
1Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2,42
2David Appelgren -98Tyresö FK1,82

    P13 LÄNGD ZON      
1Gustaf Montin -98KFUM Örebro4,33
2Gustav Helander -98Upsala IF4,25
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia4,23
4Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF4,13
5Albin Carlsson -98KFUM Arvika3,99
6Andreas Holm -98KFUM Örebro3,88
7Simon Persson -98KFUM Örebro3,62


Mateusz Ostrowski

Gustaf Montin

Albin Carlsson

Andreas Holm

Gustav Helander

Simon Persson

Benjamin Eklund


 x    x    x    x   413   x 

426  407  433   x   424  425

375   x   377  385  399  374

376  345  388  385  358  370

402  413  425  407  424  423

356   x   350  362  340  347

384  405  423  408  418   x 

    P13 TRESTEG ZON      
1Gustav Helander -98Upsala IF9,59
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF9,57
3Albin Carlsson -98KFUM Arvika8,51
4Simon Persson -98KFUM Örebro8,03


Gustav Helander

Simon Persson

Mateusz Ostrowski

Albin Carlsson


945  941  951  940  954  959

 x    x   803  784   -   794

911   x    x   942  943  957

851  824   -   843   x    x 

    P13 KULA 3,0      
1Patrik Lindstedt -99Hässelby SK9,99
2Joel Mattsson -98Tierps IF9,34
3David Appelgren -98Tyresö FK8,45
4Erik Nyman -98Stocksäters IF7,39
5Andreas Holm -98KFUM Örebro5,13

    P12 HÖJD      
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,51
2Henrik Larsson -99IF Göta1,51
3Tom Johansson -99KFUM Örebro1,48
4Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,42
5Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro1,42
6Jonas Renz -99IK Norrköping FI1,42
7Oskar Erixon -99IK Westmannia1,39
8Gustav Mattsson -99Kisa SK1,33
9Nils Havsmon -99SOK Träff1,25
10Johan Pedersen -99Upsala IF1,25
11Victor Wiberg -99IK Stål1,25
12Martin Karlsson -99IK Westmannia1,15

    P12 STAV      
1Jonas Renz -99IK Norrköping FI1,92

    P12 LÄNGD ZON      
1Jonas Renz -99IK Norrköping FI4,90
2Henrik Larsson -99IF Göta4,74
3Jesper Mårtensson -99IK Wilske4,42
4Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro4,37
5Oskar Erixon -99IK Westmannia4,33
6Jonathan Gustavsson -99KFUM Örebro4,29
7Victor Wiberg -99IK Stål4,21
8Gustav Mattsson -99Kisa SK4,17
9Simon Wiklund -99IK Wilske3,97
10Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro3,85
11Johan Pedersen -99Upsala IF3,81
12Martin Karlsson -99IK Westmannia3,51
13David Berzelius -99IF Spartacus3,30


Jesper Mårtensson

Oskar Erixon

Gustaf Ivarsson

David Berzelius

Martin Karlsson

Jonathan Gustavsson

Johan Pedersen

Victor Wiberg

Henrik Larsson

Gustav Mattsson

Jonas Renz

Simon Wiklund

Ludvig Widarsson


 x    x   426  431  432  442

402  411  433  404  267   x 

385  368  354

309  325  330

351  327  337

429  429  417  399  407  372

351  381  363

412  412  421  406  409  399

457  335  454  443  448  474

402  406  411  417  398  416

 x   460  464   x   454  490

383  397  388

425  432  421  419  437  425

    P12 TRESTEG ZON      
1Jonas Renz -99IK Norrköping FI9,48
2Philip Stömne -00Valbo AIF9,18
3Tom Johansson -99KFUM Örebro9,09
4Simon Wiklund -99IK Wilske9,01
5Victor Wiberg -99IK Stål8,92
6Jesper Mårtensson -99IK Wilske8,90
7Patrik Lindskog -99KFUM Örebro8,21
8Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF7,95


Tom Johansson

Rickard Bergenarp

Patrik Lindskog

Simon Wiklund

Philip Stömne

Jesper Mårtensson

Victor Wiberg

Jonas Renz


908  909  878  886  896  866

795  784   x    x    x    x 

 x   797  790  803  821  821

901  891  897  886  880  877

918   x   916   -    -   910

881  890   x   859  876   x 

 x   853  892  868   x    x 

948   x    x    x    x    x 

    P12 KULA 3,0      
1Patrik Lindstedt -99Hässelby SK9,99
2Henrik Larsson -99IF Göta9,13
3Robin Edqvist -99KFUM Örebro8,72
4Oskar Erixon -99IK Westmannia8,47
5Jonas Renz -99IK Norrköping FI7,20
6Nils Havsmon -99SOK Träff6,20
7Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro6,16
8Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro5,84
9Gustav Mattsson -99Kisa SK5,59
10Martin Karlsson -99IK Westmannia5,55
11Jonathan Hallberg -99KFUM Örebro5,49

    P11 HÖJD      
1Philip Stömne -00Valbo AIF1,44
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1,38
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF1,10
4Hilding Anger -00KFUM Örebro1,05
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro4,51
2Philip Stömne -00Valbo AIF4,45
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro4,40
4Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF4,08
5Aron Karlsson -00KFUM Örebro4,07
6David Sälik -00KFUM Örebro3,93
7John Enberg -00Stocksäters IF3,79
8Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF3,76
9Alexander Isemo -99KFUM Örebro3,75
10Arvid Eriksson -00IF Spartacus3,61
11Hilding Anger -00KFUM Örebro3,55
12Rasmus Petersson -00IF Spartacus3,54
13Oskar Arensmeier -00Frövi IK3,35
14Viktor Karlsson -00Wedevågs IF3,18
15Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro3,14


Olle Tyrsmo

Hilding Anger

Rickard Bergenarp

Gustav Karlsson

Viktor Karlsson

Arvid Eriksson

Oskar Arensmeier

Aron Karlsson

Sebastian Erlandh

Philip Stömne

Rasmus Petersson

Alexander Isemo

Jonathan Granath

David Sälik

John Enberg


408   407    x    386   212    x 

349   355   229

376   376   367    x     -     - 

440   421   422   404   425   426

318   311   313

353   361   357

322   335   327

366    x    407   400   385   398

314    -     - 

445   440   425   433    -    419

354   350   324

372   375   371

439   442   433   426   431   451

353   364   385   378   372   393

379   371   334   334   336    x 

    P11 KULA 2,0      
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro8,93
2Arvid Eriksson -00IF Spartacus7,92
3Alexander Isemo -99KFUM Örebro7,83
4Philip Stömne -00Valbo AIF7,26
5Aron Karlsson -00KFUM Örebro6,93
6John Enberg -00Stocksäters IF6,59
7David Sälik -00KFUM Örebro6,37
8Jack Tranderyd -00KFUM Örebro6,20
9Viktor Karlsson -00Wedevågs IF5,94
10Oskar Arensmeier -00Frövi IK5,86

    P10 HÖJD      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF1,29
2Malte Lundmark -01KFUM Örebro1,20
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,17
4Sam Hammarberg -01KFUM Örebro1,11
5Marcus Führ -01KFUM Örebro1,08
6Hugo Karlsson -01Götlunda IF1,05
7Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF1,00
8William Karlsson -01IK Westmannia1,00
9Benjamin Kadic -01KFUM Örebro0,95
10Linus Roos -01IK Westmannia0,85
11Erik Löfstedt -01KFUM Örebro0,85

    P10 LÄNGD ZON      
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika3,96
2Daniel Malmgren -01Stocksäters IF3,83
3Amir Musa -01KFUM Örebro3,77
4Malte Lundmark -01KFUM Örebro3,65
5Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro3,58
6Marcus Führ -01KFUM Örebro3,51
7Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,37
8Oscar Persson -01Frövi IK3,30
9Sam Hammarberg -01KFUM Örebro3,19
10Erik Löfstedt -01KFUM Örebro3,18
11Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro3,08
12Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF3,05
13Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,02
14Samuel Linden -01KFUM Örebro3,00
15Benjamin Kadic -01KFUM Örebro2,95
16William Karlsson -01IK Westmannia2,94
17Linus Roos -01IK Westmannia2,71


Hugo Karlsson

Linus Roos

Marcus Führ

Daniel Malmgren

Ruben Sandén Alin

Rasmus Hugosson

Gustaf Otterhed

Erik Löfstedt

Malte Lundmark

Oscar Persson

Sam Hammarberg

Benjamin Kadic

Amir Musa

William Karlsson

Philip Wilhelmsson

Samuel Linden

Simon Jonängen


302   231   280

271   245   232

344   341   351   337   349   315

370   383   334    x    362   331

305   304   213

337   345   337   333   331   358

337   316   323   328   328   309

318   236   307

334   358   361   365   342   348

311   319   291   287   316   330

319   307    x 

295    x    295

345   363   367   375   377   375

273   286   294

302   308   301

300   291   290

393   391   385   392   396   395

    P10 KULA 2,0      
1Daniel Malmgren -01Stocksäters IF7,80
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro7,14
3Simon Jonängen -01KFUM Arvika7,04
4Hugo Karlsson -01Götlunda IF6,88
5Amir Musa -01KFUM Örebro6,27
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro6,18
7Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF6,00
8Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro5,50
9Sam Hammarberg -01KFUM Örebro5,29
10Linus Roos -01IK Westmannia5,22
11Oscar Persson -01Frövi IK5,06
12Gustav Alkman -01KFUM Örebro4,21

    P9 HÖJD      
1Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn1,07
2Linus Callenvik -02Karlskoga FIF1,07
3Jacob Thyberg -02KFUM Örebro0,95
4Noha Olsson -02KFUM Örebro0,90
5Elis Forsberg -02KFUM Örebro0,90
5Filip Höijer -02Frövi IK0,90
7Edvin Bäck -02KFUM Örebro0,90
8Alfred Odbert -02KFUM Örebro0,85
9Arthur Havsmon -02SOK Träff0,85
10Melker Bååth -02KFUM Örebro0,85
11Leo Enberg -02Stocksäters IF0,80

    P9 LÄNGD ZON      
1Linus Callenvik -02Karlskoga FIF3,50
2Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro3,48
3Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro3,26
4Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn3,24
5Jacob Thyberg -02KFUM Örebro3,16
6Noha Olsson -02KFUM Örebro3,13
7Filip Höijer -02Frövi IK3,04
8Max Bergström -02KFUM Örebro2,97
9Holger Bergengren -02KFUM Örebro2,91
10Erik Berzelius -02IF Spartacus2,84
11Alfred Odbert -02KFUM Örebro2,82
12Elias Skoglund -02Frövi IK2,79
13William Penell -02KFUM Örebro2,74
14Theo Levinsson -02KFUM Örebro2,71
15Melker Bååth -02KFUM Örebro2,69
16Edvin Bäck -02KFUM Örebro2,66
17Axel Holmqvist -02KFUM Örebro2,63
18Leo Enberg -02Stocksäters IF2,45
19Elis Forsberg -02KFUM Örebro2,39


Elias Skoglund

Noha Olsson

Edvin Bäck

Theo Levinsson

Leo Enberg

Wilhelm Bergentz

Jonathan Johnsson

Melker Bååth

Holger Bergengren

Ludwig Lill

Jacob Thyberg

Erik Berzelius

Alfred Odbert

Linus Callenvik

William Penell

Filip Höijer

Elis Forsberg

Axel Holmqvist

Max Bergström


273   x   279

300  298  313  283  288  299

266  259  262

250  271  260

 x   245  244

294  316  326  307  302  325

348  329   x   310  313   x 

268  269  265

291  268  269

324  285   x   293  299   x 

310  316  313  265  306  289

275  284  283

273  282  263

 x   334  321  288  295  350

269   x   274

280  278  293  287  304  288

223  203  239

262  252  263

266  273  295  297  295   x 

    P9 KULA 2,0      
1Filip Höijer -02Frövi IK5,83
2Elis Forsberg -02KFUM Örebro5,78
3Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro5,76
4Linus Callenvik -02Karlskoga FIF5,50
5Elias Skoglund -02Frövi IK5,47
6Arthur Havsmon -02SOK Träff5,23
7Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn5,12
8Jacob Thyberg -02KFUM Örebro4,91
9Edvin Bäck -02KFUM Örebro4,48
10Leo Enberg -02Stocksäters IF4,39
11Alfred Odbert -02KFUM Örebro4,28
12Axel Holmqvist -02KFUM Örebro4,16
13Melker Bååth -02KFUM Örebro3,97

    P8 HÖJD      
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro0,90
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro0,90
3Alfred Olander -03KFUM Örebro0,85
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro0,85
5Ryan Malmgren -03Stocksäters IF0,80
5Noa Hammarberg -03KFUM Örebro0,80

    P8 LÄNGD ZON
1Noa Hammarberg -03KFUM Örebro2,85
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro2,79
3Oscar Capobianco -03KFUM Örebro2,77
4Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro2,77
5Oliver Lundström -03KFUM Örebro2,77
6Ryan Malmgren -03Stocksäters IF2,68
7Pelle Karlsson -03Götlunda IF2,67
8Alfred Olander -03KFUM Örebro2,65
9Emrik Fröding -03Götlunda IF2,57
10Henrik Franzén -03KFUM Örebro2,50


Henrik Franzén

Oscar Capobianco

Tobias Erlandh

Pelle Karlsson

Ryan Malmgren

Alfred Olander

Noa Hammarberg

Emrik Fröding

Oliver Lundström

Lukas Bjuremar


228  250  212  246  247  239

266  268  271  264  275  277

246  246  258   x   279  271

256  255  238  227  267   x 

240  232  248   x   268  233

257  234  250  262  265  246

218  285  247  265  266  278

250  212  221  227  257  241

242  242  260  277  267  254

216  253  251  268  236  277

    P8 KULA 2,0      
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro5,14
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro4,60
3Noa Hammarberg -03KFUM Örebro4,45
4Pelle Karlsson -03Götlunda IF4,39
5Emrik Fröding -03Götlunda IF4,14
6Ryan Malmgren -03Stocksäters IF4,14
7Alfred Olander -03KFUM Örebro3,83
8Oliver Lundström -03KFUM Örebro3,78

    KVINNOR HÖJD      
1Pia Liedholm -92Falköpings AIK1,60
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1,43




Pia Liedholm

Angelica Gelfgren


133 138 143 148 151 154 157 160 163

                o   o   xxo xxo xxx

o   xo  xo  xxx

    KVINNOR STAV      
1Emma Bengtsson -94KFUM Örebro3,02
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro2,02

    KVINNOR LÄNGD      
1Sandra Sääw -87KFUM Örebro5,33
2Rebecca Andersson -93KFUM Örebro5,32
3Elin Yngve -90Falköpings AIK4,50
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro4,20


Rebecca Andersson

Angelica Gelfgren

Elin Yngve

Sandra Sääw


489   504   532   512   505   524

399   420   413   417   415   393

450    x     x    431    x     x 

522   533   533    x     x    395

    KVINNOR TRESTEG      
1Rebecca Andersson -93KFUM Örebro10,91


Rebecca Andersson


1091   x     x    1067  1087  1063

    KVINNOR KULA      
1Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro9,83

    F17 HÖJD      
1Petra Levtshuk -94KFUM Örebro1,54
1Klara Helander -95Upsala IF1,54
3Elsa Eriksson -95Västerås FK1,51
4Malin Sahlmén -95Västerås FK1,48
5Josefin Forsberg -95IK Westmannia1,43
6Vendela Tegerstrand -95Västerås FK1,38




Elsa Eriksson

Petra Levtshuk

Vendela Tegerstrand

Klara Helander

Malin Sahlmén

Josefin Forsberg


133 138 143 148 151 154 157

    o   o   xo  xo  xxx

        o   o   o   o   xxx

xo  xo  xxx

        o   o   o   o   xxx

    o   o   xxo xxx

o   xo  o   xxx

    F17 STAV      
1Louise Gabrielsson -95Huddinge AIS3,12
2Malin Linder -94SK Bore2,72
3Moa Bylund -94Huddinge AIS2,42
4Emma Ronquist -95Glanshammars IF2,22

    F17 LÄNGD      
1Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF5,16
2Matilda Matthys -95GoIF Tjalve5,10
3Moa Ullgren -96GoIF Tjalve5,10
4Emma Nordlund -95IFK Nora4,85
5Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4,77
6Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,65
7Petra Levtshuk -94KFUM Örebro4,61


Emma Nordlund

Moa Ullgren

Lisa Bergdahl

Sara Angelmyr

Petra Levtshuk

Lovisa Frykholm

Matilda Matthys


465  448  485  470  444  477

459  472  492  510  341  471

462  461  477  471  474   x 

 x   203  370  446   x   465

379  454  461  428  434  437

486  489  483  482  489  516

498  506   x   399  510   x 

    F17 TRESTEG      
1Aina Griksaite -94Hellas FK10,75
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF10,39
3Klara Helander -95Upsala IF10,36
4Sara Angelmyr -94KFUM Örebro10,32
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10,09


Johanna Pettersson

Klara Helander

Aina Griksaite

Sara Angelmyr

Lovisa Frykholm


 x      x      x      x     1009   1009

1023   1006   1036   1028    955   1005

1064    x     1068   1071   1051   1075

1004    971    994    x      x     1032

 x      x     1032   1022   1020   1039

    F17 KULA 3,0      
1Ida Sundkvist -94IK Westmannia11,26

    F15 HÖJD      
1Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro1,48
2Ellinor Persson -96Täby IS1,43
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro1,38




Johanna Elfving

Ellinor Persson

Fanny Bergetoft


133 138 143 148 151

o   o   xxx

        o   x-

        o   o   xxx

    F15 STAV      
1Emma Stenlöf -96Västerås FK3,22
2Sandra Bergenulf -96Falu IK3,02

    F15 LÄNGD      
1Mimmi Nordén -97IFK Tumba4,60
2Emelie Mårtensson -96IK Wilske4,52
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro4,51
4Sandra Bergenulf -96Falu IK4,48
5Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro4,22
6Mathilda Björklund -97Bålsta IK4,01
7Agnes Larsson -97IF Göta3,90
8Emilia Danielsson -96IK Westmannia3,54


Agnes Larsson

Fanny Bergetoft

Mimmi Nordén

Emelie Mårtensson

Emilia Danielsson

Mathilda Björklund

Sandra Bergenulf

Lovisa Berglund


 x   390   x    -    -    - 

388  392  422  410  396  401

445  451  460   x    x    - 

449  379  452   x   447   x 

337  326  344  339  354  343

329  357  400  386  371  401

425  435  425  423  434  448

 x   451  437  444  432   x 

    F15 TRESTEG      
1Ellinor Persson -96Täby IS10,25
2Emelie Mårtensson -96IK Wilske10,09
3Mimmi Nordén -97IFK Tumba9,91
4Ida Skoglund -97Frövi IK9,70
Sharon López -97Västerås FK0,00


Ellinor Persson

Emelie Mårtensson

Ida Skoglund

Sharon López

Mimmi Nordén


 x      x      972    x      x     1025

1009    x      976    963    989    x 

 909    912    929    970    953    910

 -      -      -      -      -      - 

 991    952    959    957    940    - 

    F15 KULA 3,0      
1Agnes Larsson -97IF Göta11,19
2Moa Ullgren -96GoIF Tjalve10,89
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10,47
4Emma Stenlöf -96Västerås FK10,36
5Jenny Nilsson -96Fjugesta IF9,52
6Ida Skoglund -97Frövi IK9,51
7Lina Gustavsson -97Fjugesta IF8,71
8Mathilda Björklund -97Bålsta IK8,65
9Emilia Danielsson -96IK Westmannia8,07
10Mimmi Nordén -97IFK Tumba7,49

    F13 HÖJD      
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn1,45
2Jessica Mattsson -98Tierps IF1,42
3Wilma Toivola -98Glanshammars IF1,42
4Mathilda Eriksson -98IFK Tumba1,36
5Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn1,36
6Agnes Jansson -98IK Westmannia1,33
7Elin Domberg -98KFUM Örebro1,33
8Emma Jansson -98IK Westmannia1,28




Agnes Jansson

Elin Domberg

Viktorija Bunjevac

Mathilda Eriksson

Wilma Toivola

Jessica Mattsson

Emma Jansson

Elin Johansson


118 123 128 133 136 139 142 145 150

o   o   o   o   xxx

        xo  o   xxx

        o   o   xxo xxx

                o   x-

        o   o   xo  o   xxo xxx

                o   o   o   xxx

o   o   o   xxx

                o   o   o   o   xxx

    F13 STAV      
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba2,32
2Klara Flygare -98Glanshammars IF2,12
2Emilia Andersson -98Stocksäters IF2,12
4Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK1,92
5Elin Domberg -98KFUM Örebro1,82

    F13 LÄNGD ZON      
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba5,16
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro4,97
3Jessica Mattsson -98Tierps IF4,62
4Elin Johansson -98IFK Kristinehamn4,57
5Klara Pallin -98Karlskoga FIF4,49
6Julia Persson -98IK Westmannia4,40
7Wilma Toivola -98Glanshammars IF4,37
8Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn4,36
9Eunice Nilsson -98KFUM Örebro4,25
10Josefine Larsson -98Glanshammars IF4,25
11Elin Palmér -98KFUM Örebro4,18
12Maja Gustafsson -98Västerås FK4,18
13Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn4,15
14Klara Flygare -98Glanshammars IF4,12
15Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK4,05
16Tove Olsson -98IFK Tumba4,01
17Emilia Andersson -98Stocksäters IF3,99
18Emelie Andersson -98KFUM Örebro3,98
19Emma Jansson -98IK Westmannia3,79
20Agnes Jansson -98IK Westmannia3,65
21Ellen Sköldberg -98IK Westmannia3,63
22Lovisa Larsson -98KFUM Örebro3,58
23Rebecca Edberg -98IK Westmannia3,55


Hilda Jansson

Elin Palmér

Klara Pallin

Emilia Andersson

Wilma Toivola

Jessica Mattsson

Matilda Blomstrand

Ellen Sköldberg

Viktorija Bunjevac

Rebecca Edberg

Eunice Nilsson

Agnes Jansson

Lovisa Larsson

Elin Johansson

Mathilda Eriksson

Maja Gustafsson

Tove Olsson

Julia Persson

Fanny Ernestam

Klara Flygare

Emma Jansson

Josefine Larsson

Emelie Andersson


415  413  410

406  381  418

443  447  445  449   x   447

385  372  399

437  435  436  430  430  364

440  456  453  450  453  462

400  405  384

326  363  347

425  436  434  429  423  420

355   x    x 

416  425  417

365  354  358

358  340  333

454  457  456  398  452  453

495  501  500  516   -   511

 x   392  418

348  401  380

426  409  423  428  440  436

 x   494  496  497   x   496

412  406  403

379  368  379

 x   425   x 

398  384  386

    F13 TRESTEG ZON      
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba10,47
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro10,31
3Klara Pallin -98Karlskoga FIF9,58
4Elin Johansson -98IFK Kristinehamn9,56
5Wilma Toivola -98Glanshammars IF9,53
6Elin Domberg -98KFUM Örebro9,51
7Jessica Mattsson -98Tierps IF9,43
8Julia Persson -98IK Westmannia9,30
9Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,97
10Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK8,94
11Viktorija Bunjevac -98IFK Kristinehamn8,73
12Klara Flygare -98Glanshammars IF8,69
13Maja Gustafsson -98Västerås FK8,59
14Hilda Jansson -98IFK Kristinehamn8,49
15Tove Olsson -98IFK Tumba8,45
16Elin Palmér -98KFUM Örebro8,41
17Lovisa Larsson -98KFUM Örebro7,90


Tove Olsson

Jessica Mattsson

Fanny Ernestam

Elin Domberg

Lovisa Larsson

Elin Johansson

Klara Pallin

Julia Persson

Klara Flygare

Hilda Jansson

Mathilda Eriksson

Matilda Blomstrand

Viktorija Bunjevac

Elin Palmér

Eunice Nilsson

Wilma Toivola

Maja Gustafsson


845   x   814

942  904  916  905  940  943

1031  1022  1025  1024  1024  1019

951  947  934  948  918   x 

790  746  748

942  956   x    x   912   - 

 x   958   x   954   x    x 

930  904  913  890  908  921

819  868  869

839  849  839

992  1036  948   x   1045  1047

894  888  821

867  862  873

841  840   x 

897  894  866

931  938  931  924  953  940

845  859  850

    F13 KULA 2,0      
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba12,21
2Julia Persson -98IK Westmannia9,51
3Rebecca Edberg -98IK Westmannia8,96
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF8,58
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,03
6Tove Olsson -98IFK Tumba7,48
7Ellen Sköldberg -98IK Westmannia7,34
8Emelie Andersson -98KFUM Örebro6,23

    F12 HÖJD      
1Hanna Rynler -99Västerås FK1,56
2Hanna Högberg -99KFUM Örebro1,37
3Ida Callenvik -99Karlskoga FIF1,34
3Olivia Samuelsson -99Tranås AIF1,34
5Clara Bergström -99IFK Sunne1,31
6My Aggefors -99IFK Tumba1,31
7Louise Svensson -99Flens FS1,28
8Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF1,28
9Emma Widén -99Götlunda IF1,15
10Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn1,15
-Kajsa Gräsberg -99Stocksäters IF0,00

    F12 STAV      
1Alexandra Sörensen -99Falu IK2,02
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,72
3Andrea Bergenulf -00Falu IK1,72

    F12 LÄNGD ZON      
1Alexandra Sörensen -99Falu IK4,51
2Moa Seger -99Glanshammars IF4,47
3My Aggefors -99IFK Tumba4,36
4Louise Svensson -99Flens FS4,33
5Ida Callenvik -99Karlskoga FIF4,18
6Irma Comstedt -99KFUM Örebro4,18
7Clara Bergström -99IFK Sunne4,06
8Kajsa Gelin -99KFUM Örebro3,69
9Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF3,61
10Hanna Högberg -99KFUM Örebro3,58
11Louise Kling Vieweg -99IFK Nora3,51
12Lisa Brorson -99KFUM Örebro3,46
13Emma Widén -99Götlunda IF3,43
14Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn3,39
15Cornelia Rathsman -99KFUM Örebro3,32
16Ellinor Oldberg -99IK Westmannia3,12
17Elin Särnholm -99KFUM Örebro2,74
18Linnea Karlsson -99IK Westmannia2,72
19Wilma Hallkvist -99KFUM Örebro2,66
20Kajsa Gräsberg -99Stocksäters IF1,99


Lisa Brorson

Louise Svensson

Irma Comstedt

Clara Bergström

Louise Kling Vieweg

Elin Särnholm

Cornelia Rathsman

Wilma Hallkvist

Julia Thorstensson

Ellinor Oldberg

Emma Widén

Ida Callenvik

Johanna Eriksson

Hanna Högberg

Kajsa Gräsberg

My Aggefors

Linnea Karlsson

Kajsa Gelin

Alexandra Sörensen

Moa Seger


346  315  316

411  431  404  415  417  433

 x    x   402  334   x   418

392  384  384  393  403  406

351  336  335

270  274  249

319  332  319

262  260  266

336  328  339

 x    x   312

343  338   x 

409  406  401  410  411  418

 x   361  358

 x   358  346

199  174   x 

410   x    x   434  432  436

272  262  271

369  345  364  339  346  350

446  451  441  431  419  447

402   x   404  397  406  447

    F12 TRESTEG ZON      
1Alexandra Sörensen -99Falu IK9,82
2Ida Callenvik -99Karlskoga FIF9,09
3Hanna Rynler -99Västerås FK8,98
4Louise Svensson -99Flens FS8,89
5Clara Bergström -99IFK Sunne8,59
6Malin Eriksson -00IFK Tumba8,50
7Olivia Samuelsson -99Tranås AIF8,48
8Andrea Bergenulf -00Falu IK7,54
9Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn7,42
10Maja Andersson -99KFUM Arvika7,38
11Alice Nilsson -00KFUM Örebro6,21
-Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF0,00
-My Aggefors -99IFK Tumba0,00


Olivia Samuelsson

Clara Bergström

Hanna Rynler

Andrea Bergenulf

Ebba Blomstrand

Julia Thorstensson

Louise Svensson

Alice Nilsson

My Aggefors

Malin Eriksson

Ida Callenvik

Alexandra Sörensen

Maja Andersson


836  835  810  843  836  848

848  838  823   x   854  859

866  866  880  859  893  898

732  754  738  620  709  727

 x    x    x 

720  742  735

857  865  850  873  889  888

 x    x   621

 x    x    x 

850   x   822  783  817  815

 x   869  862  884  895  909

 x   908  912  895   x   982

 x   728  738

    F12 KULA 2,0      
1Louise Svensson -99Flens FS9,50
2Maja Andersson -99KFUM Arvika9,04
3Hanna Rynler -99Västerås FK8,40
4Olivia Samuelsson -99Tranås AIF8,27
5My Aggefors -99IFK Tumba7,96
6Clara Bergström -99IFK Sunne7,87
7Elvira Danielsson -99IK Westmannia7,08
8Emma Widén -99Götlunda IF6,90
9Johanna Eriksson -99Karlskoga FIF6,63
10Wilma Hallkvist -99KFUM Örebro6,56
11Ellinor Oldberg -99IK Westmannia5,53
12Kelly Sjögren -99KFUM Örebro5,26
13Linnea Karlsson -99IK Westmannia4,65
14Elin Särnholm -99KFUM Örebro4,20
-Kajsa Gräsberg -99Stocksäters IF0,00

    F11 HÖJD      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,30
2Jessica Persson -00KFUM Örebro1,24
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia1,24
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,24
5Malin Eriksson -00IFK Tumba1,18
6Frida Grandelius -00KFUM Örebro1,18
7Hanna Strandahl -00KFUM Örebro1,18
8Mathilda Eklund -00IK Westmannia1,10
9Amanda Bollman -00KFUM Örebro1,05
9Emilia Björklund -00Bålsta IK1,05
11Hanna Säfström -00KFUM Örebro1,05
11Alva Angergård -00KFUM Örebro1,05
13Maja Turunen -00Stocksäters IF1,00
14Elsa Karlsson -00KFUM Örebro0,95

    F11 LÄNGD ZON      
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF4,15
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia3,78
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro3,76
4Frida Grandelius -00KFUM Örebro3,70
5Mathilda Eklund -00IK Westmannia3,67
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,66
7Emma Almqvist -00Karlskoga FIF3,52
8Amanda Andersson -00KFUM Örebro3,49
9Jessica Persson -00KFUM Örebro3,44
10Lisa Klasenius -00KFUM Örebro3,42
11Hanna Strandahl -00KFUM Örebro3,38
12Andrea Bergenulf -00Falu IK3,38
13Ebba Löfholm -00KFUM Örebro3,38
14Emilia Björklund -00Bålsta IK3,33
15Elma Eklund -00Götlunda IF3,30
16Hanna Säfström -00KFUM Örebro3,17
17Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro3,07
18Elsa Karlsson -00KFUM Örebro3,02
19Alice Nilsson -00KFUM Örebro2,95
20Maja Turunen -00Stocksäters IF2,93
21Alva Angergård -00KFUM Örebro2,78
22Amanda Bollman -00KFUM Örebro2,69
-Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF0,00


Esther Sandén Alin

Amanda Andersson

Kajsa Jansson

Ebba Löfholm

Therese Knutsson

Linnéa Bodin

Alice Nilsson

Lisa Klasenius

Ebba Blomstrand

Andrea Bergenulf

Frida Grandelius

Maja Turunen

Hanna Strandahl

Filippa Carenbäck

Hanna Säfström

Amanda Bollman

Emilia Björklund

Alva Angergård

Jessica Persson

Mathilda Eklund

Elsa Karlsson

Elma Eklund

Emma Almqvist


 -    x 

349   x   324  342   -    - 

351  369  353  362  364  378

338  326  322

366  324   x   346  357  356

347  371  360  370  376  353

295  293  295

342  333  313

397  408  397  392  415  406

338  326  328

343  343  370  361  354  360

270  266  293

338  330  318

291  307  294

292  293  317

269  254  244

316  319  333

278  275   x 

341  339  344

363  367   x    x   333   x 

296  302  294

326  330  320

352  339  343  332  337  345

    F11 KULA 2,0      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia8,34
2Malin Eriksson -00IFK Tumba8,26
3Frida Grandelius -00KFUM Örebro7,79
4Emma Almqvist -00Karlskoga FIF7,52
5Mathilda Eklund -00IK Westmannia6,61
6Linnéa Bodin -00KFUM Örebro6,61
7Lisa Klasenius -00KFUM Örebro6,02
8Amanda Bollman -00KFUM Örebro5,67
9Emilia Björklund -00Bålsta IK5,25
10Elma Eklund -00Götlunda IF5,21
11Elsa Karlsson -00KFUM Örebro5,10
12Jessica Persson -00KFUM Örebro5,10
13Ebba Löfholm -00KFUM Örebro5,02
14Felicia Sandberg -00KFUM Örebro4,94
15Alice Nilsson -00KFUM Örebro4,79
16Hanna Strandahl -00KFUM Örebro4,77
17Amanda Andersson -00KFUM Örebro4,58

    F10 HÖJD      
1Isabella Pallin -01Karlskoga FIF1,14
2Ellen Nygård -01KFUM Örebro1,11
3Maja Hammarland -01KFUM Örebro1,08
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro1,08
5Linn Flodin -01IK Westmannia1,05
6Ebba Hammarström-Löfgren -01KFUM Örebro1,00
7Amanda Gräsberg -01Stocksäters IF0,95
8Elin Karlsson -01Karlskoga FIF0,90

    F10 LÄNGD ZON      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,14
2Karin Palmér -01KFUM Örebro3,80
3Ellen Nygård -01KFUM Örebro3,43
4Isabella Pallin -01Karlskoga FIF3,22
5Tova Stiberg -01KFUM Örebro3,16
6Maja Hammarland -01KFUM Örebro3,16
7Linn Flodin -01IK Westmannia3,15
8Amira Musa -01KFUM Örebro3,09
9Alva Widén -01Götlunda IF2,94
10Louise Fröding -01Götlunda IF2,89
11Selma Svensk -01KFUM Örebro2,83
12Amanda Gräsberg -01Stocksäters IF2,78
13Ebba Hammarström-Löfgren -01KFUM Örebro2,76
14Elin Karlsson -01Karlskoga FIF2,59
15Linnéa Holm -01KFUM Örebro2,52
16Clara Larsson -01KFUM Örebro2,46


Ellen Nygård

Tova Stiberg

Louise Fröding

Alva Widén

Linnéa Holm

Maja Hammarland

Elin Karlsson

Amira Musa

Emily Capobianco

Selma Svensk

Amanda Gräsberg

Isabella Pallin

Ebba Hammarström-Löfgren

Karin Palmér

Linn Flodin

Clara Larsson


330  334  343  337  328  326

316  283  312  298  294  291

268  236  289

286  293  294

248  235  252

280  290  306  301  316  311

257  239  259

288  304  309  294  304  301

382  408  384  400  412  414

260  251  283

272  278  278

311  318  322  303  318  321

261  276  269

370  353  359  365  380  378

280  287  315  306  302  297

 x    x   246

    F10 KULA 2,0      
1Karin Palmér -01KFUM Örebro6,05
2Alva Widén -01Götlunda IF5,26
3Elin Karlsson -01Karlskoga FIF5,07
4Louise Fröding -01Götlunda IF4,67
5Ebba Hammarström-Löfgren -01KFUM Örebro4,60
6Maja Hammarland -01KFUM Örebro4,47
7Linn Flodin -01IK Westmannia4,27
8Clara Larsson -01KFUM Örebro4,21
9Amira Musa -01KFUM Örebro4,03

    F9 HÖJD      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne1,03
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,03
3Lisa Larsson -02KFUM Örebro1,03
4Tilda Inelind -02Kils AIK1,03
5Elin Lager -02KFUM Örebro1,00
6Elin Ståhl -02KFUM Örebro1,00
7Elvira Forsberg -02Glanshammars IF0,95
8Miranda Björk -02KFUM Örebro0,95
9Sofia Bengtsson -02IF Hagen0,90
10Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF0,90
11Sofie Fransson -02KFUM Örebro0,85
11Johanna Auvinen -02IK Westmannia0,85
13Maja Nilsson -02KFUM Örebro0,85
14Elvira Lindqvist -02KFUM Örebro0,80
14Jonna Johansson -02KFUM Örebro0,80
16Ida Dahlin Persson -02IK Westmannia0,80

    F9 LÄNGD ZON      
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro3,31
2Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,27
3Tilda Inelind -02Kils AIK3,21
4Tilda Bergström -02IFK Sunne3,16
5Sofie Franzén -02KFUM Örebro3,12
6Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,12
7Elin Ståhl -02KFUM Örebro3,08
8Sofia Bengtsson -02IF Hagen2,94
9Emelie Oesten-Lindgren -02Glanshammars IF2,79
10Sofie Fransson -02KFUM Örebro2,74
11Elvira Forsberg -02Glanshammars IF2,67
12Elin Lager -02KFUM Örebro2,65
13Lisa Larsson -02KFUM Örebro2,58
14Johanna Auvinen -02IK Westmannia2,51
15Elvira Lindqvist -02KFUM Örebro2,51
16Ida Dahlin Persson -02IK Westmannia2,50
17Stina Hagberg -02Glanshammars IF2,40
18Elsa Heneryd -02KFUM Örebro2,40
19Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro2,27
20Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,21
21Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF2,20
22Jonna Johansson -02KFUM Örebro2,11


Elsa Heneryd

Felicia Carenbäck

Johanna Auvinen

Clara Bernhult

Lisa Larsson

Jonna Johansson

Stina Hagberg

Elvira Lindqvist

Elin Lager

Sofia Bengtsson

Maja Nilsson

Sofie Fransson

Lisa Kareliussén

Emelie Oesten-Lindgren

Tilda Inelind

Elvira Forsberg

Elin Ståhl

Tilda Bergström

Ida Dahlin Persson

Ida Pettersson

Julia Sjömark

Sofie Franzén


221  240  238

227  224  226

251  250  238

272  289  270  264  301  312

258  207  220

 x    x   211

240  235  238

236  251  249

265  248  259

278  272  294   -    -    - 

221  215  213

274  261  256

210  220  196

272  270  279

313  316  321  320   x   314

267  250  263

302  308  286  297  288  293

316  305  309  300  314  316

234  250  221

314   x   299  320  321  331

309  275  298  291  315  327

290  270  310  312  290  296

    F9 KULA 2,0      
1Elin Lager -02KFUM Örebro5,45
2Tilda Bergström -02IFK Sunne5,26
3Sofia Bengtsson -02IF Hagen5,18
4Johanna Auvinen -02IK Westmannia4,20
5Clara Bernhult -02KFUM Örebro4,17
6Elvira Lindqvist -02KFUM Örebro4,07
7Elvira Forsberg -02Glanshammars IF4,03
8Tilda Inelind -02Kils AIK3,84
9Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,38
10Maja Nilsson -02KFUM Örebro3,36
11Felicia Carenbäck -02KFUM Örebro3,18

    F8 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF0,95
2Kerstin Nordqvist -03KFUM Örebro0,85
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF0,85
4Julia Runesson -03KFUM Örebro0,85
5Alva Nilsson -03KFUM Örebro0,75

    F8 LÄNGD ZON      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF2,82
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF2,79
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro2,78
4Kerstin Nordqvist -03KFUM Örebro2,61
5Nicolina Wiberg -04IK Stål2,45
6Tilda Carlsson -03KFUM Arvika2,29
7Julia Runesson -03KFUM Örebro2,25
8Alva Nilsson -03KFUM Örebro2,17
9Tamina Lindgren-Oesten -03Glanshammars IF2,14


Kerstin Nordqvist

Tindra Frykholm

Tamina Lindgren-Oesten

Tilda  Bernhult

Julia Runesson

Alva Nilsson

Klara Frykholm

Tilda Carlsson

Nicolina Wiberg


241  224  231  261  261  259

276  278  260  245  276  279

214  202  186  159  176  192

275  262  223  265  266  278

225  207   x   220  208  216

205  210  216  199  217  208

282  264  263  267  276  266

217  208  212  218  221  229

 x   239  245  237  230  241

    F8 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,02
2Julia Runesson -03KFUM Örebro3,67
3Kerstin Nordqvist -03KFUM Örebro3,59
4Tilda Carlsson -03KFUM Arvika3,27
5Nicolina Wiberg -04IK Stål2,93
6Alva Nilsson -03KFUM Örebro2,09

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram