Kumla stadslopp 26 april 2003

    HERRAR 10 KM    
1Mathias PetterssonKumla SF 31.24
2Martin Kjell-OhlssonNTNUI, Norge 31.33
3Johan LundahlSävedalens AIK 32.09
4Henrik ÖrnstedtIF Göta 32.23
5Peter WikerHällefors LK 33.02
6Fredrick Djupström H35Glanshammars IF 33.23
7Leif SjöströmIF Göta 33.48
8Markku Jäsperi H35Brevens IF 34.45
9Sören Forsberg H40IF Start 35.37
10Tommy Eng H40Laxå OK 35.38
11Tauno Mertala H50IF Start 35.46
12Rickard WirénÖrebro AIK 35.54
13Samuel PerssonLaxå OK 35.58
14Tomas FridhStocksäters IF 36.02
15Kristoffer KallioKFUM Örebro 36.03
16Jonas JohanssonKarlskoga LK 36.07
17Patrik PerssonKumla SF 36.12
18Mikael JahnsenLjungby FIK 36.18
19Björn RobinssonKarlskoga LK 36.19
20Daniel BrånnKumla SF 36.24
21Per-Håkan Persson H45IF Göta 36.45
22Anders BaggeIF Akele 36.48
23Tor DuffinStubbington Green 36.49
24Stojko Despotoski H45Laxå OK 36.52
25Dan BäckBrevens IF 37.26
26Peter Comet H45IFK Nora Långlöp. 37.46
27Hans AnderssonKatrineholm 37.47
28Mats Liljegren H35Warjes Vänner 37.49
29Allan Bodare H40Glanshammars IF 38.13
30Jan Ermefjell H45Örebro AIK 38.20
31Mattias FolkessonÖrebro AIK 38.37
32Stefan KarlssonSOK Unden 38.39
33Hans Byrén H35Brohyttans IF 38.40
34Ulf Eriksson H35Hällefors 38.41
35Peter StrömKumla SF 38.42
36Anders Larsson H45Kumla SF 39.11
37Jonas ÖhrnIF Start 39.25
38Lasse Eskelinen H55Kumla SF 39.27
39Tommy ErikssonMotala 39.38
40Magnus Julin H35IF Start 40.14
41Tomas AnderssonSköldinge IF 40.34
42Joakim JanssonBrevens IF 41.34
43Stig Jonsson H40Laxå OK 42.34
44Benny Frost H35Östansjö SK 42.48
45Peter Gullman H35Örebro 42.54
46Tommy Persson H50Kumla SF 43.09
47Kent Granberg H35Östansjö SK 43.26
48Cenny LarssonKarlskoga LK 44.02
49Per Börjesson H45Östansjö SK 44.07
50Börje Pettersson H60Garphyttans IF 44.13
51Thomas Söderkvist H35Kumla SF 44.17
52Jan Myrtorp H60Brohyttans IF 44.29
53Jan Norén H55Kvismaredalens IF 44.47
54David HellbergKumla 44.52
55Lennart Nilsson H65Kopparbergs IF 44.53
56Bengt Nilsson H50Sköllersta IF 44.58
57Johan ForslundStocksäters IF 45.04
58Jan BuskeNolato Silikonteknik 45.07
59Sivert LignellÅsbro GoIF 45.08
60Christer Lilja H55Brevens IF 45.11
61Magnus Wilén H35Postens IF 45.15
62Jan-Erik Berger H55Brohyttans IF 45.18
63Dag Rydén H50Kumla 45.21
64Sture Bodare H55Glanshammars IF 45.31
65Ingvar Sandberg H45Postens IF 45.45
66Jonas JulinFortum 46.05
67Valdemar Andersson H45IF Spartacus 48.03
68Magnus EliassonVasallen AB 48.26
69Sven-Olof Dahlgren H55Kopparbergs IF 48.51
70Göran LinnarssonSOK Unden 49.25
71Arne Nytting H55IF Spartacus 49.43
72Sven-Eric Westman H65Telia IF 52.04
73Lennart AnderssonSydkraft Mälarvärme 57.08
74Lars-Ove KarlssonDäckcenter 59.10
75Roy Folkesson H80Kumla SF 1.07.31

    DAMER 10 KM    
1Linda StrömHässelby SK 36.03
2Louise WikerHällefors LK 36.25
3Susanna DammFlemingsbergs SK 38.03
4Johanna ErikssonZinkgruvans IF 38.12
5Charlotte Nilsson D35IF Start 38.30
6Åsa Carlsson D40Laxå OK 39.04
7Sara OlssonMalung Friidrott 39.16
8Lotta LennartssonIF Start 39.33
9Rose Marie EnmalmIF Start 40.30
10Gabi Jönsson D40Örebro AIK 41.28
11Irene Ikonen D35Hjulsjö LK 42.29
12Tina KarlssonStorådalens SK 44.25
13Marie Dasler D35IF Start 44.59
14Ljliljana Persson D50IF Start 45.40
15Karin SundströmKumla SF 47.37
16Ewa WahlbergUppsala LK 47.48
17Kristina JohanssonLif-Stilen 48.29
18Carine Norström D50IF Start 49.08
19Terese EricssonÖrebro 54.02
20Helena Berndt D45Sköllersta IF 54.45
21Anneli UtterheimÖrebro 55.39
22Kerstin JanssonStorådalens SK 56.35

    KILLRUSET 5 KM    
1Björn ErikssonHällefors LK 17.14
2Johan EskelinenKumla SF 18.58
3Stefan ÖstlundKvismaredalens IF 19.12
4Fredrik FogbergerA9 IF 19.23
5Roger BäckbringVretstorps IF 19.45
6Rikard ZetterlundElektroskandia AB 19.49
7Thomas HanssonBrohyttans IF 19.56
8Lars Ove MattssonArla Food 20.05
9Mauri NietulaZinkgruvans IF 20.07
10Jan BergebornKumla 20.25
11Jonny LiljaÖrebro AIK 20.34
12Ove KarasiakÅsbro GoIF 20.58
13Matti JokikokkoMotala AIF 21.07
13Basem TomaKumla 21.07
15Jan CalissendorffSköldinge IF 21.16
16Lennart SvenssonSommenbygdens SK 21.21
17Lars AnderssonSköldinge IF 21.33
18Marcus BerglöfKumla 21.36
19Anders ForssSköldinge IF 21.44
20Mattias LundinKFUM Örebro 21.47
21Tomas WirénÖrebro 22.16
22Thomas LindströmKumla 22.30
23Bernt JanssonKarlslunds IF Skidor 22.46
24ÅKe BergÖstansjö 22.58
25Jan-Erik ErikssonMotala 23.23
26Henrik WidstrandÖrebro 23.28
27Hans OvesenKumla 24.20
28Urpo SaloÖrebro 24.41
29Björn AhlnäsZinkgruvans IF 25.05
30Johan BlohmPeab 25.43
31Lars LundqvistÖrebro 25.47
32Lennart NilssonAnderstorp 25.49
33Bernt-Inge JohanssonKumla SF 25.50
34Roger MagnussonTibro AIK FIK 26.18
35Rolf AnderssonKumla 27.22
36Samuel ErikssonFjugesta Revision 28.05
37Stig PetterssonKumla 28.15
38Roger ArvidssonKumla 30.39
39Erik SlomskiKumla 34.18
40Jan SlomskiVästerås 34.19
41Sven-Erik BergendahlKvismaredalens IF 34.26

    TJEJRUSET 5 KM    
1Kerstin WåhlånIF Göta 19.27
2Gabriella RagnerstamIF Start 19.42
3Marit KarlssonÖrebro 20.50
4Ann Britt ErikssonIF Start 22.12
5Sanna JonssonÖstansjö SK 23.17
6Maria GustavssonBrevens IF 24.06
7Madelene JanzeKumla 24.20
8Susanne ErikssonKumla 24.35
9Carina NordinOK Tisaren 24.42
10Johanna JonssonLaxå OK 24.44
11Elin LarssonSköldinge IF 25.02
12Åsa HanssonBrohyttans IF 25.31
13Anna BörjessonÖstansjö SK 26.03
14Monika GullbrandSköldinge IF 26.22
15Ann-Britt OlofssonKumla SF 26.58
16Monica AhlnäsZinkgruvans IF 27.01
17Pamela BjursboÖrebro 28.18
18Anneli KnuutilaMotala 29.01
19Margareta AhlinSköllersta IF 29.10
20Ingela ToressonIC Blomdekor 29.22
21Rosita StrömbergKumla SF 29.49
22Kerstin SundströmKumla SF 29.52
23Valerica LarssonKumla 30.22
24Jeanette AnderssonKumla 30.30
25Charlotte LundinKorpen 30.50
26Mia FridhKumla 31.42
27Anette JanssonKarlslunds IF 38.56
28Helena GöranssonÖrebro 39.08
29Svea JacobssonKumla 52.49

    POJKAR 11    
1Gösta GustafssonEnhörna IF 08.42
2Jonas NilssonStocksäters IF 09.38
3Jakob TengbertTibro AIK 10.15
4Mathias JonssonLaxå OK 10.32
5Maher EstephanÖrebro 10.55
6Viktor HanssonBrohyttans IF 11.25
7Jimmy AxelssonKumla 11.48
8Ivan TomaKumla 11.49
9Anton WirénKFUM Örebro 12.14
10Johan FlodinÖrebro 12.26
11Mikael KlingvallKumla SF 12.33
12Andreas SandkvistÖstansjö SK 12.36
13Simon KarlssonOk Tisaren 13.09
14Erik GyllbergKumla SF 16.09

    POJKAR 13    
1Erik JohanssonSköldinge IF 08.47
2Timmy ThorIFK Lindesberg 09.18
3Pontus LundholmKvismaredalens IF 09.47
4Andreas JohnssonLaxå OK 09.53
5Björn GrönqvistOK Tisaren 10.28
6Pontus LundinKFUM Örebro 11.02
7Robin OlssonStocksäters IF 12.30
8Roy ÖhlinZinkgruvan IF 14.57

    POJKAR 15    
1Mattias KarlssonÅsbro GoIF 08.57
2Tim SundströmKFUM Örebro 09.02
3Johan JohnssonLaxå OK 09.23
4Jesper NilssonIF Spartacus 09.52
5Robin EngLaxå OK 10.00

    FLICKOR 11    
1Johanna BuskEnhörna IF 10.05
2Freja CalissendorfSköldinge IF 10.07
3Emma NilsenÖstansjö SK 10.24
4Linnéa JerlströmSköldinge IF 10.27
5Emilia GullbrandSköldinge IF 10.47
6Mikaela ForssSköldinge IF 11.00
7Rebecka HöögLaxå OK 11.47
8Matilda JerlströmSköldinge IF 12.30
9Emma NorströmStocksäters IF 12.33
10Veronica ÖrtenbergMosjö SK 12.34
11Malin LignellStocksäters IF 12.38
12Sara AnderssonSköldinge IF 13.09
13Sofie NordinKumla 13.33

    FLICKOR 13    
1Johanna KroonKumla SF 09.49
2Pernilla ErikssonHällefors LK 09.52
3Alexandra ForssSköldinge IF 09.53
4Sara NilssonÖstansjö SK 10.19
5Maria BoisMalung Friidrott 10.23
6Amanda SundströmKFUM Örebro 10.34
7Sara CavrettiKFUM Örebro 11.11
8Zara NilssonKFUM Örebro 11.21
9Svea JohanssonSkogspojkarnas OK 11.52
10Nathalie MagnussonTibro AIK FIK 11.54
11Maria SandkvistÖstansjö SK 11.55
12Beatrice ÖrtenbergMosjö SK 12.05
13Katarina AnfeldtKFUM Örebro 12.06
14Sofie WahlstedtKFUM Örebro 12.13
15Malin NordinOK Tisaren 12.17
16Linnéa AckerforsSkogspojkarnas OK 12.35
17Ellen SääwStocksäters IF 13.00
18Johanna AlmeenMosjö SK 13.12

    FLICKOR 15    
1Cissi CavrettiKFUM Örebro 10.00
2Lina JonssonÖstansjö SK 10.30
3Anna WettlerKFUM Örebro 12.18