Stadium Games och FC-mästerskap 29-30 jan 2005
Resultat dag 1      till dag 2

    MÄN 60 M    
1Patrik Lado -82KFUM Örebro7.24FC 1
2Daniel Graff -69Råby-Rekarne FIF7.44FC 2
3Johan Lembke -81GoIF Tjalve7.45FC 3
4Eddy Willför -88Västerås FK7.46
5Daniel Sandberg -78Frövi IK7.57
6Patrik Tellgren -74KFUM Örebro7.57

    MÄN 400 M    
1Joakim Lagergren -81Norrköpings FIK52.04FC 1

    MÄN 1500 M    
1Kristoffer Kallio -82Kumla SF4.17,65FC 1
2Patrik Persson -83Kumla SF4.25,58FC 2
3Erik Österholm -85Motala AIF4.43,49FC 3

    MÄN HÖJD    
1Christian Norstedt -83Råby-Rekarne FIF2.00FC 1
2Daniel Jarl -79IFK Lund1.96
3Peter Norstedt -83Råby-Rekarne FIF1.87FC 2

    P19 60 M  HEAT 1  
1Robert Larsson-Roos -87Råby-Rekarne FIF7.21Final
2Sebastian Carlsson -87Kvarnsvedens FK7.44Final
3Pontus Eliason -87Wedevågs IF7.49Final
4Jonathan Waern -86Stocksäters IF7.54Final
5Mattias Lundin -87KFUM Örebro7.59
6Anders Terning -87Wedevågs IF7.86
7Björn Evertsson -87Storådalens SK8.72

    P19 60 M  HEAT 2  
1Viktor Ludén -??IK Westmannia7.37Final
2Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF7.41Final
3Ruslan Kanat -87Råby-Rekarne FIF7.47Final
4Tomas Bjurström -87KFUM Örebro7.48Final
5Martin Krisell -87Linköpings GIF7.58
6Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF7.73
7Slewa Suhil -87Ljungsbro FK7.99
8Oskar Andersson -87KFUM Örebro8.12

    P19 60 M  FINAL  
1Robert Larsson-Roos -87Råby-Rekarne FIF7.22FC 1
2Viktor Ludén -??IK Westmannia7.36FC 2
3Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF7.40FC 3
4Sebastian Carlsson -87Kvarnsvedens FK7.43
5Tomas Bjurström -87KFUM Örebro7.44
6Ruslan Kanat -87Råby-Rekarne FIF7.48
7Jonathan Waern -86Stocksäters IF7.52
8Pontus Eliason -87Wedevågs IF7.53

    P19 1500 M    
1Martin Stjernlöf -87Råby-Rekarne FIF4.18,18FC 1
2Johan Näsholm -86Ärla IF4.31,03FC 2
3Emil Sterner -87Ärla IF4.36,49FC 3
4Björn Evertsson -87Storådalens SK4.42,88
5Jesper Johansson -87Ärla IF4.43,22
6Christian Gustafsson -87Hällefors LK4.47,70

    P19 HÖJD    
1Sebastian Carlsson -87Kvarnsvedens FK1.84
2Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF1.81FC 1

    P19 LÄNGD    
1Sebastian Carlsson -87Kvarnsvedens FK6.53
2Torbjörn Sörman -86Wedevågs IF6.02FC 1
3Pontus Eliason -87Wedevågs IF5.86FC 2
4Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF5.58FC 3
5Marcus Andersson -86Glanshammars IF5.53
6Anders Terning -87Wedevågs IF5.47
7Oskar Andersson -87KFUM Örebro5.47
8Slewa Suhil -87Ljungsbro FK5.18

Torbjörn Sörman582  602   x   595  595  589
Sebastian Carlsson642  653  631   -    -    - 
Marcus Andersson x    x   553   x    x   553
Stefan Lindkvist398  363  521  537  522  558
Slewa Suhil486  493  469  466  462  518
Pontus Eliason457  539  570  562  559  586
Oskar Andersson547  526  515  514  525  519
Anders Terning547  529  533   x   526  529

    P17 60 M  HEAT 1  
1Eddy Willför -88Västerås FK7.49Final
2Martin Bengtsson -88Linköpings GIF7.61Final
3Björn Johansson -88Västerås FK7.68Final
4Jesper Marklund -89Norrköpings FIK7.76
5Hannes Sundell -88Ljungsbro FK8.36
6Simon Bergqvist -89KFUM Örebro8.65

    P17 60 M  HEAT 2  
1Rasmus Carlsson -88Kvarnsvedens FK7.50Final
2Andreas Pedago -89Finspångs AIK7.79Final
3Kim Ekberg -89Norrköpings FIK7.91
4William Pirsech -89Åsbro GoIF7.97
5Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF8.06
6Jonas Zetterholm -89Norrköpings FIK8.13

    P17 60 M  HEAT 3  
1André Larsson -88Glanshammars IF7.52Final
2Philip Sjöström -89Linköpings GIF7.53Final
3Dennis Persson -89Ludvika FFI7.64Final
4Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF8.00
5Jonas Forsman -89GoIF Tjalve8.03
6Niklas Lönnermo -89Garphyttans IF8.37

    P17 60 M  FINAL  
1Philip Sjöström -89Linköpings GIF7.43FC 1
2Eddy Willför -88Västerås FK7.50FC 2
3Rasmus Carlsson -88Kvarnsvedens FK7.53
4Martin Bengtsson -88Linköpings GIF7.57FC 3
5Björn Johansson -88Västerås FK7.76
6Dennis Persson -89Ludvika FFI7.77
7Andreas Pedago -89Finspångs AIK7.86
8André Larsson -88Glanshammars IF7.93

    P17 1500 M    
1Oskar Danielsson -88Söderköpings FIK4.07,67FC 1
2William Taudien -88Ärla IF4.25,80FC 2
3Refik Saljunovic -89IK Tiwaz4.25,89FC 3
4Andreas Karlsson -88KFUM Örebro4.27,58
5Markus Living -89Gefle IF4.29,13
6Daniel Pelvén -89IK Westmannia4.39,28
7Björn Erlandsson -89Kvismaredalens IF4.42,61

    P17 HÖJD    
1Rasmus Carlsson -88Kvarnsvedens FK1.76
2Jonas Zetterholm -89Norrköpings FIK1.71FC 1
2Hannes Sundell -88Ljungsbro FK1.71FC 1
4Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF1.61
5Kim Ekberg -89Norrköpings FIK1.61FC 3
6Jonatan Hammander -??KFUM Örebro1.56

    P17 LÄNGD    
1Björn Johansson -88Västerås FK5.66FC 1
2Elias Arshi -89GoIF Tjalve5.65FC 2
3Rasmus Carlsson -88Kvarnsvedens FK5.61
4Dennis Persson -89Ludvika FFI5.46
5Martin Andersson -88Gillberga-Lista IF5.46FC 3
6Andreas Pedago -89Finspångs AIK5.40
7Jonatan Hammander -??KFUM Örebro5.31
8Jesper Marklund -89Norrköpings FIK5.27
9Kim Ekberg -89Norrköpings FIK5.21
10Hannes Sundell -88Ljungsbro FK4.88
11Jonas Zetterholm -89Norrköpings FIK4.54

Martin Andersson499  522   x   530  546  517
Rasmus Carlsson x   536  561  187  550   x 
Kim Ekberg516  521  519   -    -    - 
Dennis Persson517  529  524  536  546   x 
Jonatan Hammander503  514  531  492  523  518
Jonas Zetterholm446  454  378   -    -    - 
Jesper Marklund525   x   527   x   495  505
Björn Johansson x   564   x    x   566   x 
Elias Arshi x   565   x   555  519   x 
Hannes Sundell488  463   x    -    -    - 
Andreas Pedago x    x   540   x   530  514

    P15 60 M  HEAT 1  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.71Final
2Dennis Elgström -90Hallstahammars SK7.75Final
3Fabian Rosenquist -91Norrköpings FIK7.97Final
4Sebastian Waern -91Stocksäters IF8.25Final
5Karl-Henrik Ahlén -91KFUM Örebro8.81
6Klas Persson -91IFK Gnesta9.15

    P15 60 M  HEAT 2  
1Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.91Final
2Sebastian Holmén -90Fjugesta IF7.92Final
3Martin Bergkvist -90IK Westmannia8.04Final
4Joel Kunto -91Finspångs AIK8.26Final
5Karl Larsson -90IFK Gnesta8.41
6Shad Askari -90KFUM Örebro8.80
-Johan Pirsech -91Åsbro GoIFej start

    P15 60 M  FINAL  
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.63
2Dennis Elgström -90Hallstahammars SK7.67
3Martin Bergkvist -90IK Westmannia7.87
4Fabian Rosenquist -91Norrköpings FIK7.98
5Sebastian Holmén -90Fjugesta IF7.98
6Pontus Lundin -90KFUM Örebro7.99
7Sebastian Waern -91Stocksäters IF8.25
8Joel Kunto -91Finspångs AIK8.33

    P15 800 M    
1Emil Jensen -90Ärla IF2.16,38
2Klas Persson -91IFK Gnesta2.25,76
3Karl Larsson -90IFK Gnesta2.34,13
4Nusret Saljunovic -91IK Tiwaz2.37,10
5Joakim Andersson -90Frövi IK2.39,42
6Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro3.17,87

    P15 HÖJD    
1Erik Sundlöf -91Glanshammars IF1.71
2Fabian Rosenquist -91Norrköpings FIK1.65
3Emil Bergkvist -91IK Westmannia1.59
4Esat Jashari -91IK Tiwaz1.56
5Joel Kunto -91Finspångs AIK1.51
6Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.41
7Joakim Nilsson -91Fjugesta IF1.31

    P15 KULA 4,0    
1Fabian Rosenquist -91Norrköpings FIK12.76
2Erik Sundlöf -91Glanshammars IF11.80
3Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.24
4Axel Landberg -91IFK Nora8.19
5Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro5.37

    P13 60 M  HEAT 1  
1Oskar Norström -93Stocksäters IF9.03Final
2Joel Tolsheden -92Glanshammars IF9.26Final
3Adam Nyberg -92Glanshammars IF9.34
4Dennis Bergetoft -??KFUM Örebro9.35
5Adrian Almer -92IFK Nora9.35
6Niklas Utterheim -93KFUM Örebro10.13

    P13 60 M  HEAT 2  
1Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.63Final
2Anton Nilsson -92Huddinge AIS8.70Final
3Andreas Kallström -93IK Westmannia9.03Final
4Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.04Final
5Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.21
6Emil Blomberg -92IF Triangeln9.35

    P13 60 M  HEAT 3  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF8.26Final
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro8.98Final
3Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF9.25
4Carl Sténson -93Huddinge AIS9.49
5Robin Nordkvist -93Huddinge AIS9.55

    P13 60 M  FINAL  
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF8.27
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro8.67
3Anton Nilsson -92Huddinge AIS8.76
4Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.07
5Andreas Kallström -93IK Westmannia9.08
6Oskar Norström -93Stocksäters IF9.12
7Jonatan Alméen -93Mosjö SK9.21
8Joel Tolsheden -92Glanshammars IF9.40

    P13 600 M    
1Emil Blomberg -92IF Triangeln1.46,33
2Andy Fridén-Karlström -93Huddinge AIS1.51,35
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.52,84
4Joel Tolsheden -92Glanshammars IF1.54,02
5Carl Modig -93KFUM Örebro1.54,28
6Fredrik Ekstrand -93Huddinge AIS2.04,44
7Sven Lundqvist -93Huddinge AIS2.05,80
-Dennis Bergetoft -??KFUM Örebrobröt

    P13 HÖJD    
1Arlind Shaluni -92IK Tiwaz1.65
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.45
3Emil Blomberg -92IF Triangeln1.39
4Johannes Pettersson -93KFUM Örebro1.39
5Carl Sténson -93Huddinge AIS1.36
5Anton Nilsson -92Huddinge AIS1.36
7Oskar Norström -93Stocksäters IF1.36
8Andy Fridén-Karlström -93Huddinge AIS1.31
9Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.31
9Oskar Wange -92Glanshammars IF1.31
9Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.31
12Robin Nordkvist -93Huddinge AIS1.26
13Jonatan Alméen -93Mosjö SK1.21

    P13 KULA 3,0    
1Anton Nilsson -92Huddinge AIS9.78
2Isac Agnesson-Frulla -92Garphyttans IF8.51
3Jonatan Alméen -93Mosjö SK7.82
4Linus Sjögren -92Glanshammars IF6.38
5Andreas Kallström -93IK Westmannia6.29

    P11 60 M  HEAT 1  
1Kasper Andersson -94Stocksäters IF9.41Final
2Alexander Fagerström -94Glanshammars IF9.61Final
3Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.62Final
4Linus Köpberg -94KFUM Örebro10.07
5Simon Skoglund -94Frövi IK10.13

    P11 60 M  HEAT 2  
1Anton Wirén -94KFUM Örebro9.18Final
2Erik Annerfalk -94Tibro AIK9.31Final
3Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.58Final
4Oskar Larsson -94KFUM Örebro9.66Final
5Robin Forsell -94KFUM Örebro9.71Final
6Filip Waerner -94KFUM Örebro10.97

    P11 60 M  FINAL  
1Anton Wirén -94KFUM Örebro9.16
2Erik Annerfalk -94Tibro AIK9.31
3Oskar Larsson -94KFUM Örebro9.46
4Alexander Fagerström -94Glanshammars IF9.62
5Kasper Andersson -94Stocksäters IF9.65
6Robin Forsell -94KFUM Örebro9.71
7Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF9.75
8Edvin Heggemann -94KFUM Örebro9.81

    P11 600 M    
1Anton Wirén -94KFUM Örebro1.57,92
2Oskar Mellqvist -94Fjugesta IF2.14,31
-Edvin Heggemann -94KFUM Örebroej start

    P11 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.40
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF1.22
3Erik Annerfalk -94Tibro AIK1.19
4Linus Köpberg -94KFUM Örebro1.19
5Filip Waerner -94KFUM Örebro1.01
5Oskar Larsson -94KFUM Örebro1.01
-Petter Kroon -94KFUM Örebro0.00

    P11 KULA 2,0    
1Robin Forsell -94KFUM Örebro9.29
2Johan Ekblad -94Kvismaredalens IF8.04
3Linus Köpberg -94KFUM Örebro7.30
4Simon Skoglund -94Frövi IK7.02

    P10 60 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK9.88
2Anton Östebo -96Glanshammars IF10.38
3Joshua Laursén -95Stocksäters IF10.52
4Jonathan Wiberg -95KFUM Örebro10.79
5Robin Berg -96KFUM Örebro11.16
6Kevin Laursén -96Stocksäters IF11.34

    P10 600 M    
1Samuel Spjut -95Frövi IK2.08,13
2Emil Svantesson -96KFUM Örebro2.11,57
3Ante Jälevik -95KFUM Örebro2.18,43

    P10 HÖJD    
1Emil Svantesson -96KFUM Örebro1.06
2Ante Jälevik -95KFUM Örebro1.01
3Kevin Laursén -96Stocksäters IF0.96
4Joshua Laursén -95Stocksäters IF0.96
5Didrik Eriksson -96KFUM Örebro0.86

    P10 KULA 2,0    
1Daniel Karlsson -95KFUM Örebro6.51
2Oscar Östebo -96Glanshammars IF5.20
3Didrik Eriksson -96KFUM Örebro4.93

    MÄN VET 60 M    
1Mikael Friberg -62IFK Nora7.89
2Clarence Karlsson -64Katrineholms SK8.00
3Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.17
4Leif Larsson -54Katrineholms SK8.50
5Tomas Eriksson -51KFUM Örebro8.90

    MÄN VET 1500 M    
1Sivert Lignell -53IF Start5.17,01

    MÄN VET LÄNGD    
1Clarence Karlsson -64Katrineholms SK5.38

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  
1Henny Olofsson -86Norrköpings FIK27.90
2Anita Norr-Ericson -60GoIF Tjalve28.74
3Gry Arvidsson -86IF Start29.77

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  
1Maria Gustafsson -88Gillberga-Lista IF26.17
2Ellinor Rosenquist -89Norrköpings FIK26.49
3Karin Johansson -88KFUM Örebro27.80

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1Maria Gustafsson -88Gillberga-Lista IF26.17FC 1
2Ellinor Rosenquist -89Norrköpings FIK26.49FC 2
3Karin Johansson -88KFUM Örebro27.80FC 3
4Henny Olofsson -86Norrköpings FIK27.90
5Anita Norr-Ericson -60GoIF Tjalve28.74
6Gry Arvidsson -86IF Start29.77

    KVINNOR 3000 M    
1Anna Stavlind -70Kisa SK10.19,07FC 1
2Karin Sennvall -80IF Start10.20,23FC 2
3Gabriella Ragnerstam -75IF Start11.02,74FC 3
4Rose-Marie Enmalm -54IF Start11.42,09

    KVINNOR TRESTEG    
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro10.41FC 1
2Malvina Edqvist -90KFUM Örebro10.23FC 2
3Madeleine Andersson -90Nyköpings BIS10.11FC 3

Malvina Edqvist 973   993   970  1023   964  1011
Madeleine Andersson1009   998  1003   988   995  1011
Sara Cavretti1027  1028  1041  1039   978  1032

    F19 400 M    
1Maria Mejsjö -87Karlskoga FIF60.15

    F19 60 M HÄCK    
1Sharon Ahman -86GoIF Tjalve9.42FC 1
2Therese Wettler -87KFUM Örebro9.68FC 2

    F19 KULA 4,0    
1Emelie Staaf -87Linköpings GIF8.98FC 1
2Sofia Pettersson -87Linköpings GIF8.67FC 2

    F17 400 M  HEAT 1  
1Anna Wettler -89KFUM Örebro65.40
2Zara Nilsson -90KFUM Örebro68.73

    F17 400 M  HEAT 2  
1Karin Johansson -88KFUM Örebro62.71
2Sofie Erenlöf -89Gefle IF62.96
3Sandra Thudén -88Motala AIF63.19

    F17 400 M  SAMLAD LISTA  
1Karin Johansson -88KFUM Örebro62.71FC 1
2Sofie Erenlöf -89Gefle IF62.96
3Sandra Thudén -88Motala AIF63.19FC 2
4Anna Wettler -89KFUM Örebro65.40FC 3
5Zara Nilsson -90KFUM Örebro68.73

    F17 60 M HÄCK    
1Ellinor Rosenquist -89Norrköpings FIK9.16FC 1
2Victoria Westling -88Motala AIF9.62FC 2
3Jenny Johansson -88Västerås FK9.81FC 3
4Moa Hedström -89Gefle IF9.86
5Katarina Stensson -88KFUM Örebro10.20
6Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.88

    F17 TRESTEG    
1Rebecca Strand -89Filipstads FIK11.26
2Moa Hedström -89Gefle IF10.39
3Angelica Brus -89KFUM Örebro10.25FC 1
4Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.07FC 2
5Victoria Westling -88Motala AIF9.88FC 3

    F17 KULA 3,0    
1Jenny Johansson -88Västerås FK14.34FC 1
2Ellinor Rosenquist -89Norrköpings FIK12.38FC 2
3Karin Andersson -89Fjugesta IF12.13FC 3
4Elin Sundlöf -89Glanshammars IF11.03
5Maria Gustafsson -88Gillberga-Lista IF10.48
6Andrea Blåberg -88Linköpings GIF10.10
7Joanna Nydén -89Wedevågs IF10.09
8Helena Sjöström -88Linköpings GIF8.85
9Josefine Eriksson -88Linköpings GIF8.21
10Cecilia Lundin -89Linköpings GIF7.97
11Elin Andersson -89Karlskoga FIF7.40

    F15 200 M  HEAT 1  
1Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro31.61
2Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF31.65
3Nathalie Berger -91Mosjö SK33.28

    F15 200 M  HEAT 2  
1Erika Andersson -91IFK Nora31.57
2Anna Karlsson -91Stocksäters IF32.56
3Sandra Alm -91Åsbro GoIF34.84

    F15 200 M  HEAT 3  
1Hanna Andersson -90Garphyttans IF28.24
2Elin Erixon -90Åsbro GoIF30.77
3Sofia Oskarsson -91Finspångs AIK31.18

    F15 200 M  HEAT 4  
1Joanna Wilkås -91KFUM Örebro29.20
2Anna-Lisa Lundqvist -91Huddinge AIS30.40
-Elin Lundstedt -91Finspångs AIKej start

    F15 200 M  HEAT 5  
1Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK29.27
2Maria Larsson -91IK Westmannia29.78
3Charlotte Lanfelt -91Huddinge AIS30.52

    F15 200 M  HEAT 6  
1Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.32
2Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro28.34
3Maria Terzenidou -90IK Tiwaz30.00

    F15 200 M  HEAT 7  
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro28.26
2Evelina Nicolson -91Huddinge AIS28.54
3Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.80

    F15 200 M  HEAT 8  
1Emma Johansson -90Mosjö SK26.77
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia27.27
3Malin Eriksson -91KFUM Örebro27.92

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Emma Johansson -90Mosjö SK26.77
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia27.27
3Malin Eriksson -91KFUM Örebro27.92
4Hanna Andersson -90Garphyttans IF28.24
5Sara Cavretti -90KFUM Örebro28.26
6Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.32
7Sofie Wahlstedt -90KFUM Örebro28.34
8Evelina Nicolson -91Huddinge AIS28.54
9Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.80
10Joanna Wilkås -91KFUM Örebro29.20
11Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK29.27
12Maria Larsson -91IK Westmannia29.78
13Maria Terzenidou -90IK Tiwaz30.00
14Anna-Lisa Lundqvist -91Huddinge AIS30.40
15Charlotte Lanfelt -91Huddinge AIS30.52
16Elin Erixon -90Åsbro GoIF30.77
17Sofia Oskarsson -91Finspångs AIK31.18
18Erika Andersson -91IFK Nora31.57
19Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro31.61
20Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF31.65
21Anna Karlsson -91Stocksäters IF32.56
22Nathalie Berger -91Mosjö SK33.28
23Sandra Alm -91Åsbro GoIF34.84

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF9.41Final
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro9.42Final
3Victoria Johansson -90Norrköpings FIK9.83Final
4Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia10.56
5Olivia Arle -91KFUM Örebro10.93

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia9.50Final
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF9.56Final
3Petra Garpefors -91Huddinge AIS9.95Final
4Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF10.27
5Malin Johnsson -91Finspångs AIK11.03
6Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro11.38

    F15 60 M HÄCK  HEAT 3  
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro9.25Final
2Anita Norr-Ericson -60GoIF Tjalve utom tävlan9.41
3Lina Larsson -90Nyköpings BIS9.81Final
4Maria Larsson -91IK Westmannia10.19
5Charlotte Lanfelt -91Huddinge AIS10.68
6Sofia Oskarsson -91Finspångs AIK10.93

    F15 60 M HÄCK  FINAL  
1Sara Cavretti -90KFUM Örebro9.25
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF9.32
3Andrea Nybäck -90IK Westmannia9.48
4Johanna Andersson -91Stocksäters IF9.49
5Malin Eriksson -91KFUM Örebro9.53
6Lina Larsson -90Nyköpings BIS9.84
7Petra Garpefors -91Huddinge AIS10.04
-Victoria Johansson -90Norrköpings FIKbröt

    F15 LÄNGD    
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia5.12
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro5.00
3Johanna Andersson -91Stocksäters IF4.82
4Anna Svensson -90Stocksäters IF4.79
5Anna Forslund -90Stocksäters IF4.74
6Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.64
7Hanna Andersson -90Garphyttans IF4.61
8Johanna Andersson -90Gillberga-Lista IF4.53
9Bobo Ben Abdallah -90IK Westmannia4.52
10Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.43
11Anna-Lisa Lundqvist -91Huddinge AIS4.42
12Joanna Wilkås -91KFUM Örebro4.38
13Charlotte Lanfelt -91Huddinge AIS4.36
14Maria Larsson -91IK Westmannia4.35
15Malin Johnsson -91Finspångs AIK4.35
16Evelina Nicolson -91Huddinge AIS4.33
17Olivia Arle -91KFUM Örebro4.28
18Louise Thudén -91Motala AIF4.27
19Elin Lundstedt -91Finspångs AIK4.20
20Victoria Johansson -90Norrköpings FIK4.14
21Clara Lindroth -91Kvismaredalens IF4.10
22Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF4.05
23Elin Erixon -90Åsbro GoIF4.04
24Emelie Forsell -91KFUM Örebro4.02
25Erika Andersson -91IFK Nora4.02
26Sofia Adolfsson -91Garphyttans IF3.91
27Petra Garpefors -91Huddinge AIS3.61
28Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro3.52
-Fanny Lindberger -91Huddinge AIS0.00

Victoria Johansson414  392  408   -    -    - 
Anna-Lisa Lundqvist442  427  417   -    -    - 
Olivia Arle x    x   428   -    -    - 
Matilda Sädbom391   x   405   -    -    - 
Joanna Wilkås438  281  431   -    -    - 
Petra Garpefors x   361   -    -    -    - 
Anna Svensson x   479  478  474  477   x 
Charlotte Lanfelt434  431  436   -    -    - 
Emma Göthlin454  437  462  464  455   x 
Elin Lundstedt357  420  397   -    -    - 
Emelie Forsell373  402   x    -    -    - 
Elin Erixon370  404  397   -    -    - 
Johanna Andersson426  418  453  430  401  430
Bobo Ben Abdallah452  165  432   -    -    - 
Evelina Nicolson431  433  428   -    -    - 
Louise Thudén427  381  382   -    -    - 
Clara Lindroth410  380  342   -    -    - 
Erika Andersson402  366   x    -    -    - 
Andrea Nybäck x   460  493   x   512   x 
Beatrice Örtenberg x   424  443   -    -    - 
Maria Larsson435  428  414   -    -    - 
Malin Johnsson334  399  435   -    -    - 
Sofia Adolfsson391  348  389   -    -    - 
Anna Forslund454  455  451  444  454  474
Hanna Andersson x    x   461   x    x    x 
Johanna Andersson457  444  462  461   x   482
Malin Eriksson494  494  500   -    x   497
Jessica Hjelmhagen343  352  324   -    -    - 
Fanny Lindberger x    x    x    -    -    - 

    F13 200 M  HEAT 1  
1Isabella Andersson -92KFUM Örebro31.75
2Ronja Sjögren -93Glanshammars IF35.13

    F13 200 M  HEAT 2  
1Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF29.43
2Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF31.27

    F13 200 M  HEAT 3  
1Malin Lignell -92Stocksäters IF32.49
2Hanna Larsson -93IK Westmannia33.00
3Madeleine Rydholm -93Motala AIF33.01

    F13 200 M  HEAT 4  
1Sandra Svallin -92Åsbro GoIF31.55
2Hanna Lindén -92KFUM Örebro32.44
-Hanna Nilsson -93KFUM Örebroej start

    F13 200 M  HEAT 5  
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF30.34
2Emma Norström -92Stocksäters IF31.40
3Emma Andersson -92Garphyttans IF31.99

    F13 200 M  HEAT 6  
1Mergime Jashari -92IK Westmannia28.46
2Joy Haegermark -92Huddinge AIS29.97
3Amanda Gårdlund -92Huddinge AIS30.42

    F13 200 M  HEAT 7  
1Jasmine Burestam -93Huddinge AIS30.03
2Emelie Larsson -92Huddinge AIS30.07
3Lisa Bergström -92IFK Nora30.26

    F13 200 M  HEAT 8  
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro28.25
2Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF29.84
-Sandra Wagner -92KFUM Örebrodiskv F4.2.9

    F13 200 M  HEAT 9  
1Frida Gill -92Råby-Rekarne FIF28.27
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro28.69
3Lisa Berg -93Huddinge AIS28.99

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sofie Hallström -92KFUM Örebro28.25
2Frida Gill -92Råby-Rekarne FIF28.27
3Mergime Jashari -92IK Westmannia28.46
4Sandra Barkestam -92KFUM Örebro28.69
5Lisa Berg -93Huddinge AIS28.99
6Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF29.43
7Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF29.84
8Joy Haegermark -92Huddinge AIS29.97
9Jasmine Burestam -93Huddinge AIS30.03
10Emelie Larsson -92Huddinge AIS30.07
11Lisa Bergström -92IFK Nora30.26
12Camilla Björkgren -93Stocksäters IF30.34
13Amanda Gårdlund -92Huddinge AIS30.42
14Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF31.27
15Emma Norström -92Stocksäters IF31.40
16Sandra Svallin -92Åsbro GoIF31.55
17Isabella Andersson -92KFUM Örebro31.75
18Emma Andersson -92Garphyttans IF31.99
19Hanna Lindén -92KFUM Örebro32.44
20Malin Lignell -92Stocksäters IF32.49
21Hanna Larsson -93IK Westmannia33.00
22Madeleine Rydholm -93Motala AIF33.01
23Ronja Sjögren -93Glanshammars IF35.13

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Sandra Knezevic -92Huddinge AIS10.04Final
2Jasmine Burestam -93Huddinge AIS10.27Final
3Hanna Hultqvist -92Motala AIF10.87Final
4Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF11.36Final

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Josefine Löf -92KFUM Örebro10.50Final
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro10.73Final
3Lisa Berg -93Huddinge AIS10.82Final
4Josefine Larsson -93Huddinge AIS12.35Final
5Victoria Ricknell -93Huddinge AIS13.71

    F13 60 M HÄCK  FINAL  
1Sandra Knezevic -92Huddinge AIS10.04
2Jasmine Burestam -93Huddinge AIS10.34
3Josefine Löf -92KFUM Örebro10.39
4Sandra Barkestam -92KFUM Örebro10.62
5Hanna Hultqvist -92Motala AIF10.81
6Lisa Berg -93Huddinge AIS10.87
7Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF11.27
8Josefine Larsson -93Huddinge AIS12.42

    F13 LÄNGD ZON    
1Mergime Jashari -92IK Westmannia4.98
2Frida Gill -92Råby-Rekarne FIF4.96
3Frida Tedenby -92IK Tiwaz4.89
4Jennifer Rosengren -92Åsbro GoIF4.72
5Julia Frejd -92KFUM Örebro4.63
6Linda Albrektsson -92Åsbro GoIF4.58
7Jasmine Burestam -93Huddinge AIS4.51
8Sandra Wagner -92KFUM Örebro4.38
9Emelie Larsson -92Huddinge AIS4.35
10Amanda Gårdlund -92Huddinge AIS4.29
11Vendela Strömbeck -93Motala AIF4.25
12Camilla Björkgren -93Stocksäters IF4.22
13Lisa Berg -93Huddinge AIS4.21
14Joy Haegermark -92Huddinge AIS4.13
15Malin Lignell -92Stocksäters IF4.11
16Caroline Jacobsson -92Stocksäters IF4.10
17Veronica Örtenberg -93Mosjö SK4.03
18Hanna Larsson -93IK Westmannia4.02
19Fredrika Kremlhofer -92Huddinge AIS4.01
20Lisa Bergström -92IFK Nora3.97
21Ellen Hjorth -93KFUM Örebro3.92
22Hanna Lindén -92KFUM Örebro3.89
23Emma Andersson -92Garphyttans IF3.78
24Victoria Ricknell -93Huddinge AIS3.73
25Sandra Svallin -92Åsbro GoIF3.63
26Josefine Larsson -93Huddinge AIS3.57
27Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF3.55
28Amanda Notstam -93Glanshammars IF3.31

Amanda Notstam331  313  301   -    -    - 
Frida Gill x   492  488  477  494  496
Malin Lignell411  384  393   -    -    - 
Emma Andersson362  378  367   -    -    - 
Julia Frejd463  442  452   x   458  452
Lisa Berg409  405  421   -    -    - 
Emelie Larsson433  434  435   -    -    - 
Vendela Strömbeck425  389  385   -    -    - 
Fredrika Kremlhofer395  392  401   -    -    - 
Mergime Jashari497  455  490  498  484  486
Caroline Jacobsson410  353   -    -    -    - 
Joy Haegermark413  410  400   -    -    - 
Josefine Larsson357  352  347   -    -    - 
Lisa Bergström x   397  394   -    -    - 
Frida Tedenby483  472  467  469  472  489
Ellen Hjorth392  387  372   -    -    - 
Sandra Wagner413  438  436  420  435  436
Victoria Ricknell359  349  373   -    -    - 
Jasmine Burestam429  442  439  447  440  451
Hanna Lindén389  363  367   -    -    - 
Hanna Larsson389  385  402   -    -    - 
Amanda Gårdlund415  429  413   -    -    - 
Veronica Örtenberg403  388  396   -    -    - 
Sandra Svallin363  341  363   -    -    - 
Camilla Björkgren422  407  404   -    -    - 
Linda Albrektsson440  431  458  442  441  444
Jennifer Rosengren459  434  468  445  447  472
Rebecka Bockholt355  278  312   -    -    - 

    F11 200 M  HEAT 1  
1Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK35.27
2Julia Hammarberg -94KFUM Örebro35.36

    F11 200 M  HEAT 2  
1Malin Linder -94IFK Kristinehamn35.43
2Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF36.91

    F11 200 M  HEAT 3  
1Linnea Blomberg -94IF Triangeln33.20
2Julia Gustafsson -94Frövi IK33.54
3Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF38.24

    F11 200 M  HEAT 4  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF32.27
2Johanna Pettersson -94KFUM Örebro35.03
3Louise Sundström -94KFUM Örebro35.83

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Denise Sandell -94Wedevågs IF32.27
2Linnea Blomberg -94IF Triangeln33.20
3Julia Gustafsson -94Frövi IK33.54
4Johanna Pettersson -94KFUM Örebro35.03
5Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK35.27
6Julia Hammarberg -94KFUM Örebro35.36
7Malin Linder -94IFK Kristinehamn35.43
8Louise Sundström -94KFUM Örebro35.83
9Malin Erlandsson -94Kvismaredalens IF36.91
10Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF38.24

    F11 60 M HÄCK    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF12.04
2Linnea Blomberg -94IF Triangeln13.13
3Julia Hammarberg -94KFUM Örebro13.82
4Lisa Carlsson -94Djurmo-Sifferbo IF14.10
5Malin Linder -94IFK Kristinehamn14.27
6Julia Höök -94Stocksäters IF14.38

    F11 LÄNGD ZON    
1Denise Sandell -94Wedevågs IF4.27
2Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF4.00
3Johanna Pettersson -94KFUM Örebro3.74
4Julia Gustafsson -94Frövi IK3.64
5Linnea Rehnberg -94KFUM Örebro3.61
6Lisa Carlsson -94Djurmo-Sifferbo IF3.60
7Linnea Blomberg -94IF Triangeln3.50
8Malin Linder -94IFK Kristinehamn3.47
9Isabelle Wange -94Glanshammars IF3.34
10Julia Höök -94Stocksäters IF2.91
11Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK2.84
12Erica Lignell -94Stocksäters IF2.81
13Cecilia Erlandsson -94Kvismaredalens IF2.79

Jacqueline Karlsson275  276  284   -    -    - 
Linnea Rehnberg355  361   x   348  346  347
Julia Höök280  268  291   -    -    - 
Erica Lignell281  281  253   -    -    - 
Denise Sandell418  414  418  404  427  421
Malin Linder347  340  307  202  305  328
Johanna Pettersson374  373  372  362  374  356
Julia Gustafsson363  351  349  364   x    x 
Cecilia Erlandsson279  261  272   -    -    - 
Rebecca Fredriksson388  400  359  381  362  370
Lisa Carlsson360  342  346  332  346  349
Linnea Blomberg350   x   348  303  341  324
Isabelle Wange334  312  325   -    -    - 

    F10 200 M  HEAT 1  
1Clara Bideby -95Glanshammars IF33.5533.541
2Ebba Nordström -96KFUM Örebro41.17

    F10 200 M  HEAT 2  
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro33.5533.549
2Anna Skoogh -95IFK Nora35.89
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF40.81

    F10 200 M  HEAT 3  
1Alexia Holse -95Linköpings GIF33.43
2Jennie Hedman -95KFUM Örebro35.17
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF35.43

    F10 200 M  SAMLAD LISTA  
1Alexia Holse -95Linköpings GIF33.43
2Clara Bideby -95Glanshammars IF33.55
3Emma Schagerström -95KFUM Örebro33.55
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro35.17
5Johanna Elfving -96Stocksäters IF35.43
6Anna Skoogh -95IFK Nora35.89
7Emma Ronquist -95Glanshammars IF40.81
8Ebba Nordström -96KFUM Örebro41.17

    F10 LÄNGD ZON    
1Alexia Holse -95Linköpings GIF4.05
2Helena Stråhle -95Nynäshamns FK3.97
3Elin Johansson -95Wedevågs IF3.90
4Jennie Hedman -95KFUM Örebro3.39
5Sara Martinsson -95KFUM Örebro3.30
6Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.07
7Astrid Arle -96KFUM Örebro2.93
8Rebecka Utterheim -96KFUM Örebro2.73
9Ebba Nordström -96KFUM Örebro2.62

Sara Martinsson330  318  321  318  313  321
Jennie Hedman326  332  305  313  310  339
Johanna Elfving307  283  307  296  295  296
Ebba Nordström238  262  259   -    -    - 
Helena Stråhle383  379  385  384  397  396
Alexia Holse405  400  389  390  397  387
Rebecka Utterheim244  263  272  236  273  268
Elin Johansson386  385  389  375  390  379
Astrid Arle293  284  279  270  271  258

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram