Örebrogalan 19-20 augusti 2006

  Arrangör: KFUM Örebro Friidrott på GIH:s IP
 
  Resultat dag 1   till dag 2
 
    P13 60 M HÄCK    Vind +0,0
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.97
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro10.10
3Carl Modig -93KFUM Örebro10.81

    P13 LÄNGD ZON    
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro5.13-1,2
2Robin Forsell -94KFUM Örebro4.68-1,8
3Carl Modig -93KFUM Örebro4.66-1,3
4Daniel Axelsson -93Stocksäters IF4.59-1,7
5Johannes Pettersson -93KFUM Örebro4.41-2,1
6Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro4.27-1,9
7Christer Olsson -93Tiveds IF3.80-1,4
8Theodor Eriksson-Kekki -93KFUM Örebro3.58-1,7

    P13 KULA 3,0    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro10.45
2Carl Modig -93KFUM Örebro10.35
3Daniel Axelsson -93Stocksäters IF9.57
4Nicklas Utterheim -93KFUM Örebro9.12
5Filip Gärdefors -93KFUM Örebro8.85
6Johannes Pettersson -93KFUM Örebro7.64
7Theodor Eriksson-Kekki -93KFUM Örebro7.16
8Christer Olsson -93Tiveds IF7.12

    P12 60 M HÄCK    Vind +0,0
1Gustav Karlsson -94KFUM Örebro13.48

    P12 LÄNGD ZON    
1Simon Karlén -94KFUM Arvika5.10+0,6
2Anton Wirén -94KFUM Örebro4.630,0
3Joel Carlsson -94KFUM Örebro4.350,0
4Gustav Karlsson -94KFUM Örebro4.26+0,2
5Pierre Strand -94Filipstads FIK4.19-0,7
6Petter Kroon -94KFUM Örebro4.13+1,2
7Simon Skoglund -94Frövi IK3.90-0,1
8Robin Gustavsson -94Fjugesta IF3.58-0,1

    P12 KULA 3,0    
1Simon Karlén -94KFUM Arvika11.06
2Pierre Strand -94Filipstads FIK7.75
3Simon Skoglund -94Frövi IK7.44
4Gustav Karlsson -94KFUM Örebro6.88
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF5.82

    P11 60 M    Vind 0,0
1Henrik Hultgren -95KFUM Örebro9.15
2Jesper Gravé -95IFK Arboga9.53
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro9.85
4Samuel Spjut -95Frövi IK9.90
5Ante Jälevik -95KFUM Örebro9.93
6Joakim Engström -95Katrineholms SK10.62

    P11 400 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK1.13,28
2Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.13,91
3Henrik Hultgren -95KFUM Örebro1.14,43
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.14,50
5Joakim Engström -95Katrineholms SK1.25,14

    P11 LÄNGD ZON    
1Carl Gustafsson -95Tiveds IF4.210,0
2Jesper Gravé -95IFK Arboga4.170,0
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro3.810,0
4Samuel Spjut -95Frövi IK3.740,0
5Ante Jälevik -95KFUM Örebro3.650,0
6Joakim Engström -95Katrineholms SK3.350,0

    P11 KULA 2,0    
1Jesper Gravé -95IFK Arboga9.21
2Carl Gustafsson -95Tiveds IF8.18
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro6.77
4Samuel Spjut -95Frövi IK5.68

    P10 60 M  HEAT 1  
1Robin Fransson -96Glanshammars IF9.49Final
2Alexander Malm -96KFUM Örebro9.93Final
3Felix Olofsson -96Mosjö SK10.09Final
4Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro10.58
5Albin Lager -96KFUM Örebro10.91

    P10 60 M  HEAT 2  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro9.51Final
2William Malm -96KFUM Örebro9.75Final
3Jens Roslund -96Mosjö SK9.75Final
4Patrik Johansson -96IFK Arboga10.24Final
5Simon de Reuver -96Mosjö SK10.27Final

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,2
1Robin Fransson -96Glanshammars IF9.34
2Anton Johansson -96KFUM Örebro9.72
3William Malm -96KFUM Örebro9.88
4Jens Roslund -96Mosjö SK10.15
5Alexander Malm -96KFUM Örebro10.18
6Felix Olofsson -96Mosjö SK10.36
7Patrik Johansson -96IFK Arboga10.39
8Simon de Reuver -96Mosjö SK10.79

    P10 400 M    
1Robin Fransson -96Glanshammars IF1.13,24
2Alexander Malm -96KFUM Örebro1.15,80
3Patrik Johansson -96IFK Arboga1.19,75
4William Malm -96KFUM Örebro1.23,46
5Felix Olofsson -96Mosjö SK1.23,73
6Albin Lager -96KFUM Örebro1.23,92
7Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro1.27,35

    P10 LÄNGD ZON    
1Robin Fransson -96Glanshammars IF4.050,0
2Hampus Edqvist -96Mosjö SK3.95+2,0
3Anton Johansson -96KFUM Örebro3.79+0,6
4Alexander Malm -96KFUM Örebro3.74-0,2
5Jens Roslund -96Mosjö SK3.70+0,4
6William Malm -96KFUM Örebro3.63-0,4
7Patrik Johansson -96IFK Arboga3.420,0
8Simon de Reuver -96Mosjö SK3.40+0,2
9Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro2.930,0

    P10 KULA 2,0    
1Hampus Edqvist -96Mosjö SK8.27
2Alexander Malm -96KFUM Örebro7.61
3Albin Lager -96KFUM Örebro7.20
4Didrik Eriksson -96KFUM Örebro7.03
5Patrik Johansson -96IFK Arboga6.73
6William Malm -96KFUM Örebro6.71
7Oliver Kihlberg -96KFUM Örebro5.92
8Simon de Reuver -96Mosjö SK5.90
9Jens Roslund -96Mosjö SK5.61

    P9 60 M    Vind +0,7
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro9.92
2Adam Fridell -97KFUM Örebro10.80
3Emil Gustavsson -97Fjugesta IF10.83

    P9 400 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.17,25
2Adam Fridell -97KFUM Örebro1.28,50

    P9 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro3.63+0,1
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF3.10-2,3
3Adam Fridell -97KFUM Örebro2.990,0

    P9 KULA 2,0    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro6.18
2Emil Gustavsson -97Fjugesta IF5.70

    P8 60 M    Vind +0,7
1Erik Wirén -99KFUM Örebro11.66

    P8 400 M    
1Erik Wirén -99KFUM Örebro1.41,79

    P8 LÄNGD ZON    
1Robin Edqvist -99Mosjö SK2.82-0,9
2Erik Wirén -99KFUM Örebro2.55-0,9

    P8 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99Mosjö SK4.11

    F13 60 M HÄCK    Vind +2,2
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro10.39
2Camilla Björkgren -93Stocksäters IF10.58
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro11.03
4Amanda Notstam -93Glanshammars IF12.06
5Rebecca Andersson -93IFK Nora12.48
6Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro14.41

    F13 HÖJD    
1Lina Roos -93Katrineholms SK1.51
2Josefine Eliasson -93Katrineholms SK1.45
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro1.36
4Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.36
5Rebecca Andersson -93IFK Nora1.30
6Anna Sundström -93KFUM Örebro1.18

    F13 BOLLKAST    
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF33.91
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro26.90
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro25.59
4Rebecca Andersson -93IFK Nora25.58
5Anna Sundström -93KFUM Örebro20.80

    F12 60 M HÄCK    Vind +0,4
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland9.87
2Sara Söderberg -94Norrköpings FIK10.65
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro12.12
4Jessica Nilsson -94Fjugesta IF12.30
5Emma Bengtsson -94KFUM Örebro12.36

    F12 HÖJD    
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland1.48
2Sara Söderberg -94Norrköpings FIK1.39
3Jessica Nilsson -94Fjugesta IF1.33
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro1.30
5Emma Bengtsson -94KFUM Örebro1.27
6Alice Tideman -94KFUM Örebro1.18

    F12 BOLLKAST    
1Sara Söderberg -94Norrköpings FIK36.09
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro30.37
3Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland29.63
4Jessica Nilsson -94Fjugesta IF27.62

    F11 60 M    Vind +0,1
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro8.93
2Matilda Matthys -95GoIF Tjalve9.08
3Alexia Holse -95GoIF Tjalve9.26
4Clara Bideby -95Glanshammars IF9.28
5Emma Roos -95GoIF Tjalve9.32
6Jennie Hedman -95KFUM Örebro9.65
7Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro9.92

    F11 400 M    
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro1.09,27
2Matilda Matthys -95GoIF Tjalve1.10,98
3Emma Roos -95GoIF Tjalve1.17,24
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro1.17,67
5Clara Bideby -95Glanshammars IF1.19,49
6Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro1.27,23

    F11 HÖJD    
1Alexia Holse -95GoIF Tjalve1.28
2Clara Bideby -95Glanshammars IF1.28
3Frida Lundberg -95KFUM Örebro1.25
4Emma Schagerström -95KFUM Örebro1.25
5Jennie Hedman -95KFUM Örebro1.22
6Matilda Matthys -95GoIF Tjalve1.22

    F11 BOLLKAST    
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro26.02
2Jennie Hedman -95KFUM Örebro25.40
3Rebecka Utterheim -95KFUM Örebro24.72
4Emma Roos -95GoIF Tjalve20.39
5Frida Lundberg -95KFUM Örebro19.48
6Clara Bideby -95Glanshammars IF13.55

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +0,2
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.42Final
2Signe Flygare -96Glanshammars IF9.57Final
3Ebba Nordström -96KFUM Örebro10.33Final
4Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IF10.96
5Jasmina Kytölä -96Flens FS11.36
6Josefin Pettersson -96KFUM Örebro12.97

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,2
1Johanna Bertils -96Västerås FK10.02Final
2Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro10.18Final
3Sofia Gustafson -96Stocksäters IF10.38
4Astrid Arle -96KFUM Örebro10.44
5Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.82
6Rebecca Björklund -96Flens FS10.93

    F10 60 M  HEAT 3  Vind +0,3
1Stina Gustafsson -96Ärla IF9.43Final
2Vera Sivertsson -96IFK Arboga9.96Final
3Frida Eriksson -96Västerås FK10.34Final
4Sara Eberholm -96Flens FS10.61
5Elin Garberg -96Stocksäters IF10.78
6Stina Johansson -96KFUM Örebro11.08

    F10 60 M  FINAL  Vind -1,0
1Hanna Garman -96IFK Arboga9.47
2Stina Gustafsson -96Ärla IF9.52
3Signe Flygare -96Glanshammars IF9.67
4Johanna Bertils -96Västerås FK10.04
5Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro10.36
6Ebba Nordström -96KFUM Örebro10.47
7Frida Eriksson -96Västerås FK10.66
-Vera Sivertsson -96IFK Arbogaej start

    F10 400 M  HEAT 1  
1Sara Eberholm -96Flens FS1.25,16
2Ebba Nordström -96KFUM Örebro1.25,22
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.27,55
4Jasmina Kytölä -96Flens FS1.29,52
5Astrid Arle -96KFUM Örebro1.31,03
6Elin Garberg -96Stocksäters IF1.31,84
7Rebecca Björklund -96Flens FS1.32,86

    F10 400 M  HEAT 2  
1Signe Flygare -96Glanshammars IF1.17,18
2Stina Gustafsson -96Ärla IF1.18,92
3Hanna Garman -96IFK Arboga1.19,19
4Johanna Bertils -96Västerås FK1.21,02
5Vera Sivertsson -96IFK Arboga1.21,73
6Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro1.22,64
7Frida Eriksson -96Västerås FK1.23,76

    F10 400 M  SAMLAD LISTA  
1Signe Flygare -96Glanshammars IF1.17,18
2Stina Gustafsson -96Ärla IF1.18,92
3Hanna Garman -96IFK Arboga1.19,19
4Johanna Bertils -96Västerås FK1.21,02
5Vera Sivertsson -96IFK Arboga1.21,73
6Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro1.22,64
7Frida Eriksson -96Västerås FK1.23,76
8Sara Eberholm -96Flens FS1.25,16
9Ebba Nordström -96KFUM Örebro1.25,22
10Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.27,55
11Jasmina Kytölä -96Flens FS1.29,52
12Astrid Arle -96KFUM Örebro1.31,03
13Elin Garberg -96Stocksäters IF1.31,84
14Rebecca Björklund -96Flens FS1.32,86

    F10 HÖJD    
1Stina Gustafsson -96Ärla IF1.25
2=Signe Flygare -96Glanshammars IF1.16
2=Vera Sivertsson -96IFK Arboga1.16
4Jenny Nilsson -96Fjugesta IF1.16
5Johanna Bertils -96Västerås FK1.13
6Hanna Garman -96IFK Arboga1.13
7Astrid Arle -96KFUM Örebro1.07
8Jasmina Kytölä -96Flens FS1.07
9Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro1.04
10Fredrika Eriksson-Corp -96Stocksäters IF1.01
11Ebba Nordström -96KFUM Örebro1.01

    F10 BOLLKAST    
1Stina Gustafsson -96Ärla IF26.30
2Signe Flygare -96Glanshammars IF23.00
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF21.50
4Hanna Garman -96IFK Arboga21.48
5Jasmina Kytölä -96Flens FS20.76
6Sara Eberholm -96Flens FS19.85
7Elenor Erdnic -96KFUM Örebro18.55
8Frida Eriksson -96Västerås FK15.99
9Amanda Ahmeckovic -96KFUM Örebro15.67
10Astrid Arle -96KFUM Örebro15.28
11Rebecca Björklund -96Flens FS12.60
12Ebba Nordström -96KFUM Örebro11.97

    F9 60 M    Vind 0,0
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro10.07
2Lina Gustavsson -97Fjugesta IF10.57
3Caroline Gylling -97Stocksäters IF10.81
4Michaela Ricklund -97Glanshammars IF11.60
5Maria Lennefors -97KFUM Örebro11.79
6Lovisa Qvarner -97KFUM Örebro11.95

    F9 400 M    
1Anna Tivemo -97KFUM Örebro1.26,89
2Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.27,67
3Lovisa Qvarner -97KFUM Örebro1.39,77
4Maria Lennefors -97KFUM Örebro1.47,74

    F9 HÖJD    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF1.19
2Lovisa Qvarner -97KFUM Örebro0.92
3Maria Lennefors -97KFUM Örebro0.86
4Michaela Ricklund -97Glanshammars IF0.83

    F9 BOLLKAST    
1Caroline Gylling -97Stocksäters IF18.77
2Anna Tivemo -97KFUM Örebro18.46
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF13.00

    F8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0
1Isa Riedel -98Sundbybergs IK9.89Final
2Tova Eriksson -98Västerås FK10.50Final
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.93Final
4Melina Holse -99GoIF Tjalve11.45
5Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF11.71
6Freja Olofsson -98KFUM Örebro12.09
7Amanda Lindmark -99KFUM Örebro12.31

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,1
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika9.91Final
2Fanny Ernestam -98KFUM Örebro10.73Final
3Grete Wahl -98KFUM Örebro10.94Final
4Julia Bertils -98Västerås FK11.16Final
5Fanny Runheim -99KFUM Örebro11.19Final
6Ellinor Strand -00Filipstads FIK12.34

    F8 60 M  FINAL  Vind 0,0
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika9.62
2Isa Riedel -98Sundbybergs IK9.69
3Tova Eriksson -98Västerås FK10.43
4Fanny Ernestam -98KFUM Örebro10.51
5Grete Wahl -98KFUM Örebro10.89
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10.91
7Fanny Runheim -99KFUM Örebro11.15
8Julia Bertils -98Västerås FK11.28

    F8 400 M    
1Tova Eriksson -98Västerås FK1.22,79
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.25,00
3Isa Riedel -98Sundbybergs IK1.26,87
4Julia Bertils -98Västerås FK1.29,10
5Rebecca Cransenhed -98Glanshammars IF1.32,79

    F8 HÖJD    
1Isa Riedel -98Sundbybergs IK1.01
2Tova Eriksson -98Västerås FK0.98
3Freja Olofsson -98KFUM Örebro0.95
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro0.86
5Julia Bertils -98Västerås FK0.86
6Amanda Lindmark -99KFUM Örebro0.83
7Melina Holse -99GoIF Tjalve0.74

    F8 BOLLKAST    
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika23.15
2Isa Riedel -98Sundbybergs IK17.44
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro17.38
4Ellinor Strand -00Filipstads FIK7.72
5Melina Holse -99GoIF Tjalve7.15
6Amanda Lindmark -99KFUM Örebro5.90

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram