Resultat Stocksätersspelen 6 juni 2015

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MÄN 100 M    Vind -0,3  
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora11,48
2Daniel Persson -90KFUM Örebro11,55

    MÄN 200 M    Vind -0,5  
1Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,46
2Daniel Persson -90KFUM Örebro23,80
3David Svensson -97Stocksäters IF25,59

    MÄN 800 M      
1Abshir Awees -95KFUM Örebro2.00,41
2William Fransson -96KFUM Örebro2.03,97
3Patrik Johansson -65Östansjö SK2.09,52

    MÄN LÄNGD      
1Emil Bergqvist -91KFUM Örebro6,57
2David Svensson -97Stocksäters IF5,76


David Svensson

Emil Bergqvist


   x +1,7   573 +2,3   560 +2,2   573 +1,7   555 +0,7   576 +1,6

 655 +0,7   652 +1,6   657 +1,3     -          -        482 +1,7

    P17 800 M      
1William Wickholm -98KFUM Örebro2.07,79
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro2.08,75
3Benjamin Eklund -98IK Westmannia2.09,45
4Abdi Farah -98Stocksäters IF2.14,87

    P15 80 M    Vind 0,0  
1Simon Lövgren -00KFUM Örebro10,97
2Melvin Wahlström -01Motala AIF11,29
3Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro11,36

    P15 800 M      
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.15,44
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.21,64

    P15 HÖJD      
1Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,59




Jack Tranderyd


150 155 159 163

o   o   o   xxx

    P15 STAV      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro3,72
2Karl Johansson -01Stocksäters IF3,02
3Erik Hanell -01Stocksäters IF2,72




Tomas Johansson

Erik Hanell

Karl Johansson


252 262 272 282 292 302 312 352 362 372 382

-   -   -   -   -   -   -   xo  o   xo  xxx

o   o   xo  xxx

o   o   o   o   o   o   xxx

    P15 LÄNGD      
1Simon Lövgren -00KFUM Örebro4,47
2Karl Johansson -01Stocksäters IF4,44
3Amir Musa -01KFUM Örebro4,39
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro4,38


Amir Musa

Philip Wilhelmsson

Karl Johansson

Simon Lövgren


   x +0,9     x +1,3   412 +0,5   420 +0,7     x +1,2   439 +2,0

 429 +1,6     x +1,6     x +1,0   420 +2,0   407 +0,1   438 +1,8

 406 +0,4   427 +1,5   431 +0,3   432 +1,9     x +0,7   444 +3,1

 408 +1,9   437 +2,0   447 +0,8   439 +0,8   359 +2,1   425 +2,4

    P15 KULA 4,0      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro10,16
2Erik Hanell -01Stocksäters IF6,79


Tomas Johansson

Erik Hanell


 973  1016     x     x   978     x

 668     x   667   679     -     -

    P15 SPJUT 600      
1Amir Musa -01KFUM Örebro26,34
2Karl Johansson -01Stocksäters IF24,57
3Erik Hanell -01Stocksäters IF19,71


Karl Johansson

Amir Musa

Erik Hanell


   x  2457     x     x     x  2281

2575  2634  2463  2320  2182  2192

1971  1494  1845  1775     x  1776

    P13 60 M    Vind -1,0  
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro8,89
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,92
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,16
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,18

    P13 600 M      
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro1.43,30
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.49,61
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1.58,08

    P13 HÖJD      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF1,30




Oskar Hjelte


110 115 120 125 130 135

o   o   o   o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON  Motvind i alla hopp    
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro4,43
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF4,42
3Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro4,37
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro4,18
5Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro4,10
6Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,76


Tobias Erlandh

Henrik Franzén

Karl-William Einarson

Lukas Bjuremar

Wilhelm Bergentz

Ludvig Molinder


 401   413   417   406   314   418

 376   370     -     -     -     -

   x     x   442     x     x   436

 398   344   410   298   404     x

 412   389   413   437   418   418

 425   443   437   421   442   435

    P13 KULA 3,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF8,44
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro7,93
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF6,90


Lukas Bjuremar

Karl-William Einarson

Oskar Hjelte


 751   734   728   793   792     x

 670   690   680   620   637   623

 789   821   844   833   822   776

    P13 SPJUT 400      
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro25,05
2Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro23,80
3Albin Hjelte -02Stocksäters IF22,79


Albin Hjelte

Tobias Erlandh

Lukas Bjuremar


1841  1846  1843  2279  1711  2157

2116  2456     x  2505  2475     x

2380  2145     x  2273  2298  1613

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -2,2  
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,82Final
2Elias Jansson -05Stocksäters IF10,47Final
3Anton Eklind -05KFUM Örebro10,82
4Martin Lövgren -04KFUM Örebro10,85

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,65Final
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,88Final
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,15Final
4Johan Runesson -05Fjugesta IF10,77Final
5Robin Ringström -05KFUM Örebro10,86

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,8  
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,55
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,64
3Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,98
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,08
5Elias Jansson -05Stocksäters IF10,62
6Johan Runesson -05Fjugesta IF10,67

    P11 600 M      
1Anton Högkvist -04Åsbro GoIF2.12,55

    P11 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,18
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,05
-Gustav Jansson -05IK Westmannia0,00




Gustav Jansson

Daniel Kindvall

Albin Gyhlenius


90  95  100 105 110 114 118 121

xxx

o   o   xo  xxo xxx

-   -   o   o   o   xo  o   xxx

    P11 LÄNGD ZON      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF3,87
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,76
3Anton Högkvist -04Åsbro GoIF3,74
4Edvard Anshelm -05KFUM Örebro3,69
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,27
6Robin Ringström -05KFUM Örebro3,25
7Anton Eklind -05KFUM Örebro3,22
8Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,19
9Johan Runesson -05Fjugesta IF3,08
10Gustav Jansson -05IK Westmannia2,88


Anton Högkvist

Robin Ringström

Albin Gyhlenius

Gustav Jansson

Edvard Anshelm

Viktor Lögdahl

Anton Eklind

Daniel Kindvall

Johan Runesson

Emil Fredensborg


 358 -0,6   358 -2,8   369 -1,9   370 -0,9   374 -1,4   372 +0,0

   x -2,8     x -2,5   315 -3,4   305 -1,3   320 -1,1   325 +0,0

 298 +0,0   327 -1,8   324 -2,6   308 -0,3   308 -1,6   284 -0,2

 204 -2,8   288 -1,6   272 -1,8

 335 -2,0   352 -2,7   369 -2,3   365 -0,2     x -1,1     x -1,7

 384 -2,0   385 -2,0   387 -2,1   380 +0,0   365 -0,9   383 -0,8

 322 -2,0   289 -2,5   276 -1,1   291 +0,0   280 -0,2     x -0,7

 312 -1,8   297 -2,0   308 -2,3   309 -0,3   310 -1,6   319 -0,4

 301 -1,8   308 -1,7   250 -1,6

 353 -3,8   358 -0,9   352 -2,3   376 -1,0   366 -0,9   372 -0,2

    P11 KULA 2,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,61
2Gustav Jansson -05IK Westmannia7,81
3Johan Runesson -05Fjugesta IF7,63
4Robin Ringström -05KFUM Örebro6,98
5Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,86
6Martin Lövgren -04KFUM Örebro6,48
7Simon Björkegren -04Stocksäters IF6,45
8Anton Eklind -05KFUM Örebro6,15
9Sebastian Gillström -05Fjugesta IF5,85
10Daniel Kindvall -05Fjugesta IF5,54


Robin Ringström

Simon Björkegren

Emil Fredensborg

Martin Lövgren

Daniel Kindvall

Sebastian Gillström

Viktor Lögdahl

Johan Runesson

Anton Eklind

Gustav Jansson


   x   674   659   698   678   620

 560   645     x   624   599   586

 640   631   686   674   648   602

 629   648   501   621   611   634

 522   548   554     -     -     -

 541   537   585     -     -     -

 765   750   856   861   798   802

 709   726   738   713   731   763

 572   515   615   612   610   577

   x   744   717   760   781   773

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,59Final
2Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,70Final
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,30Final
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,36
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF11,70

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Lukas Lindvall -07Stocksäters IF10,96Final
2Kalle Svensén -06KFUM Örebro11,09Final
3Adam Rudin -06KFUM Örebro11,66
4Leo Jansson -07Stocksäters IF12,36

    P9 60 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Olle Wennerström -06KFUM Örebro10,11Final
2Måns Kareliussén -06Glanshammars IF11,63
3Olle Persson -06Stocksäters IF11,96
4Karl Hanell -07Stocksäters IF12,65

    P9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,62
2Olle Wennerström -06KFUM Örebro10,01
3Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,41
4Lukas Lindvall -07Stocksäters IF10,54
5Kalle Svensén -06KFUM Örebro11,21
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,23

    P9 400 M      
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1.27,26
2Adam Rudin -06KFUM Örebro1.28,59
3Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.37,81

    P9 LÄNGD ZON      
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro3,67
2Olle Wennerström -06KFUM Örebro3,43
3Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,22
4Kalle Svensén -06KFUM Örebro3,14
5Wille Gäverth -06Åsbro GoIF3,04
6Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,02
7Måns Kareliussén -06Glanshammars IF2,93
8Adam Rudin -06KFUM Örebro2,83
9Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,69
10Olle Persson -06Stocksäters IF2,56
11Karl Hanell -07Stocksäters IF2,52
12Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,49
13Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,46
14Leo Jansson -07Stocksäters IF2,43
15Olle Eriksson -06KFUM Örebro2,41


Olle Wennerström

Kasper Lögdahl

Kalle Svensén

Olle Eriksson

Sigge Bergentz

Hannes Kindvall

Jesper Lundgren

Sigvard Einarson

Wille Gäverth

Adam Rudin

Karl Hanell

Leo Jansson

Måns Kareliussén

Viggo Olsson

Olle Persson


 334 +0,0   335 +0,0   338 +0,0   343 +0,0   323 -1,9   338 +0,0

 245 +0,0   234 +0,0   246 +0,0

 272 +0,0   272 +0,0   314 +0,0   275 +0,0   282 -0,5   263 -0,2

 237 +0,0   228 +0,0   241 +0,0

 332 +0,0   337 +0,0   367 +0,0   355 +0,0   343 -0,4   345 +0,8

 269 +0,0   260 +0,0   259 +0,0

 249 +0,0   223 +0,0   216 +0,0

 284 +0,0   283 +0,0   297 +0,0   267 +0,0   302 -0,3   290 -0,5

 300 +0,0   282 +0,0   277 +0,0   295 -0,2   303 -0,3   304 -0,5

 275 +0,0   276 +0,0   269 +0,0   253 -0,1   274 -0,3   283 -0,4

   x +0,0   252 +0,0   247 +0,0

 214 +0,0   211 +0,0   243 +0,0

 270 +0,0   271 +0,0   293 +0,0     x -0,6   256 -0,2   256 -0,3

 316 +0,0   292 +0,0   322 +0,0   300 -0,2   314 +0,0   310 -0,9

 222 +0,0   204 +0,0   256 +0,0

    P9 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,58
2Kalle Svensén -06KFUM Örebro6,21
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,42
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF4,75
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF4,73
6Olle Eriksson -06KFUM Örebro4,45
7Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF4,24
8Karl Hanell -07Stocksäters IF3,84
9Olle Persson -06Stocksäters IF3,46
10Leo Jansson -07Stocksäters IF2,53


Olle Eriksson

Jesper Lundgren

Sigvard Einarson

Leo Jansson

Kasper Lögdahl

Karl Hanell

Olle Persson

Kalle Svensén

Hannes Kindvall

Wille Gäverth


   x   445   395   361   394   431

 411   443   465   442   448   473

 471   451   448   472   422   475

 253     x   248

 411   396   417   424   397     x

 384   354   377   360     x   357

 335   346   251

 621   604   584   530   593   576

 542   494   496   463   426   461

 683   657   657   758     x   662

    KVINNOR 100 M    Vind 0,0  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,31
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro13,68

    KVINNOR LÄNGD      
1Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,86


Sara Angelmyr


   x +1,5   485 +1,9   479 +1,0   486 +1,5     x +0,0   352 +1,2

    F17 100 M    Vind 0,0  
1Moa Seger -99Glanshammars IF12,64
2Louise Svensson -99Eskilstuna FI13,21
3Emelie Johansson -98Stocksäters IF14,41

    F17 KULA 3,0      
1Louise Svensson -99Eskilstuna FI12,85
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,29


Rebecca Edberg

Louise Svensson


   x   929     x     -     -     -

1194     x  1125     x  1241  1285

    F15 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro10,99Final
2Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,11Final
3Malin Persson -01IFK Nora11,97Final
4Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF12,20
5Tova Stiberg -01KFUM Örebro13,14

    F15 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro11,03Final
2Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro11,16Final
3Sofia Carlberg -01Stocksäters IF11,29Final
4Amira Musa -01KFUM Örebro12,13

    F15 80 M  FINAL  Vind -0,3  
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro10,91
2Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro11,04
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro11,12
4Isabella Bornälv -00KFUM Örebro11,17
5Sofia Carlberg -01Stocksäters IF11,27
6Malin Persson -01IFK Nora12,06

    F15 800 M      
1Minna Seger -01Glanshammars IF2.32,39
2Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.33,33
3Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.34,27

    F15 80 M HÄCK    Vind -3,8  
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro13,18
2Hanna Säfström -00KFUM Örebro13,75
3Maja Hagelvik -00KFUM Örebro15,05
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro16,98

    F15 HÖJD      
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,35




Ebba Löfholm


130 135 140

xxo o   xxx

    F15 LÄNGD      
1Hanna Säfström -00KFUM Örebro4,65
2Isabella Bornälv -00KFUM Örebro4,65
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,60
4Jessica Persson -00KFUM Örebro4,42
5Maja Hagelvik -00KFUM Örebro4,26
6Filippa Jansson O'Leary -00Stocksäters IF4,09
7Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,08
8Tova Stiberg -01KFUM Örebro4,06
9Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro3,96
10Amira Musa -01KFUM Örebro3,76
11Ebba Löfholm -00KFUM Örebro3,40


Filippa Jansson O'Leary

Maja Hagelvik

Tova Stiberg

Hanna Säfström

Sofia Carlberg

Ebba Löfholm

Jessica Persson

Isabella Bornälv

Sara Bergenbrant

Kajsa Jansson

Amira Musa


   x +1,1   409 +1,7   399 +1,1   400 +1,7   408 +1,8     x +2,5

 343 +2,9   426 +2,2   424 +2,9     x +1,8   397 +3,6   368 +2,0

 332 +3,0     x +1,5   406 +2,7   390 +2,5   392 +1,9   368 +1,4

 442 +2,1   465 +0,2   458 +1,6   439 +1,5   446 +1,3     x +0,8

 359 +1,1   408 +1,0   320 +0,9   374 +2,3   368 +2,9   319 +1,4

 320 +1,7   340 +0,6   317 +1,9

 442 +2,2   431 +3,0     x +3,2   428 +4,0   417 +1,7     x +1,6

 426 +3,2   433 +2,7   434 +2,4   454 +4,1   446 +1,9   465 +2,2

 396 +1,8   285 +0,9   275 +2,5

   x +2,0   460 +3,2   448 +1,3     x +1,4     x +2,2     x +1,1

 354 +0,9   376 +1,2   375 +1,4

    F15 KULA 3,0      
1Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,29
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia10,05
3Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro7,97


Kajsa Jansson

Sara Bergenbrant

Alice Nilsson


   x     x     x     x     x  1005

   x     x   797   703     x     -

   x  1000     x  1029     x     x

    F15 SPJUT 500      
1Elsa Karlsson -00KFUM Örebro25,19
2Kajsa Jansson -00IK Westmannia24,60


Kajsa Jansson

Elsa Karlsson


   x     x     x     x  2460     x

2478  2435  2519     x     x     x

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,55Final
2Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,23Final
3Isabella Wiklund -03Västerås FK9,64
4Linn Thorsén -03Västerås FK9,81
-Selma Holtbäck -03KFUM ÖrebroDQ start

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,67Final
2Frida Östlund -02IK Westmannia9,31Final
3Tyra Nordlander -03Åsbro GoIF9,38
4Maja Persson -02Stocksäters IF9,39
5Vilma Bråvik -02IK Westmannia10,12

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -2,0  
1Zandra Lindén -02IFK Nora9,04Final
2Julia Widén -02Glanshammars IF9,12Final
3Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF9,73
4Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,85
5Helena Kuksa -02Stocksäters IF10,38
6Maja Nilsson -02KFUM Örebro10,46

    F13 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,55
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,60
3Julia Widén -02Glanshammars IF8,94
4Zandra Lindén -02IFK Nora8,95
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,31
6Frida Östlund -02IK Westmannia9,34

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.43,50
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro1.47,09
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF1.54,42
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro1.59,32
5Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.02,64
6Moa Karlsson -03Åsbro GoIF2.11,70
7Maja Karlsson -02Åsbro GoIF2.14,65

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,6  
1Selma Holtbäck -03KFUM Örebro11,64
2Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,90
-Myra Eriksson -03Stocksäters IFej start

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,2  
1Elvira Jonsson -03Västerås FK11,34
2Linn Thorsén -03Västerås FK11,69
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro12,38
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF12,93

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elvira Jonsson -03Västerås FK11,34
2Selma Holtbäck -03KFUM Örebro11,64
3Linn Thorsén -03Västerås FK11,69
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro12,38
5Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,90
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF12,93

    F13 HÖJD      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,45
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,41
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,38
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,34
5Helena Kuksa -02Stocksäters IF1,30
5Elvira Jonsson -03Västerås FK1,30
7Isabella Wiklund -03Västerås FK1,30
8Selma Holtbäck -03KFUM Örebro1,25
-Filippa Jansson -03Stocksäters IF0,00




Tindra Frykholm

Klara Frykholm

Filippa Jansson

Elvira Forsberg

Ida Pettersson

Helena Kuksa

Isabella Wiklund

Selma Holtbäck

Elvira Jonsson


110 115 120 125 130 134 138 141 144 145

-   -   o   o   o   o   xo  o   xo  o

-   -   o   o   o   o   xxo xxx

xx-

-   o   o   xxo xo  xo  xxx

-   -   -   o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   xo  xxx

-   o   xo  xo  xxo xxx

xo  xxo o   xo  xxx

-   o   o   o   xo  xxx

    F13 STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF2,62
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,92
3Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,52
-Linn Thorsén -03Västerås FK0,00




Elvira Forsberg

Linn Thorsén

Maja Nilsson

Emma Johansson


152 162 172 182 192 202 222 232 242 252 262 267

o   o   xo  o   xo  xxx

xx-

o   xxx

-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx

    F13 LÄNGD ZON  Motvind i alla hopp    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,79
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,59
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,52
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,21
5Emma Johansson -02Stocksäters IF4,07
6Matilda Eklind -02KFUM Örebro4,06
7Frida Östlund -02IK Westmannia4,04
8Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,98
9Linn Thorsén -03Västerås FK3,79
10Alexandra Nilsson -02Götlunda IF3,64
11Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,50
12Helena Kuksa -02Stocksäters IF3,39
13Vilma Bråvik -02IK Westmannia2,99
14Carolina Nilsson -03Götlunda IF2,77


Matilda Eklind

Frida Östlund

Tindra Frykholm

Vilma Bråvik

Alexandra Nilsson

Linn Thorsén

Ida Pettersson

Moa Karlsson

Klara Frih

Emma Johansson

Klara Frykholm

Carolina Nilsson

Johanna Sedström

Helena Kuksa


 406   394   398   376   382   400

 373   391   383   379   399   404

 373   369   398   395   395   394

 299   294   298

 328   364   354

 356   370   379

 426   420   448   446   439   459

 345   338   350

 479   473   444   451   446   441

 407   389   374   407   357   386

 402   432   439   426   437   452

 257   246   277

 421   393   415   415   418   300

 326   291   339

    F13 KULA 2,0      
1Alexandra Nilsson -02Götlunda IF9,69
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,24
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF8,93
4Helena Kuksa -02Stocksäters IF7,62
5Isabella Wiklund -03Västerås FK7,47
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF7,06
7Filippa Jansson -03Stocksäters IF5,71
8Carolina Nilsson -03Götlunda IF5,29


Helena Kuksa

Carolina Nilsson

Emelie Lindgren

Tamina Lindgren

Filippa Jansson

Alexandra Nilsson

Johanna Sedström

Isabella Wiklund


 679   753   726   659   762   647

 456   455   487   457   491   529

 836   837   893   813   845   820

 534   633   570   706   673   677

 465   321   552   565   518   571

 852   823   787   969   829   888

 797   924   908   871   898   871

   x   595   627   719   747   656

    F13 SPJUT 400      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF25,37
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF25,05
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF18,47
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF17,91
5Vilma Bråvik -02IK Westmannia15,66
6Tamina Lindgren -03Glanshammars IF15,49
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF13,90
8Maja Nilsson -02KFUM Örebro13,62
9Isabella Wiklund -03Västerås FK11,69
10Elvira Jonsson -03Västerås FK10,94
11Helena Kuksa -02Stocksäters IF9,14


Helena Kuksa

Elvira Forsberg

Vendela Högkvist

Wilma Gäverth

Tamina Lindgren

Maja Nilsson

Isabella Wiklund

Elvira Jonsson

Vilma Bråvik

Johanna Sedström

Emma Johansson


   x   897   914

1433     x  1508     x     x  1791

2505  2439  2168  2433  2386  2290

 985  1208  1170  1149  1390  1133

1493  1158  1441  1404  1311  1549

1174     x  1071  1362  1133     x

 920  1104  1169   992     x   842

1094   854  1051

1566     x  1391  1451  1252  1481

   x  1627  1643  1749  1847  1571

2537  2371  2287  2416  2259     x

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Alva Olsson -04IK Westmannia9,42Final
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,65Final
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,69Final
4Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,84
5Wilma Pettersson -04Stocksäters IF10,53
6Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,99

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,5  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,35Final
2Irma Kron -04Åsbro GoIF9,61Final
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,67Final
4Olivia Radzikowski -04KFUM Örebro10,71
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro10,86
6Olivia Englund -04Stocksäters IF11,12

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,8  
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,29
2Alva Olsson -04IK Westmannia9,39
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,57
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,64
5Irma Kron -04Åsbro GoIF9,67
6Sara Persson -05KFUM Örebro9,88

    F11 600 M      
1Jenna Mogren -04Åsbro GoIF2.06,79
2Sara Persson -05KFUM Örebro2.13,80
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.15,77
4Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.20,11
5Klara Pettersson -05KFUM Örebro2.34,16

    F11 HÖJD      
1Irma Kron -04Åsbro GoIF1,36
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,30
3Sara Persson -05KFUM Örebro1,14




Sara Persson

Irma Kron

Jenna Mogren


105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139

o   o   xo  xxx

-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

-   o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx

    F11 LÄNGD ZON      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,02
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,88
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,80
4Irma Kron -04Åsbro GoIF3,72
5Alva Olsson -04IK Westmannia3,68
6Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,62
7Angelina Mogren -05Åsbro GoIF3,51
8Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,33
9Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,30
10Wilma Pettersson -04Stocksäters IF3,21
11Olivia Radzikowski -04KFUM Örebro2,92
12Olivia Englund -04Stocksäters IF2,90
13Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,48


Wilma Gäverth

Klara Pettersson

Wilma Pettersson

Olivia Radzikowski

Olivia Englund

Tilda Bernhult

Elsa Johansson

Alva Nilsson

Nanna Frih

Angelina Mogren

Agnes Lindby

Alva Olsson

Irma Kron


 375 +0,0   368 +0,0   373 +0,0   371 +0,0   380 +0,0   364 -0,7

 333 +0,0   330 +0,0   331 +0,0   248 +0,0   322 +0,0   222 -0,3

 321 +,0,   304 +0,0   310 +0,0

 281 +0,0   292 -0,5   288 +0,0

 269 +0,0   290 +0,0   275 +0,0

 365 +0,0   379 +0,0   366 +0,0   373 +0,0   402 +0,0   402 -0,5

 343 +0,0   354 +0,0   350 +0,0   353 +0,0   362 +0,0   361 -0,8

 330 +0,0   294 +0,0   328 +0,0

 388 +0,0   379 +0,0   364 +0,0   367 +0,0   373 +0,0   372 +0,0

 339 +0,0   349 +0,0   351 +0,0   344 +0,0   333 +0,0   334 +0,0

 244 +0,0   248 -0,5   239 +0,0

 363 +0,0   349 +0,0   350 +0,0   368 +0,0   358 +0,0   354 +0,0

 294 +0,0   372 +0,0   354 +0,0   345 +0,0   315 -0,2   303 -0,7

    F11 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,93
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro7,72
3Alva Nilsson -04KFUM Örebro7,40
4Wilma Pettersson -04Stocksäters IF6,79
5Runa Eriksson -05Stocksäters IF5,88
6Elsa Johansson -05KFUM Örebro5,70
7Klara Pettersson -05KFUM Örebro5,67
8Olivia Englund -04Stocksäters IF5,11


Runa Eriksson

Klara Pettersson

Olivia Englund

Tilda Bernhult

Elsa Johansson

Wilma Pettersson

Alva Nilsson

Wilma Gäverth


 548   576   501   530   588   569

 547   532   512   506   561   567

 466   493   495   498   469   511

 734   673   684   772   734   712

 486   543   467   537   570   538

 561     x   679   624   658   575

 740   680   668   665   691   600

 770   732   749   793   683   697

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia10,11Final
2Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,97
3Vera Persson -06Stocksäters IF11,87
4Tyra Niklasson -06IK Westmannia13,26

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Emma Eriksson -06IK Westmannia10,55Final
2Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,23
3Michelle Bichis -06Stocksäters IF11,44
4Lillie Kron -07Åsbro GoIF12,02

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -1,0  
1Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,16Final
2Ida Larsson -06KFUM Örebro10,22Final
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,26Final
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,45Final
5Ellen Lothigius-Gabrielsson -06Stocksäters IF10,99

    F9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia10,02
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,20
3Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,31
4Ida Larsson -06KFUM Örebro10,38
5Emma Eriksson -06IK Westmannia10,57
6Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,61

    F9 400 M      
1Emma Eriksson -06IK Westmannia1.22,40
2Ida Larsson -06KFUM Örebro1.25,90
3Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.26,54
4Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1.28,65
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro1.30,32

    F9 LÄNGD ZON      
1Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,45
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,39
3Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,30
4Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,23
5Emma Eriksson -06IK Westmannia3,20
6Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro2,96
7Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia2,96
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,82
9Lillie Kron -07Åsbro GoIF2,76
10Michelle Bichis -06Stocksäters IF2,72
11Ellen Lothigius-Gabrielsson -06Stocksäters IF2,70
12Linn Engström -06KFUM Örebro2,54
13Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,51
14Vera Persson -06Stocksäters IF2,49
15Isabelle Pettersson -06Stocksäters IF2,04
16Tyra Niklasson -06IK Westmannia1,90


Linn Engström

Vera Persson

Elise Emmoth

Daga Eriksson

Ellen Lothigius-Gabrielsson

Emma Eriksson

Tyra Niklasson

Stella Holmquist

Michelle Bichis

Johanna Fernberg

Isabelle Pettersson

Tove Holmberg-Nerman

Filippa Nilsson

Jennifer Eldholm

Lillie Kron

Thea Aversjö


 254 -1,7   244 -2,5   238 -0,5

 249 -0,9   224 -2,0   234 -0,5

 333 +0,0   320 -0,6   325 -2,9   344 +0,0   335 +0,0   345 +0,0

 240 -0,4   231 -0,7   251 -2,2

 254 +0,0   249 -0,9   270 -1,0

 308 -1,1   296 -0,5   301 -1,2   296 -1,0   320 +0,0   304 +0,0

 190 -0,5   185 -1,5   176 -0,1

 268 -1,1   264 -1,1   282 -1,4   266 -0,2   260 -0,8   262 +0,0

 255 -1,0   252 +0,0   272 -0,3

 327 -1,2   320 -0,9   301 -1,5   329 +0,0   334 +0,0   339 +0,0

 194 -1,9   188 -1,9   204 -1,3

 286 +0,0   256 -2,7   264 -1,1   278 -1,1     x +0,0   296 +0,0

 267 -2,1   309 -2,1   292 -0,2   276 -1,4   294 +0,0   323 +0,0

 290 -0,9   267 -2,8   296 -1,0   254 +0,0   293 +0,0   272 +0,0

 276 +0,0   271 -2,7   255 -0,3

 305 -1,4   299 -2,0   286 -1,6   308 +0,0   287 +0,0   330 +0,0

    F9 KULA 2,0      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia5,00
2Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia4,48
3Ida Larsson -06KFUM Örebro4,26
4Filippa Nilsson -06Götlunda IF4,24
5Isabelle Pettersson -06Stocksäters IF4,23
6Daga Eriksson -07Stocksäters IF3,45
7Tyra Niklasson -06IK Westmannia2,30


Isabelle Pettersson

Ida Larsson

Tove Holmberg-Nerman

Filippa Nilsson

Tyra Niklasson

Daga Eriksson

Johanna Fernberg


 374   390   388   386   410   423

 376   383   426   378   378   418

 391   374   443   405   434   448

 400   424   385     x     x   330

   x   223     x   230   220   195

 335   297   328   321   345   326

 373   417   428     x   500   452


  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram