Resultat   Stocksätersspelen 16 maj 2004

  Arrangör: Stocksäters IF    Plats: Vretstorps IP

    MÄN 100 M    Vind -0,2
1Patrik Tellgren -74KFUM Örebro11.86
2Vladimir Petrovic -76KFUM Örebro11.94
3Lars Ressem -86Hällefors LK12.31
4Marcus Andersson -86Glanshammars IF12.53
5Rebar Ali Aziz -86Glanshammars IF12.91

    MÄN 200 M    Vind -0,7
1Vladimir Petrovic -76KFUM Örebro23.96
2Viktor Ludén -87IK Westmannia24.04
3Roy Doss -81KFUM Örebro24.15
4Marcus Andersson -86Glanshammars IF25.62
5Martin Bergqvist -90IK Westmannia25.66
6Rebar Ali Aziz -86Glanshammars IF26.72

    MÄN 800 M  ÖBERGS MINNE  
1Johan Forslund -87Stocksäters IF1.59,93
2Jonathan Waern -86Stocksäters IF2.01,44
3Kristoffer Kallio -82Kumla SF2.04,54
4Tomas Bjurström -87KFUM Örebro2.04,78
5Andreas Karlsson -88KFUM Örebro2.11,79

    MÄN VET 3000 M    
1Arne Evertsson -41Storådalens SK15.18,00

    MÄN HÖJD    
1Tomas Gullberg -61 VETKvismaredalens IF1.54

    MÄN LÄNGD    
1Vladimir Petrovic -76KFUM Örebro5.92-0,3
2André Larsson -88Glanshammars IF5.69-0,2
3Marcus Andersson -86Glanshammars IF5.51-1,2
4Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF5.30-0,8
5Mats Eliasson -64 VETKatrineholms SK4.42-0,8

    MÄN KULA    
1Frank Canderskog -54 VETKatrineholms SK9.606kg

    P17 100 M    Vind +0,6
1Viktor Ludén -87IK Westmannia11.64
2André Larsson -88Glanshammars IF11.95
3Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF12.30
4Anders Terning -87Wedevågs IF12.62
5Pontus Waern -88Stocksäters IF12.76

    P17 3000 M    
1Björn Evertsson -87Storådalens SK10.11,66

    P17 HÖJD    
1Jonathan Gren -88Falköpings AIK1.54

    P17 KULA 5,0    
1Pontus Waern -88Stocksäters IF12.99
2Jonathan Gren -88Falköpings AIK11.15
3Anders Terning -87Wedevågs IF10.34

    P17 DISKUS 1,5    
1Anders Terning -87Wedevågs IF38.72
2Pontus Waern -88Stocksäters IF34.96
3Jonathan Gren -88Falköpings AIK34.00
4Stefan Lindkvist -87Wedevågs IF26.10

    P15 100 M    Vind +0,2
1Martin Bergqvist -90IK Westmannia12.50
2Eric Andersson -90Wedevågs IF12.93
3William Pirsech -89Åsbro GoIF13.15
4Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF13.42

    P15 800 M    
1Mattias Karlsson -89Åsbro GoIF2.13,33
2Tim Sundström -89KFUM Örebro2.14,15
3Simon Bergqvist -89KFUM Örebro2.35,27

    P15 HÖJD    
1Martin Gren -89Falköpings AIK1.62
2Martin Bergqvist -90IK Westmannia1.58

    P15 LÄNGD    
1Martin Bergqvist -90IK Westmannia5.45-0,3
2William Pirsech -89Åsbro GoIF5.14-1,1
3Eric Andersson -90Wedevågs IF5.01+0,3
4Patrick Ahonen -90Kvismaredalens IF4.79-0,8

    P15 KULA 4,0    
1Martin Gren -89Falköpings AIK11.98
-Eric Andersson -90Wedevågs IF0.00

    P15 DISKUS 1,0    
1Martin Gren -89Falköpings AIK40.50

    P13 80 M  HEAT 1  Vind +0,4
1Simon Suontausta -91KFUM Örebro11.47Final
2Olle Torstensson -92KFUM Örebro11.84Final
3Oskar Andersson -91Stocksäters IF12.24Final
4Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF12.45
5Robin Nordqvist -91Stocksäters IF14.41

    P13 80 M  HEAT 2  Vind +0,1
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.79Final
2Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF11.55Final
3Johannes Särnblad -92KFUM Örebro12.17Final
-Adam Nyberg -92Glanshammars IFej start

    P13 80 M  FINAL  Vind -0,2
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.92
2Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF11.54
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro12.02
4Johannes Särnblad -92KFUM Örebro12.15
5Oskar Andersson -91Stocksäters IF12.44
-Simon Suontausta -91KFUM Örebroej start

    P13 600 M    
1Simon Sveder -91Hällefors LK1.47,26
2Filip Sundevall -91Pålsboda GoIF1.55,64
3Anders Sveder -92Hällefors LK2.16,95

    P13 HÖJD    
1Emil Bergqvist -91IK Westmannia1.53
2Sebastian Waern -91Stocksäters IF1.50
3Linus Ekblad -91Glanshammars IF1.35
4Olle Torstensson -92KFUM Örebro1.30
5Johannes Särnblad -92KFUM Örebro1.20
6Oskar Wange -92Glanshammars IF1.15
7Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF1.10

    P13 LÄNGD ZON    
1Emil Bergqvist -91IK Westmannia4.82+0,4
2Simon Suontausta -91KFUM Örebro4.68+0,6
3Olle Torstensson -92KFUM Örebro4.33-0,7
4Oskar Andersson -91Stocksäters IF4.300,0
5Johannes Särnblad -92KFUM Örebro4.14-1,0
6Linus Ekblad -??Glanshammars IF3.55-1,2
7Sebastian Nyberg -92Glanshammars IF3.54-0,9
8Oskar Wange -92Glanshammars IF3.340,0
9Robin Nordqvist -91Stocksäters IF2.74-0,8

    P13 KULA 3,0    
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF10.11
2Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF6.64
3Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro5.83
4Robin Nordqvist -91Stocksäters IF5.39

    P13 DISKUS 0,6    
1Sebastian Waern -91Stocksäters IF32.04
2Emil Gullberg -92Kvismaredalens IF21.70
3Oskar Bergqvist -91KFUM Örebro17.42

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,2
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.51Final
2Anton Wirén -94KFUM Örebro9.69Final
3Felix Ludén -93IK Westmannia10.03Final
4Joar Thyresson -95Stocksäters IF10.88

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,2
1Jonatan Almeen -93Mosjö SK9.22Final
2Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.37Final
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.37Final
4Kasper Andersson -94Stocksäters IF10.09
5Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF11.30

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,3
1Jonatan Almeen -93Mosjö SK9.20
2Johannes Pettersson -93KFUM Örebro9.45
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.51
4Anton Wirén -94KFUM Örebro9.69
5Geir Thyresson -93Stocksäters IF9.70
6Felix Ludén -93IK Westmannia10.07

    P11 600 M    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.56,71
2Robin Forsell -94KFUM Örebro1.57,83
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.59,93
4Filip Gärdefors -93KFUM Örebro2.01,81
5Oskar Mellkvist -94Fjugesta IF2.12,05
6Anton Wirén -94KFUM Örebro2.12,71
7Andreas Sandkvist -93Östansjö SK2.13,78

    P11 HÖJD    
1Geir Thyresson -93Stocksäters IF1.34
2Oskar Norström -93Stocksäters IF1.31
3=Johannes Pettersson -93KFUM Örebro1.20
3=Filip Gärdefors -93KFUM Örebro1.20
5Robin Forsell -94KFUM Örebro1.20
6Felix Ludén -93IK Westmannia1.15
7Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF1.15
8Mattias Nyman -94Stocksäters IF1.10
9Jonatan Almeen -93Mosjö SK1.10

    P11 LÄNGD ZON    
1Johannes Pettersson -93KFUM Örebro4.18+0,9
2Jonatan Almeen -93Mosjö SK3.96+0,7
3Geir Thyresson -93Stocksäters IF3.90-1,5
4Felix Ludén -93IK Westmannia3.56-0,5
5Robin Forsell -94KFUM Örebro3.52-0,5
6Mattias Nyman -94Stocksäters IF3.33+0,5
7Joar Thyresson -95Stocksäters IF3.28-1,1

    P11 KULA 2,0    
1Jonatan Almeen -93Mosjö SK8.60
2Oskar Norström -93Stocksäters IF8.48
3Simon Åkerling -94Kvismaredalens IF7.40
4Mattias Nyman -94Stocksäters IF5.95

    KVINNOR 100 M    Vind +0,2
1Jenny Olsson -85KFUM Örebro13.06

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  Vind -0,2
1Karin Johansson -88KFUM Örebro27.85
2Pernilla Sörman -89Glanshammars IF28.21
3Ann-Britt Eriksson -49IF Start30.26

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  Vind +0,5
1Jenny Olsson -85KFUM Örebro26.69
2Julia Skugge -88Glanshammars IF27.13
3Sanna Canderskog -88Katrineholms SK27.90
4Susanne Eriksson -87Glanshammars IF28.40

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1Jenny Olsson -85KFUM Örebro26.69
2Julia Skugge -88Glanshammars IF27.13
3Karin Johansson -88KFUM Örebro27.85
4Sanna Canderskog -88Katrineholms SK27.90
5Pernilla Sörman -89Glanshammars IF28.21
6Susanne Eriksson -87Glanshammars IF28.40
7Ann-Britt Eriksson -49IF Start30.26

    KVINNOR 800 M    
1Ann-Britt Eriksson -49IF Start2.39,35

    KVINNOR 3000 M    
1Iva Navratilova -75Hagaby GoIF11.13,56

    KVINNOR LÄNGD    
1Moa Widström -88Stocksäters IF4.420,0

    KVINNOR DISKUS    
1Maria Jansson -86Götlunda IF32.00
2Veronica Karlsson -83Götlunda IF30.62
3Elina Bengtsson -88Motala AIF24.46
4Laila Hellström -39 VETGötlunda IF20.92

    KVINNOR ÖBERGS MINNE 100 M  HEAT 1  Vind -0,4
1Sanna Canderskog -88Katrineholms SK13.54
2Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.72
3Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.75
4Ida Edrell -88Stocksäters IF13.79
5Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.85
6Moa Widström -88Stocksäters IF13.89

    KVINNOR ÖBERGS MINNE 100 M  HEAT 2  Vind +0,4
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.62
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.80
3Jenny Olsson -85KFUM Örebro13.09
4Emma Johansson -90Mosjö SK13.21
5Andrea Nybäck -90IK Westmannia13.29
6Susanne Eriksson -87Glanshammars IF13.30

    KVINNOR ÖBERGS MINNE 100 M  SAMLAD LISTA  
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.62
2Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.80
3Jenny Olsson -85KFUM Örebro13.09
4Emma Johansson -90Mosjö SK13.21
5Andrea Nybäck -90IK Westmannia13.29
6Susanne Eriksson -87Glanshammars IF13.30
7Sanna Canderskog -88Katrineholms SK13.54
8Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.72
9Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.75
10Ida Edrell -88Stocksäters IF13.79
11Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.85
12Moa Widström -88Stocksäters IF13.89

    F17 100 M    Vind +0,5
1Julia Skugge -88Glanshammars IF12.67
2Susanne Eriksson -87Glanshammars IF13.32
3Sanna Canderskog -88Katrineholms SK13.42
4Moa Widström -88Stocksäters IF13.85
5Ida Edrell -88Stocksäters IF13.87
6Therese Wettler -87KFUM Örebro14.19

    F17 800 M    
1Sandra Thudén -88Motala AIF2.28,66

    F17 KULA 3,0    
1Sandra Sääw -87Stocksäters IF10.37
2Elin Andersson -87Garphyttans IF7.93

    F15 100 M  HEAT 1  Vind -0,7
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF12.87
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia13.16
3Sara Cavretti -90KFUM Örebro13.78
4Hanna Andersson -90Garphyttans IF13.81
5Mikaela Widström -90Stocksäters IF14.56

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +0,1
1Emma Johansson -90Mosjö SK13.18
2Pernilla Sörman -89Glanshammars IF13.78
3Anna Wettler -89KFUM Örebro13.91
4Anna Svensson -90Stocksäters IF14.16

    F15 800 M    
1Ann Hyvärinen -90KFUM Örebro2.22,28
2Hanna Jakobsen -90IF Start2.30,92
3Bobo ben Abdallah -90IK Westmannia2.31,80
4Zara Nilsson -90KFUM Örebro2.37,48
5Maria Sandkvist -90Östansjö SK3.02,46

    F15 HÖJD    
1Andrea Nybäck -90IK Westmannia1.54
2Sandra Andersson -90KFUM Arvika1.54
3Bobo ben Abdallah -90IK Westmannia1.46
4Anna Svensson -90Stocksäters IF1.38

    F15 LÄNGD    
1Ellen Sääw -90Stocksäters IF4.98+0,5
2Andrea Nybäck -90IK Westmannia4.62-0,3
3Pernilla Sörman -89Glanshammars IF4.59+0,3
4Sara Cavretti -90KFUM Örebro4.48-0,7
5Hanna Andersson -90Garphyttans IF4.43-1,2
6Anna Svensson -90Stocksäters IF4.41+0,7
7Emma Johansson -90Mosjö SK4.35-0,8
8Mikaela Widström -90Stocksäters IF3.87-0,3

    F15 KULA 3,0    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika11.20
2Linnea Börjesson -90Fjugesta IF10.06
3Bobo ben Abdallah -90IK Westmannia9.99
4Ellen Sääw -90Stocksäters IF9.17
5Johanna Andersson -91Stocksäters IF8.73

    F15 DISKUS 0,6    
1Sandra Andersson -90KFUM Arvika40.42
2Linnea Börjesson -90Fjugesta IF31.62
3Elin Erixon -90Åsbro GoIF17.82

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +0,5
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.74Final
2Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.73Final
3Emelie Forsell -91KFUM Örebro11.86
4Emma Andersson -92Garphyttans IF12.55
5Amanda Sundström -91KFUM Örebro12.57
6Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF13.07

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +0,1
1Gabriella Bager -91KFUM Örebro10.98Final
2Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.65Final
3Sandra Wagner -92KFUM Örebro12.04
4Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF12.14
5Cecilia Elfving -92Stocksäters IF12.73
6Paulinne Gustafsson -91KFUM Örebro13.09

    F13 80 M  HEAT 3  Vind +0,4
1Maria Larsson -91IK Westmannia11.32Final
2Sandra Barkestam -92KFUM Örebro11.68Final
3Anna Karlsson -91Stocksäters IF12.55
4Christine Andersson -91Stocksäters IF12.68
5Malin Lignell -92Stocksäters IF12.86
6Sandra Alm -91Åsbro GoIF13.27

    F13 80 M  FINAL  Vind -0,2
1Elin Östlund -91KFUM Örebro10.69
2Gabriella Bager -91KFUM Örebro10.81
3Maria Larsson -91IK Westmannia11.28
4Sandra Barkestam -92KFUM Örebro11.50
4Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK11.50
6Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF11.75

    F13 600 M    
1Louise Thudén -91Motala AIF1.53,40
2Sandra Wagner -92KFUM Örebro1.53,65
3Maria Johansson -91IK Westmannia1.54,90
4Amanda Sundström -91KFUM Örebro1.57,82
5Emelie Forsell -91KFUM Örebro2.02,53
6Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro2.02,61
7Malin Lignell -92Stocksäters IF2.17,70

    F13 HÖJD    
1Emma Göthlin -91Stocksäters IF1.41
2Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF1.41
3Hanna Hultqvist -92Motala AIF1.35
4Elin Östlund -91KFUM Örebro1.30
5Christine Andersson -91Stocksäters IF1.30
6Jessica Hjelmhagen -91KFUM Örebro1.30
7Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF1.25
8Maria Johansson -91IK Westmannia1.15

    F13 LÄNGD ZON    
1Elin Östlund -91KFUM Örebro4.85-0,1
2Maria Larsson -91IK Westmannia4.70-0,3
3Gabriella Bager -91KFUM Örebro4.610,0
4Emma Göthlin -91Stocksäters IF4.420,0
5Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK4.34-0,4
6Charlotte Björkgren -91Stocksäters IF4.16-0,1
7Sandra Wagner -92KFUM Örebro4.07-0,6
8Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF4.07-1,4
9Maria Johansson -91IK Westmannia4.00-2,1
10Christine Andersson -91Stocksäters IF3.85-1,0
11Sandra Barkestam -92KFUM Örebro3.76-0,8
12Emma Andersson -92Garphyttans IF3.62-1,2
13Cecilia Elfving -92Stocksäters IF3.54-0,4
14Anna Karlsson -91Stocksäters IF3.48-1,1
15Malin Lignell -92Stocksäters IF3.40-2,2
16Rebecka Bockholt -92Glanshammars IF3.26-0,1
17Sandra Alm -91Åsbro GoIF3.19-1,6

    F13 KULA 2,0    
1Emmy Fahlström -92Fjugesta IF10.74
2Johanna Andersson -91Stocksäters IF10.14
3Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF10.11
4Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK9.89
5Maria Larsson -91IK Westmannia9.81
6Louise Bergvall -91Mosjö SK9.25
7Maria Björk -92Stocksäters IF8.46
8Emma Norström -92Stocksäters IF7.63
9Cecilia Elfving -92Stocksäters IF7.44
10Matilda Sädbom -91Åsbro GoIF7.41
11Anna Karlsson -91Stocksäters IF6.30

    F13 DISKUS 0,6    
1Sofie Lindkvist -91Wedevågs IF26.64
2Louise Bergvall -91Mosjö SK26.00
3Emmy Fahlström -92Fjugesta IF22.84
4Johanna Andersson -91Stocksäters IF22.74
5Beatrice Örtenberg -91Mosjö SK22.18
6Viktoria Brånsgård -91Fjugesta IF19.92
7Maria Johansson -91IK Westmannia16.56

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,8
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro9.12Final
2Hanna Nilsson -93KFUM Örebro9.64Final
3Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF10.12Final
4Rebecca Thorslund -93Fjugesta IF10.44
5Josefin Norin -96Stocksäters IF12.12

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,7
1Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.27Final
2Jenny Karlsson -93Wedevågs IF9.60Final
3Johanna Elfving -96Stocksäters IF10.20
4Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF10.51
5Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK11.23

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +0,1
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.48Final
2Hanna Larsson -93IK Westmannia10.20
3Evelina Norin -93Stocksäters IF10.87
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF10.90

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,4
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro9.16
2Veronica Örtenberg -93Mosjö SK9.45
3Camilla Björkgren -93Stocksäters IF9.47
4Jenny Karlsson -93Wedevågs IF9.49
5Hanna Nilsson -93KFUM Örebro9.52
6Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF9.71

    F11 600 M    
1Hanna Larsson -93IK Westmannia2.08,43
2Jessica Nilsson -94Fjugesta IF2.12,12
3Louise Sundström -94KFUM Örebro2.16,97
4Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.33,24

    F11 HÖJD    
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro1.13
2Evelina Norin -93Stocksäters IF1.10
3=Jenny Karlsson -93Wedevågs IF1.05
3=Camilla Björkgren -93Stocksäters IF1.05

    F11 LÄNGD ZON    
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK3.97+0,9
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro3.82+0,5
3Hanna Larsson -93IK Westmannia3.74+0,9
4Camilla Björkgren -93Stocksäters IF3.70-1,2
5Rebecca Fredriksson -94Kvismaredalens IF3.690,0
6Jenny Karlsson -93Wedevågs IF3.61+1,0
7Louise Harker -94Mosjö SK3.38+0,4
8Johanna Elfving -96Stocksäters IF3.37+0,3
9Ida Augustsson -94Stocksäters IF3.00+0,1
10Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö SK2.97+1,0
11Evelina Norin -93Stocksäters IF2.95+1,0
12Malin Gillman -94Stocksäters IF2.94+0,5
13Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF2.92+0,2
14Erica Lignell -94Stocksäters IF2.67-0,2
15Josefin Norin -96Stocksäters IF2.49-0,8

    F11 KULA 2,0    
1Veronica Örtenberg -93Mosjö SK7.22
2Sofia Jonsson-Röök -94Kvismaredalens IF6.37
3Malin Gillman -94Stocksäters IF6.01
4Ida Augustsson -94Stocksäters IF5.21
5Erica Lignell -94Stocksäters IF5.03

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram