Marsspelen 12-13 mars 2016

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
  Lördagsresultat    till söndagsresultat    Marsspelen pĺ YouTube
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Samuel Nylund -98IF Åland7,36Final
2Daniel Andersson -91Istrums SK7,45Final
3Axel Nykvist -98Tranås AIF7,55Final
4Rasmus Öberg -96Istrums SK7,76Final
5Peter Rosén -65Hovslätts IK7,80Final
-Simon Sätterström -96Eskilstuna FIej start

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Linus Blomquist -90IK Akele7,39Final
2Anton Östebo -96Glanshammars IF7,71Final
3Alex Mathae Molina -97Högbo GIF7,73Final
4Josef Gustafsson -97Ludvika FFI7,81
5Thomas Jönsson -65Gefle IF7,82
6Kristian Hedman -75Huddinge AIS8,48

    MÄN 60 M  FINAL    2016-03-12
1Linus Blomquist -90IK Akele7,34
2Samuel Nylund -98IF Åland7,36
3Daniel Andersson -91Istrums SK7,43
4Axel Nykvist -98Tranås AIF7,55
5Anton Östebo -96Glanshammars IF7,77
6Alex Mathae Molina -97Högbo GIF7,81
7Rasmus Öberg -96Istrums SK7,82
8Peter Rosén -65Hovslätts IK7,84

    MÄN 200 M  HEAT 1    2016-03-12
1Abdoulie Touré -96Ludvika FFI25,69
2Adam Ekelöf -00Väsby IK25,79
3Buba Singathe -95Ludvika FFI26,70
-Mathias Pahlman -01IF ÅlandDQ linje

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Christian Björkman -97Väsby IK25,13
2Faustin Mugabo -00Väsby IK25,22
3Rasmus Öberg -96Istrums SK25,37

    MÄN 200 M  HEAT 3    
1Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK24,28
2Anton Östebo -96Glanshammars IF24,45
3Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro24,54
4Josef Gustafsson -97Ludvika FFI27,48

    MÄN 200 M  HEAT 4    
1Eric Sjölund -00IF Åland23,47
2Peter Wallin -71IFK Märsta23,90
-Samuel Nylund -98IF Ålandej start
-Axel Nykvist -98Tranås AIFbröt

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Eric Sjölund -00IF Åland23,47
2Peter Wallin -71IFK Märsta23,90
3Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK24,28
4Anton Östebo -96Glanshammars IF24,45
5Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro24,54
6Christian Björkman -97Väsby IK25,13
7Faustin Mugabo -00Väsby IK25,22
8Rasmus Öberg -96Istrums SK25,37
9Abdoulie Touré -96Ludvika FFI25,69
10Adam Ekelöf -00Väsby IK25,79
11Buba Singathe -95Ludvika FFI26,70
12Josef Gustafsson -97Ludvika FFI27,48

    MÄN 800 M      2016-03-12
1Akile Mehari -91Hammarby IF2.00,31
2Abdullahi Adan -98Hammarby IF2.03,47
3Arvid Berglund -91Tranås AIF2.04,28
4Erik Brax Elvmarker -97Istrums SK2.09,65
5Oscar Johansson -95Högbo GIF2.09,67
6Buba Singathe -95Ludvika FFI2.11,87
7Abdoulie Touré -96Ludvika FFI2.18,81
8Medhanie Asgedom -93Ludvika FFI2.20,31

    MÄN HÖJD      2016-03-12
1Johan Björk -91Istrums SK1,45

    MÄN KULA      2016-03-12
1Erik Ekestubbe -83IFK Nora12,74


Erik Ekestubbe


   x  1274  1209  1149  1137     -

    P17 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Eric Sjölund -00IF Åland7,33Final
2Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad7,65Final
3Adam Ekelöf -00Väsby IK7,83Final
4Magnus Stenfelt -99Gefle IF8,30Final
5Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,64

    P17 60 M  HEAT 2    
1Ernesto Turro Herrera -00IFK Lidingö7,55Final
2Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,56Final
3Simon Wiklund -99IK Wilske8,13Final
4Fredrik Nordin -99Gefle IF8,25Final
-Gustaf Calles -00Wedevågs IFej start

    P17 60 M  FINAL    2016-03-12
1Eric Sjölund -00IF Åland7,31
2Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,53
3Ernesto Turro Herrera -00IFK Lidingö7,53
4Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad7,77
5Adam Ekelöf -00Väsby IK7,81
6Fredrik Nordin -99Gefle IF8,18
7Simon Wiklund -99IK Wilske8,35
-Magnus Stenfelt -99Gefle IFej start

    P17 800 M      2016-03-12
1Elliot Glans -99Bålsta IK2.05,43
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.05,63
3Michael Welday -99Stocksäters IF2.06,71
4Olle Tyrsmo -00KFUM Örebro2.07,94
5Simon Wiklund -99IK Wilske2.11,60
6Gideon Mutuma -00Hammarby IF2.25,84
-Faustin Mugabo -00Väsby IKbröt

    P17 HÖJD      2016-03-12
1Nils Havsmon -99SOK Träff1,77
2Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad1,74
3Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI1,55
Pontus Olofsson -00Mälarhöjdens IK0,00




Pontus Olofsson

Samuel Karlsson

Nils Havsmon

Rasmus Tidestad


145 150 155 160 164 168 171 174 177 180

xxx

-   o   xxo xxx

-   -   o   o   o   o   xo  xxo xo  xxx

-   -   o   o   o   xo  xo  o   xxx

    P17 KULA 5,0      2016-03-12
1Patrik Lindstedt -99Hässelby SK17,19
2Ernesto Turro Herrera -00IFK Lidingö10,76
3Fredrik Nordin -99Gefle IF10,50
4Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,07
5Pontus Olofsson -00Mälarhöjdens IK7,80


Ernesto Turro Herrera

Pontus Olofsson

Viktor Karlsson

Patrik Lindstedt

Fredrik Nordin


   x  1076  1058  1036   808  1073

 768   769   736   705   751   780

   x   807     x   752   756     x

1689  1719  1695     x     x  1705

1036   972   997  1007  1050   994

    P15 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Moi Wirunpan -01Gefle IF7,65Final
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,67Final
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro7,80Final
4Marcus Führ -01KFUM Örebro8,02Final
5Filip Ahlberg -01Bromma IF8,32
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro8,44
7Joar Olsson -01Gefle IF8,87
8Sebastian Thulin -01Rånäs 4H8,89

    P15 60 M  HEAT 2    
1Markus Lantto -01Bromma IF7,70Final
2Kamyar Shakiba -01Väsby IK7,73Final
3Marcus Hagerud -01Spårvägens FK7,74Final
4Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF7,91Final
5Leonard Palmer -01Rånäs 4H8,13
6Linus Strand -01KFUM Örebro8,44
7Jonas Grapne -01Mälarhöjdens IK8,52

    P15 60 M  FINAL    2016-03-12
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,54
2Markus Lantto -01Bromma IF7,69
3Kamyar Shakiba -01Väsby IK7,76
4Kalle Hällgren -01KFUM Örebro7,81
5Marcus Hagerud -01Spårvägens FK7,84
6Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF7,92
7Marcus Führ -01KFUM Örebro7,96
-Moi Wirunpan -01Gefle IFDQ start

    P15 800 M      2016-03-12
1Filip Ahlberg -01Bromma IF2.14,66
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.15,71
3Edvin Åberg -01IK Norrköping FI2.17,17
4Leonard Palmer -01Rånäs 4H2.36,39

    P15 HÖJD      2016-03-12
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,75
2Marcus Führ -01KFUM Örebro1,72
3Leonard Palmer -01Rånäs 4H1,57
4Sebastian Thulin -01Rånäs 4H1,30




Marcus Führ

Leonard Palmer

Rasmus Hugosson

Sebastian Thulin


125 130 135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172 175 180

-   -   -   -   -   o   -   o   o   o   o   xo  xxo xxx

-   -   o   o   o   o   xxo o   xxx

-   -   -   -   -   o   -   o   xxo o   xxo o   xo  xxo xxx

o   o   xxx

    P15 KULA 4,0      2016-03-12
1Emil Holm -01Råby-Rekarne FIF12,59
2Leonard Palmer -01Rånäs 4H10,14
3Joar Olsson -01Gefle IF8,70
4Lucas Stjärnfelt -01IF Åland8,67


Lucas Stjärnfelt

Joar Olsson

Leonard Palmer

Emil Holm


   x   806     x   786   867   865

 870   817     x   816   821   826

 953   879   921   962  1014   948

1236  1183  1227  1034  1229  1259

    P14 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Oscar Taha -02IFK Lidingö7,79Final
2Anton Runemar -02Täby IS8,29Final
3Emil Johansson -02Väsby IK8,40
4Jonathan Howser -02Täby IS8,48
5Rasmus Göransson -02Täby IS8,58
6Simon Stjärnfelt -02IF Åland9,34
7Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK9,47

    P14 60 M  HEAT 2    
1Oliver Papinski -02Täby IS8,25Final
2Måns Boshius -02IFK Lidingö8,27Final
3Ludvig All -02Täby IS8,68
4Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK8,94
5Mert Affan -02Mälarhöjdens IK9,14
6Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK9,15

    P14 60 M  HEAT 3    
1Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H7,90Final
2Eric Björfors -02Rånäs 4H8,30Final
3Samuel Eriksson -02Rånäs 4H8,44
4Gustav Andersson -02IFK Lidingö8,57
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,81
6Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF8,84
7André Särnholm -02KFUM Örebro9,21

    P14 60 M  HEAT 4    
1Sebastian Isaksson -02Täby IS8,18Final
2Mattias Waernulf -02Västerås FK8,19Final
3Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK8,51
4Patrik Hedman -02Huddinge AIS8,85
5Elias Åström -02KFUM Örebro9,11
6Julius Mördrup -02IFK Lidingö9,13
7Simon Ritzén -02Täby IS9,14

    P14 60 M  FINAL    2016-03-12
1Oscar Taha -02IFK Lidingö7,74
2Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H7,95
3Oliver Papinski -02Täby IS8,18
4Mattias Waernulf -02Västerås FK8,20
5Sebastian Isaksson -02Täby IS8,21
6Eric Björfors -02Rånäs 4H8,30
7Måns Boshius -02IFK Lidingö8,31
8Anton Runemar -02Täby IS8,34

    P14 800 M      2016-03-12
1Eric Björfors -02Rånäs 4H2.17,46
2Dennis Holmstedt -02IK Westmannia2.17,59
3Samuel Eriksson -02Rånäs 4H2.18,55
4Julius Mördrup -02IFK Lidingö2.19,14
5Noha Ohlsson -02KFUM Örebro2.33,47
6Sebastian Christenson -02Turebergs FK2.36,61
7Karl-William Einarson -02Wedevågs IF2.37,60

    P14 HÖJD      2016-03-12
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H1,70
2Sebastian Isaksson -02Täby IS1,63
3Emil Johansson -02Väsby IK1,60
4Oliver Papinski -02Täby IS1,57
5Måns Boshius -02IFK Lidingö1,53
6Elias Åström -02KFUM Örebro1,49
7Patrik Hedman -02Huddinge AIS1,40
8Julius Mördrup -02IFK Lidingö1,35
8Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK1,35
10Jonathan Howser -02Täby IS1,35
11Ludvig All -02Täby IS1,30
12Karl-William Einarson -02Wedevågs IF1,30
13Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK1,25




Kalle Einarsson

Julius Mördrup

Patrik Hedman

Måns Boshius

Emil Johansson

Leo Raksany

Oliver Papinski

Samuel Eriksson

Sebastian Isaksson

Elias Åström

Jonathan Howser

Karl-William Einarson

Ludvig All


125 130 135 140 145 149 153 157 160 163 166 170 173

o   xxx

-   o   o   xxx

o   o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   o   xo  xxx

xo  o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxx

o   o   o   xxx

-   -   -   -   -   o   o   xo  xxx

-   -   -   -   -   o   o   xo  o   xo  o   o   xxx

-   -   o   o   xo  o   o   xo  xxo o   xxx

-   o   o   o   xo  o   xxx

o   o   xxo xxx

o   xo  xxx

o   o   xxx

    P14 KULA 4,0      2016-03-12
1Niklas Sjöblom -02Rånäs 4H11,70
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H11,37
3Jonathan Howser -02Täby IS10,88
4Oliver Papinski -02Täby IS10,27
5Victor Sahlin -02SLK Oxelösund9,52
6Sebastian Isaksson -02Täby IS8,71
7Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,56
8Emil Johansson -02Väsby IK8,38
9Leo Raksany -02Mälarhöjdens IK8,19
10Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,17
11Elias Åström -02KFUM Örebro7,58
12Erik Lindkvist -02Wedevågs IF7,40
13Gabriel Vigil -02Mälarhöjdens IK6,93
14Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF6,79
15Gustav Andersson -02IFK Lidingö6,73
16Rasmus Göransson -02Täby IS6,49
17Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF6,40
18Kalle Einarsson -02Mälarhöjdens IK6,14
19Mert Affan -02Mälarhöjdens IK6,06
20Felix Olofsson -02Mälarhöjdens IK4,67


Robin Isaksson

Andreas Karlsson

Niklas Sjöblom

Rasmus Göransson

Kalle Einarsson

Emil Johansson

Gustav Andersson

Mert Affan

Felix Olofsson

Jonathan Howser

Oliver Papinski

Erik Lindkvist

Gabriel Vigil

Oskar Hjelte

Leo Raksany

Victor Sahlin

Elias Åström

Samuel Eriksson

Sebastian Isaksson

Karl-William Einarsson


   x   816   817

 640     -     -

   x   977     x  1012  1103  1170

 649     x   586

 519   560   614

 779   838   763   759   782   730

 624   664   673

 606   593     x

   x   390   467

1088  1081  1022  1001  1061     x

   x   902   971  1027  1008   934

 740   740   696

 612   693   670

 827   856   829   809   757   807

 819   722   773

 906   952   925   941   931     x

 758   694   718

 997  1016  1075  1137  1028  1133

 871   821     -     -     -     -

 667   679   609

    P13 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,35Final
2Victor Hedman -03Högbo GIF8,59Final
3Sebastian Gaude -03Väsby IK8,91Final8.901
4Victor Björk -03IFK Lidingö8,94
5Simon Ander -03Åkersberga SK9,04
6Martin Kero -03KFUM Örebro9,32
7Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,33
8William Peiro -03Åkersberga SK9,84

    P13 60 M  HEAT 2    
1Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad8,89Final
2Erik Palmaer -03Turebergs FK9,12
3Daniel Salinas -03Ludvika FFI9,16
4Emil Tegge -03Åkersberga SK9,16
5Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,27
6Malte Jansson -03Väsby IK9,45
7August Schmidt -03Mälarhöjdens IK9,68
8Benjamin Berge -03Motala AIF9,91

    P13 60 M  HEAT 3    
1Adam Eckerberg -03Täby IS8,76Final
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,77Final
3Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF8,918.904
4Hugo Karell -03Åkersberga SK8,99
5Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF9,00
6Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,03
7Emil Sörqvist -03Huddinge AIS9,19
8Ludwig Lissgärde -03Täby IS9,78

    P13 60 M  HEAT 4    
1David Gyllenswärd -03IFK Lidingö8,59Final
2Oscar Capobianco -03KFUM Örebro8,85Final
3Casper Elliot -03Huddinge AIS8,92
4Albert Henriksson -03Åkersberga SK9,11
5Johan Sundgren -03Huddinge AIS9,12
6Markus Kamsties -03Stocksäters IF9,50
7Otto Björfors -03Rånäs 4H9,64
8Viggo Göransson -03IF Skade10,11

    P13 60 M  FINAL    2016-03-12
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,34
2David Gyllenswärd -03IFK Lidingö8,45
3Victor Hedman -03Högbo GIF8,54
4Adam Eckerberg -03Täby IS8,78
5Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad8,84
6Oscar Capobianco -03KFUM Örebro8,87
7Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,89
8Sebastian Gaude -03Väsby IK9,04

    P13 800 M      2016-03-12
1Albin Wallenius -03Västerås FK2.17,72
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro2.21,02
3Albert Henriksson -03Åkersberga SK2.23,38
4Victor Björk -03IFK Lidingö2.31,19
5Emil Sörqvist -03Huddinge AIS2.42,32
6Sebastian Gaude -03Väsby IK2.53,90
7Viggo Göransson -03IF Skade2.54,21
8Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö2.56,02
9Emil Tegge -03Åkersberga SK3.00,42
10Benjamin Berge -03Motala AIF3.03,00

    P13 HÖJD      2016-03-12
1Albert Henriksson -03Åkersberga SK1,43
2Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF1,39
3Adam Eckerberg -03Täby IS1,30
3Malte Jansson -03Väsby IK1,30
5Erik Palmaer -03Turebergs FK1,30
6Johan Sundgren -03Huddinge AIS1,30
7Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö1,25
8August Schmidt -03Mälarhöjdens IK1,25
9Victor Björk -03IFK Lidingö1,20
10Daniel Salinas -03Ludvika FFI1,20
10William Peiro -03Åkersberga SK1,20




Adam Eckerberg

Daniel Salinas

Johan Sundgren

Victor Björk

Albert Henriksson

August Schmidt

Malte Jansson

William Peiro

Noa Skomorowski

Erik Palmaer

Sebastian Ljungberg


110 115 120 125 130 135 139 143 145

-   o   o   o   o   xxx

o   o   xxo xxx

-   xo  o   xo  xxo xxx

o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

-   xo  o   xo  xxx

-   o   o   o   o   xxx

o   o   xxo x-

-   o   o   o   o   o   xo  xxx

-   -   -   xo  xo  xxx

o   o   o   o   xxx

    P13 KULA 3,0      2016-03-12
1Casper Elliot -03Huddinge AIS9,50
2Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF9,34
3Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro8,67
4Victor Hedman -03Högbo GIF8,47
5Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF8,39
6August Schmidt -03Mälarhöjdens IK8,32
7Erik Palmaer -03Turebergs FK8,27
8Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,07
9Adam Eckerberg -03Täby IS8,01
10Pelle Karlsson -03Götlunda IF7,41
11Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad7,31
12Simon Ander -03Åkersberga SK7,20
13Johan Sundgren -03Huddinge AIS7,13
14Ludwig Lissgärde -03Täby IS6,89
15Hugo Karell -03Åkersberga SK6,88
16Albert Henriksson -03Åkersberga SK6,85
17Malte Jansson -03Väsby IK6,21
18Daniel Salinas -03Ludvika FFI5,36


Lukas Ellström

Adam Eckerberg

Arvid Klingberg

Noa Skomorowski

Erik Palmaer

Pelle Karlsson

Malte Jansson

Casper Elliot

Lukas Bjuremar

Viktor Sjökvist

Simon Ander

Ludwig Lissgärde

Albert Henriksson

Hugo Karell

Daniel Salinas

Johan Sundgren

August Schmidt

Victor Hedman


 731   680     x

 796   774   801

 779   839   817     x   834   811

 865   864   866   885   906   934

 827     x   811   752   711   693

 741     x   710

 621     -     -

 888   898   912   777   838   950

   x   867   839   813     x     x

 782   743   807   752   784   732

 659   698   720

 689   609   677

 685     x   661

   x   688   652

 513   536   526

 708     x   713

   x   740   807   765   832   808

 847   814   814   825   798   832

    P12 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI8,65Final
2Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad8,94Final
3Samuel Palmér -04Rånäs 4H9,26Final
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro9,37Final
5Jonathan Jonsson -04Rånäs 4H9,38Final
6Theo Stenborg -04IF Skade9,51
7David Källström -04KFUM Örebro9,67
8Arvid Glavare Karlsson -04Täby IS10,35

    P12 60 M  HEAT 2    
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,71Final
2Isak Sterner -04Täby IS8,77Final
3John Nordlander -04KFUM Örebro9,32Final
4Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,42
5Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,47
6Albin Stenström -04KFUM Örebro9,69
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF9,89
8Adam Sjölin -04KFUM Örebro10,35

    P12 60 M  FINAL    2016-03-12
1Isak Sterner -04Täby IS8,60
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI8,65
3Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,66
4Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad8,99
5Erik Zetterlund -04KFUM Örebro9,26
6John Nordlander -04KFUM Örebro9,28
7Samuel Palmér -04Rånäs 4H9,29
8Jonathan Jonsson -04Rånäs 4H9,38

    P12 800 M      2016-03-12
1Izak Warma -04IK Norrköping FI2.31,04
2Kasper Walan -04Kils AIK2.45,66
3Hugo Öhrn -04IF Start2.47,48
4Hjalmar Levin -04Täby IS2.47,60
5Emil Larsson -04KFUM Örebro2.49,46
6John Nordlander -04KFUM Örebro2.49,49
7Anton Högkvist -04Åsbro GoIF2.55,44
8Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro2.58,76
9Samuel Palmér -04Rånäs 4H3.01,39
10Arvid Glavare Karlsson -04Täby IS3.17,37

    P12 HÖJD      2016-03-12
1Isak Sterner -04Täby IS1,37
2Izak Warma -04IK Norrköping FI1,34
3Samuel Palmér -04Rånäs 4H1,34
4Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro1,34
5Albin Stenström -04KFUM Örebro1,28
6Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI1,28
7Anton Högkvist -04Åsbro GoIF1,20
7Theo Stenborg -04IF Skade1,20
9Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,15
10Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora1,15




Markus Karlsson

Isak Sterner

Leon Danielsson Kindberg

Izak Warma

Torbjörn Ekestubbe

Samuel Palmér

Casper Bergstrand

Albin Stenström

Anton Högkvist

Theo Stenborg


100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140

-   o   xo  o   xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

-   o   o   xo  xo  o   o   xo  xo  xxx

-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx

o   o   -   xxo xxx

-   o   o   o   o   o   xxo o   xo  xxx

-   -   -   o   xo  xo  o   xxx

-   o   o   o   o   xo  o   xxx

-   o   o   o   o   xxx

-   -   o   o   o   xxx

    P12 KULA 3,0      2016-03-12
1Kasper Walan -04Kils AIK8,43
2Torbjörn Ekestubbe -04IFK Nora7,69
3Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad7,63
4Isak Sterner -04Täby IS7,54
5Jonathan Jonsson -04Rånäs 4H7,36
6Samuel Palmér -04Rånäs 4H6,69
7Arvid Glavare Karlsson -04Täby IS6,15
8Markus Karlsson -04Wedevågs IF6,09


Isak Sterner

Kasper Walan

Samuel Palmér

Torbjörn Ekestubbe

Arvid Glavare Karlsson

Arvid Bertilsson

Markus Karlsson

Jonathan Jonsson


 754   740   721   680   655   685

 788   800   814   834   793   843

 637   612   584   669   653   650

 741   701   628   719   765   769

 552   589   615   596   583   598

 709   685   726   710   725   763

   x   500   572   487   500   609

   x   667   612   606   736     x

    P11 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,50Final
2Anton Eklind -05KFUM Örebro9,84Final
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,97
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF10,00
5Nino Bolinder -05KFUM Örebro10,46
6Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,09

    P11 60 M  HEAT 2    
1Joel Enander -05Täby IS9,11Final
2Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI9,26Final
3William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF9,67Final
4Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF10,05
5Johan Runesson -05Fjugesta IF10,50
6Felix Elliot -05Huddinge AIS11,08
7Teodor Wallén -05Götlunda IF11,97

    P11 60 M  HEAT 3    
1Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK9,20Final
2Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF9,53Final
3Filip Larsson -05Lidköpings IS9,68Final
4Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI9,85
5August Olding -05Täby IS10,14
6Mio Sörling -05KFUM Örebro10,21
7Robin Ringström -05KFUM Örebro10,75

    P11 60 M  FINAL    2016-03-12
1Joel Enander -05Täby IS9,13
2Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI9,19
3Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK9,20
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,27
5William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF9,45
6Filip Larsson -05Lidköpings IS9,55
7Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF9,57
8Anton Eklind -05KFUM Örebro9,88

    P11 800 M      2016-03-12
1Mio Sörling -05KFUM Örebro2.56,56
2Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF2.57,99
3Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI2.59,13
4Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI3.02,25
5August Olding -05Täby IS3.04,67
6Nino Bolinder -05KFUM Örebro3.05,91

    P11 HÖJD      2016-03-12
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,36
2Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK1,36
3Filip Larsson -05Lidköpings IS1,30
4Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF1,30
5Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,18
6Dennis Larsson -05Fjugesta IF1,14
7Oliver Vesterlund -05IK Norrköping FI1,14
8Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF1,10
9Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,05
9Robin Ringström -05KFUM Örebro1,05




Nikolaj Jakshöj

Filip Larsson

Dennis Larsson

Daniel Kindvall

Robin Ringström

Albin Gyhlenius

Eddie Edvinsson

Oliver Vesterlund

Tim Wigh-Dahlgren

Filip Knochenhauer


90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139

-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx

-   -   -   o   o   o   o   xo  o   xo  o   xxx

o   o   o   xo  xo  o   xxx

o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

-   o   xo  o   xo  xxx

-   -   -   o   o   xo  xxx

-   -   o   xo  xo  o   o   o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   xo  o   xxx

    P11 KULA 2,0      2016-03-12
1Gustav Jansson -05IK Westmannia9,14
2Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,90
3Joel Enander -05Täby IS8,86
4Teodor Wallén -05Götlunda IF8,84
5Robin Ringström -05KFUM Örebro8,75
6Erik Fogdeson -05IK Norrköping FI7,87
7Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK7,80
8Johan Runesson -05Fjugesta IF7,77
9Filip Larsson -05Lidköpings IS7,72
10Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF6,67
11Dennis Larsson -05Fjugesta IF6,41
12Eddie Edvinsson -05Mariestads AIF6,33
13Anton Eklind -05KFUM Örebro5,48
14Felix Elliot -05Huddinge AIS5,39
15August Olding -05Täby IS5,31


Joel Enander

Dennis Larsson

Anton Eklind

Teodor Wallén

Gustav Jansson

Erik Fogdeson

August Olding

Viktor Lögdahl

Nikolaj Jakshöj

Linus Ryen Blåder

Eddie Edvinsson

Filip Larsson

Johan Runesson

Felix Elliot

Robin Ringström


 786   828   886   851   848   812

 641     x   514

 533   548     x

 800   803   748   884   855   803

 772   820   914   837   717   859

 787   747   767   737   610   755

   x   456   531

   x   803   890   851   888   876

 780   753   682   704   658   680

 655   667   649

 624   601   633

 772   734   744

 713   743   777   760   774   752

 516   539   518

 873   875   864   803   803     x

    P10 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,28Final
2Leon Borgedahl -06Täby IS9,99
3Folke Eriksson -06Fjugesta IF10,12
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,42
5Theo Pelgander -06KFUM Örebro10,70
6Måns Kareliussén -06Glanshammars IF10,84
7Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,82

    P10 60 M  HEAT 2    
1Filip Jonsson -06Bohus IF9,45Final
2Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,48Final
3Noah Johansson -06Kils AIK9,87
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro10,07
5Liam Haili -06Wedevågs IF10,91
6Adam Rudin -06KFUM Örebro11,31

    P10 60 M  HEAT 3    
1Isak Andersson -06Bohus IF9,56Final
2Elias Dahlström -06Täby IS9,59
3Amel Gacic -06KFUM Örebro9,84
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,17
5Erik Hagman -06Väsby IK10,22
6Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro10,77
7Axel Norsebäck -06Frövi IK10,97

    P10 60 M  HEAT 4    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF9,07Final
2Anton Kamperin -06Kils AIK9,25Final
3John Bäck -06Turebergs FK9,39Final
4Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,53Final
5Oskar Sterner -06Täby IS9,91
6Sixten Karlsson -06Väsby IK10,07
7Lucas Asplund -06KFUM Örebro10,72
8Olle Persson -06Stocksäters IF11,07

    P10 60 M  FINAL    2016-03-12
1Elliot Karlsson -06Bohus IF9,01
2Anton Kamperin -06Kils AIK9,17
3Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,24
4Isak Andersson -06Bohus IF9,38
5John Bäck -06Turebergs FK9,41
6Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,45
7Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,47
8Filip Jonsson -06Bohus IF9,57

    P10 600 M  HEAT 1    2016-03-12
1Filip Jonsson -06Bohus IF1.56,70
2Sixten Karlsson -06Väsby IK2.08,53
3Leon Borgedahl -06Täby IS2.11,19
4Jon Joelsson -06KFUM Örebro2.13,61
5Erik Hagman -06Väsby IK2.17,28
6Oskar Sterner -06Täby IS2.21,02
7Axel Norsebäck -06Frövi IK2.21,89
8Adam Rudin -06KFUM Örebro2.23,49

    P10 600 M  HEAT 2    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.50,92
2John Bäck -06Turebergs FK1.57,97
3Elias Dahlström -06Täby IS2.02,37
4Julius Wiklund -06IK Wilske2.07,45
5Theodor Yngström -07Mälarö SOK2.08,35
6Theo Pelgander -06KFUM Örebro2.14,94
7Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.17,38
8Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2.21,07

    P10 600 M  SAMLAD LISTA    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.50,92
2Filip Jonsson -06Bohus IF1.56,70
3John Bäck -06Turebergs FK1.57,97
4Elias Dahlström -06Täby IS2.02,37
5Julius Wiklund -06IK Wilske2.07,45
6Theodor Yngström -07Mälarö SOK2.08,35
7Sixten Karlsson -06Väsby IK2.08,53
8Leon Borgedahl -06Täby IS2.11,19
9Jon Joelsson -06KFUM Örebro2.13,61
10Theo Pelgander -06KFUM Örebro2.14,94
11Erik Hagman -06Väsby IK2.17,28
12Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.17,38
13Oskar Sterner -06Täby IS2.21,02
14Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2.21,07
15Axel Norsebäck -06Frövi IK2.21,89
16Adam Rudin -06KFUM Örebro2.23,49

    P10 HÖJD      2016-03-12
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,39
2Elliot Karlsson -06Bohus IF1,30
3Isak Andersson -06Bohus IF1,24
4John Bäck -06Turebergs FK1,24
5Elias Dahlström -06Täby IS1,18
6Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1,15
7Oskar Sterner -06Täby IS1,15
8Filip Jonsson -06Bohus IF1,08
8Leon Borgedahl -06Täby IS1,08
10Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro1,08
11Erik Hagman -06Väsby IK1,04
11Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,04
13Axel Norsebäck -06Frövi IK1,04
14Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,00
14Folke Eriksson -06Fjugesta IF1,00




Julius Wiklund

Oskar Sterner

Sigge Zetterdahl

Erik Hagman

Elliot Karlsson

Johan Lindkvist

Jasper Norlander

Filip Jonsson

Axel Norsebäck

Leon Borgedahl

John Bäck

Folke Eriksson

Oliver Hegbart

Elias Dahlström

Isak Andersson


85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 133 135 137 139 141

o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo o   o   xo  xxo o   xxx

-   o   o   o   xxo xo  xo  o   xxx

o   o   o   o   o   xo  xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

-   o   o   o   o   xxx

o   xo  o   o   xxx

-   o   o   o   o   o   xxx

o   xo  xo  o   xo  xxx

-   o   o   o   o   o   xxx

-   -   o   xo  o   o   xo  o   o   xo  xo  xxx

o   xo  o   o   xxx

o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx

o   o   o   o   o   xo  xo  o   o   xx-

-   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx

    P10 KULA 2,0      2016-03-12
1Isak Andersson -06Bohus IF7,95
2Noah Johansson -06Kils AIK7,61
3Elliot Karlsson -06Bohus IF7,55
4Liam Haili -06Wedevågs IF7,52
5Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,29
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,90
7Filip Jonsson -06Bohus IF6,86
8Ville Bjuremar -06KFUM Örebro6,72
9Leon Borgedahl -06Täby IS6,18
10Elias Dahlström -06Täby IS6,17
11Jasper Norlander -06Glanshammars IF5,85
12Erik Hagman -06Väsby IK5,27
13Oskar Sterner -06Täby IS5,11
14Jesper Lundgren -06Stocksäters IF4,89
15Axel Norsebäck -06Frövi IK4,55
16Olle Persson -06Stocksäters IF4,16


Liam Haili

Elias Dahlström

Jesper Lundgren

Elliot Karlsson

Leon Borgedahl

Ville Bjuremar

Oskar Sterner

Jasper Norlander

Filip Jonsson

Johan Lindkvist

Wille Gäverth

Olle Persson

Erik Hagman

Axel Norsebäck

Isak Andersson

Noah Johansson


 723   671   743   752   696   702

 616   592   617

   x   426   489

 755   718   707   691   705   700

 592   618   610

 652   672   575   642   646   664

 485   511   492

 556   558   585

 643   642   673   686   632   646

 626   631   652   514   615   690

 700   653   649   729     x     x

 359   416     x

 518   487   527

 447   448   455

 795   779   738   776   761   760

   x   697   753   740   746   761

    P9 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,24Final
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,24Final
3Erik Sethsson -07IK Sisu10,27Final
4Svante Gustafsson -08KFUM Örebro10,92
5Vincent Ekberg -07Täby IS10,94
6Erik Eisler -08Åsbro GoIF11,39
7Axel Hagman -08Väsby IK11,81
8Erik Torége -07Fjugesta IF12,02

    P9 60 M  HEAT 2    
1Jacob Rune -07Täby IS9,79Final
2Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H10,35Final
3Philip Sjödin -07Stocksäters IF10,40
4Joel Hagvall -07KFUM Örebro10,62
5Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF11,12
6Ted Sörling -07KFUM Örebro11,29
7David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF11,45
8Hugo Rietz -07Täby IS11,97

    P9 60 M  HEAT 3    
1Albin Bolin -07Glanshammars IF10,07Final
2Jakob Ellis -07Täby IS10,22Final
3Elias Karlsson -07Karlskoga FIF10,43
4Gustav Matsson -07Västerås FK10,55
5Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI10,84
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,86
7Filip Stackling -08Stocksäters IF11,24
8Karl Hanell -07Stocksäters IF11,46

    P9 60 M  HEAT 4    
1Elliot Borgedahl -07Täby IS10,13Final
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF10,92
3Emil Sundberg -08Väsby IK11,19
4Kasper Jakshöj -07Väsby IK11,37
5Joel Bäck -08Turebergs FK11,59
6Leo Jansson -07Stocksäters IF11,72

    P9 60 M  FINAL    2016-03-12
1Jacob Rune -07Täby IS9,76
2Albin Bolin -07Glanshammars IF10,00
3Elliot Borgedahl -07Täby IS10,04
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,12
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,19
6Erik Sethsson -07IK Sisu10,23
7Jakob Ellis -07Täby IS10,31
8Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H10,38

    P9 600 M  HEAT 1    2016-03-12
1Gustav Palmaer -07Turebergs FK2.09,73
2Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H2.12,81
3Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF2.13,63
4Vincent Ekberg -07Täby IS2.20,01
5Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI2.25,87
6Joel Bäck -08Turebergs FK2.27,20
7Hugo Rietz -07Täby IS2.33,14
8Axel Hagman -08Väsby IK2.33,18

    P9 600 M  HEAT 2    
1Erik Sethsson -07IK Sisu2.05,60
2Elliot Borgedahl -07Täby IS2.08,56
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.12,02
4Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2.15,00
5Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2.16,66
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.18,07
7Albin Bolin -07Glanshammars IF2.18,17
8Jacob Rune -07Täby IS2.19,33
9Jakob Ellis -07Täby IS2.31,15

    P9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Erik Sethsson -07IK Sisu2.05,60
2Elliot Borgedahl -07Täby IS2.08,56
3Gustav Palmaer -07Turebergs FK2.09,73
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.12,02
5Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H2.12,81
6Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF2.13,63
7Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2.15,00
8Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2.16,66
9Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.18,07
10Albin Bolin -07Glanshammars IF2.18,17
11Jacob Rune -07Täby IS2.19,33
12Vincent Ekberg -07Täby IS2.20,01
13Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI2.25,87
14Joel Bäck -08Turebergs FK2.27,20
15Jakob Ellis -07Täby IS2.31,15
16Hugo Rietz -07Täby IS2.33,14
17Axel Hagman -08Väsby IK2.33,18

    P9 HÖJD      2016-03-12
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,23
2Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H1,12
3Theodor Yngström -07Mälarö SOK1,04
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,04
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF1,00
5Philip Sjödin -07Stocksäters IF1,00
7Jakob Ellis -07Täby IS1,00
7Vincent Ekberg -07Täby IS1,00
9Jacob Rune -07Täby IS0,95
9Elliot Borgedahl -07Täby IS0,95
11Kasper Jakshöj -07Väsby IK0,95
11Erik Sethsson -07IK Sisu0,95
11Gustav Palmaer -07Turebergs FK0,95
14Karl Hanell -07Stocksäters IF0,90
15David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF0,85
16Gustav Matsson -07Västerås FK0,85
17Emil Sundberg -08Väsby IK0,85
18Axel Hagman -08Väsby IK0,80




Kasper Jakshöj

Theodor Yngström

Emil Sundberg

Axel Hagman

Jacob Rune

Sigvard Einarson

Erik Sethsson

Elias Karlsson

Kevin Sjöström

Karl Hanell

Philip Sjödin

Gustav Palmaer

Elliot Borgedahl

Rudolf Eriksson

David Wigh-Dahlgren

Jakob Ellis

Vincent Ekberg

Gustav Matsson


80  85  90  95  100 104 108 112 115 118 120 121 122 123 124

o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   o   xxx

o   xo  xxx

xxo xxx

o   o   o   o   xxx

-   -   o   xo  xo  xo  xxx

-   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  o   o   xxo o   xxx

o   o   o   xxx

o   o   o   o   o   xxx

o   o   o   xxo xxx

o   o   o   o   xxx

o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

-   o   xxx

o   o   xxo o   xo  xxx

-   o   o   xxo xo  xxx

xo  o   xxx

    P9 KULA 2,0      2016-03-12
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta6,78
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro6,12
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF5,74
4Rudolf Eriksson -07Rånäs 4H5,70
5Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,53
6Jakob Ellis -07Täby IS5,39
7Elias Karlsson -07Karlskoga FIF4,92
8Jacob Rune -07Täby IS4,76
9Filip Stackling -08Stocksäters IF4,73
10Theo Kärrlander -07Åsbro GoIF4,65
11David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF4,58
12Vincent Ekberg -07Täby IS4,51
13Elliot Borgedahl -07Täby IS4,32
14Gustav Palmaer -07Turebergs FK4,28
15Theodor Yngström -07Mälarö SOK4,26
16Erik Eisler -08Åsbro GoIF4,21
17Joel Bäck -08Turebergs FK4,09
18Kasper Jakshöj -07Väsby IK4,07
19Hugo Rietz -07Täby IS4,02
20Axel Hagman -08Väsby IK3,93
21Leo Jansson -07Stocksäters IF3,92
22Oskar Vesterlund -07IK Norrköping FI3,92
23Alvin Fohlén Gladh -77Trollhättans FIK3,88
24Emil Sundberg -08Väsby IK3,78


Hannes Kindvall

Axel Hagman

Filip Stackling

Erik Eisler

Elliot Borgedahl

Gustav Palmaer

Theodor Yngström

Alvin Fohlén Gladh

Hugo Rietz

Sigvard Einarson

Jacob Rune

Oskar Vesterlund

Rudolf Eriksson

Elias Karlsson

Emil Sundberg

Theo Kärrlander

Kevin Sjöström

David Wigh-Dahlgren

Noah Karlsson Hjortborg

Jakob Ellis

Leo Jansson

Vincent Ekberg

Joel Bäck

Kasper Jakshöj


 546   553   524   541   515   551

 393   342   281

 456   465   473

 361   308   421

 338   432     x

 332   428   391

   -   382   426

 345   388     x

   x   402   385

 517   574   546   498     x   533

 474   445   476   453   419   465

 363   392   372

 483   570   527   495   505     x

 465   477   484   478   480   492

 360   378     x

 420   465   453

 633   632   649   582   510   678

 439   439   458

 586   539   574   612   608   605

 498     x   539   486   499   517

 385   371   392

 451   446   448

 381   409   380

 327   407   399

    MVET 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Niclas Lindholm -72Mälarö SOK8,71
2Anders Helander -59Upsala IF8,95
3Thomas Johansson -68Linköpings GIF9,10
4Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,23
5Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,50
6Lasse Wennblom -34Hässelby SK9,52
7Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK10,03
8Lennart Asplund -39IFK Märsta10,45

    MVET 60 M  HEAT 2    
1Mattias Sunneborn -70Visby IF Gute7,53
2Thomas Jönsson -65Gefle IF7,72
3Kolë Lleshi -68IFK Nora7,77
4Peter Rosén -65Hovslätts IK7,84
5Patrick Neuendorff -66IFK Märsta8,33
6Kristian Hedman -75Huddinge AIS8,46
-Peter Hellgren -64Bålsta IKej start

    MVET 60 M  SAMLAD LISTA    
1Mattias Sunneborn -70Visby IF Gute7,53
2Thomas Jönsson -65Gefle IF7,72
3Kolë Lleshi -68IFK Nora7,77
4Peter Rosén -65Hovslätts IK7,84
5Patrick Neuendorff -66IFK Märsta8,33
6Kristian Hedman -75Huddinge AIS8,46
7Niclas Lindholm -72Mälarö SOK8,71
8Anders Helander -59Upsala IF8,95
9Thomas Johansson -68Linköpings GIF9,10
10Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,23
11Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,50
12Lasse Wennblom -34Hässelby SK9,52
13Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK10,03
14Lennart Asplund -39IFK Märsta10,45

    MVET 200 M  HEAT 1    2016-03-12
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö30,81
2Lasse Wennblom -34Hässelby SK33,01
3Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK34,27
4Lennart Asplund -39IFK Märsta36,75

    MVET 200 M  HEAT 2    
1Ricky Nilsson -63Huddinge AIS26,03
2Rodney Hundemark -69IFK Nora27,04
3Patrick Neuendorff -66IFK Märsta27,11

    MVET 200 M  HEAT 3    
1Per Björkman -65Stockholms FTF26,59
2Mats Röhr -60Ystads IF27,61
-Kolë Lleshi -68IFK Norabröt

    MVET 200 M  HEAT 4    
1Tomas Fanta -68Oskarshamns SK25,31
2Peter Rosén -65Hovslätts IK26,12
-Peter Hellgren -64Bålsta IKej start

    MVET 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tomas Fanta -68Oskarshamns SK25,31
2Ricky Nilsson -63Huddinge AIS26,03
3Peter Rosén -65Hovslätts IK26,12
4Per Björkman -65Stockholms FTF26,59
5Rodney Hundemark -69IFK Nora27,04
6Patrick Neuendorff -66IFK Märsta27,11
7Mats Röhr -60Ystads IF27,61
8Anthony Treacher -39IFK Lidingö30,81
9Lasse Wennblom -34Hässelby SK33,01
10Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK34,27
11Lennart Asplund -39IFK Märsta36,75

    MVET 800 M      2016-03-12
1Magnus Wallenius -73Västerås FK2.04,57
2Rodney Hundemark -69IFK Nora2.13,92
3Lars Olsson -70IF Göta Karlstad2.17,19
4Mikkel Mördrup 72IFK Lidingö3.00,17

    MVET HÖJD      2016-03-12
1Christian Brun -76KFUM Örebro1,69
2Mats Nagle -60Stockholms FTF1,66
3Peter Höglund -59IFK Kristinehamn1,60




Peter Höglund

Mats Nagle

Christian Brun


149 153 157 160 163 166 169 172

-   -   -   xxo -   xxx

-   o   o   o   o   xo  xxx

o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    MVET KULA      2016-03-12
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF13,39
2Bernhard Karlsson -33Valö IK11,813,0 kg
3Patrick Lindfors -70Mälarhöjdens IK11,45
4Jakob Petersen Klingberg -68Kvarnsvedens GoIF10,49
5Kristian Petersson -75Huddinge AIS10,23
6Peter Hagström -63Istrums SK9,706,0 kg
7James Gladh -77Trollhättans FIK8,21
8Lars-Göran Nylén -75Danderyds SK8,16
9Henrik Lindström -67IFK Lidingö7,62
10Mikkel Mördrup -72IFK Lidingö7,38


Peter Hagström

Bernhard Karlsson

Magnus Håkansson

Patrick Lindfors

Jakob Petersen Klingberg

Mikkel Mördrup

Kristian Petersson

Lars-Göran Nylén

Henrik Lindström

James Gladh


 916   948   912   970   959   930

1079  1158  1139  1181     x  1162

1317  1339     x  1323  1313  1328

1085  1118  1045  1111  1145  1145

 990     x  1049  1046   968     x

 738     x   613   641   699   598

1020     x     x     x  1023     x

 816   811   785   781     -     -

 712   675   762     -     -     -

 771   756     x   767   726   821

    VETERANER 4x200 M      2016-03-12
1M451.36,02
Tomas Fanta 68 - Mårten Skogman 67 - Peter Wallin 71 - Mattias Sunneborn 70
2M451.42,33
Hunter S Mabon 69 - Peter Rosén 65 - Ricky Nilsson 66 - Patrik Neuendorff 66
3K351.51,27
Anna Sunneborn 70 - Linda Åkerman 71 - Annelie Bergsjö 69 - Anna Björkstedt 78

    KVINNOR 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF7,82Final
2Sofia Andersson -94Upsala IF8,09Final
3Linnea Rosman -97Istrums SK8,23Final
4Elin Andersson-Junestav -98GoIF Tjalve8,46
5Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF8,49
6Moa Eriksson -99Gefle IF9,38

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK7,97Final
2Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK8,32Final
3Anna Sunneborn -70Spårvägens FK8,34
4Anna Björkstedt -78IFK Stocksund8,40
5Emma Sjuls -98IF Åland8,63
6Charlotta Kimby -65IFK Stocksund9,20

    KVINNOR 60 M  HEAT 3    
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF7,77Final
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,23Final
3Katja Berend -62Bromma IF8,26Final
4Emelie Johansson -98Stocksäters IF9,13
5Amanda Lindberg -98Wedevågs IF9,44

    KVINNOR 60 M  FINAL    2016-03-12
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF7,78
2Johanna Gustafsson -97Motala AIF7,90
3Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK8,00
4Sofia Andersson -94Upsala IF8,03
5Katja Berend -62Bromma IF8,25
6Linnea Rosman -97Istrums SK8,25
7Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK8,29
8Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,31

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    2016-03-12
1Hanna Gadzo -99Istrums SK28,97
2Marie Rask -01IF Åland29,20
3Izabella Lukic -03Västerås FK34,35
-Moa Eriksson -99Gefle IFDQ start

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Ella Sjöblom -02Tyresö FK26,30
2Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF28,15
3Emma Sjuls -98IF Åland29,83

    KVINNOR 200 M  HEAT 3    
1Ebba Koskinen -00IF Åland27,97
2Elisabeth Getahun -01Hellas FK28,11
3Emelie Jälmeneng -01IK Wilske28,24
4Draina Kintu -02Hellas FK28,95

    KVINNOR 200 M  HEAT 4    
1Bilge Kaya -02Hellas FK27,17
2Katja Berend -62Bromma IF27,46
3Anni Nylund -02IF Åland28,01
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro28,50

    KVINNOR 200 M  HEAT 5    
1Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK25,75
2Klara Helander -95Upsala IF25,78
3Linnea Rosman -97Istrums SK26,46

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK25,75
2Klara Helander -95Upsala IF25,78
3Ella Sjöblom -02Tyresö FK26,30
4Linnea Rosman -97Istrums SK26,46
5Bilge Kaya -02Hellas FK27,17
6Katja Berend -62Bromma IF27,46
7Ebba Koskinen -00IF Åland27,97
8Anni Nylund -02IF Åland28,01
9Elisabeth Getahun -01Hellas FK28,11
10Alexandra Hellborg -98Österhaninge IF28,15
11Emelie Jälmeneng -01IK Wilske28,24
12Johanna Elfving -96KFUM Örebro28,50
13Draina Kintu -02Hellas FK28,95
14Hanna Gadzo -99Istrums SK28,97
15Marie Rask -01IF Åland29,20
16Emma Sjuls -98IF Åland29,83
17Izabella Lukic -03Västerås FK34,35

    KVINNOR 800 M      2016-03-12
1Moa Persson -98Istrums SK2.32,62
2Emma Jansson -98IK Westmannia2.39,26
3Agnes Jansson -98IK Westmannia2.40,16
4Filippa Ramberg -97Hammarby IF2.42,85

    KVINNOR LÄNGD      2016-03-12
1Elin Andersson-Junestav -98GoIF Tjalve5,03
2Sofia Andersson -94Upsala IF4,99
3Amanda Lindberg -98Wedevågs IF3,94


Sofia Andersson

Amanda Lindberg

Elin Andersson-Junestav


 488   487   487   463   480   499

 381   394   381   380   350   374

   x   496   483   500   486   503

    F17 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Louise Andersson -99Gefle IF8,18Final
2Ebba Koskinen -00IF Åland8,24Final
3Agnes Hill -00Kvarnsvedens GoIF8,32Final
4Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF8,56Final
5Josefin Möller -99Gefle IF9,01
6Moa Eriksson -99Gefle IF9,09
7Celine Yttring -99IF Åland9,27

    F17 60 M  HEAT 2    
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,15Final
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK8,33Final
3Hanna Gadzo -99Istrums SK8,43Final
4Saga Axelsson -00Gefle IF8,57Final
5Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,16
6Ingrid-Johanna Larsson -99Gefle IF9,25
7Alba Lindfors -00Mälarhöjdens IK9,70
8Selin Orahan -00Mälarhöjdens IK9,92

    F17 60 M  FINAL    2016-03-12
1Louise Andersson -99Gefle IF8,08
2Ebba Koskinen -00IF Åland8,21
3Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,24
4Agnes Hill -00Kvarnsvedens GoIF8,33
5Elin Bärjegård -99Leksands FIK8,40
6Hanna Gadzo -99Istrums SK8,41
7Saga Axelsson -00Gefle IF8,58
-Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IFej start

    F17 800 M      2016-03-12
1Maria Söderlund -99IF Åland2.28,54
2Michelle Remmer -99IF Åland2.33,35
3Emelie Eriksson -00Säters IF2.35,20
4Ellinor Nyman -00Ludvika FFI2.41,63

    F17 STAV      2016-03-12
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia2,36




Kajsa Jansson


186 196 206 216 226 236 246

o   o   o   xo  xo  xxo xxx

    F17 LÄNGD      2016-03-12
1Kajsa Lindqvist -00Väsby IK5,23
2Louise Andersson -99Gefle IF5,16
3Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF5,02
4Linn Egerfält -00Gefle IF4,97
5Elin Bärjegård -99Leksands FIK4,83
6Hanna Gadzo -99Istrums SK4,66
7Isabella Bornälv -00KFUM Örebro4,61
8Vanja Hedman -99Högbo GIF4,43
9Elsa Fredriksson -00SOK Träff4,37
10Emma Holm -99Eskilstuna FI4,29
11Kajsa Jansson -00IK Westmannia3,57
12Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad3,20


Vanja Hedman

Elsa Fredriksson

Elin Bärjegård

Isabella Bornälv

Kajsa Lindqvist

Emma Holm

Ebba Gustavsson

Hanna Gadzo

Linn Egerfält

Lisa Weyhenmeyer

Kajsa Jansson

Louise Andersson


   x    443      x      x    443      x

 437    435    436

 476    473    459    483    467    469

 461    436      x      x    450    459

 516    517      x    494      x    523

 413    361    429

 320      x      x

 465      x    448    462    460    466

   x      x    478    493    457    497

 476    478    497    490    502      x

 357      x      x

   x    500    507      x    516      x

    F15 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,95Final
2Adina Renlund -01IF Åland8,37Final
3Klara Nolemo -01Gefle IF8,60Final
4Emelina Cindric -01Gefle IF8,61Final
5Linnea Holm -01KFUM Örebro8,97
6Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF9,13
7Amira Musa -01KFUM Örebro9,31

    F15 60 M  HEAT 2    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,05Final
2Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,47Final
3Vendela Ström -01IF Skade8,67
4Hanna Wallin -01IF Skade8,99
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad9,01
6Ella Schöllin -01IK Norrköping FI9,12

    F15 60 M  HEAT 3    
1Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,45Final
2Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI8,62
3Marie Rask -01IF Åland8,65
4Johanna Möller -01Gefle IF8,77
5Moa Henriksson -01Mälarhöjdens IK9,00
6Agnes Erlingsson -01Mälarhöjdens IK9,34

    F15 60 M  HEAT 4    
1Fannie Pousette -01IF Skade8,36Final
2Sofia Carlberg -01Stocksäters IF8,69
3Maja Söderlund -01Gefle IF8,85
4Ebba Palmaer -01Turebergs FK9,05
5Jolin Kihlström -01Gefle IF9,46
6Lovisa Malmstad -01Mälarhöjdens IK10,26

    F15 60 M  FINAL    2016-03-12
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro7,93
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,13
3Fannie Pousette -01IF Skade8,34
4Adina Renlund -01IF Åland8,44
5Emelina Cindric -01Gefle IF8,57
6Emelie Jälmeneng -01IK Wilske8,63
7Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,65
8Klara Nolemo -01Gefle IF8,69

    F15 800 M      2016-03-12
1Freja Nygren -01IF Skade2.32,62
2Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI2.46,60

    F15 LÄNGD      2016-03-12
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro5,23
2Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad4,97
3Elisabeth Getahun -01Hellas FK4,92
4Freja Nygren -01IF Skade4,68
5Klara Nolemo -01Gefle IF4,58
6Vendela Ström -01IF Skade4,54
7Johanna Möller -01Gefle IF4,40
8Maja Söderlund -01Gefle IF4,33
9Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad4,17
10Emelina Cindric -01Gefle IF4,16
11Ella Schöllin -01IK Norrköping FI4,13
12Hanna Wallin -01IF Skade4,12
13Alice Heldt-Cassel -01Ludvika FFI4,08
14Emelie Jälmeneng -01IK Wilske4,03
15Moa Henriksson -01Mälarhöjdens IK3,92
16Amira Musa -01KFUM Örebro3,86
17Agnes Erlingsson -01Mälarhöjdens IK3,86
18Hanna Ollinen -01Ludvika FFI3,64
19Jolin Kihlström -01Gefle IF3,13
20Lovisa Malmstad -01Mälarhöjdens IK3,02
21Ebba Palmaer -01Turebergs FK1,83


Emily Capobianco

Vendela Ström

Amira Musa

Klara Nolemo

Ella Schöllin

Ebba Palmaer

Hanna Wallin

Olivia Österling-Strömstedt

Johanna Möller

Freja Nygren

Agnes Erlingsson

Emelina Cindric

Maja Karlsson

Alice Heldt-Cassel

Emelie Jälmeneng

Lovisa Malmstad

Maja Söderlund

Moa Henriksson

Hanna Ollinen

Elisabeth Getahun

Jolin Kihlström


   x      x    523      x    515      -

 434    447    443    454      x      x

 386    385    384

 435    432    433    458    449    455

 413    399    410

 183    182      x

   x    371    412

 474    472    468    478    497    472

 423    440    427    436    423    427

 448    447      x    468      x    460

 380    366    386

 368    416    399

 409    371    417

 398    385    408

   x    403    354

 299    302    300

 413      x    433    422    428    430

 391    392    343

   x    364      x

 481    470    432    492    489    477

 313    218    209

    F14 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,35Final
2Evelina Ottosson -02Täby IS8,58
3Ella Enander -02Täby IS8,74
4Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF9,07
5Lisa Fröberg -02IFK Lidingö9,10
6Lisa Norell -02Lidköpings IS9,49
7Emma Lilje -02IF Skade9,50

    F14 60 M  HEAT 2    
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,40Final
2Sofie Hedman -02Huddinge AIS8,53
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö8,55
4Caroline Cedergren -02Spårvägens FK8,71
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro8,89
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,12
7Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF9,52
8Amanda Oikarinen -02IK Westmannia10,08

    F14 60 M  HEAT 3    
1Anni Nylund -02IF Åland8,34Final
2Lina Arousell -02Iggesunds SK8,38Final
3Elsa Andersson -02IF Åland8,72
4Emmy Jansson -02IF Göta Karlstad8,81
5Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK8,93
6Elin Ekstrand -02Rånäs 4H9,28
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI9,41
8Olivia Hallsten -02Rånäs 4H9,83

    F14 60 M  HEAT 4    
1Bilge Kaya -02Hellas FK8,20Final
2Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK8,54
3Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,59
4Lovisa Jakobsson -02Ludvika FFI8,77
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,12
6Wera Molin -02Glanshammars IF9,39
7Ada Jusufarmic -02Mälarhöjdens IK10,07
8Tilda Zetterlund -02Rånäs 4H10,18

    F14 60 M  HEAT 5    
1Draina Kintu -02Hellas FK8,23Final
2Tyra Landin -02Västerås FK8,69
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,79
4Zandra Lindén -02IFK Nora9,00
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,43
6Andrine Ohlsson Bjerke -02IF Göta Karlstad9,47
7Alicia Lindberg -02Wedevågs IF9,52

    F14 60 M  HEAT 6    
1Ella Sjöblom -02Tyresö FK8,03Final
2Junianna Larsen Brolin -02Täby IS8,26Final
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,42
4Liv Andersson -02Rånäs 4H8,79
5Hanna Gustafsson -02Ludvika FFI9,06
6Eleonora Rosenthal -02IF Åland9,18
7Moa Pesonen -02IF Åland9,34

    F14 60 M  FINAL    2016-03-12
1Ella Sjöblom -02Tyresö FK7,96
2Draina Kintu -02Hellas FK8,16
3Bilge Kaya -02Hellas FK8,23
4Junianna Larsen Brolin -02Täby IS8,25
5Anni Nylund -02IF Åland8,34
6Klara Frih -02Åsbro GoIF8,41
7Lina Arousell -02Iggesunds SK8,43
8Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,52

    F14 800 M  HEAT 1    2016-03-12
1Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.53,11
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn2.53,97
3Matilda Eklind -02KFUM Örebro2.54,11
4Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK3.02,71
5Elin Ekstrand -02Rånäs 4H3.12,06
6Ella Borg -02Ludvika FFI3.14,41

    F14 800 M  HEAT 2    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.26,99
2Johanna Mickels -02Ärla IF2.28,96
3Elsa Preber -02IFK Lidingö2.34,01
4Sofie Franzén -02KFUM Örebro2.36,48
5Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö2.38,83
6Caroline Cedergren -02Spårvägens FK2.39,44
7Lisa Fröberg -02IFK Lidingö2.46,38

    F14 800 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.26,99
2Johanna Mickels -02Ärla IF2.28,96
3Elsa Preber -02IFK Lidingö2.34,01
4Sofie Franzén -02KFUM Örebro2.36,48
5Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö2.38,83
6Caroline Cedergren -02Spårvägens FK2.39,44
7Lisa Fröberg -02IFK Lidingö2.46,38
8Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.53,11
9Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn2.53,97
10Matilda Eklind -02KFUM Örebro2.54,11
11Emelie From Hoppeler -02Mälarhöjdens IK3.02,71
12Elin Ekstrand -02Rånäs 4H3.12,06
13Ella Borg -02Ludvika FFI3.14,41

    F14 STAV      2016-03-12
1Emma Johansson -02Stocksäters IF3,20
2Hilma Hindsberg -02Kvarnsvedens GoIF2,66
3Linn Jansson -02Falu IK2,26
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2,26
5Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö2,06
6Klara Stenman -02KFUM Örebro1,66




Klara Stenman

Agnes Brunnsgård

Hilma Hindsberg

Linn Jansson

Emma Johansson

Elisabeth Hvalgren


156 166 176 186 196 206 216 226 236 246 256 266 276 293 303 313 320 325

o   o   x-

-   -   o   xo  o   o   xo  o   xxx

-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   o   o   o   o   xxx

-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xxx

-   -   o   o   o   xxo xxx

    F14 LÄNGD pool 1      2016-03-12
1Anni Nylund -02IF Åland4,87
2Bilge Kaya -02Hellas FK4,86
3Lina Arousell -02Iggesunds SK4,77
4Madeleine Aulio -02IFK Lidingö4,65
5Sara Svalberg -02IFK Lidingö4,61
6Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,60
7Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö4,52
8Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,51
9Elsa Andersson -02IF Åland4,35
10Lisa Fröberg -02IFK Lidingö4,10
11Emmy Jansson -02IF Göta Karlstad4,08
12Emma Lilje -02IF Skade4,02
13Draina Kintu -02Hellas FK3,93
14Elsa Preber -02IFK Lidingö3,87
15Moa Pesonen -02IF Åland3,87
16Eleonora Rosenthal -02IF Åland3,87
17Andrine Ohlsson Bjerke -02IF Göta Karlstad3,78
18Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,78
19Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,49


Emmy Jansson

Sara Svalberg

Elsa Preber

Vendela Wahlberg

Filippa Dedorsson

Lina Arousell

Anni Nylund

Lisa Ljung

Bilge Kaya

Madeleine Aulio

Lisa Kareliussén

Draina Kintu

Andrine Ohlsson Bjerke

Emma Lilje

Agnes Brunnsgård

Moa Pesonen

Lisa Fröberg

Elsa Andersson

Eleonora Rosenthal


 408   405   404

   x     x   461

 387   312   302

 437   441   452

 460   459   434

 326   465   446   454   342   477

 467   434   447   480   462   487

 374   378   373

 450   486   463     x   476   484

 462   445   465     x   443   463

 349     x   328

 353   375   393

 366   377   378

 376   402   370

 451   442   443

   x     x   387

   x   410   388

 225   417   435

   x     x   387

    F14 LÄNGD pool 2      2016-03-12
1Klara Frih -02Åsbro GoIF5,05
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro4,93
3Ella Enander -02Täby IS4,77
4Josefine Wikfeldt -02Mälarhöjdens IK4,67
5Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,62
6Johanna Mickels -02Ärla IF4,49
7Junianna Larsen Brolin -02Täby IS4,46
8Tyra Landin -02Västerås FK4,44
9Lovisa Jakobsson -02Ludvika FFI4,40
10Liv Andersson -02Rånäs 4H4,37
11Anna Klingberg -02Kvarnsvedens GoIF4,05
12Elin Ekstrand -02Rånäs 4H4,00
13Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF3,94
14Matilda Eklind -02KFUM Örebro3,93
15Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,87
16Evelina Ottosson -02Täby IS3,86
17Lisa Norell -02Lidköpings IS3,76
18Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI3,70
19Olivia Hallsten -02Rånäs 4H3,55
20Alicia Lindberg -02Wedevågs IF3,36
21Amanda Oikarinen -02IK Westmannia3,21
22Alva Nyberg -02Ludvika FFI3,14
23Ada Jusufarmic -02Mälarhöjdens IK3,01
24Tilda Zetterlund -02Rånäs 4H2,89


Tyra Landin

Liv Andersson

Klara Frih

Lovisa Jakobsson

Amanda Oikarinen

Clara Bernhult

Evelina Ottosson

Olivia Hallsten

Ida Pettersson

Cecilia Fälldin

Vendela Högkvist

Johanna Mickels

Ella Enander

Lisa Norell

Josefine Wikfeldt

Matilda Eklind

Alva Nyberg

Junianna Larsen Brolin

Alicia Lindberg

Elin Ekstrand

Ada Jusufarmic

Sofie Fransson

Anna Klingberg

Tilda Zetterlund


   x    444      x

 437    399      x

 478    482    484    386    481    505

 436    438    440

 321    287    303

 493      x      x      x      x      x

 386    185    152

   x    355    208

   x      x    462

 203    370    182

 394    387    379

 427    449    428

   x    464    171    477      x      x

   x      x    376

 421    467    408    448      x      x

 389    393    392

 314      -

 419    446      -

 322    336    332

 400    400    396

 301    296    292

 387    371      x

 384    405    400

 289    239      x

    F13 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,55Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,72Final
3Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI8,93
4Kristina Dahlström -03Täby IS9,05
5Anna Krysén -03Ludvika FFI9,21
6Tove Widström -03Täby IS9,32
7Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK9,74
8Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,87

    F13 60 M  HEAT 2    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,57Final
2Tove Tjeder -03Täby IS8,92
3Kajsa Manzi -03Täby IS9,12
4Ellen Mattsson -03IF Åland9,32
5Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö9,38
6Nanna Hart -03IFK Lidingö9,46
7Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK9,58
8Hanna Ulfhielm -03IF Skade10,13

    F13 60 M  HEAT 3    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,30Final
2Tova Gabrielsson -03Täby IS8,82
3Emma Helander -03Eskilstuna FI8,93
4Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK9,13
5Alma Carlsson -03IF Skade9,34
6Agnes Boussard -03IF Skade9,35
7Sofia Thörn -03KFUM Örebro9,72
8Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK9,93

    F13 60 M  HEAT 4    
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,59Final
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,09
3Sara Ringqvist -03IFK Lidingö9,09
4Saga Svaleryd -03IF Skade9,43
5Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö9,44
6Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK9,61
7Paola Söderhielm -03Täby IS9,82
8Tilde Lindh -03IF Skade10,56

    F13 60 M  HEAT 5    
1Emma Weissenborn -03Täby IS8,77Final
2Fiona Eriksson -03Västerås FK8,91
3Victoria Psilander -03IFK Lidingö9,26
4Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK9,37
5Chelsea Aketch -03Mälarhöjdens IK9,48
6Claudia Rosenthal -03IF Åland9,55
7Mathilda Mertsch -03Bromma IF9,77
8Linnéa Thelin -03IFK Kristinehamn10,82

    F13 60 M  HEAT 6    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,73Final
2Ida-Maria Sjölund -03IF Åland8,76Final
3Nora Dahle -03IFK Lidingö8,91
4Tuva Wikman -03KFUM Arvika8,94
5Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK9,19
6Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade9,22
7Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade9,57
8Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK10,22

    F13 60 M  FINAL    2016-03-12
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,16
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,43
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,46
4Elin Wallin -03Glanshammars IF8,51
5Ida-Maria Sjölund -03IF Åland8,72
6Emma Weissenborn -03Täby IS8,78
7Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,84
8Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,84

    F13 800 M  HEAT 1    2016-03-12
1Tova Olausson -03Ludvika FFI2.47,94
2Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK2.48,92
3Tova Gabrielsson -03Täby IS2.51,57
4Kristina Dahlström -03Täby IS2.56,58
5Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö2.57,74
6Paola Söderhielm -03Täby IS2.58,84
7Vilda Börjesson -03Rånäs 4H3.01,82
8Tove Widström -03Täby IS3.06,51
9Hanna Ulfhielm -03IF Skade3.07,30
10Emma Weissenborn -03Täby IS3.07,98
11Linnea Jansson -03Ludvika FFI3.08,15
12Linn Widfeldt -03IK Norrköping FI3.22,56

    F13 800 M  HEAT 2    
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.34,69
2Victoria Psilander -03IFK Lidingö2.36,28
3Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK2.39,42
4Thyra Arnhult -03IFK Lidingö2.46,40
5Jenna Wikén -03IFK Lidingö2.46,84
6Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.48,59
7Kajsa Manzi -03Täby IS2.48,90
8Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.48,93
9Fanny Wijkström -03IFK Lidingö2.49,41
10Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI2.51,18
11Izabella Lukic -03Västerås FK2.52,77

    F13 800 M  SAMLAD LISTA    
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.34,69
2Victoria Psilander -03IFK Lidingö2.36,28
3Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK2.39,42
4Thyra Arnhult -03IFK Lidingö2.46,40
5Jenna Wikén -03IFK Lidingö2.46,84
6Tova Olausson -03Ludvika FFI2.47,94
7Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.48,59
8Kajsa Manzi -03Täby IS2.48,90
9Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK2.48,92
10Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.48,93
11Fanny Wijkström -03IFK Lidingö2.49,41
12Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI2.51,18
13Tova Gabrielsson -03Täby IS2.51,57
14Izabella Lukic -03Västerås FK2.52,77
15Kristina Dahlström -03Täby IS2.56,58
16Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö2.57,74
17Paola Söderhielm -03Täby IS2.58,84
18Vilda Börjesson -03Rånäs 4H3.01,82
19Tove Widström -03Täby IS3.06,51
20Hanna Ulfhielm -03IF Skade3.07,30
21Emma Weissenborn -03Täby IS3.07,98
22Linnea Jansson -03Ludvika FFI3.08,15
23Linn Widfeldt -03IK Norrköping FI3.22,56

    F13 STAV      2016-03-12
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI2,16
2Tove Widström -03Täby IS1,96
3Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,86
4Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,86
4Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS1,86
6Rebecka Forsling -04Huddinge AIS1,76
6Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK1,76
8Rebecca Sandström -03IFK Lidingö1,76
8Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK1,76
10Stella Stenman -04KFUM Örebro1,76
11Emma Weissenborn -03Täby IS1,66
11Sara Winberg -04Täby IS1,66
11Tova Gabrielsson -03Täby IS1,66
14Kajsa Manzi -03Täby IS1,66
-Jenna Wikén -03IFK Lidingö0,00
-Alexandra Mella -03Täby IS0,00




Isabell Lundholm

Rebecka Forsling

Emma Weissenborn

Maja Thodenius

Felicia Karlsson

Rebecca Sandström

Sara Winberg

Alva Nilsson

Jenna Wikén

Tova Gabrielsson

Tove Widström

Alexandra Mella

Valentina Lindfors

Tasa Scheele Bhatia

Stella Stenman

Kajsa Manzi


156 166 176 186 196 206 216 221

o   o   xo  xo  xxx

o   o   o   xxx

o   o   xxx

o   o   o   xxx

-   -   xo  o   xo  xo  xxo xxx

-   o   xo  xxx

o   o   xxx

o   xxo o   xo  xxx

xxx

o   o   xxx

xxo o   xo  xo  xo  xxx

xxx

o   o   xo  xxx

o   o   xxo xo  xxx

o   o   xxo xxx

o   xxo xxx

    F13 LÄNGD ZON pool 1      2016-03-12
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI4,94
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,85
3Lovisa Ewerblad -03Danderyds SK4,70
4Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,67
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,61
6Emma Helander -03Eskilstuna FI4,45
7Elin Wallin -03Glanshammars IF4,26
8Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade4,12
9Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö4,06
10Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI4,05
11Agnes Boussard -03IF Skade4,04
12Alma Carlsson -03IF Skade4,03
13Saga Svaleryd -03IF Skade3,91
14Sara Ringqvist -03IFK Lidingö3,85
15Ellen Höglund-Cederloo -03IF Skade3,79
16Ellen Mattsson -03IF Åland3,79
17Nanna Hart -03IFK Lidingö3,76
18Mathilda Mertsch -03Bromma IF3,75
19Tilda Kjerfve -03IFK Lidingö3,72
20Hanna Ulfhielm -03IF Skade3,51
21Tilde Lindh -03IF Skade3,42
22Claudia Rosenthal -03IF Åland3,25
23Sofia Thörn -03KFUM Örebro3,25
24Linnéa Thelin -03IFK Kristinehamn3,18
25Linn Widfeldt -03IK Norrköping FI2,78


Agnes Boussard

Smilla Gejdeman

Ellen Höglund-Cederloo

Tuva Wikman

Tilda Kjerfve

Josefine Svensk Jerner

Hanna Karlsson

Sanna Pernerdal

Linnéa Thelin

Lovisa Ewerblad

Sofia Thörn

Elin Wallin

Mathilda Mertsch

Linn Widfeldt

Nanna Hart

Emma Helander

Claudia Rosenthal

Hanna Ulfhielm

Alma Carlsson

Saga Svaleryd

Felicia Karlsson

Ellen Mattsson

Sara Ringqvist

Tilde Lindh

Alva Malmsten Nilsson


 377   387   404

 394   405   394

 369   379   376

 462   406   448   431   467   461

 367   372   329

 382   401   406

 448   461   450   451   440   448

 434   461   437   437   451   485

 300   318   318

 462   460   450   457   470   462

   x     x   325

 406   426   415

 373   375   360

 278   256   223

 374   372   376

 441   444   445

   x   325   291

 338   333   351

 347   403   393

 362   391   374

 444   439   453   494   449   488

   x   379     x

 385   375   295

 308   317   342

 409   401   412

    F13 LÄNGD ZON pool 2      2016-03-12
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,99
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,73
3Tova Gabrielsson -03Täby IS4,55
4Maja Thodenius -03Mälarhöjdens IK4,32
5Tove Tjeder -03Täby IS4,31
6Tova Olausson -03Ludvika FFI4,29
7Emma Weissenborn -03Täby IS4,25
8Valentina Lindfors -03Mälarhöjdens IK4,15
9Kristina Dahlström -03Täby IS4,15
10Vilda Börjesson -03Rånäs 4H4,13
11Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,04
12Kajsa Manzi -03Täby IS4,02
13Alexandra Karlsson -03Mälarhöjdens IK3,97
14Nora Olofsson -03Mälarhöjdens IK3,93
15Tove Widström -03Täby IS3,90
16Alexandra Mella -03Täby IS3,89
17Anna Krysén -03Ludvika FFI3,88
18Paola Söderhielm -03Täby IS3,74
19Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,74
20Jessika Sandström -03Mälarhöjdens IK3,73
21Linnea Jansson -03Ludvika FFI3,69
22Chelsea Aketch -03Mälarhöjdens IK3,57
23Victoria Egestad -03Mälarhöjdens IK3,51
24Ingrid Hammarberg -03Mälarhöjdens IK3,42
25Kira Jannlund -03Mälarhöjdens IK3,14
26Sandra Larsson -03Kils AIK2,61


Kajsa Manzi

Alexandra Karlsson

Linnea Jansson

Kristina Dahlström

Tova Olausson

Jennifer Axelsson

Tova Gabrielsson

Ingrid Hammarberg

Paola Söderhielm

Vilda Börjesson

Jessika Sandström

Sandra Larsson

Anna Krysén

Tove Tjeder

Chelsea Aketch

Cornelia Kennerstad

Kira Jannlund

Emma Weissenborn

Ebba Wulcan

Moa Karlsson

Nora Olofsson

Tove Widström

Valentina Lindfors

Maja Thodenius

Victoria Egestad

Alexandra Mella


 402   394   382

 397   375   358

 369   366   339

 415   387   362

 423   425   429

   x   458   473   450   469   423

 432   426   455   424   435   449

 334   340   342

 363   370   374

 413   404   413

 368   373   363

 259   261   252

   x   388   381

 430   418   431

 357     x     x

 401   390   404

 292   314   312

 409   425   425

 433   454   469   453   487   499

 367   374   362

 390   390   393

 389   390   385

 402   409   415

 401   432   428

   x   351     x

 386   364   389

    F12 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF8,67Final
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,27
3Sara Winberg -04Täby IS9,31
4Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF9,38
5Emma Carlsson -04Istrums SK9,75
6Siri Lilja -04Täby IS10,24
7Jessica Sethsson -04IK Sisu10,43

    F12 60 M  HEAT 2    
1Ida Sjöberg -04Mölndals AIK8,68Final
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne9,18
3Lina Selin -04IK Westmannia9,45
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,61
5Mathilda Thulin -04Rånäs 4H9,78
6Wilma Hållinder -04Rånäs 4H9,97
7Alde Johansson -04IK Stål10,05
8Matilda Oikarinen -04IK Westmannia10,75

    F12 60 M  HEAT 3    
1Tyra Tjulander -04Västerås FK8,86Final
2Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF9,00Final
3Irma Kron -04Åsbro GoIF9,20
4Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,29
5Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK9,71
6Stina Windås -04Götlunda IF9,90
7Emmeli Rudin -04KFUM Örebro10,30
8Thea Lundgren -04KFUM Örebro10,41

    F12 60 M  HEAT 4    
1Matilda Åkerman -04IFK Halmstad9,00Final
2Desiree Mwepu -04Västerås FK9,08
3Alva Olsson -04IK Westmannia9,38
4Alice Brattström -04Ludvika FFI9,44
5Sophie Säwe -04Kils AIK9,68
6Amanda Sjödin -04Stocksäters IF9,88
7Iris Norlander -04Glanshammars IF9,93
8Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI11,08

    F12 60 M  HEAT 5    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,67Final
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,41
3Elise Landberg -04Gefle IF9,43
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,49
5Stina Sandberg -04KFUM Örebro9,50
6Ida Reinholdsson -04Ludvika FFI9,54
7Oliwia Englund -04Stocksäters IF10,53

    F12 60 M  HEAT 6    
1Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK8,80Final
2Hedvig Ström -04IF Skade9,16
3Filippa Ottosson -04Täby IS9,46
4Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF9,48
5Matilda Karlsson -04Väsby IK9,49
6Liv Norberg -04IK Stål10,01
7Alma Mikaelsson -04Götlunda IF10,05
8Thyra Kvarnström -04Täby IS10,21

    F12 60 M  HEAT 7    
1Maja Matsson -04Västerås FK8,52Final
2Matty Colley -04Eskilstuna FI9,13
3Linnea Bolin -04Glanshammars IF9,38
4Smilla Persson Åskog -04IF Skade9,44
5Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS9,74
6Alicia Larsten -04IFK Lidingö9,75
7Elin Jarborn -04Täby IS9,85

    F12 60 M  FINAL    2016-03-12
1Maja Matsson -04Västerås FK8,49
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,61
3Sissel Eliasson -04Alingsås IF8,62
4Ida Sjöberg -04Mölndals AIK8,69
5Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK8,85
6Matilda Åkerman -04IFK Halmstad8,96
7Tyra Tjulander -04Västerås FK8,97
8Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF9,18

    F12 800 M  HEAT 1    2016-03-12
1Filippa Ottosson -04Täby IS2.50,63
2Matilda Karlsson -04Väsby IK2.50,70
3Sara Winberg -04Täby IS2.55,95
4Johanna Mertsch -04Bromma IF2.56,00
5Smilla Persson Åskog -04IF Skade2.58,00
6Hedvig Ström -04IF Skade2.58,60
7Siri Lilja -04Täby IS3.16,40

    F12 800 M  HEAT 2    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.39,51
2Alicia Larsten -04IFK Lidingö2.41,74
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.43,99
4Ida Sjöberg -04Mölndals AIK2.46,14
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö2.46,70
6Tyra Tjulander -04Västerås FK2.46,78
7Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF2.48,89
8Emma Carlsson -04Istrums SK3.04,5m

    F12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.39,51
2Alicia Larsten -04IFK Lidingö2.41,74
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.43,99
4Ida Sjöberg -04Mölndals AIK2.46,14
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö2.46,70
6Tyra Tjulander -04Västerås FK2.46,78
7Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF2.48,89
8Filippa Ottosson -04Täby IS2.50,63
9Matilda Karlsson -04Väsby IK2.50,70
10Sara Winberg -04Täby IS2.55,95
11Johanna Mertsch -04Bromma IF2.56,00
12Smilla Persson Åskog -04IF Skade2.58,00
13Hedvig Ström -04IF Skade2.58,60
14Emma Carlsson -04Istrums SK3.04,5m
15Siri Lilja -04Täby IS3.16,40

    F12 LÄNGD ZON pool1      2016-03-12
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,71
2Matty Colley -04Eskilstuna FI4,59
3Sissel Eliasson -04Alingsås IF4,28
4Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne4,26
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö4,15
6Linnea Bolin -04Glanshammars IF3,99
7Alicia Larsten -04IFK Lidingö3,92
8Sophie Säwe -04Kils AIK3,88
9Emma Carlsson -04Istrums SK3,87
10Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,87
11Alde Johansson -04IK Stål3,85
12Hedvig Ström -04IF Skade3,82
13Liv Norberg -04IK Stål3,82
14Amanda Svensson -04IF Skade3,75
15Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK3,73
16Smilla Persson Åskog -04IF Skade3,72
17Elise Landberg -04Gefle IF3,70
18Stina Windås -04Götlunda IF3,67
19Alva Olsson -04IK Westmannia3,63
20Iris Norlander -04Glanshammars IF3,54
21Jessica Sethsson -04IK Sisu3,49
22Lina Selin -04IK Westmannia3,49
23Matilda Oikarinen -04IK Westmannia2,90


Linnea Bolin

Elise Landberg

Hedvig Ström

Alexandra Norberg

Smilla Persson Åskog

Alma Mikaelsson

Tyra Tunander

Alde Johansson

Matty Colley

Nike Isaksson

Matilda Oikarinen

Sophie Säwe

Bea Vold Johannesson

Alicia Larsten

Stina Windås

Emma Carlsson

Sissel Eliasson

Iris Norlander

Amanda Svensson

Alva Olsson

Jessica Sethsson

Liv Norberg

Lina Selin


 399   381   369

 370   366   363

 380   382   351

   x   373   365

 372   360   362

   x   387   374

 415   407   397

 357     x   385

 411   459   450   437   419   433

 360   447   452   471   456   463

 290   286   278

 385   370   388

 426   418   405

 392   387   372

 361   348   367

 387   383   367

   x   422   428   416   427     x

 347   351   354

 375   361     -

 354   363   362

 332   345   349

 382   372   378

 349   331   337

    F12 LÄNGD ZON pool 2      2016-03-12
1Maja Matsson -04Västerås FK4,51
2Desiree Mwepu -04Västerås FK4,36
3Irma Kron -04Åsbro GoIF4,29
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS4,29
5Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,27
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,20
7Sara Winberg -04Täby IS4,19
8Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF4,14
9Alice Brattström -04Ludvika FFI3,95
10Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,92
11Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS3,79
12Wilma Hållinder -04Rånäs 4H3,76
13Filippa Ottosson -04Täby IS3,75
14Stina Sandberg -04KFUM Örebro3,74
15Ida Reinholdsson -04Ludvika FFI3,71
16Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,62
17Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,54
18Nea Skomorowski -04Kvarnsvedens GoIF3,53
19Stella Stenman -04KFUM Örebro3,52
20Mathilda Thulin -04Rånäs 4H3,50
21Emmeli Rudin -04KFUM Örebro3,47
22Elin Jarborn -04Täby IS3,42
23Matilda Karlsson -04Väsby IK3,35
24Thyra Kvarnström -04Täby IS3,25
25Thea Lundgren -04KFUM Örebro3,14
26Elin Olsson -04Lidköpings IS3,05
27Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI2,95


Ida Reinholdsson

Stina Sandberg

Wilma Hållinder

Emmeli Rudin

Cecilia Magnusson

Amanda Sjödin

Sara Winberg

Stella Stenman

Nora Jolbäck

Elin Olsson

Thyra Kvarnström

Tasa Scheele Bhatia

Thea Lundgren

Wilma Gäverth

Mathilda Thulin

Nanna Frih

Elin Jarborn

Alice Brattström

Nea Skomorowski

Moa Gustafsson

Maja Matsson

Desiree Mwepu

Tilda Bernhult

Alva Nilsson

Irma Kron

Filippa Ottosson

Matilda Karlsson


 371    367    355

 361    374    352

 375    376    357

 339    347    337

 295      x    280

   x    362    347

 419    409    396

 352    346      -

 429    408    408    407    400    413

 305    297    290

 325    304    283

 379    378      x

 309    292    314

 392    379    382

 348    350    342

 399    420    414

   x    342      x

 389    395    395

 353    349    345

 414    413    331

 442    451    449    438    447    426

 386    406    436    394    407    416

 427    413    426    418    396    418

 348    345    354

 418      x    429    424      x    426

 370    375    361

   x      x    335

    F11 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,10Final
2Ida Karlqvist -05Wedevågs IF9,72
3Ida Kindbom -05Skeninge IK9,94
4Ebba Elfström -05Lidköpings IS10,18
5Helena Hvalgren -05IFK Lidingö10,21
6Felicia Arvidsson -05Glanshammars IF11,05
7Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn11,11
8Lovisa Åström -05KFUM Örebro11,70

    F11 60 M  HEAT 2    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,37Final
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö9,58Final
3Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn9,63
4Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI9,80
5Emma Sjöblom -05Rånäs 4H9,80
6Sara Sundberg -05Väsby IK9,85
7Emma Rosmark -05KFUM Örebro10,23
8Emilia Öster -05KFUM Örebro10,34

    F11 60 M  HEAT 3    
1Ella Bäckman -05Upsala IF9,40Final
2Jeanna Ulfvin -05IF Skade9,52Final
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,58Final
4Emma Larsson -05Kils AIK10,18
5Svea Eklundh -05Motala AIF10,28
6Julia Söderholm -05Frövi IK10,30
7Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,47
8Vera Rietz -05Täby IS10,50

    F11 60 M  HEAT 4    
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,11Final
2Ida Frykhammar -05IFK Lidingö9,48Final
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö9,86
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro9,88
5Sara Larsson -05Kils AIK10,05
6Philippa Kastberg -05Täby IS10,62
7Clara Sundqvist -05Frövi IK10,93
8Selma Holmstrand -05Stocksäters IF11,10

    F11 60 M  FINAL    2016-03-12
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF8,98
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,16
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,32
4Ella Bäckman -05Upsala IF9,46
5Ida Frykhammar -05IFK Lidingö9,71
6Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö9,84
-Sara Persson -05KFUM Örebroej start
-Jeanna Ulfvin -05IF Skadeej start

    F11 800 M      2016-03-12
1Cornelia Larsten -05IFK Lidingö2.52,80
2Svea Eklundh -05Motala AIF2.53,05
3Sara Sundberg -05Väsby IK2.54,41
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.55,02
5Ida Kindbom -05Skeninge IK3.03,22
6Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö3.04,81
7Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad3.06,52
8Jeanna Ulfvin -05IF Skade3.07,64
9Julia Eriksson -05Glanshammars IF3.10,09

    F11 LÄNGD ZON      2016-03-12
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF4,29
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,16
3Alice Löfgren -05Lidköpings IS4,08
4Ida Frykhammar -05IFK Lidingö4,01
5Ida Kindbom -05Skeninge IK3,91
6Cornelia Larsten -05IFK Lidingö3,88
7Sara Persson -05KFUM Örebro3,77
8Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI3,70
9Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn3,67
10Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö3,66
11Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad3,64
12Sara Sundberg -05Väsby IK3,55
13Ida Karlqvist -05Wedevågs IF3,52
14Emilia Öster -05KFUM Örebro3,48
15Jeanna Ulfvin -05IF Skade3,44
16Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,41
17Emma Sjöblom -05Rånäs 4H3,38
18Ella Bäckman -05Upsala IF3,36
19Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,34
20Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,33
21Sara Larsson -05Kils AIK3,33
22Emma Rosmark -05KFUM Örebro3,31
23Ebba Elfström -05Lidköpings IS3,30
24Svea Eklundh -05Motala AIF3,23
25Julia Söderholm -05Frövi IK3,21
26Helena Hvalgren -05IFK Lidingö3,17
27Vera Rietz -05Täby IS3,08
28Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro3,03
29Philippa Kastberg -05Täby IS3,03
30Julia Eriksson -05Glanshammars IF2,99
31Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF2,98
32Hedda Lindberg -05KFUM Örebro2,80
33Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn2,73
34Clara Sundqvist -05Frövi IK2,64
35Maja Hendeberg -05Fjugesta IF2,51
36Selma Holmstrand -05Stocksäters IF2,48


Clara Sundqvist

Alva Lindmark

Ella Bäckman

Cajsa Hermansson

Alice Löfgren

Svea Eklundh

Jeanna Ulfvin

Noomi Kihlberg

Julia Söderholm

Philippa Kastberg

Vera Rietz

Ebba Elfström

Amanda Svensk Jerner

Emma Sjöblom

Cornelia Larsten

Hedda Lindberg

Helena Hvalgren

Celina Kuljunlahti

Lathifa Afrah

Sara Persson

Ellen Heldt Cassel

Emilia Öster

Lina Ånstad

Emma Rosmark

Ida Kindbom

Tindra Skoglund

Ida Frykhammar

Sara Larsson

Julia Eriksson

Maja Särnholm

Ida Karlqvist

Maja Hendeberg

Sara Sundberg

Klara Pettersson

Selma Holmstrand

Hanna Sjökvist


 264   246   253

 386   386   393   389   391   416

 314   297   336

 321   334   331

 319   363   382   384   404   408

 323   307   310

 344   325   334

 297   303   263

 296   303   321

 303   265   292

 304   288   308

 308   330   319

 366     x   345

 328   326   338

 381   382   376   388   384   381

 251   263   280

 317   294   295

 268   259   273

 358   364   364

   x     x   371     x     x   377

   x   370   362   358   362   363

 348   340   332

 413   409   420   420   429   427

 315   319   331

 386   391   385   391   384   387

 366   362   367

 395   393   401   391   373   388

 325   333     x

 283   299     x

 332   330   333

 347   352   338

 188   242   251

 336   351   355

 318   320   341

 241   219   248

 292   298   283

    F10 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne9,35Final
2Maja Johansson -06Kils AIK9,90Final
3Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro9,91Final
4Emma Gladh -06IF Göta Karlstad10,06
5Thyra Lundström -06Kils AIK10,15
6Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF10,62
7Alma Sundlöf -06IK Westmannia11,59

    F10 60 M  HEAT 2    
1Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI9,63Final
2Ella Axelson -06Danderyds SK9,87Final
3Moa Karlsson -06Säffle FIK10,27
4Wilma Davidsson -06KFUM Örebro10,53
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro10,69
6Tilda Granqvist -06KFUM Örebro11,17
7Elin Nordström -06KFUM Örebro11,22

    F10 60 M  HEAT 3    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,34Final
2Tilde Löwdin -06IK Stål9,90Final
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,21
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,35
5Stella Önander -06KFUM Örebro10,51
6Ella von Walden -06IK Westmannia10,85
7Johanna Thelin -06IFK Kristinehamn11,02
8Vera Lech -06KFUM Örebro11,12

    F10 60 M  HEAT 4    
1Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK9,31Final
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro9,97
3Engla Guttman -06Säffle FIK10,02
4Emma Eriksson -06IK Westmannia10,21
5Ida Larsson -06KFUM Örebro10,30
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn10,38

    F10 60 M  FINAL    2016-03-12
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne9,09
2Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK9,20
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,30
4Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI9,68
5Tilde Löwdin -06IK Stål9,86
6Ella Axelson -06Danderyds SK9,88
7Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro10,02
8Maja Johansson -06Kils AIK10,13

    F10 600 M      2016-03-12
1Ella Axelson -06Danderyds SK2.02,15
2Tilde Lager -06KFUM Örebro2.07,14
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2.10,55
4Emilia Heldemar -06IK Stål2.15,08
5Emma Eriksson -06IK Westmannia2.23,28
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2.26,36
7Clara Widfeldt -06IK Norrköping FI2.27,50
8Vera Lech -06KFUM Örebro2.30,72
9Wera Falk -06KFUM Örebro2.31,95
10Ella von Walden -06IK Westmannia2.33,43
11Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2.52,24

    F10 LÄNGD ZON      2016-03-12
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,39
2Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK4,29
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,81
4Thyra Lundström -06Kils AIK3,81
5Ida Fogdeson -06IK Norrköping FI3,78
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,56
7Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,56
8Tilde Löwdin -06IK Stål3,56
9Ella Axelson -06Danderyds SK3,50
10Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,50
11Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,47
12Emma Gladh -06IF Göta Karlstad3,38
13Emma Eriksson -06IK Westmannia3,38
14Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro3,30
15Maja Johansson -06Kils AIK3,28
16Moa Karlsson -06Säffle FIK3,22
17Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,19
18Linnéa Fohlén Gladh -06Trollhättans FIK3,13
19Stella Holmquist -06KFUM Örebro3,12
20Engla Guttman -06Säffle FIK3,04
21Ella von Walden -06IK Westmannia3,03
22Linn Engström -06KFUM Örebro3,02
23Emilia Heldemar -06IK Stål2,99
24Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF2,96
25Wilma Davidsson -06KFUM Örebro2,90
26Stella Önander -06KFUM Örebro2,86
27Alice Larsson -06KFUM Örebro2,80
28Johanna Thelin -06IFK Kristinehamn2,70
29Agnes Osterman -06KFUM Örebro2,59
30Agnes Edfeldt -06KFUM Örebro2,59
31Elin Nordström -06KFUM Örebro2,33
32Clara Widfeldt -06IK Norrköping FI2,30
33Vera Lech -06KFUM Örebro2,28
34Alma Sundlöf -06IK Westmannia2,21


Moa Karlsson

Ida Fogdeson

Alice Larsson

Jennifer Eldholm

Elise Emmoth

Vera Lech

Tilda Eriksson

Ebba Vold Johannesson

Thea Aversjö

Ellen Lothigius Gabrielsson

Emma Gladh

Clara Widfeldt

Linnéa Fohlén Gladh

Emilia Heldemar

Linn Engström

Filippa Börjeskog

Agnes Osterman

Thyra Lundström

Stella Holmquist

Alma Sundlöf

Ella von Walden

Wilma Davidsson

Tilde Löwdin

Engla Guttman

Agnes Edfeldt

Tilde Andersson

Iselin Karlsson

Maja Johansson

Ayla Hallberg Hossain

Emma Eriksson

Stella Önander

Johanna Thelin

Ella Axelson

Elin Nordström


 322     -     -

 346   363   378   351     x   336

 280   267   259

 322   324   330

 353   346   346   324   335   356

 218   223   228

 347   323   336

 405   426   439   425   406   410

 350   332   336

 289   274   296

 320   338   326

 226   230   228

 309   313   304

 294   299   286

 302   290   293

 302   309   319

 259   246   246

 364   364   359     x   381   361

 297   312   290

   x   221   209

 298   275   303

 290   286   273

 345   342   350   351   343   356

 304   303   284

 243   259   237

 375   373   381   368   379   367

 352   344   341   351   356   345

 328     -

 406     x   415   419   404   429

 338   319   302

 272   286   283

 251   270   268

 350   345   339

 233   228   202

    F9 60 M  HEAT 1    2016-03-12
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,40Final
2Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,72
3Evelina Appel -07Linköpings GIF10,96
4Sofia Berndt -07KFUM Örebro11,41
5Miranda Koubek -08Stocksäters IF11,44
6Maja Sjödin -07Stocksäters IF11,69

    F9 60 M  HEAT 2    
1Nelly Bergstrand -07IK Stål10,18Final
2Elin Runemar -07Åkersberga SK10,67
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,88
4Lillie Kron -07Åsbro GoIF11,13
5Lova Rodesten -07KFUM Örebro11,46
6Molly Mikaelsson -08Götlunda IF12,27
7Elwira Englund -08Stocksäters IF12,28

    F9 60 M  HEAT 3    
1Sigrid Floréus -07Valbo AIF10,13Final
2Emma Olofsson -07Täby IS10,47Final
3Tindra Guttman -09Säffle FIK10,61
4Tyra Hållinder -07Rånäs 4H10,66
5Elin Wåhlin -07Kils AIK10,75
6Lova Doktár -07Täby IS10,84
7Kajsa Karlqvist -08Wedevågs IF11,85
8Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,07

    F9 60 M  HEAT 4    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,21Final
2Timea Löwdin -08IK Stål10,75
3Lova Bäckman -07Upsala IF10,81
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn11,21
5Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn11,76
6Emelie Blomqvist -08Frövi IK12,44
7Agnes Westerling -08Åsbro GoIF12,77

    F9 60 M  HEAT 5    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK10,50Final
2Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,56Final
3Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF10,58Final
4Ella Olsson -07KFUM Örebro10,86
5Maja Hilmersson -07Täby IS10,90
6Alva Sundqvist -08Frövi IK11,44
7Julia Kvarnström -07Täby IS12,13
8Evelina Wallén -08Götlunda IF12,26

    F9 60 M  FINAL    2016-03-12
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,50
2Sigrid Floréus -07Valbo AIF10,15
3Nelly Bergstrand -07IK Stål10,18
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,27
5Emma Olofsson -07Täby IS10,30
6Moa Kindbom -07Skeninge IK10,37
7Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,54
8Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF10,66

    F9 600 M      2016-03-12
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF2.05,24
2Moa Kindbom -07Skeninge IK2.06,67
3Astrid Wallenius -08Västerås FK2.16,14
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.23,25
5Kajsa Karlqvist -08Wedevågs IF2.33,10
6Maja Hilmersson -07Täby IS2.35,76
7Tindra Guttman 09Säffle FIK2.36,35
8Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.39,66
9Linnea Ekström -08Wedevågs IF2.42,41
10Elin Wåhlin -07Kils AIK2.42,88

    F9 LÄNGD ZON      2016-03-12
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF3,80
2Moa Kindbom -07Skeninge IK3,57
3Emma Olofsson -07Täby IS3,47
4Nelly Bergstrand -07IK Stål3,46
5Ella Olsson -07KFUM Örebro3,26
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,22
7Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF3,18
8Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn3,02
9Tyra Hållinder -07Rånäs 4H2,99
10Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro2,97
11Sofia Berndt -07KFUM Örebro2,85
12Evelina Appel -07Linköpings GIF2,85
13Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn2,81
14Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn2,81
15Timea Löwdin -08IK Stål2,80
16Tindra Guttman -09Säffle FIK2,80
17Maja Hilmersson -07Täby IS2,77
18Elin Wåhlin -07Kils AIK2,73
19Lillie Kron -07Åsbro GoIF2,72
20Elin Runemar -07Åkersberga SK2,69
21Maja Sjödin -07Stocksäters IF2,69
22Ella Lindgren -07KFUM Örebro2,64
23Lilly Sartz -07Stocksäters IF2,62
24Lova Bäckman -07Upsala IF2,62
25Lova Rodesten -07KFUM Örebro2,56
26Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,55
27Alva Sundqvist -08Frövi IK2,47
28Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,40
29Evelina Wallén -08Götlunda IF2,32
30Julia Kvarnström -07Täby IS2,29
31Lova Doktár -07Täby IS2,27
32Sigrid Floréus -07Valbo AIF2,26
33Kajsa Karlqvist -08Wedevågs IF2,23
34Agnes Westerling -08Åsbro GoIF2,22
35Cornelia Appelgren -07Frövi IK2,13
36Emelie Blomqvist -08Frövi IK2,12


Ella Olsson

Sofia Berndt

Cornelia Appelgren

Agnes Kjellgren

Maja Sjödin

Edith Evertson Thuvander

Evelina Appel

Filippa Thelin

Nelly Bergstrand

Tuva Frih

Elin Runemar

Lova Rodesten

Lillie Kron

Tyra Hållinder

Ella Lindgren

Evelina Wallén

Timea Löwdin

Emma Olofsson

Lilly Sartz

Agnes Westerling

Julia Kvarnström

Elin Wåhlin

Wilda Runeborg

Sigrid Floréus

Moa Kindbom

Alva Sundqvist

Lova Bäckman

Molly Mikaelsson

Kajsa Karlqvist

Frida Sävenstrand

Lova Doktár

Elin Rubertsson

Linnea Ekström

Maja Hilmersson

Emelie Blomqvist

Tindra Guttman


 313     x     x   326   306   299

 262   272   285

 199   213   207

 302     x     x

 248   269   245

 290   281   297

 285   260   266

 275   273   281

 334   308   311     x   322   346

 319   307   310   322   312   320

 239   269   249

 252   244   256

 268   272   266

 285   297   299

   -   264     -

 215   223   232

 271   272   280

 301   310   287   301   347   316

 261   258   262

 222   215   215

 214   229   226

 247   228   273

 380   380   363   371   378   369

 226   220     x

 327   340   343   347   334   357

 236   224   247

 259   255   262

 247   240   255

 211     x   223

 305   283   296   318   317   311

 215   227   217

 261   281   269

 240   220   231

 271   277   269

 212   201   180

 251   280   271

    KVET 60 M      2016-03-12
1Anna Sunneborn -70Spårvägens FK8,38
2Anna Björkstedt -78IFK Stocksund8,41
3Linda Åkerman -71IFK Halmstad8,54
4Charlotta Kimby -65IFK Stocksund9,18
5Anna Werner -79Danderyds SK9,24
-Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FKej start

    KVET 200 M  HEAT 1    2016-03-12
1Anna Werner -79Danderyds SK31,33
2Ulla Karnebäck -53FK Studenterna34,22
3Anita Christenson -66FK Studenterna34,47

    KVET 200 M  HEAT 2    
1Anna Björkstedt -78IFK Stocksund27,85
2Linda Åkerman -71IFK Halmstad28,36
3Charlotta Kimby -65IFK Stocksund31,16

    KVET 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anna Björkstedt -78IFK Stocksund27,85
2Linda Åkerman -71IFK Halmstad28,36
3Charlotta Kimby -65IFK Stocksund31,16
4Anna Werner -79Danderyds SK31,33
5Ulla Karnebäck -53FK Studenterna34,22
6Anita Christenson -66FK Studenterna34,47

    KVET 800 M      2016-03-12
1Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK2.47,10
2Ulla Karnebäck -53FK Studenterna3.04,93

    KVET LÄNGD      2016-03-12
1Annelie Virenius Bergsjö -69Vallentuna FK4,79
2Anna Werner -79Danderyds SK3,72


Annelie Virenius Bergsjö

Anna Werner


 470   453   479   472     x     x

 352   357   364   370   372   356


  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram